• ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2019/2020

            W miniony piątek 26 czerwca uroczyście zakończyliśmy rok szkolny 2019/2020 w naszej szkole. Każda z klas spotkała się o określonej godzinie ze swoim wychowawcą. W związku z sytuacją dotyczącą zachowania reżimu sanitarnego i dystansu społecznego zakończenie odbywało się równolegle w kilku miejscach na terenie szkoły, w sali gimnastycznej, przed wejściem głównym do szkoły, w parku. Dzieci z radością spotkały się choć na chwilę ze swoimi rówieśnikami i nauczycielami, powitały wakacje i z satysfakcją wracały do domu ze wspaniałymi wynikami na swoich świadectwach.

            Uczniowie wyróżnieni za bardzo dobre wyniki w nauce i wzorowe zachowanie:

            KLASA IV Cholewińska Julita, Janczak Jakub, Janowska Lena, Krause Lena, Kuliński Mikołaj, Latała Wiktor, Milewska Julia, Rugała  Alex

            KLASA V A Będziński Tymoteusz, Bombała Antoni, Goździk Jan, Groblica Mikołaj, Janczak Zuzanna, Kaźnica Leon, Klonkowski Cezariusz, Krause Igor, Król Zofia, Palusiak  Martyna, Priefer Wiktoria, Rusjan Julia, Żarnowska Ariadna      

            KLASA V B Barylak Alicja, Jasiński Wiktor, Krajewska Amelia, Poła  Jan, Pyra  Julia, Szydziak Rozalia, Tomczak  Zuzanna, Wiśniewska Maja, Wojdylak Julia, Wojtynowski Tymoteusz, Zwada Tomasz

            KLASA VI A Baranowicz Miłosz, Barylak Aleksandra, Cholewiński Szymon, Jankowska Wiktoria, Janowska Wiktoria, Milewska Natalia             

            KLASA VI B Dyrda Aleksander, Lis Oliwia, Łoś Lena Anna, Priefer Mikołaj, Woźniak Szymon, Żuchowski Nikodem                                                                  

            KLASA  VII Binienda Martyna, Hulaj Aleksandra, Król Julia, Lewandowska Wiktoria, Mazur Wiktoria, Michalska Julia, Tomaszewska Agata, Wiaderkiewicz Karolina  

             

                        O godz. 8:00 miała miejsce uroczystość pożegnania tegorocznych absolwentów czyli uczniów kl. 8a i kl. 8b. Karolina Wiaderkiewicz- uczennica kl. 7, która poprowadziła to spotkanie, po powitaniu zebranych gości, zwróciła się do swoich starszych kolegów tymi słowami:

            „ Dziś jest piątek, 26 czerwca 2020 roku! Dziś jest dzień, na który czekamy od pierwszego września minionego roku. Dzień, który jest jednocześnie końcem i początkiem. Końcem roku szkolnego 2019/2020 i początkiem wakacji. Z tego też powodu jest to radosny dzień dla uczniów, dzień zapowiadający odpoczynek, wolność i swobodę. W tym dniu zbieramy owoce naszej całorocznej pracy w postaci ocen na świdectwie. Jednak poza tym, dziś ten dzień jest również refleksyjny, nieco smutny, ponieważ to dzień pożegnania, ostatni dzień w tej szkole dla uczniów klasy 8 a i 8 b. Dziś absolwenci Szkołu Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Kruszynie otrzymają ostatnie świadectwo, świadectwo ukończenia klasy 8, a tym samym ukończenia szkoły podstawowej. Otrzymają wyniki swojej całej pracy, podsumowanie efektów i osiągnięć II etapu edukacyjnego. Otrzymają „przepustki” do dalszej drogi edukacyjnej. Jest to czas pożegnania i zakończenia jakiegoś okresu, etapu w naszym życiu, który zawsze skłania nas do refleksji, podsumowania, przypomnienia tego, co minęło. Robimy to po to, żeby dostrzec dobre zmiany i rozwój w sobie, naszą dojrzałość, przeżyte doświadczenia, wspólne radości, sukcesy mniejsze i te znaczne, czasem też smutne chwile, bo przecież nasze życie to nieustanne przeplatanie się słodkiego z gorzkim. Drodzy absolwenci, potraktujcie dzisiejszy dzień jako naturalną kolej rzeczy w Waszym życiu, przyjmijcie go z wdzięcznością, patrzcie pozytywnie w przyszłość! Bądźcie refleksyjni, ale nie smutni. Rozchodzą się Wasze dotychczasowe  drogi, po ośmiu a może i dziewięciu latach czas wyjść z gniazda i ruszyć w dalszą, poważniejszą już drogę. Uwierzcie mi, jesteście na to gotowi i bardzo dobrze przygotowani!

                        Po tych słowach głos zabrała dyrektor szkoły p. Małgorzata Wojnowska, następnie przewodnicząca Rady Rodziców p. Anna Wojtko- Cetnarowska oraz przewodniczący klas ósmych - Weronika Badziągowska i Jakub Klonkowski.

            Najistotniejszą częścią uroczystości, na którą uczniowie cierpliwie czekali było wręczenie świadectw, nagród oraz listów gratulacyjnych i podziękowań dla rodziców.

            Nagrodę Wójta Gminy Sicienko otrzymał Mikołaj Chmarzyński z kl. 8b, a Nagrody Dyrektora Szkoły: Zuzanna Sitarek, Marceli Adasiak, Jakub Kwiatkowski i Wojciech Mazalon. Poza tym wyróżniono uczniów biorących udział w konkursach przedmiotowych i tych działających na rzecz: szkolnego Caritas, szkolnego chóru „Kruszynki” i grupy teatralnej 13+.

            Świadectwa z wyróżnieniem otrzymali w kl. 8a: Marceli Adasiak, Kacper Gabryelski, Weronika Badziągowska, Szymon Maciejewski, Jakub Plewa, Maja Zwada, Katarzyna Rubach

            a w kl. 8b: Julianna Baranowicz, Mikołaj Chmarzyński, Anna Drabik, Martyna Łoboda, Jakub Klonkowski, Wojciech Mazalon, Maria Pankowska, Zuzanna Sitarek, Małgorzata Trela.

                        W ostatnich słowach prowadząca  w imieniu całej spoleczności szkolnej złożyła życzenia: „Drodzy Absolwenci! Życzymy Wam dalszej udanej kariery edukacyjnej, pracy i sukcesów na miarę wysoko postawionej poprzeczki, dużo osobistej satysfakcji i radości z życia. Pamiętajcie, że wyszliście z gniazda troskliwego, wartościowego, bliskiego! Pamiętajcie o swojej podstawówce w Kruszynie!

          • PRZEDSZKOLE - WAKACJE

            SZANOWNI RODZICE,

            w związku z niewielką liczbą zgłoszeń do przedszkola w lipcu informujemy, że przedszkole w Szkole Podstawowej w Kruszynie funkcjonować będzie zgodnie z pierwotnym planem, tzn. czynne będzie w sierpniu. W lipcu dyżur pełni przedszkole w Szkole Podstawowej w Strzelewie.

            Wszyscy rodzice zainteresowani opieką przedszkolna w lipcu zgłaszają się do Strzelewa. Aby ułatwić Państwu załatwianie spraw formalnych, za waszą zgodą przekażemy dokumenty dziecka z naszej placówki do Strzelewa.

            przekazanie dokumentów (oświadczenie) pobierz: oswiadczenie.pdf

        • ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO
          • ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO

            Zakończenie roku szkolnego i rozdanie świadectw odbędzie się w piątek 26.06.2020 r. wg poniższego harmonogramu:

             

            Sala gimnastyczna:

            8.00 klasa 8a i 8b

            10.00 klasa 5a i 5b

            10.45 klasa 6a i 6b

             

            Przed szkołą (na dworzu):

            9.00 klasa 1a i 1b

            9.30 klasa 2

            10.00 klasa 3

            11.00 klasa 7

        • Sukces naszego ucznia w ogólnopolskim konkursie geologiczno-środowiskowym
          • Sukces naszego ucznia w ogólnopolskim konkursie geologiczno-środowiskowym

             

            „Historia Ziemi spisana jest trwale w skałach i skamieniałościach. To one są wiarygodnym źródłem informacji na temat wydarzeń, które rozegrały się w odległej, liczącej nawet miliardy lat przeszłości….”

             

            Uczeń klasy VIIIa Marceli Adasiak wziął udział w XXI edycji ogólnopolskiego konkursu geologiczno – środowiskowego „Nasza Ziemia – środowisko przyrodnicze wczoraj, dziś i jutro” odbywającego się w 2020 roku pod hasłem (R)Ewolucje Ziemi.

            Organizatorem konkursu był Państwowy Instytut Geologiczny - Państwowy Instytut Badawczy.

             

            Konkurs obejmował  obszar całej Polski podzielonej na regiony, i przeprowadzony został
            w dwóch etapach. Pierwszy etap rejonowy obejmował trzy województwa: pomorskie, warmińsko- mazurskie i kujawsko- pomorskie.

            Konkurs przeprowadzony został w dwóch kategoriach wiekowych: dla uczniów VII i VIII klas szkół podstawowych oraz dla uczniów szkół ponadpodstawowych ( laureaci tej kategorii jako nagrodę uzyskują dyplom Uniwersytetu Jagiellońskiego i Warszawskiego)

             Z radością informujemy wśród wielu  nadesłanych prac,  praca Marcelego

            pt: „ Mapa geologiczna Williama Smitha – rewolucja w geologii, czyli  stumilowy krok w przyszłość” została oceniona bardzo wysoko.

            Marceli uzyskał I miejsce i zakwalifikował się do etapu ogólnopolskiego

            Wielkie gratulacje dla Marcelego i jego nauczyciela geografii, Jolanty Gapińskiej. To niezwykle doniosły sukces!

        • „KANGUR MATEMATYCZNY 2020”
          • „KANGUR MATEMATYCZNY 2020”

            Sukcesy uczniów w Międzynarodowym Konkursie

            „KANGUR MATEMATYCZNY 2020”

             

            „Matematyka jest delikatnym kwiatem, który rośnie nie na każdej glebie i zakwita nie wiadomo kiedy i jak."

            Jean Fabre

             

            Znamy wyniki konkursu „Kangur Matematyczny 2020” zorganizowanego przez Towarzystwo Upowszechniania Wiedzy i Nauk Matematycznych w Toruniu. Konkurs  przeprowadzono zdalnie za pośrednictwem Platformy Dzwonek.pl.

            Miło nam poinformować o sukcesach naszych uczniów.

            1. Wynik bardzo dobry:

            Antoni Chmarzyński kl. 3 w kategorii MALUCH 1

            Mikołaj Groblica kl. 5a w kategorii BENIAMIN 1

            1. Wyróżnienia:

            Bruno Oźmiński kl. 2 w kategorii ŻACZEK

            GRATULUJEMY !!!

             

             

          • Grupa Teatralna 13+ #Hot16challenge

             

            Grupa Teatralna 13+ dziękuje za nominację Karolinie Drabik.

            Hot16challenge to wyzwanie polegające na nagraniu 16 wersów i nominowaniu kolejnych osób do akcji, które mają stworzyć swój kawałek w 72 godziny.

            Druga edycja legendarnej rapowanej akcji to nie tylko nagrywanie muzyki, ale również pomoc medykom i szpitalom w walce z koronawirusem.

            Wraz z #hot16challenge2 ruszyła zbiórka na Siepomaga.pl.

            Zarówno nominowani jak i fani mogą wpłacać pieniądze na pomoc pracownikom służby zdrowia w walce z Koronawirusem.

            Link do zbiórki:

            https://www.siepomaga.pl/hot16challenge

            Nominujemy

            Henryk Hryniewicki

            Kwartet Artissimo (Anna Łoś, Dorota Tuszyńska, Roland Wesołowski, Karol Żarnowski)

            Wychowawczynie przedszkola przy szkole im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Kruszynie (Iwona Masiak, Daria Starczewska, Agnieszka Michalska)

          • KOMUNIKAT - PRZEDSZKOLE

            Szanowni Państwo,

            w związku z tym, że rodzice od 29 czerwca nie będą mogli korzystać już z płatnej opieki, wychodząc naprzeciw ich potrzebom, informujemy, że roku szkolnym 2019/2020 w okresie wakacyjnym (lipiec, sierpień) nasze oddziały przedszkolne będą mogły funkcjonować bez przerwy ustalonej w arkuszu organizacji szkoły.

            Z uwagi na konieczność zaplanowania organizacji pracy oddziałów przedszkolnych na najbliższe miesiące, prosimy  Rodziców, którzy zamierzają skorzystać z oferty, o wypełnienie załączonego zgłoszenia, wraz ze wskazaniem konkretnych terminów, w których konieczne jest zapewnienie opieki przedszkolnej Państwa dziecku.

            Zgłoszenie musi być dostarczone do sekretariatu szkoły najpóźniej do 25 czerwca 2020 r.

            Dołożymy wszelkich starań, by w miarę możliwości w okresie wakacyjnym przyjąć jak największą liczbę dzieci, oczywiście w ramach obowiązującego reżimu sanitarnego, zapewniając najwyższe środki ostrożności i mając na uwadze wartości nadrzędne, zdrowie, bezpieczeństwo dzieci, nauczycieli i opiekunów.

            Jednocześnie informujemy, że w czasie pobytu dziecka w przedszkolu zapewnimy pełne wyżywienie.

            Zgłoszenie do pobrania: Zgloszenie_dziecka_w_2020_rdocx.pdfZgloszenie_dziecka_w_2020_rdocx.docx  lub   


        • EGZAMIN ÓSMOKLASISTY
          • EGZAMIN ÓSMOKLASISTY

            W dniach 16 - 18 czerwca 2020 r. uczniowie klasy VIII przystąpią do egzaminu ósmoklasisty.

             

            język polski – 16 czerwca (wtorek) – godz. 9:00

            Standardowy czas – 120 minut, przedłużenie czasu – do 180 minut (przybory: długopis z czarnym wkładem)

             

            matematyka – 17 czerwca (środa) – godz. 9:00

            Standardowy czas – 100 minut, przedłużenie czasu – do 150 minut (przybory: długopis z czarnym wkładem, linijka)

             

            język angielski  – 18 czerwca (czwartek) – godz. 9:00

            Standardowy czas – 90 minut, przedłużenie czasu  – do 135 minut (przybory: długopis z czarnym wkładem) 

             

            Wszyscy uczniowie podchodzący do egzaminu proszeni są o stawienie się w szkole najpóźniej o godz.8.40.

            Dla uczniów dojeżdżających z Pawłówka zapewniony został autobus o godz. 8.10, natomiast dla uczniów z Zielonczyna – o godz. 8.15.

            Odwóz w kolejnych dniach odbędzie się zgodnie z poniższym harmonogramem:

            16.06.2020 - 11.40

            17.06.2020 - 11.20

            18.06.2020 - 11.15 

            Przy wejściu do szkoły należy zdezynfekować ręce.

            Czekając na wejście do szkoły albo sali egzaminacyjnej, zdający zachowują odpowiedni odstęp (co najmniej 1,5 m) oraz mają zakryte usta i nos.

            Do Sali egzaminacyjnej zdający mogą wnieść małą butelkę wody.

            Obowiązuje całkowity zakaz wnoszenia na salę egzaminacyjną jakiegokolwiek sprzętu elektronicznego (np. telefon komórkowy, smartwatch).

             

        • "Zostań w domu" - głosowanie w konkursie zakończone!
          • "Zostań w domu" - głosowanie w konkursie zakończone!

            Znamy już wyniki konkursu fotograficznego organizowanego przez Samorząd Uczniowski naszej szkoły! W głosowaniu na szkolnym Facebooku internauci zdecydowali, że miejsca na podium zajmują kolejno: miejsce pierwsze - Maja Masłowska, klasa VIb, "Zielono mi" (foto nr 2), miejsce drugie - Karol Myśliński, klasa VIb, "Plastyka w domu" (foto nr 6), miejsce trzecie - Julia Wojdylak, klasa Vb, "Wolny czas w domu" (foto nr 7).

            Gratulujemy wszystkim uczestnikom zabawy! Jesteście kreatywni, pomysłowi i macie wspaniałą wyobraźnię! Tak trzymać!

          • Biblioteka - zwrot książek i podręczników

             

             

            Od 1 czerwca biblioteka szkolna rozpoczyna przyjmowanie zwrotów podręczników szkolnych oraz indywidualnie wypożyczonych książek w godzinach: 8.00- 15.00

             

            1. ORGANIZACJA PRZYJMOWANIA ZWROTÓW KSIĄŻEK , W TYM PODRĘDCZNIKÓW, PRZEZ NAUCZYCIELA BIBLIOTEKARZA

             

            Zwroty książek odbywają się z uwzględnieniem wszelkich zasad obostrzeń sanitarno-epidemiologicznych.

             

            1. Zwroty książek będą przyjmowane w szkole w sali nr 4  ( parter budynku),
            2. Osoby zwracające książki do biblioteki tj. uczniowie/rodzice/, nauczyciele, podczas zwrotu książek,  zobowiązani są  do przestrzegania zasad obostrzeń sanitarno- epidemiologicznych.
            3. W przypadku większej liczby osób, zwracających książki w tym samym czasie, należy zachować odległości min. 1,5 m od drugiej osoby.
            4. Dla osób chorych lub przebywających na kwarantannie, będzie wyznaczony inny termin zwrotów książek.
            5. Książki do zwrotu, należy przygotować w następujący sposób:

             

            • skompletuj książki ( podręczniki, oraz inne książki wypożyczone
              z biblioteki szkolnej);
            • usuń foliowe okładki, zapisane ołówkiem notatki, zwróć uwagę na czystość i estetykę książki;
            • przygotuj kartkę z danymi: imię i nazwisko, klasa, wykaz oddawanych książek ( tytuły) oraz datę oddania ;
            • przygotowane książki wraz z kartką umieść w foliowej torbie;
            • przyniesione do zwrotu książki należy bezpośrednio odkładać na przygotowanych  stolikach w sali numer 4.
            • proszę nie oddawać do biblioteki podręcznika do religii i zeszytów ćwiczeń

            BARDZO WAŻNE:

            Uczniowie klas I, IV i VII nie oddają podręczników.

            Proszę o zwrot książek w terminie do 19 czerwca .

             

            1. Po upływie kwarantanny nauczyciel bibliotekarz dokona oceny stanu technicznego zwróconych podręczników. W sytuacji stwierdzenia zniszczenia rodzic zobowiązany jest do poniesienia kosztów zniszczonego  egzemplarza, o czym zostanie poinformowany telefonicznie lub za pomocą innych narzędzi komunikacji.
            2. W celu kierowania zapytań o książki lub wyjaśnienia spraw dotyczących zwrotów,  proszę kontaktować się z nauczycielem bibliotekarzem  drogą poczty elektronicznej ( jolantagapinska@wp.pl) , bądź przez dziennik elektroniczny lub telefonicznie ( tel:608663365).    

             

             

                                                                                                                                                        Jolanta Gapińska

        • PROCEDURA PODCZAS EGZAMINU ÓSMOKLASISTY
          • PROCEDURA PODCZAS EGZAMINU ÓSMOKLASISTY

            (poniższy tekst wraz z obrazkami można pobrać w zakładce procedury)

             

            PROCEDURY BEZPIECZEŃSTWA W OKRESIE PANDEMII COVID-19

            Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Kruszynie

            na czas egzaminu ósmoklasisty

             

            Kruszyn, 27 maja 2020 r.

             

            POSTANOWIENIA OGÓLNE

             

            1. Niniejszy Regulamin określa Procedury bezpieczeństwa na terenie szkoły w okresie pandemii COVID-19, dotyczące wszystkich pracowników SP w Kruszynie oraz uczniów klasy ósmej biorących udział w egzaminie ósmoklasisty.
            2. Celem procedur jest zminimalizowanie zagrożeń zakażenia koronawirusem lub choroby COVID-19
            3. Termin egzaminu ósmoklasisty: 16 – 18 czerwca 2020 r. Termin dodatkowy: 7 – 9 lipca 2020 r.

            § 1

            PODSTAWOWE WYTYCZNE

            1. Na egzamin może przyjść wyłącznie osoba zdrowa (zdający, nauczyciel, inny pracownik szkoły), bez objawów chorobowych sugerujących chorobę zakaźną.
            2. Zdający, nauczyciel oraz każda inna osoba uczestnicząca w przeprowadzaniu egzaminu nie może przyjść na egzamin, jeżeli przebywa w domu z osobą na kwarantannie lub izolacji w warunkach domowych albo sama jest objęta kwarantanną lub izolacją w warunkach domowych.
            3. Rodzic/Prawny opiekun nie może wejść z dzieckiem na teren szkoły, z wyjątkiem sytuacji, kiedy zdający wymaga pomocy np. w poruszaniu się.
            4. Podczas egzaminu w szkole mogą przebywać wyłącznie:
              1. zdający,
              2. osoby zaangażowane w przeprowadzanie egzaminu, tj. członkowie zespołów nadzorujących, obserwatorzy, egzaminatorzy, specjaliści pracujący ze zdającymi, którym przyznano dostosowanie warunków lub formy przeprowadzania egzaminu, osoby wyznaczone do przygotowania  i obsługi oraz obsługujące sprzęt i urządzenia wykorzystywane w czasie egzaminu (np. komputery, sprzęt medyczny), asystenci techniczni,
              3. inni pracownicy szkoły odpowiedzialni za utrzymanie obiektu w czystości, dezynfekcję, obsługę szatni itp.
              4. uczniowie innych klas oraz nauczyciele, jeżeli nie ma możliwości zrezygnowania z przeprowadzania zajęć edukacyjnych w dniu przeprowadzania egzaminu (por. pkt 1.5.),
              5. pracownicy odpowiednich służb, np. medycznych, jeżeli wystąpi taka konieczność.
            5. Jeżeli to możliwe, w dniach, w których jest przeprowadzany egzamin, w szkole nie należy prowadzić zajęć edukacyjnych/opiekuńczych dla innych uczniów lub należy rozpocząć prowadzenie zajęć po zakończeniu egzaminu w danym dniu i zdezynfekowaniu pomieszczeń. Dzieci zgłoszone do opieki przedszkolnej przebywają w innej części budynku.
            6. Zdający nie powinni wnosić na teren szkoły zbędnych rzeczy, w tym książek, telefonów komórkowych, maskotek.
            7. Na egzaminie każdy zdający korzysta z własnych przyborów piśmienniczych.
            8. Szkoła nie zapewnia wody pitnej. Na egzamin należy przynieść własną butelkę z wodą.
            9. Przewodniczący zespołu egzaminacyjnego zapewnia kilku rezerwowych członków zespołów nadzorujących, którzy będą mogli, nawet w dniu egzaminu, zastąpić osoby, które z uzasadnionych powodów, w tym ze względu na chorobę, nie będą mogły przyjść do pracy w dniu egzaminu.

             

            § 2

            ŚRODKI BEZPIECZEŃSTWA OSOBISTEGO

            1. Czekając na wejście do szkoły albo sali egzaminacyjnej, zdający zachowują odpowiedni odstęp (co najmniej 1,5 m) oraz mają zakryte usta i nos.
            2. Na teren szkoły mogą wejść wyłącznie osoby z zakrytymi ustami i nosem (maseczką jedno- lub wielorazową, materiałem, przyłbicą – w szczególności w przypadku osób, które ze względów zdrowotnych nie mogą zakrywać ust i nosa maseczką). Zakrywanie ust i nosa obowiązuje na terenie całej szkoły, z wyjątkiem sal egzaminacyjnych po zajęciu miejsc przez zdających.
            3. Zdający są zobowiązani zakrywać usta i nos do momentu zajęcia miejsca w sali egzaminacyjnej. Po zajęciu miejsca w sali egzaminacyjnej (w trakcie egzaminu) zdający ma obowiązek ponownie zakryć usta i nos, kiedy:
              1. podchodzi do niego nauczyciel, aby odpowiedzieć na zadane przez niego pytanie,
              2. kończy pracę z arkuszem egzaminacyjnym i wychodzi z sali egzaminacyjnej.
            4. Przewodniczący zespołu egzaminacyjnego, członkowie zespołu nadzorującego, obserwatorzy i inne osoby uczestniczące w przeprowadzaniu egzaminu, np. specjaliści z zakresu niepełnosprawności, nauczyciele wspomagający, podczas poruszania się po sali egzaminacyjnej powinni mieć zakryte usta i nos. Mogą odsłonić twarz, kiedy obserwują przebieg egzaminu, siedząc albo stojąc, przy zachowaniu niezbędnego odstępu.
            5. Zdający, którzy ze względów zdrowotnych nie mogą zakrywać ust i nosa maseczką, mogą nosić przyłbicę albo, jeżeli nie mogą również korzystać z przyłbicy, przystąpić do egzaminu w odrębnej sali egzaminacyjnej. W takiej sytuacji minimalny odstęp, jaki musi zostać zachowany pomiędzy samymi zdającymi oraz zdającymi i członkami zespołu nadzorującego, wynosi 2 m.
              1. Sytuacja, w której dany zdający ze względów zdrowotnych nie może zakrywać
                ust i nosa, powinna zostać zgłoszona dyrektorowi szkoły nie później
                niż do 29 maja 2020 r.
              2. Dyrektor szkoły niezwłocznie przekazuje informację o konieczności organizacji egzaminu w odrębnej sali egzaminacyjnej dyrektorowi okręgowej komisji egzaminacyjnej, nanosi zmiany w SIOEO oraz powołuje nowy zespół nadzorujący.
            6. Członkowie zespołu nadzorującego oraz inne osoby zaangażowane
              w przeprowadzanie egzaminu, którzy ze względów zdrowotnych nie mogą zakrywać ust
              i nosa za pomocą maseczki, powinni – kiedy jest to konieczne – używać przyłbicy, która nie utrudnia oddychania.
            7. W przypadku zdającego, który przystępuje do egzaminu, korzystając z pomocy nauczyciela wspomagającego, musi również być zachowany co najmniej 1,5-metrowy odstęp pomiędzy tym zdającym a nauczycielem. Jeżeli zdający ma trudności w komunikacji przy zachowaniu wskazanego odstępu występują problemy ze zrozumieniem mowy, odstęp można zmniejszyć do niezbędnego dla zrozumienia wypowiedzi zdającego, z zachowaniem innych środków ochrony.
            8. Jeżeli dla nauczyciela wspomagającego nie został zamówiony odrębny arkusz, należy wykorzystać arkusz rezerwowy (upewniając się, że jest on w tej samej wersji, w której arkusz ma zdający), a w sytuacji, kiedy liczba arkuszy rezerwowych jest niewystarczająca, należy niezwłocznie skontaktować się z właściwą OKE  i postępować zgodnie z instrukcjami.

             

            § 3

            ORGANIZACJA PRZESTRZENI

            1. Przy wejściu do szkoły należy wywiesić informację:
              1. dotyczącą objawów zarażenia koronawirusem oraz sposobów zapobiegania zakażeniu
              2. zawierającą nazwę, adres oraz numer telefonu do najbliższej stacji sanitarno-epidemiologicznej
              3. zawierającą adres oraz numer telefonu najbliższego oddziału zakaźnego
              4. zawierającą numery telefonów do służb medycznych
              5. zawierającą numer infolinii NFZ w sprawie koronawirusa (800 190 590).
            2. Przy wejściu do szkoły należy umieścić płyn do dezynfekcji rąk (środek na bazie alkoholu, min. 60%) oraz zamieścić informację o obligatoryjnym korzystaniu z niego przez wszystkie osoby wchodzące na teren szkoły.
            3. Płyn do dezynfekcji rąk powinien być również dostępny w każdej sali egzaminacyjnej. Obok płynu należy umieścić informację na temat prawidłowej dezynfekcji rąk.
            4. Egzamin może być przeprowadzany w salach lekcyjnych, salach gimnastycznych, na korytarzach szkolnych oraz w innych przewidzianych w przepisach miejscach, pod warunkiem zachowania odpowiednich odstępów pomiędzy zdającymi oraz pomiędzy zdającymi i członkami zespołu nadzorującego.
            5. Ławki w sali egzaminacyjnej należy ustawić w taki sposób, aby pomiędzy zdającymi zachowany był co najmniej 1,5-metrowy odstęp w każdym kierunku. W roku szkolnym 2019/2020 z każdej sali egzaminacyjnej w każdym egzaminie, należy sporządzić plan sali egzaminacyjnej, dodatkowo wskazując odstępy zapewnione pomiędzy zdającymi. Sporządzanie planu sali egzaminacyjnej nie dotyczy sytuacji, gdy w danej sali egzaminacyjnej do egzaminu przystępuje tylko jeden zdający.

             

            1. Miejsca dla członków zespołu nadzorującego również powinny zostać przygotowane z zachowaniem co najmniej 1,5-metrowego odstępu od zdających oraz od pozostałych członków zespołu nadzorującego.
            2. Drzwi do szkoły oraz wszystkie drzwi wewnątrz budynku powinny być otwarte, tak aby zdający oraz inne osoby uczestniczące w przeprowadzaniu egzaminu nie musiały ich otwierać. Wyjątek stanowi egzamin z języków obcych nowożytnych w zakresie zadań na rozumienie ze słuchu, podczas których odtwarzane jest nagranie z płyty CD
            3. Jeżeli ze względów bezpieczeństwa przeciwpożarowego drzwi nie mogą być otwarte, należy zapewnić regularną dezynfekcję klamek/uchwytów.
            4. Sale egzaminacyjne należy wietrzyć przed wpuszczeniem do nich zdających.
            5. Każdy zdający swoje rzeczy osobiste zostawia w szafce.
            6. Należy zapewnić bieżącą dezynfekcję toalet.
            7. Codziennie po skończonym egzaminie należy dezynfekować powierzchnie dotykowe: poręcze, klamki, włączniki światła, poręcze krzeseł, powierzchnie płaskie (krzesła, blaty stołów, podłogi).
            8. Dezynfekować należy odtwarzacze płyt CD  zarówno przed egzaminem z języków obcych jak i po.
            9. W przypadku stwierdzenia u zdającego lub pracownika szkoły objawów chorobowych należy go odizolować w wyznaczonym do tego pomieszczeniu.

             

            § 4

            ORGANIZACJA PRZED EGAMINEM

             

            1. Dyrektor szkoły zapoznaje zespół nadzorujący z zasadami bezpieczeństwa.
            2. Wychowawca klasy informuje członków zespołu nadzorującego danej sali o uczniach, którzy chorują  na alergię albo inne schorzenie, którego objawami mogą być kaszel, katar lub łzawienie, by tych objawów nie odebrali jako symptomy chorobowe.
            3. Członkowie zespołu nadzorującego w rękawiczkach odbierają arkusze od przewodniczącego zespołu egzaminacyjnego. Arkusze są rozdawane zdającym również przez osoby, które mają założone rękawiczki, oraz mają zakryte usta i nos.
              1. Przed rozpoczęciem egzaminu przewodniczący powinien poinformować zdających o obowiązujących zasadach bezpieczeństwa, w tym przede wszystkim:
              2. zakazie kontaktowania się z innymi zdającymi
              3. obowiązku zakrywania ust i nosa w przypadku kontaktu bezpośredniego z nauczycielem, wyjścia do toalety lub wyjścia z sali egzaminacyjnej po zakończeniu pracy z arkuszem egzaminacyjnym
              4. niedotykania dłońmi okolic twarzy, zwłaszcza ust, nosa i oczu, a także przestrzegania higieny kaszlu i oddychania: podczas kaszlu i kichania należy zakryć usta i nos zgiętym łokciem lub chusteczką
              5. konieczności zachowania odpowiedniego dystansu od innych zdających po zakończonym egzamini
            4. Należy unikać tworzenia się grup zdających przed szkołą oraz przed salą egzaminacyjną przed rozpoczęciem egzaminu oraz po jego zakończeniu. W tym celu dyrektor ustala harmonogram wejść uczniów do szkoły, a wychowawca klasy zaznajamia z nim uczniów i ich rodziców najpóźniej na 3 dni przed rozpoczęciem egzaminu.
            5. Zdający może opuścić na stałe salę egzaminacyjną (jeżeli zakończył pracę z arkuszem) najpóźniej na 15 minut przed czasem wyznaczonym jako czas zakończenia pracy z arkuszem. W ciągu ostatnich 15 minut przed zakończeniem egzaminu (nawet jeżeli zdający skończył pracę z arkuszem egzaminacyjnym) zdający nie opuszczają sali egzaminacyjnej.

             

            § 5

            Postępowanie w przypadku podejrzenia zakażenia u członka zespołu egzaminacyjnego lub u zdającego

            1. Jeżeli zdający lub członek zespołu nadzorującego przejawia niepokojące objawy choroby, przewodniczący zespołu nadzorującego lub członek zespołu nadzorującego informuje o tym przewodniczącego zespołu egzaminacyjnego, który zapewnia odizolowanie zdającego lub innej osoby przejawiającej objawy choroby w IZOLATORIUM.
            2. W przypadku wystąpienia konieczności odizolowania członka zespołu nadzorującego przejawiającego objawy choroby w IZOLATORIUM, przewodniczący zespołu egzaminacyjnego niezwłocznie:
              1.  powiadamia o tym fakcie dyrektora okręgowej komisji egzaminacyjnej, z którym ustala sposób postępowania,
              2. Przewodniczący zespołu egzaminacyjnego powinien – tak szybko, jak jest to możliwe –zapewnić zastępstwo za członka zespołu, który nie może brać udziału w przeprowadzaniu danego egzaminu. Jeżeli nie będzie to możliwe, dyrektor OKE może wydać zgodę na zakończenie przeprowadzania egzaminu w niepełnym składzie zespołu nadzorującego, jeżeli nie stanowi to zagrożenia dla bezpieczeństwa zdających oraz zapewniony jest odpowiedni nadzór nad pracą zdających. Informację o wystąpieniu opisanej sytuacji odnotowuje się w protokole przebiegu egzaminu w danej sali oraz w protokole zbiorczym.
            3. W przypadku odizolowania zdającego, PZE niezwłocznie powiadamia rodziców/prawnych opiekunów ucznia o zaistniałej sytuacji w celu pilnego odebrania go ze szkoły oraz informuje właściwą powiatową stację sanitarno-epidemiologiczną, a w razie pogarszania się stanu zdrowia zdającego – także pogotowie ratunkowe.
            4. Po zakończonym egzaminie należy ustalić listę osób przebywających w tym samym czasie w części/częściach szkoły, w których przebywała osoba podejrzana o zakażenie, i zalecenie stosowania się do wytycznych GIS odnoszących się do osób, które miały kontakt z osobą potencjalnie zakażoną.

             

            § 6

            POSTANOWIENIA KOŃCOWE

             

            1. Procedury bezpieczeństwa na czas egzaminu ósmoklasisty wchodzą w życie z dniem podpisania przez dyrektora.
            2. Procedury obowiązują na czas przeprowadzania egzaminu ósmoklasisty.  

             

        • KANGUR - UWAGI PO KONKURSIE PRÓBNYM
          • KANGUR - UWAGI PO KONKURSIE PRÓBNYM

            Uczniowie zamiast zalogować się, próbowali się zarejestrować i mają błędne konta, nie widzą "Rozpocznij" po zalogowaniu. Uczeń ma użyć przycisku "ZALOGUJ SIĘ" (NIE "Zarejestruj się"!!!), użyć loginu i hasła od nauczyciela, zaakceptować regulamin, wejść w zakładkę "Konkursu" i wziąć udział w konkursie. Proszę upewnić się, że  po zalogowaniu widoczny jest przycisk "Rozpocznij" na szarym tle. Przycisk w chwili rozpoczęcia konkursu się uaktywni.

             

            Udział w konkursie

            Poproszę o spokojne podejście przy uruchamianiu konkursu. Jednocześnie czyni to ok. 30 tys. użytkowników.

            - Po kliknięciu "Rozpocznij" odczekaj do 20 sekund, jeśli nie otworzyła się nowa strona, kliknąć ponownie "Rozpocznij".

            - Po uruchomieniu się nowej strony zaczynają się ściągać zadania, widać stronę z szarym nagłówkiem, i pustym ekranem, po chwili (do 1 minuty) pojawi się kręcące kółko, czyli zaczyna się pobieranie zadań. To trwa 1-2 minuty. Później swobodnie można wybierać zadania klikając na ich numery. Procedura z reguły trwa znacznie krócej. Jeśli po upływie wskazanych czasów nie ma reakcji, odświeżyć przeglądarkę lub ponownie się zalogować.

            - Po załadowaniu konkursu WSKAZAĆ KLASĘ!

            - w przypadku przerwania konkursu proszę spokojnie powtórzyć procedurę rozpoczęcia konkursu. Odpowiedzi są na bieżąco zapisywane. Po ponownym uruchomieniu konkursu może pojawić się komunikat: "Zasób konkursowy jest już otwarty w innym oknie. Czy na pewno chcesz ponownie otworzyć ten zasób interaktywny " - KLIKNĄĆ "TAK". Wówczas uczeń będzie kontynuował wcześniej przerwany test. Wcześniejsze wskazania są zapisane i będą widoczne.

            - Po zakończonym czasie odpowiedzi zostaną zapisane automatycznie. Jeśli uczeń zakończy wcześniej może skorzystać z przycisku "Zapisz i wyjdź" i może się wylogować / zamknąć przeglądarkę.

            - po zakończonym teście uczeń może obejrzeć test ze swoimi odpowiedziami.

             

            4. Na platformie dzwonek.pl nie będą publikowane wyniki konkursu (ani po próbie, ani po konkursie właściwym). Wyniki będą dostępne tradycyjnie na "kangurowym" koncie szkoły: https://www.kangur-mat.pl/szkola.php.

    • Kontakt

      • Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego
      • tel 52 3815 106
      • Kruszyn, ul. Szkolna 6 86-014 Sicienko Poland
      • Nr konta szkoły: BS O/Sicienko 67 8142 1046 0000 0778 2000 0001
      • Nr konta Rady Rodziców: Bank Pekao 25 1240 3493 1111 0011 3221 3157
      • NIP 554 23 47 464
      • Inspektor Ochrony Danych Arnold Paszta, arnold.partner@gmail.com
      • Administrator strony: anna.nowicka@spkruszyn.edu.pl
  • Nasze media społecznościowe