Aktualności
Terminy zajęć adaptacyjnych w przedszkolu.
Wyprawka grupa "Żabki" na rok 2023/2024
Dotyczy grupy "Żabki "
Wyprawka ucznia klasy pierwszej
Piórnik:
- 2 ołówki
- Temperówka
- Gumka do mazania
- Kredki ołówkowe
- Nożyczki (bezpiecznie zakończone)
- Klej w sztyfcie
- Klej w tubce MAGIC
- Linijka (20 cm)
- Długopis niebieski i czerwony (zmazywalny)
- Patyczki do liczenia
- Taśma krawiecka, jedna klamerka
Zeszyty:
- A4 w wąskie linie (z kolorową liniaturą) do edukacji polonistycznej
- A4 w kratkę do edukacji matematycznej
- 16- kartkowy w linie do j. angielskiego
Materiały plastyczne:
- Farby plakatowe
- Pędzle w dwóch rozmiarach - gruby i cienki
- Pojemnik na wodę oraz podkładkę na ławkę
- Kredki świecowe
- Kredki ołówkowe
- Plastelina
- Wycinanka
- Blok rysunkowy i blok techniczny biały A4
- Blok rysunkowy i blok techniczny kolorowy A4
- Dwie tekturowe teczki z gumką A4
Strój gimnastyczny:
- Spodenki lub getry
- Biała koszulka
- Obuwie sportowe na jasnej podeszwie
Ważne:
Proszę, aby dzieci miały także obuwie na przebranie do chodzenia po szkole w woreczku materiałowym do powieszenia w szatni.
PROSZĘ, ABY WSZYSTKIE MATERIAŁY I PRZYBORY ZOSTAŁY PODPISANE IMIENIEM I NAZWISKIEM DZIECKA.
Zerówka- wyprawka na rok 2023/2024
Piórnik z wyposażeniem:
- Miękkie ołówki
- Gumka
- Temperówka
- Nożyczki
- Kredki ołówkowe
- Komplet flamastrów
Kredki pastelowe
Ryza białego papieru
Papier kolorowy A4
Blok techniczny biały A4
Blok techniczny kolorowy A4
Blok techniczny kolorowy A3
Blok techniczny biały A3
Plastelina
Klej w sztyfcie
Farby plakatowe
Pędzelki różnej grubości
Bibułę karbowaną - kilka kolorów
Teczkę A4 na prace plastyczne
Patyczki do liczenia
Strój do ćwiczeń:
- Biała koszulka
- Spodenki
- Buty sportowe
Wielki koncert finałowy chóru Most the Music w Lusławicach za nami! Uczniowie naszej szkoły na scenie u boku Adama Sztaby, Małgorzaty Ostrowskiej i Anny Dereszowskiej
W czwartek, 29 czerwca 2023 roku, uczniowie naszej szkoły wystąpili w wielkim koncercie finałowym chóru Most the Music w Lusławicach, gdzie zaśpiewali dziesięć piosenek aranżowanych przez Adama Sztabę, będącego dyrektorem artystycznym i merytorycznym projektu pilotażowego Fundacji Most the Most. Artysta dyrygował stuosobowym chórem dziecięcym, w skład którego wchodzili uczniowie z Kruszyna, Tuszyna, Niećkowa i Uniejowa, oraz ponaddwudziestoosobową orkiestrą znaną m.in. z programu „Taniec z gwiazdami”.
Chóry dziecięco-młodzieżowe rozpoczęły swoją działalność we wrześniu 2022 roku w ramach projektu pilotażowego Fundacji Most the Most, mającego na celu uwrażliwianie na muzykę i rozśpiewanie małych miejscowości w Polsce. Do udziału w projekcie zostali zaproszeni uczniowie z gmin: Sicienko, Dzierżoniów, Uniejów oraz z powiatu grajewskiego, a zatem z regionów, w których Fundacja przekazała milion złotych na renowację wybranego zabytku w ramach konkursu „Nasz zabytek”. Opiekę artystyczną i merytoryczną objął wówczas nad chórami znany polski kompozytor, dyrygent, aranżer, pianista i producent muzyczny, Adam Sztaba. Zajęcia odbywały się dwa razy w tygodniu (czasami częściej, gdy zbliżał się termin koncertu rodzinnego) pod okiem opiekunów: Marty Dąbrowskiej (która zastąpiła na tym stanowisku Michalinę Łukaszewską) oraz Agnieszki Żarnowskiej. Dzieci trzykrotnie odbyły również warsztaty pod okiem samego Maestro, który podpowiadał, na co zwrócić uwagę w dalszej pracy, a przede wszystkim motywował do wytrwałych, choć niewątpliwie trudnych działań muzycznych.
Zwieńczeniem całorocznego trudu był wyjazd wszystkich czterech chórów do Europejskiego Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach na tygodniowy obóz letni, w czasie którego wszyscy młodzi artyści mogli się poznać i trenować pod okiem Mistrza, by przygotować się do Wielkiego Koncertu Finałowego! Uczniowie wyjechali bezpośrednio po zakończeniu roku szkolnego i przebyli długą drogę na południe Polski. Zachwycili się nie tylko samym obiektem, który został stworzony przez Krzysztofa Pendereckiego właśnie z myślą o uzdolnionych muzycznie przedstawicielach młodego pokolenia, ale również swoją obecnością, możliwością nawiązania przyjaźni i wymianą doświadczeń, fantastycznie przygotowanym przez organizatorów odpoczynkiem, a przede wszystkim – niezapomnianymi codziennymi próbami z Adamem Sztabą. To była ciężka i wymagająca praca, jednak w cudownej atmosferze wzajemnego szacunku, zrozumienia i sympatii, które bardzo cierpliwy Mistrz przekazywał swoim podopiecznym. W dalszym ciągu wspierali go opiekunowie poszczególnych chórów, którzy w czasie zajęć grupowych dopieszczali wskazane przez dyrygenta takty i motywowali młodych artystów do pracy.
Bliskość finału można było wyczuć już w środę, gdy rozpoczęły się próby z Orkiestrą Adama Sztaby, złożoną z najbardziej znanych muzyków w Polsce i znaną szerszej publiczności chociażby z programu „Taniec z gwiazdami”. Wtedy również Maestro ogłosił, że w czwartek na scenie zaśpiewa z dziećmi i młodzieżą gość specjalny, Małgorzata Ostrowska, która wykona z nimi piosenkę finałową, „Meluzynę”.
Konferansjerem w czasie koncertu finałowego została znana polska aktorka, Anna Dereszowska, która swoim prowadzeniem potrafiła wyczarować bardzo rodzinną i życzliwą atmosferę. Stuosobowy chór dziecięco-młodzieżowy pod batutą Adama Sztaby oczarował publiczność, wykonując m. in. „Psalm stojących w kolejce”, „Kulig”, „Niepewność”, „Mamy siebie” czy „Telefony”. Po koncercie niezwykły zespół zebrał owacje na stojąco, a podziękowaniom i słowom uznania nie było końca. Swoje uznanie i słowa wdzięczności wyraziła reprezentująca Gminę Sicienko i Szkołę Podstawową im .Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Kruszynie dyrektor, Małgorzata Wojnowska, która w swoim wystąpieniu nie kryła wzruszenia i która zwróciła szczególną uwagę na niesamowite brzmienie i niezwykłą moc całego stuosobowego zespołu, przechodzące najśmielsze nawet oczekiwania.
Za całoroczną pracę Fundacja Most the Most podziękowała również opiekunom prowadzącym chóry, zaś prezes Fundacji, Brygida Ślabska, w swojej wypowiedzi podsumowującej wydarzenie podkreśliła znaczenie koncertu finałowego, który pokazał, w jak piękny sposób tworzą się mosty łączące różne miejscowości, regiony, pokolenia i pasjonatów.
Fot. @bartekbarczyk.art
48
Archiwum Aktualności