• Najlepsza absolwentka w gminie z naszej szkoły!

W trakcie uroczystych obchodów dożynek odbywających się w naszej gminie w sobotę, 27 sierpnia, Wójt Gminy Sicienko Piotr Chudzyński rozdawał nagrody najlepszym absolwentom szkół podstawowych naszej gminy. Wiktoria Jankowska, której towarzyszyli rodzice, Justyna i Robert Jankowscy, otrzymała tę nagrodę jako najlepsza absolwentka Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Kruszynie. Wynik jej egzaminu: 91% z języka polskiego, 100% z matematyki i 100% z języka angielskiego, a także średnia uzyskana przez nią na zakończenie nauki w szkole podstawowej - 5,61 okazały się najlepszymi wynikami w całej gminie! Serdecznie gratulujemy Wiktorii i życzymy jej dalszych sukcesów w kolejnym etapie edukacyjnym! Powodzenia!

Tak niesamowity sukces Wiktorii nie stanowił jedynej obecności naszej szkoły w obchodach dożynkowych. Ósmoklasistki, Alicja Barylak i Ariadna Żarnowska, ubrane w piękne ludowe stroje kujawskie rozdawały kotyliony gościom biorącym udział w dożynkowej Mszy św., a następnie wspólnie z opiekunką, Agnieszką Żarnowską prowadziły korowód z kościoła parafialnego w Sicienku do miejsca, w którym odbywała się dalsza część uroczystości. Warto dodać, że nasza wybitna absolwentka reprezentowała naszą szkołę przy wręczaniu kotylionów w zeszłym roku!

• ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2022/2023

Szanowni Rodzice, drodzy Uczniowie,

zapraszamy na uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023 w Szkole Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Kruszynie w dniu 1 września 2022 r.

Zgodnie z tradycją nowy rok szkolny rozpoczniemy od Mszy św., która odbędzie się w naszym kościele parafialnym o godzinie 9.15.

Oficjalnie powitamy rok szkolny 2022/2023 o godzinie 10.15 w czasie apelu w sali gimnastycznej, na który zapraszamy wszystkich uczniów klas I -VIIIPo zakończeniu części oficjalnej uczniowie z wychowawcami przejdą do sal lekcyjnych, których przydział przedstawiony jest poniżej:

klasa I  - sala nr 1

klasa II a - sala nr 5

klasa II b - sala nr 4

klasa III a - sala nr 11

klasa III b - sala nr 34

klasa IV - sala nr 6

klasa V - sala nr 7

klasa VI  - sala nr 10

klasa VII  - sala nr 2

klasa VIII  a - sala nr 13

klasa VIII  b - sala nr 12

Spotkania z wychowawcami zakończą się około godziny 11.15.

W dniu rozpoczęcia roku szkolnego czynna będzie świetlica.

Poniżej przedstawiamy harmonogram przywozu i odwozu dla uczniów dojeżdżających do szkoły autobusem. Harmonogram ten obowiązuje 1 września 2022 r.

Przywóz: (autobusy zatrzymują się tylko na przystankach autobusowych)

Dąbrówka  Las 7:45,

Pawłówek - lewa strona 7:50,

Pawłówek - prawa strona 8:05

Zielonczyn -  kl. V – VIII 8:05,

Zielonczyn  -  kl.  O – IV 8:15

Odwóz:

1. odwóz - godzina 11.15 – szkoła

2. odwóz – godzina 13.15 – przedszkole i szkoła (uczniowie ze świetlicy)

Wychowanków przedszkola zapraszamy na zajęcia w czwartek 1 września 2022 r.

Przedszkole jest czynne w godz. 6:30 – 16:30.

• Zajęcia adaptacyjne w przedszkolu

Jest już podział na grupy przedszkolne. Lista znajduje się w sekretariacie. Zajęcia adaptacyjne odbędą się w następujących dniach: Poniedziałek 29.08.2022 godz. 10.00-12.00 grupa 1 wychowawca Anita Kozieł Wtorek 30.08 godz. 10.00-12.00 grupa 2 wychowawca Sylwia Bulak Środa 31.08 godz. 10.00-12.00 grupa 3 wychowawca Marcela Jesionowska

• Zapisy do świetlicy szkolny na rok 2022/2023

Szanowni Państwo,

Rozpoczynamy zapisy dzieci do świetlicy szkolnej na rok 2022/2023. Przypominamy, że przyjmowanie uczniów do świetlicy szkolnej dokonuje się na podstawie pisemnego zgłoszenia rodziców, poprzez wypełnienie karty zgłoszenia.

W każdym roku wymagane jest złożenie nowej karty zgłoszenia dziecka do świetlicy na następny rok szkolny.

Kryteria przyjmowania dzieci do świetlicy szkolnej na rok szkolny 2022/2023:

1. Warunkiem przyjęcia dziecka do świetlicy szkolnej jest złożenie w szkole wypełnionej karty zgłoszenia w wyznaczonym przez szkołę terminie.

Wypełnione karty należy przekazać do sekretariatu szkoły do 2 września 2022 r.

1. Karty zgłoszenia dziecka do świetlicy szkolnej dostępne są:
                      - na stronie internetowej szkoły,karta_zapisu_do_swietlicy_szkolnej_2022.docx

- w sekretariacie szkoły.

1. Rodzic wypełniając kartę zgłoszenia, oświadcza, że podaje dane zgodnie ze stanem faktycznym i akceptuje Regulamin Świetlicy Szkolnej, oraz że zapoznał się z klauzurą informacyjna dotyczącą przetwarzania danych osobowych przez szkołę.

1. Do świetlicy w pierwszej kolejności przyjmowane są dzieci:
              a) obojga rodziców/prawnych opiekunów pracujących zawodowo,
              b) pracujących rodziców/prawnych opiekunów samotnie wychowujących dzieci,
              c) będące uczniami klas I-III,
              e) będące uczniami klas IV-VIII – tylko w uzasadnionych przypadkach.

1. W szczególnych przypadkach opieką świetlicową mogą być objęci uczniowie ze względu na inne okoliczności po uzyskaniu zgody Dyrektora szkoły.

Zapisy do świetlicy szkolnej                    na rok 2022/2023

Szanowni Państwo,

Kryteria przyjmowania dzieci do świetlicy szkolnej na rok szkolny 2022/2023:

Wypełnione karty należy przekazać do sekretariatu szkoły do 2 września 2022 r.

1. Karty zgłoszenia dziecka do świetlicy szkolnej dostępne są:
                      - na stronie internetowej szkoły,

- w sekretariacie szkoły.

1. Do świetlicy w pierwszej kolejności przyjmowane są dzieci:
              a) obojga rodziców/prawnych opiekunów pracujących zawodowo,
              b) pracujących rodziców/prawnych opiekunów samotnie wychowujących dzieci,
              c) będące uczniami klas I-III,
              e) będące uczniami klas IV-VIII – tylko w uzasadnionych przypadkach.