• Dzień Babci i Dziadka w przedszkolu

24 stycznia najmłodsze przedszkolaki z grupy"żabki" zaprosiły swoje babcie oraz dziadków na warsztaty plastyczne z okazji Dnia Babci i Dziadka w Wiejskim Domu Kultury w Kruszynie. Wszystkie dzieci wykonały piękne obrazy na płótnach, które podarowały w prezencie swoim ukochanym dziadkom. Każde serduszko było inne, ale wszystkie miały w sobie dużo miłości i wdzięczności. Po zakończeniu części plastycznej, udaliśmy się na wspólną potańcówkę, której towarzyszyła muzyka z lat młodości babci oraz dziadka. Ten wspaniały dzień przedszkolaki zakończyły występem oraz wręczeniem własnoręcznie robionych ciasteczek. Wzruszenie, które malowało się na twarzach kochających dziadków pozostanie na długo w naszej pamięci. Dziękujemy.

• Nasza szkoła na WOŚP w Sicienku

Jak co roku, nasza gmina włącza się w organizację wydarzeń wspierających Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. W tym roku, wzorem lat ubiegłych, impreza odbywała się w Szkole Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Sicienku. W czasie spotkania na scenie zaprezentowało się mnóstwo młodych artystów uczęszczających do szkół i przedszkoli Gminy Sicienko. Naszą szkołę reprezentowali: chór Most the Music, pod opieką pani Marty Ronek-Koślińskiej oraz pana Łukasza Urbaniaka, oraz grupa akrobatyczna Pater Sport, pod opieką pani Klaudii Lewandowskiej.Chór wykonał trzy bardzo trudne utwory: "Życzenie" Fryderyka Chopina i "Nauczmy się żyć obok siebie" Zbigniewa Wodeckiego w aranżacji Adama Sztaby, oraz "Sannę" w aranżacji Łukasza Urbaniaka. Występ chóru spotkał się z ogromnym uznaniem publiczności, a prowadząca wydarzenie Krystyna Rychter kilkakrotnie zwracała się bezpośrednio do obecnej w sali Pani Dyrektor, Małgorzaty Wojnowskiej, gratulując jej tak uzdolnionych uczniów i podkreślając wychowawczą rolę szkoły.Grupa akrobatyczna zaprezentowała skomplikowany układ do melodii z filmu "Piraci z Karaibów". Dziewczęta urzekły publiczność swoim talentem, lekkością, zwinnością oraz koordynacją całego zespołu. Widzowie długo oklaskiwali artystki i sportsmenki w jednej osobie, a Pani Dyrektor ponownie otrzymała ogromne podziękowania dla siebie, uczniów, rodziców i wszystkich nauczycieli kruszyńskiej podstawówki.

• Potrójny sukces naszej uczennicy!

Z ogromną radością informujemy, że uczennica klasy VIII naszej szkoły, Nadia Gniadek, dostała się do etapu wojewódzkiego konkursu przedmiotowego z języka polskiego organizowanego przez Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty! Oznacza to, że Nadia stanie w szranki o tytuł laureata aż w trzech zmaganiach finałowych: z biologii, historii i języka polskiego! Serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów!

klasa    data     godzina

1a         6.02     17.00

1b         6.02     17.00

2           1.02     17.00

3a         8.02     17.00

3b         8.02     17.00

4           1.02     17.00

5           1.02     18.30

6          31.01    16.30

7          31.01    17.30

6          31.01    16.00

• Ogłoszenie o wolnym miejscu pracy

Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Kruszynie zatrudni pilnie osobę do pracy na stanowisku opiekuna dzieci na przejściu dla pieszych.

Wymagania: pełnoletność, umiejętność pracy z dziećmi.

Zadaniem opiekuna jest zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom i pomoc im w przejściu przez jezdnię.

Warunki zatrudnienia:

• umowa o pracę na czas określony;
            • wymiar czasu pracy: 1/2 etatu.

Kontakt:

Osoby zainteresowane prosimy o kontakt telefoniczny pod numerem: 52 38 15 106,

mailowy; sekretariat@spkruszyn.edu.pl lub osobisty w sekretariacie szkoły.

Małgorzata Wojnowska

• Radość z wykonanych prac uczniów.

#LaboratoriaPrzyszłości

W czasie przedświątecznym w pracowni technicznej, uczniowie za pomocą pirografów tworzyli rysunki w drewnie.

Pirografia, czyli wypalanie w drewnie – to technika zdobienia przedmiotów, głównie wykonanych z drewna. Polega na wypalaniu rozgrzanym rylcem rysunku na powierzchni drewna. Rysunek tworzony jest dzięki wysokiej temperaturze i „przypalaniu” podłoża, na którym ma być wykonany.

Ponadto w atmosferze świątecznej powstawały skrzaty oraz koszyczki. Oto efekty prac naszych uczniów.

• Sukcesy sportowe naszego ucznia!

Uczeń klasy IIIa - Franciszek Baran zajął I miejsce w Ogólnopolskim Turnieju Karate WKF. To nie pierwszy sukces tego ucznia. Franek już wczesniej prezentował bardzo wysoki poziom na podobnych imprezach i wielokrotnie stał na podium.Gratulujemy i życzymy wytrwałości w osiąganiu kolejnych wysokich wyników!!!