• Spis podręczników do religii

      Klasa I – „Poznaję Boży świat” wyd. Jedność

      Klasa II – „Odkrywam Królestwo Boże” wyd.Jedność

      Klasa III – „Poznaję Jezusa” ( podręcznik + ćwiczenia) wyd. Jedność

      Klasa IV – „Miejsce pełne bogactw” (podręcznik + ćwiczenia) wyd. Jedność

      Klasa V – „Szczęśliwi, którzy szukają prawdy” (podręcznik + ćwiczenia) wyd. Jedność

      Klasa VI - „Szczęśliwi, którzy odkrywają piękno” (podręcznik + ćwiczenia) wyd. Jedność

      Klasa VII – „Szczęśliwi, którzy czynią dobro” ( tylko podręcznik) wyd. Jedność

      Klasa VIII – „Błogosławieni, którzy ufają Jezusowi” ( tylko podręcznik) wyd. Jedność

     • Żegnamy rok szkolny 2021/2022

      W piątek, 24 czerwca, pożegnaliśmy rok szkolny 2021/2022. Tradycyjnie uroczystość rozpoczęliśmy Mszą św. w kościele parafialnym w Kruszynie, po czym oficjalne obchody zakończenia roku odbyły się w sali gimnastycznej naszej szkoły. W czasie trwania uroczystości po raz pierwszy wystąpił nowy poczet sztandarowy, tworzony przez siódmoklasistów! 

      By wprowadzić zebranych w radosny, wakacyjny klimat, grupa teatralna 13+ wystawiła przedstawienie "Śnieżek i krasne ludki", do którego scenariusz powstał na podstawie baśni o Królewnie Śnieżce. Dochodzące z widowni śmiechy i oklaski świadczyły o bardzo dobrym odbiorze tego krótkiego spektaklu.

      Po części artystycznej nastąpiła część najważniejsza - rozdanie nagród i świadectw z wyróżnieniem. Wicewójt Gminy Sicienko, Pan Karol Czerkawski, wręczył Nagrody Wójta uczniom klas IV-VII, którzy odnieśli sukcesy naukowe w kończącym się roku. Nagrody te otrzymali: Tymoteusz Będziński z klasy VIIa, Nadia Gniadek z klasy VI oraz Bruno Oźmiński z klasy IV. Pani Dyrektor, Małgorzata Wojnowska, przedstawiła również innych uczniów, którzy odnieśli wyjątkowe sukcesy i rozsławili imię szkoły. Na scenie zaprezentowali się zarówno uczniowie młodszych, jak i starszych klas.

      Na zakończenie uroczystości wszyscy zaśpiewaliśmy naszą tradycyjną piosenkę "Lato, lato", po czym Pani Dyrektor oficjalnie ogłosiła początek wakacji i wszyscy rozeszli się do swoich sal lekcyjnych!

     • Pożegnanie 8 klasy

      W czwartek, 23 czerwca, bardzo uroczyście pożegnaliśmy klasy ósme. Uroczystość odbyła się po południu i wzięli w niej udział ósmoklasiści, ich Rodziny i nauczyciele. Gośćmi honorowymi byli przedstawiciele władz gminnych: Wicewójt Gminy Sicienko, Pan Karol Czerkawski oraz Przewodniczący Rady Gminy Sicienko, Pan Arkadiusz Szczepaniak. W czasie wydarzenia nastąpiło przekazanie sztandaru nowemu pocztowi, w którego skład weszli uczniowie reprezentujący klasy siódme. Pan Wicewójt wręczył także Nagrody Wójta trojgu ósmoklasistom, którzy wyróżnili się na niwie naukowej w minionym roku szkolnym. Nagrody te otrzymali: Szymon Woźniak z klasy VIIIb za tytuł laureata w Konkursie Przedmiotowym Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty z geografii, Natalia Milewska z klasy VIIIa za tytuł finalisty w Konkursie Przedmiotowym Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty z języka polskiego, a także Oliwia Lis z klasy VIIIb za tytuł laureata w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Przedmiotowej OLIMPUS z języka angielskiego.

      W czasie apelu przekazane zostały nagrody i dyplomy dla licznych uczniów: za za gotowość niesienia pomocy i pracę na rzecz CARITAS, za stuprocentową frekwencję, za pracowitość, za osiągnięcia artystyczne.

      Należy zwrócić uwagę, że wszyscy uczniowie otrzymali świadectwa ukończenia szkoły na forum, co podkreśla sukces na miarę własnych potrzeb i możliwości osiągnięty przez każdego absolwenta. W szczególny sposób wypada podkreślić fakt, że aż jedenaścioro uczniów ukończyło szkołę podstawową z wyróżnieniem. Są to:

      - z klasy VIIIa: Wiktoria Jankowska (średnia 5,61), Wiktoria Janowska (średnia 5,28), Szymon Cholewiński (średnia 5,22), Natalia Milewska (średnia 5,17) oraz Aleksandra Barylak (średnia 4,94);

      - z klasy VIIIb: Lena Łoś (średnia 5,56), Mikołaj Priefer (średnia 5,56), Aleksander Dyrda (średnia 5,50), Szymon Woźniak (średnia 5,22), Adrianna Mann (średnia 4,83) oraz Franciszek Najdowski (średnia 4,78).

      W czasie uroczystości wylało się wiele łez, towarzyszących zwłaszcza wielu podziękowaniom: dla samych absolwentów, dla rodziców, dla nauczycieli i pracowników szkoły.

      Nie można jednak zapomnieć i o śmiechu! A ten odbijał się głośnym echem w czasie przygotowanej przez klasy siódme części artystycznej. Zaproponowane przez młodszych uczniów tytuły, które zostały przyznane absolwentom, na pewno nie zostaną zapomniane i każdy nagrodzony będzie do nich wracał z uśmiechem po latach.

     • Sukces szachowy

      Bruno Oźmiński uczeń klasy 4 ,należy do sekcji szachowej BKS Chemik Bydgoszcz. W dniach 04-05.06. brał udział w Drużynowych Mistrzostwach Województwa Juniorów gdzie gdzie wraz z drużyną zajął II miejsce. Gratulujemy sukcesu

     • DYŻUR WAKACYJNY 2021/2022

      Szanowni Państwo, uprzejmie przypominamy, że termin dyżuru letniego w naszym przedszkolu to 01.08.2022 r. do 31.08.2022 r.

      Aby zapisać dziecko należy dokładnie wypełnić i podpisać Kartę zapisu dziecka na dyżur wakacyjny.

      Wypełnione i podpisane Karty będzie można odesłać pocztą e-mail na adres: sekretariat@spkruszyn.edu.pl lub złożyć indywidualnie w sekretariacie Szkoły lub u wychowawców przedszkola do czwartku 24 czerwca 2022 r.

      Karty będą dostępne do pobrania w sekretariacie szkoły, u wychowawców.

      W lipcu czynne będzie przedszkole w Strzelewie. Rodzice  sami dokonują zapisu dziecka do placówki w Strzelewie.

      Karta zapisu dziecka -> karta-zapisu-dziecka-wakacje-2021-2022.docx   lub     karta-zapisu-dziecka-wakacje-2021-2022.pdf

     • Wyniki konkursu LEON

      Laureaci konkursu:

       

      Matematyka klasa I                 procent      miejsce

      WOJCIECH BORKOWSKI            91%            6
      ZUZANNA REMUS                      91%            6
      MAKSYMILIAN MAZANY            90%            7

      MAKSYMILIAN KWAŚNY             84%           10

      Matematyka klasa II

      MIKOŁAJ KOMOROWSKI           96%             3
      KRSYTIAN BULAK                       94%             4
      LEON WOROPAJ                         83%            10
      JAKUB TOMASZEWSKI               83%            10

      Laureatom i pozostałym uczestnikom składamy ogromne gratulacje i życzymy wiele sukcesów!

       

       

     • Teatralne sukcesy grupy teatralnej 13+

      Pod koniec tego tygodnia aktorzy z naszej szkolnej grupy teatralnej wzięli udział w dwóch bardzo ważnych konkursach. W obu odnieśli istotne sukcesy!

      W czwartek, 2 czerwca, aktorzy z ósmych klas zdobyli w swojej kategorii Nagrodę Główną w Wojewódzkich Konfrontacjach Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych, które odbyły się w Centrum Kultury i Sztuki  w Sępólnie Krajeńskim. W czasie konkursu wystawili fragmenty "Sonetów krymskich" Adama Mickiewicza, które zaprezentowali na tle muzyki Fryderyka Chopina. Jury podkreśliło, że po raz pierwszy od wielu lat na scenie pojawił się spektakl o tak lirycznym zabarwieniu, podejmujący się trudnego tematu. Warto dodać, że nasza grupa wzruszyła swoją prezentacją obecną na widowni publiczność.

      W sobotę, 4 czerwca, cała grupa zaprezentowała się na deskach sceny w Pałacu Młodzieży w Bydgoszczy, gdzie były organizowane 29. Konfrontacje Teatralne,  w których brały udział zespoły z Bydgoszczy i powiatu bydgoskiego. Grupa zaprezentowała "Baśń o wznoszeniu", będącą fragmentem tryptyku baśniowego autorstwa pani Agnieszki Żarnowskiej  i zajęła w swojej kategorii pierwsze miejsce. Ponadto dwoje aktorów, Aleksandra Żarnowska z klasy V oraz Witold Żarnowskiej z klasy IIIa, zdobyło nagrody aktorskie. Jury zwróciło uwagę na przekaz zawarty w baśni i sposób jego artystycznego ujęcia. Z całą pewnością grupa na długo zapamięta słowa przewodniczącej i aktorki, pani Teresy Wądzińskiej-Szpecht, która w czasie podsumowania prezentacji teatralnych zauważyła: "Chwała Kruszynowi za to, co robicie i za to, jak mówicie o wartościach." Te niezmiernie wzruszające słowa z pewnością dodadzą zespołowi skrzydeł w dalszej pracy.

     • Smacznie, zdrowo, kolorowo...

      Dziś uczniowie klasy 4 wzięli udział w bezpłatnych warsztatach żywieniowych. Działanie realizowane
      było przez Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa w ramach Programu dla szkół podstawowych.
      Warsztat prowadzony był przez wykwalifikowanego dietetyka i edukatora Panią Annę Kilanowską.
      Poświęcony był tematyce zdrowego odżywiania, w szczególności diecie bogatej w owoce i warzywa
      oraz produkty mleczne. Celem było uświadomienie dzieciom jak ważne jest zdrowe odżywianie, ale
      również kształtowanie świadomości znaczenia niemarnowania żywności.
      Uczniowie oprócz wiedzy nabywali też umiejętność samodzielnego przygotowania sałatki owocowej.
      A już za tydzień również klasa 5 będzie miała okazję wziąć udział w takich warsztatach.

     • Mistrzostwa Polski w tenisie stołowym

      W miniony weekend- 27-29 maja, odbyły się w Łodzi Mistrzostwa Polski Nauczycieli i pracowników Oświaty w tenisie stołowym. Pan Kamil, nasz nauczyciel - reprezentował szkołę w Kruszynie i gminę Sicienko. Brał udział w konkurencji singlowej, w której uplasował się na 3 miejscu oraz w mikście z koleżanką Karoliną Bejenką - nauczycielka ze SP 15 z którą na 17 drużyn uplasowali się w przedziale 5-8. Serdecznie Im gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

     • Gminny Dzień Matki w Sicienku

      28 maja odbył się w Sicienku Gminny Dzień Matki. W czasie wydarzenia swoje interpretacje teatralne "Królewny Śnieżki" prezentowały zespoły wszystkich szkół z naszej gminy. Nasza grupa teatralna przygotowała przedstawienie bardzo przewrotne i całkowicie na opak, gdzie głównym bohaterem był Śnieżek, a całość została przeniesiona do współczesności i ukazana w krzywym zwierciadle. Taki sposób realizacji z pewnością wyróżniał się wśród pozostałych ujęć, bliższych oryginałowi. Za naszą interpretację otrzymaliśmy trzecie miejsce.

      Spektakl zaprezentujemy w czerwcu społeczności szkolnej.

  • Herb Polski
   • Kontakt

    • Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego
    • sekretariat@spkruszyn.edu.pl
    • tel 52 3815 106
    • Kruszyn, ul. Szkolna 6 86-014 Sicienko Poland
    • Nr konta szkoły: BS O/Sicienko 67 8142 1046 0000 0778 2000 0001
    • Nr konta Rady Rodziców: BS O/Sicienko 25814200070110664430000001
    • NIP 554 23 47 464
    • Inspektor Ochrony Danych Arnold Paszta, arnold.partner@gmail.com
    • anna.nowicka@spkruszyn.edu.pl