• I Szachowy Charytatywny Turniej Miast

      We  wtorek 19 kwietnia w Kujawsko – Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim odbył się I Szachowy Charytatywny Turniej Miast. Patronat sprawował minister Łukasz Schreiber oraz Wojewoda Kujawsko – pomorski Mikołaj Bogdanowicz z okazji 676. urodzin Bydgoszczy. W turnieju uczestniczyły zespoły z miejscowości regionu. Środki zebrane z wpisowego od gmin i miast woj. kujawsko - pomorskiego to 37 tys. 250 zł, które zostały przekazane Centrum Opieki Perinatalnej Hospicjum Świętego Łazarza w Bydgoszczy.

      Gminę Sicienko w kilkugodzinnych zmaganiach szachowych reprezentowali uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego  w Kruszynie w składzie: Bruno Oźmiński kl.4, Mikołaj Groblica kl. 7a, Jan Goździk kl. 7a, Franciszek Najdowski kl. 8b oraz Przewodniczący Rady gminy Sicienko p. Arkadiusz Szczepaniak.

      Finalnie Gmina Sicienko zajęła 4 miejsce. Serdecznie gratulujemy!

       

     • Reprezentacja szkoły w parafii w Wielki Czwartek

      W Wielki Czwartek tradycyjnie reprezentacja naszej szkoły bierze udział we Mszy świętej, w czasie której wspomina się ustanowienie sakramentu Eucharystii oraz Kapłaństwa. W tym roku pojawiliśmy się po dwuletniej przerwie związanej z pandemią. Przedstawicielki społeczności szkolnej wręczyły księdzu proboszczowi kwiaty oraz złożyły mu życzenia: cierpliwości, wytrwałości oraz wyrozumiałości na wyboistej drodze posługi kapłańskiej, celebrując tym samym Dzień Kapłana przypadający na pierwszy dzień Triduum Paschalnego.

     • Nagrody w Międzypowiatowym Festiwalu Piosenki Świątecznej w Języku Obcym "Nastrój się na święta" rozdane!

      W grudniu zeszłego roku nauczyciele działający w Nauczycielskim Klubie Języków Obcych pod patronatem KPCEN w Bydgoszczy ogłosili rozpoczęcie festiwalu bożonarodzeniowego. Zorganizowanie przedsięwzięcia i doprowadzenie go do końca nie było łatwym zadaniem, gdyż co chwilę pojawiały się nowe wyzwania i epidemiologiczne, i wynikające z organizacji prac szkół, i... wiele można by opowiadać! 

      Udało się jednak i wydarzenie zostało doprowadzone do wielkiego finału, który odbył się wczoraj po południu, 13 kwietnia w siedzibie KPCEN w Bydgoszczy, gdzie zwycięzcy uczniowie odebrali atrakcyjne nagrody za reprezentowanie swoich szkół w zmaganiach festiwalowych. Z naszej szkoły wpłynęło aż pięć zgłoszeń.  Były to:

      "Feliz Navidad" - w wykonaniu klasy V,

      "Eine Muh, Eine Mäh" - w wykonaniu klas VII i VIII,

      "Szedryk" - w wykonaniu Sofii Besediny z klasy V,

      "Stille Nacht" - w wykonaniu Ariadny Żarnowskiej z klasy VIIa,

      "I'm A Little Snowman" - w wykonaniu Witolda Żarnowskiego z klasy IIIa.

      Wszystkie piosenki nagrane przez solistów zostały nagrodzone! Witek otrzymał pierwszą nagrodę w kategorii I - IV, Sonia zajęła III miejsce w kategorii V - VIII, a Ariadna - wyróżnienie w tej samej kategorii. Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy i zapraszamy do obejrzenia wszystkich nagrań naszych uczniów! Teraz,  gdy rozdano nagrody, możemy oficjalnie przedstawić  światu pracę tak wielu uczniów naszej szkoły! A że przed Wielkanocą... cóż, liczy się klimat świąt!!!

     • Kiermasz

      Tegoroczna akcja kiermaszowa zakończona. Na wsparcie Zosi Cetnarowskiej oraz Ukrainy udało się zebrać 3032 zł. Smaczne słodkości cieszyły się ogromną popularnością, natomiast lemoniada jak to stwierdził jeden z uczniów  "była tak pyszna, że powinna być codziennie" :) Bardzo dziękujemy darczyńcom!

    • Uwaga ! Ruszyły zapisy na kółko szachowe
     • Uwaga ! Ruszyły zapisy na kółko szachowe

      Zajęcia kółka szachowego odbywać się będą po lekcjach. Dzień i godziny zostaną ustalone po zakończeniu przyjmowania zgłoszeń. Zajęcia są bezpłatne. Zgłoszenia przyjmują wychowawcy klas lub pedagog szkolny do 06.04.2022roku.

      „Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni” Paul Morphy

      Szachy odgrywają istotną rolę w nabywaniu i kształtowaniu wielu umiejętności wykorzystywanych przez człowieka w ciągu całego życia. Wprowadzenie nauki gry w szachy w młodszym wieku szkolnym wpływa wszechstronnie na rozwój uczniów. Dzieci uczące się grać w szachy dostrzegają w nich przede wszystkim rozrywkę, nie zdając sobie sprawy, że bawiąc się „drewnianym wojskiem”, uczą się i doskonalą swoje umysły. Grając w szachy, musimy przestrzegać pewnych określonych zasad i reguł. Każdy szachista musi więc wykazać się zdyscyplinowaniem, ale i wyobraźnią. Biorąc pod uwagę powyższe, można określić, w jakich płaszczyznach szachy wpływają na rozwój psychiczny i intelektualny dziecka. . Gra w szachy doskonali pamięć , uwagę rozwija zdolność koncentracji i logicznego myślenia. Sprawdzają się doskonale jako alternatywne spędzanie wolnego czasu.                                                                                                                                                                Fundacja „Zagrajmy razem” prowadzi zajęcia pokazowe, kółka szachowe, organizuje turnieje i obozy sportowe. Fundacja realizuje projekty , ”Szachy-rozwój i aktywny wypoczynek”, „Sport łączy pokolenia”, ”Polubić szachy zostań mistrzem”-pod patronatem Wojewody Kujawsko-Pomorskiego –Mikołaja Bogdanowicza,Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego-Piotra Całbeckiego, Wojewódzkiego Szkolnego Związku Sportowego, Kuratora Oświaty-Marka Gralika. Więcej informacji pod numerem tel.506913301 i Facebooku – Polubić szachy.

  • Herb Polski
   • Kontakt

    • Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego
    • sekretariat@spkruszyn.edu.pl
    • tel 52 3815 106
    • Kruszyn, ul. Szkolna 6 86-014 Sicienko Poland
    • Nr konta szkoły: BS O/Sicienko 67 8142 1046 0000 0778 2000 0001
    • Nr konta Rady Rodziców: BS O/Sicienko 25814200070110664430000001
    • NIP 554 23 47 464
    • Inspektor Ochrony Danych Arnold Paszta, arnold.partner@gmail.com
    • anna.nowicka@spkruszyn.edu.pl