• Wrzesień 2022 - Laboratoria Przyszłości

      W ramach programu #LaboratoriaPrzyszłości rozpoczęliśmy przygodę z otrzymanym sprzętem komputerowym. Uczniowie w tym miesiącu:

      - złożyli roboty MBoty i zapoznali się z jego obsługą,

      - rozpracowywali obsługę drukarki 3D w tym kalibrowali extruder, obserwowali działanie      
        drukarki i jej pierwszy wydruk,

      - programowali robota Genibota za pomocą specjalnych kart,

      - poukładali narzędzia techniczne w specjalne pojemniki,

      - korzystali z przyrządów i narzędzi technicznych na lekcjach techniki,

      - przygotowali sprzęt fotograficzny do sesji zdjęciowej,

      - wykorzystali wizualizer (rzutnik pisma) na lekcjach matematyki.

       

      Nasza szkoła została zaopatrzona w sprzęt do pracowni technicznej, z którego uczniowie będą mogli korzystać po zakończeniu remontu.

      To dopiero początek naszej edukacyjnej przygody, ale będziemy na bieżąco relacjonować nasze działania.

     • Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

      20 września świętowaliśmy Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Jest to dobra okazja do wspólnej zabawy oraz czerpania radości z bycia przedszkolakiem. Już od samego rana panowała u nas wesoła i radosna atmosfera. Na powitanie przy wejściu czekały balony i fontanny baniek mydlanych. Tego dnia dzieci przyszły przebrane za swoje ulubione postacie. Po przywitaniu się, odśpiewaniu hymnu, przy dźwiękach muzyki rozpoczęły wspólną zabawę. Było wesoło i kolorowo. Wszystkie przedszkolaki śpiewały swoje ulubione piosenki, brały udział w różnych konkursach i zabawach integrujących całą społeczność. Potem wszystkie panie złożyły przedszkolakom najlepsze życzenia z okazji ich święta. Nie zabrakło oczywiście słodkich przekąsek i wesołych zdjęć na ściance. Impreza udała się znakomicie. Przyniosła wiele radości i niezapomnianych wrażeń.

     • DZIEŃ KROPKI W PRZEDSZKOLU

      15 września obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki. Jest to wspaniałe święto, które celebruje inność, kreatywność oraz rozwijanie ukrytego potencjału. Dzień Kropki ma swój początek w książce Petera H. Reynoldsa, pt. “The Dot”. Dzieci uważnie wysłuchały opowiadania, jak to zwyczajna kropka zmieniła świat małej dziewczynki o imieniu Vashti. Historia ta uświadomiła przedszkolakom, że każdy z nas ma jakieś ukryte zdolności – talent. W naszym przedszkolu królowała tego dnia kropka. Rysowaliśmy kropki, malowaliśmy, naklejaliśmy kropeczki na biedronki, tworzyliśmy z kropki piękne obrazki, kodowaliśmy z kropką, szukaliśmy kropek w przedszkolu oraz robiliśmy ciekawe doświadczenia. Rozwijaliśmy kreatywność, a przede wszystkim doskonale się bawiliśmy!

     • Pierwsze przesłuchania do chóru za nami!

      Podobno trzynastka przynosi pecha, ale odbywające się 13 września przesłuchania do chóru, który rozpoczyna swoją działalność pod patronatem fundacji MostTheMost, najwyraźniej temu zaprzeczają! 

      Z ogromną przyjemnością informujemy, że wszyscy kandydaci, którzy zgłosili się na casting, pomyślnie przeszli próbę i są od dziś członkami nowego zespołu, którego zajęcia odbywać się będą w naszej szkole!

      Serdecznie gratulujemy i podziwiamy nie tylko talent i potencjał, ale również umiejętność poradzenia sobie ze stresem w tak ważnej chwili, jak przesłuchanie!

     • Zebrania z rodzicami

      klasa 1   czwartek 8.09 godzina 17.00 sala 1

      klasa 2a  czwartek 8.09 godzina 16.30 sala 5

      klasa 2b  czwartek 8.09 godzina 17.00 sala 4

      klasa 3a  czwartek 9.09 godzina 17.00 sala 11

      klasa 3b  środa 8.09 godzina 16.30 sala 34

      klasa 4   poniedziałek 12.09 godzina 18.00 sala 6

      klasa 5   czwartek 8.09 godzina 18.30 sala 7

      klasa 6   czwartek 8.09 godzina 18.30 sala 10

      klasa 7   czwartek 15.09 godzina 16.30 sala 2

      klasa 8a  czwartek 8.09 godzina 17.00 sala 13

      klasa 8b  czwartek 8.09 godzina 17.00 sala 12

       

    • III Bieg rodzinny „Bez przeszkód” za nami!
     • III Bieg rodzinny „Bez przeszkód” za nami!

      Jak co roku Stowarzyszenie Dobry Start wraz z naszą szkołą, Kołem Gospodyń Wiejskich w Kruszynie i OSP Kruszyn zorganizowali wydarzenie sportowe na inaugurację kolejnego roku szkolnego.

      Tegoroczna trasa pozwoliła zaprezentować malownicze walory Kruszyna i okolic. Dzięki strażakom trasa została urozmaicona o dodatkowe atrakcje, które podniosły stopień trudności, ale i sprawiły radość dzieciom oraz rodzicom.

      Dzięki AST Motors i strażakom na mecie czekała pyszna grochówka a Koło Gospodyń Wiejskich z Kruszyna przygotowało pyszne gofry z owocami. Kawę na ochłodę przygotowywała Pani Kasia Sokołowska. Produkty do przygotowania gofrów i kawy zapewnił na Sklep Spożywczy „Komary” z Zielonczyna. Adam Niedźwiecki z Baza Maszynowa w Kruszynie wsparł wydarzenie wodą dla spragnionych. Słodkie arbuzy przekazał sklep warzywny „Pan Warzywko”, kolorowe proszki do tęczowej zabawy zapewnił nam firma Garos Polska. Słodkie lizaki i popcorn zapewnił sklep Zulka-Kulka.

      Wszystkim dziękujemy za wsparcie i udział w wydarzeniu, które integruje społeczeństwo i sprawia, że uśmiechy goszczą na twarzach nie tylko dzieci.

      Zapraszamy za rok!!!

     • Rozpoczynamy nowy rok szkolny 2022/2023

      W czwartek, 1 września 2022 r. rozpoczęliśmy w naszej szkole nowy rok szkolny! Zgodnie z tradycją pierwsze kroki skierowaliśmy do kościoła parafialnego, gdzie wzięliśmy udział we Mszy św. Następnie udaliśmy się do sali gimnastycznej, gdzie oficjalnego otwarcia roku szkolnego 2022/2023 dokonała Pani Dyrektor, Małgorzata Wojnowska. W uroczystości wzięli udział uczniowie, ich rodziny i nauczyciele. Po zakończeniu części apelowej uczniowie rozeszli się do swoich sal lekcyjnych, by wspólnie z wychowawcami choć trochę powspominać wakacje, poznać plan lekcji i przygotować się do rozpoczęcia zajęć dydaktycznych.

      W tym roku naukę w naszej szkole rozpoczęło aż 304 uczniów, uczących się w 11 oddziałach klasowych! Wszystkim życzymy energii i zapału do pracy, a także radośnie spędzanych chwil z kolegami i koleżankami!

     • Wyprawka dla pierwszoklasisty

      Pierwszy dzień nauki pełen emocji i niespodzianek dla pierwszaków.Naukę w klasie pierwszej w Szkole Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Kruszynie rozpoczęło dziś 21 uczniów.Po uroczystości w sali gimnastycznej udali się wraz z wychowawczynią Panią Aliną Bogusławską do swojej nowej, wyremontowanej i przyjaznej sali.Tam, w obecności rodziców,  Pani Dyrektor Małgorzata Wojnowska wręczyła uczniom klasy pierwszej  wyprawki ufundowane przez Wójta Gminy Sicienko- Pana Piotra Chudzyńskiego. Dziękujemy i życzymy pierwszakom sukcesów!

     • Najlepsza absolwentka w gminie z naszej szkoły!

      W trakcie uroczystych obchodów dożynek odbywających się w naszej gminie w sobotę, 27 sierpnia, Wójt Gminy Sicienko Piotr Chudzyński rozdawał nagrody najlepszym absolwentom szkół podstawowych naszej gminy. Wiktoria Jankowska, której towarzyszyli rodzice, Justyna i Robert Jankowscy, otrzymała tę nagrodę jako najlepsza absolwentka Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Kruszynie. Wynik jej egzaminu: 91% z języka polskiego, 100% z matematyki i 100% z języka angielskiego, a także średnia uzyskana przez nią na zakończenie nauki w szkole podstawowej - 5,61 okazały się najlepszymi wynikami w całej gminie! Serdecznie gratulujemy Wiktorii i życzymy jej dalszych sukcesów w kolejnym etapie edukacyjnym! Powodzenia!

      Tak niesamowity sukces Wiktorii nie stanowił jedynej obecności naszej szkoły w obchodach dożynkowych. Ósmoklasistki, Alicja Barylak i Ariadna Żarnowska, ubrane w piękne ludowe stroje kujawskie rozdawały kotyliony gościom biorącym udział w dożynkowej Mszy św., a następnie wspólnie z opiekunką, Agnieszką Żarnowską prowadziły korowód z kościoła parafialnego w Sicienku do miejsca, w którym odbywała się dalsza część uroczystości. Warto dodać, że nasza wybitna absolwentka reprezentowała naszą szkołę przy wręczaniu kotylionów w zeszłym roku!

     • ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2022/2023

      Szanowni Rodzice, drodzy Uczniowie,

      zapraszamy na uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023 w Szkole Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Kruszynie w dniu 1 września 2022 r.

       

      Zgodnie z tradycją nowy rok szkolny rozpoczniemy od Mszy św., która odbędzie się w naszym kościele parafialnym o godzinie 9.15.

       

      Oficjalnie powitamy rok szkolny 2022/2023 o godzinie 10.15 w czasie apelu w sali gimnastycznej, na który zapraszamy wszystkich uczniów klas I -VIIIPo zakończeniu części oficjalnej uczniowie z wychowawcami przejdą do sal lekcyjnych, których przydział przedstawiony jest poniżej:

       

      klasa I  - sala nr 1

      klasa II a - sala nr 5

      klasa II b - sala nr 4

      klasa III a - sala nr 11

      klasa III b - sala nr 34

      klasa IV - sala nr 6

      klasa V - sala nr 7

      klasa VI  - sala nr 10

      klasa VII  - sala nr 2

      klasa VIII  a - sala nr 13

      klasa VIII  b - sala nr 12

       

      Spotkania z wychowawcami zakończą się około godziny 11.15.

      W dniu rozpoczęcia roku szkolnego czynna będzie świetlica.

       

      Poniżej przedstawiamy harmonogram przywozu i odwozu dla uczniów dojeżdżających do szkoły autobusem. Harmonogram ten obowiązuje 1 września 2022 r.

       

      Przywóz: (autobusy zatrzymują się tylko na przystankach autobusowych)

      Dąbrówka  Las 7:45,

      Pawłówek - lewa strona 7:50,

      Pawłówek - prawa strona 8:05

      Zielonczyn -  kl. V – VIII 8:05,

      Zielonczyn  -  kl.  O – IV 8:15

       

      Odwóz:

       1. odwóz - godzina 11.15 – szkoła

       2. odwóz – godzina 13.15 – przedszkole i szkoła (uczniowie ze świetlicy)

       

      Wychowanków przedszkola zapraszamy na zajęcia w czwartek 1 września 2022 r.

      Przedszkole jest czynne w godz. 6:30 – 16:30.

 • Herb Polski
  • Kontakt

   • Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego
   • sekretariat@spkruszyn.edu.pl
   • tel 52 3815 106
   • Kruszyn, ul. Szkolna 6 86-014 Sicienko Poland