Nawigacja

 • Najlepsi na Gminnym Przeglądzie Piosenki Patriotycznej i Żołnierskiej

  Ogromna radość stała się dzisiaj, tj. 20 kwietnia 2018 roku, udziałem naszych chórzystów, którzy w Gminnym Przeglądzie Piosenki Patriotycznej i Żołnierskiej, odbywającym się w Wiejskim Domu Kultury w Kruszynie, zdobyli pierwsze miejsce.

  Zespół reprezentujący naszą szkołę zaprezentował dwie piosenki: poruszającą i chwytającą za serce "Modlitwę" i rytmiczny i żywiołowy "Marsz plutonu". Oba utwory zostały wykonane przez uczniów z pasją i uczuciem. Piosenki zostały zaśpiewane czysto, a oprawa choreograficzna budziła uznanie.

  Nutka, którą nasz chór zdobył za najlepsze wykonanie piosenek patriotycznych i żołnierskich, z pewnością będzie bardzo ważnym trofeum dla zespołu pracującego z zaangażowaniem pod kierunkiem pani Aliny Pastor.

  Należy dodać, że wyróżnienie w konkursie zdobył uczeń klasy VII, Jakub Giemza, który dziś reprezentował Świetlicę Wiejską w Zielonczynie.

  Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

 • Na spektaklu teatru "Buratino"

  Dnia 20 kwietnia 2018 klasy I i II odwiedziły Teatr Lalek "Buratino" w Miejskim Centrum Kultury w Bydgoszczy. Uczestniczyły w spektaklu pt. "Historia Kopciuszka" oraz w lekcji teatralnej. Zarówno współczesna aranżacja znanej baśni z niesamowitymi efektami specjalnymi, jak i warsztaty teatralne pozostawiły w uczestnikach niezapomniane odczucia artystyczne.

 • Teatralne tournee "Króla Bula"

  Kiedy na początku semestru opiekunowie koła zdecydowali, że to półrocze uczestnicy zajęć spędzą na opracowywaniu bajki-słuchowiska z końca lat osiemdziesiątych "Król Bul", nie przypuszczali, że spektakl ten będzie prezentowany przed szeroką publicznością gminną - i nie tylko.

  Po raz pierwszy w historii koła dzieci wystąpiły na pokazie przedpremierowym dla Wójta i Sołtysów Gminy Sicienko, który odbył się 10 marca 2018 roku w Świetlicy Wiejskiej w Zielonczynie. Publiczność oceniła przedstawienie bardzo wysoko i życzyła młodym aktorom powodzenia w rozwijaniu swoich pasji i talentów.

  Szersza publiczność może oglądać spektakl od 8 kwietnia, kiedy to miała miejsce premiera przedstawienia. Pokaz odbył się w Zielonczynie przy pełnej sali (niektórzy widzowie zajmowali nawet.... miejsca stojące). Aktorzy otrzymali gromkie oklaski, co z całą pewnością dodało im skrzydeł przed następnymi zaplanowanymi występami, które odbywają się co tydzień.

  W minioną niedzielę kruszyńska publiczność miała możliwość obejrzeć przedstawienie w swoim domu kultury. Widzowie mogli się poczuć jak w prawdziwym teatrze, ze względu na fakt, że cała sala została zaciemniona tak, by światło padało jedynie na scenę. Publiczność doceniła i niewątpliwe uroki scenografii, i grę aktorską na wysokim poziomie i nagrodziła młodych artystów oklaskami.

  Przed kołem 13+ kolejne przedstawienia: najbliższe już w tę niedzielę o 17.00 w Pawłówku, następne w piątek, 27 kwietnia o godz.16.30 w Strzelewie. 12 maja nasza grupa teatralna wystąpi na Gminnym Pikniku Rodzinnym w Sicienku. Zaprezentuje się też przez publicznością szkolną, która coraz częściej pyta, kiedy będzie mogła obejrzeć pokaz. Swoje tournee aktorzy zakończą w Nakle nad Notecią, gdzie z całą pewnością udowodnią, że kruszyńska podstawówka to kuźnia młodych scenicznych talentów.

  Powodzenia!

 • Rewitalizacja parku przy Szkole Podstawowej w Kruszynie poprzez remont schodów, wymianę balustrad, budowę ścieżek wraz z elementami małej architektury i siłowni zewnętrznej

   

  Rewitalizacja parku przy Szkole Podstawowej w Kruszynie poprzez remont schodów, wymianę balustrad, budowę ścieżek wraz z elementami małej architektury i siłowni zewnętrznej.

   

  Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Kruszynie zwraca się z uprzejmą prośbą o przedstawienie oferty cenowej na realizację zadania pn. „Rewitalizacja parku przy Szkole Podstawowej w Kruszynie  poprzez remont schodów, wymianę balustrad, budowę ścieżek wraz z elementami małej architektury i siłowni zewnętrznej” , dz. nr 79, obręb 0002 Kruszyn 

   

  Tresc_zapytania_wraz_z_zalacznikami_nr_1_do_5_(formularz_ofertowy__oswiadczenie_dot._przeslanek_.doc

   

  Zalacznik_6_-_Opis_techniczny.pdf

  Zalacznik_7_-_Projekt_zagospodarowania_terenu_-_mapa.pdf

  Zalacznik_8_-_Prtzekroje_i_rzuty_schodow__barierek_i_malej_architektury.pdf

  Zalacznik_9_-_Szczegolowa_specyfikacja_techniczna.pdf

  Zalacznik_10_-_Przedmiar_robot.pdf

   

   

 • PRZEDSZKOLAKI I WIOSENNE PRACE W OGRODZIE

   

  W miniony piątek, "Smerfy", "Żabki" i "Pszczółki" zamieniły się w małych ogrodników. Dzieci z grup przedszkolnych robiły wiosenne prace w swoich ogródkach i posługiwały się narzędziami ogrodowymi  m,in.  łopatka, grabie, konewka. Każda z grup posadziła pięknie kwitnące bratki oraz posiała nasionka ulubionych warzyw. Była to wielka frajda! 

  E.B.

 • Światowy Dzień Zdrowia w przedszkolu

  7 kwietnia, obchodzony jest na świecie Dzień Zdrowia. Z tej okazji, w miniony czwartek, dzieci z grupy "Smerfy" i "Pszczółki" dzień rozpoczęły od "zdrowego śniadania", na którym spożywały produkty mleczne oraz owoce zawierające potrzebne witaminy. Na zajęciach z wychowawcami, przypomniały sobie zasady zdrowego stylu życia oraz jak unikać sytuacji mogących doprowadzić do wszelakich zagrożeń - utraty zdrowia. Gościły także higienistkę szkolną, p. Lilę Adamczyk, która przygotowała dla nich zagadki,  opowiedziała ciekawostki i dała kilka cennych wskazówek. Póżniej dzieci zaśpiewały i zilustrowały piosenkę  "Fikający zuch". Jej motto ma towarzyszyć im przy codziennej porannej gimnastyce: "W zdrowym ciele, zdrowy duch!"

  E.B.

 • Teatrzyk stolikowy w przedszkolu

   

  11 kwietnia w naszym przedszkolu, po raz kolejny obejrzeliśmy teatrzyk pani Katarzyny Torzewskiej. Tym razem była to bajka o "Pięciu ziarenkach grochu" na podstawie opowieści H.Ch. Andersena. Dzieci z zaciekawieniem słuchały tej pieknej historii. Trafnie dostrzegły, że to ostatnie ziarenko grochu, które znalazła dziewczynka na poddaszu, przyniosło jej uzdrowienie. Na koniec spotkania,  pani Kasia podarowała każdemu dziecku ziarenko, aby przyniosło szczęście. 

  E.B.

 • ZEBRANIA Z RODZICAMI

   

  Drodzy Rodzice! Zapraszamy na zebranie semestralne z wychowawcami.

  Harmonogram spotkań klasowych:

  11 kwietnia godz.17:00 - kl.6 b i 7

  11 kwietnia godz.18:30 - kl. 6 a

  25 kwietnia godz. 17:00 - kl. 4 b

  26 kwietnia godz. 16:30- kl. 4a,

  26 kwietnia godz. 17:00-  kl. 2 i 5

  8 maja godz. 16:30 - kl. 3 b

  10 maja godz. 17:30 - kl.3 a

   

   

 • Laureaci konkursu "Bezpieczny przedszkolak"

  10 kwietnia odbył się Międzyszkolny Gminny Konkurs "Bezpieczny przedszkolak" w Oddziale przedszkolnym przy Szkole Podstawowej im. M. Kopernika w Sicienku. W konkursie brały udział trzyosobowe zespoły reprezentujące oddziały przedszkolne na terenie Gminy Sicienko. Dzieci musiały wykazać się wiedzą z zakresu m.in. podstawowych zasad obowiązujących w ruchu drogowym, znajomości numerów alarmowych, rozważnego korzystania z komputera i internetu. Zespół reprezentantów naszego przedszkola w składzie:

  Aleksandra Hesselfalk - gr. "Pszczółki"

  Julian Mikulski - gr. "Żabki"

  Antoni Lewandowski - gr. "Smerfy"

  zdobył wyróżnienie. Bardzo serdecznie gratulujemy! 

  Wychowawcy 

   

   

   

   

 • Planetarium nieba północnego

                    "Planetarium nieba północnego"

          W piątek 6 marca w naszej szkole odbyły się bardzo ciekawe zajęcia z przyrody. Gościliśmy „Planetarium Nieba Północnego” – najstarsze przenośne planetarium w Polsce.  Zajęcia były o tyle niezwykłe, że odbyły się w się w specjalnej, nadmuchiwanej kopule, w której system projektorów i rzutników dawał możliwość prezentacji kompletnego wyglądu nieba oraz symulacji ruchu ciał niebieskich.

           Uczestnicy zajęć mogli obejrzeć kopułę nieba wraz z gwiazdami i planetami i wzbogacić swoją wiedzę o informacje związane z naszym układem słonecznym.

         Taka forma prezentacji (system projektorów i rzutników, przekazy multimedialne, efekty specjalne wizualne i dźwiękowe) i jej miejsce okazały się wielką atrakcją dla uczniów oraz fantastyczną pomocą dydaktyczną. Dzieci chętnie i z uwagą oglądały seanse oraz zadawały mnóstwo pytań dotyczących Wszechświata.

       Celem zajęć była popularyzacja nauki, zwłaszcza astronomii oraz zachęcanie młodych ludzi do zgłębiania tajemnic Wszechświata. Mamy nadzieję, że wizyta w planetarium rozbudziła zainteresowania uczniów naszej szkoły, zaspokoiła ciekawość i fantastycznie uzupełniła przerabiany dotychczas materiał.

        W pokazach wzięły również udział przedszkolaki z grupy Smerfów, Żabek i Pszczółek. Było to dla nich wspaniałe przeżycie i niezwykłe doświadczenie.

                                                                                                                                                                           A.M

 • Międzynarodowe zawody Karate XVII Central Europe Open - Karate WKF

  Dnia 4 marca 2018 roku odbyły się w Bydgoszczy Miedzynarodowe zawody Karate XVII Central Open - Karate WKF Grand Prix Pomorza i Kujaw. Uczennica naszej szkoły Amelia Krajewska (lat 9) oraz przedszkolak Zidan Abdel Raouf (lat 7) zdobyli brazowe medale w kategoriach:

  - Amelia - Kata individual U9 female white belt

  - Zidan - Kata individual U8 male white belt

  J.S.

   

  Międzynarodowe zawody Karate XVII Central Europe Open - Karate WKF - Obrazek 1Międzynarodowe zawody Karate XVII Central Europe Open - Karate WKF - Obrazek 2

   

 • Turniej wiedzy pożarniczej

   

  W dniu 23.03.2018 r. w siedzibie Ochotniczej Straży Pożarnej w Solcu Kujawskim, odbyły się eliminacje do etapu wojewódzkiego w turnieju wiedzy pożarniczej.
        Naszą gminę reprezentowało czterech uczniów z naszej szkoły.


  W kategorii klas IV – VI: Piotr Wiśniewski i Wojciech Mazalon oraz w kategorii klas 7 i gimnazjum: Oliwier Grygiel i Gracjan Grygiel. Chłopcy po kwalifikacjach gminnych mieli okazję wykazać się w teście teoretycznym, który zawierał 40 pytań.


        Największą ilość punktów spośród naszych reprezentantów uzyskał Wojciech Mazalon ocierając się o udział w finale wojewódzkim, do którego przechodziły dwie pierwsze osoby w swojej kategorii. Ostatecznie Wojtek zajął 3 miejsce.


        Po zakończonym teście uczestnicy oraz ich opiekunowie udali się
  do zwiedzania muzeum pożarnictwa, w którym również ogłoszono wyniki konkursu. Gratulujemy naszym uczestnikom i życzymy dalszych sukcesów!  

  Turniej wiedzy pożarniczej - Obrazek 1Turniej wiedzy pożarniczej - Obrazek 2

  Turniej wiedzy pożarniczej - Obrazek 3Turniej wiedzy pożarniczej - Obrazek 4
   

 • Lista kandydatów przyjętych do klasy pierwszej

  Lista kandydatów przyjętych do klasy pierwszej Szkoły Podstawowej

  im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Kruszynie na rok szkolny 2018/2019

   

  Na podstawie art. 158 ust. 1 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. — Prawo oświatowe, Dz. U, z 2017 r., poz. 59 i 949 dyrektor Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Kruszynie podaje listę dzieci przyjętych na rok szkolny 2018/2019 do klasy pierwszej :

   

   

  1.

  1. Mazalon Michał

  2. Oźmiński Bruno

  3. Tomaszewski Paweł

  4. Żuchowski Michał

   

  2. Dzieci z obwodu szkoły zostają przyjęte do klasy pierwszej z urzędu.

  3. Data podania listy do publicznej wiadomości: 23.03.2018 r.

 • Lista kandydatów przyjętych i nieprzyjętych do oddziałów przedszkolnych

  Lista kandydatów przyjętych i nieprzyjętych

  do oddziałów przedszkolnych

  w Szkole Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Kruszynie

  na rok szkolny 2018/2019

   

  Na podstawie art. 158 ust. 1 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. – Prawo oświatowe, Dz. U. z 2017 r., poz. 59 i 949  dyrektor Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego  podaje listę dzieci przyjętych do oddziałów przedszkolnych na rok szkolny 2018/2019:

   

  1.

   

  1

  Adolf Adam

  2

  Baran Maria

  3

  Betke Wiktoria

  4

  Bojar Michał Stanisłwa

  5

  Bojar Tadeusz Stanisław

  6

  Borkowski Wojciech

  7

  Cetnarowska Maria

  8

  Draus Franciszek

  9

  Draus Lilla Natalia

  10

  Górzyńska Lilianna

  11

  Grabska Agata

  12

  Jarecki Antoni

  13

  Kuśmierek Dorota Edyta

  14

  Lemanowicz Filip

  15

  Myszkowska Anastazja

  16

  Nowacki Szymon

  17

  Pilarczyk Antonina Kornelia

  18

  Pyra Mateusz Rafał

  19

  Rosenau Magdalena

  20

  Rubaszewska Lena

  21

  Słonina Lena

  22

  Tadeuszak Igor

  23

  Truszczyńska Antonina

  24

  Trychoń Szymon Lucjan

  25

  Wrzesiński Wojciech

  26

  Żychowska Nina

   

   

  2.    Dzieci uczęszczające do oddziałów przedszkolnych w roku szkolnym 2017/2018

         kontynuują wychowanie przedszkolne w kolejnym roku.

  3.    Data podania do publicznej wiadomości listy: 23 marca 2018 r.

   

   

 • Warsztaty chemiczne u Smerfów

   W miniony piątek w grupie "Smerfów" odbyły się warsztaty chemiczne, które poprowadzili ekperymentatorzy  "Niebieskiej Kolbki" z Bydgoszczy. Dzieci miały okazję zobaczyć ciekawe zjawiska oraz wykonać pierwsze, chemiczne doświadczenia. Zabawa była niesamowita!

  Dzięki warsztatom nasza koleżanka z grupy - Zuzia Lukowska otrzyma pomoc, aby mogła jechać na przeszczep komórek macierzystych w Bangkoku. Trzymamy za nią kciuki!

  Dziękujemy pani Dyrektor Małgorzacie Wojnowskiej i pani Agnieszce Lukowskiej za organizację tych wspaniałych warsztatów.

  "Smerfy" oraz Wychowawca 

 • Pszczółki w Edukacyjnej Zagrodzie Wiejskiej w Kozielcu

   


  W dniu 21 marca przedszkolaki z grupy Pszczółek powitały wiosnę w niezwykły sposób. Wybrały się na wycieczkę do Edukacyjnej Zagrody Wiejskiej w Kozielcu, aby wraz z bocianem Kle Kle, świnką Stefcią, kózkami Melcią i Krzysią oraz lamą Felusiem spędzić pierwsze wiosenne chwile. Niska temperatura nie popsuła nam humorów, a piękne słoneczko zachęcało do zabaw na świeżym powietrzu. Pszczółki dowiedziały się, jakie tradycje wielkanocne kultywuje się na Kujawach, a także własnoręcznie ozdabiały mazurki i robiły palmy. Największą atrakcją było spotkanie z małymi kurczaczkami i kaczuszkami, które dały się głaskać, a nawet przytulać. Tej wyprawy z pewnością długo nie zapomnimy!


  A.M
   

 • DZIEŃ KSIĘŻNICZKI W PRZEDSZKOLU

   

  W dniach 8 i 9 marca dziewczynki z grupy Smerfów, Żabek oraz Pszczółek obchodziły Dzień Księżniczki. W każdej grupie uroczystość wyglądała trochę inaczej, jednak z pewnością każda mała dama z kruszyńskiego przedszkola czuła się w tym dniu wyjątkowo. Nie zabrakło słodkich niespodzianek, upominków, tańców i zabaw. Dziewczynki, w swoich pięknych strojach, wykonywały występy taneczne, przebierały się odgrywając role znanych i lubianych księżniczek. Chłopcy stanęli na wysokości zadania i jak prawdziwi dżentelmeni wręczyli dziewczynkom kwiaty. To był bardzo miły dzień. 
                                              
  A.M.

   

                                                                                                       

 • Szymek Poła - Pasjonat dinozaurów

   

  W piątek 9.03 mieliśmy przyjemność wysłuchać i obejrzeć przepiękną prezentację przygotowaną przez Szymona Połę z grupy "Żabki". 

  Pasją Szymka są dinozaury. Poprosił mamę o wykonanie ilustracji, a on sam wszystko pokolorował. Chłopiec wcielił się w rolę nauczyciela. Opowiedział dzieciom kiedy nastała era dinozaurów, jak to się stało, że wyginęły.

  W bardzo ciekawy sposób mówił o ich budowie, sposobie żywienia i polowaniu. Wszyscy słuchali z zapartym tchem. Następnie zadawał dzieciom pytania dotyczące wysłuchanych informacji. Wszyscy zapamiętali cenne ciekawostki. To były niesamowite zajęcia. Brawo Szymon!!!

 • Kiermasz ozdób Wielkanocnych

  Kiermasz ozdób Wielkanocnych - Obrazek 1

 • Lista kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych do oddziałów przedszkolnych w Szkole Podstawowej

   

  Lista kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych do oddziałów przedszkolnych w Szkole Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Kruszynie

  na rok szkolny 2018/2019

  Na podstawie art. 158 ust. 1 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. – Prawo oświatowe, Dz. U. z 2017 r., poz. 59 – dalej u.p.o., Komisja Rekrutacyjna powołana Zarządzeniem Nr 3 Dyrektora Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego  w Kruszynie z dnia 31stycznia 2018 r. po przeprowadzonym postępowaniu rekrutacyjnym:

  1.    zakwalifikowała na rok szkolny 2018/2019 niżej wymienionych kandydatów:

   

  1

  Adolf Adam

  2

  Baran Maria

  3

  Betke Wiktoria

  4

  Bojar Michał Stanisłwa

  5

  Bojar Tadeusz Stanisław

  6

  Borkowski Wojciech

  7

  Cetnarowska Maria

  8

  Draus Franciszek

  9

  Draus Lilla Natalia

  10

  Górzyńska Lilianna

  11

  Grabska Agata

  12

  Jarecki Antoni

  13

  Kuśmierek Dorota Edyta

  14

  Lemanowicz Filip

  15

  Myszkowska Anastazja

  16

  Nowacki Szymon

  17

  Pilarczyk Antonina Kornelia

  18

  Pyra Mateusz Rafał

  19

  Rosenau Magdalena

  20

  Rubaszewska Lena

  21

  Słonina Lena

  22

  Tadeuszak Igor

  23

  Truszczyńska Antonina

  24

  Trychoń Szymon Lucjan

  25

  Wrzesiński Wojciech

  26

  Żychowska Nina

        

  2.    nie zakwalifikowała na rok szkolny 2018/2019 niżej wymienionych kandydatów: brak.

   

  Powyższa lista sporządzona jest w porządku alfabetycznym

   

  3.    Data podania do publicznej wiadomości listy: 16 marca 2018 r.

   

   

  Przypominamy, iż od 19 marca do 23 marca 2018 r. do godz. 15.00 należy złożyć w sekretariacie Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego potwierdzenie przez rodzica kandydata woli przyjęcia w postaci pisemnego oświadczenia.

  (dokument do pobrania w sekretariacie szkoły lub ze strony internetowej)

   

   

  Dokument do pobrania:

  zakwalifikowani_niezakwalifikowani_(2).doc

   

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Kruszynie
  Szkoła Podstawowa w Kruszynie
  Kruszyn
  ul. Szkolna 6
  86-014 Sicienko
  Nr konta szkoły: BS O/Sicienko 67 8142 1046 0000 0778 2000 0001
  Adres e-mail: szkola_kruszyn@interia.pl
 • tel/fax 052 3815 106

Galeria zdjęć