• "Łamiąc się opłatkiem..."


      W czasie, gdy spotkanie z drugą osobą twarzą w twarz jest tak trudne,

      w czasie, gdy spacer ręka w rękę wydaje się niemożliwy,

      w czasie, gdy przyjacielski uścisk może być zagrożeniem,

      w czasie, gdy tęsknota za bliskością staje się coraz większa...

      Łamiemy się z Wami białym i kruchym opłatkiem: 

      dzielimy się miłością, odwagą, cierpliwością, wytrwałością i wsparciem

      grupa teatralna 13+

     • Konkurs na obcojęzyczne kartki bożonarodzeniowe (prawie) rozstrzygnięty

      Drodzy Uczniowie,

      bardzo Wam dziękujemy za przepiękne kartki w językach obcych nadesłane do nas w ramach konkursu. Efekty swojej pracy możecie podziwiać poniżej.

      Każda kartka jest wyjątkowa! Każda stanowi dowód niezwykłego zaangażowania! Każda jest inna! Uznałyśmy, że w tym czasie niepewności i codziennych trudności każdego z Was nagrodzimy pierwszym miejscem. Dyplomy i drobne upominki będą na Was czekały od 4 stycznia 2021 r (zostaną wyłożone na stoliku przy wejściu do szkoły).

      Jednocześnie przepraszamy za opóźnienie w dostarczeniu prezentacji. W zeszłym tygodniu poczta elektroniczna płatała figle i - szczerze mówiąc - nadal nie mamy pewności, czy dotarły do nas wszystkie prace. Jeżeli ktoś z Was wysyłał kartkę, lecz nie znalazł jej wśród wszystkich zaprezentowanych, prosimy o przesłanie jej ponownie.

      Wszystkim dziękujemy i życzymy radosnych świąt Bożego Narodzenia (bez komputera, tabletu i innych sprzętów elektronicznych)!

      Zespół konkursowy

     • Wigilijne spotkanie w przedszkolu.

      18 grudnia 2020r.

      W dniu 18 grudnia odbyły się spotkania wigilijne w grupach przedszkolnych.

      Wszystkie przedszkolaki w tym dniu były odświętnie ubrane i z niecierpliwością oczekiwały na wspólny, wigilijny obiad. Wspaniałym momentem było dzielenie się opłatkiem i składanie sobie świątecznych życzeń.

      Dzieci odwiedził Gwiazdor, który przyniósł podarki dla każdego przedszkolaka.

     • Wiktoria i Maja z kolejnym sukcesem

      Jak co roku na wysokim poziomie 5 grudnia w bydgoskim Pałacu Młodzieży odbył się Ogólnopolski konkurs tańca "Taneczne Miraże". Tym razem bez udziału publiczności zaprezentowali się młodzi tancerze z całego kraju.

      Konkurs „Taneczne Miraże” to niezwykła propozycja kulturalna dla tych wszystkich, którzy kochają taniec. W jury konkursu rok w rok zasiadają wybitni zawodowi tancerze, choreografowie oraz czołowi animatorzy zawodowego i amatorskiego ruchu tanecznego Polski.

      Nasze uczennice Maja Woropaj oraz Wiktoria Lewandowska zaprezentowały zachwycające choreografie oraz potwierdziły swoją wysoką formę solową oraz w duecie. To właśnie ich wspólny duetu zyskała największe uznanie jury zdobywając III miejsce.

       

      fot: D.W.; http://palac.bydgoszcz.pl/

       

     • Kruszyńska Szkoła z Klasą

      Zakończyła się oficjalna część udziału naszej szkoły w programie Szkoła z Klasą 2.0. Nie było łatwo, bo i rok niełatwy... Pokonaliśmy wiele problemów, odłożyliśmy część działań na czas "po projekcie", ale udało się też co nieco wypracować! 

      Przede wszystkim dziękujemy całej społeczności szkolnej za wsparcie: to dzięki Wam, Drodzy Uczniowie, Nauczyciele i Rodzice, odkryliśmy, że ważną dla nas kwestią jest komunikacja. Opracowaliśmy zatem film dla przedszkolaków i uczniów klas 1-3 oraz prezentację dla starszych uczniów, które są poświęcone temu zagadnieniu. Mamy nadzieję, że staną się one motywacją do podejmowania kolejnych działań, dzięki którym każdy z nas będzie jeszcze lepiej rozumiał istotę procesu komunikacji i - rzecz jasna - stawał się coraz bardziej świadomym użytkownikiem języka. 

      Niedawno przeprowadziliśmy Dni Życzliwego Słowa i z tej okazji uczniowie klas 4-8 przygotowali piękne prace wokół tematyki życzliwości. Staraliśmy się też jeszcze bardziej niż zwykle być dla siebie życzliwi, otwarci i uśmiechnięci... Dzięki temu od razu zrobiło się jaśniej, milej i przyjemniej, prawda? A teraz to niezwykle ważne: musimy pamiętać, że to od nas zależy, jak sobie poradzimy z szarą i smutną rzeczywistością, która przypomina scenariusz gry lub filmu science fiction. Niech Dni Życzliwego Słowa staną się zatem naszym nawykiem, dzięki któremu możemy zmieniać świat.

      Mamy w zanadrzu jeszcze kilka pomysłów do wprowadzenia w czyn. Poczekamy jednak z nimi do czasu, gdy nasza szkoła ponownie będzie w realnej, nie w wirtualnej rzeczywistości. 

      Zespół Szkoły z Klasą 2.0

      Prezentacja: O_procesie_komunikacji.ppsx​​​​​​​

     • Office 365

      W naszej szkole została wdrożona platforma OFFICE365. Wszyscy uczniowie szkoły oraz grono pedagogiczne otrzymuje darmowy dostęp do pakietu office. Otrzymanym loginem i hasłem od wychowawcy, należy zalogować się na stronie https://www.office.com/ (również zakładka na stronie głównej). Społeczność szkolna otrzymała dostęp do m.in.Worda, Excela, Power Pointa.

     • Kolejny sukces taneczny Wiktorii i Mai

      Podczas kolejnej edycji "Ogólnopolskiego Konkursu tańca E-Dance" Wiktoria Lewandowska i Maja Woropaj reprezentując Szkołę Podstawową w Kruszynie zaprezentowały choreografię przygotowaną przez Panią Jolantę Nawrotek na koniec minionego roku szkolnego.

      Duet Naszych Uczennic kolejny raz zachwycił jury wykonanym układem zajmując 2 miejsce.

      W tych trudnych czasach pandemii gratulujemy determinacji!!

     • Konkurs ,,Pocztówka do Świętego Mikołaja”

      Młodzieżowy Dom Kultury nr 2 w Bydgoszczy serdecznie zaprasza do udziału w konkursie
      ,,Pocztówka do  Świętego Mikołaja”.

      Konkurs odbywa się w dwóch kategoriach wiekowych: dzieci w wieku przedszkolnym oraz dzieci w wieku wczesnoszkolnym.

      Prace Konkursowe należy  przesłać do 4 Grudnia na adres Młodzieżowy Dom Kultury nr 2  ul. St. Leszczyńskiego 42, 85-137 Bydgoszcz z dopiskiem Konkurs ,,Pocztówka do Świętego Mikołaja”. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 9 grudnia 2020. Wyniki konkursu zostaną zamieszczone na stronie internetowej Młodzieżowego Domu Kultury nr 2 w Bydgoszczy.

      Więcej szczegółów w załączonym regulaminie.

      Konk_PDSM.pdf

      Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie!

    • Szkoła do hymnu!
     • Szkoła do hymnu!

      Zapraszamy do udziału w akcji "Szkoła do hymnu", która polega na zaśpiewaniu czterech zwrotek "Mazurka Dąbrowskiego" z okazji Narodowego Święta Niepodległości.

      W tym roku będzie to wtorek, 10 listopada o symbolicznej godzinie 11:11.

      Ze względu na ograniczenia wynikające ze stanu epidemii proponujemy, aby uczniowie i nauczyciele, którzy będą tego dnia w szkole, zaśpiewali wspólnie „Mazurka Dąbrowskiego” w danej klasie lub grupie. Pozostałe osoby, które uczą się na odległość, zachęcamy do połączenia się za pomocą komunikatorów i zaśpiewania hymnu w formie on-line. 

    • Nauczanie zdalne dla klas I-III i zmiany w funkcjonowaniu szkoły od 9 listopada
     • Nauczanie zdalne dla klas I-III i zmiany w funkcjonowaniu szkoły od 9 listopada

      Drodzy Rodzice,

      od poniedziałku 9 listopada obowiązują nowe zasady funkcjonowania szkół i placówek.

      Uczniowie klas I-III szkół podstawowych przechodzą na naukę zdalną.  Jednocześnie przedłużona zostaje nauka zdalna dla uczniów klas IV-VIII.

      Zawieszenie zajęć stacjonarnych dla uczniów SP potrwa do niedzieli, 29 listopada br. 

      W najbliższy poniedziałek rozpoczniemy pracę zdalną także dla uczniów klas I-III na naszej platformie Wirtualna SP Kruszyn. Zajęcia dydaktyczne będą się odbywać zgodnie z obowiązującym planem lekcji, codziennie od godziny 8.30. Jedna godzina dydaktyczna potrwa pół godziny, pozostałych 15 minut to czas przeznaczony na ewentualne konsultacje z nauczycielem prowadzącym.

      Wszelkie szczegółowe informacje odnoszące się do pracy na platformie będą Państwu przekazywać wychowawcy klas. W dniach 4-5 listopada testowaliśmy pracę uczniów na platformie, wszyscy otrzymali też indywidualne loginy i hasła. Proszę Rodziców uczniów klas I-III, aby wsparli dzieci przy pierwszych logowaniach na naszą platformę.  W razie trudności pomogą też wychowawcy oraz nauczyciel informatyki – Pani Anna Nowicka.

      W okresie, o którym mowa, przedszkole będzie funkcjonowało bez zmian. Uprawnieni wychowankowie przedszkola będą mogli nadal korzystać z gminnych dowozów autobusowych, których harmonogram pozostaje niezmieniony.

      Zajęcia rewalidacyjne będą się odbywały w szkole lub zdalnie, zgodnie z planem ustalonym z nauczycielem prowadzącym.

      Informuję również, że w szkole nadal funkcjonować będzie w stałych godzinach pracy szkolna świetlica. Zapewniamy opiekę świetlicową przede wszystkim dla uczniów, których rodzice są bezpośrednio zaangażowani w walkę z pandemią.

      Zawieszamy natomiast na przyszły tydzień zajęcia sportowe na sali gimnastycznej szkoły.

      Planujemy też uruchomienie konsultacji stacjonarnych dla uczniów klasy ósmej. Będą to konsultacje z przedmiotów egzaminacyjnych. Szczegóły w tej sprawie uczniom i rodzicom przekaże wychowawca klasy ósmej.

      Od poniedziałku 9 listopada do 14 listopada zostaje zawieszona, ze względu na braki kadrowe, działalność stołówki i kuchni szkolnej.

      Życzę Państwu i Państwa rodzinom dużo zdrowia. Wspólnie przetrwamy ten trudny czas!

       

      Dyrektor Szkoły

      Małgorzata Wojnowska

    • Nagrody z okazji Dnia Edukacji Narodowej dla nauczycieli i pracowników naszej szkoły
     • Nagrody z okazji Dnia Edukacji Narodowej dla nauczycieli i pracowników naszej szkoły

      W tym wyjątkowo trudnym czasie, pragniemy podzielić się niezwykle radosną wiadomością.

      Pani Jolanta Gapińska, nauczyciel naszej szkoły, w uznaniu dla swoich zasług i osiągnięć w rozwoju edukacji otrzymała Nagrodę Ministra Edukacji Narodowej.
      Jest to jedyne takie wyróżnienie przyznane w tym roku dla nauczycieli naszej gminy.

      To  wielki zaszczyt dla całej naszej szkolnej społeczności!

      Ponadto z okazji Dnia Edukacji Narodowej nagrodę Wójta Gminy Sicienko, za wyróżniającą pracę dydaktyczno-wychowawczą otrzymała Pani Hanna Płaczek.

      Dyrektor szkoły przyznał zaś swoje nagrody następującym pracownikom:

      1. Klusek Bożena
      2. Mazur-Najdowska Joanna
      3. Paluch Danuta
      4. Świderska Iwona
      5. Żak Elżbieta
      6. Badziągowska Beata
      7. Draus Natalia
      8. Krzewska Danuta

      Serdecznie gratulujemy wszystkim nagrodzonym i życzymy dalszych sukcesów!

    • WAŻNA INFORMACJA
     • WAŻNA INFORMACJA

      Drodzy Rodzice i Uczniowie,

      od soboty, 24 października obowiązują nowe zasady funkcjonowania szkół i placówek.

      Uczniowie klas IV-VIII szkół podstawowych, a także wszystkich klas szkół ponadpodstawowych, przechodzą na naukę zdalną.

      Zawieszenie zajęć stacjonarnych dla tych uczniów potrwa do niedzieli, 8 listopada br. 

      Oznacza to, że w najbliższy poniedziałek rozpoczniemy pracę zdalną na naszej platformie Wirtualnej SP Kruszyn. Zajęcia dydaktyczne będą się odbywały zgodnie z obowiązującym planem lekcji, codziennie od godziny 8.30. Jedna godzina dydaktyczna potrwa pół godziny, pozostałych 15 minut to czas przeznaczony na ewentualne konsultacje z nauczycielem prowadzącym.

      Oznacza to zatem, że godziny przerw oraz czas ich trwania nie ulegają zmianom. Wszelkie szczegółowe informacje odnoszące się do pracy na platformie wirtualnej szkoły będą Państwu przekazywali wychowawcy klas.

      Bardzo proszę, by zgłaszali Państwo wychowawcom problemy techniczne, jeśli takie wystąpią w czasie pracy niestacjonarnej. Przypominam również, że obecność na zajęciach zdalnych jest obowiązkowa, co oznacza konieczność usprawiedliwienia ewentualnej absencji dzieci (dotyczy to również usprawiedliwienia nieobecności wynikającej z ograniczeń technicznych).

      W okresie, o którym mowa, przedszkole oraz klasy I – III będą funkcjonowały bez zmian. Uprawnieni wychowankowie przedszkola oraz uczniowie młodszych klas będą mogli nadal korzystać z gminnych dowozów autobusowych, których harmonogram pozostanie niezmieniony.

      Zajęcia rewalidacyjne oraz rewalidacyjno-wychowawcze będą się odbywały w szkole lub zdalnie, zgodnie z planem ustalonym z nauczycielem prowadzącym.

      Informuję również, że wszystkie zajęcia dodatkowe dla naszych uczniów odbywające się w godzinach popołudniowych i wieczornych prowadzone będą nadal, bez wprowadzania żadnych zmian.

      Życzę Państwu i Państwa rodzinom dużo zdrowia. Wspólnie przetrwamy ten trudny czas!

      Pozdrawiam

      Dyrektor Szkoły

      Małgorzata Wojnowska

    • Internetowy konkurs matematyczno-logiczny ARCYMISTRZ MNOŻENIA
     • Internetowy konkurs matematyczno-logiczny ARCYMISTRZ MNOŻENIA

      Internetowy konkurs matematyczno-logiczny

      ARCYMISTRZ MNOŻENIA
      organizowany w ramach obchodów X Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia

       

      1. Udział w konkursie jest bezpłatny

      2. Termin: 05.10.2020-17.10.2020

      3. Konkurs rozgrywany jest w 5 kategoriach:

       

      ALFA – klasy IV i młodsi  link do rejestracji: https://wmtday.org/pl/app/contest/register/nexs

      BETA – klasy V i VI  link do rejestracji: https://wmtday.org/pl/app/contest/register/rljt

      GAMMA – klasy VII i VIII  link do rejestracji: https://wmtday.org/pl/app/contest/register/fqtv

      TEACHER – nauczyciele, koordynatorzy, dyrektorzy naszej szkoły link do rejestracji: https://wmtday.org/pl/app/contest/register/aogd

      OPEN – uczniowie szkół ponadpodstawowych oraz rodzice uczniów uczęszczających do naszej szkoły link do rejestracji: https://wmtday.org/pl/app/contest/register/bfzb

      4. Zadania konkursowe to: łamigłówki matematyczno-logiczne, które wymagają od uczestników logicznego myślenia oraz umiejętności w zakresie mnożenia i dzielenia liczb.

       

      5. Harmonogram

      • Rejestracja – 29.09-5.10.2020
      • I ETAP – eliminacje – 5-7.10.2020
      • Ogłoszenie wyników I ETAPU – 12.10.2020
      • Finał – 17.10.2020, godz. 9:00 (7:00 UTC)
      • Ogłoszenie wyników finału – 18.10.2020, godz. 12:00

      6. Jak się ZAREJESTROWAĆ?

      • Koordynator przekazuje uczestnikom KOD umożliwiający zarejestrowanie się do konkursu (każda kategoria ma oddzielny KOD).
      • Założenie konta uczestnika.

      Każdy uczestnik wchodzi na stronę rejestracji https://www.wmtday.org/pl/app/contest/register i wprowadza KOD dla danej kategorii. Następnie zakłada indywidualne konto uczestnika, podając swój adres mailowy, klasę, rocznik oraz imię i nazwisko.

       

      7. Przebieg I ETAPU (ELIMINACJI)

      • Etap ten trwa 3 dni (od 5.10.2020, godz. 12:00 do 8.10.2020, godz. 12:00).
      • Każdego dnia uczestnicy logują się na swoje konto i pobierają (w pliku pdf) zestaw składający się z 6 zadań (każda kategoria ma swój zestaw). Uczestnicy mają 24 godziny na ich rozwiązanie i przesłanie odpowiedzi.
      • Odpowiedzi do zadań należy przesyłać za pomocą formularza on-line dostępnego na stronie konkursu.
      • Przy każdym zadaniu podana jest informacja o jego wartości punktowej. Za każdą poprawną odpowiedź do zadania uczestnik otrzymuje punkty (tyle, ile wynosi jego wartość punktowa). Za błędną odpowiedź do zadania uczestnik otrzymuje 0 punktów.
      • Na podstawie łącznej liczby punktów zdobytych w etapie eliminacyjnym ustala się kolejność miejsc w poszczególnych kategoriach: im więcej punktów, tym wyższe miejsce. Do FINAŁU kwalifikują się miejsca od 1 do 30.

       

      8. Przebieg FINAŁU

      • Uczestnicy mają 90 minut na rozwiązanie zestawu zadań.
      • O kolejności miejsc w ramach finału decyduje liczba zdobytych punktów. W przypadku równej liczby punktów decyduje czas przesłania odpowiedzi.

       

      9. Nagrody

      • Za miejsca I-III (w każdej kategorii) przyznawane są medale, dyplomy, Karty Grabowskiego „Tabliczka mnożenia”, plecak i piórnik.
      • Za miejsca IV-X (w każdej kategorii) – dyplom, plecak i piórnik.

       

      Zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie.

       

      Koordynatorzy konkursu:
      Danuta Paluch
      Bożena Klusek

    • Mistrzowie gminy w piłce nożnej!
     • Mistrzowie gminy w piłce nożnej!

      Reprezentacja naszej szkoły dziś wywalczyła we wspaniałym stylu mistrzostwo gminy w piłce nożnej. Na boisku w Sicienku rozegrały się meczę na bardzo wysokim poziomie. Emocje sięgały zenitu! Nasi chłopcy zachwycili fantastycznymi zagraniami taktycznymi, umiejętnie dogrywali sobie piłkę, celnie trafiali do bramki, a wiele akcji było bardzo widowiskowych. Cała drużyna pokazała ogromnego ducha walki i wiary w zwycięstwo.

      Pierwszy mecz wydawał się być trudniejszy i na szczęście w ostateczności nasi chłopcy doprowadzili do zwycięstwa z reprezentacją Wojnowa, kończąc mecz z wynikiem 2:1. Drugi mecz był niesamowicie ekscytujący - padło bardzo dużo bramek. Chłopcy ani sekundy się nie poddawali i zakończyli mecz wygrywając z drużyną z Sicienka 6:5, co dało nam zwycięstwo w zawodach.

      To nie koniec naszego turnieju - zakwalifikowaliśmy się do turnieju powiatowego. Wszyscy zawodnicy otrzymali upominek piłkarski i słodki poczęstunek. Jesteśmy z naszych zawodników ogromnie dumni i życzymy dalszych sukcesów!

    • X Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia
     • X Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

      Szanowni Rodzice,

      nasza szkoła uczestniczy w akcji X Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia organizowanej 2 października 2020 r. pod hasłem:

      Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają!

      Akcja ma na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia. Uczniowie, którzy w trakcie wakacji zdążyli zapomnieć tabliczkę mnożenia, mają okazję nadrobić te zaległości. Dorośli mogą popisać się przed dziećmi doskonałą znajomością trudnych przypadków mnożenia.

      Program:

      28.09.-01.10.2020. Przypominamy sobie tabliczkę mnożenia - w domu, w szkole.

      02.10.2020. Egzaminy z tabliczki mnożenia:

      • Uczeń wybiera los z 5 trudnymi przypadkami mnożenia.
      • Jeżeli poda wszystkie poprawne odpowiedzi, zdobywa tytuł
       Eksperta Tabliczki Mnożenia (z ang. MT EXPERT).
      • W przypadku pomyłki, choćby raz egzamin jest niezdany. Egzamin można powtórzyć po 1 godzinie.

      Zapraszamy do aktywnego uczestniczenia w akcji w gronie rodzinnym!

      Więcej informacji: www.wmtday.org.

       

      Z życzeniami miłej i pożytecznej zabawy!

      koordynator Danuta Paluch

    • UWAGA! ZMIANA GODZIN PRACY SZKOŁY
     • UWAGA! ZMIANA GODZIN PRACY SZKOŁY

      Szanowni Rodzice.

      W związku z koniecznością odpowiedniego zaplanowania dowozów została podjęta decyzja o zmianie godzin pracy szkół w naszej gminie. Od 14 września tego roku, a więc od najbliższego poniedziałku nasza szkoła rozpoczynać będzie zajęcia lekcyjne od godziny 8.30, również realizacja podstawy programowej w przedszkolu rozpocznie się o 8.30 i trwać będzie do 13.30 Czeka nas kolejna zmiana organizacyjna i być może planu lekcji. Prosimy na bieżąco śledzić wiadomości w  e - dzienniku.

    • WYPRAWKA DLA PRZEDSZKOLAKA
     • WYPRAWKA DLA PRZEDSZKOLAKA

      Grupa Żabki- Maluszki

      - plastelina 25 kolorów

      - ryza papieru

      - kredki grube "bambino"

      - klej w sztyfcie (większy)

      - bloki rysunkowy A3- biały i kolorowy

      - blok techniczny A4- biały i kolorowy

      - kubeczki do picia- podpisane

      - husteczki jednorazowe

      - woreczki śniadaniowe do spakowania podwieczorków

       

     • Zajęcia Baletowe 2020/2021

      Zapisy

      Zajęcia baletowe w roku szkolnym 2020/2021 prowadzić będzie pani NataliaGlinskich-Rochna.

      Zapisy do 10 września pod nr telefonu: 604206865

      Zajęcia będą odbywać się we wtorki:

      - maluchy (od 6 lat) 14.00 do15.00

      - starsze od godziny 15.00 do 16.00

       

      Zapraszamy w imieniu nowej trenerki 

     • Versus- Podziękowanie

      Podziękowania od Jolanty Nawrotek

      Pragnę podziękować całej społeczności Szkoły Podstawowej w Kruszynie, pani dyrektor Małgorzacie Wojnowskiej za wspólnie spędzobe lata w szkole.

      Wielokrotnie mogłam się przekonać, że trud jaki wkładały dzieci w naszą wspólną pracę przynisły ogromne efekty.

      Dziękuje za wspólną pracę i bardzo proszę zachowajcie mnie w swoich serduszkach.

      Jolanta Nawrotek

    • AUTOBUSY - DOWÓZ DZIECI
     • AUTOBUSY - DOWÓZ DZIECI

      Przywóz:

      Osówiec las 7.30,

      Pawłówek na wysokości ul. Mała Góra - przystanek pks 7.35

      Pawłówek przy wjeździe do p. Wichra  na zakończeniu kostki brukowej 7.40,

      Pawłowek CPN 7.45

      Pawłówek na wysokości ul. Orzechowej przystanek PKS 7.50

       

      Zielonczyn: klasy V - VIII godz. 7.30, klasy 0 - IV godz. 7.40

       

      Odwóz:

      I - codziennie o godzinie 12.45

      II - poniedziłek 15.15; pozostałe dni (wt, śr, czw, pt) 14.25

       

       

    • COVID - 19 PROCEDURA PRZECIWDZIAŁANIA W TRAKCIE PROWADZONYCH ZAJĘĆ
     • COVID - 19 PROCEDURA PRZECIWDZIAŁANIA W TRAKCIE PROWADZONYCH ZAJĘĆ

      Procedura dostępna jest również w zakładce SEKRETARIAT.

       

      Procedura bezpieczeństwa dotycząca zapobiegania i przeciwdziałania COVID-19 wśród uczniów, ich rodziców i pracowników Szkoły Podstawowej
      im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Kruszynie w trakcie prowadzonych zajęć
      od 01 września 2020 r.

       

      § 1 Postanowienia ogólne

      1. Niniejsza procedura powstała w oparciu o wytyczne MEN, MZ i GIS dla publicznych                                
       i niepublicznych szkół i placówek od 1 września  2020 r. oraz zalecenia dla dyrektorów publicznych       
       i niepublicznych szkół i placówek w strefie czerwonej/żółtej.
      2. Celem procedury jest zminimalizowanie ryzyka wystąpienia zakażenia wirusem SARS-CoV-2, wywołującym chorobę COVID-19, wśród uczniów oraz pracowników Szkoły Podstawowej w trakcie prowadzonych w niej zajęć wychowawczych, opiekuńczych i dydaktycznych. 

       

      § 2 Przyprowadzanie i odbiór dzieci

      1. Do szkoły może uczęszczać uczeń bez objawów chorobowych sugerujących infekcję dróg oddechowych
       oraz gdy domownicy nie przebywają na kwarantannie lub w izolacji w warunkach domowych lub w izolacji.
      2. Wchodząc do szkoły, uczniowie bezwzględnie muszą dezynfekować ręce (miejsce do dezynfekcji znajduje
       się przy wewnętrznym wejściu w holu). Rodzice przyprowadzający dzieci mają obowiązek zasłaniania nosa i ust. 
      3. Dziecko będzie odbierane przy drzwiach wejściowych do budynku szkoły. Przez wzgląd na sytuację dziecko powinno być przekazane/odbierane w maksymalnie krótkim czasie i bez zbędnego przebywania w pomieszczeniach wspólnych budynku szkoły. Opiekunowie dzieci klasy pierwszej mogą wejść z dzieckiem do szatni w okresie adaptacyjnym.
      4. Uczniowie mogą być przyprowadzani do szkoły i z niej odbierani przez opiekunów bez objawów chorobowych sugerujących infekcję dróg oddechowych. W drodze do i ze szkoły opiekunowie z dziećmi oraz uczniowie przestrzegają aktualnych przepisów prawa dotyczących zachowania w przestrzeni publicznej.
      5. Opiekunowie odprowadzający dzieci mogą wchodzić do przestrzeni wspólnej szkoły, zachowując następujące zasady:
       1. 1 opiekun z dzieckiem/dziećmi,
       2. dystans od kolejnego opiekuna z dzieckiem/dziećmi min. 1,5 m,
       3. dystans od pracowników szkoły min. 1,5 m,
       4. przestrzeganie przez opiekuna obowiązujących przepisów prawa związanych z bezpieczeństwem zdrowotnym obywateli (m.in. stosowanie środków ochronnych: osłona ust i nosa, rękawiczki jednorazowe lub dezynfekcja rąk).
      6. Opiekunowie odbierający dzieci po zakończonych zajęciach lekcyjnych powinni stosować się do czasu
       ich zakończenia podanego uczniom w planie lekcji.
      7. Uczeń nie powinien zabierać ze sobą do szkoły niepotrzebnych przedmiotów. Ograniczenie to nie dotyczy dzieci
       ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, w szczególności z niepełnosprawnościami. W takich przypadkach należy dopilnować, aby dzieci nie udostępniały swoich zabawek innym, natomiast opiekunowie dziecka powinni zadbać
       regularne czyszczenie (pranie lub dezynfekcję) zabawki, rzeczy.
      8. Jeżeli szkoła znajduje się w strefie czerwonej/żółtej, przy wejściu do szkoły należy dokonać pomiaru termometrem bezdotykowym temperatury ciała pracownikom, a w przypadku gdy jest ona równa albo przekracza 380C, pracownik nie podejmuje pracy i powinien skorzystać z teleporady medycznej.

       

      § 3 Kontakt z osobami trzecimi

      1. Bezpośredni kontakt z osobami trzecimi należy ograniczyć do niezbędnego minimum (obowiązuje stosowanie środków ochronnych: osłona ust i nosa, rękawiczki jednorazowe lub dezynfekcja rąk, tylko osoby bez objawów chorobowych sugerujących infekcję dróg oddechowych) i w wyznaczonych obszarach. (np. oznakowanych
       za pomocą linii na posadzce, tablicami itp.).
      2. W przypadku konieczności bezpośredniego kontaktu z osobą trzecią, pracownik szkoły powinien zachować odległość co najmniej 2 m, a także zobowiązany jest do stosowania rękawiczek oraz maseczki ochronnej
       lub przyłbicy. Osoby trzecie nie mogą mieć bezpośredniego kontaktu z dziećmi. 
      3. Po każdym kontakcie z osobami trzecimi należy dezynfekować ręce. W przypadku stosowania rękawiczek powinny być one często zmieniane. Należy unikać dotykania twarzy i oczu w trakcie noszenia rękawiczek. 
      4. Pracownicy administracji oraz obsługi sprzątającej powinni ograniczyć kontakty z uczniami oraz nauczycielami.
        

      § 4 Przed rozpoczęciem zajęć

      1. Przed wejściem do szatni każdy uczeń ma obowiązek zdezynfekować ręce zgodnie z zaleceniami GIS. Jeśli szkoła znajduje się w strefie czerwonej/żółtej, uczniowie i pracownicy szkoły mają obowiązek zachowania dystansu
       w przestrzeniach wspólnych szkoły lub stosowania osłony ust i nosa (korytarze, szatnia, pokój nauczycielski).
      2. Wyznaczony nauczyciel/pracownik szkoły czuwa, aby ograniczyć jednoczesne przebywanie w szatni zbyt dużej liczby uczniów w celu zachowania dystansu społecznego.
      3. Po wyjściu z szatni uczniowie niezwłocznie udają się do sali lekcyjnej, w której mają zaplanowane w danym dniu zajęcia.

       

      § 5 Prowadzenie zajęć

      1. W miarę możliwości uczniowie poszczególnych oddziałów uczestniczą w zajęciach wyłącznie w jednym pomieszczeniu. Jeżeli szkoła znajduje się w strefie czerwonej/żółtej, należy wyznaczyć stałe sale lekcyjne, do których przyporządkowana zostanie jedna klasa (wszystkie zajęcia prowadzone przez różnych nauczycieli z daną klasą odbywają się w jednej sali).
      2. W sytuacji zmiany sali lekcyjnej należy zadbać, aby stoliki i elementy narażone na dotykanie (oprzyrządowanie komputera) zostały zdezynfekowane przed wejściem następnej klasy.
      3. Obowiązują ogólne zasady higieny: częste mycie rąk (po przyjściu do szkoły należy bezzwłocznie umyć ręce), ochrona podczas kichania i kaszlu oraz unikanie dotykania oczu, nosa i ust.
      4. Uczeń posiada własne przybory i podręczniki, które w czasie zajęć mogą znajdować się na stoliku szkolnym ucznia, w tornistrze lub we własnej szafce. Uczniowie nie powinni wymieniać się przyborami szkolnymi między sobą.
      5. Podczas zajęć nie ma obowiązku zakrywania ust i nosa – zarówno przez dzieci, jak  i nauczycieli. Nie ma jednak przeszkód, aby korzystać z takiej formy zabezpieczenia. 
      6. Przedmioty i sprzęt znajdujące się w sali, których nie można skutecznie umyć, uprać lub dezynfekować, należy usunąć lub uniemożliwić do nich dostęp. Przybory do ćwiczeń (piłki, skakanki, obręcze itp.) wykorzystywane podczas zajęć należy czyścić lub dezynfekować. 
      7. W sali gimnastycznej używany sprzęt sportowy oraz podłoga powinny zostać umyte detergentem
       lub zdezynfekowane po każdym dniu zajęć, a w miarę możliwości po każdych zajęciach.
      8. Należy wietrzyć sale, części wspólne (korytarze) co najmniej raz na godzinę, w czasie przerwy, a w razie potrzeby także w czasie zajęć.
      9. Nauczyciel w klasach I-III organizuje przerwy dla swoich uczniów w interwałach adekwatnych do potrzeb, jednak nie rzadziej niż co 45 min.
      10. Zaleca się korzystanie przez uczniów z boiska szkolnego oraz pobyt na świeżym powietrzu na terenie szkoły, w tym w czasie przerw. Jeżeli wyjście na świeże powietrze w czasie przerwy jest utrudnione, uczniowie w miarę możliwości spędzają przerwy w wyznaczonej dla nich sali lekcyjnej.
      11. Przed zajęciami wychowania fizycznego uczniowie pozostają w swoich salach, do szatni przechodzą z nauczycielem prowadzącym zajęcia dopiero po dzwonku na lekcję.
      12. Podczas realizacji zajęć, w tym zajęć wychowania fizycznego i sportowych, w których nie można zachować dystansu, należy ograniczyć ćwiczenia i gry kontaktowe.
      13. Jeżeli szkoła znajduje się w strefie czerwonej/żółtej, zabrania się organizowania wyjść grupowych i wycieczek szkolnych. 

       

      § 6 Podejmowanie czynności higieniczno-sanitarnych

      1. Przy wewnętrznym wejściu znajduje się stanowisko do dezynfekcji rąk, z którego obowiązana jest skorzystać każda dorosła osoba wchodząca do szkoły. Zobowiązuje się personel sprzątający do regularnego sprawdzania stanu pojemnika z płynem i uzupełniania go w razie potrzeby. 
      2. Pracownicy obsługi realizujący zadania związane z utrzymaniem czystości zobowiązani są do wykonywania wszelkich prac z wykorzystaniem rękawiczek i maseczek ochronnych. Co najmniej raz w trakcie prowadzonych zajęć oraz po ich zakończeniu powinny być dezynfekowane powierzchnie dotykowe: poręcze, klamki, włączniki światła, uchwyty, krzesła i powierzchnie płaskie, w tym blaty w salach. Przeprowadzenie prac porządkowych należy odnotować w harmonogramie prac porządkowych na dany dzień. 
      3. W pomieszczeniach higieniczno-sanitarnych znajdują się plakaty z zasadami prawidłowego mycia rąk,
       a przy dozownikach z płynem do dezynfekcji rąk – instrukcje dezynfekcji.
      4. Przy wejściu do budynku szkoły znajduje się osobny pojemnik do wyrzucania masek i rękawiczek jednorazowych, jeśli były one używane przez osoby przebywające w szkole.

       

       

      § 7 Zajęcia świetlicowe

      1. Zajęcia świetlicowe odbywają się w świetlicy szkolnej, a w razie potrzeby w innych salach dydaktycznych.
      2. Środki do dezynfekcji rąk są dostępne w świetlicy przy stoliku opiekuna.
      3. Świetlicę należy wietrzyć (nie rzadziej niż co godzinę w trakcie przebywania dzieci w świetlicy), w tym
       w szczególności przed przyjęciem wychowanków oraz po przeprowadzeniu dezynfekcji.
      4. Sprzęt używany w czasie zajęć świetlicowych jest regularnie dezynfekowany.
      5. Zaleca się korzystanie przez uczniów przebywających w świetlicy z boiska szkolnego oraz pobyt na świeżym powietrzu na terenie szkoły.
      6. Opiekunowie odbierają dzieci ze świetlicy zgodnie z zadeklarowanymi przez siebie godzinami podanymi
       w deklaracjach uczęszczania dziecka do świetlicy szkolnej.
      7. W celu zminimalizowania przebywania osób trzecich na terenie szkoły zaleca się, by opiekun przed odbiorem dziecka ze świetlicy powiadomił telefonicznie opiekuna o możliwości odebrania dziecka w miejscu wskazanym
       w § 2 pkt. 3 niniejszej Procedury.
      8. Jeśli kontakt telefoniczny z opiekunem świetlicy będzie niemożliwy, opiekun odbierający dziecko wchodzi
       do części wspólnej szkoły, bez możliwości wejścia do sali, w której odbywają się zajęcia świetlicowe.

       

      § 8 Biblioteka szkolna

      1. Biblioteka czynna jest w godzinach ustalonych przez bibliotekarza.
      2. Uczniowie korzystający z biblioteki obowiązani są do zachowania dystansu społecznego.
      3. Obowiązuje okres 2 dni kwarantanny dla książek i innych materiałów przechowywanych w bibliotece (zwracane książki i materiały umieszczane są na osobnym regale/w koszyku z dokładną informacją o dacie ich umieszczenia).

       

      § 9 Gastronomia

      1. Korzystanie z posiłków odbywa się w jadalni.
      2. Rekomenduje się zmianowe wydawanie posiłków lub spożywanie ich przy stolikach z rówieśnikami      z danej klasy.
      3. Przy zmianowym wydawaniu posiłków konieczne jest czyszczenie blatów stołów i poręczy krzeseł po każdej grupie.
      4. Dopuszcza się spożywanie posiłków przez dzieci w salach lekcyjnych z zachowaniem zasad bezpiecznego
       i higienicznego spożywania posiłków.
      5. Wielorazowe naczynia i sztućce należy myć w zmywarce z dodatkiem detergentu w temperaturze min. 600C lub je wyparzać. Jeżeli szkoła nie posiada zmywarki, wielorazowe naczynia i sztućce należy umyć w gorącej wodzie
       z dodatkiem detergentu i wyparzać.
      6. Dodatki (np. cukier, jednorazowe sztućce, serwetki) wydawane będą bezpośrednio przez obsługę.
      7. W stołówce nie zaleca się samoobsługi. Dania i produkty powinny być podawane przez osobę do tego wyznaczoną/obsługę stołówki.

       

       • 10 Pozostałe regulacje
      1. Informacje związane z organizacją i trybem funkcjonowania szkoły będą przekazywane rodzicom przez wychowawców za pomocą e-dziennika lub innymi kanałami komunikacji telefonicznej czy internetowej oraz
       za pośrednictwem strony internetowej szkoły. 
      2. Na tablicy informacyjnej znajdują się aktualne numery telefonów do stacji sanitarno-epidemiologicznej oraz służb medycznych. 
      3. Z treścią niniejszej procedury zaznajamia się pracowników szkoły oraz rodziców/ opiekunów prawnych uczniów. 

       

      Procedura postępowania na wypadek podejrzenia wystąpienia choroby COVID-19

       

      § 1 Postanowienia ogólne

      1. Niniejsza procedura powstała w oparciu o wytyczne MEN, MZ i GIS dla publicznych i niepublicznych szkół
       i placówek od 1 września  2020 r. oraz zalecenia dla dyrektorów publicznych i niepublicznych szkół i placówek
       w strefie czerwonej/żółtej.
      2. Celem niniejszej procedury jest zminimalizowanie ryzyka wystąpienia zakażenia wirusem SARS-CoV-2, wywołującym chorobę COVID-19, wśród dzieci oraz pracowników szkoły, w sytuacji wystąpienia podejrzenia zakażenia u dziecka lub pracownika szkoły. 


        

       

      § 2 Pomieszczenie na odizolowanie osoby

      1. W szkole funkcjonuje pomieszczenie przeznaczone na odizolowanie osoby, u której podejrzewa się wystąpienie objawów chorobowych COVID-19 (dalej jako „izolatka”). Pomieszczenie jest wyposażone w środki ochrony osobistej oraz płyn dezynfekujący. Dostęp do pomieszczenia mają wyłącznie pracownicy szkoły. 
      2. Po każdym użyciu pomieszczenia przez dziecko lub pracownika szkoły, u którego podejrzewano wystąpienie objawów choroby COVID-19, pomieszczenie powinno zostać zdezynfekowane przez personel sprzątający przy zastosowaniu wszelkich środków ochrony osobistej. 

       

       

      § 3 Podejrzenie wystąpienia objawów u pracownika

      1. W przypadku wystąpienia niepokojących objawów choroby zakaźnej pracownik szkoły powinien pozostać w domu i skontaktować się telefonicznie z lekarzem podstawowej opieki zdrowotnej, aby uzyskać teleporadę medyczną,
       a w razie pogarszania się stanu zdrowia zadzwonić pod nr 999 lub 112 i poinformować, że może być zakażony koronawirusem.
      2. W przypadku wystąpienia u pracownika będącego na stanowisku pracy niepokojących objawów infekcji dróg oddechowych powinien on niezwłocznie poinformować o tym fakcie dyrektora szkoły i po zapewnieniu uczniom niezbędnej opieki skontaktować się telefonicznie z lekarzem podstawowej opieki zdrowotnej, aby uzyskać teleporadę medyczną. Jeśli zachodzi taka potrzeba, należy skontaktować się z właściwym Powiatowym Państwowym Inspektorem Sanitarnym w celu ustalenia dalszego postępowania. 
      3. Obszar, w którym poruszał się i przebywał pracownik z infekcją dróg oddechowych, bezzwłocznie należy poddać gruntownemu sprzątaniu oraz zdezynfekować powierzchnie dotykowe (klamki, poręcze, uchwyty itp.)
       oraz zastosować się do indywidualnych zaleceń wydanych przez organy Państwowej Inspekcji Sanitarnej.
      4. W przypadku potwierdzenia zakażenia SARS-CoV-2 na terenie szkoły należy stosować się do zaleceń państwowego powiatowego inspektora sanitarnego.

      Rekomenduje się ustalenie listy osób przebywających w tym samym czasie w części/częściach podmiotu, w których przebywała osoba podejrzana o zakażenie.

      1. O wystąpieniu objawów chorobowych należy powiadomić właściwą stację sanitarno-epidemiologiczną, w celu ustalenia dalszego postępowania. 

       

      § 4 Podejrzenie wystąpienia objawów u dziecka

       1. W przypadku dziecka przejawiającego wystąpienie objawów choroby COVID-19, nauczyciel powinien zapewnić mu niezbędną opiekę, przy zastosowaniu środków ochrony osobistej, a także odizolować dziecko od reszty oddziału i pracowników szkoły. 
       2. O wystąpieniu u dziecka objawów chorobowych należy niezwłocznie powiadomić dyrektora oraz rodziców
        lub prawnych opiekunów dziecka w celu ustalenia dalszego sposobu postępowania. 
       3. W nagłych przypadkach, w razie złego stanu zdrowia dziecka, nauczyciel sprawujący opiekę nad dzieckiem powinien niezwłocznie powiadomić służby medyczne, informując jednocześnie o podejrzeniu wystąpienia u dziecka choroby COVID-19. 
       4. W przypadku odbioru przez rodziców lub opiekunów prawnych odizolowanego uprzednio dziecka należy upewnić się, że nie będzie miało ono kontaktu z innymi dziećmi, pracownikami szkoły lub osobami trzecimi znajdującymi
        się na terenie szkoły. 

       

      § 5 Pozostałe regulacje

       1. W przypadku wystąpienia u dziecka lub pracownika szkoły objawów choroby COVID-19 personel sprzątający powinien przeprowadzić, przy zachowaniu wszelkich środków ochrony osobistej, dodatkowe czynności dezynfekujące w budynku szkoły.  
       2. Z treścią niniejszej procedury zaznajamia się pracowników szkoły oraz rodziców i opiekunów prawnych uczniów. 

       Procedurę można pobrać w zakładce Sekretariat.

    • ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2020/2021
     • ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2020/2021

      Szanowni Rodzice, drodzy Uczniowie, 

      Zgodnie z zaleceniami MEN, MZ i GIS związanymi z epidemią Covid-19, szkoła od 1 września rozpoczyna pracę w trybie stacjonarnym. Szczegółowe procedury oraz szczegółowe wytyczne zostaną wkrótce zamieszczone na stronie szkoły. 

      Tegoroczne rozpoczęcie roku szkolnego obejmować będzie wyłącznie spotkania uczniów z wychowawcami w klasach. Do szkoły wchodzą tylko uczniowie (wyjątek stanowi klasa pierwsza: każdemu dziecku może towarzyszyć jeden rodzic).

      Prosimy o zachowanie dystansu podczas wchodzenia i przebywania w budynku oraz dezynfekcję rąk. 

       

      Przywóz: Osówiec las 7.30, Pawłówek lewa str. 7.35, CPN 7.40, Pawłówek prawa str. 7.45

      Zielonczyn: klasy V - VIII godz. 7.30, klasy 0 - IV godz. 7.40

      Odwóz: klasy I - VIII 9.45, przedszkole 12.45

       

      Zmiany na trasie Pawłówek:

      Kierownik Zakładu ustalił następujące przystanki na trasie Pawłówek w roku szkolnym 2020/2021:

      1.       Na wysokości ul. Mała Góra- przystanek PKS

      2.       Przy wjeździe do p. Wichra  na zakończeniu kostki brukowej,

      3.       CPN

      4.       Na wysokości ul. Orzechowej przystanek PKS

       

      Harmonogram 1.09.2020 r.

      * godz. 8.00 msza św. w kościele w Kruszynie

      * godz. 9.00 spotkanie w szkole z wychowawcami klas

      Przydział sal:

      klasa I - sala nr 1

      klasa II a - sala nr 14

      klasa II b - sala nr 5

      klasa III - sala nr 7

      klasa IV - sala nr 10

      klasa V - sala nr 13

      klasa VI a - sala nr 4

      klasa VI b - sala nr 11

      klasa VII a - sala nr 12

      klasa VII b - sala nr 2

      klasa VIII - sala nr 6

      Około godziny 9.45 przewidujemy zakończenie spotkań oraz odjazd autobusów. W szkole tego dnia będzie czynna świetlica.

       

      RODZICU!

      Do szkoły nie przychodzą dzieci będące na kwarantannie oraz te, które nie są w pełni zdrowe!

       

       

    • Uwaga dowozy PAWŁÓWEK
     • Uwaga dowozy PAWŁÓWEK

      Zmiana trasy dla uczniów wsiadających w PAWŁÓWKU.

      W roku szkolnym 2020/2021 kierownik zakładu ustalił następujące przystanki na trasie Pawłówek:

      1.       Na wysokości ul. Mała Góra - przystanek PKS

      2.       Przy wjeździe do p. Wichra  na zakończeniu kostki brukowej,

      3.       CPN

      4.       Na wysokości ul. Orzechowej przystanek PKS

     • Ubezpieczenie NNW w roku szkolnym 2020/2021

      Roczna składka ubezpieczenia NNW w roku szkolnym 2020/2021 będzie wynosiła 33zł.

      Zmiana w stosunku do poprzedniej polisy:

      • objęcie ochroną ubezpieczeniową pobytu w szpitalu ubezpieczonego w wyniku wirusa SARS-CoV-2 
      • nowe świadczenie - zdiagnozowanie u Ubezpieczonego bąblowicy, toksoplazmozy, wścieklizny,
      • nowe świadczenie - zatrucie pokarmowe, nagłe zatrucie gazami, porażenie prądem lub piorunem,
      • podwyższenie świadczenia z tytułu śmierci Ubezpieczonego w wyniku nieszczęśliwego wypadku na terenie placówki oświatowej.

      Poniżej tabela z świadczeń z zakresem ubezpieczenia obowiązującym w roku szkolnym 2020/2021

     • Jednorazowe Stypendium Wójta Gminy Sicienko dla najlepszego absolwenta

      W dniu 29 sierpnia, w trakcie gminnej imprezy plenerowej pn. Cinema Park w Sicienku w parku przy ITK odbyła się uroczystość wręczenia stypendiów Wójta Gminy Sicienko dla najlepszych tegorocznych absolwentów szkół z terenu Gminy Sicienko.

      Najważniejszym kryterium przyznania stypendium był wynik egzaminu ósmoklasisty oraz średnia ocen uzyskana na świadectwie ukończenia szkoły.

      Najlepszą absolwentką Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Kruszynie jest w tym roku Katarzyna Rubach i to ona właśnie w towarzystwie Rodziców i Dyrektora szkoły odebrała z rąk Pana Wójta jednorazowe stypendium.

      Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

    • WYPRAWKA UCZNIA KLASY PIERWSZEJ DRUGIEJ I TRZECIEJ
     • WYPRAWKA UCZNIA KLASY PIERWSZEJ DRUGIEJ I TRZECIEJ

      PIÓRNIK (wyposażenie podstawowe):

      długopis, 2 ołówki, temperówka, gumka, nożyczki, linijka, ekierka, klej w sztyfcie, kredki ołówkowe.

      ZESZYTY - najlepiej 16 kartkowe:

      3 zeszyty w wąskie linie z kolorową linią, 4 zeszyty w kratkę, 1 zeszyt do nut.

      PRZYBORY PLASTYCZNE:

      klej w tubie, blok techniczny A4 - biały i kolorowy, blok rysunkowy biały i kolorowy, kolorowa wycinanka, plastelina, farby plakatowe i akwarele, kubek, 3 różnej grubości pędzle, krepa w różnych kolorach.

      DODATKOWE WYPOSAŻENIE:

      liczydło, maseczki, chusteczki higieniczne, obuwie zastępcze do chodzenia po szkole, obuwie sportowe na jasnej podeszwie, biała koszulka, czarne lub granatowe spodenki, strój galowy: biała koszula/bluzka,czarne lub granatowe spodnie/spódnica

    • Inauguracja roku szkolnego 2020/2021
     • Inauguracja roku szkolnego 2020/2021

      Na podstawie decyzji Ministra Edukacji Narodowej 1 września 2020 r. uczniowie wracają do szkoły.

      W związku z tym  przygotowujemy się do inauguracji nowego roku szkolnego 2020/2021 w wariancie A czyli w tradycyjnej formie kształcenia.

      Aktualnie opracowujemy na podstawie wytycznych MEN i GIS procedury, które będą obowiązywać w naszej szkole.

      W najbliższym czasie umieścimy je na stronie internetowej szkoły i na facebooku wraz z planem spotkań wychowawców z klasami I-VIII w dniu 1 września 2020r.

      Dyrektor szkoły

      Małgorzata Wojnowska

    • Informacja dla przedszkolaków
     • Informacja dla przedszkolaków

      Drodzy Rodzice i Przedszkolaki - podręczniki do wszystkich grup zostały zamówione (włącznie z językiem angielskim dla 6 latków). Na pierwsze dni września prosimy o obuwie zamienne i dodatkowe ubrania dla dziecka (w przypadku zabrudzenia). Pozostałe informacje przekażemy Państwu na pierwszym zebraniu. Wychowawczynie Oddziałów Przedszkolnych.

     • Sukcesy duetu tancerek z grupy VerSus!

      Czas epidemii dał się we znaki dziewczyną z grupy VerSus, zostały odwołane imprezy oraz konkursy, do których intensywnie przygotowywały się od początku roku.

      Aby tancerze mogli przedstawić swoje umiejętności zaczęto organizować konkursy online. 

       

      W takich też wydarzeniach sukcesy osiąga duet: Wiktoria Lewandowska i Maja Woropaj.

      Dziewczyny są perfekcyjne i pragną by nagrania, które wysyłają były idealne.

      W okresie, gdy nie mogły się spotykać, dziewczyny przesyłały sobie filmy z technikami rozciągania trenując osobno, całość pod czujnym okiem trenerki Pani Joli Nawrotek. Zniesienie obostrzeń sprawiło, że Wiktoria i Majka mogły wspólnie trenować i nagrywać układy konkursowe.

       

      Zgranie i zrozumienie dziewczyn sprawiło, że mogą pochwalić się sukcesami w wydarzeniach:

       

      Ogólnopolskim Turnieju Tańca "TOP Online"

      I miejsce w kategorii "Jazz Duety Mistrzowie" 12-15 lat

       

      Ogólnopolskim Konkursie Tanecznym "Talent SHOW"

      III miejsce w kategorii "Duet–Inne Formy Tańca"

       

      Ogólnopolski e-Festiwal Tańca "e-dance"

      III miejsce w kategorii inne formy tańca, do 15 lat

       

      Wiktoria:

      Wyróżnienie 1 stopnia w solówce na konkursie "TALENT SHOW"

      Majka:

      2 miejsce - Ogólnopolski Turniej Tańca Every Body Dance Online kategoria solo, inne formy tańca, do lat 8

      Wyróżnienie za prezentację jazz do lat 8- Ogólnopolski Turniej Tańca Every Body Dance Online 

       

      Dumni z naszych uczennic Gratulujemy i czekamy na kolejne sukcesy!!

       

       

     • ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2019/2020

      W miniony piątek 26 czerwca uroczyście zakończyliśmy rok szkolny 2019/2020 w naszej szkole. Każda z klas spotkała się o określonej godzinie ze swoim wychowawcą. W związku z sytuacją dotyczącą zachowania reżimu sanitarnego i dystansu społecznego zakończenie odbywało się równolegle w kilku miejscach na terenie szkoły, w sali gimnastycznej, przed wejściem głównym do szkoły, w parku. Dzieci z radością spotkały się choć na chwilę ze swoimi rówieśnikami i nauczycielami, powitały wakacje i z satysfakcją wracały do domu ze wspaniałymi wynikami na swoich świadectwach.

      Uczniowie wyróżnieni za bardzo dobre wyniki w nauce i wzorowe zachowanie:

      KLASA IV Cholewińska Julita, Janczak Jakub, Janowska Lena, Krause Lena, Kuliński Mikołaj, Latała Wiktor, Milewska Julia, Rugała  Alex

      KLASA V A Będziński Tymoteusz, Bombała Antoni, Goździk Jan, Groblica Mikołaj, Janczak Zuzanna, Kaźnica Leon, Klonkowski Cezariusz, Krause Igor, Król Zofia, Palusiak  Martyna, Priefer Wiktoria, Rusjan Julia, Żarnowska Ariadna      

      KLASA V B Barylak Alicja, Jasiński Wiktor, Krajewska Amelia, Poła  Jan, Pyra  Julia, Szydziak Rozalia, Tomczak  Zuzanna, Wiśniewska Maja, Wojdylak Julia, Wojtynowski Tymoteusz, Zwada Tomasz

      KLASA VI A Baranowicz Miłosz, Barylak Aleksandra, Cholewiński Szymon, Jankowska Wiktoria, Janowska Wiktoria, Milewska Natalia             

      KLASA VI B Dyrda Aleksander, Lis Oliwia, Łoś Lena Anna, Priefer Mikołaj, Woźniak Szymon, Żuchowski Nikodem                                                                  

      KLASA  VII Binienda Martyna, Hulaj Aleksandra, Król Julia, Lewandowska Wiktoria, Mazur Wiktoria, Michalska Julia, Tomaszewska Agata, Wiaderkiewicz Karolina  

       

                  O godz. 8:00 miała miejsce uroczystość pożegnania tegorocznych absolwentów czyli uczniów kl. 8a i kl. 8b. Karolina Wiaderkiewicz- uczennica kl. 7, która poprowadziła to spotkanie, po powitaniu zebranych gości, zwróciła się do swoich starszych kolegów tymi słowami:

      „ Dziś jest piątek, 26 czerwca 2020 roku! Dziś jest dzień, na który czekamy od pierwszego września minionego roku. Dzień, który jest jednocześnie końcem i początkiem. Końcem roku szkolnego 2019/2020 i początkiem wakacji. Z tego też powodu jest to radosny dzień dla uczniów, dzień zapowiadający odpoczynek, wolność i swobodę. W tym dniu zbieramy owoce naszej całorocznej pracy w postaci ocen na świdectwie. Jednak poza tym, dziś ten dzień jest również refleksyjny, nieco smutny, ponieważ to dzień pożegnania, ostatni dzień w tej szkole dla uczniów klasy 8 a i 8 b. Dziś absolwenci Szkołu Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Kruszynie otrzymają ostatnie świadectwo, świadectwo ukończenia klasy 8, a tym samym ukończenia szkoły podstawowej. Otrzymają wyniki swojej całej pracy, podsumowanie efektów i osiągnięć II etapu edukacyjnego. Otrzymają „przepustki” do dalszej drogi edukacyjnej. Jest to czas pożegnania i zakończenia jakiegoś okresu, etapu w naszym życiu, który zawsze skłania nas do refleksji, podsumowania, przypomnienia tego, co minęło. Robimy to po to, żeby dostrzec dobre zmiany i rozwój w sobie, naszą dojrzałość, przeżyte doświadczenia, wspólne radości, sukcesy mniejsze i te znaczne, czasem też smutne chwile, bo przecież nasze życie to nieustanne przeplatanie się słodkiego z gorzkim. Drodzy absolwenci, potraktujcie dzisiejszy dzień jako naturalną kolej rzeczy w Waszym życiu, przyjmijcie go z wdzięcznością, patrzcie pozytywnie w przyszłość! Bądźcie refleksyjni, ale nie smutni. Rozchodzą się Wasze dotychczasowe  drogi, po ośmiu a może i dziewięciu latach czas wyjść z gniazda i ruszyć w dalszą, poważniejszą już drogę. Uwierzcie mi, jesteście na to gotowi i bardzo dobrze przygotowani!

                  Po tych słowach głos zabrała dyrektor szkoły p. Małgorzata Wojnowska, następnie przewodnicząca Rady Rodziców p. Anna Wojtko- Cetnarowska oraz przewodniczący klas ósmych - Weronika Badziągowska i Jakub Klonkowski.

      Najistotniejszą częścią uroczystości, na którą uczniowie cierpliwie czekali było wręczenie świadectw, nagród oraz listów gratulacyjnych i podziękowań dla rodziców.

      Nagrodę Wójta Gminy Sicienko otrzymał Mikołaj Chmarzyński z kl. 8b, a Nagrody Dyrektora Szkoły: Zuzanna Sitarek, Marceli Adasiak, Jakub Kwiatkowski i Wojciech Mazalon. Poza tym wyróżniono uczniów biorących udział w konkursach przedmiotowych i tych działających na rzecz: szkolnego Caritas, szkolnego chóru „Kruszynki” i grupy teatralnej 13+.

      Świadectwa z wyróżnieniem otrzymali w kl. 8a: Marceli Adasiak, Kacper Gabryelski, Weronika Badziągowska, Szymon Maciejewski, Jakub Plewa, Maja Zwada, Katarzyna Rubach

      a w kl. 8b: Julianna Baranowicz, Mikołaj Chmarzyński, Anna Drabik, Martyna Łoboda, Jakub Klonkowski, Wojciech Mazalon, Maria Pankowska, Zuzanna Sitarek, Małgorzata Trela.

                  W ostatnich słowach prowadząca  w imieniu całej spoleczności szkolnej złożyła życzenia: „Drodzy Absolwenci! Życzymy Wam dalszej udanej kariery edukacyjnej, pracy i sukcesów na miarę wysoko postawionej poprzeczki, dużo osobistej satysfakcji i radości z życia. Pamiętajcie, że wyszliście z gniazda troskliwego, wartościowego, bliskiego! Pamiętajcie o swojej podstawówce w Kruszynie!

     • PRZEDSZKOLE - WAKACJE

      SZANOWNI RODZICE,

      w związku z niewielką liczbą zgłoszeń do przedszkola w lipcu informujemy, że przedszkole w Szkole Podstawowej w Kruszynie funkcjonować będzie zgodnie z pierwotnym planem, tzn. czynne będzie w sierpniu. W lipcu dyżur pełni przedszkole w Szkole Podstawowej w Strzelewie.

      Wszyscy rodzice zainteresowani opieką przedszkolna w lipcu zgłaszają się do Strzelewa. Aby ułatwić Państwu załatwianie spraw formalnych, za waszą zgodą przekażemy dokumenty dziecka z naszej placówki do Strzelewa.

      przekazanie dokumentów (oświadczenie) pobierz: oswiadczenie.pdf

    • ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO
     • ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO

      Zakończenie roku szkolnego i rozdanie świadectw odbędzie się w piątek 26.06.2020 r. wg poniższego harmonogramu:

       

      Sala gimnastyczna:

      8.00 klasa 8a i 8b

      10.00 klasa 5a i 5b

      10.45 klasa 6a i 6b

       

      Przed szkołą (na dworzu):

      9.00 klasa 1a i 1b

      9.30 klasa 2

      10.00 klasa 3

      11.00 klasa 7

    • Sukces naszego ucznia w ogólnopolskim konkursie geologiczno-środowiskowym
     • Sukces naszego ucznia w ogólnopolskim konkursie geologiczno-środowiskowym

       

      „Historia Ziemi spisana jest trwale w skałach i skamieniałościach. To one są wiarygodnym źródłem informacji na temat wydarzeń, które rozegrały się w odległej, liczącej nawet miliardy lat przeszłości….”

       

      Uczeń klasy VIIIa Marceli Adasiak wziął udział w XXI edycji ogólnopolskiego konkursu geologiczno – środowiskowego „Nasza Ziemia – środowisko przyrodnicze wczoraj, dziś i jutro” odbywającego się w 2020 roku pod hasłem (R)Ewolucje Ziemi.

      Organizatorem konkursu był Państwowy Instytut Geologiczny - Państwowy Instytut Badawczy.

       

      Konkurs obejmował  obszar całej Polski podzielonej na regiony, i przeprowadzony został
      w dwóch etapach. Pierwszy etap rejonowy obejmował trzy województwa: pomorskie, warmińsko- mazurskie i kujawsko- pomorskie.

      Konkurs przeprowadzony został w dwóch kategoriach wiekowych: dla uczniów VII i VIII klas szkół podstawowych oraz dla uczniów szkół ponadpodstawowych ( laureaci tej kategorii jako nagrodę uzyskują dyplom Uniwersytetu Jagiellońskiego i Warszawskiego)

       Z radością informujemy wśród wielu  nadesłanych prac,  praca Marcelego

      pt: „ Mapa geologiczna Williama Smitha – rewolucja w geologii, czyli  stumilowy krok w przyszłość” została oceniona bardzo wysoko.

      Marceli uzyskał I miejsce i zakwalifikował się do etapu ogólnopolskiego

      Wielkie gratulacje dla Marcelego i jego nauczyciela geografii, Jolanty Gapińskiej. To niezwykle doniosły sukces!

    • „KANGUR MATEMATYCZNY 2020”
     • „KANGUR MATEMATYCZNY 2020”

      Sukcesy uczniów w Międzynarodowym Konkursie

      „KANGUR MATEMATYCZNY 2020”

       

      „Matematyka jest delikatnym kwiatem, który rośnie nie na każdej glebie i zakwita nie wiadomo kiedy i jak."

      Jean Fabre

       

      Znamy wyniki konkursu „Kangur Matematyczny 2020” zorganizowanego przez Towarzystwo Upowszechniania Wiedzy i Nauk Matematycznych w Toruniu. Konkurs  przeprowadzono zdalnie za pośrednictwem Platformy Dzwonek.pl.

      Miło nam poinformować o sukcesach naszych uczniów.

      1. Wynik bardzo dobry:

      Antoni Chmarzyński kl. 3 w kategorii MALUCH 1

      Mikołaj Groblica kl. 5a w kategorii BENIAMIN 1

      1. Wyróżnienia:

      Bruno Oźmiński kl. 2 w kategorii ŻACZEK

      GRATULUJEMY !!!

       

       

     • Grupa Teatralna 13+ #Hot16challenge

       

      Grupa Teatralna 13+ dziękuje za nominację Karolinie Drabik.

      Hot16challenge to wyzwanie polegające na nagraniu 16 wersów i nominowaniu kolejnych osób do akcji, które mają stworzyć swój kawałek w 72 godziny.

      Druga edycja legendarnej rapowanej akcji to nie tylko nagrywanie muzyki, ale również pomoc medykom i szpitalom w walce z koronawirusem.

      Wraz z #hot16challenge2 ruszyła zbiórka na Siepomaga.pl.

      Zarówno nominowani jak i fani mogą wpłacać pieniądze na pomoc pracownikom służby zdrowia w walce z Koronawirusem.

      Link do zbiórki:

      https://www.siepomaga.pl/hot16challenge

      Nominujemy

      Henryk Hryniewicki

      Kwartet Artissimo (Anna Łoś, Dorota Tuszyńska, Roland Wesołowski, Karol Żarnowski)

      Wychowawczynie przedszkola przy szkole im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Kruszynie (Iwona Masiak, Daria Starczewska, Agnieszka Michalska)

     • KOMUNIKAT - PRZEDSZKOLE

      Szanowni Państwo,

      w związku z tym, że rodzice od 29 czerwca nie będą mogli korzystać już z płatnej opieki, wychodząc naprzeciw ich potrzebom, informujemy, że roku szkolnym 2019/2020 w okresie wakacyjnym (lipiec, sierpień) nasze oddziały przedszkolne będą mogły funkcjonować bez przerwy ustalonej w arkuszu organizacji szkoły.

      Z uwagi na konieczność zaplanowania organizacji pracy oddziałów przedszkolnych na najbliższe miesiące, prosimy  Rodziców, którzy zamierzają skorzystać z oferty, o wypełnienie załączonego zgłoszenia, wraz ze wskazaniem konkretnych terminów, w których konieczne jest zapewnienie opieki przedszkolnej Państwa dziecku.

      Zgłoszenie musi być dostarczone do sekretariatu szkoły najpóźniej do 25 czerwca 2020 r.

      Dołożymy wszelkich starań, by w miarę możliwości w okresie wakacyjnym przyjąć jak największą liczbę dzieci, oczywiście w ramach obowiązującego reżimu sanitarnego, zapewniając najwyższe środki ostrożności i mając na uwadze wartości nadrzędne, zdrowie, bezpieczeństwo dzieci, nauczycieli i opiekunów.

      Jednocześnie informujemy, że w czasie pobytu dziecka w przedszkolu zapewnimy pełne wyżywienie.

      Zgłoszenie do pobrania: Zgloszenie_dziecka_w_2020_rdocx.pdfZgloszenie_dziecka_w_2020_rdocx.docx  lub   


    • EGZAMIN ÓSMOKLASISTY
     • EGZAMIN ÓSMOKLASISTY

      W dniach 16 - 18 czerwca 2020 r. uczniowie klasy VIII przystąpią do egzaminu ósmoklasisty.

       

      język polski – 16 czerwca (wtorek) – godz. 9:00

      Standardowy czas – 120 minut, przedłużenie czasu – do 180 minut (przybory: długopis z czarnym wkładem)

       

      matematyka – 17 czerwca (środa) – godz. 9:00

      Standardowy czas – 100 minut, przedłużenie czasu – do 150 minut (przybory: długopis z czarnym wkładem, linijka)

       

      język angielski  – 18 czerwca (czwartek) – godz. 9:00

      Standardowy czas – 90 minut, przedłużenie czasu  – do 135 minut (przybory: długopis z czarnym wkładem) 

       

      Wszyscy uczniowie podchodzący do egzaminu proszeni są o stawienie się w szkole najpóźniej o godz.8.40.

      Dla uczniów dojeżdżających z Pawłówka zapewniony został autobus o godz. 8.10, natomiast dla uczniów z Zielonczyna – o godz. 8.15.

      Odwóz w kolejnych dniach odbędzie się zgodnie z poniższym harmonogramem:

      16.06.2020 - 11.40

      17.06.2020 - 11.20

      18.06.2020 - 11.15 

      Przy wejściu do szkoły należy zdezynfekować ręce.

      Czekając na wejście do szkoły albo sali egzaminacyjnej, zdający zachowują odpowiedni odstęp (co najmniej 1,5 m) oraz mają zakryte usta i nos.

      Do Sali egzaminacyjnej zdający mogą wnieść małą butelkę wody.

      Obowiązuje całkowity zakaz wnoszenia na salę egzaminacyjną jakiegokolwiek sprzętu elektronicznego (np. telefon komórkowy, smartwatch).

       

    • "Zostań w domu" - głosowanie w konkursie zakończone!
     • "Zostań w domu" - głosowanie w konkursie zakończone!

      Znamy już wyniki konkursu fotograficznego organizowanego przez Samorząd Uczniowski naszej szkoły! W głosowaniu na szkolnym Facebooku internauci zdecydowali, że miejsca na podium zajmują kolejno: miejsce pierwsze - Maja Masłowska, klasa VIb, "Zielono mi" (foto nr 2), miejsce drugie - Karol Myśliński, klasa VIb, "Plastyka w domu" (foto nr 6), miejsce trzecie - Julia Wojdylak, klasa Vb, "Wolny czas w domu" (foto nr 7).

      Gratulujemy wszystkim uczestnikom zabawy! Jesteście kreatywni, pomysłowi i macie wspaniałą wyobraźnię! Tak trzymać!

     • Biblioteka - zwrot książek i podręczników

       

       

      Od 1 czerwca biblioteka szkolna rozpoczyna przyjmowanie zwrotów podręczników szkolnych oraz indywidualnie wypożyczonych książek w godzinach: 8.00- 15.00

       

      1. ORGANIZACJA PRZYJMOWANIA ZWROTÓW KSIĄŻEK , W TYM PODRĘDCZNIKÓW, PRZEZ NAUCZYCIELA BIBLIOTEKARZA

       

      Zwroty książek odbywają się z uwzględnieniem wszelkich zasad obostrzeń sanitarno-epidemiologicznych.

       

      1. Zwroty książek będą przyjmowane w szkole w sali nr 4  ( parter budynku),
      2. Osoby zwracające książki do biblioteki tj. uczniowie/rodzice/, nauczyciele, podczas zwrotu książek,  zobowiązani są  do przestrzegania zasad obostrzeń sanitarno- epidemiologicznych.
      3. W przypadku większej liczby osób, zwracających książki w tym samym czasie, należy zachować odległości min. 1,5 m od drugiej osoby.
      4. Dla osób chorych lub przebywających na kwarantannie, będzie wyznaczony inny termin zwrotów książek.
      5. Książki do zwrotu, należy przygotować w następujący sposób:

       

      • skompletuj książki ( podręczniki, oraz inne książki wypożyczone
       z biblioteki szkolnej);
      • usuń foliowe okładki, zapisane ołówkiem notatki, zwróć uwagę na czystość i estetykę książki;
      • przygotuj kartkę z danymi: imię i nazwisko, klasa, wykaz oddawanych książek ( tytuły) oraz datę oddania ;
      • przygotowane książki wraz z kartką umieść w foliowej torbie;
      • przyniesione do zwrotu książki należy bezpośrednio odkładać na przygotowanych  stolikach w sali numer 4.
      • proszę nie oddawać do biblioteki podręcznika do religii i zeszytów ćwiczeń

      BARDZO WAŻNE:

      Uczniowie klas I, IV i VII nie oddają podręczników.

      Proszę o zwrot książek w terminie do 19 czerwca .

       

      1. Po upływie kwarantanny nauczyciel bibliotekarz dokona oceny stanu technicznego zwróconych podręczników. W sytuacji stwierdzenia zniszczenia rodzic zobowiązany jest do poniesienia kosztów zniszczonego  egzemplarza, o czym zostanie poinformowany telefonicznie lub za pomocą innych narzędzi komunikacji.
      2. W celu kierowania zapytań o książki lub wyjaśnienia spraw dotyczących zwrotów,  proszę kontaktować się z nauczycielem bibliotekarzem  drogą poczty elektronicznej ( jolantagapinska@wp.pl) , bądź przez dziennik elektroniczny lub telefonicznie ( tel:608663365).    

       

       

                                                                                                                                                  Jolanta Gapińska

    • PROCEDURA PODCZAS EGZAMINU ÓSMOKLASISTY
     • PROCEDURA PODCZAS EGZAMINU ÓSMOKLASISTY

      (poniższy tekst wraz z obrazkami można pobrać w zakładce procedury)

       

      PROCEDURY BEZPIECZEŃSTWA W OKRESIE PANDEMII COVID-19

      Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Kruszynie

      na czas egzaminu ósmoklasisty

       

      Kruszyn, 27 maja 2020 r.

       

      POSTANOWIENIA OGÓLNE

       

      1. Niniejszy Regulamin określa Procedury bezpieczeństwa na terenie szkoły w okresie pandemii COVID-19, dotyczące wszystkich pracowników SP w Kruszynie oraz uczniów klasy ósmej biorących udział w egzaminie ósmoklasisty.
      2. Celem procedur jest zminimalizowanie zagrożeń zakażenia koronawirusem lub choroby COVID-19
      3. Termin egzaminu ósmoklasisty: 16 – 18 czerwca 2020 r. Termin dodatkowy: 7 – 9 lipca 2020 r.

      § 1

      PODSTAWOWE WYTYCZNE

      1. Na egzamin może przyjść wyłącznie osoba zdrowa (zdający, nauczyciel, inny pracownik szkoły), bez objawów chorobowych sugerujących chorobę zakaźną.
      2. Zdający, nauczyciel oraz każda inna osoba uczestnicząca w przeprowadzaniu egzaminu nie może przyjść na egzamin, jeżeli przebywa w domu z osobą na kwarantannie lub izolacji w warunkach domowych albo sama jest objęta kwarantanną lub izolacją w warunkach domowych.
      3. Rodzic/Prawny opiekun nie może wejść z dzieckiem na teren szkoły, z wyjątkiem sytuacji, kiedy zdający wymaga pomocy np. w poruszaniu się.
      4. Podczas egzaminu w szkole mogą przebywać wyłącznie:
       1. zdający,
       2. osoby zaangażowane w przeprowadzanie egzaminu, tj. członkowie zespołów nadzorujących, obserwatorzy, egzaminatorzy, specjaliści pracujący ze zdającymi, którym przyznano dostosowanie warunków lub formy przeprowadzania egzaminu, osoby wyznaczone do przygotowania  i obsługi oraz obsługujące sprzęt i urządzenia wykorzystywane w czasie egzaminu (np. komputery, sprzęt medyczny), asystenci techniczni,
       3. inni pracownicy szkoły odpowiedzialni za utrzymanie obiektu w czystości, dezynfekcję, obsługę szatni itp.
       4. uczniowie innych klas oraz nauczyciele, jeżeli nie ma możliwości zrezygnowania z przeprowadzania zajęć edukacyjnych w dniu przeprowadzania egzaminu (por. pkt 1.5.),
       5. pracownicy odpowiednich służb, np. medycznych, jeżeli wystąpi taka konieczność.
      5. Jeżeli to możliwe, w dniach, w których jest przeprowadzany egzamin, w szkole nie należy prowadzić zajęć edukacyjnych/opiekuńczych dla innych uczniów lub należy rozpocząć prowadzenie zajęć po zakończeniu egzaminu w danym dniu i zdezynfekowaniu pomieszczeń. Dzieci zgłoszone do opieki przedszkolnej przebywają w innej części budynku.
      6. Zdający nie powinni wnosić na teren szkoły zbędnych rzeczy, w tym książek, telefonów komórkowych, maskotek.
      7. Na egzaminie każdy zdający korzysta z własnych przyborów piśmienniczych.
      8. Szkoła nie zapewnia wody pitnej. Na egzamin należy przynieść własną butelkę z wodą.
      9. Przewodniczący zespołu egzaminacyjnego zapewnia kilku rezerwowych członków zespołów nadzorujących, którzy będą mogli, nawet w dniu egzaminu, zastąpić osoby, które z uzasadnionych powodów, w tym ze względu na chorobę, nie będą mogły przyjść do pracy w dniu egzaminu.

       

      § 2

      ŚRODKI BEZPIECZEŃSTWA OSOBISTEGO

      1. Czekając na wejście do szkoły albo sali egzaminacyjnej, zdający zachowują odpowiedni odstęp (co najmniej 1,5 m) oraz mają zakryte usta i nos.
      2. Na teren szkoły mogą wejść wyłącznie osoby z zakrytymi ustami i nosem (maseczką jedno- lub wielorazową, materiałem, przyłbicą – w szczególności w przypadku osób, które ze względów zdrowotnych nie mogą zakrywać ust i nosa maseczką). Zakrywanie ust i nosa obowiązuje na terenie całej szkoły, z wyjątkiem sal egzaminacyjnych po zajęciu miejsc przez zdających.
      3. Zdający są zobowiązani zakrywać usta i nos do momentu zajęcia miejsca w sali egzaminacyjnej. Po zajęciu miejsca w sali egzaminacyjnej (w trakcie egzaminu) zdający ma obowiązek ponownie zakryć usta i nos, kiedy:
       1. podchodzi do niego nauczyciel, aby odpowiedzieć na zadane przez niego pytanie,
       2. kończy pracę z arkuszem egzaminacyjnym i wychodzi z sali egzaminacyjnej.
      4. Przewodniczący zespołu egzaminacyjnego, członkowie zespołu nadzorującego, obserwatorzy i inne osoby uczestniczące w przeprowadzaniu egzaminu, np. specjaliści z zakresu niepełnosprawności, nauczyciele wspomagający, podczas poruszania się po sali egzaminacyjnej powinni mieć zakryte usta i nos. Mogą odsłonić twarz, kiedy obserwują przebieg egzaminu, siedząc albo stojąc, przy zachowaniu niezbędnego odstępu.
      5. Zdający, którzy ze względów zdrowotnych nie mogą zakrywać ust i nosa maseczką, mogą nosić przyłbicę albo, jeżeli nie mogą również korzystać z przyłbicy, przystąpić do egzaminu w odrębnej sali egzaminacyjnej. W takiej sytuacji minimalny odstęp, jaki musi zostać zachowany pomiędzy samymi zdającymi oraz zdającymi i członkami zespołu nadzorującego, wynosi 2 m.
       1. Sytuacja, w której dany zdający ze względów zdrowotnych nie może zakrywać
        ust i nosa, powinna zostać zgłoszona dyrektorowi szkoły nie później
        niż do 29 maja 2020 r.
       2. Dyrektor szkoły niezwłocznie przekazuje informację o konieczności organizacji egzaminu w odrębnej sali egzaminacyjnej dyrektorowi okręgowej komisji egzaminacyjnej, nanosi zmiany w SIOEO oraz powołuje nowy zespół nadzorujący.
      6. Członkowie zespołu nadzorującego oraz inne osoby zaangażowane
       w przeprowadzanie egzaminu, którzy ze względów zdrowotnych nie mogą zakrywać ust
       i nosa za pomocą maseczki, powinni – kiedy jest to konieczne – używać przyłbicy, która nie utrudnia oddychania.
      7. W przypadku zdającego, który przystępuje do egzaminu, korzystając z pomocy nauczyciela wspomagającego, musi również być zachowany co najmniej 1,5-metrowy odstęp pomiędzy tym zdającym a nauczycielem. Jeżeli zdający ma trudności w komunikacji przy zachowaniu wskazanego odstępu występują problemy ze zrozumieniem mowy, odstęp można zmniejszyć do niezbędnego dla zrozumienia wypowiedzi zdającego, z zachowaniem innych środków ochrony.
      8. Jeżeli dla nauczyciela wspomagającego nie został zamówiony odrębny arkusz, należy wykorzystać arkusz rezerwowy (upewniając się, że jest on w tej samej wersji, w której arkusz ma zdający), a w sytuacji, kiedy liczba arkuszy rezerwowych jest niewystarczająca, należy niezwłocznie skontaktować się z właściwą OKE  i postępować zgodnie z instrukcjami.

       

      § 3

      ORGANIZACJA PRZESTRZENI

      1. Przy wejściu do szkoły należy wywiesić informację:
       1. dotyczącą objawów zarażenia koronawirusem oraz sposobów zapobiegania zakażeniu
       2. zawierającą nazwę, adres oraz numer telefonu do najbliższej stacji sanitarno-epidemiologicznej
       3. zawierającą adres oraz numer telefonu najbliższego oddziału zakaźnego
       4. zawierającą numery telefonów do służb medycznych
       5. zawierającą numer infolinii NFZ w sprawie koronawirusa (800 190 590).
      2. Przy wejściu do szkoły należy umieścić płyn do dezynfekcji rąk (środek na bazie alkoholu, min. 60%) oraz zamieścić informację o obligatoryjnym korzystaniu z niego przez wszystkie osoby wchodzące na teren szkoły.
      3. Płyn do dezynfekcji rąk powinien być również dostępny w każdej sali egzaminacyjnej. Obok płynu należy umieścić informację na temat prawidłowej dezynfekcji rąk.
      4. Egzamin może być przeprowadzany w salach lekcyjnych, salach gimnastycznych, na korytarzach szkolnych oraz w innych przewidzianych w przepisach miejscach, pod warunkiem zachowania odpowiednich odstępów pomiędzy zdającymi oraz pomiędzy zdającymi i członkami zespołu nadzorującego.
      5. Ławki w sali egzaminacyjnej należy ustawić w taki sposób, aby pomiędzy zdającymi zachowany był co najmniej 1,5-metrowy odstęp w każdym kierunku. W roku szkolnym 2019/2020 z każdej sali egzaminacyjnej w każdym egzaminie, należy sporządzić plan sali egzaminacyjnej, dodatkowo wskazując odstępy zapewnione pomiędzy zdającymi. Sporządzanie planu sali egzaminacyjnej nie dotyczy sytuacji, gdy w danej sali egzaminacyjnej do egzaminu przystępuje tylko jeden zdający.

       

      1. Miejsca dla członków zespołu nadzorującego również powinny zostać przygotowane z zachowaniem co najmniej 1,5-metrowego odstępu od zdających oraz od pozostałych członków zespołu nadzorującego.
      2. Drzwi do szkoły oraz wszystkie drzwi wewnątrz budynku powinny być otwarte, tak aby zdający oraz inne osoby uczestniczące w przeprowadzaniu egzaminu nie musiały ich otwierać. Wyjątek stanowi egzamin z języków obcych nowożytnych w zakresie zadań na rozumienie ze słuchu, podczas których odtwarzane jest nagranie z płyty CD
      3. Jeżeli ze względów bezpieczeństwa przeciwpożarowego drzwi nie mogą być otwarte, należy zapewnić regularną dezynfekcję klamek/uchwytów.
      4. Sale egzaminacyjne należy wietrzyć przed wpuszczeniem do nich zdających.
      5. Każdy zdający swoje rzeczy osobiste zostawia w szafce.
      6. Należy zapewnić bieżącą dezynfekcję toalet.
      7. Codziennie po skończonym egzaminie należy dezynfekować powierzchnie dotykowe: poręcze, klamki, włączniki światła, poręcze krzeseł, powierzchnie płaskie (krzesła, blaty stołów, podłogi).
      8. Dezynfekować należy odtwarzacze płyt CD  zarówno przed egzaminem z języków obcych jak i po.
      9. W przypadku stwierdzenia u zdającego lub pracownika szkoły objawów chorobowych należy go odizolować w wyznaczonym do tego pomieszczeniu.

       

      § 4

      ORGANIZACJA PRZED EGAMINEM

       

      1. Dyrektor szkoły zapoznaje zespół nadzorujący z zasadami bezpieczeństwa.
      2. Wychowawca klasy informuje członków zespołu nadzorującego danej sali o uczniach, którzy chorują  na alergię albo inne schorzenie, którego objawami mogą być kaszel, katar lub łzawienie, by tych objawów nie odebrali jako symptomy chorobowe.
      3. Członkowie zespołu nadzorującego w rękawiczkach odbierają arkusze od przewodniczącego zespołu egzaminacyjnego. Arkusze są rozdawane zdającym również przez osoby, które mają założone rękawiczki, oraz mają zakryte usta i nos.
       1. Przed rozpoczęciem egzaminu przewodniczący powinien poinformować zdających o obowiązujących zasadach bezpieczeństwa, w tym przede wszystkim:
       2. zakazie kontaktowania się z innymi zdającymi
       3. obowiązku zakrywania ust i nosa w przypadku kontaktu bezpośredniego z nauczycielem, wyjścia do toalety lub wyjścia z sali egzaminacyjnej po zakończeniu pracy z arkuszem egzaminacyjnym
       4. niedotykania dłońmi okolic twarzy, zwłaszcza ust, nosa i oczu, a także przestrzegania higieny kaszlu i oddychania: podczas kaszlu i kichania należy zakryć usta i nos zgiętym łokciem lub chusteczką
       5. konieczności zachowania odpowiedniego dystansu od innych zdających po zakończonym egzamini
      4. Należy unikać tworzenia się grup zdających przed szkołą oraz przed salą egzaminacyjną przed rozpoczęciem egzaminu oraz po jego zakończeniu. W tym celu dyrektor ustala harmonogram wejść uczniów do szkoły, a wychowawca klasy zaznajamia z nim uczniów i ich rodziców najpóźniej na 3 dni przed rozpoczęciem egzaminu.
      5. Zdający może opuścić na stałe salę egzaminacyjną (jeżeli zakończył pracę z arkuszem) najpóźniej na 15 minut przed czasem wyznaczonym jako czas zakończenia pracy z arkuszem. W ciągu ostatnich 15 minut przed zakończeniem egzaminu (nawet jeżeli zdający skończył pracę z arkuszem egzaminacyjnym) zdający nie opuszczają sali egzaminacyjnej.

       

      § 5

      Postępowanie w przypadku podejrzenia zakażenia u członka zespołu egzaminacyjnego lub u zdającego

      1. Jeżeli zdający lub członek zespołu nadzorującego przejawia niepokojące objawy choroby, przewodniczący zespołu nadzorującego lub członek zespołu nadzorującego informuje o tym przewodniczącego zespołu egzaminacyjnego, który zapewnia odizolowanie zdającego lub innej osoby przejawiającej objawy choroby w IZOLATORIUM.
      2. W przypadku wystąpienia konieczności odizolowania członka zespołu nadzorującego przejawiającego objawy choroby w IZOLATORIUM, przewodniczący zespołu egzaminacyjnego niezwłocznie:
       1.  powiadamia o tym fakcie dyrektora okręgowej komisji egzaminacyjnej, z którym ustala sposób postępowania,
       2. Przewodniczący zespołu egzaminacyjnego powinien – tak szybko, jak jest to możliwe –zapewnić zastępstwo za członka zespołu, który nie może brać udziału w przeprowadzaniu danego egzaminu. Jeżeli nie będzie to możliwe, dyrektor OKE może wydać zgodę na zakończenie przeprowadzania egzaminu w niepełnym składzie zespołu nadzorującego, jeżeli nie stanowi to zagrożenia dla bezpieczeństwa zdających oraz zapewniony jest odpowiedni nadzór nad pracą zdających. Informację o wystąpieniu opisanej sytuacji odnotowuje się w protokole przebiegu egzaminu w danej sali oraz w protokole zbiorczym.
      3. W przypadku odizolowania zdającego, PZE niezwłocznie powiadamia rodziców/prawnych opiekunów ucznia o zaistniałej sytuacji w celu pilnego odebrania go ze szkoły oraz informuje właściwą powiatową stację sanitarno-epidemiologiczną, a w razie pogarszania się stanu zdrowia zdającego – także pogotowie ratunkowe.
      4. Po zakończonym egzaminie należy ustalić listę osób przebywających w tym samym czasie w części/częściach szkoły, w których przebywała osoba podejrzana o zakażenie, i zalecenie stosowania się do wytycznych GIS odnoszących się do osób, które miały kontakt z osobą potencjalnie zakażoną.

       

      § 6

      POSTANOWIENIA KOŃCOWE

       

      1. Procedury bezpieczeństwa na czas egzaminu ósmoklasisty wchodzą w życie z dniem podpisania przez dyrektora.
      2. Procedury obowiązują na czas przeprowadzania egzaminu ósmoklasisty.  

       

    • KANGUR - UWAGI PO KONKURSIE PRÓBNYM
     • KANGUR - UWAGI PO KONKURSIE PRÓBNYM

      Uczniowie zamiast zalogować się, próbowali się zarejestrować i mają błędne konta, nie widzą "Rozpocznij" po zalogowaniu. Uczeń ma użyć przycisku "ZALOGUJ SIĘ" (NIE "Zarejestruj się"!!!), użyć loginu i hasła od nauczyciela, zaakceptować regulamin, wejść w zakładkę "Konkursu" i wziąć udział w konkursie. Proszę upewnić się, że  po zalogowaniu widoczny jest przycisk "Rozpocznij" na szarym tle. Przycisk w chwili rozpoczęcia konkursu się uaktywni.

       

      Udział w konkursie

      Poproszę o spokojne podejście przy uruchamianiu konkursu. Jednocześnie czyni to ok. 30 tys. użytkowników.

      - Po kliknięciu "Rozpocznij" odczekaj do 20 sekund, jeśli nie otworzyła się nowa strona, kliknąć ponownie "Rozpocznij".

      - Po uruchomieniu się nowej strony zaczynają się ściągać zadania, widać stronę z szarym nagłówkiem, i pustym ekranem, po chwili (do 1 minuty) pojawi się kręcące kółko, czyli zaczyna się pobieranie zadań. To trwa 1-2 minuty. Później swobodnie można wybierać zadania klikając na ich numery. Procedura z reguły trwa znacznie krócej. Jeśli po upływie wskazanych czasów nie ma reakcji, odświeżyć przeglądarkę lub ponownie się zalogować.

      - Po załadowaniu konkursu WSKAZAĆ KLASĘ!

      - w przypadku przerwania konkursu proszę spokojnie powtórzyć procedurę rozpoczęcia konkursu. Odpowiedzi są na bieżąco zapisywane. Po ponownym uruchomieniu konkursu może pojawić się komunikat: "Zasób konkursowy jest już otwarty w innym oknie. Czy na pewno chcesz ponownie otworzyć ten zasób interaktywny " - KLIKNĄĆ "TAK". Wówczas uczeń będzie kontynuował wcześniej przerwany test. Wcześniejsze wskazania są zapisane i będą widoczne.

      - Po zakończonym czasie odpowiedzi zostaną zapisane automatycznie. Jeśli uczeń zakończy wcześniej może skorzystać z przycisku "Zapisz i wyjdź" i może się wylogować / zamknąć przeglądarkę.

      - po zakończonym teście uczeń może obejrzeć test ze swoimi odpowiedziami.

       

      4. Na platformie dzwonek.pl nie będą publikowane wyniki konkursu (ani po próbie, ani po konkursie właściwym). Wyniki będą dostępne tradycyjnie na "kangurowym" koncie szkoły: https://www.kangur-mat.pl/szkola.php.

    • KANGUR MATEMATYCZNY
     • KANGUR MATEMATYCZNY

      W związku z zawieszeniem zajęć w szkołach Komitet Organizacyjny Konkursu Kangur Matematyczny podjął decyzję o przeprowadzeniu konkursu zdalnie za pośrednictwem Platformy Dzwonek.pl.

      Uczestnicy Konkursu proszeni są o zapoznanie się z dokumentem:

      Instrukcja dla uczestnika konkursu  https://www.kangur-mat.pl/index.php

      Indywidualny: login i hasło zostaną przekazane przez dziennik elektroniczny.

      Terminarz Konkursu w zależności od kategorii.

       

      KADET – klasa 7 i 8

      BENIAMIN – klasa 5 i 6

      MALUCH – klasa 3 i 4

      ŻACZEK – klasa 2

      Szkolny koordynator konkursu

      Danuta Paluch

     • Nasza e-Szkoła w setną rocznicę urodzin papieża Polaka

      Nowy, dziesiąty już tydzień nauki z Kujawsko-Pomorską Szkołą Internetową rozpoczniemy wyjątkowo – w poniedziałek (18 maja), w rocznicę setnych urodzin świętego Jana Pawła II, wielkiego Polaka, patrona naszego województwa, uczniów szkół podstawowych i średnich zapraszamy do udziału w warsztatach i katechezach online poświęconych papieżowi. W programie także kącik poezji i minikoncert. Z e-lekcjami i nowym planem zajęć powrócimy we wtorek (19 maja). 

       

       - Święty Jan Paweł II kierował nauczanie do ludzi młodych. Spotkania z młodzieżą były stałym punktem papieskich pielgrzymek. Jego słowa niosły otuchę, były impulsem do działania i zmiany życia na lepsze. W programie wojewódzkich obchodów setnej rocznicy urodzin papieża Polaka nie mogło więc zabraknąć wydarzeń kierowanych do tej grupy wiekowej – mówi marszałek Piotr Całbecki   

       

      Poniedziałkowe katechezy i warsztaty online przygotowujemy wspólnie z  Laboratorium św. Jana Pawła II przy Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. W programie m.in.  katecheza online z profesorem Waldemarem Rozynkowskim z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika, który mówić będzie o papieskich wizytach w województwie kujawsko-pomorskim oraz wykład o Janie Pawle II i beatyfikacji księdza Stefana Wincentego Frelichowskiego, który wygłoszą Michał Brzozowski i Karol Kłosowski z Wyższego Seminarium Duchownego w Toruniu. O godzinie 12 zapraszamy na minikoncert „Wojtyła akustycznie” w wykonaniu zespołu Z nocy w Moc. Tuż po koncercie Teatr Szpila z I Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Toruniu zaprezentuje poezję papieża. Na zakończenie ksiądz Dawid Wasilewski wraz z Karoliną Olszewską i Janem Wółkowskim z Laboratorium św. Jana Pawła II mówić będą „O Wojtyle po ludzku”.

       

      Lekcje rejestrujemy i nadajemy na żywo na www.kujawsko-pomorskie.pl; edupolis.pl; YouTube: Kujawsko-Pomorska e-Szkoła, Facebook: Kujawsko-Pomorska e-Szkoła.  Można je obejrzeć także w godzinach poza transmisją na żywo.
       

      Pliki do pobrania:

      plan_lekcji-podstawowki.jpg

      program_zajec_-_18_maja_2020.pdf

      plan_lekcji_-_szkoly_podstawowe.pdf

       

    • KLUB MŁODEGO PROGRAMISTY - ONLINE
     • KLUB MŁODEGO PROGRAMISTY - ONLINE

      Już 19 i 20 maja ruszają cykle spotkań online, organizowane przez Ministerstwo Cyfryzacji i Państwowy Instytut Badawczy NASK, w których – za darmo! - będzie mógł wziąć udział każdy uczeń szkoły podstawowej z klas 1-6. Wystarczy dostęp do internetu i chęć poświęcenia chwili czasu na naukę podstaw programowania.

      Nauka programowania nigdy nie była łatwiejsza. Jeśli chcesz, żeby Twoje dziecko spróbowało swoich sił w kodowaniu, wystarczy, że wejdziesz na stronę www.klubmlodegoprogramisty.pl  i wypełnisz krótki formularz rejestracyjny. Na podany w zgłoszeniu adres e-mail otrzymasz link, dzięki któremu co tydzień o tej samej porze, przez 10 tygodni, Twoje dziecko będzie poznawało tajniki programowania – korzystając z wirtualnych aplikacji i wsparcia wykwalifikowanych trenerów. Nie musisz niczego instalować – wystarczy jedno kliknięcie.

      Uwaga, liczba miejsc jest ograniczona ze względu na możliwości moderacji, więc nie czekajcie i rejestrujcie się już dziś. Mamy 1500 miejsc dla 1-, 2- i trzecioklasistów i 1500 dla 4- 5- i szóstoklasistów z całej Polski!

      Rejestracja: www.klubmlodegoprogramisty.pl

      Kluby Młodego Programisty to element projektu realizowanego przez Ministerstwo Cyfryzacji we współpracy z Państwowym Instytutem Badawczym NASK „Kampanie edukacyjno-informacyjne na rzecz upowszechniania korzyści z wykorzystywania technologii cyfrowych”.

     • Uwaga! Konkurs organizowany przez Samorząd Uczniowski

      Nieważne, ile masz lat! Nieważne, czy chodzisz do klasy I czy VIII! Uchwyć niepowtarzalny, niebanalny, oryginalny wycinek rzeczywistości i zostań fotografem! Weź udział w naszym konkursie "Zostań w domu" i prześlij do nas zdjęcie pokazujące, jak spędzasz czas teraz, gdy każdy z nas pozostaje w zasięgu swojego domu. Bądźmy razem, zostając w domu!

      Szczegóły w regulaminie konkursu dostępnym poniżej:

       

      KONKURS FOTOGRAFICZNY

      „ZOSTAŃ W DOMU”

      Cele konkursu:

      · rozwijanie artystycznych pasji uczniowskich,

      · rozwijanie wyobraźni i wrażliwości estetycznej,

      · kształtowanie postawy odpowiedzialności za zdrowie swoje i najbliższego otoczenia,

      · kształtowanie dbałości o higienę,

      · kształtowanie postawy kreatywnego wykorzystywania czasu wolnego,

      · doskonalenie umiejętności edycji fotografii cyfrowej.

       

      Regulamin:

      1. W konkursie fotograficznym może wziąć udział każdy uczeń Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Kruszynie.

      2. Warunkiem udziału w konkursie jest przesłanie jednego zdjęcia na adres: kruszynsp6@gmail.com, którego tematem będzie ukazanie sposobu spędzania czasu w domu lub ogrodzie w trakcie trwania epidemii koronawirusa.

      3. Termin nadsyłania prac upływa 15 maja 2020 roku.

      4. Konkurs odbywa się w ramach jednej kategorii wspólnej dla wszystkich uczestników, bez względu na wiek.

      5. Przesłanie zdjęcia jest równoznaczne ze zgodą na jego upublicznienie na stronie szkoły oraz na szkolnym Facebooku, gdzie odbywać się będzie głosowanie.

      6. Każde zdjęcie musi zawierać tytuł, imię i nazwisko uczestnika oraz klasę, do której uczęszcza.

       

      Organizatorzy i nagrody:

      1. Organizatorem konkursu jest Samorząd Uczniowski, patronuje mu Pani Dyrektor Małgorzata Wojnowska.

      2. Głosowanie zostanie przeprowadzone na szkolnym Facebooku w postaci ankiety.

      3. Głosować może każda osoba zalogowana na Facebooku.

      4. Głosowanie odbędzie się w terminie 16 maja – 31 maja 2020 roku.

      5. Zwyciężają trzy prace, które otrzymają największą liczbę głosów.

      6. Każdy uczestnik konkursu otrzyma wirtualny dyplom. Jego wersję papierową uczestnicy otrzymają po powrocie do szkoły.

      7. Zwycięzcy otrzymają dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Nagrody te zostaną wręczone po powrocie do szkoły.

      8. Wszystkie zdjęcia zostaną zaprezentowane w galerii na stronie szkoły i szkolnym Facebooku.

       

     • KOMUNIKAT

      Decyzją Wójta Gminy Sicienko oddziały przedszkolne w naszej szkole wznawiają działalność (zajecia opiekuńcze) od 11 maja 2020 roku. Szczegółowe informacja w BIP.

    • PROCEDURA ORGANIZACJI OPIEKI W PRZEDSZKOLU
     • PROCEDURA ORGANIZACJI OPIEKI W PRZEDSZKOLU

      Procedura organizacji opieki w oddziałach przedszkolnych w Szkole Podstawowej w Kruszynie

      opracowana na podstawie

      Wytycznych przeciwepidemicznych Głównego Inspektora Sanitarnego

      z dnia 4 maja 2020 r.

      dla przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w szkole podstawowej i innych form wychowania przedszkolnego oraz instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3,

      wydane na podstawie art. 8a ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 14 marca 1985 r. o Państwowej Inspekcji Sanitarnej (Dz. U. z 2019 r. poz. 59, oraz z 2020 r. poz. 322, 374 i 567)

      1. Organizacja opieki w przedszkolu:
      1. Jedna grupa dzieci przebywa w wyznaczonej i stałej sali.
      2. W grupie może przebywać do 8 dzieci.
      3. W przypadku, już po uruchomieniu pracy oddziałów przedszkolnych, kiedy rodzic/opiekun  chce zapisać dziecko na zajęcia opiekuńcze do przedszkola, zobowiązany jest do zgłoszenia tego faktu dyrektorowi szkoły lub wychowawcy minimum trzy dni wcześniej. Przyjęcie dziecka uzależnione jest od posiadanych wolnych miejsc i możliwości organizacyjnych szkoły, a także pracy rodziców.
      4. W sali, w której przebywa grupa należy usunąć przedmioty i sprzęty, których nie można skutecznie uprać lub dezynfekować (np. pluszowe zabawki). Jeżeli do zajęć wykorzystywane są przybory sportowe (piłki, skakanki, obręcze itp.) należy je dokładnie czyścić lub dezynfekować.
      5. Dziecko nie powinno zabierać ze sobą do placówki i z placówki niepotrzebnych przedmiotów lub zabawek.
      6. Rodzic/opiekun wyraża zgodę na regularne mierzenie temperatury dziecka podczas pobytu w przedszkolu.
      7. Należy wietrzyć sale co najmniej raz na godzinę, w czasie przerwy, a w razie potrzeby także w czasie zajęć.
      8. Zapewnić taką organizację pracy, która uniemożliwi stykanie się ze sobą poszczególnych grup dzieci.
      9. Personel kuchenny nie może kontaktować się z dziećmi oraz personelem opiekującym się dziećmi.
      10. W każdej grupie znajduje się termometr bezdotykowy.
      11. Korzystanie przez dzieci z pobytu na świeżym powietrzu możliwe jest wyłącznie na terenie szkoły,  przy zachowaniu możliwie maksymalnej odległości.
      12. Sprzęt na placu zabaw czyszczony jest każdego dnia z użyciem detergentu lub dezynfekowany.
      13. Nie należy organizować żadnych wyjść poza teren szkoły.
      14. Nauczyciele zobowiązani są do zapewnienia szybkiego sposobu komunikacji z rodzicami/opiekunami dziecka.
      15. Jeśli dziecko manifestuje, przejawia niepokojące objawy choroby należy odizolować je w odrębnym pomieszczeniu i niezwłocznie powiadomić rodziców/opiekunów w celu pilnego odebrania dziecka z placówki.

       

      Przyprowadzanie i odbiór dziecka z placówki:

      1. Dzieci można przyprowadzać w godzinach od 6.00 do 8.30. Po godzinie 8.30 w danym dniu dziecko nie będzie przyjmowane do placówki.
      2. Rodzice i opiekunowie przyprowadzający/odbierający dzieci do/z przedszkola mają obowiązek zachować dystans społeczny w odniesieniu do pracowników podmiotu jak i innych dzieci i ich rodziców wynoszący min. 2 m.
      3. Rodzice mogą wchodzić z dziećmi wyłącznie do korytarza- szatni znajdującej się przy salach oddziałów przedszkolnych.
      4. Rodzice/opiekunowie mają obowiązek zakładania w placówce rękawiczek ochronnych oraz zakrywania ust i nosa.
      5. Dziecko do grupy wprowadzane jest przez personel.
      6. Dziecko przyprowadza 1 rodzic/ opiekun prawny.
      7. Do przedszkola może uczęszczać wyłącznie dziecko zdrowe, bez objawów chorobowych sugerujących chorobę zakaźną.
      8. Dzieci przyprowadzane są do placówki i odbierane przez osoby zdrowe.
      9. Jeżeli w domu przebywa osoba na kwarantannie lub izolacji w warunkach domowych nie wolno przyprowadzać dziecka do przedszkola.
      10. Jeśli dziecko manifestuje, przejawia niepokojące objawy choroby rodzice/opiekunowie powiadomieni przez nauczyciela zobowiązani są do pilnego odebrania dziecka z placówki.

       

      1. Higiena, czyszczenie i dezynfekcja pomieszczeń i powierzchni
      1. Przed wejściem do oddziałów przedszkolnych (pierwszy korytarz) tworzy się stanowisko do dezynfekcji rąk wraz z informacją o obligatoryjnym dezynfekowaniu rąk przez osoby dorosłe, wchodzące do placówki.
      2. Personel pomocniczy szkoły odpowiedzialny jest za dopilnowanie, aby rodzice/opiekunowie dezynfekowali dłonie przy wejściu, zakładali rękawiczki ochronne oraz zakrywali usta i nos.
      3. Należy regularnie myć ręce wodą z mydłem oraz dopilnować, aby robiły to dzieci, szczególnie po przyjściu do podmiotu, przed jedzeniem i po powrocie ze świeżego powietrza, po skorzystaniu z toalety.
      4. Codziennych prac porządkowych, ze szczególnym uwzględnieniem utrzymywania w czystości ciągów komunikacyjnych, toalet i sali oddziału dokonuje sprzątaczka.  Odpowiada ona także za dezynfekcję powierzchni dotykowych - poręczy, klamek i powierzchni płaskich, w tym blatów, klawiatury komputerów, włączników w salach.
      5. Czyszczenia i dezynfekcji blatów stolików i krzeseł w pomieszczeniu spożywania posiłków dokonuje pomoc nauczyciela. Pomoc nauczyciela jest też odpowiedzialna za dezynfekcję zabawek i innych przedmiotów używanych przez dzieci.
      6. Monitoringu codziennych prac porządkowych, ze szczególnym uwzględnieniem, dezynfekcji powierzchni dotykowych - poręczy, klamek i powierzchni płaskich, w tym blatów w salach i w pomieszczeniach spożywania posiłków, klawiatury, włączników przeprowadza wicedyrektor szkoły.
      7. Przeprowadzając dezynfekcję należy ściśle przestrzegać zaleceń producenta znajdujących się na opakowaniu środka do dezynfekcji. Ważne jest ścisłe przestrzeganie czasu niezbędnego do wywietrzenia dezynfekowanych pomieszczeń, przedmiotów, tak aby dzieci nie były narażone na wdychanie oparów środków służących do dezynfekcji.
      8. Należy zapewnić bieżącą dezynfekcję toalet.

       

      1. Gastronomia -wydawanie posiłków
      1. Korzystanie z dystrybutorów wody przez dzieci możliwe jest wyłącznie pod nadzorem opiekuna.
      2. Przy organizacji żywienia (stołówka, kuchnia) w przedszkolu, obok warunków higienicznych wymaganych przepisami prawa odnoszących się do funkcjonowania żywienia zbiorowego, personel kuchenny zobowiązany jest do:
      • stosowania środków ochrony osobistej,
      • utrzymania wysokiej higieny, mycia i dezynfekcji stanowisk pracy, opakowań produktów, sprzętu kuchennego,
      • mycia w zmywarce z dodatkiem detergentu, w temperaturze minimum 60 oC lub  wyparzania wielorazowych naczyń i sztućców,
      1. Posiłki wydawane będą do sali przedszkolnej. Posiłki do sali dostarcza personel kuchni. Po zakończonym posiłku personel odbiera naczynia.
      2. Personel kuchenny nie może kontaktować się z dziećmi oraz z personelem opiekującym się dziećmi.

       

      1. Postępowanie w przypadku podejrzenia zakażenia.
      1. Do pracy w placówce mogą przychodzić jedynie zdrowe osoby, bez jakichkolwiek objawów wskazujących na chorobę zakaźną.
      2. Nie angażuje się  w zajęcia opiekuńcze pracowników i personelu powyżej 60 roku życia lub z istotnymi problemami zdrowotnymi.
      3. Wyznacza się i przygotowuje (m.in. wyposażenie w środki ochrony i płyn dezynfekujący) pomieszczenie w szkole (pokój nauczyciela wychowania fizycznego), w którym będzie można odizolować osobę w przypadku zdiagnozowania objawów chorobowych.
      4. Przy podejrzeniu wystąpienia zakażenia u dziecka należy powiadomić dyrektora przedszkola.
      5. Dyrektor wyznacza odpowiednią osobę do przejęcia opieki nad dzieckiem, poinformowania (wezwania) rodziców bądź opiekunów i oczekiwania na ich przyjazd.

       

      1. Procedura postępowania na wypadek zakażenia koronawirusem lub zachorowania na COVID-19:
      1. W przypadku wystąpienia niepokojących objawów u pracowników nie powinni oni  przychodzić do pracy, powinni pozostać w domu i skontaktować się telefonicznie ze stacją sanitarno-epidemiologiczną, oddziałem zakaźnym, a w razie pogarszania się stanu zdrowia zadzwonić pod nr 999 lub 112 i poinformować, że mogą być zakażeni koronawirusem. O fakcie powiadomić też niezwłocznie dyrektora szkoły.
      2. W przypadku wystąpienia u pracownika będącego na stanowisku pracy niepokojących objawów sugerujących zakażenie koronawirusem niezwłocznie odsuwa się go od pracy i wstrzymuje przyjmowanie kolejnych dzieci.
      3. Dyrektor szkoły powiadomia  o tym fakcie  właściwą miejscowo powiatową stację sanitarno-epidemiologiczną i stosuje się ściśle do wydawanych instrukcji i poleceń.
      4. Obszar, w którym poruszał się i przebywał pracownik, należy poddać gruntownemu sprzątaniu, zgodnie z funkcjonującymi w placówce procedurami oraz zdezynfekować powierzchnie dotykowe (klamki, poręcze, uchwyty itp.).
      5. W razie zaleceń państwowego powiatowego inspektora sanitarnego należy wdrożyć dodatkowe procedury biorąc pod uwagę zaistniały przypadek.
      6. Za przygotowanie i umieszczenie w określonym miejscu (łatwy dostęp) potrzebnych numerów telefonów, w tym stacji sanitarno-epidemiologicznej, służb medycznych odpowiada woźny (umieszczenie) i sekretariat szkoły (przygotowanie).
      7. Ustalenia listy osób przebywających w tym samym czasie w części/częściach przedszkola, w których przebywała osoba podejrzana o zakażenie dokonuje wicedyrektor wraz z obsługą.
      8. Wdraża się zalecenie stosowania się do wytycznych Głównego Inspektora Sanitarnego dostępnych na stronie gov.pl/web/koronawirus/ oraz gis.gov.pl odnoszących się do osób, które miały kontakt z zakażonym.
    • BĄDŹMY BIAŁO CZERWONI
     • BĄDŹMY BIAŁO CZERWONI

      Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w akcji pt. „Bądźmy biało – czerwoni” przeprowadzonej z okazji Dnia Flagi oraz Święta Konstytucji.

                  Nadesłali swoje zdjęcia oraz zdjęcia prac, które wykonali: flagi, kotyliony, desery, kanapki,... Udowodnili, że pomimo trudnych warunków, można uroczyście, z poczuciem humoru i dobrą zabawą okazać się postawą patriotyczną.

       

      Wszystkim biorącym udział w akcji serdecznie dziękujemy:)!!!

    • "Bądźmy biało - czerwoni"
     • "Bądźmy biało - czerwoni"

      W pierwszych dniach maja obchodzić będziemy  po raz kolejny ważne dla nas Polaków święta narodowe, 2 maja – Dzień Flagi oraz 3 maja – Święto Konstytucji.

                  W tym roku nie będziemy mogli uczcić tych świąt wspólnie, wykonać w klasach kotylionów, zorganizować uroczystego apelu szkolnego...

                  Pomimo trudności zachęcamy Was, aby tym dniom nadać uroczysty charakter, wywiesić flagę, okazać swoje umiłowanie i przywiązanie do Ojczyzny.

       

      Zachęcamy Was do podzielenie się przygotowaniami do obchodów świąt.

       

      PROPOZYCJE DLA WAS:

       

      • ubierzcie się na biało - czerwono
      • wykonajcie kotyliony, flagi  (możecie zaangażować całą Rodzinę)
      • przygotujcie biało-czerwone ciasto, galaretkę …  i koniecznie podzielcie się Waszą praca z nami

       

      Prześlijcie Wasze zdjęcia w biało-czerwonych strojach oraz zdjęcia Waszych prac na adres kamialtomaszewska_84@o2.pl do dnia 1 maja 2020 roku.

       

      Najciekawsze prace umieszczone będą na stronie szkoły.

    • WYNIKI REKRUTACJI
     • WYNIKI REKRUTACJI

      Lista dzieci zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych do oddziałów przedszkolnych i klasy 1

      Poniżej przedstawiamy wyniki rekrutacji do oddziałów przedszkolnych
      i klasy 1 w Szkole Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego
      w Kruszynie na rok szkolny 2020/2021.

       

      Wyniki rekrutacji:

      ODDZIAŁ PRZEDSZKOLNY: Przedszkole(1).pdf

      KLASA I: klasa.pdf

       

      Od jutra tj. 8.04.2020 r. rozpocznie się składanie potwierdzenia woli przyjęcia do oddziałów przedszkolnych. W celu złożenia potwierdzenia należy pobrać poniższy plik (czytelnie go wypełnić), a następnie zeskanować lub zrobić zdjęcie i przesłać na adres mailowy placówki: sp.kruszyn@sicienko.pl
       

      Dokument potwierdzający wolę przyjęcia do pobrania i odesłania (wybrać odpowiedni format):

      POTWIERDZENIE_WOLI_zapisu_dziecka_do_przedszkola(2).docx

      POTWIERDZENIE_WOLI_zapisu_dziecka_do_przedszkola.pdf

      Składanie potwierdzenia woli przyjęcia do oddziałów przedszkolnych na rok szkolny 2020/2021 odbywać się będzie poprzez pocztę elektroniczną i trwać będzie od 08 kwietnia 2020 r.  do 23 kwietnia 2020 r. do godziny 15:00. 

    • PRÓBNY EGZAMIN ÓSMOKLASISTY
     • PRÓBNY EGZAMIN ÓSMOKLASISTY

      Próbny egzamin ósmoklasisty

      W związku z informacją opublikowaną przez Ministerstwo Edukacji Narodowej i Centralną Komisję Egzaminacyjną dotyczącą organizacji przez CKE próbnego egzaminu ósmoklasisty i możliwością przystąpienia szkół do wspomnianego egzaminu niniejszym informuję, że zgłosiliśmy udział naszej szkoły w próbnym egzaminie dla uczniów klas ósmych.

      Próbny egzamin ósmoklasisty przeprowadzony będzie z języka polskiego, matematyki oraz języka angielskiego w dniach od 30 marca do 1 kwietnia br.

      Arkusze do egzaminu próbnego

      Arkusze próbnego egzaminu przygotowane będą w wersji standardowej, jak i w dostosowanej do potrzeb uczniów z niepełnosprawnościami. Wszystkie materiały, w tym nagrania w formacie mp3 do zadań na rozumienie ze słuchu w arkuszach z języków obcych nowożytnych w następujących terminach:

      30 marca br. (poniedziałek), ok. godz. 9:00 – język polski
       

      • 31 marca br. (wtorek), ok. godz. 9:00 – matematyka
       

      • 1 kwietnia br. (środa), ok. godz. 9:00 – języki obce nowożytne
       

      Przebieg egzaminu i sprawdzanie zadań

      Język polski -120 minut / dla uczniów z przedłużonym czasem 180 minut

      Matematyka - 100 minut / dla uczniów z przedłużonym czasem 150 minut

      Język angielski – 90 minut / dla uczniów z przedłużonym czasem 135 minut

       

      WAŻNE!!

      INSTRUKCJA DO POBRANIA DOTYCZĄCA EGZAMINU:  Instrukcja_obslugi_egzaminu.pdf

       

      Po ogłoszeniu zasad rozwiązań zadań na stronie CKE (8 kwietnia br.) nauczyciele omówią z uczniami podczas spotkań on-line zbiorcze wyniki egzaminu dla danej klasy, oraz przeanalizują zadania, które sprawiły uczniom najwięcej problemów. Indywidualne wyniki zostaną wysłane do każdego ucznia przez dziennik elektroniczny.

      Szczegółowe informacje o egzaminie ósmoklasisty dostępne są na stronach internetowych CKE (www.cke.gov.pl) oraz okręgowych komisji egzaminacyjnych.

       

    • INFORMACJA OD LOGOPEDY
     • INFORMACJA OD LOGOPEDY

      LIST LOGOPEDY DO RODZICÓW DZIECI Z ZABURZENIAMI MOWY

      Szanowny Rodzicu!

      W związku z sytuacją zagrożenia epidemicznego w naszym kraju i zarządzeniu dotyczącemu zdalnego nauczania Państwa dzieci, zwracam się do Państwa o pomoc w opanowaniu umiejętności prawidłowej wymowy dzieci uczęszczających na terapię logopedyczną.

      W zakładce „LEKCJA” przedstawiam kilka ćwiczeń logopedycznych, które możecie Państwo wykonywać z dzieckiem w domu. Prosiłabym o znalezienie chociaż 10 minut każdego dnia na ćwiczenia. Wybierzcie stałą porę, aby ćwiczenia były stałym rytuałem dnia. Niech będzie to forma zabawy, aby dziecko było zainteresowane. Proszę, bądźcie Państwo cierpliwi, gdy coś nie wychodzi, nie zniechęcajcie się, a razem będziemy cieszyć się z sukcesu Państwa dziecka.

      P.S. Chętnie udzielę Państwu dodatkowych informacji i odpowiem na pytania, podzielę się też różnymi kartami pracy i dodatkowymi ćwiczeniami. Jeżeli są Państwo zainteresowani proszę o przesyłanie korespondencji / zapytań do mnie poprzez dziennik elektroniczny.

      Serdecznie pozdrawiam J

    • INFORMACJA OD PEDAGOGA SZKOLNEGO
     • INFORMACJA OD PEDAGOGA SZKOLNEGO

      Drodzy Rodzice!

      W tym niełatwym dla nas wszystkich czasie, zapraszam Państwa  do indywidualnego kontaktu ze mną poprzez wiadomości na e-dzienniku. Chętnie odpowiem drogą elektroniczną lub oddzwonię  do Państwa. Jeśli preferujecie Państwo kontakt telefoniczny bardzo proszę o pozostawienie w  wiadomości numeru telefonu,  a na pewno się z Państwem skontaktuję.

      Pedagog szkolny Iwona Świderska

    • KOMUNIKAT
     • KOMUNIKAT

      Szanowni Rodzice,

      od poniedziałku 16 marca 2020 r. budynek Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Kruszynie będzie dostępny tylko dla pracowników.

      W trosce o zdrowie nas wszystkich podjęłam decyzję o czasowym zawieszeniu przyjmowania petentów. Załatwiać sprawy można telefonicznie 52 38 15 106 w godz. 7.30-15.30 lub drogą elektroniczną sp.kruszyn@sicienko.pl 
      Proszę, aby załatwianie spraw, np. składanie wniosków rekrutacyjnych do oddziałów przedszkolnych i klasy pierwszej szkoły podstawowej, odłożyć w czasie. Terminy urzędowe zostaną zapewne wydłużone. Komplet dokumentów można też przesyłać drogą pocztową. 
      O dalszych ustaleniach będę informowała Państwa za pośrednictwem strony www.spkruszyn.edupage.org

      Dyrektor Szkoły 
      Małgorzata Wojnowska

      Kruszyn, 16.03.2020 r.

    • Uwaga ósmoklasiści!
     • Uwaga ósmoklasiści!

      Na platformie EDUPOLIS od wtorku będą prowadzone transmisje z j. polskiego, j. angielskiego oraz matematyki.

      Zachęcamy do uczestnictwa ---> EDUPOLIS TRANSMISJA

       

      HARMONOGRAM:

       

      17 marca 2020

      Matematyka – godz. 9:00- 9:30, prowadząca: Anna Berent

      Matematyka – godz. 10:00- 10:30, prowadząca: Anna Berent

      Język angielski – godz. 11:00- 11:30, prowadząca: Aleksandra Kowalska

      18 marca 2020

      Język angielski – godz. 9:00- 9:30, prowadząca: Aleksandra Kowalska

      Matematyka – godz. 11:00- 11:30, prowadzący: Tomasz Masłowski

      19 marca 2020

      Matematyka – godz. 9:00- 9:30, prowadząca: Anna Berent

      Matematyka – godz. 10:00- 10:30, prowadząca: Anna Berent

      20 marca 2020

      Język angielski – godz. 9:00- 9:30, prowadząca: Aleksandra Kowalska

      Matematyka – godz. 11:00- 11:30, prowadzący: Tomasz Masłowski

       

    • LEKCJE ON-LINE ORAZ VIDEOKONFERENCJE Z NAUCZYCIELEM
     • LEKCJE ON-LINE ORAZ VIDEOKONFERENCJE Z NAUCZYCIELEM

      Drodzy Rodzice i Uczniowie!

       

      W związku z zaistniałą sytuacją i zawieszeniem zajęć w szkole, nauczyciele przygotowują materiały, które uczniowie powinni opracować w domu. WSZYSTKIE materiały udostępniane będą na naszej szkolnej stronie internetowej w nowo powstałej zakładce „LEKCJA”. Zanim uczniowie wybiorą w tej zakładce swoją klasę to prosimy o zapoznanie się z „dla wszystkich uczniów” oraz instrukcja videokonferencji oraz planem lekcji. Uczniowie poza dostępnymi materiałami będą mieli możliwość na swoich komputerach/tabletach/smartfonach (preferowany dostęp z komputera ze sprzętem audio [mikrofon oraz słuchawki/głośniki] i kamerą lub laptopa) zdalnie uczestniczyć w lekcjach z nauczycielem. Prosimy o wsparcie i zachęcanie uczniów do nauki oraz częste zaglądanie na stronę szkoły, czy się pojawiło coś nowego.

       

      Videokonferencje odbędą się wg planu lekcji dostępnego na stronie Internetowej w zakładce „LEKCJA”-> dla wszystkich uczniów.

       

      INSTRUKCJA (wraz z linkiem do strony dostępna jest również na stronie szkoły)

       

      Aby móc uczestniczyć, przed lekcją wejdź na stronę:

      https://kruszyn.mastermind.edu.pl

       

      Na stronie głównej bez problemu odnajdziesz link do platformy, gdzie odbywają się telekonferencje.

       

      Wystarczy kliknąć w nazwę lub tarczę szkoły. Uczniowie nie posiadają konta na platformie telekonferencyjnej, dlatego też w oknie logowania wybierz opcję „Zaloguj jako gość”.

       

      Zostaniesz poproszony/a o podanie hasła. Hasło gościa to KRUSZYN

       

      *Proszę, upewnij się, że w górnym rogu okna z platformą powinna znajdować się informacja „Jesteś zalogowany jako gość”.

       

      Jeśli zalogowałeś się, już powinieneś widzieć ekran główny, a w nim podział na poszczególne klasy. W strefie każdej klasy znajdują się: pokój telekonferencyjny dla danej klasy oraz plan lekcji online.

       

      Po kliknięciu w link do pokoju telekonferencyjnego pojawi się strona, z której można dostać się bezpośrednio do spotkania online, klikając przycisk „Wejdź”. Dalszą częścią pokieruje nauczyciel.

       

       

    • Zawieszenie zajęć dydaktyczno-wychowawczych w przedszkolach, szkołach i placówkach oświatowych
     • Zawieszenie zajęć dydaktyczno-wychowawczych w przedszkolach, szkołach i placówkach oświatowych

      Szanowni Rodzice,

      Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Kruszynie informuje, że od 12 do 25 marca br. funkcjonowanie jednostek systemu oświaty zostaje czasowo ograniczone. Oznacza to, że w tym okresie nasze przedszkole i szkoła i nie będą prowadziły zajęć dydaktyczno-wychowawczych. To decyzja Ministra Edukacji Narodowej wynikająca z konieczności zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa.

      Rodzicu,

      • zajęcia w szkole i przedszkolu będą zawieszone na 2 tygodnie;  
      • 12 i 13 marca br. to dni, w których w przedszkolu i szkole nie będą odbywały się zajęcia dydaktyczno-wychowawcze, a jedynie działania opiekuńcze;
      • od poniedziałku, 16 marca br. wychowankowie i uczniowie nie przychodzą do przedszkola i szkoły.
      • nauczyciele przygotują materiały dydaktyczne do samodzielnej pracy uczniów w domu.
      • zachęcaj dziecko do samodzielnej nauki w czasie gdy nie będzie lekcji w szkole. Ministerstwo Edukacji Narodowej na platformie epodręczniki.pl. udostępnia szereg materiałów edukacyjnych, które pozwalają uzupełnić, ugruntować i poszerzyć wiedzę. Dostęp do tych zasobów jest bezpłatny;
      • jeśli masz dziecko w wieku do 8 lat, przysługuje Ci zasiłek opiekuńczy do 14 dni. Szczegółowe informacje znajdziesz na stronie internetowej ZUS;
      • przekaż osobom, które będą opiekować się Twoim dzieckiem, podstawowe informacje dotyczące bezpieczeństwa i higieny;
      • rygorystycznie przestrzegaj w domu zasad higieny i czystości pomieszczeń, w których przebywasz;
      • śledź na bieżąco komunikaty GIS, MZ i MEN o sytuacji epidemiologicznej w kraju oraz informacje przesyłane przez dyrektora szkoły.

      Uczniu,

      • pamiętaj o swoim bezpieczeństwie w domu. Unikaj miejsc, gdzie są duże skupiska ludzi (np. komunikacja publiczna, kino, teatr, centra handlowe);
      • przerwa w funkcjonowaniu Twojej szkoły nie powinna oznaczać dni wolnych od nauki;
      • odpowiedzialnie wykorzystaj czas zawieszenia zajęć w Twojej szkole. Przeczytaj ulubioną książkę, spróbuj uzupełnić swoje wiadomości lub rozwijaj kompetencje. Skorzystaj przy tym z darmowej platformy epodreczniki.pl i materiałów rekomendowanych przez Twojego nauczyciela;
      • przestrzegaj w domu zasad higieny i czystości pomieszczeń, w których przebywasz.

      Jak się zabezpieczyć przed koronawirusem?

      • Często myj ręce przy użyciu mydła i wody.
      • Przy kasłaniu i kichaniu zakrywaj usta i nos. Zachowaj co najmniej metr odległości od osób, które kaszlą i kichają.

      Osoby wracające z regionów zarażonych koronawirusem powinny powiadomić o tym telefonicznie stację sanitarno-epidemiologiczną lub zgłosić się do oddziału obserwacyjno-zakaźnego. Więcej informacji dotyczących koronawirusa na stronie: gov.pl/koronawirus

    • Lekcja wychowania fizycznego w Park17
     • Lekcja wychowania fizycznego w Park17

      W zeszłym tygodniu, uczniowie klasy IV, V i VII mieli okazję wyskakać się w parku trampolin.

      Nasze baletnice i gimnastyczki wykonywały wspaniałe ewolucje pod okiem wuefistów. Ponadto w parku znajdowało się bardzo dużo atrakcji i każdy znalazł coś dla siebie. Uzupełnieniem wyjazdu do Bydgoszczy była wizyta w Multikinie. Uczniowie uczestniczyli w projekcji filmu przygodowego dla dzieci pt.: "Zew krwi". Radość i uśmiech dzieci bezcenne!

    • REKRUTACJA DO KLASY PIERWSZEJ ORAZ PRZEDSZKOLA
     • REKRUTACJA DO KLASY PIERWSZEJ ORAZ PRZEDSZKOLA

      NABÓR DO ODDZIAŁÓW PRZEDSZKOLNYCH W SZKOŁACH PODSTAWOWYCH ORAZ DO KLAS PIERWSZYCH SZKÓŁ PODSTAWOWYCH, DLA KTÓRYCH ORGANEM PROWADZĄCYM JEST GMINA SICIENKO

      NA ROK SZKOLNY 2020/2021


      Uprzejmie informujemy, że nabór do oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych
      i klas pierwszych szkół podstawowych na terenie Gminy Sicienko rozpocznie się 2 marca 2020 roku.


      Nabór do oddziałów przedszkolnych


      Rodzice dzieci uczęszczających w roku szkolnym 2019/2020 do oddziałów przedszkolnych
      w szkołach podstawowych składają deklarację o kontynuowaniu wychowania przedszkolnego w danej placówce w roku szkolnym 2020/2021 –
      w terminie do 28 lutego 2020 roku.


      Po zebraniu deklaracji zostanie ustalona liczba wolnych miejsc przedszkolnych, na które zostanie przeprowadzone postępowanie rekrutacyjne.


      Postępowanie rekrutacyjne dotyczy dzieci w wieku 3 do 6 lat, które do tej pory nie korzystały z wychowania przedszkolnego w danej placówce lub w ogóle.


      W przypadku oddziałów przedszkolnych nie ma rejonizacji – obwodem jest teren całej gminy.


      Rodzice zainteresowani zapisaniem dziecka do oddziału przedszkolnego w wybranej szkole podstawowej winni złożyć wniosek do dyrektora właściwej placówki (wniosek można złożyć do maksymalnie trzech placówek realizujących wychowanie przedszkolne).


      Dokumenty do pobrania:


      Nabór do klas pierwszych szkół podstawowych


      Dzieci zamieszkałe w obwodzie danej szkoły podstawowej przyjmowane są do klasy pierwszej z urzędu - na podstawie zgłoszenia.


      Dzieci zamieszkałe poza obwodem danej szkoły podstawowej są przyjmowane do klasy pierwszej po przeprowadzeniu postępowania rekrutacyjnego - na podstawie wniosku – o ile placówka dysponuje wolnymi miejscami.


      Zgłoszenia i wnioski składa się do dyrektora właściwej szkoły podstawowej.


      Dokumenty do pobrania:


      Wszelkich informacji na temat rekrutacji udzielają dyrektorzy szkół oraz wyznaczeni pracownicy szkół:


      1. Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika w Sicienku

      ul. Bydgoska 8, 86-014 Sicienko , tel./fax: 52 58-70-569
      e-mail: sp.sicienko@sicienko.pl, www.szkola-sicienko.pl  


      1. Szkoła Podstawowa im. Anieli hrabiny Potulickiej w Wojnowie

      Wojnowo1A, 86-014 Sicienko
      tel/fax:  52 58 70 566
      e-mail: sp.wojnowo@sicienko.pl, www.wojnowo.edu.pl


      1. Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Kruszynie

      Kruszyn, ul. Szkolna 6, 86-014 Sicienko
      telefon/fax: 52 38 15 106

      e-mail: sp.kruszyn@sicienko.pl, www.spkruszyn.edupage.org

      1. Szkoła Podstawowa im. Ziemi Krajeńskiej w Samsiecznie

      Samsieczno 34a, 86–014 Sicienko
      tel. 52 582 89 33
      e-mail: sp.samsieczno@sicienko.pl, www.spsamsieczno.edupage.org


      1. Szkoła Podstawowa im. Komisji Edukacji Narodowej w Strzelewie

      Strzelewo 1, 86-014 Sicienko
      tel. 52 583 17 80
      e-mail: sp.strzelewo@sicienko.pl, www.spstrzelewo.pl


      1. Szkoła Podstawowa im. Jana Brzechwy w Trzemiętowie

      Trzemiętowo 2, 86-014 Sicienko
      tel/fax 52 38 15 486
      e-mail: sp.trzemietowo@sicienko.pl, www.szkola-trzemietowo.pl

     • Plebiscyt Osobowość Roku 2019

      Drodzy Państwo,

      kiedy zostałam nominowana do tytułu Osobowość Roku 2019 w dziedzinie kultury w powiecie bydgoskim, byłam bardzo zaskoczona. I ja, i cała nasza teatralna ekipa, po prostu robimy to, co kochamy i co sprawia nam ogromną radość mimo zmęczenia i przeszkód, które czasami przed nami wyrastają. Dlatego tym bardziej dziękuję za zaufanie, którym mnie Państwo obdarzyli, dzięki czemu w wyniku wczorajszego głosowania rzeczywiście uzyskałam tytuł Osobowości Roku 2019 w dziedzinie kultury w powiecie bydgoskim.

      Z całego serca dziękuję za Państwa wsparcie. Każdy głos, który Państwo oddali na moją kandydaturę, stanowi dla mnie dowód, że to, czym się zajmuję, jest dobre, właściwe i potrzebne. Nie ma nic piękniejszego, niż świadomość, że czas i serce, które oddaję - tak, jak potrafię - ukochanej przeze mnie sztuce, są przez Państwa odbierane tak pozytywnie.

      Dziękuję za to, co słyszę na co dzień - że czekają Państwo na nasze kolejne działania i nie mogą się ich Państwo doczekać! Zapewniam, że pracujemy i będziemy pracować...

      I w tym miejscu składam szczególne podziękowania: wszystkim, którzy tworzą razem ze mną. Bo prawda jest taka, że sens ma dopiero to, nad czym pracujemy  RAZEM całymi dniami i nocami. Kochani! Dla Was również jest to wyróżnienie! Dziękuję!

      Agnieszka Żarnowska

    • 1. Bal Charytatywny Stowarzyszenia "Dobry Start"
     • 1. Bal Charytatywny Stowarzyszenia "Dobry Start"

       „...Kto - jeśli nie ty, kto - jeśli nie my, kto - jeśli nie ja, pomagać innym ma…”

       

      Stowarzyszenie Inicjatyw Lokalnych „Dobry Start” Zaprasza do wzięcia udziału w

      1. Balu Charytatywnym

      21 lutego 2020 roku od godziny 20.00

      Restauracja „Dworek Zawadzkich” w Kruszynie, ul. Bydgoska 9

      Do Zabawy porwie Państwa Mikołaj Macioszczyk

      uczestnik The Voice of Poland.

       

      1. Bal Charytatywny, to wydarzenie, które stanowi bezpośrednie odniesienie do celów Stowarzyszenia „Dobry Start”. Wspieranie inicjatyw lokalnych, pomoc potrzebującym i poprawa życia szeroko rozumianej społeczności lokalnej to głównie cele naszej organizacji.

      W sposób szczególny zależy nam na dzieciach: pełnosprawnych i niepełnosprawnych. Tak jedne, jak i drugie wspieraliśmy w roku ubiegłym, organizując im czas wolny oraz wspierając zbiórkami charytatywnymi. Chcielibyśmy, by ich życie stawało się coraz piękniejsze, coraz radośniejsze, by coraz bardziej dawało okazję do uśmiechu, by pozwalało otwierać granice i rozszerzać horyzonty.

      Bal charytatywny to okazja, by te marzenia realizować. Środki uzyskane dzięki niemu, m.in. w czasie licytacji atrakcyjnych przedmiotów podarowanych przez darczyńców, zostaną przekazane na stworzenie  przy naszej szkole, jednego z pierwszych w powiecie bydgoskim ogrodu sensorycznego oraz wspomóc dofinansowanie letniego wypoczynku dzieci z okolicznych miejscowości.

      Zapewniamy wykwintne menu, ciepłe i zimne napoje oraz wspaniałą zabawę do białego rana.

    • Nominacja do tytułu Osobowość Roku 2019 dla nauczycielki naszej szkoły
     • Nominacja do tytułu Osobowość Roku 2019 dla nauczycielki naszej szkoły

      Nominacja do tytułu Osobowość Roku 2019 dla nauczycielki naszej szkoły

      Pani Agnieszka Żarnowska, nauczycielka naszej szkoły, została w styczniu nominowana do tytułu Osobowość Roku 2019 w kategorii kultura z powiatu bydgoskiego. Konkurs jest organizowany przez dzienniki naszego regionu: Express Bydgoski, Gazetę Pomorską oraz Nowości. W uzasadnieniu nominacji można przeczytać, że dotyczy ona pracy pani Agnieszki z dziećmi i młodzieżą w ramach założonej przez nią grupy teatralnej 13+.

      Głosowanie kończy się dzisiaj o godzinie 22.00. Głos na panią Agnieszkę można oddać, wysyłając sms o treści CKU.103 na numer 72355 (koszt 2,46 z VAT).

    • Obóz narciarski z Pater Travel
     • Obóz narciarski z Pater Travel

      Przez całe ferie zimowe w dwóch turnusach, uczniowie naszej szkoły biorą udział w obozie narciarsko - snowboardowym zorganizowanym przez pana Kamila Patera. Jak widać na załączonych zdjęciach, dzieciaki bawią się wyśmienicie. Oprócz nauki i szlifowania umiejętności na stoku obozowicze tańczą, śpiewają, bawią się przy ognisku, pływają w aquaparku, jeżdżą na kuligu i korzystają z wielu innych zabaw rekreacyjno - integracyjnych. Więcej aktywności można obserwować na facebook'u w profilu Pater-Travel obozy letnie i zimowe ->> PATER-TRAVEL

     • Apel sukcesów

      Dnia 24 stycznia 2020 roku, zgodnie z długoletnią tradycją, na zakończenie pierwszego semestru odbył się w naszej szkole Apel Sukcesów, w czasie którego zostali wyróżnieni uczniowie klas IV - VIII, którzy w pierwszym półroczu roku szkolnego 2019/ 2020 uzyskali średnią powyżej 4,75 i co najmniej bardzo dobre zachowanie. Cieszymy się, że – tak jak w poprzednich latach – wychowawcy wyczytywali naprawdę licznych uczniów naszej szkoły. Na szczególne uznanie zasługuje zwłaszcza klasa Va, która uzyskała najwyższą średnią jako oddział – 5,08. Po odznakę wzorowego ucznia wystąpiło z niej aż 13 osób!

       

      Gdy wyróżnienia za osiągnięcia w nauce i zachowaniu zostały przyznane, Pani Dyrektor wraz z nauczycielami sprawującymi pieczę nad uczniami biorącymi udział w wielu konkursach, które odbyły się w minionym semestrze, poprosiła o wystąpienie uczestników naukowych i artystycznych zmagań. Na uwagę zasługują zwłaszcza dokonania ucznia klasy VIIIb, Mikołaja Chmarzyńskiego, który będzie stawał w szranki z konkurentami w wojewódzkim etapie Przedmiotowych Konkursów Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty aż w dwóch dziedzinach: matematyce i biologii.

       

      W czasie apelu nie zabrakło również najmłodszych uczniów kruszyńskiej podstawówki. Pani Jolanta Gapińska wręczyła bowiem pierwszo- i drugoklasistom dyplomy Pasowania na Czytelnika, poświadczające sukcesy najmłodszych w nauce czytania i ich gotowość do korzystania z bogatego księgozbioru szkolnej biblioteki.

       

      Na zakończenie z ust Pani Dyrektor padły słowa, na które czekała z niecierpliwością cała brać uczniowska: „Pierwszy semestr roku szkolnego 2019/2020 uważam za zakończony! Ferie zimowe czas zacząć!”

       

       

     • Mistrzostwa Powiatu Bydgoskiego w tenisie stołowym drużynowym

      9 stycznia 2020 r. w Solcu Kujawskim rozegrano Mistrzostwa Powiatu Bydgoskiego w tenisie stołowym drużynowym dziewcząt i chłopców w ramach Igrzysk Młodzieży szkolnej (roczniki 2005-2006). W zawodach wzięły udział drużyny z czterech gmin naszego powiatu. 

      W kategorii: Igrzyska Młodzieży Szkolnej – dziewczęta: reprezentantki naszej szkoły Zuzanna Sitarek oraz Iza Badziągowska wywalczyły drugie miejsce!

      Organizatorem Mistrzostw był Uczniowski Klub Sportowy „Top” Solec Kujawski. Drużyny udekorowane zostały medalami oraz upominkami. Ponadto wszyscy otrzymali dyplomy, napoje i słodycze – wszystko ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Bydgoszczy.

      Serdecznie gratulujemy naszym zawodniczkom i życzymy dalszych sukcesów sportowych!

      źródło: http://www.osir.soleckujawski.pl/category/komuniakty-z-imprez/?fbclid=IwAR2tH1dzk5JR1DWpGkBvyJ6ISqI-J0l5xQqDqwxTG-YR3o-zWCiNuRwdNxM

    • Akcja PIŻAMA
     • Akcja PIŻAMA

      19 grudnia był bardzo ciekawym dniem w naszej szkole. Samorząd Uczniowski ogłosił niecodzienną akcję! Otóż tego dnia przedświąteczną kreacją było przyjście do szkoły w piżamach a dodatkami były misie, poduszki oraz szlafroki i kocyki. Uczniowie wszystkich klas bardzo się zaangażowali w tę akcję dzięki czemu dzień był bardzo atrakcyjny i zabawny. Ponadto na przerwach można było kupić sobie świąteczną herbatkę wraz z piernikiem.

    • Maraton pisania listów
     • Maraton pisania listów

      Co roku w grudniu Amnesty International prowadzi kampanię "Maratonu Pisania Listów".Maraton został zainicjowany w 2001 roku w Polsce i wkrótce stał się największym światowym wydarzeniem poświęconym prawom człowieka.Miliony ludzi na całym świecie piszą listy, tweety, pocztówki w obronie praw niesłusznie potraktowanych osób.W tym roku celem kampanii jest obrona praw dzieci oraz młodych aktywistów i aktywistek.Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego przyłącza się do tej akcji. Przyłącz się i Ty.Wszystkich chcących wziąć udział w Maratonie serdecznie zapraszamy.Więcej informacji znajduje się na blogu; bloghistoriakruszyn.blogspot.com

    • I MIKOŁAJKOWY DZIEŃ TALENTÓW
     • I MIKOŁAJKOWY DZIEŃ TALENTÓW

      Dnia 6 grudnia 2019 r. w naszej szkole odbył się Pierwszy Mikołąjkowy Dzień talentów. Widownia, składająca się głównie z uczniów tej szkoły, nauczycieli i rodziców, miała okazję zobaczyć nie tylko popisy akrobatyczne, wokalne czy taneczne, ale również muzyczny pokaz boksu, produkcja fitnutelli oraz pokazy malarskie. Wydarzenie zostało zainicjowane by pokazać różnorodność pasję I zainteresowania uczniów, a szczególnie, aby docenić ich codzienny trud I pracę związaną z rozwojem ich talentów.

      Serdecznie gratulujemy młodym artystom!!!

     • Środowiskowe Warsztaty Świąteczne

      7 grudnia 2019

      7 grudnia "Stowarzyszenie Dobry Start" współorganizowało z Radą Rodziców Środowiskowe Warsztaty Świąteczne dla wszystkich dzieci i ich rodziców.

      Sala naszej Szkoły został podzielona na:

      - stoisko Zulki Kulki które było kontynuacją „Licytacji u Zulki-Kulki”

      - kawiarenkę gdzie można było zjeść coś słodkiego jak i napić się kawy

      - cześć warsztatową gdzie dzieci mogły wykonać ozdoby świąteczne czy też ozdobić wg. własnego uznania pierniczki (kawiarenkę jak i część warsztatową przygotowała Rada Rodziców)

      - część z animacjami gdzie dzieci mogły wspólnie się bawićWielką atrakcją dla dzieci była wizyta Świętego Mikołaja, który rozdał wszystkim dzieciom drobne prezenty ufundowane przez Stowarzyszenie Dobry Start.

      Uroczystość uświetnił występ chóru dziecięcego pod przewodnictwem Marty Stachowicz.

      Kulminacją wieczoru była niespodzianka dla Adriana i Ali oraz ich rodziców, dla których Stowarzyszenie w tym roku zbiera fundusze.

      Członkowie Stowarzyszenia Dobry Start zdecydowali, że już teraz przekazują po 10 tyś dla Adriana i Ali na te zbliżające się święta. Adrian z rodzicami oraz Tata Ali otrzymali symboliczne czeki oraz list.

      Dziękujemy wszystkim za udział i wsparcie i pomoc.

      Zapraszamy na kolejne wydarzenia organizowane przez

      Stowarzyszenie Inicjatyw Lokalnych „Dobry Start”.

    • Zamyślona Pani Jesień- przedstawienie charytatywne
     • Zamyślona Pani Jesień- przedstawienie charytatywne

      23 listopada odbyło się przedstawienie charytatywne pt. „Zamyślona Pani Jesień” w wykonaniu przedszkolaków z przedszkola w Kruszynie.

      Podczas przedstawienia odbyła się zbiórka funduszy na ukończenie remontu domu dla Alicji dwuletniej dziewczynki walczącej z białaczką limfoblastyczną i jej rodziny.

      Inicjatywę wsparło Stowarzyszenie Inicjatyw Lokalnych „Dobry Start” działające przy szkole w Kruszynie, które również na licytacjach za pośrednictwem FB zbiera między innymi fundusze dla Alicji.

      W przedstawieniu zaprezentowały się dzieci z przedszkola począwszy od najmłodszych do grupy „0”.

      Na zakończenie dzieci wspólnie odśpiewały "Piosenkę o pomaganiu ludziom" (Słowa i muzyka całości: Jerzy Kobyliński)

      Wydarzenie wzbudziło duże zainteresowanie nie tylko wśród rodziców, ale i osób chcących wesprzeć inicjatywę.

      Dzięki hojności przybyłych gości udało się zebrać niecałe 4tyś złotych, które wsparły rodzinę Alicji.

      Dziękujemy!

    • Godziny zebrań z wychowawcami
     • Godziny zebrań z wychowawcami

      W czwartek 21.11.2019 r. odbędą się spotkania z wychowawcami klas.

       

      Klasa     godzina

      1a           17.00

      1b           17.00

      2             17.00

      3             28.11  17.00

      4             16.15

      5a           16.30

      5b           17.00

      6a           16.15

      6b           inny termin

      7             17.00

      8a           18.00

      8b           inny termin

       

       

    • Charytatywne przedstawienie "Zamyślona Pani Jesień"
     • Charytatywne przedstawienie "Zamyślona Pani Jesień"

       W wykonaniu dzieci z wszystkich grup przedszkolnych.

      23 Listopada (sobota) o godz. 16:00 serdecznie zapraszamy na charytatywne przedstawienie pt. "Zamyślona pani Jesień" w wykonaniu dzieci z wszystkich grup przedszkolnych.

      Spektakl odbędzie się na sali gimnastycznej w Szkole Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Kruszynie.

      W trakcie przedstawienia zorganizowana będzie zbiórka pieniędzy dla Alicji.

      Środki ze zbiórki w całości zostaną przekazane na remont domu dwuletniej Alicji chorującej na białaczkę limfoblastyczną, aby mogła w dobrych warunkach wracać do zdrowia.

      Inicjatywę wspiera Stowarzyszenie Inicjatyw Lokalnych "Dobry Start"

    • Narodowe Święto Niepodległości w Kruszynie!
     • Narodowe Święto Niepodległości w Kruszynie!

      11 listopada w kościele parafialnym w Kruszynie odbyła się uroczysta Msza św. w intencji Ojczyzny.

      We mszy udział brali uczniowie, nauczyciele naszej szkoły razem z Panią Dyrektor i  szkolną drużyną harcerską „Szare Szeregi”.

      Szkoła wystawiła też z okazji tego ważnego święta poczet sztandarowy.

      Msza miała wyjątkowo uroczysty charakter, świąteczna, patriotyczna atmosfera udzieliła się wszystkim zgromadzonym.

      Po mszy razem z harcerzami ze Strzelewa oraz strażakami z OSP Kruszyn stworzyliśmy harcerski krąg, uczniowie częstowali zaś pysznymi rogalami marcińskimi, upieczonymi przez rodziców.

      To był wyjątkowy dzień!

    • Pasowanie pierwszoklasistów
     • Pasowanie pierwszoklasistów

      8 listopada 2019 roku podczas apelu z okazji Narodowego Święta Niepodległości odbyło się ślubowanie i pasowanie pierwszoklasistów. W tym roku szkolnym pasowane zostały aż dwie klasy pierwsze. Dzieci z klasy Ia i Ib zaprezentowały swoje zdolności wokalne i recytatorskie w pięknym patriotycznym akcencie. Aktu pasowania dokonała Pani Dyrektor Małgorzata Wojnowska. Uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz książki i upominki. 

    • Bieg Kardynalski
     • Bieg Kardynalski

      Dnia 8.11. 2019 r. odbył się w naszej szkole II Bieg Kardynalski. W zawodach brały udział trzy szkoły, które noszą imię Kardynała Stefana Wyszyńskiego: Szkoła Podstawowa nr 20 w Bydgoszczy, Szkoła Podstawowa nr 2 w Nakle nad Notecią oraz oczywiście Szkoła Podstawowa w Kruszynie.

      Reprezentacje zmierzyły się początkowo z testem na temat wiedzy o życiu Wielkiego Patrona, gdzie zwycięzcą okazała się SP w Kruszynie. Drugim etapem zmagań stała się sztafeta przełajowa po lesie kruszyńskim. Trasa nie należała do najłatwiejszych, pomimo trudności uczestnicy poradzili sobie świetnie. W rezultacie pierwsze miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 20 im. Ks. Prymasa Stefana Kardynała Wyszyńskiego, na drugim miejscu ukończyła bieg Szkoła Podstawowa nr 2 im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego Prymasa Tysiąclecia, bieg zakończyła Szkoła Podstawowa w Kruszynie, która ulokowała się na miejscu trzecim.

      Wszystkim serdecznie gratulujemy!!!

    • Świętujemy Niepodległość
     • Świętujemy Niepodległość

      Dnia 8 listopada odbył się w naszej szkole uroczysty apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości, będący również okazją do świętowania Dnia Patrona.

      W tym roku naszej społeczności szkolnej - uczniom, rodzicom i nauczycielom – towarzyszyli niezwykle licznie zgromadzeni goście. Swoją obecnością zaszczyci nas: Kujawsko-Pomorski Kurator Oświaty, Pan Marek Gralik, Wójt Gminy Sicienko, Pan Piotr Chudzyński, Przewodniczący Rady Gminy Sicienko, Pan Arkadiusz Szczepaniak, Kierownik Referatu Oświaty, Kultury i Sportu Gminy Sicienko, Pani Anna Rudniak, Radni Gminy - Pani Danuta Krzewska, Pani Karolina Drabik oraz Pan Ireneusz Witkowski, Sołtysi sąsiadujących sołectw - Sołtys Zielonczyna, Pani Violetta Badziągowska oraz Sołtys Strzelewa, Pani Grażyna Cemka, Prezes Koła Gospodyń Wiejskich w Kruszynie, Pani Jolanta Grygiel, Prezes OSP Kruszyn, Pan Kazimierz Jankowski, Prezes Stowarzyszenia "Dobry Start" w Kruszynie, Pan Radosław Migdalski, a także Przewodnicząca Rady Rodziców, Pani Anna Wojtko-Cetnarowska.

      Niezmiernie miło było nam po raz pierwszy gościć przedstawicieli zaprzyjaźnionych szkół, mających za patrona - jak i my - Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Z Panią Arletą Kempą oraz Panem Michałem Plewińskim przybyli do nas uczniowie z SP nr 20 w Bydgoszczy, a z Panią Katarzyną Dobosz przyjechali uczniowie z SP nr 2 w Nakle nad Notecią.

      Uroczystość rozpoczęła się punktualnie o godzinie 11.00, byśmy po powitaniu wszystkich zebranych mogli zaśpiewać hymn państwowy o symbolicznej godzinie 11.11. Włączenie się naszej szkoły do ministerialnej akcji "Szkoła do hymnu" miało dla nas szczególne znaczenie, ponieważ pragnęliśmy pokazać, że postawa obywatelska i idee patriotyczne są bardzo drogie kruszyńskiej podstawówce. Świadczyło o tym samo wykonanie hymnu: z mocą, radością i dumą.

      Po zaśpiewaniu "Mazurka Dąbrowskiego" i hymnu szkoły został zaprezentowany słowno-muzyczno-taneczny spektakl poświęcony Niepodległej. Uczniowie z klasy VIa prezentowali sceny z życia różnych grup Polaków w ciągu minionych stu lat. W każdej z nich wybrzmiewała miłość do Ojczyzny, radość z bycia Polakiem i świadomość wspólnoty. Przekaz słowny został poparty przekazem muzycznym w wykonaniu naszego szkolnego chóru, który zaprezentował pieśni patriotyczne i wojskowe. Niezwykłe zaangażowanie emocjonalne uczniów w ich wykonanie zyskał ogromne uznanie publiczności. Widzowie ogromnymi oklaskami nagrodzili również występ taneczny grupy baletowej, związanej z naszą szkołą. Dziewczęta w bardzo energiczny i żywiołowy sposób zatańczyły krakowiaka. Szczególną uwagę i uznanie wzbudziły najmłodsze artystki z przedszkola, które w zespole tańczą dopiero od września, a także wzajemna relacja pomiędzy starszymi i młodszymi tancerkami, które potrafiły pokazać, czym jest odpowiedzialność za drugą osobę. Nie można zapomnieć o solowym tańcu Wiktorii Lewandowskiej, która tańczyła do "Modlitwy (Obudź się, Polsko)" śpiewanej przez chór i granej przez Zuzannę Sitarek, co wywołało dreszcz emocji i wycisnęło łzy wśród osób będących na widowni.

      O ogromnym uznaniu dla części artystycznej świadczyły owacje na stojąco i bardzo ważne słowa Pana Kuratora o wielkich talentach, które ujawniają się w naszej szkole.

      Oczywiście, nie wolno zapominać o najmłodszych bohaterach uroczystości. Zgodnie z tradycją w czasie listopadowego apelu, który jest też okazją do upamiętnienia sylwetki patrona, pierwszoklasiści zostają pasowani na uczniów. W tym roku pasowane zostały aż dwie klasy pierwsze, które przygotowały piękny patriotyczny obraz. Dzieci w swoim szczerym i wypełnionym emocjami wystąpieniu pokazały, że Polska i miłość do niej są ważne na co dzień.

      W tym roku Dzień Patrona uczciliśmy w wyjątkowy sposób - bardzo aktywnie. Reprezentanci trzech szkół, w sposób szczególny związanych z Kardynałem Stefanem Wyszyńskim, wzięli udział w sztafetowym Biegu Kardynalskim, który odbył się jeszcze przed apelem. W trakcie uroczystości zostały wszystkim przyznane puchary, upamiętniające to wydarzenie. W biegu pierwsze miejsce zajęła szkoła bydgoska, drugie - nakielska, trzecie - kruszyńska. Zebrani gorącymi brawami podziękowali zawodnikom, zmagającym się rankiem z licznymi przeszkodami na trasie. 

      Na zakończenie uroczystości głos zabrali: Pani Dyrektor, Małgorzata Wojnowska, Pan Kurator, Pan Wójt oraz Przewodniczący Rady Gminy. Każda z przemawiających osób podziękowała za niezwykłe przedstawienie, którego była świadkiem i cieszyła się z tak licznych talentów zgromadzonych w kruszyńskiej podstawówce. Przemawiający wspomnieli o potrzebie autentycznej miłości do Ojczyzny i wyrazili swoje przekonanie, że uczniowie uczęszczający do tej szkoły na pewno będą umieli codziennym życiem o niej zaświadczyć. Pokażą tym samym, że doskonale rozumieją słowa swojego patrona, że "Sztuką jest umierać dla ojczyzny, ale jeszcze większą sztuką jest dobrze dla niej żyć".

    • Z PODWÓRKA NA STADION O PUCHAR TYMBARKU
     • Z PODWÓRKA NA STADION O PUCHAR TYMBARKU

      W poniedziałek 4.11.2019 uczniowie SP Kruszyn uczestniczyli w powiatowym turnieju piłkarskim „Z PODWÓRKA NA STADION O PUCHAR TYMBARKU”.

      Uczniowie naszej szkoły byli najmłodszą drużyną w kategorii, a ponadto kilku chłopców nie mogło zagrać w turnieju, pomino tego drużyna dzielnie walczyła zyskując cenne doświadczenie, pomagały nam też 2 dziewczynki.

      Skład SP Kruszyn: Antek Fogt, Tomasz Zwada, Wiktoria Janowska, Igor Krasue, Klaudia Karaszewska, Fabian Koc oraz Wiktor Latała.

    • Żywa lekcja historii
     • Żywa lekcja historii

      Dziś, 5 listopada 2019 r. gościliśmy w naszej szkole pasjonata wczesnego średniowiecza, członka grupy rekonstrukcyjnej z tego okresu i na co dzień nauczyciela historii w Szkole Podstawowej w Osielsku – Pana Łukasza Golas.

      W żywej lekcji dotyczącej rycerzy Bolesława Chrobrego i Mieszka II wzięli udział uczniowie klas piątych i szóstych.

      Pan Łukasz z olbrzymim zapałem prezentował uzbrojenie rycerza, opowiadał o toczonych przez niego walkach oraz o życiu codziennym.

      Duże zainteresowanie uczniów wzbudziło uzbrojenie, między innymi łuk, wyrabiany z twardego i sprężystego drewna o długości ok. 1–1,8 m., z którego dobry łucznik strzelał celnie na odległość do 200 m, z szybkością ok. 12 strzał na minutę.

      Nauczyciel prezentował też drogocenny miecz, którego rękojeść zazwyczaj jednoręczna, była bogato zdobiona posiadała ciężką głowicę oraz jelec krzyżowy oraz czekan i tarcze ochronne.

      Uczniowie mieli okazję nie tylko usłyszeć ciekawe opowieści ale też dotknąć, obejrzeć i przymierzyć ochronne uzbrojenie rycerza.

      Lekcję zorganizowana została przez nauczyciela historii, dzięki pomocy Pani Karoliny Żuchowskiej. Bardzo dziękujemy!

    • Nagroda Wójta Gminy Sicienko
     • Nagroda Wójta Gminy Sicienko

      12 października 2019 roku z okazji Dnia Edukacji Narodowej Wójt Gminy Sicienko – Piotr Chudzyński wręczył nagrody wyróżniającym się nauczycielom pracującym w szkołach prowadzonych przez Gminę Sicienko. Wśród nagrodzonych znalazła się nasza nauczycielka pani Agnieszka Żarnowska! Serdecznie gratulujemy!

    • Międzynarodowy Dzień Mediacji w Sądzie Okręgowym w Bydgoszczy
     • Międzynarodowy Dzień Mediacji w Sądzie Okręgowym w Bydgoszczy

      18 października uczennice naszej szkoły wzięły udział w obchodach Międzynarodowego Dnia Mediacji w Sądzie Okręgowym w Bydgoszczy.

      Przedstawicielki klasy VIa samodzielnie przygotowały krótką etiudę teatralną, zatytułowaną "Kłótnia o smycz", w której zaprezentowały problem, jaki pojawił się pomiędzy trzema właścicielkami psów i wyjaśniły, na czym polega praca mediatora.

      Dziewczęta przedstawiły swoje krótkie przedstawienie przed publicznością dziecięcą, składającą się z wychowanków Przedszkola Samorządowego w Koronowie oraz uczniów klasy III Szkoły Podstawowej nr 2 w Koronowie, a także przed osobami dorosłymi, będącymi pracownikami i gośćmi Sądu Okręgowego w Bydgoszczy.Pozostałe grupy również zaprezentowały swoje scenki, a układ kolejnych prezentacji wspaniale pokazywał rozwój dzieci w ciągu kolejnych lat nauki w przedszkolu i szkole.

      Do niewątpliwych atrakcji wizyty w sądzie należało również spotkanie z Prezesem, który w ramach podziękowania ofiarował uczestnikom książki, a także zwiedzanie budynku, połączone z wejściem na salę rozpraw i możliwość przebrania się w togę sędziowską. Uczennice naszej szkoły potrafiły wykorzystać salę rozpraw jako... scenę, gdzie po raz kolejny weszły w role odgrywane przez siebie wcześniej i improwizowały całą sytuację tak, jakby potoczyła się ona już nie w gabinecie mediatora, lecz przed Prezydium Sądu.

      Trzeba przyznać, że wszystkie cztery dziewczynki bardzo dobrze wypadły i jako sędziny, i jako obrońcy, i jako oskarżyciele. Może to prorocze? Może któraś z nich będzie w przyszłości na co dzień przebierać się  w prawniczą togę i sama będzie zapraszać przedstawicieli szkół na podobne wydarzenia?

    • Niedziela przy grobie Anieli hrabiny Potulickiej
     • Niedziela przy grobie Anieli hrabiny Potulickiej

      Wzorem lat ubiegłych w ostatnią niedzielę października delegacje szkół związanych z Fundacją Anieli hrabiny Potulickiej uczestniczyły w uroczystej Mszy św. w kościele parafialnym w Potulicach, gdzie w krypcie spoczywa ciało fundatorki.

      Naszą szkołę godnie reprezentowała liczna delegacja, w skład której wchodzili: panie dyrektorki, harcerze z pocztem sztandarowym, uczniowie śpiewający w scholi Lumen prowadzonej przez panią Martę Stachowicz. W czasie Mszy św. przedstawiciele naszej szkoły czytali liturgię słowa oraz modlitwę powszechną, a także pięknie modlili się śpiewem.

      Po nabożeństwie zebrani złożyli kwiaty i znicze przy grobie Anieli hrabiny Potulickiej, po czym zostali zaproszeni na spotkanie do pałacu fundatorki.

    • Rada Rodziców
     • Rada Rodziców

      Wszelkie informacje związane z Radą Rodziców znajdą Państwo w zakładce "O szkole -> rada Rodziców"

      Składka roczna na Komitet Rodzicielski wynosi 30 zł na dziecko.

      Zachęcamy do wpłat na konto bankowe Rady Rodziców:

      Bank Spółdzielczy w Bydgoszczy Oddział w Sicienku

      36 8142 1046 0000 1313 2000 0001

    • Lider edukacji
     • Lider edukacji

      14 października 2019 r. w Toruniu odbyła się uroczystość wręczenia przez Marszałka  Województwa Kujawsko-Pomorskiego 18 wyróżnień w konkursie Marszałka "Kujawsko-Pomorski Lider Edukacji”. W gronie wyróżnionych znalazł się nauczyciel naszej szkoły - Pani Jolanta Gapińska, której towarzyszyła w czasie wręczania nagrody dyrektor szkoły. Nauczycielka jest jedyną wyróżnioną w gminie Sicienko i powiecie bydgoskim!

       

      Celem konkursu jest promowanie i uhonorowanie działalności nauczycieli, wychowawców i innych pracowników pedagogicznych zatrudnionych w przedszkolach, szkołach i placówkach oświatowych na terenie województwa kujawsko-pomorskiego, którzy, wspomagając wszechstronny rozwój psychofizyczny, intelektualny, fizyczny i osobowościowy dzieci i młodzieży, wyróżniają się w pracy dydaktycznej, wychowawczej lub opiekuńczej, stosują innowacyjne rozwiązania edukacyjne i przyczyniają się do podnoszenia jakości edukacji oraz promocji województwa kujawsko-pomorskiego.

      W czasie uroczystości marszałek Piotr Całbecki podkreślił, że "Zależy nam, by ci, na których barkach spoczywa odpowiedzialność za to, co wynoszą ze szkół nasze dzieci, sami wzorowali się na najlepszych w swojej profesji. By pedagodzy, którzy pracują z zachowaniem najwyższych standardów, mają na koncie istotne zawodowe dokonania, wprowadzają do szkół autorskie pomysły i innowacyjne metody, dzielą się swoim doświadczeniem z innymi, są aktywni środowiskowo i zachęcający do takiej postawy młodych ludzi, stawali się wzorem dla kolegów. Zależy nam też, by wybitni nauczyciele zostali odpowiednio uhonorowani"

      Cała szkolna społeczność składa Pani Jolancie Gapińskiej serdeczne gratulacje.

    • Dzień Edukacji Narodowej
     • Dzień Edukacji Narodowej

      11 października odbył się w naszej szkole uroczysty apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej. W uroczystości wzięli udział uczniowie oraz grono pedagogiczne i rodzice, wśród licznie zgromadzonych gości znaleźli się również: Przewodniczący Rady Gminy, Pan Arkadiusz Szczepaniak, Prezes Stowarzyszenia Inicjatyw Lokalnych "Dobry Start", Pan Radosław Migdalski, Sołtys sołectwa Pawłówek i wieloletni Przewodniczący Rady Rodziców, Pan Grzegorz Jarzembski oraz obecna Przewodnicząca Rady Rodziców, Pani Anna Wojtko-Cetnarowska.

      Uroczystość została rozpoczęta przez uczennice klasy VII, które z uśmiechem powitały zebranych i w nietuzinkowy sposób przypomniały wszystkim cel apelu, po czym przekazały mikrofon Pani Dyrektor, Małgorzacie Wojnowskiej.

      Pani Dyrektor zaczęła spotkanie od poinformowania o nagrodach, które w tym roku zostały przyznane aż dziewięciorgu pracownikom naszej szkoły. Z ogromną radością wręczyła Nagrodę Dyrektora sześciu wyróżnionym osobom, a także przedstawiła nauczycielki, którym zostały przyznane: Nagroda Marszałka i tytuł Lidera Oświaty Kujawsko-Pomorskiego, Nagroda Kuratora oraz Nagroda Wójta.

      Wzruszeniom jednak nie było końca, ponieważ kolejną osobą, do której odniosła się Pani Dyrektor, był ustępujący ze stanowiska Przewodniczącego Rady Rodziców, Pan Grzegorz Jarzembski. Dziękując Panu Grzegorzowi, Pani Dyrektor podkreśliła jego rzetelność, uczciwość i zaangażowanie w pracę na rzecz szkoły, a także poczucie bezpieczeństwa i zaufanie, które towarzyszyło długoletniej współpracy Pana Grzegorza z wszystkimi osobami związanymi ze szkołą w Kruszynie. 

      Po chwilach tak pełnych emocji Pani Dyrektor przedstawiła zebranym członków wchodzących w skład nowego Prezydium Rady Rodziców i wyraziła swoje przekonanie o równie udanej współpracy.

      W części oficjalnej głos zabrał jeszcze Przewodniczący Rady Gminy, który odczytał list gratulacyjny Wójta Gminy Sicienko skierowany do wszystkich nauczycieli Szkoły Podstawowej w Kruszynie. Pan Szczepaniak, również przez długie lata związany z naszą szkołą, wyraził swoje osobiste uznanie dla grona pedagogicznego i zapewnił, że placówka, w której jego synowie stawiali pierwsze kroki w swojej edukacyjnej przygodzie, na zawsze pozostanie w jego pamięci jako szkoła otwarta i przyjazna, do której chętnie się wraca.

      Gdy czas przemówień i nagród dobiegł końca, nadeszła chwila, na którą z niecierpliwością czekali zwłaszcza uczniowie klas piątych, przygotowujący tegoroczną część artystyczną. Ich przedstawienie ukazało szkolną rzeczywistość w niezwykle dowcipny sposób, gdzie serdeczny żart i subtelna ironia współgrają ze sobą i wywołują szczery uśmiech na twarzach publiczności. Na uwagę zasługują pomysłowe stroje uczennic, grających role nauczycielek, będące częścią autentycznej garderoby ich mam, z których kilka to też... nauczycielki. Gdy o strojach mowa, nie sposób nie wspomnieć wyjątkowego pokazu mody, w czasie którego uczniowie i uczennice zaprezentowali najnowsze trendy obowiązujące nauczycieli różnych przedmiotów. Zarówno same stylizacje, jak i komentarze reporterów wzbudziły ogromny zachwyt i szczery entuzjazm publiczności. Zwieńczeniem części artystycznej była nauczycielska oskarowa gala, w czasie której uczniowie na czerwonym dywanie wręczali pracownikom szkoły czerwone róże, będące urokliwym odpowiednikiem słynnych statuetek. Warto podkreślić oprawę muzyczną, która dopełniła i uzupełniła aktorskie prezentacje. Zebrani nie tylko usłyszeli powszechnie znane szlagiery, których tekst został z humorem adaptowany stosownie do obchodzonego święta, ale mieli również możliwość usłyszeć w tle znane melodie, na które społeczność uczniowska reagowała z ożywieniem i entuzjazmem. 

      Słowem, gdy strona artystyczna, która urzekła swoją żartobliwością, lekkością i dużą dawką dobrego humoru, dobiegła końca, goście opuścili salę gimnastyczną w wyśmienitych nastrojach, z poczuciem, że obchody Dnia Nauczyciela w naszej szkole przebiegły w naprawdę wyjątkowy sposób.

    • Prelekcja Arkadego Pawła FIedlera - "Maluchem przez Azję"
     • Prelekcja Arkadego Pawła FIedlera - "Maluchem przez Azję"

      10 października gościliśmy w naszej szkole Arkadego Pawła Fiedlera - wnuka Arkadego Fiedlera, autora "Dywizjonu 303". Pasjonat podróży samochodowych, producent filmów podróżniczych, fotograf. Pomysłodawca i organizator projektu filmowo-podróżniczego „PoDrodze”, w ramach którego zrealizował trzy wyprawy: w 2009 r. Maluchem (Fiatem 126p) wzdłuż granic Polski, w 2014 r. Maluchem przez Afrykę i w 2016 r. Maluchem przez Azję. Ponadto organizator wypraw samochodowych do Namibii, Botswany i Zambii. Autor wydanej w 2016 r. książki pt. „Maluchem przez Afrykę”.

      Poznański podróżnik przedstawił prelekcję na temat wyprawy do Azji, wyświetlając ciekawe filmy oraz zdjęcia z wyprawy.

       

    • Konkurs wokalny „Bajkowe piosenki”
     • Konkurs wokalny „Bajkowe piosenki”

      REGULAMIN

      1. Organizator: Organizatorem konkursu wokalnego jest Pani Marta Stachowicz.
      2. Cel: Celem konkursu jest wyłonienie szczególnie uzdolnionych wokalistów i wokalistek ze Szkoły Podstawowej w Kruszynie, których laureaci wezmą udział w „Mikołajkowym Dniu Talentów” w SP Kruszyn oraz w II Nakielskim Festiwalu Nauki.
      3. Uczestnicy konkursu
       1. Rywalizacja odbędzie się w następujących kategoriach wiekowych:
        klasy: IV-VI
        oraz klasy: VII-VIII
      4. Informacje ogólne:
       1. Termin przesłuchania: 6 listopada 2019 r.
       2. Miejsce i godzina przesłuchania: sala i godzina zostanie podana tydzień przed przesłuchiwaniami.
       3. Wyniki konkursu zostaną podane 7 listopada 2019r..
       4. Liczba zgłoszeń na konkurs jest ograniczona.
      5. Co trzeba zrobić, aby wziąć udział w castingu?
       1. ZGŁOŚ SIĘ!
       2. Uczestnicy zgłaszają swój udział w konkursie  do Pani Marty Stachowicz.
       3. Zgłoszenia przyjmowane są do dnia 23 października 2019 r.
      6. Co należy przygotować?
       1. Każdy uczestnik jest zobowiązany do przygotowania jednego utworu z dowolnej bajki, w języku polskim. Długość występu nie może przekraczać 3 minut.
       2. Uczestnicy konkursu mogą wykonywać utwór tylko z podkładem muzycznym, który nie będzie zagłuszał wokalistki lub wokalisty.
       3. Podkład muzyczny uczestnicy przygotowują na płytach CD-AUDIO lub na nośnikach USB, które należy dostarczyć najpóźniej tydzień przed konkursem tj. 31 października 2019 r.
      7. Organizacja:
       1. Występy będą odbywały się według kolejności zgłoszeń.
      8.  Jury:
       1. Wokalistów/wokalistki będzie oceniać Jury powołane przez organizatora.
      9. Postanowienia końcowe.
       1. Organizator zastrzega sobie prawo do wprowadzenia zmian w regulaminie.
       2. Wszystkie kwestie sporne rozstrzyga organizator konkursu.
       3. Zgłoszenie udziału w konkursie jest jednocześnie wyrażeniem zgody na postanowienia niniejszego regulaminu.
    • DLA RODZICÓW - LOGOWANIE DO DZIENNIKA ELEKTRONICZNEGO
     • DLA RODZICÓW - LOGOWANIE DO DZIENNIKA ELEKTRONICZNEGO

      LOGOWANIE DO DZIENNIKA ELEKTRONICZNEGO W KOMPUTERZE

       

      Strona internetowa:  https://uonetplus.vulcan.net.pl/gminasicienko 
      (dostępna na stronie szkoły -> zakładka dziennik elektroniczny)

      *Zanim zalogujesz się do dziennika podaj adres email w sekretariacie lub u wychowawcy klasy
      w celu przypisania uprawnień.

      Krótka instrukcja pierwszego logowania do dziennika:

      1. Kliknij „ZAŁÓŻ KONTO” w okienku logowania i wpisz adres email, który będzie loginem.
      2. Na wskazany adres email został wysłany link aktywacyjny, który należy otworzyć.
      3. Link przekieruje na stronę, gdzie należy wpisać 2 razy wybrane przez siebie hasło i zatwierdzić.
      • Przy nadaniu hasła należy zastosować przynajmniej jedną dużą literę oraz cyfrę.
      1. Powrócić do strony logowania, wpisać login i nadane wcześniej hasło.

      Przy kolejnych logowaniach do dziennika powtarzać tylko pkt. 4.

       

      INSTALACJA DZIENNIKA ELEKTRONICZNEGO W SMARTFONIE

       

      1. Pobierz i zainstaluj aplikację LEKCJA+ w swoim smartfonie.
      2. Zaloguj się do dziennika na swoim komputerze.
      3. Wybierz z menu Dziennik -> DOSTĘP MOBILNY.
      4. Uruchom aplikację mobilną "Lekcja+", wybierz przycisk "Dodaj konto" a następnie przycisk „Rozpocznij rejestrację”. Aplikacja uruchomi czytnik kodów QR.
      5. Kliknij przycisk "Zarejestruj urządzenie". Na ekranie pojawi się nowe okno, w którym należy wprowadzić PIN a następnie wybrać "Wygeneruj kod QR".
      6. Zeskanuj wygenerowany kod QR. Masz na to 5 minut. Jeśli nie zdążysz w tym czasie, należy ponownie wygenerować kod QR.
      7. Wprowadź PIN na urządzeniu mobilnym podanym pod kodem QR.
      8. Gotowe! Witaj w świecie mobilnej "Lekcji+".
     • Mistrzostwa gminy w piłce nożnej

      1 października na Orliku w Zielonczynie odbyły się Mistrzostwa Gminy w piłce nożnej chłopców roczników 2007 i młodsi. W turnieju wystąpiły cztery drużyny ze szkół z Gminy Sicienko: Kruszyn, Sicienko, Trzemiętowo i Wojnowo. Zespoły grały systemem "każdy z każdym" 2 x 10 minut. Najlepszą drużyną okazała się reprezentacja Szkoły Podstawowej w Sicienku.

      Nasza drużyna była najmłodszą drużyna w turnieju, pomimo tego chłopcy dzielnie i ambitnie walczyli ze starszymi kolegami, remisują jeden mecz.

      Chłopcom należą się słowa pochwały za walkę i godne reprezentowanie naszej szkoły.

      Bramki dla SP Kruszyn zdobyli najmłodsi gracze, Tomasz Zwada i Antek Fogt po 1 bramce.

      Skład SP Kruszyn: Franek Najdowski, Mikołaj Priefer, Tomasz Zwada, Mikołaj Groblica, Krzysztof Pudrzyński, Igor Krause, Antek Fogt, Marcin Reggel, Cezariusz Klonkowski, Ksawer Fac i Fabian Koc. 

     • CZYTAM Z KLASĄ lekturki spod chmurki

      Uczniowie z klasy IA biorą udział w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym „CZYTAM Z KLASĄ lekturki spod chmurki”. Jego celem jest zachęcenie dzieci do czytania. Program projektu opiera się na zmianie sposobu omawiania czytanych lektur szkolnych, na zaangażowaniu uczniów w aktywne działania oraz na upowszechnianiu czytelnictwa wśród dzieci poprzez atrakcyjne formy pracy z tekstem. Pierwszoklasiści obejrzeli filmik dotyczący projektu, a następnie ulepili wspaniałe „Czytusie”. Dzieci z dużym zaangażowaniem przystąpili do działania, licząc na fantastyczną czytelniczą przygodę. 

     • Ubezpieczenie NNW na rok szkolny 2019/2020

      Przed naszymi dziećmi kolejny rok szkolny, a wraz z nim kolejne wyzwania, także te związane z kwestią bezpieczeństwa uczniów.

      Na rok szkolny 2019/2020 pragniemy zaproponować nową ofertę ubezpieczenia NW dla naszych dzieci:

       

      UBEZPIECZENIE EDU PLUS- jest ono pakietem z InterRisk VIENNA INSURANSE GROUP

      • Suma ubezpieczenia: 24 000,00 zł
      • Ochrona przez 24 h w kraju i zagranicą.
      • Pobyt w szpitalu płatny od pierwszego dnia pobytu.
      • Zwrot kosztów leczenia za rehabilitację zleconą przez lekarza.
      • Zwrot kosztów zakupu leków (po pobycie w szpitalu)
      • Zwrot kosztów za naprawę okularów lub aparatu słuchowego uszkodzonego podczas wypadku w trakcie zajęć lekcyjnych.

       

      Wysokość rocznej składki: 33,00 zł


      Płatne do 30.09.2019 w sekretariacie szkoły.

       

      Podejmując decyzję o wyborze ubezpieczenia, na pewno warto wziąć pod uwagę fakt, że opłacając ubezpieczenie NNW dziecko będzie objęte ochroną 24 godziny, czyli w czasie nauki, wyjść i wycieczek szkolnych, w drodze do lub ze szkoły, a także w trakcie zajęć pozalekcyjnych, podczas uprawiania sportu zarówno wyczynowo, jak i rekreacyjnie oraz w życiu codziennym.

       

       

     • Nareszcie jest!

      Pierwsza w gminie Sicienko sala integracji sensorycznej i doświadczania świata!

      Dzięki zaangażowaniu wielu osób, w tym osobiście Wójta Gminy Sicienko, który od początku wspierał naszą inicjatywę, w tym także finansowo, Stowarzyszenia Inicjatyw Lokalnych  „Dobry Start” w Kruszynie, dyrektora szkoły, sponsorów, rodziców osób niepełnosprawnych oraz terapeutów i nauczycieli powstała w Szkole Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Kruszynie  pierwsza w gminie Sicienko sala integracji sensorycznej i doświadczania świata.

      Stworzona została z myślą o dzieciach niepełnosprawnych oraz tych, które mają trudności z przetwarzaniem sensorycznym. Bogato wyposażona pozwala na przeprowadzenie pełnej diagnozy i terapii pod kątem zaburzeń integracji sensorycznej. Dzięki wysokospecjalistycznym przyrządom i wyposażeniu podopieczni uczestniczą w terapii oddziaływującej na wszystkie zmysły.

         Uroczystego otwarcia sali w dniu 10 września dokonał Wójt Gminy Sicienko Pan Piotr Chudzyński wraz z Dyrektorem Szkoły Panią Małgorzatą Wojnowską. Przecięcie wstęgi otworzyło drzwi do nowej, długo oczekiwanej sali.

      W uroczystości wzięli też udział Radna Gminy Sicienko Pani Danuta Krzewska, Kierownik Referatu Oświaty, Kultury i Sportu Pani Anna Rudniak, Zastępca Dyrektora Zakładu Karnego w Bydgoszczy – Fordonie kpt. Waldemar Nowak, Prezes Stowarzyszenia „Dobry Start” Pan Radosław Migdalski, Wiceprzewodnicząca Rady Rodziców i członek Zarządu Stowarzyszenia „Dobry Start” Pani Gabriela Hesselfalk oraz Rodzice Zulki-Kulki i Adriana - naszych niepełnosprawnych uczniów.

         Rodzice dzieci niepełnosprawnych w szczególny sposób dziękowali wszystkim tym, którzy przyczynili się do powstania tej bogato wyposażonej sali, dającej możliwość wysokospecjalistycznej terapii oraz rozwoju dla ich pociech.

         Zaproszeni goście mieli okazję obserwować fragment zajęć prowadzonych przez terapeutę integracji sensorycznej oraz swobodną zabawę dzieci z wykorzystaniem platformy, różnorodnych faktur oraz światłowodów.

      Radość w oczach naszych podopiecznych to ogromna satysfakcja dla wszystkich osób zaangażowanych w powstanie sali oraz wiara w to, iż efekty terapii spowodują znaczną poprawę jakości ich życia.

      fot. Mateusz Konopka

     • Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020

      2 września rozpoczęliśmy kolejny rok szkolny.

      Oficjalne uroczystości szkolne zostały poprzedzone Mszą św. w kościele parafialnym.

      Na sali gimnastycznej zebrali się licznie zgromadzeni goście, 207 uczniów, grono pedagogiczne, rodzice, a także Przewodniczący Rady Gminy Arkadiusz Szczepaniak.

      Pani Dyrektor, Małgorzata Wojnowska powitała obecnych i życzyła uczniom wytrwałości, siły i energii po wakacjach, a Przewodniczący Rady Rodziców, Grzegorz Jarzembski pogratulował nauczycielkom, które obchodziły jubileusz trzydziestolecia pracy zawodowej, uzyskały kolejny stopień awansu zawodowego bądź obroniły tytuł magistra.

      Wszyscy zebrani zaśpiewali również "Sto lat" Pani Dyrektor, obchodzącej trzydziestopięciolecie pracy zawodowej.

      Na koniec chwilą ciszy uczczono pamięć ofiar drugiej wojny światowej. Po skończonej uroczystości wszyscy uczniowie rozeszli się ze swoimi wychowawcami do sal lekcyjnych.

      Rok szkolny 2019/2020 został oficjalnie rozpoczęty!

    • Dowozy - deklaracje na autobus
     • Dowozy - deklaracje na autobus

       

      Harmonogram do pobrania:  Autobusy - grafik

       

      Szanowni Państwo,

      w celu usprawnienia dowozu uczniów w roku szkolnym 2019/2020 prosimy o złożenie w sekretariacie szkoły obowiązujących dokumentów dotyczących korzystania z dowozu:  

      • Zobowiązanie + RODO

      Wypełniają rodzice uczniów uprawnionych do dowozu (5 lat i starsze z obwodu szkoły).

       

      • Wniosek + zobowiązanie + RODO

      Wypełniają rodzice pozostałych uczniów – nieuprawnionych z mocy prawa do dowozu, jeśli chcą, aby ich dzieci z niego korzystały.

       

      Jeśli ktoś ma kilkoro dzieci uprawnionych do dowozu to wypełnia jeden druk umieszczając tam wszystkie dzieci.

       

      Prosimy aby w trasie przejazdu wpisywać dowóz i odwóz lub jedno z nich zgodnie z faktycznym korzystaniem.

       

      Odpowiednie druki do pobrania ze strony internetowej lub w sekretariacie.

       

      Pobierz: deklaracje

    • Inauguracja roku szkolnego 2019/2010
     • Inauguracja roku szkolnego 2019/2010

      Dnia 2 września 2019 r. rozpoczynamy nowy rok szkolny 2019/2020.

      Zapraszamy uczniów i rodziców na inaugurację roku szkolnego.

       

      Program uroczystości:

      9:00 - Msza Św. w kościele parafialnym

      10:00 - Uroczysta inauguracja roku szkolnego - sala gimnastyczna

      10:30 - 11:00 - spotkania z wychowawcami

      11:00 - zakończenie i odwóz uczniów

       

      Plan dowozów  2  września:

      „Zerówka” na godzinę 8.00:

      Pierwszy autobus:

      7:10 – Zielonczyn

      7:20 - Pawłówek PKP (prawa strona)

      7:25 - Pawłówek przystanek (prawa strona)

      7:30 - Pawłówek CPN

      Drugi autobus

      7:35 - Osówiec Las

      7:40 - RSP

      7:45 - Pawłówek Garbarnia (lewa strona)

      7:50 - Pawłówek PKP (lewa strona)

      Szkoła - uczniowie klas I-VIII na godzinę 9.00:

      8:35 - Osówiec Las

      8:40 – Zielonczyn

      8:40 – Pawłówek

      Odwóz  2 września

      11:00 - uczniowie Szkoła Podstawowa

      12:45 - zerówki

     • Zapisy na Zajęcia Baletowe w roku szkolnym 2019/2020

      Grupa Taneczna VerSus  

      Zaprasza chętne dziewczynki w wieku przedszkolnym jak i szkolnym na zajęcia baletowe, które będą odbywały się w Szkole Podstawowej w Kruszynie.

      Zapisy odbędą się 2 i 5 września (poniedziałek i czwartek) w godzinach od 17.00 do 18.00 sala nr 15 (przy sali gimnastycznej) w w/w szkole.

       

      Dziewczynki, które uczestniczyły we wcześniejszych zajęciach proszone są o potwierdzenie swojego udziału w roku szkolnym 2019/2020.

       

      Zajęcia w bieżącym roku szkolnym odbywać się będą:

      VerSus 2

      • poniedziałki od 15:15 do 16:15
      • piątek od 14.20 do 15.20

      VerSus

      • poniedziałki od 17:45 do 18:45
      • czwartek od 18:00 do 19:00

      Zapraszamy do uczestnictwa w zajęciach.

     • Warsztaty z Tańca Klasycznego

      Zapraszamy chętne dziewczynki z dużej grupy na warsztaty z tańca klasycznego. 

      Zajęcia poprowadzi Pani Jolanta Nawrotek.

      Warsztaty odbywać się będą w ostatni tydzień wakacji od 26.08 do 30.08.2019 r.

      W godzinach od 16.00 do 18.00 

       

      Chętne dziewczynki proszone są o potwierdzenie uczestnictwa w warsztatach.

     • WYPRAWKA DLA GRUPY BIEDRONEK NA ROK 2019-2020

      WYPRAWKA DLA BIEDRONEK- 6 LATKI

      Bardzo proszę od września zaopatrzyć dzieci w:

      - ryzę papieru białego (kto może)

      - arkusz szarego papieru

      - krepa

      - blok techniczny A3 kolorowy

      - blok techniczny  A3 biały

      - 2x blok kolorowy rysunkowy A4

      - 2x blok techniczny kolorowy A4

      - blok techniczny biały A4

      -  blok rysunkowy biały A4

      - temperówka

      - gumka do mazania

      - wycinanki kolorowe

      - plastelina

      - kredki ołówkowe

      - kredki świecowe

      - ołówek

      - 2x skoroszyt z koszulkami A4 (będzie stosowany jako zeszyt do liter i cyfr)

      - jedna koszulka A4 śliska, gładka (do pisania liter pisakiem)

      - pisak czarny, ściereczka np. kuchenna

      - 2x klej w sztyfcie bambino

      - liczmany i patyczki

      - farby

      - koszulka z krótkim rękawkiem biała i krótkie spodenki ( do ćwiczeń gimnastycznych)              

       

      KSIĄŻKI DLA 6 LATKÓW ORAZ DO J. ANGIELSKIEGO JUŻ MAMY W SALI.

      CENA ZA PAKIET NOWE PRZYGODY OLKA I ADY B i B+, PODRĘCZNIK DO J. ANGIELSKIEGO

      "I LOVE BOO" ORAZ DIAGNOZY GOTOWOŚCI SZKOLNEJ TO: 155,31 zł.

      OPŁATĘ ZA KSIĄŻKI NALEŻY UIŚCIĆ DO 13.09.19 r.

      WYCHOWAWCA: IWONA MASIAK      

       

    • Ogród sensoryczny i terapeutyczny dla dzieci
     • Ogród sensoryczny i terapeutyczny dla dzieci

      16 i 19 lipca Stowarzyszenie Inicjatyw Lokalnych „Dobry Start” działające przy naszej szkole rozpoczęło realizacje projektu:

      „Hortiterapia – ogród sensoryczny i terapeutyczny dla dzieci, zajęcia z dziećmi prowadziła Pani Agnieszka Bartkowska- hortiterapeuta.

      Pierwszego dnia przedszkolaki poznały budowę rośliny oraz jak oddziałują na nasze zmysły, po pogadance dzieci wyszły na dwór by sadzić rośliny do wcześniej przygotowanych rabat. Chociaż pogoda pokrzyżowała nam plany dzieci aktywnie uczestniczyły w pierwszym dniu zajęć.

      Drugi dzień realizacji projektu przywitał nas słońcem i z zapałem dzieci rozpoczęły dalsze prace przy rabatach, tym razem sadzone były zioła. Dzieci dowiedziały się szczegółów o poszczególnej z roślin, przypomniały jak każda się nazywa, poznały ich zapach jak i smak.

      Maluchy upiększyły również nasze rabaty malowidłami oraz pooznaczały każdą z roślinek. W naszym małym ogródku znalazł się również domek dla owadów.

      To nie koniec zajęć, dzieci spotkają się na jesieni z panią Agnieszką by przygotować roślinki do okresy zimowego.


      Teraz należy o nasze rabaty dbać i podlewać, obserwować i poznawać zmysłami zasadzone roślinki, do czego zachęcamy.

       

     • Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Kruszynie wyróżnieni za bardzo dobre wyniki w nauce i wzorowe zachowanie w roku szkolnym 2018/2019

      Lista uczniów promowanych z wyróżnieniem do klasy programowo wyższej w roku szkolnym 2018/2019 w Szkole Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Kruszynie.

       

      KLASA IV A

      1. Będziński Tymoteusz
      2. Bombała Antoni
      3. Bukowiecki Leonard
      4. Goździk Jan
      5. Groblica Mikołaj
      6. Janczak Zuzanna
      7. Kaźnica Leon
      8. Klonkowski Cezariusz
      9. Król Zofia
      10. Palusiak Martyna
      11. Priefer Wiktoria
      12. Rusjan Julia
      13. Żarnowska Aleksandra

      KLASA IV B

      1. Barylak Alicja                                                           
      2. Jasiński Wiktor                                                                     
      3. Szydziak Rozalia                                                                  
      4. Wiśniewska Maja                                                                 
      5. Wojdylak Julia                                                                      
      6. Zwada Tomasz Andrzej                                                                   

      KLASA V A

      1. Baranowicz Miłosz                                                               
      2. Barylak Aleksandra Anna                                                                
      3. Cholewiński Szymon                                                           
      4. Jankowska Wiktoria Anna                                                               
      5. Janowska Wiktoria                                                               
      6. Milewska Natalia                                                                 
      7. Stachowicz Julia Elżbieta                                                                

      KLASA V B

      1. Dyrda Aleksander Marek                                                                 
      2. Łoś Lena Anna                                                                     
      3. Priefer Mikołaj                                                                     
      4. Żuchowski Nikodem Mikołaj                                                                      

      KLASA  VI

      1. Binienda Martyna                                                                 
      2. Ciarka Antonina                                                                   
      3. Hulaj Aleksandra                                                                 
      4. Król Julia Anna                                                                    
      5. Lewandowska Wiktoria                                                                   
      6. Mazur Wiktoria Zuzanna                                                                 
      7. Michalska Julia                                                                     
      8. Pinkowski Juliusz                                                     
      9. Tomaszewska Agata                                                            
      10. Wiaderkiewicz Karolina       

      KLASA VII  A         

      1. Adasiak Marceli Jan                                                             
      2. Gabryelski Kacper Nikodem                                                           
      3. Zwada Maja Aleksandra                                                                                                                 

      KLASA  VII B

      1. Chmarzyński Mikołaj                                                             
      2. Drabik Anna Karolina                                                            
      3. Kwiatkowski Jakub Łukasz                                                               
      4. Łoboda Martyna Małgorzata                                                              
      5. Sitarek Zuzanna                                                          
      6. Trela Małgorzata Weronika    

      KLASA VIII

      1.  Adasiak Michalina

      2.  Hulaj Jan

      3.  Lukowska Weronika

      4.  Marcinkowska Martyna

      5.  Torzecki Paweł

      6.  Ulatowska Maria

     • ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO

      Msza Św. w Kościele o godzinie 9.00.

      Zakończenie roku szkolnego w sali gimnastycznej 10.00 - 11.30.

      Pożegnanie w klasach i rozdanie pozostałych świadectw 11.30 - 12.00.

      Odjazd autobusów o godzinie 12.00.

       

      Plan dowozów 

      Szkoła - uczniowie klas I-VIII na godzinę 9.00

      8:35 - Osówiec Las

      8:40 – Zielonczyn

      8:40 – Pawłówek

       

      Zerówka i przedszkole

      Pierwszy autobus:

      7:10 – Zielonczyn

      7:20 - Pawłówek PKP (prawa strona)

      7:25 - Pawłówek przystanek (prawa strona)

      7:30 - Pawłówek CPN

      Drugi autobus

      7:35 - Osówiec Las

      7:40 - RSP

      7:45 - Pawłówek Garbarnia (lewa strona)

      7:50 - Pawłówek PKP (lewa strona)

    • Akcja "Długopisowi przyjaciele"
     • Akcja "Długopisowi przyjaciele"

      Jesteśmy bardzo dumni i gratulujemy naszej wychowance Zuzi Lukowskiej pierwszego miejsca w akcji " Długopisowi Przyjaciele".

      Zuzia otrzymała ponad 400 listów od uczniów szkół podstawowych a także gimnazjalnych oraz licealnych. Piszący życzyli Zuzi zdrowia, radości, gratulowali przyjaciół i przygód, które Ją i Jej Rodzinę spotykają oraz życzyli wspaniałych wakacji.

      Wyróżnienie to miało miejsce 10 czerwca jako podsumowanie projektu Szkoły Otwartej i Tolerancyjnej w Bydgoszczy.

      Gratulacje dla pomysłodawców i organizatorów tego wspaniałego przedsięwzięcia!

    • Uwaga skrócone lekcje!
     • Uwaga skrócone lekcje!

      Ze względu na utrzymującą się bardzo wysoką temperaturę powietrza w dniu dzisiejszym ( 12.06.2019) zajęcia lekcyjne odbędą się do godziny 12.30. Autobusy szkolne odwiozą uczniów o godzinie 12.45. Świetlica szkolna jest dostępna jest jak zwykle do 16.30.

     • Klasowy Turniej w Badmintona.

      W ubiegłym tygodniu w sali gimnastycznej odbyły się niecodzienne zawody sportowe. Uczniowie klasy 4a wraz ze swoimi rodzicami brali udział w turnieju badmintonowym. Podczas zawodów panowała niesamowita atmosfera - z uśmiechami na twarzach oraz w rytmie radiowej muzyki rozgrywały się mecze. Gratulujemy wszystkim ducha walki i życzymy wielu sukcesów.

    • UWAGA KONKURS FOTOGRAFICZNY
     • UWAGA KONKURS FOTOGRAFICZNY

      Konkurs fotograficzny "W poszukiwaniu lata"

      Zapraszamy wszystkich uczniów do wzięcia udziału w konkursie fotograficznym "W poszukiwaniu lata". Należy zrobić zdjęcie przedstawiające ślady nadchodzącego lata w najbliższej okolicy. Fotografie wykonujemy aparatem cyfrowym (może być z telefonu), obrobić w dowolnym programie i przesłać na adres akzarnowska@gmail.com w terminie do 10 czerwca 2019 roku. Akceptowane zarówno zdjęcia kolorowe, jak i czarno-białe. Można przesłać maksymalnie 3 zdjęcia.
      W ostatnim tygodniu roku szkolnego prace uczniów zostaną zaprezentowane w galerii na szkolnym holu.
      Na zwycięzców czekają bardzo atrakcyjne nagrody.

      Powodzenia!

     • Dzień Dziecka w naszej szkole.

      31 maja był to bardzo aktywny dzień. Uczniowie obchodzili Dzień Dziecka w naszej szkole. Od samego rana mieli okazję degustować pyszności przygotowane przez Panie z Koła Gospodyń, zjeżdżać na wielkiej dmuchanej zjeżdżalni, grać w piłkę nożną, jeździć wozem strażackim, bawić się przy stanowisku naukowym, jeść watę cukrową, malować twarze i wiele, wiele innych atrakcji.

     • Wójt Gminy Sicienko ogłasza konkurs dla dzieci i młodzieży do 18 roku życia na opracowanie projektu graficznego logo Gminy Sicienko.

      Celem konkursu jest wyłonienie projektu logo – znaku identyfikacji wizualnej, który będzie mógł być wykorzystany we wszystkich materiałach promocyjnych, informacyjnych i korespondencyjnych gminy.

      Logo powinno jednoznacznie kojarzyć się z gminą i jej zasobami historycznymi, przyrodniczo – krajobrazowymi i kulturowymi, infrastrukturalnymi. Powinien służyć do identyfikacji Naszej Gminy.

                  Konkurs skierowany jest do wszystkich uczniów Szkół Podstawowych Gminy Sicienko.

      Za zajęcie I, II, i III miejsca przewidziane są nagrody rzeczowe.

                  Regulamin konkursu oraz karta zgłoszeniowa są dostępne na stronie internetowej urzędu, w Biuletynie Informacji Publicznej oraz Facebook’u Urzędu Gminy.

                  Wyniki konkursu zostaną ogłoszone w terminie 28.06.2019 r. na stronie internetowej Gminy Sicienko (www.sicienko.pl), w Biuletynie Informacji Publicznej oraz na stronie Facebook’a Urzędu Gminy w Sicienku. Osobą do kontaktu w sprawach konkursu jest: Anna Różańska, Podinspektor ds. obsługi kancelarii i promocji Gminy w Urzędzie Gminy w Sicienku. Tel. 52 58 70 400/401.

      Więcej informacji oraz regulamin konkursu można znaleźć na stronie Urzędu Gminy w linku:

      KONKURS - LOGO GMINY

       

     • Uwaga PRZETARG

      W zakładce przetargi można znaleźć informacje na temat: Budowa przyłącza i przebudowa zewnętrznej instalacji kanalizacji sanitarnej i instalacji technologicznej z kuchni dla budynku głównego SP w Kruszynie.

     • ZIELONA SZKOŁA UCZNIÓW KLASY CZWARTEJ

      W terminie 13 - 14 maja uczniowie klasy 4a i 4b brali udział w zielonej szkole w miejscowości Wymysłowo, położonej w Borach Tucholskich. Na miejscu odbywały się zajęcia sportowo - edukacyjne z wykwalifikowanymi instruktorami: kajakarstwo i ratownictwo wodne, biegi na orientację, biegi ze strzelaniem. Oprócz zajęć był czas na przyjemności w postaci gier i zabaw na boiskach sportowych, jazdy konno, dokarmiania zwierząt w zagrodzie danieli, ognisko, bilard, podchody, tenis stołowy, plac zabaw. Ponadto była okazja zobaczyć  muzeum Indian z oryginalnymi eksponatami. Dzieci wróciły szczęśliwe i bogatsze o nowe doświadczenia.

     • KANGUR MATEMATYCZNY 2019

       

      Sukcesy uczniów w Międzynarodowym Konkursie

      „KANGUR MATEMATYCZNY 2019”

       

      „Temu, kto nie zna matematyki, trudno spostrzec głębokie piękno przyrody."

      Richard Feynman

       

      Znamy wyniki konkursu „Kangur Matematyczny 2019” zorganizowanego przez Towarzystwo Upowszechniania Wiedzy i Nauk Matematycznych w Toruniu. Konkurs  odbył się dnia 21 marca 2019 r. po raz dwudziesty ósmy.  Uczniowie szkół wszystkich szczebli na całym świecie zmagali się z zadaniami matematycznymi. Główną badaną umiejętnością jest  logiczne myślenie, a nie tylko czysta wiedza i znajomość wzorów. Kangur jest najpopularniejszym szkolnym konkursem matematycznym na świecie.

      Miło nam poinformować o sukcesach naszych uczniów.

      1. Wynik bardzo dobry:

      Tymoteusz Będziński kl. 4a w kategorii MALUCH 2

      1. Wyróżnienia:

      Łucja Będzińska kl. 2 w kategorii ŻACZEK

      Karol Drej kl. 2 w kategorii ŻACZEK

      Wiktor Latała kl. 3 w kategorii MALUCH 1

      Mikołaj Groblica kl. 4a w kategorii MALUCH 2

      Jan Goździk kl. 4a w kategorii MALUCH 2

      GRATULUJEMY !!!

     • INFORMACJA

      Sprawozdanie finansowe za rok 2018 Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Kruszynie  opublikowano na stronie bip.sicienko.pl w zakładce FINANSE GMINY – Sprawozdania finansowe.

    • PODZIĘKOWANIE ZE SCHRONISKA
     • PODZIĘKOWANIE ZE SCHRONISKA

      "Zwierzęta i pracownicy ze Schroniska dla Zwierząt w Bydgoszczy składają zarówno Uczniom, Rodzicom i Nauczycielom jak najserdeczniejsze podziękowania za okazaną naszemu azylowi Waszą serdeczną pomoc. Dzięki wam zwierzęta ze Schroniska mają, namiastkę domowych warunków.

      Pamiętajcie o tym, że zwierzaki potrzebują właściciela, jedynie, dzięki któremu tak naprawdę mogą poczuć się potrzebne. Między innymi dzięki Waszym inicjatywom nasze Schronisko postrzegane jest jako azyl mogący stanowić wzór dla innych schronisk.

      Życzymy Wam powodzenia w życiu i wszelkiego dobra ze strony świata ludzi i zwierząt..."

      Treść listu w załączeniu.

     • Uroczystość Konstytucji 3 Maja

       

      3 maja w kościele parafialnym w Kruszynie miała miejsce uroczysta Msza św. z okazji Dnia Konstytucji 3 Maja oraz Dnia Strażaka, obchodzonego tradycyjnie 4 maja. W nabożeństwie wzięły udział liczne delegacje z pocztami sztandarowymi. Nie zabrakło w nim i naszego sztandaru, reprezentującego Szkołę Podstawową im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Kruszynie.

     • Wznowienie zajęć dydaktyczno-wychowawczych

      Uwzględniając decyzję Związku Nauczycielstwa Polskiego i Związku Zawodowego „Solidarność – Oświata” o zawieszeniu akcji strajkowej, informujemy, że zajęcia dydaktyczno-wychowawcze w szkole zostają wznowione w poniedziałek, 6 maja.

      Jednocześnie przypominamy, że zgodnie z kalendarzem roku szkolnego 29, 30 kwietnia oraz 2 maja są dla uczniów szkoły podstawowej dniami wolnymi od zajęć dydaktycznych.

      W poniedziałek, 29 kwietnia, wznawia się zajęcia dydaktyczno-wychowawcze w przedszkolu.

      Autobusy szkolne kursować będą zgodnie z regularnym harmonogramem odwozów i dowozów od 29 kwietnia.

     • Dni wolne od zajęć dydaktycznych

      Infomujemy, że zgodnie z kalendarzem roku szkolnego 2018/2019 zatwierdzonym w naszej szkole Uchwałą Rady Pedagogicznej i Uchwałą Rady Rodziców, dni 29, 30 kwietnia oraz 2 maja są dniami wolnymi od zajęć dydaktycznych. W tych dniach szkoła oraganizuje wyłącznie zajęcia opiekuńczo-wychowawcze od 7.00 do 16.30. Przedszkole zaś, otwarte jest w godzinach od 6.30 do 16.30. 

      Jutro tj. 26 kwietnia w placówce trwa jeszcze akcja strajkowa. 

     • Egzamin ósmoklasisty 

      Dyrektor Szkoły Podstawowej w Kruszynie informuje, że wczoraj powołano zespoły nadzorujące przebieg egzaminu ósmoklasisty, który zostanie przeprowadzony w dniach 15 – 17 kwietnia.

      Wszyscy uczniowie podchodzący do egzaminu proszeni są o stawienie się w szkole (sala nr 10) najpóźniej o godz.8.30. Dla uczniów dojeżdżających z Pawłówka zapewniony został autobus o godz.8.10, natomiast dla uczniów z Zielonczyna – o godz. 8.15. Odwóz w kolejnych dniach odbędzie się zgodnie z poniższym harmonogramem:

      15.04.2019 - 11.40

      16.04.2019 - 11.20

      17.04.2019 - 11.15 

       Przypominamy, że obowiązuje strój galowy. Każdy uczeń powinien być wyposażony w czarny, niezmazywalny długopis i półlitrową butelkę wody. We wtorek (na egzamin z matematyki) należy ponadto przynieść linijkę.

      Obowiązuje całkowity zakaz wnoszenia na salę egzaminacyjną jakiegokolwiek sprzętu elektronicznego (np. telefon komórkowy, smartwatch).

     • Uwaga

      SZANOWNI RODZICE,

      Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Kruszynie informuje, że w związku ze strajkiem, który w dniu dzisiejszym rozpoczął się także w naszej placówce, w szkole realizowane były tylko zajęcia opiekuńczo-wychowawcze dla wychowanków oddziałów przedszkolnych oraz uczniów szkoły.

      Podobnie będzie w dniu jutrzejszym, tzn. 9 kwietnia 2019 roku. Przedszkole otwarte jest od godziny 6.30 do 16.30, szkoła od godziny 7.00 do godziny 16.30.

      Zapewniamy całodzienne wyżywienie w przedszkolu i obiady w szkole – kuchnia pracuje bez zakłóceń.

      Zmianie natomiast uległ rozkład dowozów.

      Zgodnie ze zgłoszonym dziś przez rodziców zapotrzebowaniem – zapewniamy jedynie odwóz uczniów do Pawłówka o godzinie 12.45.

             Będę na bieżąco monitorować sytuację i informować Państwa o wszelkich zmianach związanych z funkcjonowaniem szkoły i przedszkola w czasie strajku. 

      Kruszyn, 8 kwietnia 2019 r.                                                              Małgorzata Wojnowska

     • Komunikat dla rodziców!!!

      SZANOWNI RODZICE,

      w związku z otrzymaniem od Związków Zawodowych informacji, że począwszy od 8 kwietnia 2019 r. zaplanowany został na terenie kraju strajk nauczycieli i pracowników niepedagogicznych szkół i przedszkoli, który objąć ma również naszą placówkę, Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Kruszynie informuje, że mogą wystąpić utrudnienia i zmiany w organizacji pracy naszej szkoły i przedszkola.

      Zorganizowanie planowych zajęć dydaktycznych w szkole i przedszkolu może być w takiej sytuacji niemożliwe.

      Dyrektor zobowiązany jest zapewnić dzieciom w czasie strajku niezbędną opiekę, co najprawdopodobniej możliwe będzie wyłącznie w formie grupowych zajęć opiekuńczo-wychowawczych zorganizowanych dla uczniów szkoły i wychowanków oddziałów przedszkolnych.

             Mając na uwadze nadzwyczajne okoliczności, Dyrektor w porozumieniu z organem prowadzącym na bieżąco monitorować będzie sytuację i podejmować wszelkie możliwe decyzje oraz działania związane z zapewnieniem dzieciom i młodzieży należytej opieki.

       

      Kruszyn, 3 kwietnia 2019 r.                              Małgorzata Wojnowska

    • Turniej "Młodzież zapobiega pożarom"
     • Turniej "Młodzież zapobiega pożarom"

      W dniu 29 marca 2019 r. w Wiejskim Domu Kultury w Kruszynie odbyły się eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”.  Naszą szkołę reprezentowało ośmioro uczniów z naszej szkoły:

      w kategorii klas 1 – 6: Zosia Król, Martyna Palusiak, Wiktoria Priefer oraz Jan Goździk;

      w kategorii klas 7,8 i gimnazjum: Mikołaj Chmarzyński, Wojciech Mazalon, Gracjan Grygiel oraz Olivier Grygiel.


      Największą ilość punktów spośród naszych reprezentantów uzyskał Olivier Grygiel, który zajął drugie miejsce, a za nim na podium stanął Gracjan Grygiel zajmując trzecie miejsce. Pierwsza trójka z każdej kategorii otrzymała pamiątkowe dyplomy oraz vouchery do Empika. Kolejne eliminacje do etapu wojewódzkiego odbędą się w Dąbrowie Chełmińskiej 5 kwietnia 2019 r., na które pojedzie nasz reprezentant Olivier Grygiel. Trzymajcie za niego kciuki!

      Gratulujemy naszym uczestnikom i życzymy dalszych sukcesów!  

    • DZIEŃ ŚWIĘTEGO PATRYKA
     • DZIEŃ ŚWIĘTEGO PATRYKA

      17 marzec to Dzień Św. Patryka - patrona Irlandii. W tym dniu wielu uczniów przybyło ubranych na zielono, ponieważ to kolor ukochany przez Irlandczyków. Z tej okazji uczniowie przygotowali projekty multimedialne i ścienne ukazujące życie świętego Patryka oraz Irlandię - jej tradycje, atrakcje turystyczne, muzykę i tańce. Zielone trójlistne koniczyny, symbol Irlandii oraz tradycyjna Irlandzka muzyka towarzyszyły nam przez cały dzień w szkole.

     • Lista kandydatów przyjętych do klasy pierwszej Szkoły Podstawowej

       

       

       

      Lista kandydatów przyjętych do klasy pierwszej Szkoły Podstawowej

      im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Kruszynie na rok szkolny 2019/2020

       

      Na podstawie art. 158 ust. 1 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. — Prawo oświatowe,

      Dz. U, z 2017 r., poz. 59 i 949 dyrektor Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Kruszynie podaje listę dzieci przyjętych na rok szkolny 2019/2020 do klasy pierwszej :

       

       

      1.

      1. Depta Edward
      2. Drzyzgiewicz Zuzanna
      3. Jędrzejczyk Dominik
      4. Pietryga Oliwia
      5. Tomczyk Amelia

       

      1. Dzieci z obwodu szkoły zostają przyjęte do klasy pierwszej z urzędu.
      2. Data podania listy do publicznej wiadomości: 25.02019 r.

       

     • „Ekologia – Michaliny pasja”

      Z radością informujemy o sukcesie naszej uczennicy klasy VIII – Michaliny Adasiak, która zajęła IV miejsce w konkursie „Ekologia – nasza pasja” organizowanym prze Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Bydgoszczy.  Celem konkursu było sprawdzanie wiedzy uczniów z województwa kujawsko-pomorskiego z zakresu ekologii, gospodarki i ochrony środowiska przyrodniczego i zjawisk globalnych. Do konkursu została przygotowana przez nauczyciela geografii – p. Jolantę Gapińską. Gratulujemy.

     • AKCJA 'PODAJ ŁAPKĘ'

      Tegoroczna akcja "PODAJ ŁAPKĘ" dobiegła końca. Dzięki Państwa dobroci i życzliwości udało nam się zebrać  karmę, ręczniki, koce, zabawki i żwirek     dla kotów. Dary trafiły do pobliskiego schroniska dla zwierząt w Bydgoszczy. Bardzo dziękujemy za Państwa szczodrość!

       

      KARMĘ ZEBRALIŚMY W ILOŚCI:

          karma dla kota                                         karma dla psa

      sucha           mokra                                   sucha              mokra

      8800 g         4000 g                                  7000 g             5960 g

       

     • WARSZTATY PIECZENIA CIASTEK W PRZEDSZKOLU

      14 marca 2019r. w naszym przedszkolu roznosił się zapach słodkich ciasteczek, który wprawił wszystkich w wesoły nastrój. Wszystko to za sprawą warsztatów prowadzonych przez Panie z Koła Gospodyń Wiejskich. Każdy uczestnik otrzymał kawałek ciasta, które zostało  wcześniej przygotowane  i  z którego powstały słodkie ciasteczka. Dzieci z zapałem rozwałkowywały ciasto i wykrawały foremkami przeróżne kształty. Upieczone  ciasteczka każdy z wielkim zaangażowaniem ozdabiał lukrem, a także kolorowymi posypkami. Na zakończenie warsztatów odbyła się degustacja.

    • PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY
     • PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY

      Uwaga w czwartek 21.03.2019 r. w naszej szkole odbędzie się akcja "WIOSNA".

      Wspólnie uczcijmy ten piękny dzień ubierając się w kolorowych barwach. W tym dniu zaprezentujmy się w  odcieniach: ZIELONY, ŻÓŁTY ORAZ CZERWONY I RÓŻOWY.

      Ponadto na tę okazję każda klasa ma za zadanie przygotować MARZANNĘ EKOLOGICZNĄ, którą wspólnie w odpowiedni sposób pożegnamy.

      W czwartek, również zostanie rozstrzyzgnięty konkurs na kosz ekologiczny, a tymczasem zachęcamy klasy od VI do VII  do udziału w konkursie na stroik wiosenny.

    • WAŻNY KOMUNIKAT
     • WAŻNY KOMUNIKAT

      Komunikat 

      Dyrektora Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego

       w Kruszynie

      z dnia 15 lutego 2019 roku. 

       

      Informuję, że po zebraniu deklaracji Rodziców dzieci uczęszczających w roku szkolnym 2018/2019 do oddziałów przedszkolnych o kontynuowaniu wychowania przedszkolnego w roku szkolnym 2019/2020 brak jest wolnych miejsc w naszej placówce.

      W szkole funkcjonować będą tylko trzy oddziały przedszkolne ze względu na warunki organizacyjne szkoły i konieczność zapewnienia bezpiecznych i higienicznych warunków nauki i pracy.

      W związku z powyższym nie zostanie przeprowadzone postępowanie rekrutacyjne na rok szkolny 2019/2020 do oddziałów przedszkolnych w Szkole Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Kruszynie. Oznacza to, że szkoła nie będzie przyjmowała wniosków o zapisanie dziecka do naszego przedszkola.

      Rodzice zainteresowani zapisaniem dziecka do oddziału przedszkolnego mogą  złożyć wniosek do dyrektora innej placówki na terenie gminy Sicienko (SP Sicienko, SP Strzelewo, SP Wojnowo lub SP Samsieczno).

       

            Dyrektor

      Małgorzata Wojnowska

       

     • Przedszkolaki w Baju Pomorskim

      15 lutego 2019r. dzieci 5 i 6-letnie z naszego przedszkola wraz z wychowawcami wybrały się do Teatru „Baj Pomorski” w Toruniu na spektakl „Księga Dżungli”. Sztuka przedstawiała historię chłopca wychowywanego w lesie przez wilki. W spektaklu krok po kroku ukazane są najgłębsze zakątki tropikalnej puszczy, panujące w niej prawa, zwyczaje, tajemnice i sekrety. Aktorzy teatru dali popis swej kondycji fizycznej, idealnie naśladując zwierzęce zachowania.Wycieczka miała na celu ukazanie wartościowych sposobów spędzania wolnego czasu oraz dała dzieciom możliwość obcowania z teatrem, sztuką aktorską i żywym słowem. Przedszkolaki z dużym zainteresowaniem uczestniczyły w spektaklu. 

    • Zapraszamy na zajęcia - Gra GO w naszej szkole
     • Zapraszamy na zajęcia - Gra GO w naszej szkole

      Gra Go jest czymś więcej niż tylko grą, jest rozrywką umysłową na najwyższym poziomie. Jeżeli jesteś strategiem i chcesz nauczyć się tej nietuzinkowej gry, zapraszamy na zajęcia w piątki od godziny 12:45 do godziny 14:15.

      Zajęcia poprowadzi Pan  Maksym Wałaszewski - student matematyki ze specjalnością nauczycielską. Pasjonat matematyki i gier logicznych. 

      Zajęcia będą płatne 50 zł/miesiąc (zapisy w sekretariacie).

     • Gra Go - zajęcia pokazowe.

      W ubiegły piątek - liczne grono naszych uczniów brało udział w zajęciach pokazowych gry GO.

      Czym jest Go?

      Go jest jedną z najstarszych i najbardziej popularnych gier umysłowych na świecie. Podobnie jak szachy pochodzi z dalekiego wschodu, a najlepiej znana jest na terenie Japonii. Od graczy wymaga dużej dozy kreatywności, sprytu i logicznego myślenia. Posiada łatwe do przyswojenia zasady, co czyni ją perfekcyjną dla dzieci, nawet od pierwszych lat szkolnych. Pomaga też w przyswojeniu podstaw matematyki, przede wszystkim arytmetyki.

     • Paweł na krańcu świata!

      Paweł uczeń klasy ósmej spełnił jedno ze swoich marzeń - był w Kenii. Jest to państwo położone we wschodniej Afryce, to prawdziwy raj, gdzie przeżył egzotyczną przygodę. Na wycieczkę życia Paweł udał się tydzień przed feriami zimowymi wraz z rodzicami. Od momentu stanięcia na afrykańskiej ziemi zachwyciły go krajobrazy i niezwykła przyroda co zostało utrwalone na zdjęciach. Tydzień w Kenii to był czas wypełniony różnymi atrakcjami, m.in. emocjonującym safari podczas, którego Paweł miał okazję podziwiać dzikie zwierzęta spacerujące na otwartej przestrzeni. niektóre ze zwierząt uwiecznił na zdjęciach. Miał również okazję podziwiać niesamowite bogactwo raf koralowych. Ciekawym doświadczeniem było zobaczenie wioski masajskiej oraz afrykańskiej szkoły. Pełen wrażeń, wspomnień wraz ze zdjęciami szczęśliwie wrócił do Polski  i przykład jego podróży to dowód na to, że "marzenia same się nie spełniają, marzenia się spełnia". Cieszymy się, że dzięki wspomnieniom Pawła i udostępnionym nam zdjęciom mogliśmy się chociaż palcem na mapie przenieść na afrykański kraniec świata. Pawle! Gratulujemy Ci tej pięknej wycieczki.

     • Bezpieczne ferie zimowe!

      W piątek przed feriami, gościliśmy w szkole ratowników medycznych. Panowie przygotowali pokaz pierwszej pomocy przedmedycznej oraz przestrzegali przed niebezpieczeństwami podczas ferii zimowych. Spotkanie było zorganizowane dla wszystkich klas z podziałem na grupy.

     • APEL SUKCESÓW!

      W ostatnim dniu I semestru odbył się apel dla klas 4 - 8 dotyczący osiągnięć w nauce. Uczniowie, którzy zdobyli średnią z wszystkich przedmiotów powyżej 4,75 oraz otrzymali wzorowe lub bardzo dobre zachowanie, zostali nagrodzeni przez Panią dyrektor odznaką wzorowego ucznia. Wyróżnionym uczniom gratulujemy i wszystkim życzymy wysokuch sukcesów w nauce.

     • ROZSTRZYGNIĘCIE GMINNEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO „ŚWIĄTECZNA KARTKA”

      Celem konkursu było m.in. przybliżenie i zainteresowanie dzieci tradycją związaną z Bożym Narodzeniem, rozwijanie wrażliwości i wyobraźni artystycznej oraz prezentacja talentów plastycznych. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpiło 20.12.2018 r. Członkowie komisji jednogłośnie stwierdzili, że wszystkie prace były na bardzo wysokim poziomie, zachwycały kolorystyką, różnorodnością technik i pomysłowością. Prace oceniane były w dwóch kategoriach : 3-4 latki oraz 5-6 latki.

       

      Lista nagrodzonych w konkursie:

      Kategoria wiekowa: 3-4 latki

      I miejsce – Jakub Lis – Szkoła Podstawowa im. Ziemi Krajeńskiej w Samsiecznie

       II miejsc e – Laura Draus – Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Kruszynie

      III miejsce – Wiktoria Betke - Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Kruszynie

      Wyróżnienie – Miłosz Kwiatkowski – Szkoła Podstawowa im. Komisji Edukacji Narodowej w Strzelewie

       

      Kategoria wiekowa: 5-6 latki

      I miejsce – Maksymilian Sołtysiak - Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Kruszynie

      II miejsce – Dominika Fojut - Szkoła Podstawowa im. Ziemi Krajeńskiej w Samsiecznie

      III miejsce – Filip Półciennik - Szkoła Podstawowa im. Anieli Hrabiny Potulickiej w Wojnowie

      Wyróżnienie – Franciszek Depta - Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Kruszynie

       

      Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu i ich opiekunom.

      Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się 10 stycznia 2019r. o godzinie 10:00 w WDK w Kruszynie.

     • WARSZTATY KULINARNE

      11 grudnia 2018r. dzieci z oddziałów przedszkolnych uczestniczyły w warsztatach kulinarnych prowadzonych przez Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Kruszynie. Podczas zajęć dzieci uczyły się rozwałkowywać, faszerować serem oraz zlepiać pierogi. Każdy przedszkolak mógł poczuć się jak prawdziwy MasterChef. Śmiechu, radości i wspólnej zabawy było mnóstwo. 

     • SPOTKANIE Z POLICJANTEM W PRZEDSZKOLU

      Dziś 5.12.2018 wszystkie przedszkolaki miały okazję spotkać się z policjantami by poznać specyfikę zawodu, ale przede wszystkim utrwalić wiedzę na temat bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię.

      Przedszkolaki doskonaliły sposób przechodzenia przez wyznaczone miejsce na szosie, zwracając szczególną uwagę na sygnalizator.

      Policjanci uświadomili dzieciom jak ważne jest bycie widocznym na drodze dzięki specjalnej tubie. Niespodzianką był prezent dla wszystkich przedszkolaków- kamizelki odblaskowe. Tak wiec Mikołaj przyszedł do dzieci nawet dzień wcześniej:P