• SPOTKANIE Z POLICJANTEM W PRZEDSZKOLU

     • Dziś 5.12.2018 wszystkie przedszkolaki miały okazję spotkać się z policjantami by poznać specyfikę zawodu, ale przede wszystkim utrwalić wiedzę na temat bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię.

      Przedszkolaki doskonaliły sposób przechodzenia przez wyznaczone miejsce na szosie, zwracając szczególną uwagę na sygnalizator.

      Policjanci uświadomili dzieciom jak ważne jest bycie widocznym na drodze dzięki specjalnej tubie. Niespodzianką był prezent dla wszystkich przedszkolaków- kamizelki odblaskowe. Tak wiec Mikołaj przyszedł do dzieci nawet dzień wcześniej:P

     • Julia Wojdylak z Kruszyna laureatką Ogólnopolskiego przeglądu „TANECZNE WIKTORIE GŁOWNO 2018”

     • 17 i 18 listopada 2018 r. w hali sportowo-widowiskowej przy Szkole Podstawowej Nr 2 w Głownie odbyła się XVII edycja Ogólnopolskiego Przeglądu Zespołów Tanecznych i Solistów „Taneczne Wiktorie 2018”. Organizatorem tego wydarzenia był Miejski Ośrodek Kultury w Głownie, a patronat nad nim objęli tradycyjnie już – Burmistrz Głowna i Starosta Powiatu Zgierskiego.

      XVII edycja konkursu przyciągnęła do Głowna zespoły taneczne i tancerzy solistów m.in. z Bydgoszczy, Warszawy, Poznania, Kutna, Łodzi, Strykowa, Skierniewic,czy Łodzi, Dmosina, Łasku, Tarnowskich Gór, Aleksandrowa Łódzkiego, Kielc, Jędrzejowa, Konstantynowa Łódzkiego.

      Wśród nich znalazły się tancerki należące do Grupy Baletowej z Kruszyna prowadzonej przez Panią Jolantę Nawrotek:

       

      • Draus Zuzanna
      • Lewandowska Wiktoria
      • Wojdylak Julia

      Uczestników konkursu oceniali: przewodniczący jury Sebastian Białobrzeski-/Gdańsk/ tancerz, choreograf, pedagog tańca klasycznego, współczesnego, jazzowego, absolwent Państwowej Szkoły Baletowej w Gdańsku oraz Akademii Muzycznej w Warszawie na wydziale pedagogiki tańca. Juror festiwali tanecznych z kilkunastoletnim doświadczeniem, Jacek Suchiński – /Malbork/ tancerz, instruktor tańca hip hop, house, street dance, choreograf, animator kultury. Twórca i organizator Europejskich Dni Tańca w Malborku. Juror wielu festiwali tanecznych, Anna Sikorska/Gdańsk/tancerka, sędzia skrutiner, absolwentka Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej w Gdańsku, instruktor i choreograf tańca dancehall oraz Piotr Białobrzeski/Gdańsk/ tancerz hip hop. house, LA style, breakdance, pooping, looping, absolwent  Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi na wydziale „Taniec” ,instruktor hip hop oraz juror.

      Dziewczyny z Grupy Baletowej „Versus” dały z siebie jak najwięcej. Udział w tak znaczącej imprezie wymagał od nich wielogodzinnych przygotowań oraz włożenia dużej ilości pracy by wypaść jak najlepiej. Konkurencja była duża a ilość 118 solistów biorących udział w imprezie mówi sama za siebie.

      Pomimo wspaniałych występów naszych solistek to Juli Wojdylak udało się pokonać konkurencje w swojej kategoria wiekowej 9 lat zajmując pierwsze miejsce.

      Gratulujemy całej trójce występu na tak znaczącej imprezie i czekamy na kolejne sukcesy.

     • SMACZNE, ZDROWE I KOLOROWE ŚNIADANIE BIEDRONEK

     • W naszym przedszkolu promujemy zdrowy tryb życia. Dzieci z grupy „Biedronek” rozmawiały o tym, w jaki sposób należy dbać o swoje zdrowie. Dowiedziały się co to jest „piramida żywieniowa” oraz jakie potrawy korzystnie wpływają na nasze zdrowie. Przedszkolaki po umyciu rąk przystąpiły do „ciężkiej pracy” - robienia kanapek. Wyglądały one pięknie i kolorowo, a smakowały pysznie i były pełne witamin. 

     • DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

     • W dniu 26.11.2018r. dzieci ze wszystkich grup przedszkolnych uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Tego dnia każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim przyjacielem - misiem. W tym roku naszą uroczystość zaczęliśmy od przywitania wszystkich przedszkolaków i ich misiów. Następnie posłuchaliśmy krótkiej historii powstania tego święta oraz obejrzeliśmy prezentację o znanych i lubianych misiach z dziecięcych bajek. Ciekawą atrakcją była też misiowa fotobudka w której dzieci mogły zrobić sobie zdjęcie. Na koniec odbyła się gimnastyka z misiem, zabawy z chustą animacyjną oraz liczne zagadki i konkursy. Dzień ten był pełen wrażeń. 

     • I TY MOŻESZ ZOSTAĆ ŚW. MIKOŁAJEM

     • I TY MOŻESZ ZOSTAĆ

      ŚW. MIKOŁAJEM I POMÓC SPEŁNIĆ MARZENIA DZIECIOM W AFRYCE!!!

       

      Szkolne Koło Caritas w Kruszynie organizuje zbiórkę pieniędzy, na rzecz pomocy dzieciom w Afryce.

      Ofiarując swój grosz, sprawisz, że te Święta Bożego Narodzenia będą jeszcze bardziej wyjątkowe.

       

       

      Zbiórka odbędzie się: 6.12.2018  podczas przerw lekcyjnych

      Wolontariusze Szkolnego Koła Caritas

       

     • ZAJĘCIA BIBLIOTECZNE MOTYLKÓW

     • Dnia 26.11.2018 r. dzieci z grupy "Motylki"  wybrały się do Wiejskiej Biblioteki w Kruszynie, data szczególna dla przedszkolaków, gdyż był to Dzień Pluszowego Misia. Pani Agnieszka Truszczyńska dała dzieciom możliwość obcowania z książką poprzez wybór najciekawszych dla nich lektur. Z uwagi na święto misia "Motylki" wysłuchały bajki o przyjaźni niedźwiadka z kamieniem. Dużą radość sprawił dzieciom taniec z ulubionymi pluszakami. Po tańcu przyszedł czas na pracę plastyczną, którą dzieci wykonały starannie z wielkim zaangażowaniem. Jednak najwięcej emocji wywołała "misiowa" konkurencja zręcznościowa, w której dzieci musiały wykazać się wytrwałością i dokładnością. Wszystkie przedszkolaki powróciły z uśmiechem do przedszkola mówiąc,że wrócą do biblioteki z rodzicami.

     • MISTRZOSTWA POLSKI JUNIORÓW W SPEEDCUBINGU

     • „Speedcubing” pochodzi od słów „Speed” – szybkość oraz „Cube” – kostka. Jest to forma aktywności intelektualno-fizycznej polegająca na szybkim rozwiązywaniu wszystkich odmian kostki Rubika oraz innych łamigłówek mechanicznych.

       

      Uczeń naszej szkoły Tymoteusz Będziński z klasy IV brał udział w Mistrzostwach Polski w speedcubingu, które odbyły się w Gdańsku. Tymek startował w konkurencji 3x3x3, gdzie średnią z 5 prób ułożenia kostki uzyskał w czasie 37.74 s. Wynik ten pozwolił mu zająć 4 miejsce w tych mistrzostwach.

      Gratulujemy!!

       

      Więcej informacji o speedcubingu można znaleźć na stronie: https://www.speedcubing.pl/

     • PRZEDSZKOLAKI DLA NIEPODLEGŁEJ

     • Dnia 21.11 listopada w WDK w Kruszynie odbył się koncert patriotyczny z okazji 100 lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Z uwagi na to, że już od najmłodszych lat wpajamy dzieciom miłość do Ojczyzny oraz uczymy symboli narodowych, przedszkolaki również chciały w uroczysty sposób uczcić to wielkie święto.

      W koncercie brały udział dzieci ze wszystkich grup przedszkolnych ubrane w biało-czerwone stroje. Pierwsze wystąpiły bardzo dzielne maluszki (pierwszy raz na tak dużej scenie) z utworem "Jestem Polakiem" . Dzieci czteroletnie zaśpiewały i zatańczyły do piosenek żołnierskich : "Przybyli ułani" oraz "Szara Piechota".

      Z kolei  pięcio i sześciolatki wystąpiły wspólnie. Ich pierwszym utworem była piosenka "My jesteśmy Polakami". Następnie dzieci wystąpiły w inscenizacji legendy "Lech, Czech i Rus". Posumowaniem całego koncertu była piękna piosenka podsumowująca wiedzę przedszkolaków na temat niepodległości pt. "Co to jest niepodległość?". Widząc wzruszenie rodziców i bliskich na widowni sądzimy, że występ ten zostanie w pamięci wszystkich na bardzo długi czas.

     • MAPA ZAGROŻEŃ BEZPIECZEŃSTWA

     • Szanowni Państwo!

      Uprzejmie informujemy, że na stronie Internetowej policji http://www.policja.pl/pol/mapa-zagrozen-bezpiecze/33880,dok.html jest udostępniona MAPA ZAGROŻEŃ BEZPIECZEŃSTWA, na której można sprawdzić oraz zgłosić zagrożenie.

      Prosimy o regularne odwiedzanie tej strony i oznaczanie zagrożeń zwłaszcza tych drogowych, które bardzo często zdarzają się w okolicach naszej szkoły. Nagłośnienie tego problemu może znacznie przyczynić się do poprawy sytuacji poprzez instalację sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ulic Bydgoska - Szkolna w Kruszynie.

      Inicjatywa ta służy bezpieczeństwu uczniów naszej szkoły i mieszkańców Kruszyna. Prosimy o pomoc w tej sprawie.

       

     • UWAGA ZEBRANIE! 22.11.2018 r.

     •  

      KLASA:         GODZINA:

           2                  17.00

           3                  17.00

           4a                16.30

           4b                16.30

           5a                16.30

           5b                17.00

           6                  odwołane

          7a                 18.00

          7b                 16.30

          8                   16.30

     • Obchody stulecia odzyskania niepodległości w kruszyńskiej podstawówce

     •  

      Link do YouTube: https://www.youtube.com/watch?v=OaICY-fNo_A

       

      W piątek, 9 listopada, w naszej kruszyńskiej podstawówce miały miejsce uroczyste obchody setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Zorganizowanemu z tej okazji apelowi przyświecały słowa: „Tak samo, a jednak inaczej”. Jak zostało to wytłumaczone w czasie trwania uroczystości, corocznym celebracjom towarzyszyły te same co zawsze uczucia radości, dumy i melancholii, ale doniosłość i niezwykłość chwili związana z wyjątkowością setnej rocznicą była inna.

      Uczniowie przygotowujący apel pod kierunkiem Aliny Pastor i Agnieszki Żarnowskiej, zaprezentowali się w nieszablonowym przedstawieniu, w którym nie pojawił się ani jeden wiersz tradycyjnie deklamowany w czasie obchodów Dnia Niepodległości, podstawą słowa mówionego była natomiast rozmowa mamy z synem, który początkowo wykazywał zniechęcenie i zmęczenie przygotowaniami do stulecia, jednak w toku przedstawienia zmienił zdanie i zrozumiał ideę tak hucznego świętowania 11 listopada. Dialogi spajały liczne piosenki o tematyce patriotycznej i wojskowej śpiewane przez szkolny chór i uzupełniane grą aktorską uczniów z klasy Vb. W finale została podkreślona postawa patriotyzmu i poczucie więzi z małą i dużą ojczyzną. Słowa „Jesteśmy stąd” gościły w chóralnej piosence, etiudzie teatralnej wykonanej przez piątoklasistów, występie pierwszoklasistów, którzy w tym dniu byli pasowani na ucznia oraz w polonezie, przepięknie zatańczonym przez grupę baletową prowadzoną przez Jolantę Nawrotek.

      Niezwykłą chwilą kończącą uroczysty apel było wspólne odśpiewanie czterech zwrotek „Mazurka Dąbrowskiego” o godz.11.11. Należy podkreślić, że hymn został wykonany tak samo, a jednak inaczej. Tak samo, bo w szkole w czasie każdej uroczystości śpiewane są cztery strofy tej najważniejszej polskiej pieśni; inaczej – bo zebrani wyrażali swym śpiewem takie emocje, jak duma, radość i ogromne rozrzewnienie, z niespotykaną dotąd siłą.

      Jak podkreślali licznie zgromadzeni uczestnicy wydarzenia, całość miała bardzo wzruszający charakter, ponieważ zaprezentowane przedstawienie mówiło o ważnych dla Polski sprawach w sposób bardzo ludzki, bliski i chwytający za serce, gdzie zbędny patos został zastąpiony szczyptą humoru. Przybyli goście podkreślali profesjonalizm uroczystości, niejedna osoba przyznała się również do łez wzruszenia.

     • WYNIKI KONKURSU "POLSKIE SYMBOLE NARODOWE

     • Z okazji obchodów 100 lecia niepodległości w naszej szkole odbył się konkurs plastyczno - techniczny "polskie symbole narodowe". Uczniowie wykonali prace związane z hymnem, godłem i flagą Polski.

      Wyniki konkursu:

       

          Kategoria klas 1 – 3                          Kategoria klas 4 – 8

      1. Zosia Kierul                                1. Weronika Badziągowska
      2. Nikola Puczyńska                       2. Mikołaj Groblica
      3. Zosia Kaźnica                            3. Leon Kaźnica
      4. Maja Woropaj                            4. Antoni Bombała
      5. Jakub Janczak                           5. Ariadna Żarnowska

       

     • "Kartka jubileuszowa dla Polski"

     • Zuzanna Drzyzgiewicz z grupy „O” zdobyła pierwsze miejsce w gminnym konkursie plastycznym „Kartka jubileuszowa dla Polski”. Celem konkursu było przede wszystkim: budzenie wśród dzieci przedszkolnych poczucia przynależności narodowej, promowanie pozytywnych zachowań związanych z kształtowaniem postaw patriotyzmu i miłości do Ojczyzny oraz rozbudzanie zainteresowań swoim krajem poprzez nabywanie nowych informacji na temat Polski. Serdecznie gratulujemy!

     • AKCJA "REKORD DLA NIEPODLEGŁEJ" ZAPROSZENIE

     • W piątek, 9 listopada 2018 r. o godzinie 10.00 w sali gimnastycznej, zapraszamy na obchody 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

      Ponadto, punktualnie o godzinie 11:11, w ramach świętowania wspólnie zaśpiewamy 4-zwrotkowy hymn narodowy.

     • SIATKARSKI TURNIEJ NAUCZYCIELI

     • 27 października w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 3 w Nakle zorganizowano jubileuszowy, XX Turniej Piłki Siatkowej Nauczycieli im. Łucjana Dombka z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Nauczyciele i pracownicy naszej szkoły również brali udział w turnieju, gdzie po walecznych meczach ostatecznie zajęli 5 miejsce.

     • BIEDRONKI Z WIZYTĄ W BIBLIOTECE

     • 22 października grupa „0” odwiedziła Filię Biblioteki Gminnej w Kruszynie. Pani Agnieszka Truszczyńska zapoznała dzieci z zasadami korzystania z biblioteki. Przygotowała dla dzieci pokaz literatury dziecięcej o tematyce jesiennej oraz bardzo ciekawe zagadki i zabawy. Następnie dzieci otrzymały upominki - papierowe torebki, które samodzielnie ozdobiły. Nie zabrakło także słodkiego poczęstunku. Wizyta w bibliotece była bardzo interesująca i pouczająca. Dzieci wróciły zadowolone i uśmiechnięte, bogatsze o nowe czytelnicze doświadczenia.

     • DZIEŃ POCZTY POLSKIEJ W PRZEDSZKOLU

     • 18 października obchodziliśmy we wszystkich grupach przedszkolnych Dzień Poczty Polskiej. Dzieci dowiedziały się, jaką drogę musi przejść przesyłka zanim trafi do adresata. Przedszkolaki nauczyły się poprawnie adresować list i w odpowiednim miejscu przyklejać znaczek pocztowy. Po teorii przyszedł czas na praktykę. Dzieci narysowały piękne obrazki i umieściły je w kopertach zaadresowanych do swoich bliskich.