Nawigacja

 • Uczniowie wyróżnieni odznaką „WZOROWY UCZEŃ” I semestr 2017/2018

  KLASA II

  Cholewińska Julita

  Janowska Lena

  Kierul Zofia     

  Milewska Julia  

  Ziomkowska Julianna

  KLASA III A

  Król Zofia

  Żarnowska Aleksandra

  Janczak Zuzanna

  Goździk Jan

  Będziński Tymoteusz

  Bukowiecki Leonard

  Groblica Mikołaj

  Bombała Antoni

  KLASA III B

  Wiktor Jasiński

  Jan Poła

   Tymoteusz Wojtynowski

   Tomasz Zwada

  Julia Wojdylak

  Julia Pyra

   Rozalia Szydziak

    Zofia Kuligowska.

  KLASA IV A

  Baranowicz Miłosz – 5,00

  Jankowska Wiktoria – 5,27

  Janowska Wiktoria – 5,27

  Milewska Natalia – 4,91

  KLASA IV B

  Łoś Lena – 5,45

  Dyrda Aleksander – 5,18

  Lis Oliwia – 5,00

  Priefer Mikołaj – 5,00

  Żuchowski Nikodem – 4,82

  Najdowski Franciszek – 4,73

  KLASA  V

  Król Julia – 5,73

  Hulaj Aleksandra – 5,73

  Michalska Julia 2006  – 5,64

  Tomaszewska Agata– 5,64

  Wiaderkiewicz Karolina – 5,36

  Lewandowska Wiktoria– 5,36

  Mazur Wiktoria– 5,27

  Binienda Martyna – 5,00

  Ciarka Antonina – 5,30

  Michalska Julia 2007 – 4,91

  Pinkowski Juliusz– 4,91

  Borzyszkowska Magdalena – 4,91

  KLASA VI  A    

  Ziomkowski Mateusz – 5,63

  Adasiak Marceli – 5,63

  Gabryelski Kacper – 4,90 

  Maciejewski Szymon – 5,00    

  Zwada Maja – 4,90

  Badziągowska Weronika – 4,72

  KLASA  VI B

  Chmarzyński Mikołaj - 5,27

  Mazalon Wojciech – 5,09

  Pankowska Maria -  4,82

  Sitarek Zuzanna - 5,09

  Wojciechowski Jakub – 4,73

  Drabik Anna – 5,00

  Kwiatkowski Jakub – 5,00

  Trela Małgorzata – 5,18

  Wiśniewski Piotr  - 5,09

  KLASA  VII

  Adasiak Michalina - 5,21

  Marcinkowska Martyna – 4,86

  Torzecki Paweł – 5,14

  Ulatowska Maria – 4,88

  Razem: 63  uczniów wyróżnionych odznaką „Wzorowy uczeń”

 • ZEBRANIA Z RODZICAMI

   

  Serdecznie zapraszamy Rodziców uczniów klas I-VII na zebrania, które są podsumowaniem pracy w I semestrze 2017/2018 roku

  8 lutego 2018 roku- czwartek

  kl. III B- 16:15

  kl. IV A, VII- 16:30

  kl. I, II, III A, IV B, V- 17:00

  kl. VI B- 17:15

  VI A- 17:45

  Zebranie dla rodziców uczniów wyjeżdżających na obóz narciarski z p. Kamilem- czwartek 8 lutego godz. 17:00 !

 • NABÓR  DO SZKOŁY I ODDZIAŁÓW PRZEDSZKOLNYCH

  NABÓR  DO SZKOŁY I ODDZIAŁÓW PRZEDSZKOLNYCH SZKOŁY PODSTAWOWEJ

  IM. KARDYNAŁA STEFANA WYSZYŃSKIEGO

  W KRUSZYNIE NA ROK SZKOLNY 2018/2019

  Szanowni Państwo!

  Dyrektor Szkoły informuje, że rekrutacja na rok szkolny 2018/2019 dzieci do oddziałów przedszkolnych oraz  uczniów do klas pierwszych w Szkole Podstawowej w Kruszynie rozpocznie się 15 lutego 2018 roku.

   

  Nabór do oddziałów przedszkolnych

   

  Rodzice dzieci uczęszczających w roku szkolnym 2017/2018 do oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych składają deklarację o kontynuowaniu wychowania przedszkolnego danej placówce w roku szkolnym 2018/2019 – w terminie do 8 lutego 2018 roku.

   

  Po zebraniu deklaracji zostanie ustalona liczba wolnych miejsc przedszkolnych, na które zostanie przeprowadzone postępowanie rekrutacyjne.

   

  Postępowanie rekrutacyjne dotyczy także dzieci sześcioletnich, zobowiązanych do odbycia rocznego przygotowania przedszkolnego, które do tej pory nie korzystały z wychowania przedszkolnego w danej placówce lub w ogóle.

   

  W przypadku przedszkoli, oddziałów przedszkolnych nie ma rejonizacji – obwodem jest teren całej gminy.

   

  Rodzice zainteresowani zapisaniem dziecka do oddziału przedszkolnego w wybranej szkole podstawowej winni złożyć wniosek do dyrektora właściwej placówki (wniosek można złożyć do maksymalnie trzech placówek realizujących wychowanie przedszkolne).

   

  Dokumenty do pobrania:

  • Wniosek o przyjęcie do publicznego przedszkola
  • Harmonogram rekrutacji
  • Kryteria rekrutacji

   

  Nabór do klas pierwszych szkół podstawowych

   

  Dzieci zamieszkałe w obwodzie danej szkoły podstawowej przyjmowane są do klasy pierwszej z urzędu na podstawie zgłoszenia.

   

  Dzieci zamieszkałe poza obwodem danej szkoły podstawowej są przyjmowane do klasy pierwszej po przeprowadzeniu postępowania rekrutacyjnego na podstawie wniosku.

   

  Zgłoszenia i wnioski składa się do dyrektora właściwej szkoły podstawowej.

   

  Dokumenty do pobrania:

  • Zgłoszenie dziecka do klasy pierwszej szkoły podstawowej
  • Wniosek o przyjęcie do klasy pierwszej szkoły podstawowej
  • Harmonogram rekrutacji
  • Kryteria rekrutacji

   

   

  Wszelkich informacji na temat rekrutacji udzielają dyrektorzy szkół oraz wyznaczeni pracownicy szkół.

   

   

  Informacje dotyczące rekrutacji do przedszkola w zakładce - przedszkole.

  Informacje dotyczące rekrutacji do szkoły w zakłace - sekretariat

   

 • BAL KARNAWAŁOWY W PRZEDSZKOLU

  We wtorek, 30.01, odbył się Bal karnawałowy przedszkolaków. W tym dniu dzieci oraz panie przyszły przebrane w stroje karnawałowe. Wśród uczestników balu pojawiły się m.in. postaci z bajek, zwierzątka,  ulubieni bohaterowie filmów i komiksów. Dzień wypełniony był zabawami, tańcami, a także konkursami. Nie zabrakło też słodkiego poczęstunku! 

  Zabawa była bardzo udana! 

  E.B.

 • DZIEŃ BABCI I DZIADKA W PRZEDSZKOLU

  W minionym tygodniu, w przedszkolu, odbyły się uroczystości z okazji  Dnia Babci i Dziadka.  Przedszkolaki zaprosiły swe Babcie i swych Dziadków do WDK w Kruszynie, gdzie wystąpiły na specjalnie  przygotowanej scenie. Zaśpiewały piosenki, zatańczyły tańce i pięknie wyrecytowały wiersze - dla przybyłych gości. Po zaprezentowaniu swoich talentów zostały nagrodzone gorącymi brawami. Mali artyści wręczyli upominki i razem z Babcią i Dziadkiem zasiadły do słodkiego poczęstunku. Był to bardzo emocjonujący i wyjątkowy dzień!

  Składamy podziękowania przybyłym gościom, rodzicom za pomoc w organizacji uroczystości oraz panu Jakubowi Stachowiczowi.

  Przedszkolaki i Wychowawcy

   

  E.B.

 • "Przydasie", czyli historia niewielka Guzika z Pętelką

   

  17 stycznia,  grupy "Smerfy" "Żabki" wybrały się do Kinoteatru "Adria" w Bydgoszczy. Obejrzały tam historię dzieci, które lubią psocić i zostawiać po sobie nieporządek. Jednak każdej nocy przychodzą do nich małe, urocze krasnoludki - "Przydasie" i pomagają w doprowadzaniu do ładu ich pokoju. Każdego ranka budzą się bardzo zdziwione tym, że podczas snu "ktoś" wszystko posprzątał. 

  Opowieść ta uczyła przedszkolaków poczucia obowiązku, odpowiedzialności, sumienności, rzetelności oraz zachowania pewnej dyscypliny. 

  E.B.

 • JAŚ I MAŁGOSIA PO ANGIELSKU U PIERWSZOKLASITÓW

   

   

  W środę, 17 stycznia 2018 roku, w naszej szkole zostało pokazane anglojęzyczne przedstawienie Hansel and Gretel (Jaś i Małgosia). Na uwagę zasługuje fakt, że pierwszoklasiści nie byli jego odbiorcami, a twórcami. To oni wcielili się w role baśniowych postaci i zaprezentowali je przybyłym licznie rodzinom w formie teatrzyku kukiełkowego.

  Scenariusz opracowany na podstawie baśni braci Grimm przez nauczycielkę języka angielskiego, Agnieszkę Żarnowską, został przygotowany tak, by każdy uczeń z dwudziestotrzyosobowej klasy pierwszej mógł zaprezentować się na scenie. W tekście pojawiły się zatem liczne ptaki (zięby, sójki, dzięcioł, kukułka, sowa), a także mniejsze i większe zwierzęta (jeże, wiewiórki, sarny, lis i wilk), które towarzyszyły Jasiowi i Małgosi w ich przygodach. Same kukiełki oraz dekoracje i rysunki uzupełniające scenografię zostały przygotowane samodzielnie przez uczniów w trakcie dodatkowych zajęć z języka angielskiego. W trakcie ich wykonywania dzieci utrwalały nazwy kolorów i poznawały wiele nowych wyrazów i struktur językowych: wzbogacały słownictwo z zakresu świata zwierzęcego, uczyły się nazw różnych słodkości, ćwiczyły sposób opowiadania o uczuciach, śpiewały piosenki.

  Po długich i żmudnych przygotowaniach nadeszła oczekiwana chwila i pierwszoklasiści wcielili się w role swoich postaci. Podekscytowanie dzieci i usterki techniczne stały się wprawdzie źródłem wielu zabawnych sytuacji, a „shush” dobiegające zza sceny można by uznać za mimowolny efekt specjalny, jednakże – jak zauważyła pani dyrektor, Małgorzata Wojnowska – piękny brytyjski akcent, już teraz słyszalny w krótszych i dłuższych partiach tekstu, świadczy o niewątpliwym potencjale i dobrze rokuje na przyszłość. Podkreślić należy zwłaszcza długie kwestie wypowiadane przez odtwórców ról tytułowych (Julię i Karola Drejów), jak również płynne i lekko brzmiące wypowiedzi Macochy (Valentiny Bussani), ale nie można zapominać o pozostałych aktorach. Dla wielu spośród nich udział w przedstawieniu był szansą na oswajanie się z publicznymi występami i stwarzał możliwość radzenia sobie w trudnych sytuacjach.

  Choć pojawiły się trudności, dzieci z uśmiechem opowiedziały do końca historię Jasia i Małgosi. Dlaczego? Ponieważ pierwsza klasa jest pełna energii i bardzo lubi zajęcia językowe, a nauka do przedstawień sprawia, że obcojęzyczne struktury łatwiej zapadają w pamięć. Pierwszaki będą zatem się bawić, grać i uczyć… coraz lepiej.

   

 • DZIEWIĘĆ MIESIĘCY HISTORII ZBAWIENIA W NIEZWYKŁEJ ODSŁONIE

   

  W sobotę, 13 stycznia 2018 roku, publiczność zebrana w naszej szkole obejrzała przedstawienie bożonarodzeniowe Dziewięć miesięcy historii zbawienia przygotowane przez koło teatralne 13+.

  Znana wszystkim historia biblijna o narodzinach Jezusa została ukazana w nowej, nietuzinkowej odsłonie.  Ponieważ na temat Bożego Narodzenia wypowiedziano ze sceny wiele słów, a także zaśpiewano mnóstwo pięknych, tradycyjnych kolęd, opiekunowie koła chcieli tę samą opowieść wyrazić w inny sposób, bez udziału tekstu wypowiadanego przez aktorów. Tak zrodził się pomysł przedstawienia pantomimiczno-muzycznego, w którym opowieść miała być wyrażona poprzez mimikę, gest i ruch sceniczny, a nastrój i emocje zostać wyeksponowane i podkreślone dzięki muzyce i grze światła. Młodzi aktorzy otrzymali zatem niełatwe zadanie stworzenia postaci rodem ze starożytnej Palestyny, żywo reagujących emocjonalnie na wydarzenia, w których uczestniczyły. W sposób szczególny dotyczyło to zwłaszcza dwojga głównych bohaterów opowieści, Józefa i Maryi (granych odpowiednio przez Juliannę Baranowicz z klasy VIb i Wiktorię Jankowską z klasy IVa). W pamięci widzów zapewne na długo pozostaną sceny zwiastowania i snu Józefa, odegrane przekonująco i odzwierciedlające szeroki wachlarz uczuć: od zdziwienia po zrozumienie, od niepewności po pokorną akceptację, od rozpaczy po spokojną radość, od buntu po całkowitą ufność i zawierzenie. Nie należy też zapominać o scenach zbiorowych, zarówno tych ukazujących codzienność starożytnego miasta Bliskiego Wschodu, jak i tych prezentujących atmosferę panującą w ówczesnej karczmie.

  I gra aktorska, i poruszająca muzyka, wzmacniająca skalę prezentowanych uczuć, pozostawały w ścisłej korelacji z filmem odtwarzanym na ogromnym ekranie i dopełniającym dzieła, zaś barwne stroje i subtelne efekty specjalne stanowiły dodatkowy element wskazujący na rozmach przedsięwzięcia. Zgromadzona na sali publiczność doceniła tę niezwykłą odsłonę znanej wszystkim historii zbawienia długimi owacjami na stojąco i licznymi gratulacjami przekazywanymi twórcom spektaklu bezpośrednio po jego zakończeniu.

   

 • DRZWI OTWARTE

   

  Serdecznie zapraszamy Rodziców na indywidualne spotkania z nauczycielami kl. I-VII

  w dniu 15 stycznia (poniedziałek) o godz. 17:00.

   

 • W ŚWIĄTECZNYM NASTROJU

   

    22 grudnia podczas spotkania wigilijnego na sali gimnastycznej uczniowie klasy 4 a i 5, przedszkolaki oraz dzieci z grupy baletowej i zespołu wokalnego Schola zaprezentowały społeczności szkolnej jasełka bożonarodzeniowe. Tegoroczny występ poza tradycyjnym religijnym wymiarem Bożego Narodzenia, miał też cel edukacyjny. Piątoklasiści pod opieką pani Jolanty Gapińskiej zabrali nas w podróż po świecie, prezentując zwyczaje i tradycje bożonarodzeniowe obchodzone na różnych szerokościach geograficznych. Występ wzbogacony został prezentacją fotografii, urozmaicony muzyką, śpiewem i tańcem. Uczniowie popisali się grą znanej kolędy "Cicha noc"na cymbałkach oraz znajomością pastorałek i kolęd w języku angielskim, niemieckim i czeskim pod opieką pani Marty Stachowicz. Natomiast pani Jolanta Nawrotek przygotowała dzieci z młodszej i starszej grupy baletowej, które wykonały przepiękne układy taneczne w klimacie świątecznym. Występ zakończyły trzy grupy przedszkolaków, śpiewając piosenkę dla obecnego między innymi na sali św. Mikołaja. W tak odświętnej atmosferze wszyscy uczniowie udali się wraz z wychowawcami na klasowe spotkania wigilijne.

   

 • WIGILIA SZKOLNA

   

                                                               

   

      Zapraszamy Rodziców na spotkanie wigilijne na sali gimnastycznej i jasełka w dniu

  22 grudnia 2017 roku o godz. 8:30. Następnie uczniowie spotkają się na wigiliach klasowych z wychowawcami.

  Odwozy:

  szkoła o godz. 11:30,

  przedszkole o godz. 12:45.

   

 • ZAJĘCIA PROEKOLOGICZNE W PRZEDSZKOLU

   

  W poniedziałek, 18.12 mieliśmy okazję gościć p.Tomasza Karmowskiego z Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych "Corimp" w Bydgoszczy. Pan Tomasz opowiedział jak należy dbać o środowisko oraz jak prawidłowo segregować śmieci. Przeprowadził konkurecję, w której należało podzielić różne opakowania do odpowiednich pojemników. Następnie rozdał upominkowe odblaski.

  Dziękujemy za ciekawą lekcję ekologii! 

  E.B.

   

 • WARSZTATY ZIMOWE U "SMERFÓW"

   

  W minioną środę, w grupie "Smerfów", odbyły się warsztaty zimowe, na które zostały zaproszone dzieci wraz z rodzicami. Na początku przedszkolaki zaśpiewały piosenkę a następnie z mamą i tatą "rapowały" świąteczny utwór o Mikołaju. Pożniej odbyły się zabawy z chustą animacyjną, a na koniec uczestnicy spotkania malowali palcami na folii -  zimowy pejzaż. Powstały przepiękne dzieła! 

  Dzieci i wychowawca dziękują rodzicom za wspaniałą zabawę!

  E.B.

 • WARSZTATY CERAMICZNE

   

  13 grudnia w przedszkolu odbyły się warsztaty ceramiczne. Przedszkolaki wykonywały upominki dla Babć i Dziadków, którzy będą niebawem zaproszeni na uroczystość z okazji ich Święta. Mali artyści wykonali śliczne prezenciki, których jednak nie możemy jeszcze zdradzić! 

  E.B.

 • SMERFY I PSZCZÓŁKI W "KARMELOWEJ KRAINIE"

   

  W tym tygodniu, dzieci z grupy "Smerfy"  oraz "Pszczółki" wybrały się do Manufaktury słodyczy - "Karmelowa Kraina", która znajduje się na ul. Długiej w Bydgoszczy. Na miejscu zobaczyły jak wyrabia się masę na cukierki oraz lizaki. Poznały różne aromaty i składniki potrzebne do jej wykonania. Miały okazję samodzielnie wykonać lizaka oraz zrobić zakupy:) Na drogę zabrały różne słodkości i z uśmiechem wróciły do przedszkola.

  E.B.

 • MIKOŁAJ U PRZEDSZKOLAKÓW

   

  Jak co roku o tej porze, do  naszego przedszkola zawitał św Mikołaj. Po krótkich występach dzieci obdarował małymi upominkami i zrobił pamiątkowe zdjęcie z przedszkolakami. Było to, jak zawsze, emocjonujące spotkanie! Niestety Mikołaj nie mógł zagościć na dłużej, ponieważ z pośpiechem ruszył w daleką podróż.

  E.B.

 • SPOTKANIE Z BAJKĄ - "DZIADEK DO ORZECHÓW"

  5 grudnia, dzieci z grupy "Smerfy" oraz klasy I i IIIa wysłuchały bajki "Dziadek do orzechów". Tą piekną opowieść czytała Pani Dyrektor - Małgorzata Wojnowska, która wcieliła się w rolę Cukrowej Wróżki. Podczas tego wyjątkowego wydarzenia towarzyszyły pozostałe postacie z bajki, czyli Klara - Emilia Bielińska oraz Dziadek do Orzechów - Elżbieta Piaskowska, panie z oddziału przedszkolnego.

  Na tym niecodziennym spotkaniu dzięki ciekawej narracji Pani Dyrektor oraz baśniowej oprawie, dzieci miały okazję przenieść się w magiczny świat oraz poczuć atmosferę Świąt Bożego Narodzenia. Poznały losy dziewczynki o imieniu Klara, która w swoim śnie ożywiła postać Dziadka do orzechów - małej, drewnianej figurki znalezionej pod choinką. Razem z nim odbyła wędrówkę do Krainy Cukrowej Wróżki, gdzie poznała dużo ciekawych osób z różnych stron świata. Poznała tam kulturę innych narodów i zaprzyjaźniła się z parą narzeczonych; Wróżką oraz Dziadkiem do orzechów.  

  Mali słuchacze z zainteresowaniem słuchali bajki i podziwiali kostiumy, w które panie były przebrane. Nie zabrakło wspólnego tańca, przy nastrojowym utworze Piotra Czajkowskiego "Suita z baletu, op.71A, Walc finałowy i apoteoza" oraz słodkiego poczęstunku.

  Serdecznie dziękujemy Pani Dyrektor za to miłe spotkanie i czekamy na kolejną podróż z bajką!

  Dziękujemy także pani Jolancie Gapińskiej, która była organizatorem tego spotkania.

  Dzieci i Wychowawcy

  E.B.

 • ANDRZEJKI W PRZEDSZKOLU

   

  30 listopada wszystkie przedszkolaki obchodziły Andrzejki. Z tej okazji panie wychowawczynie przygotowały moc atrakcji; zabawy, wróżby, które wprawiły dzieci w magiczny nastrój. Nie zabrakło tradycyjnego lania wosku, z którego powstały tajemnicze figurki. Odbyły się także tańce oraz pląsy przy muzyce, a nastepnie słodki poczęstunek:)

  E.B.

 • TEATR POMARAŃCZOWY CYLINDER W PRZEDSZKOLU

   

  W piątek 24.11.2017 mieliśmy przyjemność gościć w naszym przedszkolu teatr z Torunia "Pomarańczowy Cylinder". Dzieci z grupy "Pszczółki" i "Żabki" obejrzały spektakl pt. "Leśne opowieści o bardzo ważnej treści".

  Były to trzy historie zwierząt z bardzo dziwnego lasu. 
  Pierwsza opowiadała o przyjaźni niedźwiedzia Witolda i pszczoły Bazyla, która została wystawiona na próbę gdy niedźwiedź porwał z ula plastry miodu. Dzieci dowiedziały się, że kiedy komuś sprawi się przykrość to trzeba się przyznać do błędu, porozmawiać i przeprosić.
  Druga historia rozpoczęła się od niespodziewanej przesyłki z samolotu. W bardzo dziwnym lesie zrzucono paczkę, z której wyskoczyła małpka. Niestety nie potrafiła z nikim się porozumieć, gdyż mówiła w innym języku. Spotkała w lesie zająca. Chodził smutny ponieważ nikt nie potrafił z nim zagrać i zaśpiewać, a on wprost uwielbiał muzykę. Okazało się, że małpka świetnie gra na flecie i dzięki wspólnemu zainteresowaniu muzyką znaleźli nić porozumienia i stali się przyjaciółmi. Z tej opowieści dzieci nauczyły się, że nie jest istotny wygląd, język czy kolor skóry. Zawsze można znaleźć wspólny język poprzez wspólne zainteresowania i zabawę.
  Ostatnia opowieść przypomniała dzieciom jak bezpiecznie przechodzić przez ulicę. Niestety wiewiórka nie pamiętała tych ważnych zasad i zgubiła koszyk z warzywami dla chorej babci wiewiórki. W końcu jednak sobie przypomniała i szczęśliwie wróciła do domu.
  Mamy nadzieję na kolejne spotkanie z aktorami z teatru "Pomarańczowy cylinder", gdyż było ono przezabawne, ale także bardzo pouczające.
 • WYJAZD DO TEATRU NA "ZAKLĘTE GRANIE"

   

  W poniedziałek, 20 listopada dzieci z grupy "Smerfy" oraz klasy: I, IIa i IIIa wybrały się do bydgoskiego Multikina na spektakl teatralny  pt. "Zaklęte granie". Aktorzy Teatru "ARTENES" z Wrocławia tym razem przedstawili baśń, której głównymi bohaterami byli Tomek i Zuzia. Spektakl ten niósł przestrogę, że nie należy spędzać wiele czasu przed komputerem. Artyści, w bajkowy i muzyczny sposób, przekonali dzieci, że granie na komputerze całymi dniami może kryć za sobą wiele niebezpieczeństw. Zarówno przedszkolakom jak i uczniom podobało się przedstawienie i z uśmiechem wracali do szkoły.

  E.B.

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Kruszynie
  Szkoła Podstawowa w Kruszynie
  Kruszyn
  ul. Szkolna 6
  86-014 Sicienko
  Nr konta szkoły: BS O/Sicienko 67 8142 1046 0000 0778 2000 0001
 • tel/fax 052 3815 106

Galeria zdjęć