Nawigacja

 • ZEBRANIE Z RODZICAMI

  Szanowni Rodzice!

  Zapraszamy na spotkanie z wychowawcami i nauczycielami do szkoły w dniu 23 listopada 2017 r. ( czwartek).

  kl. IIIB,  IV A    - godz.16:30

  kl. I, II, III A,  IVB,  V,  VIB  - godz. 17:00

  kl.VI A  - godz. 17:45

  kl.VII  - godz. 18:00

   

 • Przedszkolaki uczestniczą w brytyjskim spektaklu "Fair bear"

  Dnia 13.11.2017r. przedszkolaki z grup: "Pszczółki", "Żabki", "Smerfy oraz klasy 1 i 4 Szkoły Podstawowej uczestniczyli w spektaklu teatru z Wielkiej Brytanii pt "Fair bear".

  To opowieść o organizowanych w hotelu psich zawodach, do którego zjeżdżają się liczni goście. Jednym z nich jest "the Fair bear"- przyjazny miś, a także "the Bad bear"- zły miś. Sytuacja robi się poważna, gdy z hotelu znikają psy. Zarzuty padają na dobrego misia. W końcu okazuje się, że sprawcą całego zamieszania był " the Bad bear"- zły miś, który zostaje złapany przez policjanta i wsadzony do aresztu. 
 • Teatrzy stolikowy u Żabek

  W dniu 16 listopada grupa Żabek miała przyjemność gościć p. Annę Wojtko-Cetnarowską z córeczką Zosią, które przygotowały teatrzyk stolikowy na podstawie wiersza E.Szelburg- Zarembiny.
  Historia o kozie, która prawdy nie mówiła i przez nią gospodarz wypędził osoby, które były uczciwe i pracowite.
  Dzieci miały okazję zrozumieć czym jest kłamstwo i jakie konsekwencje za sobą niesie.

  Serdeczne podziękowania dla p.Ani Wojtko - Cetnarowskiej i Zosi za ogromny wkład i przygotowanie.
 • UWAGA!

  Informujemy Rodziców, że 17 listopada 2017 roku (piątek) jest w naszej szkole dniem wolnym od zajęć dydaktycznych. Opieka świetlicowa dla dzieci działa od godz. 6:45 do 16:30.

 • Gminny Dzień Niepodległości w naszej szkole

   

  Tegoroczna gminna akademia z okazji Dnia Niepodległości miała miejsce 10 listopada w naszej szkole.

  Uczniowie, pod kierunkiem pań: Jolanty Nawrotek, Aliny Pastor i Agnieszki Żarnowskiej, przygotowali niezwykły program artystyczny łączący piosenkę, grę instrumentalną, recytację z elementami gry aktorskiej oraz taniec, wszystko zaś zostało dopełnione przez przekaz multimedialny odwołujący się do tradycji, historii i kultury polskiej. Jak podkreślali zaproszeni goście, o artystycznej wartości prezentowanego spektaklu decydowało harmonijne współgranie słowa, tańca i muzyki oraz szczególne stopniowanie napięcia, dzięki któremu patriotyczne wartości zostały uwypuklone, a dramatyzm wydarzeń ukazujących przekrojowo dzieje Polski i Polaków od okresu zaborów po współczesność – właściwie wydobyty.

  Nic zatem dziwnego, że największą nagrodą i uznaniem zarówno dla autorek projektu, jak i dla występujących szkolnych chórzystów, uczniów klasy IVb oraz tancerek baletowych grupy Ver-Sus były łzy wzruszenia w oczach licznie zgromadzonej publiczności, a także słowa wójta, Jana Wacha, który nazwał przedstawienie „znakomitym”.

   

 • Przedszkole obchodzi Święto Niepodległości

   

              Dzień 10 listopada był szczególny dla dzieci uczęszczających do naszego przedszkola. Przedszkolaki uczestniczyły w niezwykłej lekcji historii, którą przeprowadził specjalny gość - Pan porucznik Krystian Bulak - nawigator naprowadzania. Pan Krystian rozpoczął swoją wizytę od rozmowy na temat naszego kraju oraz symboli narodowych - flagi i godła. Następnie opowiedział dzieciom na czym polega praca żołnierza, jaki strój go obowiązuje oraz co oznaczają poszczególne symbole na żołnierskiej czapce i mundurze. Dzieci oraz panie mogły przymierzyć elementy stroju jak hełmy, maskę gazową, a nawet prawdziwy spadochron. Przedszkolaki w odwdzięce zaprezentowały marsz przy dźwiękach patriotycznej pieśni "Szara piechota".

  Dziękujemy Panu Krystianowi za tę piękną lekcję, dzięki której poczuliśmy się małymi patriotami!!!

 • Przedszkole świętuje Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

   

               W dniu 5 listopada obchodzony jest na całym świecie Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Przedszkole w Kruszynie również przyłączyło się do świętowania tego, jakże bliskiego dzieciom, dnia. Pszczółki, Żabki oraz Smerfy przeniosły się w magiczny świat postaci z ulubionych bajek. Dzieci brały idział w konkursach oraz bawiły się m. in. na podstawie nowych fabularyzowanych zabaw z chustą Klanzy według opracowania Małgorzaty Sikory. W poszczególnych grupach przedszkolaki wykonywały bajkowe prace plastyczne jak Olaf z Krainy Lodu, uszy Myszki Minie, maski Spidermana czy zamek ulubionych księżniczek.

 • Bal witaminowy u Smerfów i Pszczółek

  W tym tygodniu, u przedszkolaków odbył się Bal Witaminowy. Dzieci dowiedziały się jakie witaminy zawierają wybrane owoce i warzywa. Na pięknie przystrojonych stołach pojawiły się "witaminowe smakołyki". Po degustacji odbyły się zabawy i zgadywanki. Jednak najweselsze okazały się tańce i pląsy przy muzyce. Ach, co to był za bal!

 • TEATRZYK STOLIKOWY W PRZEDSZKOLU

  8 listopada po raz kolejny gościlismy p. Katarzynę Torzewską, która tym razem opowiedziała historię św. Mikołaja. Uświadomiła dzieciom jak ważne jest dzielenie się z innymi ludźmi. Nakłoniła małych widzów do niesienia pomocy bliźniemu, jak czynił to biskup Mikołaj. 

 • WARSZTATY PRZYRODNICZE - ZAKŁADAMY HODOWLĘ DĘBU

   

  W piątek 3 listopada w grupie Pszczółek odbyły się kolejne warsztaty przyrodnicze. Tym razem przedszkolaki poznały przepiękne drzewo, jakim jest dąb. Dowiedziały się jaki kształt mają jego liście oraz jak wyglądają jego owoce - żołędzie. Największą atrakcją dla każdego dziecka było założenie własnej hodowli dębu. Z niecierpliwością czekamy, aż nasze żołędzie wykiełkują. Kto wie, może kiedyś powstanie z nich przepiękny las:)

  Dziękujemy Pani Ani Abdel Raouf za pomoc!!!

 • WARSZTATY PRZYRODNICZE - "SADZIMY DRZEWKO"

   

  W piatek, 27.10. pani Anna Abdel Raouf, poprowadziła warsztaty przyrodnicze w grupie "Smerfy" oraz "Pszczółki". Dzieci rozpoznawały gatunki drzew. Dowiedziały się w jakich środowiskach występują drzewa liściaste i iglaste oraz poznały ich owoce. Mali przyrodnicy pokolorowali także obrazki z różnymi gatunkami drzew oraz zwierząt występujących w polskich lasach. Na koniec "Smerfy" oraz "Pszczółki" zamieniły się w ogrodników i  posadziły własne drzewko (sosnę) w ogrodzie przedszkolnym. Była to nie lada atrakcja!

  Dziękujemy pani Ani za wspaniałą lekcję przyrody!

  Wychowawcy

 • WARSZTATY JESIENNE W GRUPIE PSZCZÓŁEK

   

  W czwartek 26 października 2017 r. w godzinach popołudniowych odbyły się w grupie Pszczółek Warsztaty jesienne. W warsztatach uczestniczyły dzieci z grupy Pszczółek oraz ich rodzice. Frekwencja nam dopisała! Uśmiech i dobry humor także!!! Maluszki mogły pochwalić się zdobytymi umiejętnościami, a także zaprosiły do wspólnej zabawy swoich rodziców. W drugiej części warsztatów zamieniliśmy się w prawdziwych artystów-malarzy. Wykorzystując metodę malowania dziesięcioma palcami (finger-painting) stworzyliśmy prawdziwe arcydzieła!

 • Zebranie Rady Rodziców

   

  Zebranie Rady Rodziców odbędzie się 30 października (poniedziałek) o godzinie17.00

   

 • "SMERFY" W WIEJSKIEJ BIBLIOTECE W KRUSZYNIE

   

  W czwartek, 19.10.2017r dzieci z grupy "Smerfy", na zaproszenie p.  Mariki Lutomskiej wybrały się do Biblioteki Wiejskiej w Kruszynie. Wizyta miała związek z urodzinami uwielbianego przez dzieci, popularnego bohatera bajki - Kubusia Puchatka.  Na początku pani Marika zapoznała dzieci z funkcjonowaniem biblioteki. Następnie przeczytała opowiadanie o Kubusiu i jego przyjaciołach. Po krótkiej rozmowie zadała kilka zagadek dzieciom, które poradziły sobie z tym zadaniem znakomicie. "Smerfom" najbardziej podobały się zabawy, które przygotowała pani bibliotekarka. Pod koniec dzieci wykonały pracę plastyczną "Kubusia Puchatka" i szczęśliwe wróciły do przedszkola.

  Dzieci oraz wychowawca, Emilia Bielińska bardzo dziękują pani Marice za zaproszenie!

 •  Nasza Szkoła - Gospodarzem Narady Dyrektorów Szkół i Przedszkoli

        W dniu 11 października 2017 roku w naszej szkole odbyła się pierwsza narada dyrektorów szkół i przedszkoli rejonu wizytacyjnego, którym kieruje Starsza Wizytator Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy Pani Violetta Tyborowska. W spotkaniu rejonu wizytacyjnego uczestniczyła Kujawsko – Pomorska Wicekurator Oświaty Pani Małgorzata Oborska. Rejon wizytacyjny tworzą szkoły podstawowe i przedszkola z gminy Sicienko, Koronowo i Dobrcz  oraz 6 przedszkoli niepublicznych z Miasta Bydgoszczy. Głównym celem spotkania było ustalenie zasad współpracy w rejonie oraz omówienie zmian zachodzących w prawie oświatowym (między innymi nowa podstawa programowa kształcenia ogólnego, organizacja pomocy psychologiczno-pedagogicznej, organizacja kształcenia uczniów niepełnosprawnych w szkołach ogólnodostępnych, program wychowawczo-profilaktyczny czy zadania i uprawnienia rad rodziców). Przybyłych na naradę, w gościnnych progach szkoły, powitali piosenką uczniowie klasy 3a, pod kierunkiem i przy akompaniamencie wychowawcy Pani Aliny Pastor. W trakcie spotkania, z prezentacją o swojej małej ojczyźnie wystąpiły też uczennice klasy 5 – Wiktoria, Karolina i Ola. Koło Gospodyń Wiejskich w Kruszynie zadbało zaś o poczęstunek dla gości. Dyrektorzy szkół i przedszkoli oraz przedstawiciele Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy byli pod wrażeniem uczniowskich występów, gościnności i współpracy szkoły ze środowiskiem.

   

         

     

 • XIX Indywidualne Mistrzostwa Bydgoszczy Nauczycieli w Tenisie Stołowym i Darcie

                 21 października w Zespole Szkół nr 9 im. Bydgoskich Olimpijczyków w Bydgoszczy odbyły się XIX Indywidualne Mistrzostwa Bydgoszczy Nauczycieli w Tenisie Stołowym i Darcie. Na turniej zjechali nauczyciele z  województwa kujawsko-pomorskiego, aby przy tenisowym stole i darcie rywalizować o miano najlepszych. Nie mogło na nim zabraknąć naszego nauczyciela pana Kamila Pater, który bronił tytułu sprzed roku. Do zawodów zgłosiło się 14 zawodników, walka była naprawdę zacięta . Na szczęście wynik jest dla nas zadowalający, na najwyższym stopniu podium uplasował się właśnie pan Kamil Pater; nasz nauczyciel wf-u. Serdecznie Panu gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

   

        

 • Drzwi Otwarte

   

        Wszystkich Rodziców zapraszamy na drzwi otwarte do szkoły w dniu 23 października 2017 o godz. 17:00.

   

 • DZIEŃ NAUCZYCIELA - STEFANY 2017

   

        Tegoroczny Dzień Nauczyciela w Szkole Podstawowej w Kruszynie był wyjątkowo wesoły i niepowtarzalny. Inspiracją do jego realizacji były programy rozrywkowe, które można obejrzeć w telewizji. Sala gimnastyczna zamieniła się w miejsce, w którym rozdawane są najważniejsze nagrody. Scenografia miała stworzyć klimat niczym podczas gali wręczania amerykańskich Oscarów. Pojawił się czerwony dywan, ścianka dla fotoreporterów i reflektory skupione na oświetleniu gwiazd. Uczniowie z Kruszyna wzięli udział w plebiscycie, w którym wybierali najlepszych ich zdaniem nauczycieli w dwunastu kategoriach m.in. Uśmiech Roku, Super Nauczyciel, Złote Pióro, Bratnia Dusza. Kruszyńską galę nazwano na cześć patrona szkoły Stefanami, ponieważ tak jak kardynał Stefan Wyszyński jest dla społeczności wzorem i drogowskazem wartości ponadczasowych, prawdy i wiary, tak nauczyciele wybrani przez uczniów mogą czuć się zaszczyceni uczniowskimi wyborami. Wyróżnieni przez uczniów nauczyciele otrzymali złote medale, mogli niczym gwiazdy przespacerować się po czerwonym dywanie i pozować do zdjęć fotoreporterom. Najważniejszym tytułem był Nauczyciel Roku 2017, którym uhonorowano panią Joannę Mazur- Najdowską i wręczono złoty puchar. Wśród utytułowanych nauczycieli znaleźli się: pani Małgorzata Wojnowska, pani Danuta Paluch, pani Jolanta Gapińska, pani Joanna Mazur-Najdowska, pan Kamil Pater. 

        Najzdolniejsi uczniowie przygotowali dla swych pedagogów życzenia- niespodzianki, w których prezentowali swoje umiejętności, wiedzę i zdolności. Popisywali się swoimi talentami, by wyrazić podziękowania i wdzięczność za ich rozwijanie. Recytowano wiersze, śpiewano, tańczono, grano na instrumentach, prezentowano zdolności aktorskie, plastyczne, sportowe, akrobatyczne, matematyczne, językowe, przyrodnicze i historyczne. Prezentacje uczniowskie cieszyły się sporym uznaniem, za które dziękowano gromkimi brawami. 

       Wszyscy nauczyciele, pracownicy i przyjaciele szkoły otrzymali również ręcznie wykonane upominki w postaci drewnianych dekoracyjnych tabliczek z pięknymi myślami.

       Poza częścią artystyczną, której gospodarzami byli uczniowie klasy 6 b i 7 wraz z wychowawcami- p. J. Mazur- Najdowską i p. K. Paterem tradycyjnie jak co roku ogłoszono przyznane przez Panią dyrektor nagrody. W gronie nagrodzonych znaleźli się: p. Hanna Płaczek, p. Jolanta Gapińska, p. Beata Badziągowska, p. Andrzej Wojnowski i p. Wanda Zakrzewska. W tym roku również zaszczytną nagrodę Kuratora Oświaty otrzymała p. dyrektor Małgorzata Wojnowska. Przewodniczący Rady Rodziców p. Grzegorz Jarzembski złożył gratulacje wszystkim wyróżnionym i nagrodzonym, wręczono kwiaty i odśpiewano „Sto lat..” dla całego grona pedagogicznego i pracowników obsługi szkoły. 

       W pogodnych nastrojach, z szeroko uśmiechniętymi buziami dzieci wracały do swoich sal na pozostałe zajęcia, które w miłej atmosferze zakończyły obchody Dnia Nauczyciela w szkole w Kruszynie.

  JMN

           

   

   

 • Wycieczka do Edukacyjnej Zagrody w Kozielcu

   
  Pierwszy raz w tym roku szkolnym dzieci z grupy "Żabki" wybrały się na wycieczkę. Było bardzo intensywnie i na szczęście pogoda w miarę dopisała, gdyż nie padał deszcz, ale było zimno. Rozpoczęliśmy  od wykopków na polu. Pani opowiedziała krótką historię ziemniaka. Następnie przeszliśmy do chaty zielarskiej, gdzie dzieci mogły powąchać zioła, dowiedzieć się jak powstaje słoma, oraz poznać wygląd różnych zbóż. Następnie dzieci zerknęły do domku skrzatów (które bardzo pomagają Pani w gospodarstwie, np. pieką ziemniaki, które dzieci jadły). 
  W oborze dzieci zaprzyjaźniły się z niezwykle oswojonymi zwierzątkami: kozą Melą, osłem Olim, kozą Milutką, świnką Krzysią oraz z lamą. Chętne dzieci karmiły i głaskały zwierzęta. Potem dzieci miały okazję zobaczyć jak żyło się 70 lat temu w chacie bez prądu, zobaczyły jak kiedyś prasowano ubrania, jak wyglądały zabawki, na czym gotowano. 
  Przyszła pora na śniadanie i pieczonego ziemniaka. Po śniadanku dzieci wykonały ziemniaki cudaki, czyli ich ziemniaczane ludki. W przerwie doiły krowę, a na koniec przystrajały jesienne drzewo. 
  Pod koniec wycieczki dzieci były dość wyczerpane, kilkoro nawet usnęło w autokarze. Jednym słowem dzień pełen wrażeń!
 • Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

   27 września w naszym przedszkolu świętowaliśmy Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Mieliśmy okazję skorzystać z wielu atrakcji przygotowanych przez wychowawców i rodziców. Malowaliśmy twarze zamieniając się w różne postacie oraz dzikie zwierzęta. Bawiliśmy się chustą animacyjną przy akompaniamencie muzycznym oraz kosztowaliśmy różne słodkości przygotowane przez mamy. 

  Dziękujemy rodzicom za pomoc w organizacji tego  szczególnego święta!

  Dzieci i Wychowawcy

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Kruszynie
  Szkoła Podstawowa w Kruszynie
  Kruszyn
  ul. Szkolna 6
  86-014 Sicienko
  Nr konta szkoły: BS O/Sicienko 67 8142 1046 0000 0778 2000 0001
 • tel/fax 052 3815 106

Galeria zdjęć