• Apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej

      Uroczysta akademia już za nami. Apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej został przygotowany przez p. Kamilę Tomaszewską oraz uczniów klasy II a, pod czujnym okiem wychowawcy Iwony Masiak. Drugoklasiści zaprezentowali wiersze oraz piosenkę dla nauczycieli, a uczennica klasy IV Maja Woropaj umiliła spotkanie pokazem tańca współczesnego, który jest jej ogromną pasją. Tego dnia odbyło się rozstrzygnięcie dwóch konkursów. Pierwszy polegał na rozpoznaniu na zdjęciach z lat młodości pracowników szkoły, drugi na przyznaniu nauczycielom tytułu "Osobowość roku" w sześciu kategoriach."Mistrzami spostrzegawczości" zostali Lena Łoś, Szymon Woźniak, Oliwia Lis oraz Zuzanna Kolerska, Lena Janowska i Ariadna Żarnowska. Oba konkursy wzbudziły wiele emocji, zarówno wśród pracowników szkoły jak i uczniów. Podczas apelu Pani Dyrektor Małgorzata Wojnowska wręczyła nagrody dyrektora pracownikom szkoły.

    • Nagrody z okazji Dnia Edukacji Narodowej dla nauczycieli i pracowników naszej szkoły
     • Nagrody z okazji Dnia Edukacji Narodowej dla nauczycieli i pracowników naszej szkoły

      W Dniu Edukacji Narodowej pragniemy podzielić się niezwykle radosną wiadomością.  Dyrektor naszej szkoły Pani Małgorzata Wojnowska w uznaniu osiągnięć dydaktycznych, wychowawczych i opiekuńczych, a także za wyjątkowe zasługi na rzecz rozwoju szkoły i dbałości o wysoki poziom nauczania kruszyńskiej podstawówki otrzymała Nagrodę Ministra Edukacji i Nauki.

      Nagroda Pani Dyrektor cieszy tym bardziej, że w całym województwie kujawsko-pomorskim Minister Edukacji i Nauki przyznał tylko 25 takich nagród. Jest to jedyne takie wyróżnienie w naszej gminie i powiecie bydgoskim!

      Nagroda zostanie wręczona Pani Dyrektor w dniu 15 października w czasie wojewódzkiej uroczystości z okazji Dnia Edukacji Narodowej, która odbędzie się w Auli Auditorium Novum Politechniki Bydgoskiej im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich w Bydgoszczy.

      To  wielki zaszczyt dla całej naszej szkolnej społeczności!

      Z okazji Dnia Edukacji Narodowej nagrodę Wójta Gminy Sicienko otrzymała Pani Iwona Masiak - nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej, wychowawca klasy II a. Nagroda została wręczona przez Wójta Gminy Sicienko w czasie uroczystego spotkania w dniu 13 października w Sicienku.

      Dyrektor szkoły przyznał swoje nagrody następującym pracownikom:

      Pracownicy obsługi:

      Bałdowska Bogumiła

      Draus Andrzej

      Kolerska Mariola

      Kwaśniewska Iwona

      Nauczyciele:

      Mazurkierwicz-Szewc Izabela

      Nowicka Anna

      Pastor  Alina

      Pater Kamil

      Żak Elżbieta

      Żarnowska Agnieszka

      Serdecznie gratulujemy wszystkim nagrodzonym i życzymy dalszych sukcesów!

    • Konkurs KULINARNA FLAGA II
     • Konkurs KULINARNA FLAGA II

      Serdecznie zapraszam uczniów  klas I - VIII naszej szkoły do udziału w konkursie „ Kulinarna flaga II”

      Wykorzystując warzywa, owoce, przyprawy ......i inne produkty do jedzenia stwórz flagę wybranego państwa świata. Wykonaj zdjęcie  flagi i wyślij  na podany niżej adres wpisując autora pracy i nazwę państwa, którego flaga została wykonana .Zapoznaj się z położeniem wybranego państwa na mapie świata.

       

      Prace proszę przesłać do 22 października 2021 roku, jolantagapinska@wp.pl

       

      Na zwycięzców czekają nagrody.

      Wszystkim uczestnikom konkursu życzę smacznych i zdrowych posiłków oraz ciekawości w poznawaniu świata.

       

      Jolanta Gapińska

       

       

     • Wycieczka szkolna w Bieszczady

      W dniach 28 września - 2 października 2021r. odbyła się wycieczka szkolna w Bieszczady dla 45 uczniów kl. 4-8. Uczestnicy wycieczki mieli okazję spędzić czas w pięknych okolicznościach przyrody oraz uczestniczyć w najciekawszych bieszczadzkich atrakcjach: zobaczyli ruiny zamku Sobień nad rzeką San, jeździli drezynami rowerowymi w Uhercach Mineralnych, spacerowali po największej tamie w Polsce oraz pływali statkiem po Jeziorze Solińskim i przejechali się Bieszczadzką Kolejką Leśną na trasie Majdan - Balnica – Majdan. Ważnym punktem szkolnej wycieczki była wizyta w Komańczy i odwiedzenie Klasztoru Sióstr Nazaretanek, w którym uczniowie poznali historię internowania szkolnego patrona Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Będąc w górach uczestnicy wycieczki pod kierunkiem bieszczadzkiego przewodnika weszli na najwyższy szczyt polskich Bieszczad - Tarnicę (1346 m n.p.m) oraz Szerokim Wierchem zeszli do Ustrzyk Górnych. Nocując w Sanoku zwiedzili także tamtejszy zamek oraz podziwiali ciekawą kolekcję obrazów Zdzisława Beksińskiego, a także brali udział w spływie pontonowym na rzece San. Po trudach zdobywania gór oraz korzystania z bieszczadzkich atrakcji uczniowie regenerowali siły podczas „Wieczoru z pizzą” oraz bawiąc się przy wspólnych tańcach integracyjnych. Była to bardzo atrakcyjna i niezapomniana wycieczka podczas której uczniowie poznali Bieszczady i mimo, iż program wycieczki był bardzo napięty, to radość naszych uczniów rekompensowała zmęczenie i potwierdzała, że "Wielkie rzeczy się dzieją kiedy się spotykają ludzie z górami".

     • Uroczysty apel z okazji beatyfikacji Patrona naszej szkoły

      13 września odbył się w naszej szkole uroczysty apel z okazji beatyfikacji Patrona naszej szkoły, Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Wyniesienie Prymasa Tysiąclecia miało miejsce zaledwie dzień wcześniej, a cała społeczność szkolna kruszyńskiej podstawówki uczciła to doniosłe wydarzenie już w poniedziałek.

      Apel miał formę montażu teatralno-muzycznego i został przygotowany przez panią Martę Stachowicz oraz grupę teatralną 13+, pod kierunkiem opiekunów: pani Agnieszki Żarnowskiej oraz pana Jakuba Stachowicza. W przedstawieniu podkreślono wyjątkową rolę Matki Bożej w życiu Kardynała: prowadziła go Ona po zawiłych ścieżkach jego życia i to Jej nasz Patron powierzał się w każdej trudnej sytuacji. W celu zaakcentowania tego oddania, pani Marta, pan Jakub oraz Natalia Milewska, Zuzanna Olszewska i Ariadna Żarnowska śpiewali pieśni o tematyce maryjnej.

      Biografia Stefana Wyszyńskiego została natomiast zaprezentowana w teatralnej odsłonie, w formie teatru cieni. W rolę Kardynała wcielił się Mikołaj Groblica, który gestem i ruchem odzwierciedlił duchowość Prymasa.

      W przygotowanym apelu zwrócono szczególną uwagę na testament błogosławionego Kardynała Stefana Wyszyńskiego, który jest aktualny, niezależnie od wyznawanej religii czy uznawanego światopoglądu, a został przez niego zebrany w 10 zasadach krucjaty miłości.

      Po przedstawieniu pani Marta i pani Agnieszka przeczytały wiersz „Dwie Madonny”, nawiązujący do biografii naszego patrona. Utwór ten pochodzi ze zbiorku poezji świętokrzyskiej poetki, Katarzyny Jasztal. Autorka, wiedząc o tym, że nasza szkoła nosi imię Kardynała Stefana Wyszyńskiego, przekazała nam swoje dzieła, byśmy mogli jeszcze lepiej poznawać osobę naszego Patrona.

      Zgromadzona publiczność przyjęła spektakl gorącymi brawami, Pani Dyrektor zaś dziękowała występującym za wzruszające widowisko.

    • Festyn „Szczepimy się z KGW” przy naszej szkole
     • Festyn „Szczepimy się z KGW” przy naszej szkole

      W piątek, 10 września, odbył się przy naszej szkole festyn, którego organizatorem było Koło Gospodyń Wiejskich z Kruszyna. W ramach imprezy dorośli i młodzież mogli zaszczepić się przeciw COVID-19 w mobilnym punkcie szczepień. Całe wydarzenie cieszyło się ogromnym powodzeniem, co nie dziwi, gdy weźmie się pod uwagę liczne atrakcje przygotowane przez kruszyńskie KGW, które zaprosiło do współpracy liczne grupy oraz osoby prywatne działające nie tylko na terenie Gminy Sicienko, ale również poza nią! Warto podkreślić, że w organizację wydarzenia bardzo czynnie zaangażowali się nauczyciele naszej szkoły.

      Na gości czekało stoisko z pysznymi domowymi wyrobami proponowanymi przez KGW. Chociaż wspaniałe potrawy znikały w szybkim tempie, nigdy nie brakowało smakowitego jedzenia, które pojawiało się na stołach równie prędko! Wielbiciele grilla z ochotą udawali się do stoiska obsługiwanego przez kruszyńskie OSP, gdzie mogli rozkoszować się tradycyjną kiełbaską.

      Powodzeniem cieszyły się także rękodzielnictwo, a także niesamowita wystawa fotografii pana Adama Niedźwiedzkiego prezentująca historię Kruszyna i zmiany, jakie w nim zachodziły, w ciągu minionych dziesięcioleci.

      Młodsi czerpali niewątpliwą frajdę z rozgrywek piłkarskich, organizowanych przez panią Joannę Mazur-Najdowską i pana Miłosza Miękczyńskiego, chętnie brali również udział w grach i zabawach przygotowanych przez panie: Alinę Bogusławską, Alinę Pastor, Sylwię Bulak, Iwonę Masiak i Marcelę Jesionowską. Długie kolejki ustawiały się do stoiska, gdzie pani Agnieszka Michalska i Izabela Mazurkiewicz-Szewc malowały twarze, a także do miejsca, gdzie były zaplatane kolorowe warkoczyki.

      Niewątpliwym sukcesem było zaproszenie czworonogów na ten radosny festyn: przybyły psy policyjne wraz ze swoimi opiekunami, alpaki pod opieką pani Beaty Błaszkowskiej ze Stacji Alpaki w Kruszyńcu i konie, prowadzone przez pana Jakuba Stachowicza, wspieranego przez panią Jolantę Gapińską oraz tegoroczną absolwentkę naszej szkoły, Magdalenę Borzyszkowską.

      Wielbiciele starych aut mogli sprawdzić, ile osób naprawdę pomieści się w słynnym na cały świat maluchu (do wyboru były aż trzy), mieli również okazję sprawdzić, jak wygląda wnętrze UAZ-a. Te atrakcje zapewnił sołtys sołectwa Kruszyn, pan Jan Marcinkowski.

      Całość wydarzenia była dokumentowana fotograficznie, a w roli reporterów wystąpiły uczennice klasy VIIIb, Oliwia Lis i Maja Masłowska. Za prowadzenie imprezy była natomiast odpowiedzialna ich wychowawczyni, pani Agnieszka Żarnowska.

      Festyn został zakończony w wyjątkowy sposób: na plenerowej scenie zagrał dla uczestników zespół rockowy Many’hand z Gniezna! Przy muzyce zebrani bawili się nawet po zachodzie słońca!

    • Podziękowanie
     • Podziękowanie

      Dyrektor szkoły oraz Nauczyciele przedszkola składają serdeczne podziękowania :

      Annie Wojtko-Cetnarowskiej, Markowi Cetnarowskiemu, Annie i Tomaszowi Cemka, Annie i Rafałowi Jareckim, Iwonie i Maciejowi Wankiewicz, Sławomirowi Mantaj oraz Dominice Woropaj za stworzenie „Kuchni Błotnej” na przedszkolnym placu zabaw . A także rodzicom z gr. „Motylki” za zakup naczyń i doniczek do w/w kuchni.

      Dziękujemy za sprawienie radości dzieciom oraz stworzenie możliwości do kreatywnej zabawy.

      Przedszkolaki bardzo chętnie korzystają z kuchenki, „gotując” coraz smaczniejsze „potrawy”!

      DZIĘKUJEMY!

     • Ćwiczenia terenowe w leśnictwie Kruszyn

      W dniach 6 - 9 września, klasy 4 - 8 wyruszyły na pieszą wycieczkę do Zielonczyna na ćwiczenia terenowe prowadzone przez pana leśniczego Zbigniewa Sikorę. Uczniowie na miejscu mieli okazję przyswoić wiadomości związane z pracą leśniczego. Pan Zbyszek przeprowadził grupy po ścieżce edukacyjnej i jednocześnie opowiadał o otaczających leśnictwo rezerwatach, drzewostanach, ochronie ptaków i zwierząt. Uczniowie byli bardzo zainteresowani oraz zadawali bardzo dużo pytań. Na końcu ścieżki przywiatała całą grupę bardzo towarzyska Lena - locha mieszkająca obok leśniczówki. Na koniec ćwiczeń w terenie czekało już przygotowane wcześniej przez gospodarza ognisko, na którym upiekliśmy kiełbaski. Poza fantastyczną atmosferą dopisywała piękna pogoda. Bardzo dziękujemy panu leśniczemu za bardzo owocną dawkę wiedzy w ślicznych okolicznościach przyrody.

    • Zebrania z rodzicami
     • Zebrania z rodzicami

      W tym tygodniu odbędą się zebrania z rodzicami według poniższych informacji:

       

      klasa 1a czwartek 09.09 godz 17.00 sala 32

      klasa 1b czwartek 9.09 godz 17.00 sala 4

      klasa 2a  środa 8.09, godz. 17.00, sala 11

      klasa 2b czwartek 9.09 godz. 17.00 sala 1

      klasa 3a czwartek 9.09, godz 17.00

      klasa 3b czwartek 9.09 godz 17.00 sala 5

      klasa 4 czwartek 9.09 godz. 18.00 sala 7

      klasa 5 czwartek 9.09 17.00 sala 10

      klasa 6  czwartek 16.09 godz. 17.15 sala 13

      klasa 7a środa 8.09 17.00 sala 6

      klasa 7b środa 8.09 17.00 sala 12

      klasa 8a  czwartek 9.09 godz. 16.30

      klasa 8b czwartek 9.09, godz 18.00, sala 2

       

      Przedszkole:

      Grupa "Żabki" (4-5 lat) wtorek  7.09 godzina 17.00 sala 31

      Grupa "Motyli" (5-6 lat) czwartek 9.09 godzina 16.30 sala 28

     • II Bieg Rodzinny „Bez przeszkód”

      W sobotę, 4 września, odbył się w Kruszynie II Bieg Rodzinny „Bez przeszkód” organizowany przez Stowarzyszenie Inicjatyw Lokalnych „Dobry Start” w Kruszynie, wspierane przez KGW i OSP z Kruszyna oraz harcerzy z II Drużyny Szarych Szeregów. Impreza charytatywna, z której dochód przeznaczony był na stworzenie ogrodu sensorycznego przy naszej szkole, rozpoczynała się i kończyła na terenie kruszyńskiej podstawówki. Zaangażowali się w nią również nasi nauczyciele: pani Iwona Masiak, pani Agnieszka Michalska, pani Agnieszka Żarnowska oraz pan Kamil Pater. Nie należy zapominać o pani dyrektor, Małgorzacie Wojnowskiej, pani Kamili Tomaszewskiej i pani Sylwii Bulak, które stanęły na starcie z ponad stu innymi uczestnikami i dotarły do mety w pięknym stylu!

      Wydarzenie cieszyło się dużym powodzeniem, uczestnikom dopisywały humory, a całość zakończyła się niezwykle kolorową i wesołą bitwą na proszek holi, rozgrywającą się na placu przed szkołą!

     • Szkolny akcent na gminnych dożynkach w Sicienku

      Gminne dożynki w Sicienku to corocznie ważne wydarzenie dla naszej okolicy, gdy mieszkańcy dziękują za zebrane plony, prezentują wieńce i kosze dożynkowe, a także bawią się w czasie rodzinnego festynu pełnego atrakcji zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. W tym roku nasza szkoła mogła poszczycić się drobnym kruszyńskim akcentem. Uczennice klasy VIIIa wystąpiły bowiem w kujawskich stronach ludowych i najpierw wręczały kotyliony osobom wybierającym się do sicieńskiego kościoła na dziękczynną Mszę św., a następnie dołączyły do korowodu dożynkowego, którym – razem z przedstawicielkami zaprzyjaźnionego z naszą szkołą Koła Gospodyń Wiejskich w Kruszynie – przeszły na miejsce gminnego świętowania dożynek.

      Cieszymy się, że nasza szkoła mogła wesprzeć organizatorów i jesteśmy dumni z naszych młodych Kujawianek!

     • Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2021/ 2022 w Kruszynie

      1 września 2021 r. uroczyście rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2021/ 2022. Towarzyszyli nam licznie zebrani goście, wśród których znaleźli się: sołtys sołectwa Kruszyn, pan Jan Marcinkowski, sołtys sołectwa Zielonczyn, pani Violetta Badziągowska, sołtys sołectwa Pawłówek, pan Grzegorz Jarzembski, przewodnicząca Rady Rodziców, pani Anna Wojtko-Cetnarowska, przewodnicząca KGW w Kruszynie, pani Jolanta Grygiel, prezes Stowarzyszenia „Dobry Start” w Kruszynie, pan Radosław Migdalski oraz proboszcz parafii pw. św. Kazimierza Królewicza w Kruszynie, ks. Piotr Jakubowski. Było nam niezmiernie miło, że dotarli do nas również wójt gminy Sicienko, pan Piotr Chudzyński oraz kierownik Referatu Oświaty, Kultury i Sportu, pani Anna Rudniak.

      Tegoroczny rok szkolny został rozpoczęty niezwykle uroczyście: w czasie apelu tradycyjnie pojawił się poczet sztandarowy naszej szkoły, odśpiewaliśmy hymn państwowy oraz hymn naszej szkoły, a także uczciliśmy minutą ciszy poległych w II wojnie światowej nauczycieli, żołnierzy i mieszkańców z naszej gminy. Ponadto uczniowie z grupy teatralnej 13+ zaprezentowali krótkie etiudy pantomimiczno-muzyczne, nawiązujące do września 1939 roku, gdy najpierw od zachodu zostaliśmy zaatakowani przez hitlerowską III Rzeszę, a potem od wschodu – przez komunistyczny Związek Radziecki. Obrazy przygotowane przez młodych aktorów spotkały się z bardzo emocjonalnym odbiorem publiczności.

      Całość wydarzenia została zaprezentowana w Radiu PiK, którego dziennikarze towarzyszyli nam w tym uroczystym dniu.

    • ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2021/2022
     • ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2021/2022

      Szanowni Rodzice, drodzy Uczniowie, 

       

      uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022 w Szkole Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Kruszynie odbędzie się 1 września 2021 r. o godzinie 8:20.

       

      Rozpoczęcie roku szkolnego obejmować będzie:

      • spotkania uczniów klas I – III z wychowawcami w salach lekcyjnych. Do szkoły wchodzą tylko uczniowie (wyjątek stanowi klasa pierwsza: każdemu dziecku może towarzyszyć jeden rodzic),
      • spotkanie na sali gimnastycznej  dla uczniów  klas IV-VIII . Po zakończeniu części oficjalnej uczniowie z wychowawcami przejdą do sal lekcyjnych, których przydział przedstawiony jest poniżej:

       

      klasa I a - sala nr 32 (przedszkole)

      klasa I b - sala nr 4

      klasa II a - sala nr 11

      klasa II b - sala nr 1

      klasa III a - sala nr 14

      klasa III b - sala nr 5

      klasa IV - sala nr 7

      klasa V - sala nr 10

      klasa VI  - sala nr 13

      klasa VII a - sala nr 6

      klasa VII b - sala nr 12

      klasa VIII  a - sala nr 14 a

      klasa VIII  b - sala nr 2

       

      Wychowanków przedszkola zapraszamy na zajęcia w środę 1 września 2021 r.

      Przedszkole czynne w godz. 6:30 – 16:30.

       

      Przywóz: (autobusy zatrzymują się tylko na przystankach autobusowych)

      Dąbrówka  Las 7:45,

      Pawłówek - lewa str. 7:50,

      Pawłówek - prawa str. 8:05

      Zielonczyn -  kl. V - VIII 8:05,

      Zielonczyn  -  kl.  O – IV 8:15

       

      Około godziny 9:30 przewidujemy zakończenie spotkań. W szkole tego dnia będzie czynna świetlica.

      Odwóz: klasy I - VIII  9:30, przedszkole 13:15

       

      W TROSCE O BEZPIECZNY POWRÓT UCZNIÓW DO SZKOŁY prosimy o przestrzeganie zasad reżimu sanitarnego zgodnie z następującymi wytycznymi:

      • zachowanie dystansu społecznego w każdej przestrzeni szkoły min. 1,5 m (także podczas przychodzenia i wychodzenia ze szkoły),
      • obowiązkowa dezynfekcja rąk i założenie maseczek przed wejściem do szkoły.
     • Premier RP Mateusz Morawiecki w naszej szkole

      W czwartek, 19 sierpnia 2021 r., gościł w naszej szkole Premier RP, Mateusz Morawiecki, gdzie spotkał się z samorządowcami z Kujawsko-Pomorskiego.

      W czasie spotkania Pan Premier prezentował Polski Ład i wynikające z niego korzyści, mające wzmocnić samorządy, m.in. w takich obszarach jak infrastruktura czy edukacja.

      Kruszyńska podstawówka, pielęgnując długoletnią tradycję, przyjęła wyjątkowego gościa ze znaną sobie gościnnością, otwartością i życzliwością.

     • Pomoce dydaktyczne dla oddziału przedszkolnego Grupa „Motylki” 5-6 latki na rok szkolny 2021/2022

      Wychowawca: Emilia Bielińska

      Pakiet podręczników „DZIECIAKI W AKCJI” 6-latki

      Wyd. NOWA ERA

      Karty Pracy 1-4, Wyprawka

      Przy zakupie grupowym koszt 120zł, zapisy i zbiórka na początku września.

      Przybory:

      • kredki ołówkowe (polecam firmy „Bambino”, przyborniki zakupimy we wrześniu)
      • 2 ołówki, gumka do mazania, temperówka
      • farby plakatowe i pędzelki do malowania
      • mazaki
      • plastelina
      • nożyczki
      • bloki rysunkowe; biały i kolorowy
      • bloki techniczne; biały i kolorowy
      • krepa 2 kolory
      • klej „Magic” i klej w sztyfcie
      • luźna koszulka, krótkie spodenki  do ćwiczeń gimnastycznych w woreczku podpisanym imieniem i nazwiskiem
      • plastikowy kubek do picia  (czytelnie podpisany)
      • obuwie na zmianę oraz komplet ubrań zapasowych w woreczku podpisanym imieniem i nazwiskiem
      • podpisana teczka do prac plastycznych (cienka, aby nie zajmowała wiele miejsca na półce)
      • fartuszek do malowania farbami (czytelnie podpisany)
      • kolorowanka
     • Spis książek do religii - UWAGA ZMIANA !!!!!!!!!!!!!!!!!

      Szkoła Podstawowa

      Klasa I – „Poznaję Boży świat” wyd. Jedność

      Klasa II – „Odkrywam Królestwo Boże” wyd. Jedność

      Klasa III – „Jezus jest z nami” ( podręcznik + ćwiczenia) wyd. Jedność

      Klasa IV – „Miejsce pełne bogactw” (podręcznik + ćwiczenia) wyd. Jedność

      Klasa V – „Szczęśliwi, którzy szukają prawdy” (podręcznik + ćwiczenia) wyd. Jedność

      Klasa VI  - „Szczęśliwi, którzy odkrywają piękno” (podręcznik + ćwiczenia) wyd. Jedność

      Klasa VII – „Błogosławieni, którzy szukają Jezusa” ( tylko podręcznik) wyd. Jedność

      Klasa VIII – „Błogosławieni, którzy ufają Jezusowi” ( tylko podręcznik) wyd. Jedność

      W tym roku wyjątkowo katecheta nie prowadzi zakupu podręczników

     • Wyprawka dla uczniów klas pierwszych na rok szkolny 2021/2022

      Wyprawka dla uczniów klas pierwszych na rok szkolny 2021/2022

      1. Zeszyt (wąska liniatura) 32 kartkowy – 3 szt.,

      2. Zeszyt (kratka) 32 kartkowy – 3 szt.,

      3. Zeszyt (pięciolinia) – 1 szt.,

      4. Blok techniczny biały A3,

      5. Blok techniczny kolorowy A3,

      6. Blok rysunkowy biały A4,

      7. Blok rysunkowy kolorowy A4,

      8. Teczka z gumką  - 2szt.,

      9. Patyczki,

      10. Liczydło,

      11. Piórnik z podstawowym wyposażeniem (długopis zmazywalny, 2 ołówki, czarny marker do tablicy sucho ścieralnej, gumka do mazania, temperówka, linijka, kredki ołówkowe, nożyczki),

      12. Pisaki,

      13. Kredki świecowe,

      14. Komplet pędzelków,

      15. Kubek na wodę do malowania farbami,

      16. Farby plakatowe i akwarelowe,

      17. 3 kleje w sztyfcie (najlepiej magic),

      18. Krepa róznokolorowa,

      19. Strój do gimnastyki (spodenki, bluzka z krótkim rękawem, buty z białą podeszwą) oraz worek do stroju,

      20. Obuwie zastępcze do chodzenia po klasie i szkole,

      Rodzice dzieci z klas pierwszych zakupują tylko podręcznik do religii „Poznaję Boży świat”, Wydawnictwo Jedność. Pozostałe podręczniki dzieci otrzymają ze szkoły.

     • Zakończenie roku szkolnego 2020/2021

      Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2020/ 2021 odbyło się w naszej szkole w piątek, 25 czerwca.
      Najpierw pożegnaliśmy klasę ósmą w czasie apelu pełnego emocji i wzruszeń. Uroczystość, prowadzona przez pana Tomasza
      Pinkowskiego, obejmowała nie tylko oficjalne pożegnanie, w czasie którego wręczane były świadectwa, podziękowania, dyplomy i nagrody, ale przede wszystkim uwagę zwracał program wypełniony wzruszającymi piosenkami i dowcipnymi tekstami przygotowanymi przez samych ósmoklasistów. Całości dopełniała prezentacja, pokazująca edukacyjną przygodę tegorocznych absolwentów na przestrzeni ośmiu lat nauki w kruszyńskiej podstawówce.
       

      Kolejne spotkanie obejmowało zakończenie roku szkolnego dla klas IV-VII. Liczni uczniowie otrzymujący od Pani Dyrektor Małgorzaty Wojnowskiej i wychowawców świadectwa z wyróżnieniem wystąpili przed zgromadzoną społecznością szkolną. Ponadto w czasie apelu zostały wręczone dyplomy i nagrody. Na uwagę zasługują zwłaszcza sukcesy naszych uczennic w Gminnym Konkursie Piosenki Anglojęzycznej: Nikola Puczyńska z klasy IV zdobyła I miejsce, a Natalia Milewska z klasy VIIa zajęła II lokatę. Gratulacje należą się również uczniom biorącym udział w Międzynarodowym Konkursie Kangur Matematyczny, gdyż uzyskali oni wysokie noty. 

      Klasy I-III nie brały w tym roku udziału w apelu na sali gimnastycznej, co wynikało z ograniczeń sanitarnych. Uczniowie spotkali się ze swoimi wychowawcami we własnych klasach, gdzie żegnali odchodzący rok szkolny. 

      Przed nami wakacje! Wszystkim życzymy radości, uśmiechu i… efektywnego „ładowania baterii” przed kolejnym rokiem szkolnym! 


      Nikola Puczyńska -> Nikola_Puczynska_SP_Kruszyn_klasa_IV_Dance_Monkey.mp4

     • Organizacja zakończenia roku szkolnego.

      * Przyjazd uczniów i przedszkolaków do szkoły - według codziennego rozkładu.

      * Zakończenie klasy 8 w sali gimnastycznej od godziny 8.30 do 10.15.

      * Zakończenie klas 1-3 - godzina 8.30 do 10.30.

      * Zakończenie dla klas 4-7 - godzina 10.30 do około 11.30 w sali gimnastycznej. Następnie, po uroczystości w sali, klasy przechodzą ze swoimi wychowawcami do sal. Tam rozdanie pozostałych świadectw.

      Uczniowie z klas 1-3, którzy nie pojadą lub nie pójdą do domu po odebraniu świadectwa muszą przejść o godzinie 10.30 do świetlicy, pod opiekę Beaty Badziągowskiej i Sylwii Bulak, aż do odjazdu autobusu.

      Uczniowiw, którzy przyjadą do szkoły na 8.30, czekają na swoje zakończenie w świetlicy.

      Odwozy w tym dniu:

      pierwszy odwóz dla uczniów o godzinie 12.05;

      drugi odwóz dla przedszkola i ewentualnie uczniów, którzy nie pojechali pierwszym kursem - 13.15.

     • Klasa VIIb w Stacji Alpaki w Kruszyńcu

      Rok szkolny dobiega końca, trzeba zatem pomyśleć o efektywnym wykorzystaniu ostatnich dni nauki. Klasa VIIb w czwartkowe popołudnie wybrała się do pobliskiego Kruszyńca, do Stacji Alpaki, gdzie miała okazję spędzić czas w towarzystwie czterech przesympatycznych alpak. Najpierw młodzież musiała jednak wywiązać się z zadania: należało obrać jak najwięcej marchewek będących smakołykami tych niezwykłych zwierząt. Nagrodą dla wszystkich był spacer na pobliskie łąki. Kto by pomyślał, że młodzież szkolna z taką ochotą będzie pilnowała małego stadka? Po wędrówce wszyscy wrócili na poczęstunek przygotowany przez gospodynię spotkania, panią Beatę Błaszkowską. Śmiechu było co niemiara, a powrót do szkoły także należał do przyjemnych, gdyż przed wszystkimi otwierała się perspektywa nadchodzących wakacji! 

     • Liczy się pomysł!

      Kto powiedział, że wycieczkę organizują tylko nauczyciele? Wystarczy pomysł, odrobina determinacji, szczypta cierpliwości i nieco otwartości na zmiany i… wyjazd do kina gotowy! W poniedziałek po południu klasy VII i klasa VIII wyszły z propozycją wycieczki do Bydgoszczy na seans filmowy i po paru uzgodnieniach z nauczycielami zrealizowały swoją inicjatywę! We wtorek wskazane zespoły klasowe pojechały do Cinema City, gdzie obejrzały animowany film „Luka” i wstąpiły do McDonald’s.  Najważniejsza dla wszystkich była możliwość wspólnego spędzenia czasu i dzielenia się radością ostatnich dni roku szkolnego.  

    • Gala Sportu Sicienko 2021 - Święto sportu w Gminie Sicienko.
     • Gala Sportu Sicienko 2021 - Święto sportu w Gminie Sicienko.

      12 czerwca 2021 r.  w Szkole Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Sicienku odbyła się uroczysta Gala Sportu.

      Wójt Gminy Sicienko Piotr Chudzyński wręczył sportowcom 18 stypendiów w dziedzinie artystycznej oraz sporcie.

      Wśród stypendystów znalazło się aż 6 naszych uczniów. Są to:

      Maja Woropaj z klasy III – za osiągnięcia w dziedzinie artystycznej- balet;

      Wiktoria Lewandowska z klasy VIII - za osiągnięcia w dziedzinie artystycznej- balet;

      Martyna Binienda z klasy VIII – za osiągniecie sportowe- zapasy;

      Zidan Abdel  z klasy III – za osiągniecie sportowe - karate;

      Michał Mazalon z klasy III – za osiągniecie sportowe – piłka nożna;

      Szymon Grabski z klasy III – za osiągniecie sportowe- piłka nożna.

       

      Przed wręczeniem nagród i stypendiów odbył się koncert Mikołaja Macioszczyka oraz pokaz tańca.

      W gali uczestniczyła dyrektor szkoły Małgorzata Wojnowska.

                                                                                                               

      Jesteśmy dumni z naszych Stypendystów, życzymy dalszych sukcesów i osiągnięć!

    • Dzień Dziecka w naszej szkole na sportowo
     • Dzień Dziecka w naszej szkole na sportowo

      Uczniowie naszej szkoły spędzili Dzień Dziecka pod znakiem sportu. Od rana klasy 1 - 4 brały udział w turnieju piłki nożnej w sali gimnastycznej. Po emocjonujących rozgrywkach wyłoniono zwycięzców.

      I miejsce zdobyła klasa III

      II miejsce zdobyła klasa IIb

      III miejsce zdobyła klasa Ia

      Następnie po rozgrywkach piłkarskich odbyły się pokazy gimnastyczno - akrobatycznie w wykonaniu naszych uczennic, które należą do grupy gimnastycznej p. Kamila Patera. Widzowie byli pod ogromnym wrażeniem ewolucji wykonywanych przez dziewczęta.

      W ostatniej części programu odbył się turniej piłkarski w kategorii klas 5 - 8 na boisku szkolnym. Zwycięzcami turnieju została klasa VII b, drugie miejsce wywalczyła klasa V i w starciu o trzecie miejsce VIa wygrała w rzutach karnych z klasą VIII.

      Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe puchary oraz nie zabrakło słodkich poczęstunków i napojów.

      Gratulujemy zwycięzcom oraz dziękujemy za wspaniałe emocje.

    • Sukcesy uczniów w Międzynarodowym Konkursie „KANGUR MATEMATYCZNY 2021”
     • Sukcesy uczniów w Międzynarodowym Konkursie „KANGUR MATEMATYCZNY 2021”

      „Temu, kto nie zna matematyki, trudno spostrzec głębokie piękno przyrody."

      Richard Feynman

       

      Znamy wyniki konkursu „Kangur Matematyczny 2021” zorganizowanego przez Towarzystwo Upowszechniania Wiedzy i Nauk Matematycznych w Toruniu. Konkurs  odbył się dnia 22 kwietnia 2021 r. po raz trzydziesty.  Uczniowie szkół wszystkich szczebli na całym świecie zmagali się z zadaniami matematycznymi.
      Główną badaną umiejętnością jest  logiczne myślenie, a nie tylko czysta wiedza i znajomość wzorów. Kangur jest najpopularniejszym szkolnym konkursem matematycznym na świecie. Każdy uczestnik otrzymał w prezencie układankę przestrzenną w postaci breloczka.

      W konkursie wzięło udział  34 uczniów w następujących kategoriach:

      Żaczek: 17 uczniów (klasa I – 2 uczniów, klasa II – 15 uczniów)

      Maluch:  11 uczniów (klasa III – 7 uczniów, klasa IV – 4 uczniów)

      Beniamin: 6  uczniów (klasa V – 1 uczeń, klasa VI – 5 uczniów)

      Miło nam poinformować o sukcesach naszych uczniów.

      1. Laureat:

      Wiktor Żarnowski kl. 2a w kategorii ŻACZEK

      1. Wyróżnienia:

      Antoni Hulaj kl. 2a w kategorii ŻACZEK

      Amelia Tomczyk kl. 2b w kategorii ŻACZEK

      Bruno Oźmiński kl. 3 w kategorii MALUCH 1

      Karol Drej kl. 4 w kategorii MALUCH 2

      Serdecznie gratulujemy!
      Dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu za zaangażowanie i podjęty trud.

       

     • Zapisy do świetlicy szkolnej na rok szkolny 2021/2022

      Informacja o zapisach również w zakładce "sekretariat".

      Szanowni Państwo,

      Rozpoczynamy zapisy dzieci do świetlicy szkolnej na rok 2021/2022. Przypominamy, że przyjmowanie uczniów do świetlicy szkolnej dokonuje się na podstawie pisemnego zgłoszenia rodziców, poprzez wypełnienie karty zgłoszenia.

      W każdym roku wymagane jest złożenie nowej karty zgłoszenia dziecka do świetlicy na następny rok szkolny.

      Ze względu na konieczność zaplanowania ilości miejsc w świetlicy dla uczniów na przyszły rok szkolny prosimy o terminowe składanie kart tj. do 18 czerwca 2021 r. Niedotrzymanie terminu zapisu może spowodować, że dziecko nie będzie mogło rozpocząć korzystania ze świetlicy wraz z początkiem roku szkolnego.

      Karta_zapisu_do_swietlicy_na_rok_2021_2022.pdf – plik do pobrania w PDF
      Karta_zapisu_do_swietlicy_na_rok_2021_2022.docx – plik do pobrania w DOCX

      Kryteria przyjmowania dzieci do świetlicy szkolnej na rok szkolny 2021/2022:

      1. Warunkiem przyjęcia dziecka do świetlicy szkolnej jest złożenie w szkole wypełnionej karty zgłoszenia w wyznaczonym przez szkołę terminie.

             Wypełnione karty należy przekazać do sekretariatu szkoły lub wychowawcy świetlicy.

             Termin składania kart zgłoszenia upływa 18.06.2021 r.

      1. Karty zgłoszenia dziecka do świetlicy szkolnej dostępne są:

              - u wychowawców świetlicy,
              - na stronie internetowej szkoły pod linkiem: KARTA ZGŁOSZENIA,

       - w sekretariacie szkoły.


      1. Rodzic wypełniając kartę zgłoszenia, oświadcza, że podaje dane zgodnie ze stanem faktycznym i akceptuje Regulamin Świetlicy Szkolnej, oraz że zapoznał się z klauzurą informacyjna dotyczącą przetwarzania danych osobowych przez szkołę.
      1. Do świetlicy w pierwszej kolejności przyjmowane są dzieci:
       a) obojga rodziców/prawnych opiekunów pracujących zawodowo,
       b) pracujących rodziców/prawnych opiekunów samotnie wychowujących dzieci,
       c) będące uczniami klas I-III,
       e) będące uczniami klas IV-VIII – tylko w uzasadnionych przypadkach.
      1. W szczególnych przypadkach opieką świetlicową mogą być objęci uczniowie ze względu na inne okoliczności po uzyskaniu zgody Dyrektora szkoły.
      1. Wnioski i prośby indywidualne o przyjęcie dziecka do świetlicy szkolnej złożone po terminie lub w trakcie roku szkolnego rozpatruje Dyrektor w Kruszynie.


    • Organizacja nauczania hybrydowego w SP Kruszyn w terminie od 17 do 28 maja 2021 r.
     • Organizacja nauczania hybrydowego w SP Kruszyn w terminie od 17 do 28 maja 2021 r.

      od 17 do  19 maja 2021 r. (poniedziałek, wtorek, środa):

      Nauczanie stacjonarne w szkole: klasy 4, 5, 6a i 8

      Nauczanie zdalne w domu: klasy 6b, 7a, 7b

       

      od 20 do 24 maja 2021 r. (czwartek, piątek, poniedziałek):

      Nauczanie stacjonarne w szkole: klasy 6b, 7a, 7b i 8

      Nauczanie zdalne w domu: klasy 4, 5, 6a

       

      28 maja 2021 r. (piątek):

      Nauczanie stacjonarne w szkole: klasy 6b, 7a, 7b

      Nauczanie zdalne w domu: klasy 4, 5, 6a i 8

      Obowiązuje rozkład zajęć ustalony we wrześniu oraz dotychczasowe zasady reżimu sanitarnego.

      Uczniowie klas młodszych uczą się stacjonarnie cały czas.

       

      Jednocześnie przypominamy, że w dniach od 25 do 26  maja 2021 r., w szkole odbywać się  będzie egzamin ósmoklasisty. W związku z tym, w tych dniach nie będą prowadzone lekcje. Są to dni wolne od zajęć dydaktycznych. Szkoła zapewnia opiekę świetlicową stacjonarną w godzinach od 6.30 do 16.30

      Od 31 maja 2021r. (poniedziałek) uczniowie wszystkich klas wracają do szkoły i uczą się stacjonarnie.

    • Konkurs na opowiadanie lub bajkę na temat bezpieczeństwa ruchu drogowego
     • Konkurs na opowiadanie lub bajkę na temat bezpieczeństwa ruchu drogowego

      Regulamin: Regulamin_Konkurs_na_najciekawsze_opowiadanie_lub_Bajke_BRD.pdf

       

      Kto: Uczniowie w wieku 10 - 15 lat

      Co: Konkurs na opowiadanie lub bajkę dotyczącą bezpieczeństwa ruchu drogowego.

      Organizator: Główny Inspektorat Transportu Drogowego we współpracy z Ministerstwem Edukacji i Nauki.

      Cel: Popularyzowanie wiedzy z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego.

      Termin nadsyłania prac: Upływa 4 czerwca.

      Rozstrzygnięcie konkursu: (ogłoszenie listy laureatów) nastąpi najpóźniej do 21 czerwca br.
       

      Praca konkursowa powinna mieć charakter edukacyjny i dotyczyć przepisów ruchu drogowego, a jednym z jej bohaterów powinien być Krokodylek Tirek. Może to być opowiadanie lub bajka. Praca nie powinna liczyć więcej niż 4000 znaków (bez spacji). Odczyt zwycięskiej pracy zostanie zarejestrowany i udostępniony w mediach elektronicznych GITD.

      Laureaci zostaną wyłonieni w 3 kategoriach wiekowych:– 10-11 lat,– 12-13 lat– 14-15 lat.

      Organizatorem konkursu jest Główny Inspektorat Transportu Drogowego we współpracy z Ministerstwem Edukacji i Nauki. Przedsięwzięcie wpisuje się w cykl wydarzeń organizowanych z okazji Europejskiego Dnia Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego (6 maja) oraz Światowego Tygodnia Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego (17-23 maja).

      Celem konkursu jest propagowanie zasad bezpieczeństwa ruchu drogowego, kształtowanie odpowiednich postaw, a także zachęcenie młodych ludzi do kreatywnego uczestnictwa w wydarzeniach związanych z popularyzowaniem bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

       

       

    • Egzamin ósmoklasisty 2021
     • Egzamin ósmoklasisty 2021

       

      Informacja o sposobie organizacji i przeprowadzania egzaminu ósmoklasisty obowiązująca w roku szkolnym 2020/2021

       

      Zasady organizacji egzaminu 2021

      Egzamin ósmoklasisty jest przeprowadzany na podstawie wymagań określonych w podstawie programowej kształcenia ogólnego oraz sprawdza, w jakim stopniu zdający spełnia te wymagania. 

      Zgodnie z komunikatem o harmonogramie egzamin ósmoklasisty jest przeprowadzany:

      a. w terminie głównym - w maju – w szkołach dla dzieci i młodzieży

      b. w terminie dodatkowym -  w czerwcu – w szkołach dla dzieci i młodzieży

      Do egzaminu ósmoklasisty w terminie dodatkowym przystępuje uczeń, który:

      a. z przyczyn losowych lub zdrowotnych nie przystąpił do egzaminu ósmoklasisty z danego przedmiotu lub przedmiotów w terminie głównym ALBO

      b. przerwał lub któremu przerwano i unieważniono egzamin ósmoklasisty z danego przedmiotu lub przedmiotów w terminie głównym (również z przyczyn losowych lub zdrowotnych).

      Do egzaminu ósmoklasisty w terminie dodatkowym przystępuje również uczeń, któremu dyrektor OKE lub dyrektor CKE unieważnił egzamin z danego przedmiotu lub przedmiotów. Do egzaminu ósmoklasisty w terminie dodatkowym zdający przystępuje w szkole, której jest uczniem lub słuchaczem. 

      Egzamin ósmoklasisty jest przeprowadzany w formie pisemnej i obejmuje następujące przedmioty:

      a. język polski

      b. matematykę

      c. język obcy nowożytny.

      Egzamin ósmoklasisty z każdego przedmiotu jest przeprowadzany innego dnia.

      Pierwszego dnia jest przeprowadzany egzamin z języka polskiego, który trwa 120 minut.

      Drugiego dnia jest przeprowadzany egzamin z matematyki, który trwa 100 minut.

      Trzeciego dnia jest przeprowadzany egzamin z języka obcego nowożytnego, który trwa 90 minut.

      Do czasu trwania egzaminu ósmoklasisty z każdego przedmiotu nie wlicza się czasu przeznaczonego na sprawdzenie przez ucznia poprawności przeniesienia odpowiedzi na kartę odpowiedzi (5 minut)

       

      PRZYGOTOWANIE I ORGANIZACJA EGZAMINU

      Egzamin odbywa się w wyznaczonych wcześniej salach egzaminacyjnych.

      Przygotowanie sal do egzaminu, zgodnie z procedurami ustalonymi przez OKE w Gdańsku, odbywa się na dzień przed terminem egzaminu. Osobami odpowiedzialnymi za przygotowanie sal są Przewodniczący Zespołów Nadzorujących.

      Młodzież wchodzi do sal egzaminacyjnych pojedynczo, w ustalonym porządku, zgodnie z listą zdających wywieszoną na drzwiach sali i zajmuje wylosowane wcześniej miejsca.

      Do sali, w której przeprowadzany jest egzamin nie wolno wnosić żadnych urządzeń elektronicznych.

      Na egzamin uczeń przynosi ze sobą wyłącznie przybory do pisania: pióro lub długopis ‎z czarnym tuszem/atramentem, a w przypadku egzaminu matematyki również linijkę. ‎Na egzaminie nie można korzystać z kalkulatora oraz słowników.

      Za przygotowanie kartek z nazwiskiem, imieniem, numerem PESEL i kodem ucznia odpowiedzialni są Przewodniczący Zespołów Nadzorujących przebieg egzaminu.

      Po zajęciu miejsca uczeń, który chce skontaktować się z Zespołem Nadzorującym podnosi rękę i oczekuje na podejście członka zespołu.

      Członkowie zespołu odpowiadają tylko na pytania związane z kodowaniem i rozumieniem instrukcji dla ucznia.

      Po zakończeniu czynności organizacyjnych przewodniczący zespołu zapisuje na tablicy w widocznym miejscu godzinę rozpoczęcia i zakończenia pracy z zestawem.

      Egzamin przebiega zgodnie z harmonogramem ogłoszonym przez Dyrektora CKE.

      Czas trwania pracy z zestawem egzaminacyjnym liczy się od momentu zapisania godziny na tablicy i jest zgodny z procedurą.

      Przewodniczący zespołu w uzasadnionej sytuacji może zezwolić zdającemu na opuszczenie sali, po zapewnieniu warunków uniemożliwiających kontakt zdającego z innymi osobami, z wyjątkiem osób udzielających pomocy medycznej.

      Uczeń, który zakończył pracę z zestawem przed czasem, powyższy fakt sygnalizuje poprzez podniesienie ręki, oczekuje na podejście członka zespołu nadzorującego. Członek zespołu nadzorującego po wykonaniu czynności zgodnie z obowiązującymi procedurami przekazuje zestaw Przewodniczącemu Zespołu Nadzorującego. Po przyjęciu zestawu daje sygnał uczniowi do opuszczenia sali.

      Po upływie czasu przeznaczonego na egzamin przewodniczący zespołu egzaminacyjnego informuje zdających o zakończeniu egzaminu, poleca zamknięcie zestawów, odłożenie ich na brzeg ławki i oczekiwanie na podejście członka zespołu nadzorującego.

      Wszystkie sytuacje i procedury nie ujęte w Wewnątrzszkolnej instrukcji przygotowania i organizacji egzaminu ósmoklasisty w Szkole Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Kruszynie określa Informacja o sposobie organizacji i przeprowadzania egzaminu ósmoklasisty ustalona przez CKE w danym roku szkolnym.

       

       HARMONOGRAM PRZEPROWADZANIA EGZAMINU

      Dzień                       Przedmiot                        Godzina rozpoczęcia          Czas trwania

      25 maja, wtorek     język polski                                  9:00                              120 minut

      26 maja, środa       matematyka                                  9:00                              100 minut

      27 maja, czwartek  język obcy nowożytny                 9:00                              90 minut

       

      W przypadku uczniów, którym przysługuje dostosowanie warunków przeprowadzania egzaminu ósmoklasisty, czas pracy z poszczególnymi arkuszami może zostać przedłużony:

      • 60 minut – w przypadku języka polskiego,
      • 50 minut – w przypadku matematyki,
      • 45 minut – w przypadku języka obcego nowożytnego.

       

      ZADANIA NA EGZAMINIE

      W arkuszu egzaminacyjnym ‎z każdego przedmiotu znajdą się zarówno zadania ‎zamknięte (tj. takie, w których uczeń wybiera jedną odpowiedź z kilku podanych), jak i zadania otwarte (tj. takie, w których uczeń samodzielnie formułuje odpowiedź). ‎

      Język polski: Za rozwiązanie zadań można uzyskać maksymalnie 45 punktów (w tym:

      część 1: czytanie ze zrozumieniem, argumentowanie, znajomość i rozumienie utworów literackich, interpretacja tekstów kultury, znajomość zasad i posługiwanie się poprawną polszczyzną – 25 pkt (ok. 20 zadań opartych na dwóch tekstach; ok. 50 proc. zadań otwartych),

      część 2: wypracowanie – 20 pkt. Temat wypracowania do wyboru spośród dwóch: rozprawka albo opowiadanie. W wypracowaniu uczeń może odnieść się do dowolnej lektury obowiązkowej spełniającej warunki tematu.

      Matematyka: Za rozwiązanie zadań można uzyskać maksymalnie 25 punktów (w tym: 15 pkt – zadania zamknięte, 10 pkt – zadania otwarte). Liczba zadań zamkniętych: 15, liczba zadań otwartych: 4

      Język angielski: Za rozwiązanie zadań można uzyskać maksymalnie 55 punktów (w tym: 34 pkt – zadania zamknięte, 21 pkt – zadania otwarte).

       

      WYNIKI I ZAŚWIADCZENIA

      Prace ósmoklasistów zostaną sprawdzone przez egzaminatorów, a wyniki przysłane do szkół przez okręgową komisję egzaminacyjną. Ogólnopolskie wyniki egzaminu ósmoklasisty będą ogłoszone 2 lipca 2021 r. Tego samego dnia swoje wyniki poznają uczniowie. Zaświadczenia o wynikach egzaminu ósmoklasisty uczniowie otrzymają 9 lipca 2021 r.

      Wynik procentowy to odsetek punktów (zaokrąglony do liczby całkowitej), które uczeń ‎zdobył za zadania z danego przedmiotu. ‎

      Wynik centylowy to odsetek liczby ósmoklasistów (zaokrąglony do liczby całkowitej), którzy ‎uzyskali z egzaminu z danego przedmiotu wynik taki sam lub niższy niż zdający. ‎

      Na przykład uczeń, który z języka polskiego uzyskał 78% punktów możliwych do zdobycia ‎‎(wynik procentowy), dowie się z zaświadczenia, że wynik taki sam lub niższy uzyskało ‎‎73% wszystkich zdających (wynik centylowy), co oznacza, że wynik wyższy uzyskało ‎‎27% zdających. Wynik centylowy umożliwia porównanie swojego wyniku z wynikami ‎uczniów w całym kraju.‎

       

      Rodzice/ prawni opiekunowie mają możliwość wglądu do sprawdzonej i ocenionej pracy egzaminacyjnej (pkt. 7.5  -  Informacja o sposobie organizacji i przeprowadzania egzaminu ósmoklasisty obowiązująca w roku szkolnym 2020/2021/ aktualizacja 2).

       

       

    • Wytyczne dotyczące organizowania i przeprowadzania w 2021 r. egzaminu ósmoklasisty
     • Wytyczne dotyczące organizowania i przeprowadzania w 2021 r. egzaminu ósmoklasisty

       

       [*] Na egzamin może przyjść wyłącznie zdający, nauczyciel, inny pracownik szkoły, obserwator, egzaminator lub inna osoba zaangażowana w przeprowadzanie egzaminu – bez objawów chorobowych kompatybilnych z objawami COVID-19.

       

       1. [*] Zdający, nauczyciel inny pracownik szkoły, obserwator, egzaminator lub inna osoba zaangażowana w przeprowadzanie egzaminu nie może przyjść na egzamin, jeżeli przebywa w domu z osobą w izolacji w warunkach domowych albo sama jest objęta kwarantanną lub izolacją w warunkach domowych.
       2. [*] Rodzic/Prawny opiekun nie może wejść z dzieckiem na teren szkoły,  z wyjątkiem sytuacji, kiedy zdający wymaga pomocy np. w poruszaniu się.
       3. [*] [!] Zdający nie powinni wnosić na teren szkoły zbędnych rzeczy, w tym książek, urządzeń telekomunikacyjnych, maskotek.
       4. [*] [!] Na egzaminie każdy zdający korzysta z własnych przyborów piśmiennych, linijki. Zdający nie mogą pożyczać przyborów od innych zdających.
       5. [*] Szkoła nie zapewnia wody pitnej. Na egzamin należy przynieść własną butelkę z wodą.
       1. [*] Czekając na wejście do szkoły albo sali egzaminacyjnej, zdający zachowują odpowiedni odstęp (co najmniej 1,5 m) oraz mają zakryte usta i nos (maseczką jedno- lub wielorazową).
       2. [*] Na teren szkoły mogą wejść wyłącznie osoby z zakrytymi ustami i nosem. Zakrywanie ust i nosa obowiązuje na terenie całej szkoły, z wyjątkiem sal egzaminacyjnych po zajęciu miejsc przez zdających.  
       3. [*] [!] Zdający są zobowiązani zakrywać usta i nos do momentu zajęcia miejsca w sali egzaminacyjnej. Po zajęciu miejsca w sali egzaminacyjnej (w trakcie egzaminu) zdający ma obowiązek ponownie zakryć usta i nos, kiedy:
      1. podchodzi do niego przewodniczący albo członek zespołu nadzorującego, aby odpowiedzieć na zadane przez niego pytanie
      2. wychodzi do toalety
      3. kończy pracę z arkuszem egzaminacyjnym i wychodzi z sali egzaminacyjnej.
       1. [*] Zarówno zdający, jak i członkowie zespołu nadzorującego mogą – jeżeli uznają to za właściwe – mieć zakryte usta i nos w trakcie egzaminu, nawet  po zajęciu miejsca przy stoliku / stanowisku egzaminacyjnym (w przypadku zdających) lub kiedy obserwują przebieg egzaminu, siedząc albo stojąc  (w przypadku członków zespołu nadzorującego i innych osób zaangażowanych w przeprowadzanie egzaminu w danej sali).
       2. [*] Zdający, którzy nie mogą zakrywać ust i nosa maseczką z powodu całościowych zaburzeń rozwoju, zaburzeń psychicznych, niepełnosprawności intelektualnej, trudności w samodzielnym zakryciu lub odkryciu ust lub nosa lub z powodu zaawansowanych schorzeń neurologicznych, układu oddechowego lub krążenia, przebiegających z niewydolnością oddechową lub krążenia, mogą przystąpić do egzaminu w odrębnej sali egzaminacyjnej. W takiej sytuacji minimalny odstęp, jaki musi zostać zachowany pomiędzy samymi zdającymi oraz zdającymi i członkami zespołu nadzorującego, wynosi 2 m.

      Aktualne informacje na temat SARS-CoV-2 są dostępne na stronie internetowej GIS: www.gov.pl/koronawirus.

       

      1.  [!] Przed rozpoczęciem egzaminu należy poinformować zdających  o obowiązujących zasadach bezpieczeństwa, w tym przede wszystkim:
      2. zakazie kontaktowania się z innymi zdającymi
      3. obowiązku zakrywania ust i nosa w przypadku kontaktu bezpośredniego z osobą zaangażowaną w przeprowadzanie egzaminu, wyjścia do toalety lub wyjścia z sali egzaminacyjnej po zakończeniu pracy z arkuszem egzaminacyjnym
      4. niedotykania dłońmi okolic twarzy, zwłaszcza ust, nosa i oczu, a także przestrzegania higieny kaszlu i oddychania: podczas kaszlu i kichania należy zakryć usta i nos zgiętym łokciem lub chusteczką
      5. konieczności zachowania odpowiedniego dystansu od innych zdających
       po zakończonym egzaminie.
       1. [*] Należy unikać tworzenia się grup zdających przed szkołą oraz przed salą egzaminacyjną przed rozpoczęciem egzaminu oraz po jego zakończeniu.
        W tym celu dyrektor szkoły może na przykład:
      1. przekazać zdającym z wyprzedzeniem (np. 2-, 3-dniowym) informację
       o godzinie, o której powinni stawić się w szkole przed rozpoczęciem egzaminu
      2.  [!] poinstruować zdających, aby wrażeniami po egzaminie dzielili się między sobą z wykorzystaniem mediów społecznościowych, komunikatorów, telefonicznie, a unikali spotkań w grupie, np. przy wejściu do szkoły.
     • Podziękowania

      oDyrektor Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Kruszynie,  w imieniu całej szkolnej społeczności, składa serdeczne podziękowania za pomoc w upiększeniu placu zabaw dla najmłodszych wychowanków naszej szkoły.

      Dzięki zaangażowaniu Przewodniczącej Rady Rodziców Pani Anny Wojtko - Cetnarowskiej, sołtysa sołectwa Zielonczyn Pani Violetty Badziągowskiej i jej małżonka Waldemara Badziągowskiego oraz mieszkańców Zielonczyna - Sławomira Mantaja i Adriana Pudrzyńskiego maluchy znów będą mogły bawić się w piaskownicy.

      Serdecznie dziękujemy!

      Dyrektor szkoły

      Małgorzata Wojnowska

    • Julia Michalska finalistką Wojewódzkiego Konkursu z Języka Angielskiego
     • Julia Michalska finalistką Wojewódzkiego Konkursu z Języka Angielskiego

      Julia Michalska, uczennica klasy VIII naszej szkoły od lat rozwija swoje zainteresowania językiem angielskim. Z pasją  czyta książki, blogi, ogląda filmy wszystko w języku angielskim.

      W Konkursie Przedmiotowym z Języka Angielskiego organizowanym  przez Kujawsko -Pomorskie Kuratora Oświaty, Julka pomyślnie przeszła najpierw etap szkolny oraz rejonowy i zakwalifikowała się do  etapu  wojewódzkiego.

      W Konkursie Julka musiała wykazać się nie tylko świetną  znajomością słownictwa i gramatyki bardzo wykraczającej poza  podstawę programową ale także szczegółowymi  wiadomościami  z zakresu kultury, historii i geografii Wielkiej Brytanii, Stanów Zjednoczonych, Kanady i Australii. W finale Julka poradziła sobie znakomicie z niezwykle trudnymi zadaniami, zdobyła 82 punkty na 100 możliwych.

      Za swoje osiągnięcie  uczennica otrzyma ocenę celującą z języka angielskiego.

      Do konkursu Julka przygotowywała się pod kierunkiem Pani Elżbiety Żak, nauczyciela języka angielskiego.

      WIELKIE GRATULACJE DLA JULKI !!!

    • Konkurs "Kulinarna flaga"
     • Konkurs "Kulinarna flaga"

      Serdecznie zapraszam uczniów  klas IV - VIII naszej szkoły do udziału w konkursie „ Kulinarna flaga”

      Wykorzystując warzywa, owoce, , przyprawy ......i inne produkty do jedzenia stwórz flagę wybranego państwa świata. Wykonaj zdjęcie  flagi i wyślij  na podany niżej adres wpisując autora pracy i nazwę państwa, którego flaga została wykonana .Zapoznaj się z położeniem wybranego państwa na mapie świata.

       

      Prace proszę przesłać do 21 maja 2021 roku, jolantagapinska@wp.pl

       

      Na zwycięzców czekają nagrody.

      Wszystkim uczestnikom konkursu życzę smacznych i zdrowych posiłków oraz ciekawości w poznawaniu świata.

       

      Jolanta Gapińska

       

       

    • Sukces naszej uczennicy!
     • Sukces naszej uczennicy!

      SUKCES NASZEJ UCZENNICY W  MIĘDZYPOWIATOWYM KONKURSIE WIEDZY O POWSTANIU WARSZAWSKIM DLA UCZNIÓW SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

       

      15 kwietnia 2021r. odbył się finał Międzypowiatowego Konkursu Wiedzy o Powstaniu Warszawskim.

      Organizatorami konkursu byli:

      Szkoła Podstawowa nr 57 im. TMMB w Bydgoszczy, Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej Okręg Bydgoszcz oraz Instytut Pamięci Narodowej Delegatura w Bydgoszczy.

      Konkurs odbywał się pod patronatem Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Wojewody Bydgoskiego, Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty oraz Prezydenta Miasta Bydgoszczy.

      W konkursie mogli brać udział uczniowie klas V-VIII szkół podstawowych. Aby zdobyć tytuł laureata, trzeba było uzyskać  co najmniej 85% poprawnych odpowiedzi.

      Wszystkich uczestników obowiązywała jedna kategoria wiekowa, wszyscy pisali ten sam test finałowy.

      Do etapu finałowego (stacjonarnego) zakwalifikowała się uczennica klasy V naszej szkoły Nadia Gniadek, która sięgnęła w nim po najwyższe laury – zaliczyła trudny test na 88% i zdobyła tytuł laureatki.

      Sukces Nadii jest tym większy, że w finale spotkała się przede wszystkim z uczniami klas ósmych. Nasza pasjonatka historii musiała więc opanować wiedzę i umiejętności znacznie wykraczające poza podstawę programową.

      Do konkursu uczennica przygotowywała się pod opieką dyrektora szkoły – Małgorzaty Wojnowskiej.

      Serdecznie gratulujemy, życzymy Nadii kolejnych historycznych sukcesów!

    • Kangur matematyczny
     • Kangur matematyczny

      Dnia 22.04.21 odbędzie się konkurs matematyczny "Kangur".

      Uczestnicy proszeni są o przyjście do szkoły na godzinę 8:50.

      Obowiązkowo muszą mieć maseczki!

      Uczestnicy przynoszą  przybory do pisania (miękki ołówek, gumkę) i kartki na obliczenia.

      Na rozwiązanie testu przeznaczone jest 75 minut.

      Powodzenia!

       

      Sala nr 6 – klasa VIa, V, IV

      Sala nr 7 – klasa III, Ia

      Sala nr 4 – klasa IIb

      Sala nr 10 - IIa

       

       

       

     • Terminy zebrań z rodzicami

      klasa           data               godzina                platforma

      1a                22.04            17.00                    Wirtualna SP 

      1b                28.04            17.00                    Wirtualna SP 

      2a                22.04            17.30                    Wirtualna SP 

      2b                22.04            17.00                    Wirtualna SP

      3                  22.04            17.00                    Wirtualna SP 

      4                  22.04             17.30                   Teams

      5                  26.04             16.00                   Teams

      6a                26.04             18.00                   Teams

      6b                26.04             18.00                   Teams

      7a                27.04             16.30                   Teams

      7b                21.04             17.00                   Teams

      8                  26.04             16.30                   Teams

       

     • Akcja Żonkile

      W tym roku nasza szkoła weźmie udział w ogólnopolskiej akcji przygotowanej przez Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN - „Żonkile”.

      19 kwietnia  przypada 78. rocznica wybuchu powstania w getcie warszawskim, w którą w ramach lekcji historii również się włączymy. Uczniowie skorzystają z materiałów edukacyjnych przygotowanych przez pomysłodawców akcji.

       

      Symbolem akcji jest żonkil, dlatego zachęcamy uczniów do wykonania papierowego żonkila i przesłania zdjęcia przedstawiającego wykonany samodzielnie kwiat ułożony na Waszej dłoni (zdjęcie żonkila na dłoni prześlijcie do swojego nauczyciela historii).

       

      Jak wykonać żonkila???

      Przygotujcie żółtą kartkę z bloku technicznego, nożyczki i klej oraz wydrukujcie lub narysujcie szablon, który znajduje się tutaj:

      https://polin.pl/system/files/attachments/szablon%20PL.pdf

      i złóżcie żonkila według instrukcji wideokonstrukcji, która znajduje się tutaj:

      https://www.youtube.com/watch?v=8R9QbajMHks

       

      Ze zdjęć powstanie kolaż, który będzie podsumowaniem udziału naszej szkoły w akcji.

       

       

      Dołączmy do akcji Żonkile. Pokażmy, że łączy nas pamięć!!!

    • Funkcjonowanie szkoły i oddziałów przedszkolnych od 19 kwietnia
     • Funkcjonowanie szkoły i oddziałów przedszkolnych od 19 kwietnia

      Dyrektor szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Kruszynie  informuje, że zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Edukacji i Nauki z dnia 15 kwietnia 2021 r. zmieniającym rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, od 19 kwietnia br. do pracy stacjonarnej wracają placówki wychowania przedszkolnego.

       

      Oznacza to, że od poniedziałku 19 kwietnia nasze oddziały przedszkolne rozpoczynają swoją codzienną, stacjonarną pracę według ustalonego harmonogramu.

      Od poniedziałku zapewniamy też dowóz przedszkolaków i uprawnionych uczniów do szkoły.

       

      Pozostałe obostrzenia w funkcjonowaniu szkół i placówek zostają przedłużone do 25 kwietnia.

      Dyrektor Szkoły

      Małgorzata Wojnowska

     • KANGUR 2021 – 22 kwietnia 2021 o godzinie 9:00

      Ze względu na aktualną sytuację pandemiczną Komitet Główny Konkursu KANGUR podjął następujące decyzje:
      1) Jeśli to będzie możliwe, proszę przeprowadzić konkurs w trybie stacjonarnym.
      2) W innym przypadku konkurs proszę przeprowadzić on-line dla wszystkich uczniów lub tylko niektórych. W tym celu umieszczono instrukcję dla ucznia. Dostępna jest  na stronie: https://www.kangur-mat.pl/ .
       

      W dniu 22.04.21 zostanie udostępniona karta odpowiedzi (formularz elektroniczny) oraz zabezpieczony hasłem zestaw zadań konkursowych (też w j. angielskim) na ½ godziny przed konkursem. Hasło do zestawu podane zostanie  poprzez dziennik tuż przed rozpoczęciem konkursu. Koordynator przekazuje również adres elektroniczny, na który uczeń wysyła plik (wypełnioną kartę odpowiedzi) nazwany swoim imieniem i nazwiskiem.

      Konkurs w wersji zdalnej trwa 90 minut. Karta odpowiedzi nie blokuje się po upływie czasu, zatem uczniowie powinni odesłać wypełnione karty odpowiedzi ok. 95 minut od uzyskania hasła do pliku z zadaniami.

      Karta odpowiedzi jest interaktywnym formularzem, który SAM ZLICZA  PUKTY. Uczeń wpisuje swoje imię i nazwisko z użyciem klawiatury,  kategorię i odpowiedzi zaznacza klikając myszą w aktywne pola. Pole z  sumą punktów jest zablokowane dla ucznia, uaktywni się po wypełnieniu i zapisaniu karty.
      Warto aby uczniowie zapisali plik pod nazwą zgodną ze swoim nazwiskiem i imieniem.

    • Podziękowanie Pani Hannie Płaczek
     • Podziękowanie Pani Hannie Płaczek

      W imieniu swoim oraz wszystkich pracowników Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Kruszynie pragnę serdecznie podziękować Pani Hani Płaczek za długoletnią pracę na rzecz uczniów kruszyńskiej podstawówki.
      Haniu, przez czterdzieści lat swojej wytrwałej i rzetelnej pracy wskazywałaś drogę kolejnym pokoleniom młodych ludzi. Pomagałaś im stawiać pierwsze kroki na ciekawej i niejednokrotnie niełatwej niwie edukacji. Wspierałaś, gdy Twoi uczniowie przeżywali rozterki; pomagałaś, gdy nie potrafili sobie poradzić z trudnościami; wysłuchiwałaś, gdy z radością opowiadali o swoich sukcesach; ocierałaś łzy, gdy ze smutkiem wspominali o nieszczęściach. Byłaś też wsparciem dla ich rodziców, doradzałaś w trudnych sprawach, razem z nimi przeżywałaś szkolne radości i smutki ich pociech. Na zawsze pozostaniesz w ich pamięci jako uśmiechnięta Pani Hania, z żarem opowiadająca o świecie i pokazująca tajniki świata ukochanej przez Ciebie przyrody...

      Droga Haniu, zapisałaś się nie tylko w sercach swoich uczniów i ich rodziców: przede wszystkim, zapisałaś się w sercach swoich kolegów i koleżanek!

      Otwarta, autentyczna, serdeczna i życzliwa ludziom, odważnie wyrażająca własne zdanie, stająca w obronie ważnych wartości, pewna siebie i elokwentna - taką Ciebie zapamiętamy!

      Dziękuję Ci za wszystkie przepracowane wspólnie lata, nie zawsze przecież usłane różami, czasem najeżone problemami, które jednak zawsze udawało się rozwiązać. Dziękuję za wsparcie, na które zawsze mogłam liczyć!

      Chociaż dzisiaj kończysz pracę w kruszyńskiej szkole podstawowej, nie żegnasz się z nami. Jesteś w naszych myślach i sercach... Jesteś z nami...
      Droga Haniu, dziękuję Ci za każdy dzień Twojej pracy, a wraz ze mną dziękują Tobie wszyscy pracownicy naszej szkoły!

       

      Małgorzata Wojnowska

      Dyrektor

      Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego

      w Kruszynie

     • Jubileusz 70-lecia powstania Gminnej Biblioteki Publicznej w Sicienku

      9 kwietnia 2021 Gminna Biblioteka Publiczna w Sicienku obchodziła 70 jubileusz swojego istnienia.

      W uroczystości oprócz przedstawicieli Szkoły Podstawowej w Kruszynie z Panią Dyrektor Małgorzatą Wojnowską na czele, uczestniczył Wójt Gminy Sicienko Piotr Chudzyński wraz z zastępcą Radosławem Kempińskim i kierownikiem Referatu Oświaty, Kultury i Sportu Panią Anną Rudniak.

      Podczas uroczystości na pracowników i gości czekał pyszny tort "książkowy", który rozpoczął wspólne świętowanie.

      Obecność przedstawicieli naszej szkoły nie był przypadkowa, gdyż uczniowie z grupy Teatralnej 13+ wraz z opiekunami przygotowali film pt. „Biblioteka tajemnic”.

       

      Grupa Teatralna 13+ "Biblioteka tajemnic"

       

      Z okazji jubileuszu zorganizowano również konkurs plastyczno- literacki. pt. „Biblioteka bramą do przyszłości”.

      Konkurs obejmował cztery kategorie wiekowe:

      klasa I- III- „Ulubiony bohater z bajki”

      II miejsce zajął uczeń SP Kruszyn klasa Leon Woropaj

      klasa IV –VI- „Jak wyobrażasz sobie bibliotekę w przyszłości?”

      Wyróżnienie uczennica SP Kruszyn- Nadia Gniadek

      klasa VII- VIII i szkół ponadpodstawowych- "Dlaczego warto czytać?”

      Dla uczestników czekają nagrody oraz dla pozostałych upominki za udział w konkursie.

     • Zachęcamy do udziału w konkursach.

       

      Starostwo Powiatowe w Bydgoszczy organizuje konkursy:

      Fotograficzny "Flora i fauna polskich zbiorników wodnych",

      plastyczny: "Jak nasze życie wpływa na czystośc powietrza".

      Prace można złożyć osobiście w siedzibie Wydziału Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa Starostwa Powiatowego w Bydgoszczy (Bydgoszcz, ul. Zygmunta Augusta 16 w kancelarii ogólnej na parterze) lub przesłać na adres: skr. pocztowa nr 2, ul. Zygmunta Augusta 3 A, 85-002 Bydgoszcz, w nieprzekraczalnym terminie – do dnia 31 maja 2021 r.

      Zachęcamy do udziału w konkursach. 

      Na laureatów konkursów czekają atrakcyjne nagrody! 

      Wiecej informacji->> Szczegóły i regulamin

       

     • Nasi uczniowie z nagrodami w Konkursie ,,Eko- ozdoba wielkanocna"

      Konkurs organizowany przez Gminny Ośrodek Kultury w Sicienku

      Tak jak w latach ubiegłych tak i w tym roku Gminny Ośrodek Kultury w Sicienku zorganizował konkurs: ,,Eko- ozdoba wielkanocna". Konkurs skierowany był dla mieszkańców gminy Sicienko. W konkursie, jak co roku brali udział również nasi uczniowie zdobywając przy tym nagrody:

      W kategorii wiekowej klas 4-8: II miejsce: Zofia Król – klasa VI a wyróżnienia otrzymały: Zuzanna Kolerska- klasa V, Janka Marciniak- klasa V,

      W kategorii wiekowej klas 1-3: I miejsce: Maja Woropaj – klasa III a wyróżnienie otrzymał: Leon Woropaj – klasa I a

      Oprócz wyżej wyróżnionych aktywnie brali udział inni nasi uczniowie, między innymi z klasy Ia przygotowując wspólną pracę, za co otrzymali nagrody pocieszenia.

       

    • Informacja dla przedszkola na czas nauki zdalnej.
     • Informacja dla przedszkola na czas nauki zdalnej.

      Szanowni Rodzice,

      ze względu na wprowadzenie nowych zasad bezpieczeństwa, na podstawie Rozporządzenia Ministra Edukacji i Nauki z dnia 25 marca 2021r. w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, przechodzimy w naszych oddziałach przedszkolnych na tryb pracy zdalnej.

      Praca zdalna polegać będzie  na prowadzeniu zajęć z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość . O formie pracy dla określonej grupy przedszkolnej poinformują Państwa wychowawcy grup.


      Dodatkowo, prowadzić będziemy stacjonarne zajęcia dla dzieci posiadających orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego oraz dla dzieci osób zatrudnionych w podmiotach wykonujących działalność leczniczą oraz innych osób realizujących zadania publiczne w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego określonych w wytycznych MEiN, MZ i GIS.

      Zainteresowanych rodziców prosimy o wypełnienie załączonego wniosku i złożenie go w sekretariacie szkoły lub u wychowawcy grupy. Wnioski można też przesłać drogą elektroniczną na adres szkoły:

      sekretariat@spkruszyn.edu.pl

      Pliki do pobrania:

      wniosek_rodzicow.docx

      wniosek_pomoc_psychologiczno-pedagogiczna.docx


      Dyrektor Szkoły

      Małgorzata Wojnowska
    • Wracamy czasowo do nauki zdalnej w klasach I-III
     • Wracamy czasowo do nauki zdalnej w klasach I-III

      Od 22 marca do 11 kwietnia br. uczniowie wszystkich klas szkół podstawowych będą uczyli się zdalnie.

      Na dotychczasowych zasadach, przy zachowaniu reżimu sanitarnego, będą funkcjonowały oddziały  wychowania przedszkolnego.


      Zgodnie z wytycznymi, w naszej szkole zorganizowana zostanie opieka świetlicowa oraz zajęcia zdalne na terenie szkoły dla dzieci z klas I-III, których rodzice pracują w podmiotach leczniczych lub wykonują zadania publiczne związane ze zwalczaniem COVID-19.

      Warunkiem jest wniosek rodziców (w załączeniu), który prosimy jak najszybciej złożyć w sekretariacie szkoły lub u wychowawcy klasy.  Wniosek ----> wniosek_swietlica.docx

      Świetlica czynna będzie  od godziny 6.30 do 16.30.

      Zachęcam Państwa do zapoznania się z komunikatem MEiN, w którym przedstawiono najważniejsze zmiany w organizacji pracy szkół i placówek oświatowych do 11 kwietnia br.

      Link do komunikatu:

      https://dokumenty.mein.gov.pl/944005e3-ecc4-4fd0-a49ff531db6a9631/komunikatmein.docx

    • Światowy Tydzień Mózgu
     • Światowy Tydzień Mózgu

      W tym roku Światowy Tydzień Mózgu przypada na dni 15 - 21 marca. Patronat nad działaniami podejmowanymi przez szkoły naszego województwa objął Kujawsko-Pomorski Kurator Oświaty.

      W naszej szkole to okres rekolekcji i czas próbnych egzaminów ósmoklasisty, więc... ruszyliśmy głową i przesunęliśmy obchody tego niezwykłego święta na kolejny tydzień: 22 - 26 marca. Hasłem przewodnim wszystkich wydarzeń będzie temat "Mózg się śmieje!".

      Nie od dziś wiadomo, że śmiech to zdrowie: a że w zdrowym ciele, zdrowy...mózg, więc postaramy się w naszych działaniach wywołać uśmiech na twarzach wszystkich osób tworzących naszą szkolną kruszyńską społeczność.Na stronie internetowej pojawią się projekty uczniów, umieścimy linki do ciekawych filmów, zaproponujemy zabawę w wirtualnym escape roomie. Wszystko po to, by rozruszać nasz mózg, dowiedzieć się o nim nieco więcej i... uśmiechnąć się od ucha do ucha!

     • Rekolekcje wielkopostne

      Nasza szkoła rozpoczęła dzisiaj trzydniowe rekolekcje. W tym roku trochę inaczej niż zwykle. Rekolekcje prowadzi Pani Marta na bazie wcześniej przygotowanych materiałów przez diecezję bydgoską. Razem z klasą 2A pomogliśmy muzycznie w zorganizowaniu rekolekcji dla wszystkich dzieci

      Rezultaty można obejrzeć tutaj: rekolekcje 2021

      Przez rekolekcje idziemy z bł. Carlo Acutisem, patronem internautów. Zakochany w Eucharystii, przyjaciel zwierząt, świetny piłkarz. Zwykły, a jednocześnie wyjątkowy chłopiec.

       

      kliknij: Carlo Acutis Autostrada

      Bł. Carlo Acutisie – módl się za nami.

     • Marcowe popołudnia w naszej e-Szkole

      Marcowe popołudnia w naszej e-Szkole

      Czym są związki frazeologiczne? Jak powstała Trzecia Rzesza? Co kryje się pod pojęciem zmienności genetycznej populacji? – odpowiedzi na te i wiele innych pytań przyniosą popołudniowe spotkania z Kujawsko-Pomorską Szkołą Internetową. Lekcje kierujemy głównie do przygotowujących się do egzaminów ósmoklasistów i maturzystów. Przed ekrany komputerów zapraszamy także uczniów pozostałych klas, którzy będą mogli powtórzyć bieżący materiał. Zdjęcia z zajęć w podpisanym folderze: https://drive.kujawsko-pomorskie.pl/index.php/s/mByRTQB3WnLha1I

       

      Zajęcia można oglądać na czterech kanałach:

      ·         YouTube: Kujawsko-Pomorska e-Szkoła

      ·         Facebook: Kujawsko-Pomorska e-Szkoła, 

      ·         edupolis.pl,

      ·         kujawsko-pomorskie.pl.

       

      Wszystkie lekcje są rejestrowane i archiwizowane na YouTube: Kujawsko-Pomorska e-Szkoła. Można do nich powracać także poza godzinami emisji. Zajęcia są tematycznie opisane i skatalogowane, dzięki czemu uczniowie mogą w łatwy sposób odnaleźć interesujące ich materiały. W biblioteczce e-Szkoły znalazły się osobno zebrane lekcje z poszczególnych przedmiotów, m.in. wychowania fizycznegoreligiimatematykibiologii i języka polskiego, jak i zbiory filmów kierowanych do uczniów poszczególnych klas szkoły podstawowej i średniej, w tym specjalny blok dla ósmoklasistów i maturzystówSą też katalogi grupujące zajęcia z przedmiotów humanistycznych ścisłych i przyrodniczych oraz języków obcych (niemieckiego i angielskiego).

       

      Kujawsko-Pomorska Szkoła Internetowa rozpoczęła nadawanie w marcu ubiegłego roku. Projekt był odpowiedzią samorządu województwa na niezbędne ze względów epidemicznych zamknięcie placówek oświatowych. Zainteresowanie, z jakim spotkała się nasza e-Szkoła sprawiło, że postanowiliśmy kontynuować projekt w wakacje. Przez całe lato transmitowaliśmy ciekawe zajęcia o różnorodnej tematyce, rozwijające zainteresowania i poszerzające wiedzę o naszym regionie. Od nowego roku szkolnego zmieniliśmy formułę e-Szkoły. Proponujemy lekcje popołudniowe, do nauki zapraszamy uczniów szkół podstawowych i średnich, którzy chcą rozwijać zainteresowania, poszerzać wiedzę zdobytą w szkole i dobrze przygotować się do klasówek i egzaminów.

       

      Naukowi Giganci Kujaw i Pomorza:

      „Giganci Kujaw i Pomorza" to cykl, w ramach którego, co roku będzie się odbywać seria spotkań promujących sylwetki najbardziej zasłużonym postaci z przeszłości naszego regionu, które w swoich dziedzinach osiągnęły prawdziwą wielkość. Każde ze spotkań online, poświęcone zostanie innej osobie, której działalność przyczyniła się do rozwoju i kształtowania ważnych dziedzin naszego życia. Tegoroczny cykl poświęcony jest gigantom nauki, wybitnym uczonym z Kujaw i Pomorza, którzy swoimi osiągnięciami zapisali się na kartach historii.  Pierwsza premiera odbyła się w Dzień Kobiet (8 marca), a jej bohaterką jest Wilhelmina Iwanowska, zasłużona polska astronom i współtwórczyni Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. O wybitnej uczonej opowiada jej studentka dr Cecylia Łubieńska-Iwaniszewska, pierwsza kobieta, która ukończyła astronomię na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Wykład dostępny jest na portalu edupolis.pl, gdzie wspomnieniami na temat twórczyni toruńskiej astronomii dzieli się także dr Jerzy Rafalski, autor książek popularnonaukowych i astronom związany z toruńskim planetarium. Do materiałów filmowych dołączony został pakiet edukacyjny, który zawiera m.in. artykuły na temat Wilhelminy Iwanowskiej oraz linki do jej publikacji naukowych dostępnych online. Na stronie powstał także interaktywny quiz z pytaniami dotyczącymi uczonej.

       

     • Konkurs ”MAKIETA BOISKA SPORTOWEGO”

      REGULAMINKONKURSU”MAKIETA BOISKA SPORTOWEGO”

      pliki do pobrania: regulamin.pdf  Oswiadczenie(1).pdf

      CO NALEŻY ZROBIĆ? Wykonaj pracę w formie przestrzennej makieta wybranego boiska sportowego do wybranej dyscypliny sportu (piłka nożna, koszykówka, piłka siatkowa, piłka ręczna, unihokej, tenis ziemny, itp.) Boisko będzie odzwierciedleniem Twojego ulubionego sportu i sportowca.Pracę wykonaj wdowolnej formie z zastosowaniem dostępnych materiałówi technik.

      ZGŁOSZENIAZgłoszenia należy dokonać poprzez wysłanie na adres mailowy -goskateam2111@wp.pl -wypełnionego oświadczenia uczestnika(skan/zdjęcie).

      ORGANIZATOR KONKURSU Organizatorem Konkursu ”MAKIETA BOISKA SPORTOWEGO” jest Szkolny Związek Sportowy Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Bydgoszczy.

      CELE KONKURSU Celem konkursu jest: propagowanie sportu wśród dzieci i młodzieży, poznawanie ważnych postaci ze świata sportu, popularyzowanie wiedzy na temat historii sportu, rozwijanie kreatywności iumiejętności redakcyjnych uczestników. A także zagospodarowanie czasu wolnego od zajęć szkolnych w okresie pandemii.

      NAGRODYWszyscy uczestnicy konkursu powinni otrzymać dodatkową, pozytywną ocenę z wychowania fizycznego. Najlepsze prace (4ucznióww poszczególnych kategoriach) zostaną nagrodzone przez SZSWKP w Bydgoszczy.

      OGŁOSZENIE WYNIKÓW: Konkurs dedykowany jest uczniomszkół podstawowych i ponadpodstawowychwojewództwakujawsko-pomorskiego. Prace konkursowemuszą być wykonane osobiście przez zgłaszającego. Termin nadsyłania fotorelacjiz postępu prac oraz efektu końcowego do 10 kwietnia2021 r. Po tym terminie osoby zainteresowane powiadomimy o finale konkursu.

      UWAGA !!!! Prac nie przesyłamy (mogłyby ulec zniszczeniu).Wykonane na konkurs prace przywozimy osobiście (o terminie rozstrzygnięcia poinformujemy zainteresowanych). Oceny prac konkursowych dokonuje Komisja Konkursowa SZSWKP wBydgoszczy. Udział w konkursiejest jednoznacznyze zgodą na udostępnienie prac na stronie Szkolnego Związku Sportowego WojewództwaKujawsko-Pomorskiego w Bydgoszczy oraz na Facebooku SZSWKP w Bydgoszczy. Decyzje Komisji Konkursowej SZSWKPsą ostateczne.

      Osoby biorące udział w konkursiewyrażają zgodę na przetwarzanie przez organizatora konkursu swoich danych osobowych (Ustawa o Ochronie Danych Osobowych z dnia 29 sierpnia 1997roku, Dz. U. Nr 133, poz. 833, z późn.zm).Telefon do organizatora 608083 133

    • INFORMACJA - PRZEDSZKOLE
     • INFORMACJA - PRZEDSZKOLE

      Szanowni Rodzice dzieci z oddziałów przedszkolnych,

      w związku z decyzją Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Bydgoszczy o czasowym zawieszeniu zajęć w grupach przedszkolnych z powodu COVID-19, informuję, że w dniach od 8 do 12 marca br. zostają zawieszone zajęcia w oddziałach przedszkolnych naszej szkoły.

      Zajęcia w najstarszej grupie „Biedronek” prowadzone będą w tym czasie w formie zdalnej. O szczegółach i organizacji zajęć poinformuje Państwa wychowawca.

      Jednocześnie przypominam, że w przypadku zamknięcia placówki, rodzicom dzieci - jeżeli rodzic sprawuje osobistą opiekę nad dzieckiem - przysługuje dodatkowy zasiłek opiekuńczy.

      Aby go otrzymać, wystarczy złożyć u pracodawcy (płatnika składek) oświadczenie o sprawowaniu opieki nad dzieckiem. Oświadczenie jest jednocześnie wnioskiem o dodatkowy zasiłek opiekuńczy.


      Druk oświadczenia: Oswiadczenie_zasilek_opiekunczy.docx

      Małgorzata Wojnowska

      Dyrektor Szkoły

    • Komunikat - Kangur matematyczny
     • Komunikat - Kangur matematyczny


      Komitet Organizacyjny Konkursu, na wniosek organizatorów regionalnych, przesuwa termin Konkursu „KANGUR 2021” na dzień 22 kwietnia 2021 roku, godz. 9.00.
      Dla uczniów, którzy zgłosili się do Konkursu, a nie będą mogli wziąć
      w nim udziału z powodu zamknięcia szkoły, Komitet Organizacyjny rozważy możliwość rozwiązywania zadań konkursowych za pośrednictwem internetu.

    • Gratulacje dla stypendystów!
     • Gratulacje dla stypendystów!

      Z radością informujemy, że uczniowie naszej szkoły: Zidan Abdel Raouf z klasy 3, Maja Woropaj z klasy 3 oraz Wiktoria Lewandowska z klasy 8 otrzymali jednorazowe stypendia Wójta Gminy Sicienko.

      - za szczególne osiągnięcia sportowe w 2020 r. otrzymał Zidan Abdel Raouf, który jest zawodnikiem klubu piłkarskiego Gryf Sicienko i był zawodnikiem karate Bushi-Do, ma na swoim koncie liczne sukcesy w tych dyscyplinach a największym osiągnięciem było zdobycie pierwszego miejsca w Międzynarodowych Zawodach Karate Central Europe Open w konkurencji białego pasa chłopców w wieku 8-9 lat.

      - za szczególne osiągnięcia artstyczne w 2020 r. otrzymały Wiktoria Lewandowska i Maja Woropaj, które osiągnęły liczne sukcesy indywidualne i zespołowe w konkursach baletowych i tanecznych na szczeblu  krajowym. Obie dziewczynki brały udział w wielu Ogólnopolskich Festiwalach Tańca zajmując wielokrotnie najwyżesze miejsca.

      Gratulujemy i życzymy Wam dalszych sukcesów!

       

     • Konkurs na EKO - OZDOBĘ WIELKANOCNĄ

      REGULAMIN

      Organizatorem konkursu jest Gminny Ośrodek Kultury i Gminna Biblioteka Publiczna w Sicienku.

      1. Tematem konkursu jest: eko-ozdoba związana ze Świętami Wielkanocnymi – wolnostojąca (np. baranek, zajączek, jajo, palma wielkanocna) lub zawieszka, kartka itp.
      2. Uczestnikami konkursu mogą być wszyscy mieszkańcy Gminy Sicienko z wyłączeniem pracowników Gminnego Ośrodka Kultury i Gminnej  Biblioteki Publicznej w Sicienku.
      3. Uczestniczy konkursu podzieleni zostaną na 3 kategorie regulaminowe.

                   -    dzieci szkolne  I-III kl szkół podstawowych

       • dzieci szkolne IVVIII kl szkół podstawowych
       • młodzież powyżej 16 roku życia  i dorośli
       • prace dzieci do lat 6 zostaną ocenione pozaregulaminowo
      1.  Celem konkursu jest:
      • Propagowanie działań proekologicznych przy wykonywaniu ozdób podtrzymujących tradycje wielkanocne
      • Motywowanie do twórczych poszukiwań i tworzenie rękodzieła z wykorzystaniem materiałów ekologicznych.
       • Integrowanie lokalnej społeczności.
      1. Warunki uczestnictwa:
       • Na konkurs należy dostarczyć własnoręcznie wykonaną pracę.
       • Każdy uczestnik może zgłosić tylko jedną pracę konkursową.
       • Praca musi być opatrzona logo w widocznym miejscu. W kopercie
        z tym samym logo należy podać: imię i nazwisko autora, kategorię wiekową, adres szkoły lub placówki kultury – może być lista zbiorowa uczestników.
      2. Kryteria oceny:
       • Zastosowanie elementów ekologicznych
       • Oryginalność
       • Pomysłowość
       • Estetyka
      3. Termin: Prace będą przyjmowane do dnia 22 marca 2021 roku (poniedziałek) do godziny 1500 w siedzibie Gminnej Biblioteki Publicznej w Sicienku przy ulicy Bydgoskiej 6. Prace dostarczone po tym terminie nie będą brały udziału w konkursie.
      4. Rozstrzygnięcie  konkursu odbędzie się 25 marca (czwartek) 2021r o godz. 17.00. z zachowaniem reżimu sanitarnego obowiązującego na ten dzień.
      5. Organizator zastrzega sobie formę wręczenia i dostarczenia nagród, o której poinformuje uczestników telefonicznie.
      6. Sprawy organizacyjne:
       • Komisję konkursowa powołuje Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury.
       • Uczestnik konkursu oświadcza, że jest to jego praca autorska, własnego pomysłu i nie nagradzana w innych konkursach.
       • Dostarczenie pracy jest równoznaczne z akceptacją warunków regulaminu.
       • Organizator przewidują nagrody rzeczowe dla zwycięzców oraz pamiątkowe dyplomy i słodkości dla wszystkich uczestników konkursu.
       • Sprawy nie objęte niniejszym regulaminem rozstrzyga Organizator.
       • Organizator zastrzegają sobie prawo do publikacji danych osobowych uczestników, ich wizerunku oraz prac nadesłanych na konkurs.

       

       

            Zapraszamy i zachęcamy do udziału w konkursie !

     • NABÓR DO ODDZIAŁÓW PRZEDSZKOLNYCH ORAZ DO KLASY PIERWSZEJ

      NABÓR DO ODDZIAŁÓW PRZEDSZKOLNYCH ORAZ DO KLASY PIERWSZEJ W SZKOLE PODSTAWOWEJ IM. KARDYNAŁA STEFANA WYSZYŃSKIEGO W KRUSZYNIE NA ROK SZKOLNY 2021/2022


      Nabór do oddziałów przedszkolnych

      Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Kruszynie uprzejmie informuje, że z powodu zagrożenia wprowadzenia zmianowości w organizacji nauczania i wychowania w naszej szkole (co wiązałoby się z organizacją części zajęć lekcyjnych w godzinach popołudniowych) oraz biorąc pod uwagę względy bezpieczeństwa, nie ogłasza się naboru do oddziałów przedszkolnych na rok szkolny 2021/2022.
      Jednocześnie informuję, że prawdopodobnie wolnym miejscami w oddziałach przedszkolnych będą dysponowały pobliskie szkoły w Strzelewie i Sicienku.
      Rodzice dzieci aktualnie uczęszczających do naszych oddziałów przedszkolnych składają deklarację o kontynuowaniu wychowania przedszkolnego w roku szkolnym 2021/2022,  w terminie do 26 lutego 2021 roku.


      deklaracja o kontynuowaniu wychowania przedszkolnego -> deklaracja_o_kontynuacji.pdf

      Nabór do klasy pierwszej
      Dzieci zamieszkałe w obwodzie danej szkoły podstawowej przyjmowane są do klasy pierwszej z urzędu - na podstawie zgłoszenia.
      Dzieci zamieszkałe poza obwodem danej szkoły podstawowej są przyjmowane do klasy pierwszej po przeprowadzeniu postępowania rekrutacyjnego - na podstawie wniosku – o ile placówka dysponuje wolnymi miejscami.
      W związku z tym, że nasza placówka nie dysponuje wolnymi miejscami, nie ogłaszamy naboru do klasy pierwszej  dla dzieci zamieszkałych poza obwodem danej szkoły.

      Jednocześnie informuję, że prawdopodobnie wolnym miejscami w klasie pierwszej będą dysponowały pobliskie szkoły w Strzelewie i Sicienku.

      Tak więc w roku szkolnym 2021/2022 do Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Kruszynie przyjmowane będą wyłącznie dzieci zamieszkałe w obwodzie naszej szkoły.

      Zgłoszenia składa się do dyrektora właściwej placówki.

      Dokumenty do pobrania:

      zgłoszenie dziecka do klasy pierwszej szkoły podstawowej zgloszenie_szkola_podstawowa.pdf

      klauzula RODO   RODO.pdf

      harmonogram rekrutacji  harmonogram_rekrutacji_do_szkol_podstawowych.pdf


     • Pasowanie na uczniów dzieci z klas Ia i Ib

      Uczniowie klas pierwszych, jako jedne z pierwszych wróciły do nauki stacjonarnej, dzięki temu można było pasować ich na pełnoprawnych członków społeczności szkolnej.

      Na ten dzień pierwszaki czekali dość długo i oto 10 lutego nastał ten dzień.

      W odświętnych strojach z uśmiechami, uczniowie spotkali się na sali gimnastycznej by Pani dyrektor Małgorzata Wojnowska pasowała ich na uczniów Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Kruszynie.

     • Nasze uczennice na skrzydłach tańca

      Pierwsze półrocze roku szkolnego 2020/2021 za nami, pomimo nauki stacjonarnej jak i zdalnej przyniósł wiele sukcesów tanecznych w solówkach i duetach naszych uczennic Wiktorii Lewandowskiej (klasa VIII) i Mai Woropaj (klasa III).

      Obecnie Dziewczynki rozwijają swój warsztat taneczny reprezentując naszą szkołę w nowych dla nich technikach tańca.

      Wiktoria w głównej mierze skupia się na nauce, gdyż czekają ją egzaminy ósmoklasisty. Jej nową pasją jest akrobatyka, którą rozwija dzięki dodatkowym zajęciom organizowanym w naszej szkole.

      Maja rozpoczęła kolejny semestr nauki w Studium Baletowym przy Operze Novej stawiając na taniec klasyczny i popisowe choreografie baletowe znane na całym świecie.

      Życzy Naszym uczennicą dalszego rozwoju swoich pasji i szybkiego powrotu do występów z udziałem publiczności, która uskrzydla.

    • Piątek 12 lutego dniem wolnym od zajęć dydaktycznych!
     • Piątek 12 lutego dniem wolnym od zajęć dydaktycznych!

      Szanowni Rodzice i Uczniowie,

      w zawiązku z wyznaczeniem terminu szczepień nauczycieli naszej szkoły na 12 lutego 2021r., dzień ten, na podstawie § 5 ust.1 Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11 sierpnia 2017 r. w sprawie organizacji roku szkolnego, będzie dla uczniów szkoły dniem wolnym od zajęć dydaktycznych. Oznacza to, że w dniu jutrzejszym nie będzie lekcji.

      Dla wszystkich uczniów, którzy potrzebują opieki pedagogicznej zorganizowana będzie świetlica i zajęcia opiekuńczo-wychowawcze w godzinach od 6.30 do 16.30.

      Oddziały przedszkolne pracują bez zmian.

      Dyrektor szkoły

      Małgorzata Wojnowska

     • "ZIMA W GMINIE SICIENKO" - Konkurs gminny

      Informacja ze strony internetowej: KONKURS KLIKNIJ

       

      "ZIMA W GMINIE SICIENKO"

      • Prace należy przesłać do: 22.02.2021
      • Prosimy o uważne zapoznanie się z regulaminem.

      Formularz zgłoszeniowy --> Konkurs

      REGULAMIN KONKURSU FOTOGRAFICZNEGO „Zima w gminie Sicienko”

      I. Organizator konkursu:

      Gminny Ośrodek Kultury w Sicienku

      86-014 Sicienko, ul. Bydgoska 6

       

      Cel konkursu:

      Celem konkursu jest zachęcenie mieszkańców naszej gminy do odnalezienia świata przyrody w swoim najbliższym otoczeniu, zwrócenie uwagi na piękno otaczających nas miejsc, oddziaływania sił przyrody, doznania estetyczne i relaksujące. Konkurs rozwija wyobraźnię i inwencję twórczą jego uczestników, pobudza do spojrzenia na otaczającą nas naturę, tak aby stała się inspiracją do samodzielnego rozwoju, wytworzenia nawyku obserwacji otaczającego nas środowiska. Na zdjęciach powinny znaleźć się miejsca, zabytki i krajobrazy charakterystyczne dla naszej gminy.

      II. Zasady konkursu:

      1. w konkursie mogą brać udział mieszkańcy gminy Sicienko,
      2. uczestnicy konkursu podzieleni zostaną na trzy kategorie wiekowe:
      • do 13 lat
      • od 14 do 18 lat,
      • powyżej 18 lat

      (liczy się wiek uczestnika w dniu rozstrzygnięcia konkursu)

      1. do konkursu dopuszcza się wszelkie prace fotograficzne wykonane przez uczestników;
      2. zadaniem uczestników konkursu jest wykonanie pracy fotograficznej w dowolnej technice nt. „Zima w gminie Sicienko”;
      3. każdy uczestnik może zgłosić do konkursu nie więcej niż 3 prace do konkursu nie zostaną dopuszczone prace zespołowe;
      4. prace na konkurs muszą być pracami własnymi, nigdzie wcześniej niepublikowanymi i nieprzedstawianymi w innych konkursach;
      5. do pracy należy dołączyć formularz stanowiący załączniki nr 1 oraz nr 2 do niniejszego regulaminu, zawierający informacje wymienione poniżej:
      • imię i nazwisko autora, wiek autora, adres prywatny wraz z numerem telefonu kontaktowego, w przypadku osób niepełnoletnich, zgoda rodzica, opiekuna prawnego lub przedstawiciela ustawowego na uczestnictwo w konkursie. zgoda na przetwarzanie danych osobowych na potrzeby konkursu, zgoda na umieszczenie zdjęć w opracowaniach i publikacjach opracowanych przez lub na zlecenie Gminy Sicienko lub jej jednostek organizacyjnych.
      • W przypadku braku powyższych danych praca nie zostanie dopuszczona do konkursu !!!

      III. Termin zgłaszania prac:

      Prace należy dostarczyć do siedziby Gminnego Ośrodka Kultury w Sicienku, przy ulicy Bydgoska 6, 86-014 Sicienko w nieprzekraczalnym terminie do dnia 22.02.2021 r. w formie elektronicznej (zdjęcia nie mogą być gorszej jakości niż  300 dpi formatu A4 nie mniejsze niż 2 MB) na adres email: dyrektor@gok-sicienko.pl.

      • Ocena prac konkursowych:

      oceniane będą prace spełniające warunki regulaminu, dostarczone w nieprzekraczalnym terminie do dnia 22.02.2021 r.; prace oceniane będą przez komisję konkursową powołaną przez Dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury w Sicienku.

      • Nagrody zostaną przyznane laureatom konkursu.

      Łączna pula nagród wynosi 2500 zł.

      Przewiduje się przyznanie po jednej nagrodzie I, II oraz III stopnia oraz wyróżnień w każdej z kategorii wiekowych. Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany liczby osób nagrodzonych.

      Laureaci pierwszych miejsc w edycji ,,Wiosna, Lato, Jesień w gminie Sicienko” mogą brać udział w ostatniej edycji konkursu: „Zima w gminie Sicienko”. Jednak nie mogą zostać zwycięzcami I miejsc.

      Laureaci konkursu zostaną powiadomieni pisemnie lub telefonicznie o terminie i miejscu uroczystego wręczenia nagród.

      Zgłaszając uczestnictwo w konkursie, uczestnicy wyrażają zgodę na opublikowanie: swojego imienia i nazwiska, miejscowości zamieszkania oraz informacji o otrzymanej nagrodzie - na stronie internetowej organizatora oraz w środkach masowego przekazu na potrzeby związane z podaniem wyników poszczególnych etapów Konkursu. Laureaci i wyróżnieni wyrażają zgodę na udostępnienie swojego wizerunku utrwalonego podczas uroczystości wręczenia nagród.

      Zgłaszając się do konkursu, uczestnik przekazuje Gminnemu Ośrodkowi Kultury w Sicienku prawa autorskie do stworzonych przez siebie w ramach konkursu prac fotograficznych, których przekazanie nastąpi z chwilą wysłania lub dostarczenia ich do Organizatorana wszystkich polach eksploatacji, w tym:

      • zwielokrotnienie opracowania dowolną techniką, w szczególności drukarską i elektroniczną, w tym wprowadzenie do pamięci komputerów;
      • obrót zwielokrotnionymi egzemplarzami opracowania w tym wprowadzanie tych egzemplarzy do obrotu, ich najem i użyczanie;
      • publiczne wystawianie i udostępnianie opracowań w taki sposób, aby każdy mógł mieć do nich dostęp w miejscu i czasie przez siebie wybranym, w tym wprowadzenie do pamięci serwerów i sieci komputerowych/teleinformatycznych i telekomunikacyjnych, w szczególności Internetu, a także wysyłanie za pomocą poczty elektronicznej.

      Informacja o wynikach konkursu zostanie zamieszczona na stronie internetowej www.gok-sicienko.pl.

      Zgłoszenie pracy do konkursu jest jednoznaczne z przyjęciem warunków niniejszego regulaminu.

    • "Razem na Święta"
     • "Razem na Święta"

      W grudniu 2020 r. nasza szkoła wzięła udział w akcji MEN "Razem w święta". W związku z tym udało nam wspólnie z Parafią Św. Kazimierza Królewicza w Kruszynie nagrać koncert kolęd pt. "Światłość w ciemności świeci". Pragniemy podziękować nauczycielom, rodzicom, uczniom naszej szkoły, kwartetowi "Artissimo", zespołowi "Lumen", scholce "Kruszynki św. Kazimierza" oraz Panu Jackowi Makulcowi za czuwanie nad dźwiękiem. Cieszymy się, że mimo wszystko mogliśmy być w tym wyjątkowym czasie Narodzenia Pańskiego razem z Wami.

      P.S. Jeśli jeszcze nie oglądaliście koncertu, serdecznie zapraszamy - kliknij:  KONCERT

       

       

    • Certyfikat "Szkoły z Klasą 2.0" dla naszej podstawówki!
     • Certyfikat "Szkoły z Klasą 2.0" dla naszej podstawówki!

      Na samym początku tego tygodnia nasza szkoła otrzymała wspaniały prezent: certyfikat Szkoły z Klasą 2.0! To naprawdę fantastyczne rozpoczęcie Nowego Roku (kalendarzowego)!

      Bardzo się cieszymy z otrzymanego certyfikatu, tym bardziej, że czas, w którym przyszło nam pracować w programie, wcale do łatwych nie należał: na samym początku dość długa nieobecność pani Agnieszki Żarnowskiej, która miała zająć się koordynacją projektu, a potem... covid i związane z tym przerwy od zajęć w realnej rzeczywistości! Były chwile wahania i zwątpienia, ale daliśmy radę! Owszem, trzeba było pozmieniać plany, jednak przecież na tym polega życie: nie zawsze wszystko dzieje się tak, jakbyśmy sobie tego życzyli...

      Co zatem nam się udało?

      Zaangażować całą społeczność (i uczniów, i wychowanków przedszkola).

      Wspólnie znaleźć interesujący nas obszar działań (uczniowie, przedszkolaki, rodzice, nauczyciele).

      Określić cel pracy dla naszej szkoły (tworzenie jasnego i zrozumiałego komunikatu w atmosferze życzliwości).

      Zorganizować Dni Życzliwości (w rzeczywistości - przedszkole, wirtualnie - szkoła, nauczyciele i uczniowie).

      Opracować projekty o tematyce życzliwości (uczniowie klas IV-VIII).

      Przygotować prezentację na temat komunikacji dla starszych klas (nauczyciele z zespołu Szkoły z Klasą 2.0).

      Stworzyć niesamowity film w technice poklatkowej na temat komunikacji dla przedszkola i klas I-III (nauczyciele z zespołu Szkoły z Klasą 2.0, pan Jakub Stachowicz i uczniowie).

      Z radością i nadzieją patrzeć w przyszłość, by móc zrobić wspólnie jeszcze więcej i ciekawiej!

      Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w programie w którymkolwiek z etapów: Uczniom, Przedszkolakom, Nauczycielom, Rodzicom!

      Zespół Szkoły z Klasą 2.0:

      Iwona Masiak

      Agnieszka Michalska

      Marta Stachowicz

       Agnieszka Żarnowska  

    • XXX edycja konkursu „KANGUR MATEMATYCZNY”
     • XXX edycja konkursu „KANGUR MATEMATYCZNY”

      Uprzejmie informuję, że dnia 18 marca (czwartek) 2021 roku o godzinie 9.00 odbędzie się Międzynarodowy Konkurs „Kangur Matematyczny”. Głównym jego celem jest szeroka popularyzacja matematyki.
      W konkursie mogą uczestniczyć wszyscy uczniowie, którzy deklarują swój udział i opłacą wpisowe – 10 zł. Szczegółowa informacja dotycząca przeprowadzania konkursu oraz regulamin zamieszczony jest na stronie internetowej Centralnego Organizatora http://www.kangur-mat.pl/ w zakładce „Zasady”.
      Ze względu na niejasną sytuację epidemiczną w kraju zaprojektowano dwie wersje konkursu: papierową dla uczniów pracujących w szkole oraz online (niekoniecznie w tym samym terminie) dla uczniów z powiatów lub kategorii wiekowej, pracujących zdalnie.
      W przypadku drugiej wersji dotychczasowe nagrody zostaną zastąpione upominkami, które otrzyma każda szkoła, a rozdysponuje koordynator szkolny. Nagrody za udział w konkursie pozostają bez zmian.
      O zmianach będziecie Państwo informowani na bieżąco w miarę rozwoju sytuacji.
       

      Wpłaty wpisowego na konkurs należy dokonać do dnia 10 lutego 2021 r. na konto:

      Nr konta Rady Rodziców: BS O/Sicienko 36 8142 1046 0000 1313 2000 0001
      Z dopiskiem (tytułem): KANGUR – imię i nazwisko uczestnika - klasa.

       

      Wychowawcy klas 2-3 będą zbierać od uczniów podpisane przez rodziców oświadczenia o zgodzie na udział w konkursie Kangur do dnia 10 lutego 2021 r.

      Uczniowie klas 4 – 8 oświadczenie o zgodzie na udział w konkursie Kangur Matematyczny przesyłają na adres:

      szkola_kruszyn@interia.pl

       

      Oświadczenie dostępne jest w poniższym linku:

      https://www.kangur-mat.pl/dokumenty/rodo/zgoda_uczestnika_konkursu.pdf

       

      Regulamin konkursu dostępny jest w poniższym linku:

      https://www.kangur-mat.pl/dokumenty/regulamin.pdf

      Szkolny koordynator konkursu

      Danuta Paluch

     • "Łamiąc się opłatkiem..."


      W czasie, gdy spotkanie z drugą osobą twarzą w twarz jest tak trudne,

      w czasie, gdy spacer ręka w rękę wydaje się niemożliwy,

      w czasie, gdy przyjacielski uścisk może być zagrożeniem,

      w czasie, gdy tęsknota za bliskością staje się coraz większa...

      Łamiemy się z Wami białym i kruchym opłatkiem: 

      dzielimy się miłością, odwagą, cierpliwością, wytrwałością i wsparciem

      grupa teatralna 13+

     • Konkurs na obcojęzyczne kartki bożonarodzeniowe (prawie) rozstrzygnięty

      Drodzy Uczniowie,

      bardzo Wam dziękujemy za przepiękne kartki w językach obcych nadesłane do nas w ramach konkursu. Efekty swojej pracy możecie podziwiać poniżej.

      Każda kartka jest wyjątkowa! Każda stanowi dowód niezwykłego zaangażowania! Każda jest inna! Uznałyśmy, że w tym czasie niepewności i codziennych trudności każdego z Was nagrodzimy pierwszym miejscem. Dyplomy i drobne upominki będą na Was czekały od 4 stycznia 2021 r (zostaną wyłożone na stoliku przy wejściu do szkoły).

      Jednocześnie przepraszamy za opóźnienie w dostarczeniu prezentacji. W zeszłym tygodniu poczta elektroniczna płatała figle i - szczerze mówiąc - nadal nie mamy pewności, czy dotarły do nas wszystkie prace. Jeżeli ktoś z Was wysyłał kartkę, lecz nie znalazł jej wśród wszystkich zaprezentowanych, prosimy o przesłanie jej ponownie.

      Wszystkim dziękujemy i życzymy radosnych świąt Bożego Narodzenia (bez komputera, tabletu i innych sprzętów elektronicznych)!

      Zespół konkursowy

     • Wigilijne spotkanie w przedszkolu.

      18 grudnia 2020r.

      W dniu 18 grudnia odbyły się spotkania wigilijne w grupach przedszkolnych.

      Wszystkie przedszkolaki w tym dniu były odświętnie ubrane i z niecierpliwością oczekiwały na wspólny, wigilijny obiad. Wspaniałym momentem było dzielenie się opłatkiem i składanie sobie świątecznych życzeń.

      Dzieci odwiedził Gwiazdor, który przyniósł podarki dla każdego przedszkolaka.

     • Wiktoria i Maja z kolejnym sukcesem

      Jak co roku na wysokim poziomie 5 grudnia w bydgoskim Pałacu Młodzieży odbył się Ogólnopolski konkurs tańca "Taneczne Miraże". Tym razem bez udziału publiczności zaprezentowali się młodzi tancerze z całego kraju.

      Konkurs „Taneczne Miraże” to niezwykła propozycja kulturalna dla tych wszystkich, którzy kochają taniec. W jury konkursu rok w rok zasiadają wybitni zawodowi tancerze, choreografowie oraz czołowi animatorzy zawodowego i amatorskiego ruchu tanecznego Polski.

      Nasze uczennice Maja Woropaj oraz Wiktoria Lewandowska zaprezentowały zachwycające choreografie oraz potwierdziły swoją wysoką formę solową oraz w duecie. To właśnie ich wspólny duetu zyskała największe uznanie jury zdobywając III miejsce.

       

      fot: D.W.; http://palac.bydgoszcz.pl/

       

     • Kruszyńska Szkoła z Klasą

      Zakończyła się oficjalna część udziału naszej szkoły w programie Szkoła z Klasą 2.0. Nie było łatwo, bo i rok niełatwy... Pokonaliśmy wiele problemów, odłożyliśmy część działań na czas "po projekcie", ale udało się też co nieco wypracować! 

      Przede wszystkim dziękujemy całej społeczności szkolnej za wsparcie: to dzięki Wam, Drodzy Uczniowie, Nauczyciele i Rodzice, odkryliśmy, że ważną dla nas kwestią jest komunikacja. Opracowaliśmy zatem film dla przedszkolaków i uczniów klas 1-3 oraz prezentację dla starszych uczniów, które są poświęcone temu zagadnieniu. Mamy nadzieję, że staną się one motywacją do podejmowania kolejnych działań, dzięki którym każdy z nas będzie jeszcze lepiej rozumiał istotę procesu komunikacji i - rzecz jasna - stawał się coraz bardziej świadomym użytkownikiem języka. 

      Niedawno przeprowadziliśmy Dni Życzliwego Słowa i z tej okazji uczniowie klas 4-8 przygotowali piękne prace wokół tematyki życzliwości. Staraliśmy się też jeszcze bardziej niż zwykle być dla siebie życzliwi, otwarci i uśmiechnięci... Dzięki temu od razu zrobiło się jaśniej, milej i przyjemniej, prawda? A teraz to niezwykle ważne: musimy pamiętać, że to od nas zależy, jak sobie poradzimy z szarą i smutną rzeczywistością, która przypomina scenariusz gry lub filmu science fiction. Niech Dni Życzliwego Słowa staną się zatem naszym nawykiem, dzięki któremu możemy zmieniać świat.

      Mamy w zanadrzu jeszcze kilka pomysłów do wprowadzenia w czyn. Poczekamy jednak z nimi do czasu, gdy nasza szkoła ponownie będzie w realnej, nie w wirtualnej rzeczywistości. 

      Zespół Szkoły z Klasą 2.0

      Prezentacja: O_procesie_komunikacji.ppsx​​​​​​​

     • Office 365

      W naszej szkole została wdrożona platforma OFFICE365. Wszyscy uczniowie szkoły oraz grono pedagogiczne otrzymuje darmowy dostęp do pakietu office. Otrzymanym loginem i hasłem od wychowawcy, należy zalogować się na stronie https://www.office.com/ (również zakładka na stronie głównej). Społeczność szkolna otrzymała dostęp do m.in.Worda, Excela, Power Pointa.

     • Kolejny sukces taneczny Wiktorii i Mai

      Podczas kolejnej edycji "Ogólnopolskiego Konkursu tańca E-Dance" Wiktoria Lewandowska i Maja Woropaj reprezentując Szkołę Podstawową w Kruszynie zaprezentowały choreografię przygotowaną przez Panią Jolantę Nawrotek na koniec minionego roku szkolnego.

      Duet Naszych Uczennic kolejny raz zachwycił jury wykonanym układem zajmując 2 miejsce.

      W tych trudnych czasach pandemii gratulujemy determinacji!!

     • Konkurs ,,Pocztówka do Świętego Mikołaja”

      Młodzieżowy Dom Kultury nr 2 w Bydgoszczy serdecznie zaprasza do udziału w konkursie
      ,,Pocztówka do  Świętego Mikołaja”.

      Konkurs odbywa się w dwóch kategoriach wiekowych: dzieci w wieku przedszkolnym oraz dzieci w wieku wczesnoszkolnym.

      Prace Konkursowe należy  przesłać do 4 Grudnia na adres Młodzieżowy Dom Kultury nr 2  ul. St. Leszczyńskiego 42, 85-137 Bydgoszcz z dopiskiem Konkurs ,,Pocztówka do Świętego Mikołaja”. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 9 grudnia 2020. Wyniki konkursu zostaną zamieszczone na stronie internetowej Młodzieżowego Domu Kultury nr 2 w Bydgoszczy.

      Więcej szczegółów w załączonym regulaminie.

      Konk_PDSM.pdf

      Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie!

    • Szkoła do hymnu!
     • Szkoła do hymnu!

      Zapraszamy do udziału w akcji "Szkoła do hymnu", która polega na zaśpiewaniu czterech zwrotek "Mazurka Dąbrowskiego" z okazji Narodowego Święta Niepodległości.

      W tym roku będzie to wtorek, 10 listopada o symbolicznej godzinie 11:11.

      Ze względu na ograniczenia wynikające ze stanu epidemii proponujemy, aby uczniowie i nauczyciele, którzy będą tego dnia w szkole, zaśpiewali wspólnie „Mazurka Dąbrowskiego” w danej klasie lub grupie. Pozostałe osoby, które uczą się na odległość, zachęcamy do połączenia się za pomocą komunikatorów i zaśpiewania hymnu w formie on-line. 

    • Nauczanie zdalne dla klas I-III i zmiany w funkcjonowaniu szkoły od 9 listopada
     • Nauczanie zdalne dla klas I-III i zmiany w funkcjonowaniu szkoły od 9 listopada

      Drodzy Rodzice,

      od poniedziałku 9 listopada obowiązują nowe zasady funkcjonowania szkół i placówek.

      Uczniowie klas I-III szkół podstawowych przechodzą na naukę zdalną.  Jednocześnie przedłużona zostaje nauka zdalna dla uczniów klas IV-VIII.

      Zawieszenie zajęć stacjonarnych dla uczniów SP potrwa do niedzieli, 29 listopada br. 

      W najbliższy poniedziałek rozpoczniemy pracę zdalną także dla uczniów klas I-III na naszej platformie Wirtualna SP Kruszyn. Zajęcia dydaktyczne będą się odbywać zgodnie z obowiązującym planem lekcji, codziennie od godziny 8.30. Jedna godzina dydaktyczna potrwa pół godziny, pozostałych 15 minut to czas przeznaczony na ewentualne konsultacje z nauczycielem prowadzącym.

      Wszelkie szczegółowe informacje odnoszące się do pracy na platformie będą Państwu przekazywać wychowawcy klas. W dniach 4-5 listopada testowaliśmy pracę uczniów na platformie, wszyscy otrzymali też indywidualne loginy i hasła. Proszę Rodziców uczniów klas I-III, aby wsparli dzieci przy pierwszych logowaniach na naszą platformę.  W razie trudności pomogą też wychowawcy oraz nauczyciel informatyki – Pani Anna Nowicka.

      W okresie, o którym mowa, przedszkole będzie funkcjonowało bez zmian. Uprawnieni wychowankowie przedszkola będą mogli nadal korzystać z gminnych dowozów autobusowych, których harmonogram pozostaje niezmieniony.

      Zajęcia rewalidacyjne będą się odbywały w szkole lub zdalnie, zgodnie z planem ustalonym z nauczycielem prowadzącym.

      Informuję również, że w szkole nadal funkcjonować będzie w stałych godzinach pracy szkolna świetlica. Zapewniamy opiekę świetlicową przede wszystkim dla uczniów, których rodzice są bezpośrednio zaangażowani w walkę z pandemią.

      Zawieszamy natomiast na przyszły tydzień zajęcia sportowe na sali gimnastycznej szkoły.

      Planujemy też uruchomienie konsultacji stacjonarnych dla uczniów klasy ósmej. Będą to konsultacje z przedmiotów egzaminacyjnych. Szczegóły w tej sprawie uczniom i rodzicom przekaże wychowawca klasy ósmej.

      Od poniedziałku 9 listopada do 14 listopada zostaje zawieszona, ze względu na braki kadrowe, działalność stołówki i kuchni szkolnej.

      Życzę Państwu i Państwa rodzinom dużo zdrowia. Wspólnie przetrwamy ten trudny czas!

       

      Dyrektor Szkoły

      Małgorzata Wojnowska

    • Nagrody z okazji Dnia Edukacji Narodowej dla nauczycieli i pracowników naszej szkoły
     • Nagrody z okazji Dnia Edukacji Narodowej dla nauczycieli i pracowników naszej szkoły

      W tym wyjątkowo trudnym czasie, pragniemy podzielić się niezwykle radosną wiadomością.

      Pani Jolanta Gapińska, nauczyciel naszej szkoły, w uznaniu dla swoich zasług i osiągnięć w rozwoju edukacji otrzymała Nagrodę Ministra Edukacji Narodowej.
      Jest to jedyne takie wyróżnienie przyznane w tym roku dla nauczycieli naszej gminy.

      To  wielki zaszczyt dla całej naszej szkolnej społeczności!

      Ponadto z okazji Dnia Edukacji Narodowej nagrodę Wójta Gminy Sicienko, za wyróżniającą pracę dydaktyczno-wychowawczą otrzymała Pani Hanna Płaczek.

      Dyrektor szkoły przyznał zaś swoje nagrody następującym pracownikom:

      1. Klusek Bożena
      2. Mazur-Najdowska Joanna
      3. Paluch Danuta
      4. Świderska Iwona
      5. Żak Elżbieta
      6. Badziągowska Beata
      7. Draus Natalia
      8. Krzewska Danuta

      Serdecznie gratulujemy wszystkim nagrodzonym i życzymy dalszych sukcesów!

    • WAŻNA INFORMACJA
     • WAŻNA INFORMACJA

      Drodzy Rodzice i Uczniowie,

      od soboty, 24 października obowiązują nowe zasady funkcjonowania szkół i placówek.

      Uczniowie klas IV-VIII szkół podstawowych, a także wszystkich klas szkół ponadpodstawowych, przechodzą na naukę zdalną.

      Zawieszenie zajęć stacjonarnych dla tych uczniów potrwa do niedzieli, 8 listopada br. 

      Oznacza to, że w najbliższy poniedziałek rozpoczniemy pracę zdalną na naszej platformie Wirtualnej SP Kruszyn. Zajęcia dydaktyczne będą się odbywały zgodnie z obowiązującym planem lekcji, codziennie od godziny 8.30. Jedna godzina dydaktyczna potrwa pół godziny, pozostałych 15 minut to czas przeznaczony na ewentualne konsultacje z nauczycielem prowadzącym.

      Oznacza to zatem, że godziny przerw oraz czas ich trwania nie ulegają zmianom. Wszelkie szczegółowe informacje odnoszące się do pracy na platformie wirtualnej szkoły będą Państwu przekazywali wychowawcy klas.

      Bardzo proszę, by zgłaszali Państwo wychowawcom problemy techniczne, jeśli takie wystąpią w czasie pracy niestacjonarnej. Przypominam również, że obecność na zajęciach zdalnych jest obowiązkowa, co oznacza konieczność usprawiedliwienia ewentualnej absencji dzieci (dotyczy to również usprawiedliwienia nieobecności wynikającej z ograniczeń technicznych).

      W okresie, o którym mowa, przedszkole oraz klasy I – III będą funkcjonowały bez zmian. Uprawnieni wychowankowie przedszkola oraz uczniowie młodszych klas będą mogli nadal korzystać z gminnych dowozów autobusowych, których harmonogram pozostanie niezmieniony.

      Zajęcia rewalidacyjne oraz rewalidacyjno-wychowawcze będą się odbywały w szkole lub zdalnie, zgodnie z planem ustalonym z nauczycielem prowadzącym.

      Informuję również, że wszystkie zajęcia dodatkowe dla naszych uczniów odbywające się w godzinach popołudniowych i wieczornych prowadzone będą nadal, bez wprowadzania żadnych zmian.

      Życzę Państwu i Państwa rodzinom dużo zdrowia. Wspólnie przetrwamy ten trudny czas!

      Pozdrawiam

      Dyrektor Szkoły

      Małgorzata Wojnowska

    • Internetowy konkurs matematyczno-logiczny ARCYMISTRZ MNOŻENIA
     • Internetowy konkurs matematyczno-logiczny ARCYMISTRZ MNOŻENIA

      Internetowy konkurs matematyczno-logiczny

      ARCYMISTRZ MNOŻENIA
      organizowany w ramach obchodów X Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia

       

      1. Udział w konkursie jest bezpłatny

      2. Termin: 05.10.2020-17.10.2020

      3. Konkurs rozgrywany jest w 5 kategoriach:

       

      ALFA – klasy IV i młodsi  link do rejestracji: https://wmtday.org/pl/app/contest/register/nexs

      BETA – klasy V i VI  link do rejestracji: https://wmtday.org/pl/app/contest/register/rljt

      GAMMA – klasy VII i VIII  link do rejestracji: https://wmtday.org/pl/app/contest/register/fqtv

      TEACHER – nauczyciele, koordynatorzy, dyrektorzy naszej szkoły link do rejestracji: https://wmtday.org/pl/app/contest/register/aogd

      OPEN – uczniowie szkół ponadpodstawowych oraz rodzice uczniów uczęszczających do naszej szkoły link do rejestracji: https://wmtday.org/pl/app/contest/register/bfzb

      4. Zadania konkursowe to: łamigłówki matematyczno-logiczne, które wymagają od uczestników logicznego myślenia oraz umiejętności w zakresie mnożenia i dzielenia liczb.

       

      5. Harmonogram

      • Rejestracja – 29.09-5.10.2020
      • I ETAP – eliminacje – 5-7.10.2020
      • Ogłoszenie wyników I ETAPU – 12.10.2020
      • Finał – 17.10.2020, godz. 9:00 (7:00 UTC)
      • Ogłoszenie wyników finału – 18.10.2020, godz. 12:00

      6. Jak się ZAREJESTROWAĆ?

      • Koordynator przekazuje uczestnikom KOD umożliwiający zarejestrowanie się do konkursu (każda kategoria ma oddzielny KOD).
      • Założenie konta uczestnika.

      Każdy uczestnik wchodzi na stronę rejestracji https://www.wmtday.org/pl/app/contest/register i wprowadza KOD dla danej kategorii. Następnie zakłada indywidualne konto uczestnika, podając swój adres mailowy, klasę, rocznik oraz imię i nazwisko.

       

      7. Przebieg I ETAPU (ELIMINACJI)

      • Etap ten trwa 3 dni (od 5.10.2020, godz. 12:00 do 8.10.2020, godz. 12:00).
      • Każdego dnia uczestnicy logują się na swoje konto i pobierają (w pliku pdf) zestaw składający się z 6 zadań (każda kategoria ma swój zestaw). Uczestnicy mają 24 godziny na ich rozwiązanie i przesłanie odpowiedzi.
      • Odpowiedzi do zadań należy przesyłać za pomocą formularza on-line dostępnego na stronie konkursu.
      • Przy każdym zadaniu podana jest informacja o jego wartości punktowej. Za każdą poprawną odpowiedź do zadania uczestnik otrzymuje punkty (tyle, ile wynosi jego wartość punktowa). Za błędną odpowiedź do zadania uczestnik otrzymuje 0 punktów.
      • Na podstawie łącznej liczby punktów zdobytych w etapie eliminacyjnym ustala się kolejność miejsc w poszczególnych kategoriach: im więcej punktów, tym wyższe miejsce. Do FINAŁU kwalifikują się miejsca od 1 do 30.

       

      8. Przebieg FINAŁU

      • Uczestnicy mają 90 minut na rozwiązanie zestawu zadań.
      • O kolejności miejsc w ramach finału decyduje liczba zdobytych punktów. W przypadku równej liczby punktów decyduje czas przesłania odpowiedzi.

       

      9. Nagrody

      • Za miejsca I-III (w każdej kategorii) przyznawane są medale, dyplomy, Karty Grabowskiego „Tabliczka mnożenia”, plecak i piórnik.
      • Za miejsca IV-X (w każdej kategorii) – dyplom, plecak i piórnik.

       

      Zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie.

       

      Koordynatorzy konkursu:
      Danuta Paluch
      Bożena Klusek

    • Mistrzowie gminy w piłce nożnej!
     • Mistrzowie gminy w piłce nożnej!

      Reprezentacja naszej szkoły dziś wywalczyła we wspaniałym stylu mistrzostwo gminy w piłce nożnej. Na boisku w Sicienku rozegrały się meczę na bardzo wysokim poziomie. Emocje sięgały zenitu! Nasi chłopcy zachwycili fantastycznymi zagraniami taktycznymi, umiejętnie dogrywali sobie piłkę, celnie trafiali do bramki, a wiele akcji było bardzo widowiskowych. Cała drużyna pokazała ogromnego ducha walki i wiary w zwycięstwo.

      Pierwszy mecz wydawał się być trudniejszy i na szczęście w ostateczności nasi chłopcy doprowadzili do zwycięstwa z reprezentacją Wojnowa, kończąc mecz z wynikiem 2:1. Drugi mecz był niesamowicie ekscytujący - padło bardzo dużo bramek. Chłopcy ani sekundy się nie poddawali i zakończyli mecz wygrywając z drużyną z Sicienka 6:5, co dało nam zwycięstwo w zawodach.

      To nie koniec naszego turnieju - zakwalifikowaliśmy się do turnieju powiatowego. Wszyscy zawodnicy otrzymali upominek piłkarski i słodki poczęstunek. Jesteśmy z naszych zawodników ogromnie dumni i życzymy dalszych sukcesów!

    • X Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia
     • X Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

      Szanowni Rodzice,

      nasza szkoła uczestniczy w akcji X Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia organizowanej 2 października 2020 r. pod hasłem:

      Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają!

      Akcja ma na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia. Uczniowie, którzy w trakcie wakacji zdążyli zapomnieć tabliczkę mnożenia, mają okazję nadrobić te zaległości. Dorośli mogą popisać się przed dziećmi doskonałą znajomością trudnych przypadków mnożenia.

      Program:

      28.09.-01.10.2020. Przypominamy sobie tabliczkę mnożenia - w domu, w szkole.

      02.10.2020. Egzaminy z tabliczki mnożenia:

      • Uczeń wybiera los z 5 trudnymi przypadkami mnożenia.
      • Jeżeli poda wszystkie poprawne odpowiedzi, zdobywa tytuł
       Eksperta Tabliczki Mnożenia (z ang. MT EXPERT).
      • W przypadku pomyłki, choćby raz egzamin jest niezdany. Egzamin można powtórzyć po 1 godzinie.

      Zapraszamy do aktywnego uczestniczenia w akcji w gronie rodzinnym!

      Więcej informacji: www.wmtday.org.

       

      Z życzeniami miłej i pożytecznej zabawy!

      koordynator Danuta Paluch

    • UWAGA! ZMIANA GODZIN PRACY SZKOŁY
     • UWAGA! ZMIANA GODZIN PRACY SZKOŁY

      Szanowni Rodzice.

      W związku z koniecznością odpowiedniego zaplanowania dowozów została podjęta decyzja o zmianie godzin pracy szkół w naszej gminie. Od 14 września tego roku, a więc od najbliższego poniedziałku nasza szkoła rozpoczynać będzie zajęcia lekcyjne od godziny 8.30, również realizacja podstawy programowej w przedszkolu rozpocznie się o 8.30 i trwać będzie do 13.30 Czeka nas kolejna zmiana organizacyjna i być może planu lekcji. Prosimy na bieżąco śledzić wiadomości w  e - dzienniku.

    • WYPRAWKA DLA PRZEDSZKOLAKA
     • WYPRAWKA DLA PRZEDSZKOLAKA

      Grupa Żabki- Maluszki

      - plastelina 25 kolorów

      - ryza papieru

      - kredki grube "bambino"

      - klej w sztyfcie (większy)

      - bloki rysunkowy A3- biały i kolorowy

      - blok techniczny A4- biały i kolorowy

      - kubeczki do picia- podpisane

      - husteczki jednorazowe

      - woreczki śniadaniowe do spakowania podwieczorków

       

     • Zajęcia Baletowe 2020/2021

      Zapisy

      Zajęcia baletowe w roku szkolnym 2020/2021 prowadzić będzie pani NataliaGlinskich-Rochna.

      Zapisy do 10 września pod nr telefonu: 604206865

      Zajęcia będą odbywać się we wtorki:

      - maluchy (od 6 lat) 14.00 do15.00

      - starsze od godziny 15.00 do 16.00

       

      Zapraszamy w imieniu nowej trenerki 

     • Versus- Podziękowanie

      Podziękowania od Jolanty Nawrotek

      Pragnę podziękować całej społeczności Szkoły Podstawowej w Kruszynie, pani dyrektor Małgorzacie Wojnowskiej za wspólnie spędzobe lata w szkole.

      Wielokrotnie mogłam się przekonać, że trud jaki wkładały dzieci w naszą wspólną pracę przynisły ogromne efekty.

      Dziękuje za wspólną pracę i bardzo proszę zachowajcie mnie w swoich serduszkach.

      Jolanta Nawrotek

    • AUTOBUSY - DOWÓZ DZIECI
     • AUTOBUSY - DOWÓZ DZIECI

      Przywóz:

      Osówiec las 7.30,

      Pawłówek na wysokości ul. Mała Góra - przystanek pks 7.35

      Pawłówek przy wjeździe do p. Wichra  na zakończeniu kostki brukowej 7.40,

      Pawłowek CPN 7.45

      Pawłówek na wysokości ul. Orzechowej przystanek PKS 7.50

       

      Zielonczyn: klasy V - VIII godz. 7.30, klasy 0 - IV godz. 7.40

       

      Odwóz:

      I - codziennie o godzinie 12.45

      II - poniedziłek 15.15; pozostałe dni (wt, śr, czw, pt) 14.25

       

       

    • COVID - 19 PROCEDURA PRZECIWDZIAŁANIA W TRAKCIE PROWADZONYCH ZAJĘĆ
     • COVID - 19 PROCEDURA PRZECIWDZIAŁANIA W TRAKCIE PROWADZONYCH ZAJĘĆ

      Procedura dostępna jest również w zakładce SEKRETARIAT.

       

      Procedura bezpieczeństwa dotycząca zapobiegania i przeciwdziałania COVID-19 wśród uczniów, ich rodziców i pracowników Szkoły Podstawowej
      im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Kruszynie w trakcie prowadzonych zajęć
      od 01 września 2020 r.

       

      § 1 Postanowienia ogólne

      1. Niniejsza procedura powstała w oparciu o wytyczne MEN, MZ i GIS dla publicznych                                
       i niepublicznych szkół i placówek od 1 września  2020 r. oraz zalecenia dla dyrektorów publicznych       
       i niepublicznych szkół i placówek w strefie czerwonej/żółtej.
      2. Celem procedury jest zminimalizowanie ryzyka wystąpienia zakażenia wirusem SARS-CoV-2, wywołującym chorobę COVID-19, wśród uczniów oraz pracowników Szkoły Podstawowej w trakcie prowadzonych w niej zajęć wychowawczych, opiekuńczych i dydaktycznych. 

       

      § 2 Przyprowadzanie i odbiór dzieci

      1. Do szkoły może uczęszczać uczeń bez objawów chorobowych sugerujących infekcję dróg oddechowych
       oraz gdy domownicy nie przebywają na kwarantannie lub w izolacji w warunkach domowych lub w izolacji.
      2. Wchodząc do szkoły, uczniowie bezwzględnie muszą dezynfekować ręce (miejsce do dezynfekcji znajduje
       się przy wewnętrznym wejściu w holu). Rodzice przyprowadzający dzieci mają obowiązek zasłaniania nosa i ust. 
      3. Dziecko będzie odbierane przy drzwiach wejściowych do budynku szkoły. Przez wzgląd na sytuację dziecko powinno być przekazane/odbierane w maksymalnie krótkim czasie i bez zbędnego przebywania w pomieszczeniach wspólnych budynku szkoły. Opiekunowie dzieci klasy pierwszej mogą wejść z dzieckiem do szatni w okresie adaptacyjnym.
      4. Uczniowie mogą być przyprowadzani do szkoły i z niej odbierani przez opiekunów bez objawów chorobowych sugerujących infekcję dróg oddechowych. W drodze do i ze szkoły opiekunowie z dziećmi oraz uczniowie przestrzegają aktualnych przepisów prawa dotyczących zachowania w przestrzeni publicznej.
      5. Opiekunowie odprowadzający dzieci mogą wchodzić do przestrzeni wspólnej szkoły, zachowując następujące zasady:
       1. 1 opiekun z dzieckiem/dziećmi,
       2. dystans od kolejnego opiekuna z dzieckiem/dziećmi min. 1,5 m,
       3. dystans od pracowników szkoły min. 1,5 m,
       4. przestrzeganie przez opiekuna obowiązujących przepisów prawa związanych z bezpieczeństwem zdrowotnym obywateli (m.in. stosowanie środków ochronnych: osłona ust i nosa, rękawiczki jednorazowe lub dezynfekcja rąk).
      6. Opiekunowie odbierający dzieci po zakończonych zajęciach lekcyjnych powinni stosować się do czasu
       ich zakończenia podanego uczniom w planie lekcji.
      7. Uczeń nie powinien zabierać ze sobą do szkoły niepotrzebnych przedmiotów. Ograniczenie to nie dotyczy dzieci
       ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, w szczególności z niepełnosprawnościami. W takich przypadkach należy dopilnować, aby dzieci nie udostępniały swoich zabawek innym, natomiast opiekunowie dziecka powinni zadbać
       regularne czyszczenie (pranie lub dezynfekcję) zabawki, rzeczy.
      8. Jeżeli szkoła znajduje się w strefie czerwonej/żółtej, przy wejściu do szkoły należy dokonać pomiaru termometrem bezdotykowym temperatury ciała pracownikom, a w przypadku gdy jest ona równa albo przekracza 380C, pracownik nie podejmuje pracy i powinien skorzystać z teleporady medycznej.

       

      § 3 Kontakt z osobami trzecimi

      1. Bezpośredni kontakt z osobami trzecimi należy ograniczyć do niezbędnego minimum (obowiązuje stosowanie środków ochronnych: osłona ust i nosa, rękawiczki jednorazowe lub dezynfekcja rąk, tylko osoby bez objawów chorobowych sugerujących infekcję dróg oddechowych) i w wyznaczonych obszarach. (np. oznakowanych
       za pomocą linii na posadzce, tablicami itp.).
      2. W przypadku konieczności bezpośredniego kontaktu z osobą trzecią, pracownik szkoły powinien zachować odległość co najmniej 2 m, a także zobowiązany jest do stosowania rękawiczek oraz maseczki ochronnej
       lub przyłbicy. Osoby trzecie nie mogą mieć bezpośredniego kontaktu z dziećmi. 
      3. Po każdym kontakcie z osobami trzecimi należy dezynfekować ręce. W przypadku stosowania rękawiczek powinny być one często zmieniane. Należy unikać dotykania twarzy i oczu w trakcie noszenia rękawiczek. 
      4. Pracownicy administracji oraz obsługi sprzątającej powinni ograniczyć kontakty z uczniami oraz nauczycielami.
        

      § 4 Przed rozpoczęciem zajęć

      1. Przed wejściem do szatni każdy uczeń ma obowiązek zdezynfekować ręce zgodnie z zaleceniami GIS. Jeśli szkoła znajduje się w strefie czerwonej/żółtej, uczniowie i pracownicy szkoły mają obowiązek zachowania dystansu
       w przestrzeniach wspólnych szkoły lub stosowania osłony ust i nosa (korytarze, szatnia, pokój nauczycielski).
      2. Wyznaczony nauczyciel/pracownik szkoły czuwa, aby ograniczyć jednoczesne przebywanie w szatni zbyt dużej liczby uczniów w celu zachowania dystansu społecznego.
      3. Po wyjściu z szatni uczniowie niezwłocznie udają się do sali lekcyjnej, w której mają zaplanowane w danym dniu zajęcia.

       

      § 5 Prowadzenie zajęć

      1. W miarę możliwości uczniowie poszczególnych oddziałów uczestniczą w zajęciach wyłącznie w jednym pomieszczeniu. Jeżeli szkoła znajduje się w strefie czerwonej/żółtej, należy wyznaczyć stałe sale lekcyjne, do których przyporządkowana zostanie jedna klasa (wszystkie zajęcia prowadzone przez różnych nauczycieli z daną klasą odbywają się w jednej sali).
      2. W sytuacji zmiany sali lekcyjnej należy zadbać, aby stoliki i elementy narażone na dotykanie (oprzyrządowanie komputera) zostały zdezynfekowane przed wejściem następnej klasy.
      3. Obowiązują ogólne zasady higieny: częste mycie rąk (po przyjściu do szkoły należy bezzwłocznie umyć ręce), ochrona podczas kichania i kaszlu oraz unikanie dotykania oczu, nosa i ust.
      4. Uczeń posiada własne przybory i podręczniki, które w czasie zajęć mogą znajdować się na stoliku szkolnym ucznia, w tornistrze lub we własnej szafce. Uczniowie nie powinni wymieniać się przyborami szkolnymi między sobą.
      5. Podczas zajęć nie ma obowiązku zakrywania ust i nosa – zarówno przez dzieci, jak  i nauczycieli. Nie ma jednak przeszkód, aby korzystać z takiej formy zabezpieczenia. 
      6. Przedmioty i sprzęt znajdujące się w sali, których nie można skutecznie umyć, uprać lub dezynfekować, należy usunąć lub uniemożliwić do nich dostęp. Przybory do ćwiczeń (piłki, skakanki, obręcze itp.) wykorzystywane podczas zajęć należy czyścić lub dezynfekować. 
      7. W sali gimnastycznej używany sprzęt sportowy oraz podłoga powinny zostać umyte detergentem
       lub zdezynfekowane po każdym dniu zajęć, a w miarę możliwości po każdych zajęciach.
      8. Należy wietrzyć sale, części wspólne (korytarze) co najmniej raz na godzinę, w czasie przerwy, a w razie potrzeby także w czasie zajęć.
      9. Nauczyciel w klasach I-III organizuje przerwy dla swoich uczniów w interwałach adekwatnych do potrzeb, jednak nie rzadziej niż co 45 min.
      10. Zaleca się korzystanie przez uczniów z boiska szkolnego oraz pobyt na świeżym powietrzu na terenie szkoły, w tym w czasie przerw. Jeżeli wyjście na świeże powietrze w czasie przerwy jest utrudnione, uczniowie w miarę możliwości spędzają przerwy w wyznaczonej dla nich sali lekcyjnej.
      11. Przed zajęciami wychowania fizycznego uczniowie pozostają w swoich salach, do szatni przechodzą z nauczycielem prowadzącym zajęcia dopiero po dzwonku na lekcję.
      12. Podczas realizacji zajęć, w tym zajęć wychowania fizycznego i sportowych, w których nie można zachować dystansu, należy ograniczyć ćwiczenia i gry kontaktowe.
      13. Jeżeli szkoła znajduje się w strefie czerwonej/żółtej, zabrania się organizowania wyjść grupowych i wycieczek szkolnych. 

       

      § 6 Podejmowanie czynności higieniczno-sanitarnych

      1. Przy wewnętrznym wejściu znajduje się stanowisko do dezynfekcji rąk, z którego obowiązana jest skorzystać każda dorosła osoba wchodząca do szkoły. Zobowiązuje się personel sprzątający do regularnego sprawdzania stanu pojemnika z płynem i uzupełniania go w razie potrzeby. 
      2. Pracownicy obsługi realizujący zadania związane z utrzymaniem czystości zobowiązani są do wykonywania wszelkich prac z wykorzystaniem rękawiczek i maseczek ochronnych. Co najmniej raz w trakcie prowadzonych zajęć oraz po ich zakończeniu powinny być dezynfekowane powierzchnie dotykowe: poręcze, klamki, włączniki światła, uchwyty, krzesła i powierzchnie płaskie, w tym blaty w salach. Przeprowadzenie prac porządkowych należy odnotować w harmonogramie prac porządkowych na dany dzień. 
      3. W pomieszczeniach higieniczno-sanitarnych znajdują się plakaty z zasadami prawidłowego mycia rąk,
       a przy dozownikach z płynem do dezynfekcji rąk – instrukcje dezynfekcji.
      4. Przy wejściu do budynku szkoły znajduje się osobny pojemnik do wyrzucania masek i rękawiczek jednorazowych, jeśli były one używane przez osoby przebywające w szkole.

       

       

      § 7 Zajęcia świetlicowe

      1. Zajęcia świetlicowe odbywają się w świetlicy szkolnej, a w razie potrzeby w innych salach dydaktycznych.
      2. Środki do dezynfekcji rąk są dostępne w świetlicy przy stoliku opiekuna.
      3. Świetlicę należy wietrzyć (nie rzadziej niż co godzinę w trakcie przebywania dzieci w świetlicy), w tym
       w szczególności przed przyjęciem wychowanków oraz po przeprowadzeniu dezynfekcji.
      4. Sprzęt używany w czasie zajęć świetlicowych jest regularnie dezynfekowany.
      5. Zaleca się korzystanie przez uczniów przebywających w świetlicy z boiska szkolnego oraz pobyt na świeżym powietrzu na terenie szkoły.
      6. Opiekunowie odbierają dzieci ze świetlicy zgodnie z zadeklarowanymi przez siebie godzinami podanymi
       w deklaracjach uczęszczania dziecka do świetlicy szkolnej.
      7. W celu zminimalizowania przebywania osób trzecich na terenie szkoły zaleca się, by opiekun przed odbiorem dziecka ze świetlicy powiadomił telefonicznie opiekuna o możliwości odebrania dziecka w miejscu wskazanym
       w § 2 pkt. 3 niniejszej Procedury.
      8. Jeśli kontakt telefoniczny z opiekunem świetlicy będzie niemożliwy, opiekun odbierający dziecko wchodzi
       do części wspólnej szkoły, bez możliwości wejścia do sali, w której odbywają się zajęcia świetlicowe.

       

      § 8 Biblioteka szkolna

      1. Biblioteka czynna jest w godzinach ustalonych przez bibliotekarza.
      2. Uczniowie korzystający z biblioteki obowiązani są do zachowania dystansu społecznego.
      3. Obowiązuje okres 2 dni kwarantanny dla książek i innych materiałów przechowywanych w bibliotece (zwracane książki i materiały umieszczane są na osobnym regale/w koszyku z dokładną informacją o dacie ich umieszczenia).

       

      § 9 Gastronomia

      1. Korzystanie z posiłków odbywa się w jadalni.
      2. Rekomenduje się zmianowe wydawanie posiłków lub spożywanie ich przy stolikach z rówieśnikami      z danej klasy.
      3. Przy zmianowym wydawaniu posiłków konieczne jest czyszczenie blatów stołów i poręczy krzeseł po każdej grupie.
      4. Dopuszcza się spożywanie posiłków przez dzieci w salach lekcyjnych z zachowaniem zasad bezpiecznego
       i higienicznego spożywania posiłków.
      5. Wielorazowe naczynia i sztućce należy myć w zmywarce z dodatkiem detergentu w temperaturze min. 600C lub je wyparzać. Jeżeli szkoła nie posiada zmywarki, wielorazowe naczynia i sztućce należy umyć w gorącej wodzie
       z dodatkiem detergentu i wyparzać.
      6. Dodatki (np. cukier, jednorazowe sztućce, serwetki) wydawane będą bezpośrednio przez obsługę.
      7. W stołówce nie zaleca się samoobsługi. Dania i produkty powinny być podawane przez osobę do tego wyznaczoną/obsługę stołówki.

       

       • 10 Pozostałe regulacje
      1. Informacje związane z organizacją i trybem funkcjonowania szkoły będą przekazywane rodzicom przez wychowawców za pomocą e-dziennika lub innymi kanałami komunikacji telefonicznej czy internetowej oraz
       za pośrednictwem strony internetowej szkoły. 
      2. Na tablicy informacyjnej znajdują się aktualne numery telefonów do stacji sanitarno-epidemiologicznej oraz służb medycznych. 
      3. Z treścią niniejszej procedury zaznajamia się pracowników szkoły oraz rodziców/ opiekunów prawnych uczniów. 

       

      Procedura postępowania na wypadek podejrzenia wystąpienia choroby COVID-19

       

      § 1 Postanowienia ogólne

      1. Niniejsza procedura powstała w oparciu o wytyczne MEN, MZ i GIS dla publicznych i niepublicznych szkół
       i placówek od 1 września  2020 r. oraz zalecenia dla dyrektorów publicznych i niepublicznych szkół i placówek
       w strefie czerwonej/żółtej.
      2. Celem niniejszej procedury jest zminimalizowanie ryzyka wystąpienia zakażenia wirusem SARS-CoV-2, wywołującym chorobę COVID-19, wśród dzieci oraz pracowników szkoły, w sytuacji wystąpienia podejrzenia zakażenia u dziecka lub pracownika szkoły. 


        

       

      § 2 Pomieszczenie na odizolowanie osoby

      1. W szkole funkcjonuje pomieszczenie przeznaczone na odizolowanie osoby, u której podejrzewa się wystąpienie objawów chorobowych COVID-19 (dalej jako „izolatka”). Pomieszczenie jest wyposażone w środki ochrony osobistej oraz płyn dezynfekujący. Dostęp do pomieszczenia mają wyłącznie pracownicy szkoły. 
      2. Po każdym użyciu pomieszczenia przez dziecko lub pracownika szkoły, u którego podejrzewano wystąpienie objawów choroby COVID-19, pomieszczenie powinno zostać zdezynfekowane przez personel sprzątający przy zastosowaniu wszelkich środków ochrony osobistej. 

       

       

      § 3 Podejrzenie wystąpienia objawów u pracownika

      1. W przypadku wystąpienia niepokojących objawów choroby zakaźnej pracownik szkoły powinien pozostać w domu i skontaktować się telefonicznie z lekarzem podstawowej opieki zdrowotnej, aby uzyskać teleporadę medyczną,
       a w razie pogarszania się stanu zdrowia zadzwonić pod nr 999 lub 112 i poinformować, że może być zakażony koronawirusem.
      2. W przypadku wystąpienia u pracownika będącego na stanowisku pracy niepokojących objawów infekcji dróg oddechowych powinien on niezwłocznie poinformować o tym fakcie dyrektora szkoły i po zapewnieniu uczniom niezbędnej opieki skontaktować się telefonicznie z lekarzem podstawowej opieki zdrowotnej, aby uzyskać teleporadę medyczną. Jeśli zachodzi taka potrzeba, należy skontaktować się z właściwym Powiatowym Państwowym Inspektorem Sanitarnym w celu ustalenia dalszego postępowania. 
      3. Obszar, w którym poruszał się i przebywał pracownik z infekcją dróg oddechowych, bezzwłocznie należy poddać gruntownemu sprzątaniu oraz zdezynfekować powierzchnie dotykowe (klamki, poręcze, uchwyty itp.)
       oraz zastosować się do indywidualnych zaleceń wydanych przez organy Państwowej Inspekcji Sanitarnej.
      4. W przypadku potwierdzenia zakażenia SARS-CoV-2 na terenie szkoły należy stosować się do zaleceń państwowego powiatowego inspektora sanitarnego.

      Rekomenduje się ustalenie listy osób przebywających w tym samym czasie w części/częściach podmiotu, w których przebywała osoba podejrzana o zakażenie.

      1. O wystąpieniu objawów chorobowych należy powiadomić właściwą stację sanitarno-epidemiologiczną, w celu ustalenia dalszego postępowania. 

       

      § 4 Podejrzenie wystąpienia objawów u dziecka

       1. W przypadku dziecka przejawiającego wystąpienie objawów choroby COVID-19, nauczyciel powinien zapewnić mu niezbędną opiekę, przy zastosowaniu środków ochrony osobistej, a także odizolować dziecko od reszty oddziału i pracowników szkoły. 
       2. O wystąpieniu u dziecka objawów chorobowych należy niezwłocznie powiadomić dyrektora oraz rodziców
        lub prawnych opiekunów dziecka w celu ustalenia dalszego sposobu postępowania. 
       3. W nagłych przypadkach, w razie złego stanu zdrowia dziecka, nauczyciel sprawujący opiekę nad dzieckiem powinien niezwłocznie powiadomić służby medyczne, informując jednocześnie o podejrzeniu wystąpienia u dziecka choroby COVID-19. 
       4. W przypadku odbioru przez rodziców lub opiekunów prawnych odizolowanego uprzednio dziecka należy upewnić się, że nie będzie miało ono kontaktu z innymi dziećmi, pracownikami szkoły lub osobami trzecimi znajdującymi
        się na terenie szkoły. 

       

      § 5 Pozostałe regulacje

       1. W przypadku wystąpienia u dziecka lub pracownika szkoły objawów choroby COVID-19 personel sprzątający powinien przeprowadzić, przy zachowaniu wszelkich środków ochrony osobistej, dodatkowe czynności dezynfekujące w budynku szkoły.  
       2. Z treścią niniejszej procedury zaznajamia się pracowników szkoły oraz rodziców i opiekunów prawnych uczniów. 

       Procedurę można pobrać w zakładce Sekretariat.

    • ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2020/2021
     • ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2020/2021

      Szanowni Rodzice, drodzy Uczniowie, 

      Zgodnie z zaleceniami MEN, MZ i GIS związanymi z epidemią Covid-19, szkoła od 1 września rozpoczyna pracę w trybie stacjonarnym. Szczegółowe procedury oraz szczegółowe wytyczne zostaną wkrótce zamieszczone na stronie szkoły. 

      Tegoroczne rozpoczęcie roku szkolnego obejmować będzie wyłącznie spotkania uczniów z wychowawcami w klasach. Do szkoły wchodzą tylko uczniowie (wyjątek stanowi klasa pierwsza: każdemu dziecku może towarzyszyć jeden rodzic).

      Prosimy o zachowanie dystansu podczas wchodzenia i przebywania w budynku oraz dezynfekcję rąk. 

       

      Przywóz: Osówiec las 7.30, Pawłówek lewa str. 7.35, CPN 7.40, Pawłówek prawa str. 7.45

      Zielonczyn: klasy V - VIII godz. 7.30, klasy 0 - IV godz. 7.40

      Odwóz: klasy I - VIII 9.45, przedszkole 12.45

       

      Zmiany na trasie Pawłówek:

      Kierownik Zakładu ustalił następujące przystanki na trasie Pawłówek w roku szkolnym 2020/2021:

      1.       Na wysokości ul. Mała Góra- przystanek PKS

      2.       Przy wjeździe do p. Wichra  na zakończeniu kostki brukowej,

      3.       CPN

      4.       Na wysokości ul. Orzechowej przystanek PKS

       

      Harmonogram 1.09.2020 r.

      * godz. 8.00 msza św. w kościele w Kruszynie

      * godz. 9.00 spotkanie w szkole z wychowawcami klas

      Przydział sal:

      klasa I - sala nr 1

      klasa II a - sala nr 14

      klasa II b - sala nr 5

      klasa III - sala nr 7

      klasa IV - sala nr 10

      klasa V - sala nr 13

      klasa VI a - sala nr 4

      klasa VI b - sala nr 11

      klasa VII a - sala nr 12

      klasa VII b - sala nr 2

      klasa VIII - sala nr 6

      Około godziny 9.45 przewidujemy zakończenie spotkań oraz odjazd autobusów. W szkole tego dnia będzie czynna świetlica.

       

      RODZICU!

      Do szkoły nie przychodzą dzieci będące na kwarantannie oraz te, które nie są w pełni zdrowe!

       

       

    • Uwaga dowozy PAWŁÓWEK
     • Uwaga dowozy PAWŁÓWEK

      Zmiana trasy dla uczniów wsiadających w PAWŁÓWKU.

      W roku szkolnym 2020/2021 kierownik zakładu ustalił następujące przystanki na trasie Pawłówek:

      1.       Na wysokości ul. Mała Góra - przystanek PKS

      2.       Przy wjeździe do p. Wichra  na zakończeniu kostki brukowej,

      3.       CPN

      4.       Na wysokości ul. Orzechowej przystanek PKS

     • Ubezpieczenie NNW w roku szkolnym 2020/2021

      Roczna składka ubezpieczenia NNW w roku szkolnym 2020/2021 będzie wynosiła 33zł.

      Zmiana w stosunku do poprzedniej polisy:

      • objęcie ochroną ubezpieczeniową pobytu w szpitalu ubezpieczonego w wyniku wirusa SARS-CoV-2 
      • nowe świadczenie - zdiagnozowanie u Ubezpieczonego bąblowicy, toksoplazmozy, wścieklizny,
      • nowe świadczenie - zatrucie pokarmowe, nagłe zatrucie gazami, porażenie prądem lub piorunem,
      • podwyższenie świadczenia z tytułu śmierci Ubezpieczonego w wyniku nieszczęśliwego wypadku na terenie placówki oświatowej.

      Poniżej tabela z świadczeń z zakresem ubezpieczenia obowiązującym w roku szkolnym 2020/2021

     • Jednorazowe Stypendium Wójta Gminy Sicienko dla najlepszego absolwenta

      W dniu 29 sierpnia, w trakcie gminnej imprezy plenerowej pn. Cinema Park w Sicienku w parku przy ITK odbyła się uroczystość wręczenia stypendiów Wójta Gminy Sicienko dla najlepszych tegorocznych absolwentów szkół z terenu Gminy Sicienko.

      Najważniejszym kryterium przyznania stypendium był wynik egzaminu ósmoklasisty oraz średnia ocen uzyskana na świadectwie ukończenia szkoły.

      Najlepszą absolwentką Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Kruszynie jest w tym roku Katarzyna Rubach i to ona właśnie w towarzystwie Rodziców i Dyrektora szkoły odebrała z rąk Pana Wójta jednorazowe stypendium.

      Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

    • WYPRAWKA UCZNIA KLASY PIERWSZEJ DRUGIEJ I TRZECIEJ
     • WYPRAWKA UCZNIA KLASY PIERWSZEJ DRUGIEJ I TRZECIEJ

      PIÓRNIK (wyposażenie podstawowe):

      długopis, 2 ołówki, temperówka, gumka, nożyczki, linijka, ekierka, klej w sztyfcie, kredki ołówkowe.

      ZESZYTY - najlepiej 16 kartkowe:

      3 zeszyty w wąskie linie z kolorową linią, 4 zeszyty w kratkę, 1 zeszyt do nut.

      PRZYBORY PLASTYCZNE:

      klej w tubie, blok techniczny A4 - biały i kolorowy, blok rysunkowy biały i kolorowy, kolorowa wycinanka, plastelina, farby plakatowe i akwarele, kubek, 3 różnej grubości pędzle, krepa w różnych kolorach.

      DODATKOWE WYPOSAŻENIE:

      liczydło, maseczki, chusteczki higieniczne, obuwie zastępcze do chodzenia po szkole, obuwie sportowe na jasnej podeszwie, biała koszulka, czarne lub granatowe spodenki, strój galowy: biała koszula/bluzka,czarne lub granatowe spodnie/spódnica

    • Inauguracja roku szkolnego 2020/2021
     • Inauguracja roku szkolnego 2020/2021

      Na podstawie decyzji Ministra Edukacji Narodowej 1 września 2020 r. uczniowie wracają do szkoły.

      W związku z tym  przygotowujemy się do inauguracji nowego roku szkolnego 2020/2021 w wariancie A czyli w tradycyjnej formie kształcenia.

      Aktualnie opracowujemy na podstawie wytycznych MEN i GIS procedury, które będą obowiązywać w naszej szkole.

      W najbliższym czasie umieścimy je na stronie internetowej szkoły i na facebooku wraz z planem spotkań wychowawców z klasami I-VIII w dniu 1 września 2020r.

      Dyrektor szkoły

      Małgorzata Wojnowska

    • Informacja dla przedszkolaków
     • Informacja dla przedszkolaków

      Drodzy Rodzice i Przedszkolaki - podręczniki do wszystkich grup zostały zamówione (włącznie z językiem angielskim dla 6 latków). Na pierwsze dni września prosimy o obuwie zamienne i dodatkowe ubrania dla dziecka (w przypadku zabrudzenia). Pozostałe informacje przekażemy Państwu na pierwszym zebraniu. Wychowawczynie Oddziałów Przedszkolnych.

     • Sukcesy duetu tancerek z grupy VerSus!

      Czas epidemii dał się we znaki dziewczyną z grupy VerSus, zostały odwołane imprezy oraz konkursy, do których intensywnie przygotowywały się od początku roku.

      Aby tancerze mogli przedstawić swoje umiejętności zaczęto organizować konkursy online. 

       

      W takich też wydarzeniach sukcesy osiąga duet: Wiktoria Lewandowska i Maja Woropaj.

      Dziewczyny są perfekcyjne i pragną by nagrania, które wysyłają były idealne.

      W okresie, gdy nie mogły się spotykać, dziewczyny przesyłały sobie filmy z technikami rozciągania trenując osobno, całość pod czujnym okiem trenerki Pani Joli Nawrotek. Zniesienie obostrzeń sprawiło, że Wiktoria i Majka mogły wspólnie trenować i nagrywać układy konkursowe.

       

      Zgranie i zrozumienie dziewczyn sprawiło, że mogą pochwalić się sukcesami w wydarzeniach:

       

      Ogólnopolskim Turnieju Tańca "TOP Online"

      I miejsce w kategorii "Jazz Duety Mistrzowie" 12-15 lat

       

      Ogólnopolskim Konkursie Tanecznym "Talent SHOW"

      III miejsce w kategorii "Duet–Inne Formy Tańca"

       

      Ogólnopolski e-Festiwal Tańca "e-dance"

      III miejsce w kategorii inne formy tańca, do 15 lat

       

      Wiktoria:

      Wyróżnienie 1 stopnia w solówce na konkursie "TALENT SHOW"

      Majka:

      2 miejsce - Ogólnopolski Turniej Tańca Every Body Dance Online kategoria solo, inne formy tańca, do lat 8

      Wyróżnienie za prezentację jazz do lat 8- Ogólnopolski Turniej Tańca Every Body Dance Online 

       

      Dumni z naszych uczennic Gratulujemy i czekamy na kolejne sukcesy!!

       

       

     • ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2019/2020

      W miniony piątek 26 czerwca uroczyście zakończyliśmy rok szkolny 2019/2020 w naszej szkole. Każda z klas spotkała się o określonej godzinie ze swoim wychowawcą. W związku z sytuacją dotyczącą zachowania reżimu sanitarnego i dystansu społecznego zakończenie odbywało się równolegle w kilku miejscach na terenie szkoły, w sali gimnastycznej, przed wejściem głównym do szkoły, w parku. Dzieci z radością spotkały się choć na chwilę ze swoimi rówieśnikami i nauczycielami, powitały wakacje i z satysfakcją wracały do domu ze wspaniałymi wynikami na swoich świadectwach.

      Uczniowie wyróżnieni za bardzo dobre wyniki w nauce i wzorowe zachowanie:

      KLASA IV Cholewińska Julita, Janczak Jakub, Janowska Lena, Krause Lena, Kuliński Mikołaj, Latała Wiktor, Milewska Julia, Rugała  Alex

      KLASA V A Będziński Tymoteusz, Bombała Antoni, Goździk Jan, Groblica Mikołaj, Janczak Zuzanna, Kaźnica Leon, Klonkowski Cezariusz, Krause Igor, Król Zofia, Palusiak  Martyna, Priefer Wiktoria, Rusjan Julia, Żarnowska Ariadna      

      KLASA V B Barylak Alicja, Jasiński Wiktor, Krajewska Amelia, Poła  Jan, Pyra  Julia, Szydziak Rozalia, Tomczak  Zuzanna, Wiśniewska Maja, Wojdylak Julia, Wojtynowski Tymoteusz, Zwada Tomasz

      KLASA VI A Baranowicz Miłosz, Barylak Aleksandra, Cholewiński Szymon, Jankowska Wiktoria, Janowska Wiktoria, Milewska Natalia             

      KLASA VI B Dyrda Aleksander, Lis Oliwia, Łoś Lena Anna, Priefer Mikołaj, Woźniak Szymon, Żuchowski Nikodem                                                                  

      KLASA  VII Binienda Martyna, Hulaj Aleksandra, Król Julia, Lewandowska Wiktoria, Mazur Wiktoria, Michalska Julia, Tomaszewska Agata, Wiaderkiewicz Karolina  

       

                  O godz. 8:00 miała miejsce uroczystość pożegnania tegorocznych absolwentów czyli uczniów kl. 8a i kl. 8b. Karolina Wiaderkiewicz- uczennica kl. 7, która poprowadziła to spotkanie, po powitaniu zebranych gości, zwróciła się do swoich starszych kolegów tymi słowami:

      „ Dziś jest piątek, 26 czerwca 2020 roku! Dziś jest dzień, na który czekamy od pierwszego września minionego roku. Dzień, który jest jednocześnie końcem i początkiem. Końcem roku szkolnego 2019/2020 i początkiem wakacji. Z tego też powodu jest to radosny dzień dla uczniów, dzień zapowiadający odpoczynek, wolność i swobodę. W tym dniu zbieramy owoce naszej całorocznej pracy w postaci ocen na świdectwie. Jednak poza tym, dziś ten dzień jest również refleksyjny, nieco smutny, ponieważ to dzień pożegnania, ostatni dzień w tej szkole dla uczniów klasy 8 a i 8 b. Dziś absolwenci Szkołu Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Kruszynie otrzymają ostatnie świadectwo, świadectwo ukończenia klasy 8, a tym samym ukończenia szkoły podstawowej. Otrzymają wyniki swojej całej pracy, podsumowanie efektów i osiągnięć II etapu edukacyjnego. Otrzymają „przepustki” do dalszej drogi edukacyjnej. Jest to czas pożegnania i zakończenia jakiegoś okresu, etapu w naszym życiu, który zawsze skłania nas do refleksji, podsumowania, przypomnienia tego, co minęło. Robimy to po to, żeby dostrzec dobre zmiany i rozwój w sobie, naszą dojrzałość, przeżyte doświadczenia, wspólne radości, sukcesy mniejsze i te znaczne, czasem też smutne chwile, bo przecież nasze życie to nieustanne przeplatanie się słodkiego z gorzkim. Drodzy absolwenci, potraktujcie dzisiejszy dzień jako naturalną kolej rzeczy w Waszym życiu, przyjmijcie go z wdzięcznością, patrzcie pozytywnie w przyszłość! Bądźcie refleksyjni, ale nie smutni. Rozchodzą się Wasze dotychczasowe  drogi, po ośmiu a może i dziewięciu latach czas wyjść z gniazda i ruszyć w dalszą, poważniejszą już drogę. Uwierzcie mi, jesteście na to gotowi i bardzo dobrze przygotowani!

                  Po tych słowach głos zabrała dyrektor szkoły p. Małgorzata Wojnowska, następnie przewodnicząca Rady Rodziców p. Anna Wojtko- Cetnarowska oraz przewodniczący klas ósmych - Weronika Badziągowska i Jakub Klonkowski.

      Najistotniejszą częścią uroczystości, na którą uczniowie cierpliwie czekali było wręczenie świadectw, nagród oraz listów gratulacyjnych i podziękowań dla rodziców.

      Nagrodę Wójta Gminy Sicienko otrzymał Mikołaj Chmarzyński z kl. 8b, a Nagrody Dyrektora Szkoły: Zuzanna Sitarek, Marceli Adasiak, Jakub Kwiatkowski i Wojciech Mazalon. Poza tym wyróżniono uczniów biorących udział w konkursach przedmiotowych i tych działających na rzecz: szkolnego Caritas, szkolnego chóru „Kruszynki” i grupy teatralnej 13+.

      Świadectwa z wyróżnieniem otrzymali w kl. 8a: Marceli Adasiak, Kacper Gabryelski, Weronika Badziągowska, Szymon Maciejewski, Jakub Plewa, Maja Zwada, Katarzyna Rubach

      a w kl. 8b: Julianna Baranowicz, Mikołaj Chmarzyński, Anna Drabik, Martyna Łoboda, Jakub Klonkowski, Wojciech Mazalon, Maria Pankowska, Zuzanna Sitarek, Małgorzata Trela.

                  W ostatnich słowach prowadząca  w imieniu całej spoleczności szkolnej złożyła życzenia: „Drodzy Absolwenci! Życzymy Wam dalszej udanej kariery edukacyjnej, pracy i sukcesów na miarę wysoko postawionej poprzeczki, dużo osobistej satysfakcji i radości z życia. Pamiętajcie, że wyszliście z gniazda troskliwego, wartościowego, bliskiego! Pamiętajcie o swojej podstawówce w Kruszynie!

     • PRZEDSZKOLE - WAKACJE

      SZANOWNI RODZICE,

      w związku z niewielką liczbą zgłoszeń do przedszkola w lipcu informujemy, że przedszkole w Szkole Podstawowej w Kruszynie funkcjonować będzie zgodnie z pierwotnym planem, tzn. czynne będzie w sierpniu. W lipcu dyżur pełni przedszkole w Szkole Podstawowej w Strzelewie.

      Wszyscy rodzice zainteresowani opieką przedszkolna w lipcu zgłaszają się do Strzelewa. Aby ułatwić Państwu załatwianie spraw formalnych, za waszą zgodą przekażemy dokumenty dziecka z naszej placówki do Strzelewa.

      przekazanie dokumentów (oświadczenie) pobierz: oswiadczenie.pdf

    • ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO
     • ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO

      Zakończenie roku szkolnego i rozdanie świadectw odbędzie się w piątek 26.06.2020 r. wg poniższego harmonogramu:

       

      Sala gimnastyczna:

      8.00 klasa 8a i 8b

      10.00 klasa 5a i 5b

      10.45 klasa 6a i 6b

       

      Przed szkołą (na dworzu):

      9.00 klasa 1a i 1b

      9.30 klasa 2

      10.00 klasa 3

      11.00 klasa 7

    • Sukces naszego ucznia w ogólnopolskim konkursie geologiczno-środowiskowym
     • Sukces naszego ucznia w ogólnopolskim konkursie geologiczno-środowiskowym

       

      „Historia Ziemi spisana jest trwale w skałach i skamieniałościach. To one są wiarygodnym źródłem informacji na temat wydarzeń, które rozegrały się w odległej, liczącej nawet miliardy lat przeszłości….”

       

      Uczeń klasy VIIIa Marceli Adasiak wziął udział w XXI edycji ogólnopolskiego konkursu geologiczno – środowiskowego „Nasza Ziemia – środowisko przyrodnicze wczoraj, dziś i jutro” odbywającego się w 2020 roku pod hasłem (R)Ewolucje Ziemi.

      Organizatorem konkursu był Państwowy Instytut Geologiczny - Państwowy Instytut Badawczy.

       

      Konkurs obejmował  obszar całej Polski podzielonej na regiony, i przeprowadzony został
      w dwóch etapach. Pierwszy etap rejonowy obejmował trzy województwa: pomorskie, warmińsko- mazurskie i kujawsko- pomorskie.

      Konkurs przeprowadzony został w dwóch kategoriach wiekowych: dla uczniów VII i VIII klas szkół podstawowych oraz dla uczniów szkół ponadpodstawowych ( laureaci tej kategorii jako nagrodę uzyskują dyplom Uniwersytetu Jagiellońskiego i Warszawskiego)

       Z radością informujemy wśród wielu  nadesłanych prac,  praca Marcelego

      pt: „ Mapa geologiczna Williama Smitha – rewolucja w geologii, czyli  stumilowy krok w przyszłość” została oceniona bardzo wysoko.

      Marceli uzyskał I miejsce i zakwalifikował się do etapu ogólnopolskiego

      Wielkie gratulacje dla Marcelego i jego nauczyciela geografii, Jolanty Gapińskiej. To niezwykle doniosły sukces!

    • „KANGUR MATEMATYCZNY 2020”
     • „KANGUR MATEMATYCZNY 2020”

      Sukcesy uczniów w Międzynarodowym Konkursie

      „KANGUR MATEMATYCZNY 2020”

       

      „Matematyka jest delikatnym kwiatem, który rośnie nie na każdej glebie i zakwita nie wiadomo kiedy i jak."

      Jean Fabre

       

      Znamy wyniki konkursu „Kangur Matematyczny 2020” zorganizowanego przez Towarzystwo Upowszechniania Wiedzy i Nauk Matematycznych w Toruniu. Konkurs  przeprowadzono zdalnie za pośrednictwem Platformy Dzwonek.pl.

      Miło nam poinformować o sukcesach naszych uczniów.

      1. Wynik bardzo dobry:

      Antoni Chmarzyński kl. 3 w kategorii MALUCH 1

      Mikołaj Groblica kl. 5a w kategorii BENIAMIN 1

      1. Wyróżnienia:

      Bruno Oźmiński kl. 2 w kategorii ŻACZEK

      GRATULUJEMY !!!

       

       

     • Grupa Teatralna 13+ #Hot16challenge

       

      Grupa Teatralna 13+ dziękuje za nominację Karolinie Drabik.

      Hot16challenge to wyzwanie polegające na nagraniu 16 wersów i nominowaniu kolejnych osób do akcji, które mają stworzyć swój kawałek w 72 godziny.

      Druga edycja legendarnej rapowanej akcji to nie tylko nagrywanie muzyki, ale również pomoc medykom i szpitalom w walce z koronawirusem.

      Wraz z #hot16challenge2 ruszyła zbiórka na Siepomaga.pl.

      Zarówno nominowani jak i fani mogą wpłacać pieniądze na pomoc pracownikom służby zdrowia w walce z Koronawirusem.

      Link do zbiórki:

      https://www.siepomaga.pl/hot16challenge

      Nominujemy

      Henryk Hryniewicki

      Kwartet Artissimo (Anna Łoś, Dorota Tuszyńska, Roland Wesołowski, Karol Żarnowski)

      Wychowawczynie przedszkola przy szkole im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Kruszynie (Iwona Masiak, Daria Starczewska, Agnieszka Michalska)

     • KOMUNIKAT - PRZEDSZKOLE

      Szanowni Państwo,

      w związku z tym, że rodzice od 29 czerwca nie będą mogli korzystać już z płatnej opieki, wychodząc naprzeciw ich potrzebom, informujemy, że roku szkolnym 2019/2020 w okresie wakacyjnym (lipiec, sierpień) nasze oddziały przedszkolne będą mogły funkcjonować bez przerwy ustalonej w arkuszu organizacji szkoły.

      Z uwagi na konieczność zaplanowania organizacji pracy oddziałów przedszkolnych na najbliższe miesiące, prosimy  Rodziców, którzy zamierzają skorzystać z oferty, o wypełnienie załączonego zgłoszenia, wraz ze wskazaniem konkretnych terminów, w których konieczne jest zapewnienie opieki przedszkolnej Państwa dziecku.

      Zgłoszenie musi być dostarczone do sekretariatu szkoły najpóźniej do 25 czerwca 2020 r.

      Dołożymy wszelkich starań, by w miarę możliwości w okresie wakacyjnym przyjąć jak największą liczbę dzieci, oczywiście w ramach obowiązującego reżimu sanitarnego, zapewniając najwyższe środki ostrożności i mając na uwadze wartości nadrzędne, zdrowie, bezpieczeństwo dzieci, nauczycieli i opiekunów.

      Jednocześnie informujemy, że w czasie pobytu dziecka w przedszkolu zapewnimy pełne wyżywienie.

      Zgłoszenie do pobrania: Zgloszenie_dziecka_w_2020_rdocx.pdfZgloszenie_dziecka_w_2020_rdocx.docx  lub   


    • EGZAMIN ÓSMOKLASISTY
     • EGZAMIN ÓSMOKLASISTY

      W dniach 16 - 18 czerwca 2020 r. uczniowie klasy VIII przystąpią do egzaminu ósmoklasisty.

       

      język polski – 16 czerwca (wtorek) – godz. 9:00

      Standardowy czas – 120 minut, przedłużenie czasu – do 180 minut (przybory: długopis z czarnym wkładem)

       

      matematyka – 17 czerwca (środa) – godz. 9:00

      Standardowy czas – 100 minut, przedłużenie czasu – do 150 minut (przybory: długopis z czarnym wkładem, linijka)

       

      język angielski  – 18 czerwca (czwartek) – godz. 9:00

      Standardowy czas – 90 minut, przedłużenie czasu  – do 135 minut (przybory: długopis z czarnym wkładem) 

       

      Wszyscy uczniowie podchodzący do egzaminu proszeni są o stawienie się w szkole najpóźniej o godz.8.40.

      Dla uczniów dojeżdżających z Pawłówka zapewniony został autobus o godz. 8.10, natomiast dla uczniów z Zielonczyna – o godz. 8.15.

      Odwóz w kolejnych dniach odbędzie się zgodnie z poniższym harmonogramem:

      16.06.2020 - 11.40

      17.06.2020 - 11.20

      18.06.2020 - 11.15 

      Przy wejściu do szkoły należy zdezynfekować ręce.

      Czekając na wejście do szkoły albo sali egzaminacyjnej, zdający zachowują odpowiedni odstęp (co najmniej 1,5 m) oraz mają zakryte usta i nos.

      Do Sali egzaminacyjnej zdający mogą wnieść małą butelkę wody.

      Obowiązuje całkowity zakaz wnoszenia na salę egzaminacyjną jakiegokolwiek sprzętu elektronicznego (np. telefon komórkowy, smartwatch).

       

    • "Zostań w domu" - głosowanie w konkursie zakończone!
     • "Zostań w domu" - głosowanie w konkursie zakończone!

      Znamy już wyniki konkursu fotograficznego organizowanego przez Samorząd Uczniowski naszej szkoły! W głosowaniu na szkolnym Facebooku internauci zdecydowali, że miejsca na podium zajmują kolejno: miejsce pierwsze - Maja Masłowska, klasa VIb, "Zielono mi" (foto nr 2), miejsce drugie - Karol Myśliński, klasa VIb, "Plastyka w domu" (foto nr 6), miejsce trzecie - Julia Wojdylak, klasa Vb, "Wolny czas w domu" (foto nr 7).

      Gratulujemy wszystkim uczestnikom zabawy! Jesteście kreatywni, pomysłowi i macie wspaniałą wyobraźnię! Tak trzymać!

     • Biblioteka - zwrot książek i podręczników

       

       

      Od 1 czerwca biblioteka szkolna rozpoczyna przyjmowanie zwrotów podręczników szkolnych oraz indywidualnie wypożyczonych książek w godzinach: 8.00- 15.00

       

      1. ORGANIZACJA PRZYJMOWANIA ZWROTÓW KSIĄŻEK , W TYM PODRĘDCZNIKÓW, PRZEZ NAUCZYCIELA BIBLIOTEKARZA

       

      Zwroty książek odbywają się z uwzględnieniem wszelkich zasad obostrzeń sanitarno-epidemiologicznych.

       

      1. Zwroty książek będą przyjmowane w szkole w sali nr 4  ( parter budynku),
      2. Osoby zwracające książki do biblioteki tj. uczniowie/rodzice/, nauczyciele, podczas zwrotu książek,  zobowiązani są  do przestrzegania zasad obostrzeń sanitarno- epidemiologicznych.
      3. W przypadku większej liczby osób, zwracających książki w tym samym czasie, należy zachować odległości min. 1,5 m od drugiej osoby.
      4. Dla osób chorych lub przebywających na kwarantannie, będzie wyznaczony inny termin zwrotów książek.
      5. Książki do zwrotu, należy przygotować w następujący sposób:

       

      • skompletuj książki ( podręczniki, oraz inne książki wypożyczone
       z biblioteki szkolnej);
      • usuń foliowe okładki, zapisane ołówkiem notatki, zwróć uwagę na czystość i estetykę książki;
      • przygotuj kartkę z danymi: imię i nazwisko, klasa, wykaz oddawanych książek ( tytuły) oraz datę oddania ;
      • przygotowane książki wraz z kartką umieść w foliowej torbie;
      • przyniesione do zwrotu książki należy bezpośrednio odkładać na przygotowanych  stolikach w sali numer 4.
      • proszę nie oddawać do biblioteki podręcznika do religii i zeszytów ćwiczeń

      BARDZO WAŻNE:

      Uczniowie klas I, IV i VII nie oddają podręczników.

      Proszę o zwrot książek w terminie do 19 czerwca .

       

      1. Po upływie kwarantanny nauczyciel bibliotekarz dokona oceny stanu technicznego zwróconych podręczników. W sytuacji stwierdzenia zniszczenia rodzic zobowiązany jest do poniesienia kosztów zniszczonego  egzemplarza, o czym zostanie poinformowany telefonicznie lub za pomocą innych narzędzi komunikacji.
      2. W celu kierowania zapytań o książki lub wyjaśnienia spraw dotyczących zwrotów,  proszę kontaktować się z nauczycielem bibliotekarzem  drogą poczty elektronicznej ( jolantagapinska@wp.pl) , bądź przez dziennik elektroniczny lub telefonicznie ( tel:608663365).    

       

       

                                                                                                                                                  Jolanta Gapińska

    • PROCEDURA PODCZAS EGZAMINU ÓSMOKLASISTY
     • PROCEDURA PODCZAS EGZAMINU ÓSMOKLASISTY

      (poniższy tekst wraz z obrazkami można pobrać w zakładce procedury)

       

      PROCEDURY BEZPIECZEŃSTWA W OKRESIE PANDEMII COVID-19

      Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Kruszynie

      na czas egzaminu ósmoklasisty

       

      Kruszyn, 27 maja 2020 r.

       

      POSTANOWIENIA OGÓLNE

       

      1. Niniejszy Regulamin określa Procedury bezpieczeństwa na terenie szkoły w okresie pandemii COVID-19, dotyczące wszystkich pracowników SP w Kruszynie oraz uczniów klasy ósmej biorących udział w egzaminie ósmoklasisty.
      2. Celem procedur jest zminimalizowanie zagrożeń zakażenia koronawirusem lub choroby COVID-19
      3. Termin egzaminu ósmoklasisty: 16 – 18 czerwca 2020 r. Termin dodatkowy: 7 – 9 lipca 2020 r.

      § 1

      PODSTAWOWE WYTYCZNE

      1. Na egzamin może przyjść wyłącznie osoba zdrowa (zdający, nauczyciel, inny pracownik szkoły), bez objawów chorobowych sugerujących chorobę zakaźną.
      2. Zdający, nauczyciel oraz każda inna osoba uczestnicząca w przeprowadzaniu egzaminu nie może przyjść na egzamin, jeżeli przebywa w domu z osobą na kwarantannie lub izolacji w warunkach domowych albo sama jest objęta kwarantanną lub izolacją w warunkach domowych.
      3. Rodzic/Prawny opiekun nie może wejść z dzieckiem na teren szkoły, z wyjątkiem sytuacji, kiedy zdający wymaga pomocy np. w poruszaniu się.
      4. Podczas egzaminu w szkole mogą przebywać wyłącznie:
       1. zdający,
       2. osoby zaangażowane w przeprowadzanie egzaminu, tj. członkowie zespołów nadzorujących, obserwatorzy, egzaminatorzy, specjaliści pracujący ze zdającymi, którym przyznano dostosowanie warunków lub formy przeprowadzania egzaminu, osoby wyznaczone do przygotowania  i obsługi oraz obsługujące sprzęt i urządzenia wykorzystywane w czasie egzaminu (np. komputery, sprzęt medyczny), asystenci techniczni,
       3. inni pracownicy szkoły odpowiedzialni za utrzymanie obiektu w czystości, dezynfekcję, obsługę szatni itp.
       4. uczniowie innych klas oraz nauczyciele, jeżeli nie ma możliwości zrezygnowania z przeprowadzania zajęć edukacyjnych w dniu przeprowadzania egzaminu (por. pkt 1.5.),
       5. pracownicy odpowiednich służb, np. medycznych, jeżeli wystąpi taka konieczność.
      5. Jeżeli to możliwe, w dniach, w których jest przeprowadzany egzamin, w szkole nie należy prowadzić zajęć edukacyjnych/opiekuńczych dla innych uczniów lub należy rozpocząć prowadzenie zajęć po zakończeniu egzaminu w danym dniu i zdezynfekowaniu pomieszczeń. Dzieci zgłoszone do opieki przedszkolnej przebywają w innej części budynku.
      6. Zdający nie powinni wnosić na teren szkoły zbędnych rzeczy, w tym książek, telefonów komórkowych, maskotek.
      7. Na egzaminie każdy zdający korzysta z własnych przyborów piśmienniczych.
      8. Szkoła nie zapewnia wody pitnej. Na egzamin należy przynieść własną butelkę z wodą.
      9. Przewodniczący zespołu egzaminacyjnego zapewnia kilku rezerwowych członków zespołów nadzorujących, którzy będą mogli, nawet w dniu egzaminu, zastąpić osoby, które z uzasadnionych powodów, w tym ze względu na chorobę, nie będą mogły przyjść do pracy w dniu egzaminu.

       

      § 2

      ŚRODKI BEZPIECZEŃSTWA OSOBISTEGO

      1. Czekając na wejście do szkoły albo sali egzaminacyjnej, zdający zachowują odpowiedni odstęp (co najmniej 1,5 m) oraz mają zakryte usta i nos.
      2. Na teren szkoły mogą wejść wyłącznie osoby z zakrytymi ustami i nosem (maseczką jedno- lub wielorazową, materiałem, przyłbicą – w szczególności w przypadku osób, które ze względów zdrowotnych nie mogą zakrywać ust i nosa maseczką). Zakrywanie ust i nosa obowiązuje na terenie całej szkoły, z wyjątkiem sal egzaminacyjnych po zajęciu miejsc przez zdających.
      3. Zdający są zobowiązani zakrywać usta i nos do momentu zajęcia miejsca w sali egzaminacyjnej. Po zajęciu miejsca w sali egzaminacyjnej (w trakcie egzaminu) zdający ma obowiązek ponownie zakryć usta i nos, kiedy:
       1. podchodzi do niego nauczyciel, aby odpowiedzieć na zadane przez niego pytanie,
       2. kończy pracę z arkuszem egzaminacyjnym i wychodzi z sali egzaminacyjnej.
      4. Przewodniczący zespołu egzaminacyjnego, członkowie zespołu nadzorującego, obserwatorzy i inne osoby uczestniczące w przeprowadzaniu egzaminu, np. specjaliści z zakresu niepełnosprawności, nauczyciele wspomagający, podczas poruszania się po sali egzaminacyjnej powinni mieć zakryte usta i nos. Mogą odsłonić twarz, kiedy obserwują przebieg egzaminu, siedząc albo stojąc, przy zachowaniu niezbędnego odstępu.
      5. Zdający, którzy ze względów zdrowotnych nie mogą zakrywać ust i nosa maseczką, mogą nosić przyłbicę albo, jeżeli nie mogą również korzystać z przyłbicy, przystąpić do egzaminu w odrębnej sali egzaminacyjnej. W takiej sytuacji minimalny odstęp, jaki musi zostać zachowany pomiędzy samymi zdającymi oraz zdającymi i członkami zespołu nadzorującego, wynosi 2 m.
       1. Sytuacja, w której dany zdający ze względów zdrowotnych nie może zakrywać
        ust i nosa, powinna zostać zgłoszona dyrektorowi szkoły nie później
        niż do 29 maja 2020 r.
       2. Dyrektor szkoły niezwłocznie przekazuje informację o konieczności organizacji egzaminu w odrębnej sali egzaminacyjnej dyrektorowi okręgowej komisji egzaminacyjnej, nanosi zmiany w SIOEO oraz powołuje nowy zespół nadzorujący.
      6. Członkowie zespołu nadzorującego oraz inne osoby zaangażowane
       w przeprowadzanie egzaminu, którzy ze względów zdrowotnych nie mogą zakrywać ust
       i nosa za pomocą maseczki, powinni – kiedy jest to konieczne – używać przyłbicy, która nie utrudnia oddychania.
      7. W przypadku zdającego, który przystępuje do egzaminu, korzystając z pomocy nauczyciela wspomagającego, musi również być zachowany co najmniej 1,5-metrowy odstęp pomiędzy tym zdającym a nauczycielem. Jeżeli zdający ma trudności w komunikacji przy zachowaniu wskazanego odstępu występują problemy ze zrozumieniem mowy, odstęp można zmniejszyć do niezbędnego dla zrozumienia wypowiedzi zdającego, z zachowaniem innych środków ochrony.
      8. Jeżeli dla nauczyciela wspomagającego nie został zamówiony odrębny arkusz, należy wykorzystać arkusz rezerwowy (upewniając się, że jest on w tej samej wersji, w której arkusz ma zdający), a w sytuacji, kiedy liczba arkuszy rezerwowych jest niewystarczająca, należy niezwłocznie skontaktować się z właściwą OKE  i postępować zgodnie z instrukcjami.

       

      § 3

      ORGANIZACJA PRZESTRZENI

      1. Przy wejściu do szkoły należy wywiesić informację:
       1. dotyczącą objawów zarażenia koronawirusem oraz sposobów zapobiegania zakażeniu
       2. zawierającą nazwę, adres oraz numer telefonu do najbliższej stacji sanitarno-epidemiologicznej
       3. zawierającą adres oraz numer telefonu najbliższego oddziału zakaźnego
       4. zawierającą numery telefonów do służb medycznych
       5. zawierającą numer infolinii NFZ w sprawie koronawirusa (800 190 590).
      2. Przy wejściu do szkoły należy umieścić płyn do dezynfekcji rąk (środek na bazie alkoholu, min. 60%) oraz zamieścić informację o obligatoryjnym korzystaniu z niego przez wszystkie osoby wchodzące na teren szkoły.
      3. Płyn do dezynfekcji rąk powinien być również dostępny w każdej sali egzaminacyjnej. Obok płynu należy umieścić informację na temat prawidłowej dezynfekcji rąk.
      4. Egzamin może być przeprowadzany w salach lekcyjnych, salach gimnastycznych, na korytarzach szkolnych oraz w innych przewidzianych w przepisach miejscach, pod warunkiem zachowania odpowiednich odstępów pomiędzy zdającymi oraz pomiędzy zdającymi i członkami zespołu nadzorującego.
      5. Ławki w sali egzaminacyjnej należy ustawić w taki sposób, aby pomiędzy zdającymi zachowany był co najmniej 1,5-metrowy odstęp w każdym kierunku. W roku szkolnym 2019/2020 z każdej sali egzaminacyjnej w każdym egzaminie, należy sporządzić plan sali egzaminacyjnej, dodatkowo wskazując odstępy zapewnione pomiędzy zdającymi. Sporządzanie planu sali egzaminacyjnej nie dotyczy sytuacji, gdy w danej sali egzaminacyjnej do egzaminu przystępuje tylko jeden zdający.

       

      1. Miejsca dla członków zespołu nadzorującego również powinny zostać przygotowane z zachowaniem co najmniej 1,5-metrowego odstępu od zdających oraz od pozostałych członków zespołu nadzorującego.
      2. Drzwi do szkoły oraz wszystkie drzwi wewnątrz budynku powinny być otwarte, tak aby zdający oraz inne osoby uczestniczące w przeprowadzaniu egzaminu nie musiały ich otwierać. Wyjątek stanowi egzamin z języków obcych nowożytnych w zakresie zadań na rozumienie ze słuchu, podczas których odtwarzane jest nagranie z płyty CD
      3. Jeżeli ze względów bezpieczeństwa przeciwpożarowego drzwi nie mogą być otwarte, należy zapewnić regularną dezynfekcję klamek/uchwytów.
      4. Sale egzaminacyjne należy wietrzyć przed wpuszczeniem do nich zdających.
      5. Każdy zdający swoje rzeczy osobiste zostawia w szafce.
      6. Należy zapewnić bieżącą dezynfekcję toalet.
      7. Codziennie po skończonym egzaminie należy dezynfekować powierzchnie dotykowe: poręcze, klamki, włączniki światła, poręcze krzeseł, powierzchnie płaskie (krzesła, blaty stołów, podłogi).
      8. Dezynfekować należy odtwarzacze płyt CD  zarówno przed egzaminem z języków obcych jak i po.
      9. W przypadku stwierdzenia u zdającego lub pracownika szkoły objawów chorobowych należy go odizolować w wyznaczonym do tego pomieszczeniu.

       

      § 4

      ORGANIZACJA PRZED EGAMINEM

       

      1. Dyrektor szkoły zapoznaje zespół nadzorujący z zasadami bezpieczeństwa.
      2. Wychowawca klasy informuje członków zespołu nadzorującego danej sali o uczniach, którzy chorują  na alergię albo inne schorzenie, którego objawami mogą być kaszel, katar lub łzawienie, by tych objawów nie odebrali jako symptomy chorobowe.
      3. Członkowie zespołu nadzorującego w rękawiczkach odbierają arkusze od przewodniczącego zespołu egzaminacyjnego. Arkusze są rozdawane zdającym również przez osoby, które mają założone rękawiczki, oraz mają zakryte usta i nos.
       1. Przed rozpoczęciem egzaminu przewodniczący powinien poinformować zdających o obowiązujących zasadach bezpieczeństwa, w tym przede wszystkim:
       2. zakazie kontaktowania się z innymi zdającymi
       3. obowiązku zakrywania ust i nosa w przypadku kontaktu bezpośredniego z nauczycielem, wyjścia do toalety lub wyjścia z sali egzaminacyjnej po zakończeniu pracy z arkuszem egzaminacyjnym
       4. niedotykania dłońmi okolic twarzy, zwłaszcza ust, nosa i oczu, a także przestrzegania higieny kaszlu i oddychania: podczas kaszlu i kichania należy zakryć usta i nos zgiętym łokciem lub chusteczką
       5. konieczności zachowania odpowiedniego dystansu od innych zdających po zakończonym egzamini
      4. Należy unikać tworzenia się grup zdających przed szkołą oraz przed salą egzaminacyjną przed rozpoczęciem egzaminu oraz po jego zakończeniu. W tym celu dyrektor ustala harmonogram wejść uczniów do szkoły, a wychowawca klasy zaznajamia z nim uczniów i ich rodziców najpóźniej na 3 dni przed rozpoczęciem egzaminu.
      5. Zdający może opuścić na stałe salę egzaminacyjną (jeżeli zakończył pracę z arkuszem) najpóźniej na 15 minut przed czasem wyznaczonym jako czas zakończenia pracy z arkuszem. W ciągu ostatnich 15 minut przed zakończeniem egzaminu (nawet jeżeli zdający skończył pracę z arkuszem egzaminacyjnym) zdający nie opuszczają sali egzaminacyjnej.

       

      § 5

      Postępowanie w przypadku podejrzenia zakażenia u członka zespołu egzaminacyjnego lub u zdającego

      1. Jeżeli zdający lub członek zespołu nadzorującego przejawia niepokojące objawy choroby, przewodniczący zespołu nadzorującego lub członek zespołu nadzorującego informuje o tym przewodniczącego zespołu egzaminacyjnego, który zapewnia odizolowanie zdającego lub innej osoby przejawiającej objawy choroby w IZOLATORIUM.
      2. W przypadku wystąpienia konieczności odizolowania członka zespołu nadzorującego przejawiającego objawy choroby w IZOLATORIUM, przewodniczący zespołu egzaminacyjnego niezwłocznie:
       1.  powiadamia o tym fakcie dyrektora okręgowej komisji egzaminacyjnej, z którym ustala sposób postępowania,
       2. Przewodniczący zespołu egzaminacyjnego powinien – tak szybko, jak jest to możliwe –zapewnić zastępstwo za członka zespołu, który nie może brać udziału w przeprowadzaniu danego egzaminu. Jeżeli nie będzie to możliwe, dyrektor OKE może wydać zgodę na zakończenie przeprowadzania egzaminu w niepełnym składzie zespołu nadzorującego, jeżeli nie stanowi to zagrożenia dla bezpieczeństwa zdających oraz zapewniony jest odpowiedni nadzór nad pracą zdających. Informację o wystąpieniu opisanej sytuacji odnotowuje się w protokole przebiegu egzaminu w danej sali oraz w protokole zbiorczym.
      3. W przypadku odizolowania zdającego, PZE niezwłocznie powiadamia rodziców/prawnych opiekunów ucznia o zaistniałej sytuacji w celu pilnego odebrania go ze szkoły oraz informuje właściwą powiatową stację sanitarno-epidemiologiczną, a w razie pogarszania się stanu zdrowia zdającego – także pogotowie ratunkowe.
      4. Po zakończonym egzaminie należy ustalić listę osób przebywających w tym samym czasie w części/częściach szkoły, w których przebywała osoba podejrzana o zakażenie, i zalecenie stosowania się do wytycznych GIS odnoszących się do osób, które miały kontakt z osobą potencjalnie zakażoną.

       

      § 6

      POSTANOWIENIA KOŃCOWE

       

      1. Procedury bezpieczeństwa na czas egzaminu ósmoklasisty wchodzą w życie z dniem podpisania przez dyrektora.
      2. Procedury obowiązują na czas przeprowadzania egzaminu ósmoklasisty.  

       

    • KANGUR - UWAGI PO KONKURSIE PRÓBNYM
     • KANGUR - UWAGI PO KONKURSIE PRÓBNYM

      Uczniowie zamiast zalogować się, próbowali się zarejestrować i mają błędne konta, nie widzą "Rozpocznij" po zalogowaniu. Uczeń ma użyć przycisku "ZALOGUJ SIĘ" (NIE "Zarejestruj się"!!!), użyć loginu i hasła od nauczyciela, zaakceptować regulamin, wejść w zakładkę "Konkursu" i wziąć udział w konkursie. Proszę upewnić się, że  po zalogowaniu widoczny jest przycisk "Rozpocznij" na szarym tle. Przycisk w chwili rozpoczęcia konkursu się uaktywni.

       

      Udział w konkursie

      Poproszę o spokojne podejście przy uruchamianiu konkursu. Jednocześnie czyni to ok. 30 tys. użytkowników.

      - Po kliknięciu "Rozpocznij" odczekaj do 20 sekund, jeśli nie otworzyła się nowa strona, kliknąć ponownie "Rozpocznij".

      - Po uruchomieniu się nowej strony zaczynają się ściągać zadania, widać stronę z szarym nagłówkiem, i pustym ekranem, po chwili (do 1 minuty) pojawi się kręcące kółko, czyli zaczyna się pobieranie zadań. To trwa 1-2 minuty. Później swobodnie można wybierać zadania klikając na ich numery. Procedura z reguły trwa znacznie krócej. Jeśli po upływie wskazanych czasów nie ma reakcji, odświeżyć przeglądarkę lub ponownie się zalogować.

      - Po załadowaniu konkursu WSKAZAĆ KLASĘ!

      - w przypadku przerwania konkursu proszę spokojnie powtórzyć procedurę rozpoczęcia konkursu. Odpowiedzi są na bieżąco zapisywane. Po ponownym uruchomieniu konkursu może pojawić się komunikat: "Zasób konkursowy jest już otwarty w innym oknie. Czy na pewno chcesz ponownie otworzyć ten zasób interaktywny " - KLIKNĄĆ "TAK". Wówczas uczeń będzie kontynuował wcześniej przerwany test. Wcześniejsze wskazania są zapisane i będą widoczne.

      - Po zakończonym czasie odpowiedzi zostaną zapisane automatycznie. Jeśli uczeń zakończy wcześniej może skorzystać z przycisku "Zapisz i wyjdź" i może się wylogować / zamknąć przeglądarkę.

      - po zakończonym teście uczeń może obejrzeć test ze swoimi odpowiedziami.

       

      4. Na platformie dzwonek.pl nie będą publikowane wyniki konkursu (ani po próbie, ani po konkursie właściwym). Wyniki będą dostępne tradycyjnie na "kangurowym" koncie szkoły: https://www.kangur-mat.pl/szkola.php.

    • KANGUR MATEMATYCZNY
     • KANGUR MATEMATYCZNY

      W związku z zawieszeniem zajęć w szkołach Komitet Organizacyjny Konkursu Kangur Matematyczny podjął decyzję o przeprowadzeniu konkursu zdalnie za pośrednictwem Platformy Dzwonek.pl.

      Uczestnicy Konkursu proszeni są o zapoznanie się z dokumentem:

      Instrukcja dla uczestnika konkursu  https://www.kangur-mat.pl/index.php

      Indywidualny: login i hasło zostaną przekazane przez dziennik elektroniczny.

      Terminarz Konkursu w zależności od kategorii.

       

      KADET – klasa 7 i 8

      BENIAMIN – klasa 5 i 6

      MALUCH – klasa 3 i 4

      ŻACZEK – klasa 2

      Szkolny koordynator konkursu

      Danuta Paluch

     • Nasza e-Szkoła w setną rocznicę urodzin papieża Polaka

      Nowy, dziesiąty już tydzień nauki z Kujawsko-Pomorską Szkołą Internetową rozpoczniemy wyjątkowo – w poniedziałek (18 maja), w rocznicę setnych urodzin świętego Jana Pawła II, wielkiego Polaka, patrona naszego województwa, uczniów szkół podstawowych i średnich zapraszamy do udziału w warsztatach i katechezach online poświęconych papieżowi. W programie także kącik poezji i minikoncert. Z e-lekcjami i nowym planem zajęć powrócimy we wtorek (19 maja). 

       

       - Święty Jan Paweł II kierował nauczanie do ludzi młodych. Spotkania z młodzieżą były stałym punktem papieskich pielgrzymek. Jego słowa niosły otuchę, były impulsem do działania i zmiany życia na lepsze. W programie wojewódzkich obchodów setnej rocznicy urodzin papieża Polaka nie mogło więc zabraknąć wydarzeń kierowanych do tej grupy wiekowej – mówi marszałek Piotr Całbecki   

       

      Poniedziałkowe katechezy i warsztaty online przygotowujemy wspólnie z  Laboratorium św. Jana Pawła II przy Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. W programie m.in.  katecheza online z profesorem Waldemarem Rozynkowskim z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika, który mówić będzie o papieskich wizytach w województwie kujawsko-pomorskim oraz wykład o Janie Pawle II i beatyfikacji księdza Stefana Wincentego Frelichowskiego, który wygłoszą Michał Brzozowski i Karol Kłosowski z Wyższego Seminarium Duchownego w Toruniu. O godzinie 12 zapraszamy na minikoncert „Wojtyła akustycznie” w wykonaniu zespołu Z nocy w Moc. Tuż po koncercie Teatr Szpila z I Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Toruniu zaprezentuje poezję papieża. Na zakończenie ksiądz Dawid Wasilewski wraz z Karoliną Olszewską i Janem Wółkowskim z Laboratorium św. Jana Pawła II mówić będą „O Wojtyle po ludzku”.

       

      Lekcje rejestrujemy i nadajemy na żywo na www.kujawsko-pomorskie.pl; edupolis.pl; YouTube: Kujawsko-Pomorska e-Szkoła, Facebook: Kujawsko-Pomorska e-Szkoła.  Można je obejrzeć także w godzinach poza transmisją na żywo.
       

      Pliki do pobrania:

      plan_lekcji-podstawowki.jpg

      program_zajec_-_18_maja_2020.pdf

      plan_lekcji_-_szkoly_podstawowe.pdf

       

    • KLUB MŁODEGO PROGRAMISTY - ONLINE
     • KLUB MŁODEGO PROGRAMISTY - ONLINE

      Już 19 i 20 maja ruszają cykle spotkań online, organizowane przez Ministerstwo Cyfryzacji i Państwowy Instytut Badawczy NASK, w których – za darmo! - będzie mógł wziąć udział każdy uczeń szkoły podstawowej z klas 1-6. Wystarczy dostęp do internetu i chęć poświęcenia chwili czasu na naukę podstaw programowania.

      Nauka programowania nigdy nie była łatwiejsza. Jeśli chcesz, żeby Twoje dziecko spróbowało swoich sił w kodowaniu, wystarczy, że wejdziesz na stronę www.klubmlodegoprogramisty.pl  i wypełnisz krótki formularz rejestracyjny. Na podany w zgłoszeniu adres e-mail otrzymasz link, dzięki któremu co tydzień o tej samej porze, przez 10 tygodni, Twoje dziecko będzie poznawało tajniki programowania – korzystając z wirtualnych aplikacji i wsparcia wykwalifikowanych trenerów. Nie musisz niczego instalować – wystarczy jedno kliknięcie.

      Uwaga, liczba miejsc jest ograniczona ze względu na możliwości moderacji, więc nie czekajcie i rejestrujcie się już dziś. Mamy 1500 miejsc dla 1-, 2- i trzecioklasistów i 1500 dla 4- 5- i szóstoklasistów z całej Polski!

      Rejestracja: www.klubmlodegoprogramisty.pl

      Kluby Młodego Programisty to element projektu realizowanego przez Ministerstwo Cyfryzacji we współpracy z Państwowym Instytutem Badawczym NASK „Kampanie edukacyjno-informacyjne na rzecz upowszechniania korzyści z wykorzystywania technologii cyfrowych”.

     • Uwaga! Konkurs organizowany przez Samorząd Uczniowski

      Nieważne, ile masz lat! Nieważne, czy chodzisz do klasy I czy VIII! Uchwyć niepowtarzalny, niebanalny, oryginalny wycinek rzeczywistości i zostań fotografem! Weź udział w naszym konkursie "Zostań w domu" i prześlij do nas zdjęcie pokazujące, jak spędzasz czas teraz, gdy każdy z nas pozostaje w zasięgu swojego domu. Bądźmy razem, zostając w domu!

      Szczegóły w regulaminie konkursu dostępnym poniżej:

       

      KONKURS FOTOGRAFICZNY

      „ZOSTAŃ W DOMU”

      Cele konkursu:

      · rozwijanie artystycznych pasji uczniowskich,

      · rozwijanie wyobraźni i wrażliwości estetycznej,

      · kształtowanie postawy odpowiedzialności za zdrowie swoje i najbliższego otoczenia,

      · kształtowanie dbałości o higienę,

      · kształtowanie postawy kreatywnego wykorzystywania czasu wolnego,

      · doskonalenie umiejętności edycji fotografii cyfrowej.

       

      Regulamin:

      1. W konkursie fotograficznym może wziąć udział każdy uczeń Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Kruszynie.

      2. Warunkiem udziału w konkursie jest przesłanie jednego zdjęcia na adres: kruszynsp6@gmail.com, którego tematem będzie ukazanie sposobu spędzania czasu w domu lub ogrodzie w trakcie trwania epidemii koronawirusa.

      3. Termin nadsyłania prac upływa 15 maja 2020 roku.

      4. Konkurs odbywa się w ramach jednej kategorii wspólnej dla wszystkich uczestników, bez względu na wiek.

      5. Przesłanie zdjęcia jest równoznaczne ze zgodą na jego upublicznienie na stronie szkoły oraz na szkolnym Facebooku, gdzie odbywać się będzie głosowanie.

      6. Każde zdjęcie musi zawierać tytuł, imię i nazwisko uczestnika oraz klasę, do której uczęszcza.

       

      Organizatorzy i nagrody:

      1. Organizatorem konkursu jest Samorząd Uczniowski, patronuje mu Pani Dyrektor Małgorzata Wojnowska.

      2. Głosowanie zostanie przeprowadzone na szkolnym Facebooku w postaci ankiety.

      3. Głosować może każda osoba zalogowana na Facebooku.

      4. Głosowanie odbędzie się w terminie 16 maja – 31 maja 2020 roku.

      5. Zwyciężają trzy prace, które otrzymają największą liczbę głosów.

      6. Każdy uczestnik konkursu otrzyma wirtualny dyplom. Jego wersję papierową uczestnicy otrzymają po powrocie do szkoły.

      7. Zwycięzcy otrzymają dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Nagrody te zostaną wręczone po powrocie do szkoły.

      8. Wszystkie zdjęcia zostaną zaprezentowane w galerii na stronie szkoły i szkolnym Facebooku.

       

     • KOMUNIKAT

      Decyzją Wójta Gminy Sicienko oddziały przedszkolne w naszej szkole wznawiają działalność (zajecia opiekuńcze) od 11 maja 2020 roku. Szczegółowe informacja w BIP.

    • PROCEDURA ORGANIZACJI OPIEKI W PRZEDSZKOLU
     • PROCEDURA ORGANIZACJI OPIEKI W PRZEDSZKOLU

      Procedura organizacji opieki w oddziałach przedszkolnych w Szkole Podstawowej w Kruszynie

      opracowana na podstawie

      Wytycznych przeciwepidemicznych Głównego Inspektora Sanitarnego

      z dnia 4 maja 2020 r.

      dla przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w szkole podstawowej i innych form wychowania przedszkolnego oraz instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3,

      wydane na podstawie art. 8a ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 14 marca 1985 r. o Państwowej Inspekcji Sanitarnej (Dz. U. z 2019 r. poz. 59, oraz z 2020 r. poz. 322, 374 i 567)

      1. Organizacja opieki w przedszkolu:
      1. Jedna grupa dzieci przebywa w wyznaczonej i stałej sali.
      2. W grupie może przebywać do 8 dzieci.
      3. W przypadku, już po uruchomieniu pracy oddziałów przedszkolnych, kiedy rodzic/opiekun  chce zapisać dziecko na zajęcia opiekuńcze do przedszkola, zobowiązany jest do zgłoszenia tego faktu dyrektorowi szkoły lub wychowawcy minimum trzy dni wcześniej. Przyjęcie dziecka uzależnione jest od posiadanych wolnych miejsc i możliwości organizacyjnych szkoły, a także pracy rodziców.
      4. W sali, w której przebywa grupa należy usunąć przedmioty i sprzęty, których nie można skutecznie uprać lub dezynfekować (np. pluszowe zabawki). Jeżeli do zajęć wykorzystywane są przybory sportowe (piłki, skakanki, obręcze itp.) należy je dokładnie czyścić lub dezynfekować.
      5. Dziecko nie powinno zabierać ze sobą do placówki i z placówki niepotrzebnych przedmiotów lub zabawek.
      6. Rodzic/opiekun wyraża zgodę na regularne mierzenie temperatury dziecka podczas pobytu w przedszkolu.
      7. Należy wietrzyć sale co najmniej raz na godzinę, w czasie przerwy, a w razie potrzeby także w czasie zajęć.
      8. Zapewnić taką organizację pracy, która uniemożliwi stykanie się ze sobą poszczególnych grup dzieci.
      9. Personel kuchenny nie może kontaktować się z dziećmi oraz personelem opiekującym się dziećmi.
      10. W każdej grupie znajduje się termometr bezdotykowy.
      11. Korzystanie przez dzieci z pobytu na świeżym powietrzu możliwe jest wyłącznie na terenie szkoły,  przy zachowaniu możliwie maksymalnej odległości.
      12. Sprzęt na placu zabaw czyszczony jest każdego dnia z użyciem detergentu lub dezynfekowany.
      13. Nie należy organizować żadnych wyjść poza teren szkoły.
      14. Nauczyciele zobowiązani są do zapewnienia szybkiego sposobu komunikacji z rodzicami/opiekunami dziecka.
      15. Jeśli dziecko manifestuje, przejawia niepokojące objawy choroby należy odizolować je w odrębnym pomieszczeniu i niezwłocznie powiadomić rodziców/opiekunów w celu pilnego odebrania dziecka z placówki.

       

      Przyprowadzanie i odbiór dziecka z placówki:

      1. Dzieci można przyprowadzać w godzinach od 6.00 do 8.30. Po godzinie 8.30 w danym dniu dziecko nie będzie przyjmowane do placówki.
      2. Rodzice i opiekunowie przyprowadzający/odbierający dzieci do/z przedszkola mają obowiązek zachować dystans społeczny w odniesieniu do pracowników podmiotu jak i innych dzieci i ich rodziców wynoszący min. 2 m.
      3. Rodzice mogą wchodzić z dziećmi wyłącznie do korytarza- szatni znajdującej się przy salach oddziałów przedszkolnych.
      4. Rodzice/opiekunowie mają obowiązek zakładania w placówce rękawiczek ochronnych oraz zakrywania ust i nosa.
      5. Dziecko do grupy wprowadzane jest przez personel.
      6. Dziecko przyprowadza 1 rodzic/ opiekun prawny.
      7. Do przedszkola może uczęszczać wyłącznie dziecko zdrowe, bez objawów chorobowych sugerujących chorobę zakaźną.
      8. Dzieci przyprowadzane są do placówki i odbierane przez osoby zdrowe.
      9. Jeżeli w domu przebywa osoba na kwarantannie lub izolacji w warunkach domowych nie wolno przyprowadzać dziecka do przedszkola.
      10. Jeśli dziecko manifestuje, przejawia niepokojące objawy choroby rodzice/opiekunowie powiadomieni przez nauczyciela zobowiązani są do pilnego odebrania dziecka z placówki.

       

      1. Higiena, czyszczenie i dezynfekcja pomieszczeń i powierzchni
      1. Przed wejściem do oddziałów przedszkolnych (pierwszy korytarz) tworzy się stanowisko do dezynfekcji rąk wraz z informacją o obligatoryjnym dezynfekowaniu rąk przez osoby dorosłe, wchodzące do placówki.
      2. Personel pomocniczy szkoły odpowiedzialny jest za dopilnowanie, aby rodzice/opiekunowie dezynfekowali dłonie przy wejściu, zakładali rękawiczki ochronne oraz zakrywali usta i nos.
      3. Należy regularnie myć ręce wodą z mydłem oraz dopilnować, aby robiły to dzieci, szczególnie po przyjściu do podmiotu, przed jedzeniem i po powrocie ze świeżego powietrza, po skorzystaniu z toalety.
      4. Codziennych prac porządkowych, ze szczególnym uwzględnieniem utrzymywania w czystości ciągów komunikacyjnych, toalet i sali oddziału dokonuje sprzątaczka.  Odpowiada ona także za dezynfekcję powierzchni dotykowych - poręczy, klamek i powierzchni płaskich, w tym blatów, klawiatury komputerów, włączników w salach.
      5. Czyszczenia i dezynfekcji blatów stolików i krzeseł w pomieszczeniu spożywania posiłków dokonuje pomoc nauczyciela. Pomoc nauczyciela jest też odpowiedzialna za dezynfekcję zabawek i innych przedmiotów używanych przez dzieci.
      6. Monitoringu codziennych prac porządkowych, ze szczególnym uwzględnieniem, dezynfekcji powierzchni dotykowych - poręczy, klamek i powierzchni płaskich, w tym blatów w salach i w pomieszczeniach spożywania posiłków, klawiatury, włączników przeprowadza wicedyrektor szkoły.
      7. Przeprowadzając dezynfekcję należy ściśle przestrzegać zaleceń producenta znajdujących się na opakowaniu środka do dezynfekcji. Ważne jest ścisłe przestrzeganie czasu niezbędnego do wywietrzenia dezynfekowanych pomieszczeń, przedmiotów, tak aby dzieci nie były narażone na wdychanie oparów środków służących do dezynfekcji.
      8. Należy zapewnić bieżącą dezynfekcję toalet.

       

      1. Gastronomia -wydawanie posiłków
      1. Korzystanie z dystrybutorów wody przez dzieci możliwe jest wyłącznie pod nadzorem opiekuna.
      2. Przy organizacji żywienia (stołówka, kuchnia) w przedszkolu, obok warunków higienicznych wymaganych przepisami prawa odnoszących się do funkcjonowania żywienia zbiorowego, personel kuchenny zobowiązany jest do:
      • stosowania środków ochrony osobistej,
      • utrzymania wysokiej higieny, mycia i dezynfekcji stanowisk pracy, opakowań produktów, sprzętu kuchennego,
      • mycia w zmywarce z dodatkiem detergentu, w temperaturze minimum 60 oC lub  wyparzania wielorazowych naczyń i sztućców,
      1. Posiłki wydawane będą do sali przedszkolnej. Posiłki do sali dostarcza personel kuchni. Po zakończonym posiłku personel odbiera naczynia.
      2. Personel kuchenny nie może kontaktować się z dziećmi oraz z personelem opiekującym się dziećmi.

       

      1. Postępowanie w przypadku podejrzenia zakażenia.
      1. Do pracy w placówce mogą przychodzić jedynie zdrowe osoby, bez jakichkolwiek objawów wskazujących na chorobę zakaźną.
      2. Nie angażuje się  w zajęcia opiekuńcze pracowników i personelu powyżej 60 roku życia lub z istotnymi problemami zdrowotnymi.
      3. Wyznacza się i przygotowuje (m.in. wyposażenie w środki ochrony i płyn dezynfekujący) pomieszczenie w szkole (pokój nauczyciela wychowania fizycznego), w którym będzie można odizolować osobę w przypadku zdiagnozowania objawów chorobowych.
      4. Przy podejrzeniu wystąpienia zakażenia u dziecka należy powiadomić dyrektora przedszkola.
      5. Dyrektor wyznacza odpowiednią osobę do przejęcia opieki nad dzieckiem, poinformowania (wezwania) rodziców bądź opiekunów i oczekiwania na ich przyjazd.

       

      1. Procedura postępowania na wypadek zakażenia koronawirusem lub zachorowania na COVID-19:
      1. W przypadku wystąpienia niepokojących objawów u pracowników nie powinni oni  przychodzić do pracy, powinni pozostać w domu i skontaktować się telefonicznie ze stacją sanitarno-epidemiologiczną, oddziałem zakaźnym, a w razie pogarszania się stanu zdrowia zadzwonić pod nr 999 lub 112 i poinformować, że mogą być zakażeni koronawirusem. O fakcie powiadomić też niezwłocznie dyrektora szkoły.
      2. W przypadku wystąpienia u pracownika będącego na stanowisku pracy niepokojących objawów sugerujących zakażenie koronawirusem niezwłocznie odsuwa się go od pracy i wstrzymuje przyjmowanie kolejnych dzieci.
      3. Dyrektor szkoły powiadomia  o tym fakcie  właściwą miejscowo powiatową stację sanitarno-epidemiologiczną i stosuje się ściśle do wydawanych instrukcji i poleceń.
      4. Obszar, w którym poruszał się i przebywał pracownik, należy poddać gruntownemu sprzątaniu, zgodnie z funkcjonującymi w placówce procedurami oraz zdezynfekować powierzchnie dotykowe (klamki, poręcze, uchwyty itp.).
      5. W razie zaleceń państwowego powiatowego inspektora sanitarnego należy wdrożyć dodatkowe procedury biorąc pod uwagę zaistniały przypadek.
      6. Za przygotowanie i umieszczenie w określonym miejscu (łatwy dostęp) potrzebnych numerów telefonów, w tym stacji sanitarno-epidemiologicznej, służb medycznych odpowiada woźny (umieszczenie) i sekretariat szkoły (przygotowanie).
      7. Ustalenia listy osób przebywających w tym samym czasie w części/częściach przedszkola, w których przebywała osoba podejrzana o zakażenie dokonuje wicedyrektor wraz z obsługą.
      8. Wdraża się zalecenie stosowania się do wytycznych Głównego Inspektora Sanitarnego dostępnych na stronie gov.pl/web/koronawirus/ oraz gis.gov.pl odnoszących się do osób, które miały kontakt z zakażonym.
    • BĄDŹMY BIAŁO CZERWONI
     • BĄDŹMY BIAŁO CZERWONI

      Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w akcji pt. „Bądźmy biało – czerwoni” przeprowadzonej z okazji Dnia Flagi oraz Święta Konstytucji.

                  Nadesłali swoje zdjęcia oraz zdjęcia prac, które wykonali: flagi, kotyliony, desery, kanapki,... Udowodnili, że pomimo trudnych warunków, można uroczyście, z poczuciem humoru i dobrą zabawą okazać się postawą patriotyczną.

       

      Wszystkim biorącym udział w akcji serdecznie dziękujemy:)!!!

    • "Bądźmy biało - czerwoni"
     • "Bądźmy biało - czerwoni"

      W pierwszych dniach maja obchodzić będziemy  po raz kolejny ważne dla nas Polaków święta narodowe, 2 maja – Dzień Flagi oraz 3 maja – Święto Konstytucji.

                  W tym roku nie będziemy mogli uczcić tych świąt wspólnie, wykonać w klasach kotylionów, zorganizować uroczystego apelu szkolnego...

                  Pomimo trudności zachęcamy Was, aby tym dniom nadać uroczysty charakter, wywiesić flagę, okazać swoje umiłowanie i przywiązanie do Ojczyzny.

       

      Zachęcamy Was do podzielenie się przygotowaniami do obchodów świąt.

       

      PROPOZYCJE DLA WAS:

       

      • ubierzcie się na biało - czerwono
      • wykonajcie kotyliony, flagi  (możecie zaangażować całą Rodzinę)
      • przygotujcie biało-czerwone ciasto, galaretkę …  i koniecznie podzielcie się Waszą praca z nami

       

      Prześlijcie Wasze zdjęcia w biało-czerwonych strojach oraz zdjęcia Waszych prac na adres kamialtomaszewska_84@o2.pl do dnia 1 maja 2020 roku.

       

      Najciekawsze prace umieszczone będą na stronie szkoły.

    • WYNIKI REKRUTACJI
     • WYNIKI REKRUTACJI

      Lista dzieci zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych do oddziałów przedszkolnych i klasy 1

      Poniżej przedstawiamy wyniki rekrutacji do oddziałów przedszkolnych
      i klasy 1 w Szkole Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego
      w Kruszynie na rok szkolny 2020/2021.

       

      Wyniki rekrutacji:

      ODDZIAŁ PRZEDSZKOLNY: Przedszkole(1).pdf

      KLASA I: klasa.pdf

       

      Od jutra tj. 8.04.2020 r. rozpocznie się składanie potwierdzenia woli przyjęcia do oddziałów przedszkolnych. W celu złożenia potwierdzenia należy pobrać poniższy plik (czytelnie go wypełnić), a następnie zeskanować lub zrobić zdjęcie i przesłać na adres mailowy placówki: sp.kruszyn@sicienko.pl
       

      Dokument potwierdzający wolę przyjęcia do pobrania i odesłania (wybrać odpowiedni format):

      POTWIERDZENIE_WOLI_zapisu_dziecka_do_przedszkola(2).docx

      POTWIERDZENIE_WOLI_zapisu_dziecka_do_przedszkola.pdf

      Składanie potwierdzenia woli przyjęcia do oddziałów przedszkolnych na rok szkolny 2020/2021 odbywać się będzie poprzez pocztę elektroniczną i trwać będzie od 08 kwietnia 2020 r.  do 23 kwietnia 2020 r. do godziny 15:00. 

    • PRÓBNY EGZAMIN ÓSMOKLASISTY
     • PRÓBNY EGZAMIN ÓSMOKLASISTY

      Próbny egzamin ósmoklasisty

      W związku z informacją opublikowaną przez Ministerstwo Edukacji Narodowej i Centralną Komisję Egzaminacyjną dotyczącą organizacji przez CKE próbnego egzaminu ósmoklasisty i możliwością przystąpienia szkół do wspomnianego egzaminu niniejszym informuję, że zgłosiliśmy udział naszej szkoły w próbnym egzaminie dla uczniów klas ósmych.

      Próbny egzamin ósmoklasisty przeprowadzony będzie z języka polskiego, matematyki oraz języka angielskiego w dniach od 30 marca do 1 kwietnia br.

      Arkusze do egzaminu próbnego

      Arkusze próbnego egzaminu przygotowane będą w wersji standardowej, jak i w dostosowanej do potrzeb uczniów z niepełnosprawnościami. Wszystkie materiały, w tym nagrania w formacie mp3 do zadań na rozumienie ze słuchu w arkuszach z języków obcych nowożytnych w następujących terminach:

      30 marca br. (poniedziałek), ok. godz. 9:00 – język polski
       

      • 31 marca br. (wtorek), ok. godz. 9:00 – matematyka
       

      • 1 kwietnia br. (środa), ok. godz. 9:00 – języki obce nowożytne
       

      Przebieg egzaminu i sprawdzanie zadań

      Język polski -120 minut / dla uczniów z przedłużonym czasem 180 minut

      Matematyka - 100 minut / dla uczniów z przedłużonym czasem 150 minut

      Język angielski – 90 minut / dla uczniów z przedłużonym czasem 135 minut

       

      WAŻNE!!

      INSTRUKCJA DO POBRANIA DOTYCZĄCA EGZAMINU:  Instrukcja_obslugi_egzaminu.pdf

       

      Po ogłoszeniu zasad rozwiązań zadań na stronie CKE (8 kwietnia br.) nauczyciele omówią z uczniami podczas spotkań on-line zbiorcze wyniki egzaminu dla danej klasy, oraz przeanalizują zadania, które sprawiły uczniom najwięcej problemów. Indywidualne wyniki zostaną wysłane do każdego ucznia przez dziennik elektroniczny.

      Szczegółowe informacje o egzaminie ósmoklasisty dostępne są na stronach internetowych CKE (www.cke.gov.pl) oraz okręgowych komisji egzaminacyjnych.

       

    • INFORMACJA OD LOGOPEDY
     • INFORMACJA OD LOGOPEDY

      LIST LOGOPEDY DO RODZICÓW DZIECI Z ZABURZENIAMI MOWY

      Szanowny Rodzicu!

      W związku z sytuacją zagrożenia epidemicznego w naszym kraju i zarządzeniu dotyczącemu zdalnego nauczania Państwa dzieci, zwracam się do Państwa o pomoc w opanowaniu umiejętności prawidłowej wymowy dzieci uczęszczających na terapię logopedyczną.

      W zakładce „LEKCJA” przedstawiam kilka ćwiczeń logopedycznych, które możecie Państwo wykonywać z dzieckiem w domu. Prosiłabym o znalezienie chociaż 10 minut każdego dnia na ćwiczenia. Wybierzcie stałą porę, aby ćwiczenia były stałym rytuałem dnia. Niech będzie to forma zabawy, aby dziecko było zainteresowane. Proszę, bądźcie Państwo cierpliwi, gdy coś nie wychodzi, nie zniechęcajcie się, a razem będziemy cieszyć się z sukcesu Państwa dziecka.

      P.S. Chętnie udzielę Państwu dodatkowych informacji i odpowiem na pytania, podzielę się też różnymi kartami pracy i dodatkowymi ćwiczeniami. Jeżeli są Państwo zainteresowani proszę o przesyłanie korespondencji / zapytań do mnie poprzez dziennik elektroniczny.

      Serdecznie pozdrawiam J

    • INFORMACJA OD PEDAGOGA SZKOLNEGO
     • INFORMACJA OD PEDAGOGA SZKOLNEGO

      Drodzy Rodzice!

      W tym niełatwym dla nas wszystkich czasie, zapraszam Państwa  do indywidualnego kontaktu ze mną poprzez wiadomości na e-dzienniku. Chętnie odpowiem drogą elektroniczną lub oddzwonię  do Państwa. Jeśli preferujecie Państwo kontakt telefoniczny bardzo proszę o pozostawienie w  wiadomości numeru telefonu,  a na pewno się z Państwem skontaktuję.

      Pedagog szkolny Iwona Świderska

    • KOMUNIKAT
     • KOMUNIKAT

      Szanowni Rodzice,

      od poniedziałku 16 marca 2020 r. budynek Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Kruszynie będzie dostępny tylko dla pracowników.

      W trosce o zdrowie nas wszystkich podjęłam decyzję o czasowym zawieszeniu przyjmowania petentów. Załatwiać sprawy można telefonicznie 52 38 15 106 w godz. 7.30-15.30 lub drogą elektroniczną sp.kruszyn@sicienko.pl 
      Proszę, aby załatwianie spraw, np. składanie wniosków rekrutacyjnych do oddziałów przedszkolnych i klasy pierwszej szkoły podstawowej, odłożyć w czasie. Terminy urzędowe zostaną zapewne wydłużone. Komplet dokumentów można też przesyłać drogą pocztową. 
      O dalszych ustaleniach będę informowała Państwa za pośrednictwem strony www.spkruszyn.edupage.org

      Dyrektor Szkoły 
      Małgorzata Wojnowska

      Kruszyn, 16.03.2020 r.

    • Uwaga ósmoklasiści!
     • Uwaga ósmoklasiści!

      Na platformie EDUPOLIS od wtorku będą prowadzone transmisje z j. polskiego, j. angielskiego oraz matematyki.

      Zachęcamy do uczestnictwa ---> EDUPOLIS TRANSMISJA

       

      HARMONOGRAM:

       

      17 marca 2020

      Matematyka – godz. 9:00- 9:30, prowadząca: Anna Berent

      Matematyka – godz. 10:00- 10:30, prowadząca: Anna Berent

      Język angielski – godz. 11:00- 11:30, prowadząca: Aleksandra Kowalska

      18 marca 2020

      Język angielski – godz. 9:00- 9:30, prowadząca: Aleksandra Kowalska

      Matematyka – godz. 11:00- 11:30, prowadzący: Tomasz Masłowski

      19 marca 2020

      Matematyka – godz. 9:00- 9:30, prowadząca: Anna Berent

      Matematyka – godz. 10:00- 10:30, prowadząca: Anna Berent

      20 marca 2020

      Język angielski – godz. 9:00- 9:30, prowadząca: Aleksandra Kowalska

      Matematyka – godz. 11:00- 11:30, prowadzący: Tomasz Masłowski

       

    • LEKCJE ON-LINE ORAZ VIDEOKONFERENCJE Z NAUCZYCIELEM
     • LEKCJE ON-LINE ORAZ VIDEOKONFERENCJE Z NAUCZYCIELEM

      Drodzy Rodzice i Uczniowie!

       

      W związku z zaistniałą sytuacją i zawieszeniem zajęć w szkole, nauczyciele przygotowują materiały, które uczniowie powinni opracować w domu. WSZYSTKIE materiały udostępniane będą na naszej szkolnej stronie internetowej w nowo powstałej zakładce „LEKCJA”. Zanim uczniowie wybiorą w tej zakładce swoją klasę to prosimy o zapoznanie się z „dla wszystkich uczniów” oraz instrukcja videokonferencji oraz planem lekcji. Uczniowie poza dostępnymi materiałami będą mieli możliwość na swoich komputerach/tabletach/smartfonach (preferowany dostęp z komputera ze sprzętem audio [mikrofon oraz słuchawki/głośniki] i kamerą lub laptopa) zdalnie uczestniczyć w lekcjach z nauczycielem. Prosimy o wsparcie i zachęcanie uczniów do nauki oraz częste zaglądanie na stronę szkoły, czy się pojawiło coś nowego.

       

      Videokonferencje odbędą się wg planu lekcji dostępnego na stronie Internetowej w zakładce „LEKCJA”-> dla wszystkich uczniów.

       

      INSTRUKCJA (wraz z linkiem do strony dostępna jest również na stronie szkoły)

       

      Aby móc uczestniczyć, przed lekcją wejdź na stronę:

      https://kruszyn.mastermind.edu.pl

       

      Na stronie głównej bez problemu odnajdziesz link do platformy, gdzie odbywają się telekonferencje.

       

      Wystarczy kliknąć w nazwę lub tarczę szkoły. Uczniowie nie posiadają konta na platformie telekonferencyjnej, dlatego też w oknie logowania wybierz opcję „Zaloguj jako gość”.

       

      Zostaniesz poproszony/a o podanie hasła. Hasło gościa to KRUSZYN

       

      *Proszę, upewnij się, że w górnym rogu okna z platformą powinna znajdować się informacja „Jesteś zalogowany jako gość”.

       

      Jeśli zalogowałeś się, już powinieneś widzieć ekran główny, a w nim podział na poszczególne klasy. W strefie każdej klasy znajdują się: pokój telekonferencyjny dla danej klasy oraz plan lekcji online.

       

      Po kliknięciu w link do pokoju telekonferencyjnego pojawi się strona, z której można dostać się bezpośrednio do spotkania online, klikając przycisk „Wejdź”. Dalszą częścią pokieruje nauczyciel.

       

       

    • Zawieszenie zajęć dydaktyczno-wychowawczych w przedszkolach, szkołach i placówkach oświatowych
     • Zawieszenie zajęć dydaktyczno-wychowawczych w przedszkolach, szkołach i placówkach oświatowych

      Szanowni Rodzice,

      Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Kruszynie informuje, że od 12 do 25 marca br. funkcjonowanie jednostek systemu oświaty zostaje czasowo ograniczone. Oznacza to, że w tym okresie nasze przedszkole i szkoła i nie będą prowadziły zajęć dydaktyczno-wychowawczych. To decyzja Ministra Edukacji Narodowej wynikająca z konieczności zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa.

      Rodzicu,

      • zajęcia w szkole i przedszkolu będą zawieszone na 2 tygodnie;  
      • 12 i 13 marca br. to dni, w których w przedszkolu i szkole nie będą odbywały się zajęcia dydaktyczno-wychowawcze, a jedynie działania opiekuńcze;
      • od poniedziałku, 16 marca br. wychowankowie i uczniowie nie przychodzą do przedszkola i szkoły.
      • nauczyciele przygotują materiały dydaktyczne do samodzielnej pracy uczniów w domu.
      • zachęcaj dziecko do samodzielnej nauki w czasie gdy nie będzie lekcji w szkole. Ministerstwo Edukacji Narodowej na platformie epodręczniki.pl. udostępnia szereg materiałów edukacyjnych, które pozwalają uzupełnić, ugruntować i poszerzyć wiedzę. Dostęp do tych zasobów jest bezpłatny;
      • jeśli masz dziecko w wieku do 8 lat, przysługuje Ci zasiłek opiekuńczy do 14 dni. Szczegółowe informacje znajdziesz na stronie internetowej ZUS;
      • przekaż osobom, które będą opiekować się Twoim dzieckiem, podstawowe informacje dotyczące bezpieczeństwa i higieny;
      • rygorystycznie przestrzegaj w domu zasad higieny i czystości pomieszczeń, w których przebywasz;
      • śledź na bieżąco komunikaty GIS, MZ i MEN o sytuacji epidemiologicznej w kraju oraz informacje przesyłane przez dyrektora szkoły.

      Uczniu,

      • pamiętaj o swoim bezpieczeństwie w domu. Unikaj miejsc, gdzie są duże skupiska ludzi (np. komunikacja publiczna, kino, teatr, centra handlowe);
      • przerwa w funkcjonowaniu Twojej szkoły nie powinna oznaczać dni wolnych od nauki;
      • odpowiedzialnie wykorzystaj czas zawieszenia zajęć w Twojej szkole. Przeczytaj ulubioną książkę, spróbuj uzupełnić swoje wiadomości lub rozwijaj kompetencje. Skorzystaj przy tym z darmowej platformy epodreczniki.pl i materiałów rekomendowanych przez Twojego nauczyciela;
      • przestrzegaj w domu zasad higieny i czystości pomieszczeń, w których przebywasz.

      Jak się zabezpieczyć przed koronawirusem?

      • Często myj ręce przy użyciu mydła i wody.
      • Przy kasłaniu i kichaniu zakrywaj usta i nos. Zachowaj co najmniej metr odległości od osób, które kaszlą i kichają.

      Osoby wracające z regionów zarażonych koronawirusem powinny powiadomić o tym telefonicznie stację sanitarno-epidemiologiczną lub zgłosić się do oddziału obserwacyjno-zakaźnego. Więcej informacji dotyczących koronawirusa na stronie: gov.pl/koronawirus

    • Lekcja wychowania fizycznego w Park17
     • Lekcja wychowania fizycznego w Park17

      W zeszłym tygodniu, uczniowie klasy IV, V i VII mieli okazję wyskakać się w parku trampolin.

      Nasze baletnice i gimnastyczki wykonywały wspaniałe ewolucje pod okiem wuefistów. Ponadto w parku znajdowało się bardzo dużo atrakcji i każdy znalazł coś dla siebie. Uzupełnieniem wyjazdu do Bydgoszczy była wizyta w Multikinie. Uczniowie uczestniczyli w projekcji filmu przygodowego dla dzieci pt.: "Zew krwi". Radość i uśmiech dzieci bezcenne!

    • REKRUTACJA DO KLASY PIERWSZEJ ORAZ PRZEDSZKOLA
     • REKRUTACJA DO KLASY PIERWSZEJ ORAZ PRZEDSZKOLA

      NABÓR DO ODDZIAŁÓW PRZEDSZKOLNYCH W SZKOŁACH PODSTAWOWYCH ORAZ DO KLAS PIERWSZYCH SZKÓŁ PODSTAWOWYCH, DLA KTÓRYCH ORGANEM PROWADZĄCYM JEST GMINA SICIENKO

      NA ROK SZKOLNY 2020/2021


      Uprzejmie informujemy, że nabór do oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych
      i klas pierwszych szkół podstawowych na terenie Gminy Sicienko rozpocznie się 2 marca 2020 roku.


      Nabór do oddziałów przedszkolnych


      Rodzice dzieci uczęszczających w roku szkolnym 2019/2020 do oddziałów przedszkolnych
      w szkołach podstawowych składają deklarację o kontynuowaniu wychowania przedszkolnego w danej placówce w roku szkolnym 2020/2021 –
      w terminie do 28 lutego 2020 roku.


      Po zebraniu deklaracji zostanie ustalona liczba wolnych miejsc przedszkolnych, na które zostanie przeprowadzone postępowanie rekrutacyjne.


      Postępowanie rekrutacyjne dotyczy dzieci w wieku 3 do 6 lat, które do tej pory nie korzystały z wychowania przedszkolnego w danej placówce lub w ogóle.


      W przypadku oddziałów przedszkolnych nie ma rejonizacji – obwodem jest teren całej gminy.


      Rodzice zainteresowani zapisaniem dziecka do oddziału przedszkolnego w wybranej szkole podstawowej winni złożyć wniosek do dyrektora właściwej placówki (wniosek można złożyć do maksymalnie trzech placówek realizujących wychowanie przedszkolne).


      Dokumenty do pobrania:


      Nabór do klas pierwszych szkół podstawowych


      Dzieci zamieszkałe w obwodzie danej szkoły podstawowej przyjmowane są do klasy pierwszej z urzędu - na podstawie zgłoszenia.


      Dzieci zamieszkałe poza obwodem danej szkoły podstawowej są przyjmowane do klasy pierwszej po przeprowadzeniu postępowania rekrutacyjnego - na podstawie wniosku – o ile placówka dysponuje wolnymi miejscami.


      Zgłoszenia i wnioski składa się do dyrektora właściwej szkoły podstawowej.


      Dokumenty do pobrania:


      Wszelkich informacji na temat rekrutacji udzielają dyrektorzy szkół oraz wyznaczeni pracownicy szkół:


      1. Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika w Sicienku

      ul. Bydgoska 8, 86-014 Sicienko , tel./fax: 52 58-70-569
      e-mail: sp.sicienko@sicienko.pl, www.szkola-sicienko.pl  


      1. Szkoła Podstawowa im. Anieli hrabiny Potulickiej w Wojnowie

      Wojnowo1A, 86-014 Sicienko
      tel/fax:  52 58 70 566
      e-mail: sp.wojnowo@sicienko.pl, www.wojnowo.edu.pl


      1. Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Kruszynie

      Kruszyn, ul. Szkolna 6, 86-014 Sicienko
      telefon/fax: 52 38 15 106

      e-mail: sp.kruszyn@sicienko.pl, www.spkruszyn.edupage.org

      1. Szkoła Podstawowa im. Ziemi Krajeńskiej w Samsiecznie

      Samsieczno 34a, 86–014 Sicienko
      tel. 52 582 89 33
      e-mail: sp.samsieczno@sicienko.pl, www.spsamsieczno.edupage.org


      1. Szkoła Podstawowa im. Komisji Edukacji Narodowej w Strzelewie

      Strzelewo 1, 86-014 Sicienko
      tel. 52 583 17 80
      e-mail: sp.strzelewo@sicienko.pl, www.spstrzelewo.pl


      1. Szkoła Podstawowa im. Jana Brzechwy w Trzemiętowie

      Trzemiętowo 2, 86-014 Sicienko
      tel/fax 52 38 15 486
      e-mail: sp.trzemietowo@sicienko.pl, www.szkola-trzemietowo.pl

     • Plebiscyt Osobowość Roku 2019

      Drodzy Państwo,

      kiedy zostałam nominowana do tytułu Osobowość Roku 2019 w dziedzinie kultury w powiecie bydgoskim, byłam bardzo zaskoczona. I ja, i cała nasza teatralna ekipa, po prostu robimy to, co kochamy i co sprawia nam ogromną radość mimo zmęczenia i przeszkód, które czasami przed nami wyrastają. Dlatego tym bardziej dziękuję za zaufanie, którym mnie Państwo obdarzyli, dzięki czemu w wyniku wczorajszego głosowania rzeczywiście uzyskałam tytuł Osobowości Roku 2019 w dziedzinie kultury w powiecie bydgoskim.

      Z całego serca dziękuję za Państwa wsparcie. Każdy głos, który Państwo oddali na moją kandydaturę, stanowi dla mnie dowód, że to, czym się zajmuję, jest dobre, właściwe i potrzebne. Nie ma nic piękniejszego, niż świadomość, że czas i serce, które oddaję - tak, jak potrafię - ukochanej przeze mnie sztuce, są przez Państwa odbierane tak pozytywnie.

      Dziękuję za to, co słyszę na co dzień - że czekają Państwo na nasze kolejne działania i nie mogą się ich Państwo doczekać! Zapewniam, że pracujemy i będziemy pracować...

      I w tym miejscu składam szczególne podziękowania: wszystkim, którzy tworzą razem ze mną. Bo prawda jest taka, że sens ma dopiero to, nad czym pracujemy  RAZEM całymi dniami i nocami. Kochani! Dla Was również jest to wyróżnienie! Dziękuję!

      Agnieszka Żarnowska

    • 1. Bal Charytatywny Stowarzyszenia "Dobry Start"
     • 1. Bal Charytatywny Stowarzyszenia "Dobry Start"

       „...Kto - jeśli nie ty, kto - jeśli nie my, kto - jeśli nie ja, pomagać innym ma…”

       

      Stowarzyszenie Inicjatyw Lokalnych „Dobry Start” Zaprasza do wzięcia udziału w

      1. Balu Charytatywnym

      21 lutego 2020 roku od godziny 20.00

      Restauracja „Dworek Zawadzkich” w Kruszynie, ul. Bydgoska 9

      Do Zabawy porwie Państwa Mikołaj Macioszczyk

      uczestnik The Voice of Poland.

       

      1. Bal Charytatywny, to wydarzenie, które stanowi bezpośrednie odniesienie do celów Stowarzyszenia „Dobry Start”. Wspieranie inicjatyw lokalnych, pomoc potrzebującym i poprawa życia szeroko rozumianej społeczności lokalnej to głównie cele naszej organizacji.

      W sposób szczególny zależy nam na dzieciach: pełnosprawnych i niepełnosprawnych. Tak jedne, jak i drugie wspieraliśmy w roku ubiegłym, organizując im czas wolny oraz wspierając zbiórkami charytatywnymi. Chcielibyśmy, by ich życie stawało się coraz piękniejsze, coraz radośniejsze, by coraz bardziej dawało okazję do uśmiechu, by pozwalało otwierać granice i rozszerzać horyzonty.

      Bal charytatywny to okazja, by te marzenia realizować. Środki uzyskane dzięki niemu, m.in. w czasie licytacji atrakcyjnych przedmiotów podarowanych przez darczyńców, zostaną przekazane na stworzenie  przy naszej szkole, jednego z pierwszych w powiecie bydgoskim ogrodu sensorycznego oraz wspomóc dofinansowanie letniego wypoczynku dzieci z okolicznych miejscowości.

      Zapewniamy wykwintne menu, ciepłe i zimne napoje oraz wspaniałą zabawę do białego rana.

    • Nominacja do tytułu Osobowość Roku 2019 dla nauczycielki naszej szkoły
     • Nominacja do tytułu Osobowość Roku 2019 dla nauczycielki naszej szkoły

      Nominacja do tytułu Osobowość Roku 2019 dla nauczycielki naszej szkoły

      Pani Agnieszka Żarnowska, nauczycielka naszej szkoły, została w styczniu nominowana do tytułu Osobowość Roku 2019 w kategorii kultura z powiatu bydgoskiego. Konkurs jest organizowany przez dzienniki naszego regionu: Express Bydgoski, Gazetę Pomorską oraz Nowości. W uzasadnieniu nominacji można przeczytać, że dotyczy ona pracy pani Agnieszki z dziećmi i młodzieżą w ramach założonej przez nią grupy teatralnej 13+.

      Głosowanie kończy się dzisiaj o godzinie 22.00. Głos na panią Agnieszkę można oddać, wysyłając sms o treści CKU.103 na numer 72355 (koszt 2,46 z VAT).

    • Obóz narciarski z Pater Travel
     • Obóz narciarski z Pater Travel

      Przez całe ferie zimowe w dwóch turnusach, uczniowie naszej szkoły biorą udział w obozie narciarsko - snowboardowym zorganizowanym przez pana Kamila Patera. Jak widać na załączonych zdjęciach, dzieciaki bawią się wyśmienicie. Oprócz nauki i szlifowania umiejętności na stoku obozowicze tańczą, śpiewają, bawią się przy ognisku, pływają w aquaparku, jeżdżą na kuligu i korzystają z wielu innych zabaw rekreacyjno - integracyjnych. Więcej aktywności można obserwować na facebook'u w profilu Pater-Travel obozy letnie i zimowe ->> PATER-TRAVEL

     • Apel sukcesów

      Dnia 24 stycznia 2020 roku, zgodnie z długoletnią tradycją, na zakończenie pierwszego semestru odbył się w naszej szkole Apel Sukcesów, w czasie którego zostali wyróżnieni uczniowie klas IV - VIII, którzy w pierwszym półroczu roku szkolnego 2019/ 2020 uzyskali średnią powyżej 4,75 i co najmniej bardzo dobre zachowanie. Cieszymy się, że – tak jak w poprzednich latach – wychowawcy wyczytywali naprawdę licznych uczniów naszej szkoły. Na szczególne uznanie zasługuje zwłaszcza klasa Va, która uzyskała najwyższą średnią jako oddział – 5,08. Po odznakę wzorowego ucznia wystąpiło z niej aż 13 osób!

       

      Gdy wyróżnienia za osiągnięcia w nauce i zachowaniu zostały przyznane, Pani Dyrektor wraz z nauczycielami sprawującymi pieczę nad uczniami biorącymi udział w wielu konkursach, które odbyły się w minionym semestrze, poprosiła o wystąpienie uczestników naukowych i artystycznych zmagań. Na uwagę zasługują zwłaszcza dokonania ucznia klasy VIIIb, Mikołaja Chmarzyńskiego, który będzie stawał w szranki z konkurentami w wojewódzkim etapie Przedmiotowych Konkursów Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty aż w dwóch dziedzinach: matematyce i biologii.

       

      W czasie apelu nie zabrakło również najmłodszych uczniów kruszyńskiej podstawówki. Pani Jolanta Gapińska wręczyła bowiem pierwszo- i drugoklasistom dyplomy Pasowania na Czytelnika, poświadczające sukcesy najmłodszych w nauce czytania i ich gotowość do korzystania z bogatego księgozbioru szkolnej biblioteki.

       

      Na zakończenie z ust Pani Dyrektor padły słowa, na które czekała z niecierpliwością cała brać uczniowska: „Pierwszy semestr roku szkolnego 2019/2020 uważam za zakończony! Ferie zimowe czas zacząć!”

       

       

     • Mistrzostwa Powiatu Bydgoskiego w tenisie stołowym drużynowym

      9 stycznia 2020 r. w Solcu Kujawskim rozegrano Mistrzostwa Powiatu Bydgoskiego w tenisie stołowym drużynowym dziewcząt i chłopców w ramach Igrzysk Młodzieży szkolnej (roczniki 2005-2006). W zawodach wzięły udział drużyny z czterech gmin naszego powiatu. 

      W kategorii: Igrzyska Młodzieży Szkolnej – dziewczęta: reprezentantki naszej szkoły Zuzanna Sitarek oraz Iza Badziągowska wywalczyły drugie miejsce!

      Organizatorem Mistrzostw był Uczniowski Klub Sportowy „Top” Solec Kujawski. Drużyny udekorowane zostały medalami oraz upominkami. Ponadto wszyscy otrzymali dyplomy, napoje i słodycze – wszystko ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Bydgoszczy.

      Serdecznie gratulujemy naszym zawodniczkom i życzymy dalszych sukcesów sportowych!

      źródło: http://www.osir.soleckujawski.pl/category/komuniakty-z-imprez/?fbclid=IwAR2tH1dzk5JR1DWpGkBvyJ6ISqI-J0l5xQqDqwxTG-YR3o-zWCiNuRwdNxM

    • Akcja PIŻAMA
     • Akcja PIŻAMA

      19 grudnia był bardzo ciekawym dniem w naszej szkole. Samorząd Uczniowski ogłosił niecodzienną akcję! Otóż tego dnia przedświąteczną kreacją było przyjście do szkoły w piżamach a dodatkami były misie, poduszki oraz szlafroki i kocyki. Uczniowie wszystkich klas bardzo się zaangażowali w tę akcję dzięki czemu dzień był bardzo atrakcyjny i zabawny. Ponadto na przerwach można było kupić sobie świąteczną herbatkę wraz z piernikiem.

    • Maraton pisania listów
     • Maraton pisania listów

      Co roku w grudniu Amnesty International prowadzi kampanię "Maratonu Pisania Listów".Maraton został zainicjowany w 2001 roku w Polsce i wkrótce stał się największym światowym wydarzeniem poświęconym prawom człowieka.Miliony ludzi na całym świecie piszą listy, tweety, pocztówki w obronie praw niesłusznie potraktowanych osób.W tym roku celem kampanii jest obrona praw dzieci oraz młodych aktywistów i aktywistek.Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego przyłącza się do tej akcji. Przyłącz się i Ty.Wszystkich chcących wziąć udział w Maratonie serdecznie zapraszamy.Więcej informacji znajduje się na blogu; bloghistoriakruszyn.blogspot.com

    • I MIKOŁAJKOWY DZIEŃ TALENTÓW
     • I MIKOŁAJKOWY DZIEŃ TALENTÓW

      Dnia 6 grudnia 2019 r. w naszej szkole odbył się Pierwszy Mikołąjkowy Dzień talentów. Widownia, składająca się głównie z uczniów tej szkoły, nauczycieli i rodziców, miała okazję zobaczyć nie tylko popisy akrobatyczne, wokalne czy taneczne, ale również muzyczny pokaz boksu, produkcja fitnutelli oraz pokazy malarskie. Wydarzenie zostało zainicjowane by pokazać różnorodność pasję I zainteresowania uczniów, a szczególnie, aby docenić ich codzienny trud I pracę związaną z rozwojem ich talentów.

      Serdecznie gratulujemy młodym artystom!!!

     • Środowiskowe Warsztaty Świąteczne

      7 grudnia 2019

      7 grudnia "Stowarzyszenie Dobry Start" współorganizowało z Radą Rodziców Środowiskowe Warsztaty Świąteczne dla wszystkich dzieci i ich rodziców.

      Sala naszej Szkoły został podzielona na:

      - stoisko Zulki Kulki które było kontynuacją „Licytacji u Zulki-Kulki”

      - kawiarenkę gdzie można było zjeść coś słodkiego jak i napić się kawy

      - cześć warsztatową gdzie dzieci mogły wykonać ozdoby świąteczne czy też ozdobić wg. własnego uznania pierniczki (kawiarenkę jak i część warsztatową przygotowała Rada Rodziców)

      - część z animacjami gdzie dzieci mogły wspólnie się bawićWielką atrakcją dla dzieci była wizyta Świętego Mikołaja, który rozdał wszystkim dzieciom drobne prezenty ufundowane przez Stowarzyszenie Dobry Start.

      Uroczystość uświetnił występ chóru dziecięcego pod przewodnictwem Marty Stachowicz.

      Kulminacją wieczoru była niespodzianka dla Adriana i Ali oraz ich rodziców, dla których Stowarzyszenie w tym roku zbiera fundusze.

      Członkowie Stowarzyszenia Dobry Start zdecydowali, że już teraz przekazują po 10 tyś dla Adriana i Ali na te zbliżające się święta. Adrian z rodzicami oraz Tata Ali otrzymali symboliczne czeki oraz list.

      Dziękujemy wszystkim za udział i wsparcie i pomoc.

      Zapraszamy na kolejne wydarzenia organizowane przez

      Stowarzyszenie Inicjatyw Lokalnych „Dobry Start”.

    • Zamyślona Pani Jesień- przedstawienie charytatywne
     • Zamyślona Pani Jesień- przedstawienie charytatywne

      23 listopada odbyło się przedstawienie charytatywne pt. „Zamyślona Pani Jesień” w wykonaniu przedszkolaków z przedszkola w Kruszynie.

      Podczas przedstawienia odbyła się zbiórka funduszy na ukończenie remontu domu dla Alicji dwuletniej dziewczynki walczącej z białaczką limfoblastyczną i jej rodziny.

      Inicjatywę wsparło Stowarzyszenie Inicjatyw Lokalnych „Dobry Start” działające przy szkole w Kruszynie, które również na licytacjach za pośrednictwem FB zbiera między innymi fundusze dla Alicji.

      W przedstawieniu zaprezentowały się dzieci z przedszkola począwszy od najmłodszych do grupy „0”.

      Na zakończenie dzieci wspólnie odśpiewały "Piosenkę o pomaganiu ludziom" (Słowa i muzyka całości: Jerzy Kobyliński)

      Wydarzenie wzbudziło duże zainteresowanie nie tylko wśród rodziców, ale i osób chcących wesprzeć inicjatywę.

      Dzięki hojności przybyłych gości udało się zebrać niecałe 4tyś złotych, które wsparły rodzinę Alicji.

      Dziękujemy!

    • Godziny zebrań z wychowawcami
     • Godziny zebrań z wychowawcami

      W czwartek 21.11.2019 r. odbędą się spotkania z wychowawcami klas.

       

      Klasa     godzina

      1a           17.00

      1b           17.00

      2             17.00

      3             28.11  17.00

      4             16.15

      5a           16.30

      5b           17.00

      6a           16.15

      6b           inny termin

      7             17.00

      8a           18.00

      8b           inny termin

       

       

    • Charytatywne przedstawienie "Zamyślona Pani Jesień"
     • Charytatywne przedstawienie "Zamyślona Pani Jesień"

       W wykonaniu dzieci z wszystkich grup przedszkolnych.

      23 Listopada (sobota) o godz. 16:00 serdecznie zapraszamy na charytatywne przedstawienie pt. "Zamyślona pani Jesień" w wykonaniu dzieci z wszystkich grup przedszkolnych.

      Spektakl odbędzie się na sali gimnastycznej w Szkole Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Kruszynie.

      W trakcie przedstawienia zorganizowana będzie zbiórka pieniędzy dla Alicji.

      Środki ze zbiórki w całości zostaną przekazane na remont domu dwuletniej Alicji chorującej na białaczkę limfoblastyczną, aby mogła w dobrych warunkach wracać do zdrowia.

      Inicjatywę wspiera Stowarzyszenie Inicjatyw Lokalnych "Dobry Start"

    • Narodowe Święto Niepodległości w Kruszynie!
     • Narodowe Święto Niepodległości w Kruszynie!

      11 listopada w kościele parafialnym w Kruszynie odbyła się uroczysta Msza św. w intencji Ojczyzny.

      We mszy udział brali uczniowie, nauczyciele naszej szkoły razem z Panią Dyrektor i  szkolną drużyną harcerską „Szare Szeregi”.

      Szkoła wystawiła też z okazji tego ważnego święta poczet sztandarowy.

      Msza miała wyjątkowo uroczysty charakter, świąteczna, patriotyczna atmosfera udzieliła się wszystkim zgromadzonym.

      Po mszy razem z harcerzami ze Strzelewa oraz strażakami z OSP Kruszyn stworzyliśmy harcerski krąg, uczniowie częstowali zaś pysznymi rogalami marcińskimi, upieczonymi przez rodziców.

      To był wyjątkowy dzień!

    • Pasowanie pierwszoklasistów
     • Pasowanie pierwszoklasistów

      8 listopada 2019 roku podczas apelu z okazji Narodowego Święta Niepodległości odbyło się ślubowanie i pasowanie pierwszoklasistów. W tym roku szkolnym pasowane zostały aż dwie klasy pierwsze. Dzieci z klasy Ia i Ib zaprezentowały swoje zdolności wokalne i recytatorskie w pięknym patriotycznym akcencie. Aktu pasowania dokonała Pani Dyrektor Małgorzata Wojnowska. Uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz książki i upominki. 

    • Bieg Kardynalski
     • Bieg Kardynalski

      Dnia 8.11. 2019 r. odbył się w naszej szkole II Bieg Kardynalski. W zawodach brały udział trzy szkoły, które noszą imię Kardynała Stefana Wyszyńskiego: Szkoła Podstawowa nr 20 w Bydgoszczy, Szkoła Podstawowa nr 2 w Nakle nad Notecią oraz oczywiście Szkoła Podstawowa w Kruszynie.

      Reprezentacje zmierzyły się początkowo z testem na temat wiedzy o życiu Wielkiego Patrona, gdzie zwycięzcą okazała się SP w Kruszynie. Drugim etapem zmagań stała się sztafeta przełajowa po lesie kruszyńskim. Trasa nie należała do najłatwiejszych, pomimo trudności uczestnicy poradzili sobie świetnie. W rezultacie pierwsze miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 20 im. Ks. Prymasa Stefana Kardynała Wyszyńskiego, na drugim miejscu ukończyła bieg Szkoła Podstawowa nr 2 im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego Prymasa Tysiąclecia, bieg zakończyła Szkoła Podstawowa w Kruszynie, która ulokowała się na miejscu trzecim.

      Wszystkim serdecznie gratulujemy!!!

    • Świętujemy Niepodległość
     • Świętujemy Niepodległość

      Dnia 8 listopada odbył się w naszej szkole uroczysty apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości, będący również okazją do świętowania Dnia Patrona.

      W tym roku naszej społeczności szkolnej - uczniom, rodzicom i nauczycielom – towarzyszyli niezwykle licznie zgromadzeni goście. Swoją obecnością zaszczyci nas: Kujawsko-Pomorski Kurator Oświaty, Pan Marek Gralik, Wójt Gminy Sicienko, Pan Piotr Chudzyński, Przewodniczący Rady Gminy Sicienko, Pan Arkadiusz Szczepaniak, Kierownik Referatu Oświaty, Kultury i Sportu Gminy Sicienko, Pani Anna Rudniak, Radni Gminy - Pani Danuta Krzewska, Pani Karolina Drabik oraz Pan Ireneusz Witkowski, Sołtysi sąsiadujących sołectw - Sołtys Zielonczyna, Pani Violetta Badziągowska oraz Sołtys Strzelewa, Pani Grażyna Cemka, Prezes Koła Gospodyń Wiejskich w Kruszynie, Pani Jolanta Grygiel, Prezes OSP Kruszyn, Pan Kazimierz Jankowski, Prezes Stowarzyszenia "Dobry Start" w Kruszynie, Pan Radosław Migdalski, a także Przewodnicząca Rady Rodziców, Pani Anna Wojtko-Cetnarowska.

      Niezmiernie miło było nam po raz pierwszy gościć przedstawicieli zaprzyjaźnionych szkół, mających za patrona - jak i my - Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Z Panią Arletą Kempą oraz Panem Michałem Plewińskim przybyli do nas uczniowie z SP nr 20 w Bydgoszczy, a z Panią Katarzyną Dobosz przyjechali uczniowie z SP nr 2 w Nakle nad Notecią.

      Uroczystość rozpoczęła się punktualnie o godzinie 11.00, byśmy po powitaniu wszystkich zebranych mogli zaśpiewać hymn państwowy o symbolicznej godzinie 11.11. Włączenie się naszej szkoły do ministerialnej akcji "Szkoła do hymnu" miało dla nas szczególne znaczenie, ponieważ pragnęliśmy pokazać, że postawa obywatelska i idee patriotyczne są bardzo drogie kruszyńskiej podstawówce. Świadczyło o tym samo wykonanie hymnu: z mocą, radością i dumą.

      Po zaśpiewaniu "Mazurka Dąbrowskiego" i hymnu szkoły został zaprezentowany słowno-muzyczno-taneczny spektakl poświęcony Niepodległej. Uczniowie z klasy VIa prezentowali sceny z życia różnych grup Polaków w ciągu minionych stu lat. W każdej z nich wybrzmiewała miłość do Ojczyzny, radość z bycia Polakiem i świadomość wspólnoty. Przekaz słowny został poparty przekazem muzycznym w wykonaniu naszego szkolnego chóru, który zaprezentował pieśni patriotyczne i wojskowe. Niezwykłe zaangażowanie emocjonalne uczniów w ich wykonanie zyskał ogromne uznanie publiczności. Widzowie ogromnymi oklaskami nagrodzili również występ taneczny grupy baletowej, związanej z naszą szkołą. Dziewczęta w bardzo energiczny i żywiołowy sposób zatańczyły krakowiaka. Szczególną uwagę i uznanie wzbudziły najmłodsze artystki z przedszkola, które w zespole tańczą dopiero od września, a także wzajemna relacja pomiędzy starszymi i młodszymi tancerkami, które potrafiły pokazać, czym jest odpowiedzialność za drugą osobę. Nie można zapomnieć o solowym tańcu Wiktorii Lewandowskiej, która tańczyła do "Modlitwy (Obudź się, Polsko)" śpiewanej przez chór i granej przez Zuzannę Sitarek, co wywołało dreszcz emocji i wycisnęło łzy wśród osób będących na widowni.

      O ogromnym uznaniu dla części artystycznej świadczyły owacje na stojąco i bardzo ważne słowa Pana Kuratora o wielkich talentach, które ujawniają się w naszej szkole.

      Oczywiście, nie wolno zapominać o najmłodszych bohaterach uroczystości. Zgodnie z tradycją w czasie listopadowego apelu, który jest też okazją do upamiętnienia sylwetki patrona, pierwszoklasiści zostają pasowani na uczniów. W tym roku pasowane zostały aż dwie klasy pierwsze, które przygotowały piękny patriotyczny obraz. Dzieci w swoim szczerym i wypełnionym emocjami wystąpieniu pokazały, że Polska i miłość do niej są ważne na co dzień.

      W tym roku Dzień Patrona uczciliśmy w wyjątkowy sposób - bardzo aktywnie. Reprezentanci trzech szkół, w sposób szczególny związanych z Kardynałem Stefanem Wyszyńskim, wzięli udział w sztafetowym Biegu Kardynalskim, który odbył się jeszcze przed apelem. W trakcie uroczystości zostały wszystkim przyznane puchary, upamiętniające to wydarzenie. W biegu pierwsze miejsce zajęła szkoła bydgoska, drugie - nakielska, trzecie - kruszyńska. Zebrani gorącymi brawami podziękowali zawodnikom, zmagającym się rankiem z licznymi przeszkodami na trasie. 

      Na zakończenie uroczystości głos zabrali: Pani Dyrektor, Małgorzata Wojnowska, Pan Kurator, Pan Wójt oraz Przewodniczący Rady Gminy. Każda z przemawiających osób podziękowała za niezwykłe przedstawienie, którego była świadkiem i cieszyła się z tak licznych talentów zgromadzonych w kruszyńskiej podstawówce. Przemawiający wspomnieli o potrzebie autentycznej miłości do Ojczyzny i wyrazili swoje przekonanie, że uczniowie uczęszczający do tej szkoły na pewno będą umieli codziennym życiem o niej zaświadczyć. Pokażą tym samym, że doskonale rozumieją słowa swojego patrona, że "Sztuką jest umierać dla ojczyzny, ale jeszcze większą sztuką jest dobrze dla niej żyć".

    • Z PODWÓRKA NA STADION O PUCHAR TYMBARKU
     • Z PODWÓRKA NA STADION O PUCHAR TYMBARKU

      W poniedziałek 4.11.2019 uczniowie SP Kruszyn uczestniczyli w powiatowym turnieju piłkarskim „Z PODWÓRKA NA STADION O PUCHAR TYMBARKU”.

      Uczniowie naszej szkoły byli najmłodszą drużyną w kategorii, a ponadto kilku chłopców nie mogło zagrać w turnieju, pomino tego drużyna dzielnie walczyła zyskując cenne doświadczenie, pomagały nam też 2 dziewczynki.

      Skład SP Kruszyn: Antek Fogt, Tomasz Zwada, Wiktoria Janowska, Igor Krasue, Klaudia Karaszewska, Fabian Koc oraz Wiktor Latała.

    • Żywa lekcja historii
     • Żywa lekcja historii

      Dziś, 5 listopada 2019 r. gościliśmy w naszej szkole pasjonata wczesnego średniowiecza, członka grupy rekonstrukcyjnej z tego okresu i na co dzień nauczyciela historii w Szkole Podstawowej w Osielsku – Pana Łukasza Golas.

      W żywej lekcji dotyczącej rycerzy Bolesława Chrobrego i Mieszka II wzięli udział uczniowie klas piątych i szóstych.

      Pan Łukasz z olbrzymim zapałem prezentował uzbrojenie rycerza, opowiadał o toczonych przez niego walkach oraz o życiu codziennym.

      Duże zainteresowanie uczniów wzbudziło uzbrojenie, między innymi łuk, wyrabiany z twardego i sprężystego drewna o długości ok. 1–1,8 m., z którego dobry łucznik strzelał celnie na odległość do 200 m, z szybkością ok. 12 strzał na minutę.

      Nauczyciel prezentował też drogocenny miecz, którego rękojeść zazwyczaj jednoręczna, była bogato zdobiona posiadała ciężką głowicę oraz jelec krzyżowy oraz czekan i tarcze ochronne.

      Uczniowie mieli okazję nie tylko usłyszeć ciekawe opowieści ale też dotknąć, obejrzeć i przymierzyć ochronne uzbrojenie rycerza.

      Lekcję zorganizowana została przez nauczyciela historii, dzięki pomocy Pani Karoliny Żuchowskiej. Bardzo dziękujemy!

    • Nagroda Wójta Gminy Sicienko
     • Nagroda Wójta Gminy Sicienko

      12 października 2019 roku z okazji Dnia Edukacji Narodowej Wójt Gminy Sicienko – Piotr Chudzyński wręczył nagrody wyróżniającym się nauczycielom pracującym w szkołach prowadzonych przez Gminę Sicienko. Wśród nagrodzonych znalazła się nasza nauczycielka pani Agnieszka Żarnowska! Serdecznie gratulujemy!