• Zbiórka krwi dla Marcjanki- naszego przedszkolaka

23 lipca plac przy OSP Kruszyn od 10:00

Marcjanna Urbaniak to pełna energii i radości 5-letnia dziewczynka z Pawłówka, na co dzień uczęszczająca do naszego Oddziału Przedszkolnego.

Wiadomość o śmiertelnej chorobie nigdy nie przychodzi w porę. Zwłaszcza, kiedy masz 5 lat i cały świat stoi przed Tobą otworem. Tuż po Wielkanocy, ze względu na utrzymujący się od 8 dni stan podgorączkowy, zlecono badania krwi. Bardzo wysoki poziom leukocytów we krwi sprawił, że dziewczynka musi udać się na badania do szpitala z podejrzeniem białaczki.

Pobór szpiku potwierdził diagnozę: ostra białaczka limfoblastyczna typu - T. Szpik zajęty w 95% i nacieki w układzie nerwowym. Niestety mimo leczenia podstępny rak nie daje za wygraną i nadal nie ma remisji. Najprawdopodobniej będzie poszukiwany dla Marcjanki dawca szpiku.

Świat dziewczynki to życie na 10 piętrze szpitala, na oddziale onkologii. Różne zabiegi, transfuzje krwi i płytek, utrata długich włosków, mnóstwo tabletek, tyle bólu i strachu, przepłakanych nocy. Tyle pytań: co mi będą robić mamo? Boję się mamo…pytania rodzeństwa: dlaczego właśnie to Marcynka ?

Krew dowolnej grupy to najcenniejszy lek niezbędny w procesie leczenia Marcjanki.

Dlatego przybądź 23 lipca do Kruszyna ul. Strażacka 5 (OSP Kruszyn)

i podziel się tym cennym darem.

• Wyprawka ucznia klasy pierwszej

Piórnik:

• 2 ołówki
            • Temperówka
            • Gumka do mazania
            • Kredki ołówkowe
            • Nożyczki (bezpiecznie zakończone)
            • Klej w sztyfcie
            • Klej w tubce MAGIC
            • Linijka (20 cm)
            • Długopis niebieski i czerwony
            • Patyczki do liczenia

Zeszyty:

• 16-kartkowy w wąskie linie (z kolorową liniaturą) do edukacji polonistycznej
            • 16-kartkowy w kratkę do edukacji matematycznej

Materiały plastyczne:

• Farby plakatowe
            • Pędzle w dwóch rozmiarach - gruby i cienki
            • Pojemnik na wodę oraz podkładkę na ławkę
            • Kredki świecowe
            • Kredki ołówkowe
            • Plastelina
            • Wycinanka
            • Blok rysunkowy i blok techniczny biały A4
            • Blok rysunkowy i blok techniczny kolorowy A4
            • Dwie tekturowe teczki z gumką A4

Strój gimnastyczny:

• Spodenki lub getry
            • Biała koszulka
            • Obuwie sportowe na jasnej podeszwie

Ważne:

Proszę, aby dzieci miały także obuwie na przebranie do chodzenia po szkole w woreczku materiałowym do powieszenia w szatni.

PROSZĘ, ABY WSZYSTKIE MATERIAŁY I PRZYBORY ZOSTAŁY PODPISANE IMIENIEM I NAZWISKIEM DZIECKA.

• Wielki sukces uczniów ósmej klasy na egzaminach

W piątek, 1 lipca, Okręgowa Komisja Egzaminacyjna ogłosiła długo wyczekiwane wyniki egzaminów klas ósmych! Nasi absolwenci (i ich nauczyciele) czekali na tę chwilę z niecierpliwością i niepewnością, aż wreszcie upragniony moment nadszedł!

Tylko w naszej szkole w Gminie Sicienko egzamin został przeprowadzony w terminie majowym i czerwcowym, dlatego - w celach porównawczych - podajemy jedynie majowe rezultaty. Z ogromną radością przekazujemy, że nasza szkoła uzyskała następujące wyniki: z języka polskiego - 66%, z matematyki - 69%, z języka angielskiego - 79%. Są to wyniki wyższe niż średnie wyniki uzyskane w gminie, powiecie, województwie i kraju.

Pozwoliły one naszej szkole osiągnąć siódmy stanin ze wszystkich przedmiotów, co oznacza wynik wysoki! Serdecznie gratulujemy!