• 1. Bal Charytatywny Stowarzyszenia "Dobry Start"
     • 1. Bal Charytatywny Stowarzyszenia "Dobry Start"

     •  „...Kto - jeśli nie ty, kto - jeśli nie my, kto - jeśli nie ja, pomagać innym ma…”

       

      Stowarzyszenie Inicjatyw Lokalnych „Dobry Start” Zaprasza do wzięcia udziału w

      1. Balu Charytatywnym

      21 lutego 2020 roku od godziny 20.00

      Restauracja „Dworek Zawadzkich” w Kruszynie, ul. Bydgoska 9

      Do Zabawy porwie Państwa Mikołaj Macioszczyk

      uczestnik The Voice of Poland.

       

      1. Bal Charytatywny, to wydarzenie, które stanowi bezpośrednie odniesienie do celów Stowarzyszenia „Dobry Start”. Wspieranie inicjatyw lokalnych, pomoc potrzebującym i poprawa życia szeroko rozumianej społeczności lokalnej to głównie cele naszej organizacji.

      W sposób szczególny zależy nam na dzieciach: pełnosprawnych i niepełnosprawnych. Tak jedne, jak i drugie wspieraliśmy w roku ubiegłym, organizując im czas wolny oraz wspierając zbiórkami charytatywnymi. Chcielibyśmy, by ich życie stawało się coraz piękniejsze, coraz radośniejsze, by coraz bardziej dawało okazję do uśmiechu, by pozwalało otwierać granice i rozszerzać horyzonty.

      Bal charytatywny to okazja, by te marzenia realizować. Środki uzyskane dzięki niemu, m.in. w czasie licytacji atrakcyjnych przedmiotów podarowanych przez darczyńców, zostaną przekazane na stworzenie  przy naszej szkole, jednego z pierwszych w powiecie bydgoskim ogrodu sensorycznego oraz wspomóc dofinansowanie letniego wypoczynku dzieci z okolicznych miejscowości.

      Zapewniamy wykwintne menu, ciepłe i zimne napoje oraz wspaniałą zabawę do białego rana.

    • Nominacja do tytułu Osobowość Roku 2019 dla nauczycielki naszej szkoły
     • Nominacja do tytułu Osobowość Roku 2019 dla nauczycielki naszej szkoły

     • Nominacja do tytułu Osobowość Roku 2019 dla nauczycielki naszej szkoły

      Pani Agnieszka Żarnowska, nauczycielka naszej szkoły, została w styczniu nominowana do tytułu Osobowość Roku 2019 w kategorii kultura z powiatu bydgoskiego. Konkurs jest organizowany przez dzienniki naszego regionu: Express Bydgoski, Gazetę Pomorską oraz Nowości. W uzasadnieniu nominacji można przeczytać, że dotyczy ona pracy pani Agnieszki z dziećmi i młodzieżą w ramach założonej przez nią grupy teatralnej 13+.

      Głosowanie kończy się dzisiaj o godzinie 22.00. Głos na panią Agnieszkę można oddać, wysyłając sms o treści CKU.103 na numer 72355 (koszt 2,46 z VAT).

     • Wyróżnienie naszej uczennicy w metropolitarnym konkursie plastycznym

     • Wczoraj uczennica klasy III naszej szkoły, Aleksandra Żarnowska, odebrała nagrodę za wyróżnienie w metropolitarnym konkursie plastycznym "Wolność - tak to czuję", zorganizowanym przez Prezydenta Miasta Bydgoszczy, Rafała Bruskiego oraz Stowarzyszenie "Metropolia Bydgoska".

      Konkurs był skierowany do uczniów szkół podstawowych Bydgoszczy i okolicznych powiatów w trzech kategoriach wiekowych: klasy I-III, IV-VI i VII-VIII. Do organizatorów wpłynęły 53 prace, nagrodzonych zostało 14. Cieszymy się, że jedna z nich została wykonana przez uczennicę naszej szkoły.

    • Obóz narciarski z Pater Travel
     • Obóz narciarski z Pater Travel

     • Przez całe ferie zimowe w dwóch turnusach, uczniowie naszej szkoły biorą udział w obozie narciarsko - snowboardowym zorganizowanym przez pana Kamila Patera. Jak widać na załączonych zdjęciach, dzieciaki bawią się wyśmienicie. Oprócz nauki i szlifowania umiejętności na stoku obozowicze tańczą, śpiewają, bawią się przy ognisku, pływają w aquaparku, jeżdżą na kuligu i korzystają z wielu innych zabaw rekreacyjno - integracyjnych. Więcej aktywności można obserwować na facebook'u w profilu Pater-Travel obozy letnie i zimowe ->> PATER-TRAVEL

     • Apel sukcesów

     • Dnia 24 stycznia 2020 roku, zgodnie z długoletnią tradycją, na zakończenie pierwszego semestru odbył się w naszej szkole Apel Sukcesów, w czasie którego zostali wyróżnieni uczniowie klas IV - VIII, którzy w pierwszym półroczu roku szkolnego 2019/ 2020 uzyskali średnią powyżej 4,75 i co najmniej bardzo dobre zachowanie. Cieszymy się, że – tak jak w poprzednich latach – wychowawcy wyczytywali naprawdę licznych uczniów naszej szkoły. Na szczególne uznanie zasługuje zwłaszcza klasa Va, która uzyskała najwyższą średnią jako oddział – 5,08. Po odznakę wzorowego ucznia wystąpiło z niej aż 13 osób!

       

      Gdy wyróżnienia za osiągnięcia w nauce i zachowaniu zostały przyznane, Pani Dyrektor wraz z nauczycielami sprawującymi pieczę nad uczniami biorącymi udział w wielu konkursach, które odbyły się w minionym semestrze, poprosiła o wystąpienie uczestników naukowych i artystycznych zmagań. Na uwagę zasługują zwłaszcza dokonania ucznia klasy VIIIb, Mikołaja Chmarzyńskiego, który będzie stawał w szranki z konkurentami w wojewódzkim etapie Przedmiotowych Konkursów Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty aż w dwóch dziedzinach: matematyce i biologii.

       

      W czasie apelu nie zabrakło również najmłodszych uczniów kruszyńskiej podstawówki. Pani Jolanta Gapińska wręczyła bowiem pierwszo- i drugoklasistom dyplomy Pasowania na Czytelnika, poświadczające sukcesy najmłodszych w nauce czytania i ich gotowość do korzystania z bogatego księgozbioru szkolnej biblioteki.

       

      Na zakończenie z ust Pani Dyrektor padły słowa, na które czekała z niecierpliwością cała brać uczniowska: „Pierwszy semestr roku szkolnego 2019/2020 uważam za zakończony! Ferie zimowe czas zacząć!”

       

       

     • Apel sukcesów!!!

     • W dniu 24 stycznia 2020 roku o godzinie 10.00 w sali gimnastycznej odbędzie się APEL SUKCESÓW, na którym uczniowie klas 4 – 8 zostaną wyróżnieni za osiągnięcia w I semestrze.

     • Mistrzostwa Powiatu Bydgoskiego w tenisie stołowym drużynowym

     • 9 stycznia 2020 r. w Solcu Kujawskim rozegrano Mistrzostwa Powiatu Bydgoskiego w tenisie stołowym drużynowym dziewcząt i chłopców w ramach Igrzysk Młodzieży szkolnej (roczniki 2005-2006). W zawodach wzięły udział drużyny z czterech gmin naszego powiatu. 

      W kategorii: Igrzyska Młodzieży Szkolnej – dziewczęta: reprezentantki naszej szkoły Zuzanna Sitarek oraz Iza Badziągowska wywalczyły drugie miejsce!

      Organizatorem Mistrzostw był Uczniowski Klub Sportowy „Top” Solec Kujawski. Drużyny udekorowane zostały medalami oraz upominkami. Ponadto wszyscy otrzymali dyplomy, napoje i słodycze – wszystko ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Bydgoszczy.

      Serdecznie gratulujemy naszym zawodniczkom i życzymy dalszych sukcesów sportowych!

      źródło: http://www.osir.soleckujawski.pl/category/komuniakty-z-imprez/?fbclid=IwAR2tH1dzk5JR1DWpGkBvyJ6ISqI-J0l5xQqDqwxTG-YR3o-zWCiNuRwdNxM

     • Gminny Przegląd Kolęd i Pastorałek "Powrót do korzeni - kolędy i pastorałki naszych pradziadków"

     • Dnia 10 stycznia 2020 r. reprezentacja Szkoły Podstawowej w Kruszynie pod opieką Pani Marty Stachowicz zajęła I miejsce w Gminnym Przeglądzie Kolęd i Pastorałek w Sicienku. 

      Skład reprezentacji:

      Małgorzata Trela, Wiktoria Mazur, Julia MIchalska, Magdalena Borzyszkowska, Natalia Milewska, Ariadna Żarnowska

      Gratulujemy!!!

    • ŻŁOBEK AKADEMICKI WSG W KRUSZYNIE
     • ŻŁOBEK AKADEMICKI WSG W KRUSZYNIE

     • Drodzy rodzice!

      Informujemy, iż ruszają zapisy do żłobka akademickiego, który będzie się mieścił w Kruszynie przy ulicy Strażackiej 7. Planowane otwarcie placówki to luty 2020.

      Zapisów można dokonać poprzez formularz zgłoszeniowy na stronie: ŻŁOBEK WSG

      Na powyższej stronie można znaleźć dużo informacji, a w razie pytań można dzwonić pod nr: 533-254-233

       

    • Akcja PIŻAMA
     • Akcja PIŻAMA

     • 19 grudnia był bardzo ciekawym dniem w naszej szkole. Samorząd Uczniowski ogłosił niecodzienną akcję! Otóż tego dnia przedświąteczną kreacją było przyjście do szkoły w piżamach a dodatkami były misie, poduszki oraz szlafroki i kocyki. Uczniowie wszystkich klas bardzo się zaangażowali w tę akcję dzięki czemu dzień był bardzo atrakcyjny i zabawny. Ponadto na przerwach można było kupić sobie świąteczną herbatkę wraz z piernikiem.

    • Uczeń klasy ósmej w etapie wojewódzkim dwóch konkursów kuratoryjnych
     • Uczeń klasy ósmej w etapie wojewódzkim dwóch konkursów kuratoryjnych

     • Z ogromną przyjemnością informujemy całą społeczność szkolną o ogromnym sukcesie ucznia klasy VIIIb, Mikołaja Chmarzyńskiego, który dostał się do etapu wojewódzkiego aż dwóch konkursów kuratoryjnych - z biologii i matematyki. Serdecznie gratulujemy Mikołajowi sukcesów na trudnej niwie matematyczno-przyrodniczej i życzymy kolejnych osiągnięć.

    • Piątkowy plan dnia (20.12.2019 r.)
     • Piątkowy plan dnia (20.12.2019 r.)

     • W piatek od godziny 9.00 w sali gimnastycznej odbędą się szkolne jasełka, a następnie wigilie klasowe.

      Odjazd autobusów  * dla szkoły: 11.30

                                       * dla przedszkola 12.45

      (brak odwozu o godzinie 14.20)

       

    • Maraton pisania listów
     • Maraton pisania listów

     • Co roku w grudniu Amnesty International prowadzi kampanię "Maratonu Pisania Listów".Maraton został zainicjowany w 2001 roku w Polsce i wkrótce stał się największym światowym wydarzeniem poświęconym prawom człowieka.Miliony ludzi na całym świecie piszą listy, tweety, pocztówki w obronie praw niesłusznie potraktowanych osób.W tym roku celem kampanii jest obrona praw dzieci oraz młodych aktywistów i aktywistek.Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego przyłącza się do tej akcji. Przyłącz się i Ty.Wszystkich chcących wziąć udział w Maratonie serdecznie zapraszamy.Więcej informacji znajduje się na blogu; bloghistoriakruszyn.blogspot.com

    • I MIKOŁAJKOWY DZIEŃ TALENTÓW
     • I MIKOŁAJKOWY DZIEŃ TALENTÓW

     • Dnia 6 grudnia 2019 r. w naszej szkole odbył się Pierwszy Mikołąjkowy Dzień talentów. Widownia, składająca się głównie z uczniów tej szkoły, nauczycieli i rodziców, miała okazję zobaczyć nie tylko popisy akrobatyczne, wokalne czy taneczne, ale również muzyczny pokaz boksu, produkcja fitnutelli oraz pokazy malarskie. Wydarzenie zostało zainicjowane by pokazać różnorodność pasję I zainteresowania uczniów, a szczególnie, aby docenić ich codzienny trud I pracę związaną z rozwojem ich talentów.

      Serdecznie gratulujemy młodym artystom!!!

     • Środowiskowe Warsztaty Świąteczne

     • 7 grudnia 2019

      7 grudnia "Stowarzyszenie Dobry Start" współorganizowało z Radą Rodziców Środowiskowe Warsztaty Świąteczne dla wszystkich dzieci i ich rodziców.

      Sala naszej Szkoły został podzielona na:

      - stoisko Zulki Kulki które było kontynuacją „Licytacji u Zulki-Kulki”

      - kawiarenkę gdzie można było zjeść coś słodkiego jak i napić się kawy

      - cześć warsztatową gdzie dzieci mogły wykonać ozdoby świąteczne czy też ozdobić wg. własnego uznania pierniczki (kawiarenkę jak i część warsztatową przygotowała Rada Rodziców)

      - część z animacjami gdzie dzieci mogły wspólnie się bawićWielką atrakcją dla dzieci była wizyta Świętego Mikołaja, który rozdał wszystkim dzieciom drobne prezenty ufundowane przez Stowarzyszenie Dobry Start.

      Uroczystość uświetnił występ chóru dziecięcego pod przewodnictwem Marty Stachowicz.

      Kulminacją wieczoru była niespodzianka dla Adriana i Ali oraz ich rodziców, dla których Stowarzyszenie w tym roku zbiera fundusze.

      Członkowie Stowarzyszenia Dobry Start zdecydowali, że już teraz przekazują po 10 tyś dla Adriana i Ali na te zbliżające się święta. Adrian z rodzicami oraz Tata Ali otrzymali symboliczne czeki oraz list.

      Dziękujemy wszystkim za udział i wsparcie i pomoc.

      Zapraszamy na kolejne wydarzenia organizowane przez

      Stowarzyszenie Inicjatyw Lokalnych „Dobry Start”.

    • Drodzy uczniowie!
     • Drodzy uczniowie!

     • W sekretariacie w zakładce "Strefa ucznia" pojawił się odnośnik do szkolnego bloga historycznego "Odkrywcy historii".

    • Zamyślona Pani Jesień- przedstawienie charytatywne
     • Zamyślona Pani Jesień- przedstawienie charytatywne

     • 23 listopada odbyło się przedstawienie charytatywne pt. „Zamyślona Pani Jesień” w wykonaniu przedszkolaków z przedszkola w Kruszynie.

      Podczas przedstawienia odbyła się zbiórka funduszy na ukończenie remontu domu dla Alicji dwuletniej dziewczynki walczącej z białaczką limfoblastyczną i jej rodziny.

      Inicjatywę wsparło Stowarzyszenie Inicjatyw Lokalnych „Dobry Start” działające przy szkole w Kruszynie, które również na licytacjach za pośrednictwem FB zbiera między innymi fundusze dla Alicji.

      W przedstawieniu zaprezentowały się dzieci z przedszkola począwszy od najmłodszych do grupy „0”.

      Na zakończenie dzieci wspólnie odśpiewały "Piosenkę o pomaganiu ludziom" (Słowa i muzyka całości: Jerzy Kobyliński)

      Wydarzenie wzbudziło duże zainteresowanie nie tylko wśród rodziców, ale i osób chcących wesprzeć inicjatywę.

      Dzięki hojności przybyłych gości udało się zebrać niecałe 4tyś złotych, które wsparły rodzinę Alicji.

      Dziękujemy!

  • Kontakt

   • Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego
   • szkola_kruszyn@interia.pl
   • tel/fax 052 3815 106
   • Kruszyn, ul. Szkolna 6 86-014 Sicienko
   • BS O/Sicienko 67 8142 1046 0000 0778 2000 0001
   • BS O/Sicienko 36 8142 1046 0000 1313 2000 0001
   • 554 23 47 464
   • Inspektor Ochrony Danych Krzysztof Dziemian, adres e-mail iod@rodo.pl
 • Biuletyn informacji publicznej