• MISTRZOSTWA POLSKI JUNIORÓW W SPEEDCUBINGU

     • „Speedcubing” pochodzi od słów „Speed” – szybkość oraz „Cube” – kostka. Jest to forma aktywności intelektualno-fizycznej polegająca na szybkim rozwiązywaniu wszystkich odmian kostki Rubika oraz innych łamigłówek mechanicznych.

       

      Uczeń naszej szkoły Tymoteusz Będziński z klasy IV brał udział w Mistrzostwach Polski w speedcubingu, które odbyły się w Gdańsku. Tymek startował w konkurencji 3x3x3, gdzie średnią z 5 prób ułożenia kostki uzyskał w czasie 37.74 s. Wynik ten pozwolił mu zająć 4 miejsce w tych mistrzostwach.

      Gratulujemy!!

       

      Więcej informacji o speedcubingu można znaleźć na stronie: https://www.speedcubing.pl/

     • PRZEDSZKOLAKI DLA NIEPODLEGŁEJ

     • Dnia 21.11 listopada w WDK w Kruszynie odbył się koncert patriotyczny z okazji 100 lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Z uwagi na to, że już od najmłodszych lat wpajamy dzieciom miłość do Ojczyzny oraz uczymy symboli narodowych, przedszkolaki również chciały w uroczysty sposób uczcić to wielkie święto.

      W koncercie brały udział dzieci ze wszystkich grup przedszkolnych ubrane w biało-czerwone stroje. Pierwsze wystąpiły bardzo dzielne maluszki (pierwszy raz na tak dużej scenie) z utworem "Jestem Polakiem" . Dzieci czteroletnie zaśpiewały i zatańczyły do piosenek żołnierskich : "Przybyli ułani" oraz "Szara Piechota".

      Z kolei  pięcio i sześciolatki wystąpiły wspólnie. Ich pierwszym utworem była piosenka "My jesteśmy Polakami". Następnie dzieci wystąpiły w inscenizacji legendy "Lech, Czech i Rus". Posumowaniem całego koncertu była piękna piosenka podsumowująca wiedzę przedszkolaków na temat niepodległości pt. "Co to jest niepodległość?". Widząc wzruszenie rodziców i bliskich na widowni sądzimy, że występ ten zostanie w pamięci wszystkich na bardzo długi czas.

     • MAPA ZAGROŻEŃ BEZPIECZEŃSTWA

     • Szanowni Państwo!

      Uprzejmie informujemy, że na stronie Internetowej policji http://www.policja.pl/pol/mapa-zagrozen-bezpiecze/33880,dok.html jest udostępniona MAPA ZAGROŻEŃ BEZPIECZEŃSTWA, na której można sprawdzić oraz zgłosić zagrożenie.

      Prosimy o regularne odwiedzanie tej strony i oznaczanie zagrożeń zwłaszcza tych drogowych, które bardzo często zdarzają się w okolicach naszej szkoły. Nagłośnienie tego problemu może znacznie przyczynić się do poprawy sytuacji poprzez instalację sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ulic Bydgoska - Szkolna w Kruszynie.

      Inicjatywa ta służy bezpieczeństwu uczniów naszej szkoły i mieszkańców Kruszyna. Prosimy o pomoc w tej sprawie.

       

     • UWAGA ZEBRANIE! 22.11.2018 r.

     •  

      KLASA:         GODZINA:

           2                  17.00

           3                  17.00

           4a                16.30

           4b                16.30

           5a                16.30

           5b                17.00

           6                  odwołane

          7a                 18.00

          7b                 16.30

          8                   16.30

     • Obchody stulecia odzyskania niepodległości w kruszyńskiej podstawówce

     •  

      Link do YouTube: https://www.youtube.com/watch?v=OaICY-fNo_A

       

      W piątek, 9 listopada, w naszej kruszyńskiej podstawówce miały miejsce uroczyste obchody setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Zorganizowanemu z tej okazji apelowi przyświecały słowa: „Tak samo, a jednak inaczej”. Jak zostało to wytłumaczone w czasie trwania uroczystości, corocznym celebracjom towarzyszyły te same co zawsze uczucia radości, dumy i melancholii, ale doniosłość i niezwykłość chwili związana z wyjątkowością setnej rocznicą była inna.

      Uczniowie przygotowujący apel pod kierunkiem Aliny Pastor i Agnieszki Żarnowskiej, zaprezentowali się w nieszablonowym przedstawieniu, w którym nie pojawił się ani jeden wiersz tradycyjnie deklamowany w czasie obchodów Dnia Niepodległości, podstawą słowa mówionego była natomiast rozmowa mamy z synem, który początkowo wykazywał zniechęcenie i zmęczenie przygotowaniami do stulecia, jednak w toku przedstawienia zmienił zdanie i zrozumiał ideę tak hucznego świętowania 11 listopada. Dialogi spajały liczne piosenki o tematyce patriotycznej i wojskowej śpiewane przez szkolny chór i uzupełniane grą aktorską uczniów z klasy Vb. W finale została podkreślona postawa patriotyzmu i poczucie więzi z małą i dużą ojczyzną. Słowa „Jesteśmy stąd” gościły w chóralnej piosence, etiudzie teatralnej wykonanej przez piątoklasistów, występie pierwszoklasistów, którzy w tym dniu byli pasowani na ucznia oraz w polonezie, przepięknie zatańczonym przez grupę baletową prowadzoną przez Jolantę Nawrotek.

      Niezwykłą chwilą kończącą uroczysty apel było wspólne odśpiewanie czterech zwrotek „Mazurka Dąbrowskiego” o godz.11.11. Należy podkreślić, że hymn został wykonany tak samo, a jednak inaczej. Tak samo, bo w szkole w czasie każdej uroczystości śpiewane są cztery strofy tej najważniejszej polskiej pieśni; inaczej – bo zebrani wyrażali swym śpiewem takie emocje, jak duma, radość i ogromne rozrzewnienie, z niespotykaną dotąd siłą.

      Jak podkreślali licznie zgromadzeni uczestnicy wydarzenia, całość miała bardzo wzruszający charakter, ponieważ zaprezentowane przedstawienie mówiło o ważnych dla Polski sprawach w sposób bardzo ludzki, bliski i chwytający za serce, gdzie zbędny patos został zastąpiony szczyptą humoru. Przybyli goście podkreślali profesjonalizm uroczystości, niejedna osoba przyznała się również do łez wzruszenia.

     • WYNIKI KONKURSU "POLSKIE SYMBOLE NARODOWE

     • Z okazji obchodów 100 lecia niepodległości w naszej szkole odbył się konkurs plastyczno - techniczny "polskie symbole narodowe". Uczniowie wykonali prace związane z hymnem, godłem i flagą Polski.

      Wyniki konkursu:

       

          Kategoria klas 1 – 3                          Kategoria klas 4 – 8

      1. Zosia Kierul                                1. Weronika Badziągowska
      2. Nikola Puczyńska                       2. Mikołaj Groblica
      3. Zosia Kaźnica                            3. Leon Kaźnica
      4. Maja Woropaj                            4. Antoni Bombała
      5. Jakub Janczak                           5. Ariadna Żarnowska

       

     • "Kartka jubileuszowa dla Polski"

     • Zuzanna Drzyzgiewicz z grupy „O” zdobyła pierwsze miejsce w gminnym konkursie plastycznym „Kartka jubileuszowa dla Polski”. Celem konkursu było przede wszystkim: budzenie wśród dzieci przedszkolnych poczucia przynależności narodowej, promowanie pozytywnych zachowań związanych z kształtowaniem postaw patriotyzmu i miłości do Ojczyzny oraz rozbudzanie zainteresowań swoim krajem poprzez nabywanie nowych informacji na temat Polski. Serdecznie gratulujemy!

     • AKCJA "REKORD DLA NIEPODLEGŁEJ" ZAPROSZENIE

     • W piątek, 9 listopada 2018 r. o godzinie 10.00 w sali gimnastycznej, zapraszamy na obchody 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

      Ponadto, punktualnie o godzinie 11:11, w ramach świętowania wspólnie zaśpiewamy 4-zwrotkowy hymn narodowy.

     • SIATKARSKI TURNIEJ NAUCZYCIELI

     • 27 października w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 3 w Nakle zorganizowano jubileuszowy, XX Turniej Piłki Siatkowej Nauczycieli im. Łucjana Dombka z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Nauczyciele i pracownicy naszej szkoły również brali udział w turnieju, gdzie po walecznych meczach ostatecznie zajęli 5 miejsce.

     • BIEDRONKI Z WIZYTĄ W BIBLIOTECE

     • 22 października grupa „0” odwiedziła Filię Biblioteki Gminnej w Kruszynie. Pani Agnieszka Truszczyńska zapoznała dzieci z zasadami korzystania z biblioteki. Przygotowała dla dzieci pokaz literatury dziecięcej o tematyce jesiennej oraz bardzo ciekawe zagadki i zabawy. Następnie dzieci otrzymały upominki - papierowe torebki, które samodzielnie ozdobiły. Nie zabrakło także słodkiego poczęstunku. Wizyta w bibliotece była bardzo interesująca i pouczająca. Dzieci wróciły zadowolone i uśmiechnięte, bogatsze o nowe czytelnicze doświadczenia.

     • DZIEŃ POCZTY POLSKIEJ W PRZEDSZKOLU

     • 18 października obchodziliśmy we wszystkich grupach przedszkolnych Dzień Poczty Polskiej. Dzieci dowiedziały się, jaką drogę musi przejść przesyłka zanim trafi do adresata. Przedszkolaki nauczyły się poprawnie adresować list i w odpowiednim miejscu przyklejać znaczek pocztowy. Po teorii przyszedł czas na praktykę. Dzieci narysowały piękne obrazki i umieściły je w kopertach zaadresowanych do swoich bliskich. 

     • POMOC DLA OSOBY Z CHOROBĄ NOWOTWOROWĄ - PODZIĘKOWANIE

     • "Serdecznie dziękuję wszystkim osobom, które włączyły się w pomoc dla mnie. Wierzę, że Państwa pomoc istenieje tam gdzie jest taka konieczność. Dziękuję za wasze wrażliwe serca..."

     • KONKURS PLASTYCZNO - TECHNICZNY

     • Zachęcamy do udziału w szkolnym konkursie "POLSKIE SYMBOLE NARODOWE".

      REGULAMIN SZKOLNEGO KONKURSU PLASTYCZNO - TECHNICZNEGO:

      „POLSKIE SYMBOLE NARODOWE”

      1. Organizator konkursu: Szkoła Podstawowa im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Kruszynie.

      2. Opiekun konkursu: Anna Nowicka

      3. Cele konkursu:

      - Uwrażliwienie na wartości patriotyczno – narodowe.

      - Wzbudzanie w dzieciach uczuć patriotycznych i narodowej dumy.

      -  Stworzenie okazji do działalności plastycznej związanej z symboliką narodową.

      -  Rozwijanie zainteresowań plastycznych pobudzających do twórczego wykorzystania czasu wolnego.

      4. Przedmiot konkursu:

      - Praca plastyczna wykonana w dowolnej technice o tematyce związanej z symbolami narodowymi: godło Polski, flaga biało – czerwona, hymn: „Mazurek Dąbrowskiego”.

      5. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów klas I – VIII.

      6. Uczestnik konkursu wykonuje prace indywidualnie.

      7. Format pracy:  dowolny, A3, przestrzenny.

      8.Na odwrocie plakatu należy umieścić następujące dane:

      - Tytuł pracy.

      -  Imię i nazwisko.

      -  Klasa/ Grupa

      9. Ocenie będą podlegały:

      -  Zgodność z tematem.

      -  Pomysłowość i oryginalność przekazu  treści.

      - Ogólne wrażenie artystyczne (estetyka).

       10. Prace należy dostarczać do p. Anny Nowickiej do dnia 05 listopada 2018 r.

       11. Rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się w Dniu Patrona 09.11.2018r.

       Oceny prac dokona jury powołane przez organizatorów.

     • OWOCOWY DZIEŃ U "BIEDRONEK"

     • Jesień to pora zbiorów owoców i robienia z nich różnych przetworów oraz potraw. Grupa „O” bez problemu poradziła sobie z wykonaniem pysznej, owocowej sałatki. Dzieci samodzielnie kroiły i przyrządzały sałatkę przestrzegając zasad bezpieczeństwa przy posługiwaniu się nożem. Było smacznie, a przede wszystkim zdrowo!

     • WYCIECZKA DO CENTRUM NOWOCZESNOŚCI W TORUNIU

     • W środę 3 października uczniowie klas IVa oraz IVb wraz z opiekunami udali się do toruńskiego Młyna Wiedzy. Na pięciu kondygnacjach za pomocą wystaw i animacji, na własnej skórze nasi uczniowie mogli doświadczyć osiągnięcia nauki, techniki i kultury. Poprzez zabawę można było obracać, kręcić,  ciągnąć, sterować, rzucać, biegać, obserwować i wykonywać wiele różnych zadań. Przez około 3 godziny dzieci zamieniły się w naukowców, konstruktorów i wynalazców. Po kreatywnym i pełnym ciekawości  zwiedzaniu, zgłodniała grupa udała się do restauracji. Po wspólnym posiłku z uśmiechami na twarzy nie zabrakło zakupu pamiątek i spaceru po Toruńskiej starówce.

     • Serdecznie zapraszamy na występ Chóru Społecznego Czarnego Karła z pokazem opery pt. PHOEBE, w Szkole Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w dniu 11 października 2018 o godz.18.00. Podczas występu gościć będziemy autorkę książki, na podstawie której zrealizowno operę.

     • Chór Społeczny Czarnego Karła

      Oratorium "Phoebe"/ na podstawie książki Anieszki Taborskiej „Niedokończone życie Phoebe Hicks”

      Łukasz Przykłocki – baryton

      Grzegorz Pleszyński – muzyka

      Marta Filipiak – kostiumy i scenografia

      Łukasz Owczarzak – filmy i wizualizacje

      Jacek Plackowski – adaptacja tekstu; Marcin Giżycki – adaptacja poetycka tekstu

      Pokazy:

      Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Kruszynie - 11.10.2018, godz.18.00

      Ośrodek Chopinowski w Szafarni - 20.10.2018, godz.17.00

      Pałac w Ostromecku - 03.11.2018, godz.18.00

      Chór Społeczny Czarnego Karła jest wynikiem działania interdyscyplinarnej grupy artystycznej, która została założona w 2008 roku w Bydgoszczy. Grupa pod auspicjami Fundacji Czarny Karzeł prowadzi działania na styku sztuk wizualnych: filmu, teatru, opery, muzyki, poszerzone o choreografię, scenografię, produkcję kostiumów i.in. W swojej strukturze organizacyjnej i artystycznej, działania chóru są samowystarczalne. Przy realizacji różnych projektów chór współpracował z wybitnymi twórcami i naukowcami m.in. Zbigniewem Mikołejko, Bogdanem Dziworskim, Marcinem Giżyckim, Agnieszką Taborską, Sławomirem Idziakiem, Maciejem Cuske , Nikolasem Toporem i in.

      Oratorium „Phoebe” na podstawie twórczości pisarki Agnieszki Taborskiej, przygotowane zostało przez wielopokoleniowy zespół Chóru Społecznego Czarnego Karła. Pokazy będą odbywać się w zabytkowych budynkach, które są siedzibami instytucji kultury. Nasze pokazy są przeznaczone dla przedstawicieli lokalnej społeczności zainteresowanej kulturą i sztuką. W takcie prezentacji wykorzystujemy estetykę operową w służbie preformansu, z autorską muzyką skomponowaną przez awangardowego artystę Grzegorza Pleszyńskiego, specjalnie przygotowane kostiumy i scenografię oraz filmy i wizualizacje. Chór jest inicjatywą całkowicie społeczną i zrzesza w swojej strukturze seniorów, młodzież, dzieci i dorosłych- razem ok. 30 osób w tym artystów reprezentujących różne dziedziny sztuki. Jednym z podstawowych założeń naszej działalności jest integracja społeczna i międzypokoleniowa, która odbywa się w trakcie współpracy z wybitnymi twórcami. Naszą misją jest stworzenie przestrzeni dla prezentacji sztuki "antydepresyjnej", czyli poważnej, ale nie smutnej, zaangażowanej, ale niewyobcowanej itd. W zastosowaniu takiej koncepcji artystycznej widzimy ogromny potencjał dla spełnienia warunku, jakim jest bezpośrednie zaangażowanie społeczne w realizację wysokiej klasy wydarzenia artystycznego.

      Miejsaca prezentacji

      Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Kruszynie

      Szkoła Podstawowa w Kruszynie mieści się w zabytkowym pałacyku zbudowanym w stylu eklektycznym pod koniec XIX wieku, a dokładnie w 1882 roku. Budynek powstał z funduszy niemieckiej Komisji Kolonizacyjnej na miejscu dawnego dworu rycerskiego, pamiętającego czasy gdy Kruszyn był domeną właścicieli Strzelewa - hrabiów Bnińskich

      Pod koniec XIX wieku Kruszyn został zakupiony przez nabywcę o nazwisku Wekwart i od niego interesującą nas posiadłość odkupiła Komisja Kolonizacyjna, która dysponując znacznymi funduszami pochodzącymi z francuskiej kontrybucji po wojnie 1870/71, wykorzystała je na zbudowanie obiektu przeznaczonego na szkołę, mieszkania dla nauczycieli i ewangelickiego pastora.

      Dnia 1 września 1924 roku ewangelicka szkoła niemiecka została rozporządzeniem Kuratorium Okręgu Szkolnego Poznańskiego zamieniona na polską szkołę parytetyczną. W czasie wojny w budynku szkoły mieściły się koszary żeńskiej służby pracy. W okresie tym szkoła w znacznym stopniu została zniszczona. Nauka w szkole po wojnie rozpoczęła się w dniu 11.IV.1945 r.

       W roku 1991 rozpoczął się remont kapitalny szkoły. W pierwszym etapie wymieniono okna, stropy i dach. Zaadoptowano pomieszczenia na strychu na lokale mieszkalne przez co zwiększono liczbę izb lekcyjnych. Wreszcie w 1996 roku podjęto decyzję o rekonstrukcji całości obiektu i zbudowaniu przy szkole sali gimnastycznej. Całość inwestycji zakończono w 1999 r. 

      Ośrodek Chopinowski w Szafarni

      Klasycystyczny dwór z 2 poł. XIX w. Dwukondygnacyjny budynek murowany, wzniesiony na rzucie prostokąta z dwoma ryzalitami od strony ogrodu i czterokondygnacyjną wieżą przy narożniku północno-wschodnim. Całość została nakryta płaskimi, czterospadowymi dachami. Wnętrza zatraciły swoją stylowość poprzez adaptację do funkcji hotelowych.

      Obecny dwór wzniesiono prawdopodobnie w latach 1854-1880, z fundacji rodziny Karwat - Aleksandra lub Lucjana Floriana (najprawdopodobniej z wykorzystaniem murów poprzedniego budynku). W 1949 roku w pałacu otwarto izbę pamięci Fryderyka Chopina. W latach 1957 - 1977 izba ta nosiła nazwę Salonu Muzycznego imienia Fryderyka Chopina. W 1979 roku w budynku wybuchł pożar przez co w latach 1980 - 1988 zawieszono działanie ośrodka. We wrześniu 1988 otwarto go ponownie pod nazwą Ośrodek Kultury imienia Fryderyka Chopina w Szafarni, obecnie Osrodek Chopinowski w Szafarni.

      Pałacyk w Szafarni, niegdyś własność rodziny Dziewanowskich herbu Jastrzębiec, gościł dwukrotnie młodego Fryderyka Chopina podczas wakacji [w latach 1824-1825]. Prawdopodobnie ojciec Fryderyka - Mikołaj, pracował tu również jako guwerner.

      Pałac Nowy w Ostromecku – Miejskie Centrum Kultury w Bydgozczy

      Pałac Nowy wchodzi w skład zespołu pałacowo-parkowego należącego pierwotnie do rodziny Schönborn, a w latach 1890-1945 do rodziny von Alvensleben. Jest to budynek (Pałac Nowy, niem. Neues Schloss) zbudowany w 1849 roku, zaprojektowany prawdopodobnie przez Karla Friedricha Schinkla na zlecenie Jakuba Martina Schönborna. W roku 1912 do pałacu dobudowano neobarokowe skrzydło z salą balową oraz ogrodowe tarasy. Po 1945 r. w pałacu zlokalizowano szkołę i internat dla niesłyszących dzieci, co przyczyniło się do znacznej dewastacji obiektu (zabytkowe parkiety pokryto płytkami, ściany - boazerią ze sklejki, kominki zamurowano, a stiuki pokryto kilkoma warstwami farby olejnej). Po 1990 r. odrestaurowano winiarnię oraz sale na parterze: balową, złotą, pomarańczową, zieloną oraz salonik włoski. Pałac otoczony jest 36-hektarowym parkiem krajobrazowym w stylu angielskim (dęby, graby, modrzewie i kasztanowce), zaprojektowanym przez pruskiego ogrodnika królewskiego Petera Josepha Lennégo (współtwórcę m.in. ogrodów Sanssouci w Poczdamie).

                               

                 Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury

                                                        

            Współpraca

                         

      Agnieszka Taborska

      historyczka sztuki, tłumaczka, pisarka, wykładowczyni historii sztuki w Rhode Island School of Design w Providence (USA), jednej z najlepszych szkół artystycznych w Stanach Zjednoczonych.

      Jest również autorką tłumaczonych na angielski i francuski książek o surrealizmie. Wydała między innymi "Senny żywot Leonory de la Cruz", "Abecadło Topora", "Okruchy amerykańskie", "Spiskowców wyobraźni", „Niedokończone życie Phoebe Hicks”oraz przekłady książek Philippe'a Soupaulta, Gisele Prassinos i Spaldinga Graya. Jej bajki ukazały się w Polsce, Niemczech, Japonii i Korei. Jest jedną z najlepszych znawczyń surrealizmu na świecie.

      Współpracuje z Fundacją Czarny Karzeł przy realizacji Międzynarodowych Spotkań Nieprzypadkowych Oko Nigdy Nie Śpi, które są bezpośrednią wymianą doswiadczeń artystów, naukowców, krytyków  poruszających się w obrębie szeroko rozumianych sztuk wizualnych.

       

      Plakat

       

      Autorzy plakatu -  Łukasz Owczarzak i Marta Filipiak   

       

       

    • EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH
     • EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH

     • 26 września to dzień, w którym Rada Europy chce zachęcić 800 milionów Europejczyków z 47 krajów do nauki języków obcych – niezależnie do wieku. Z tej okazji uczniowie klasy VIII zorganizowali w naszej szkole cykl spotkań promujących naukę języków obcych. Pierwsza prezentacja połączona z wykładem dotyczyła stereotypów językowych związanych z różnymi nacjami. Uczniowie klasy VIIb dowiedzieli się m.in. co to znaczy: czeski film czy strajk włoski oraz skąd wzięły się takie zwroty jak np. pruski dryl lub austriackie gadanie. Wykład prowadziła Michalina, a współautorem slajdów był Janek. Po prezentacji został przeprowadzony konkurs. Uczennice: Zuzanna i Emilia wygłosiły krótki referat pt. "Totalna chińszczyzna", czyli który język jest najmniej zrozumiały”. Następne spotkanie dla klasy VIIa miało formę dyskusji na temat: Osobliwości językowe, czyli „Język w języku”. Uczniowie interpretowali m.in. takie związki wyrazowe jak; ugryźć się w język, koniec języka za przewodnika. Dyskusję prowadziły Zuzanna i Emilia, a konkurs ze znajomości zwrotów przeprowadzili Martyna, Aniela i Jakub. Trzecie spotkanie przeznaczone było dla klas VIIb i 4b. Uczniowie uczyli się niemieckich łamańców językowych, piosenki "Panie Janie" w różnych językach oraz poznali ulubione piosenki z niemieckich bajek. 

     • BEZPIECZNA DROGA DO PRZEDSZKOLA

     • Przedszkolaki z grupy "Biedronek" zapoznały się z zasadami ruchu drogowego. Dzieci uczyły się prawidłowego przechodzenia przez ulicę, poznały zasady bezpiecznego poruszania się po jezdni i utrwaliły zdobytą wiedzę na zajęciach plastycznych i ruchowych. Podczas spaceru na skrzyżowanie przedszkolaki nazywały znaki drogowe.

    • DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA
     • DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

     • 20 września przedszkolaki ze wszystkich grup obchodziły bardzo wyjątkowy dzień. Dzieci przyszły w cudownych nastrojach, aby świętować Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Ten szczególny dzień zaczął się od wspólnej zabawy, konkursów i gier zespołowych. Jedną z atrakcji była specjalnie przygotowana na tę okazję FotoBudka ze śmiesznymi gadżetami. Było wesoło i kolorowo! Starsze przedszkolaki przypomniały sobie również o swoich prawach – tak ważnych w życiu każdego człowieka – a także o obowiązkach, czyli kodeksie dobrego zachowania. Na zakończenie panie złożyły dzieciom życzenia i wręczyły każdemu odznakę Super Przedszkolaka.

             

  • Kontakt

   • Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego
   • szkola_kruszyn@interia.pl
   • tel/fax 052 3815 106
   • Kruszyn, ul. Szkolna 6 86-014 Sicienko
   • BS O/Sicienko 67 8142 1046 0000 0778 2000 0001
   • BS O/Sicienko 36 8142 1046 0000 1313 2000 0001
   • 554 23 47 464
   • Inspektor Ochrony Danych Krzysztof Dziemian, adres e-mail iod@rodo.pl
 • Biuletyn informacji publicznej