• Paweł na krańcu świata!

     • Paweł uczeń klasy ósmej spełnił jedno ze swoich marzeń - był w Kenii. Jest to państwo położone we wschodniej Afryce, to prawdziwy raj, gdzie przeżył egzotyczną przygodę. Na wycieczkę życia Paweł udał się tydzień przed feriami zimowymi wraz z rodzicami. Od momentu stanięcia na afrykańskiej ziemi zachwyciły go krajobrazy i niezwykła przyroda co zostało utrwalone na zdjęciach. Tydzień w Kenii to był czas wypełniony różnymi atrakcjami, m.in. emocjonującym safari podczas, którego Paweł miał okazję podziwiać dzikie zwierzęta spacerujące na otwartej przestrzeni. niektóre ze zwierząt uwiecznił na zdjęciach. Miał również okazję podziwiać niesamowite bogactwo raf koralowych. Ciekawym doświadczeniem było zobaczenie wioski masajskiej oraz afrykańskiej szkoły. Pełen wrażeń, wspomnień wraz ze zdjęciami szczęśliwie wrócił do Polski  i przykład jego podróży to dowód na to, że "marzenia same się nie spełniają, marzenia się spełnia". Cieszymy się, że dzięki wspomnieniom Pawła i udostępnionym nam zdjęciom mogliśmy się chociaż palcem na mapie przenieść na afrykański kraniec świata. Pawle! Gratulujemy Ci tej pięknej wycieczki.

     • Bezpieczne ferie zimowe!

     • W piątek przed feriami, gościliśmy w szkole ratowników medycznych. Panowie przygotowali pokaz pierwszej pomocy przedmedycznej oraz przestrzegali przed niebezpieczeństwami podczas ferii zimowych. Spotkanie było zorganizowane dla wszystkich klas z podziałem na grupy.

     • APEL SUKCESÓW!

     • W ostatnim dniu I semestru odbył się apel dla klas 4 - 8 dotyczący osiągnięć w nauce. Uczniowie, którzy zdobyli średnią z wszystkich przedmiotów powyżej 4,75 oraz otrzymali wzorowe lub bardzo dobre zachowanie, zostali nagrodzeni przez Panią dyrektor odznaką wzorowego ucznia. Wyróżnionym uczniom gratulujemy i wszystkim życzymy wysokuch sukcesów w nauce.

     • SUKCESY PŁYWACKIE NASZYCH UCZNIÓW

     • W dniu 6.01.2019 roku uczniowie 4 klasy brali udział w zawodach pływackich, które odbyły się w Nakle nad Notecią. Chłopcy pływali stylem grzbietowym i oboje stanęli na podium! Leon zdobył pierwsze miejsce, a Antek 3 miejsce! Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sportowych sukcesów!

     • BAL KARNAWAŁOWY DLA KLAS 1 - 3

     • W piątek 11.01.2019 roku od godziny 9.00 - 11.00 w sali gimnastycznej odbędzie się bal karnawałowy dla klas 1 - 3. Zabawa prowadzona będzie przez animatorów. Koszt 11 zł.

      Strój karnawałowy mile widziany.

       

     • ROZSTRZYGNIĘCIE GMINNEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO „ŚWIĄTECZNA KARTKA”

     • Celem konkursu było m.in. przybliżenie i zainteresowanie dzieci tradycją związaną z Bożym Narodzeniem, rozwijanie wrażliwości i wyobraźni artystycznej oraz prezentacja talentów plastycznych. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpiło 20.12.2018 r. Członkowie komisji jednogłośnie stwierdzili, że wszystkie prace były na bardzo wysokim poziomie, zachwycały kolorystyką, różnorodnością technik i pomysłowością. Prace oceniane były w dwóch kategoriach : 3-4 latki oraz 5-6 latki.

       

      Lista nagrodzonych w konkursie:

      Kategoria wiekowa: 3-4 latki

      I miejsce – Jakub Lis – Szkoła Podstawowa im. Ziemi Krajeńskiej w Samsiecznie

       II miejsc e – Laura Draus – Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Kruszynie

      III miejsce – Wiktoria Betke - Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Kruszynie

      Wyróżnienie – Miłosz Kwiatkowski – Szkoła Podstawowa im. Komisji Edukacji Narodowej w Strzelewie

       

      Kategoria wiekowa: 5-6 latki

      I miejsce – Maksymilian Sołtysiak - Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Kruszynie

      II miejsce – Dominika Fojut - Szkoła Podstawowa im. Ziemi Krajeńskiej w Samsiecznie

      III miejsce – Filip Półciennik - Szkoła Podstawowa im. Anieli Hrabiny Potulickiej w Wojnowie

      Wyróżnienie – Franciszek Depta - Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Kruszynie

       

      Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu i ich opiekunom.

      Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się 10 stycznia 2019r. o godzinie 10:00 w WDK w Kruszynie.

     • WARSZTATY KULINARNE

     • 11 grudnia 2018r. dzieci z oddziałów przedszkolnych uczestniczyły w warsztatach kulinarnych prowadzonych przez Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Kruszynie. Podczas zajęć dzieci uczyły się rozwałkowywać, faszerować serem oraz zlepiać pierogi. Każdy przedszkolak mógł poczuć się jak prawdziwy MasterChef. Śmiechu, radości i wspólnej zabawy było mnóstwo. 

     • RADA RODZICÓW ZAPRASZA NA RODZINNE WARSZTATY ŚWIĄTECZNE

     • SPOTKANIE Z POLICJANTEM W PRZEDSZKOLU

     • Dziś 5.12.2018 wszystkie przedszkolaki miały okazję spotkać się z policjantami by poznać specyfikę zawodu, ale przede wszystkim utrwalić wiedzę na temat bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię.

      Przedszkolaki doskonaliły sposób przechodzenia przez wyznaczone miejsce na szosie, zwracając szczególną uwagę na sygnalizator.

      Policjanci uświadomili dzieciom jak ważne jest bycie widocznym na drodze dzięki specjalnej tubie. Niespodzianką był prezent dla wszystkich przedszkolaków- kamizelki odblaskowe. Tak wiec Mikołaj przyszedł do dzieci nawet dzień wcześniej:P

     • Julia Wojdylak z Kruszyna laureatką Ogólnopolskiego przeglądu „TANECZNE WIKTORIE GŁOWNO 2018”

     • 17 i 18 listopada 2018 r. w hali sportowo-widowiskowej przy Szkole Podstawowej Nr 2 w Głownie odbyła się XVII edycja Ogólnopolskiego Przeglądu Zespołów Tanecznych i Solistów „Taneczne Wiktorie 2018”. Organizatorem tego wydarzenia był Miejski Ośrodek Kultury w Głownie, a patronat nad nim objęli tradycyjnie już – Burmistrz Głowna i Starosta Powiatu Zgierskiego.

      XVII edycja konkursu przyciągnęła do Głowna zespoły taneczne i tancerzy solistów m.in. z Bydgoszczy, Warszawy, Poznania, Kutna, Łodzi, Strykowa, Skierniewic,czy Łodzi, Dmosina, Łasku, Tarnowskich Gór, Aleksandrowa Łódzkiego, Kielc, Jędrzejowa, Konstantynowa Łódzkiego.

      Wśród nich znalazły się tancerki należące do Grupy Baletowej z Kruszyna prowadzonej przez Panią Jolantę Nawrotek:

       

      • Draus Zuzanna
      • Lewandowska Wiktoria
      • Wojdylak Julia

      Uczestników konkursu oceniali: przewodniczący jury Sebastian Białobrzeski-/Gdańsk/ tancerz, choreograf, pedagog tańca klasycznego, współczesnego, jazzowego, absolwent Państwowej Szkoły Baletowej w Gdańsku oraz Akademii Muzycznej w Warszawie na wydziale pedagogiki tańca. Juror festiwali tanecznych z kilkunastoletnim doświadczeniem, Jacek Suchiński – /Malbork/ tancerz, instruktor tańca hip hop, house, street dance, choreograf, animator kultury. Twórca i organizator Europejskich Dni Tańca w Malborku. Juror wielu festiwali tanecznych, Anna Sikorska/Gdańsk/tancerka, sędzia skrutiner, absolwentka Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej w Gdańsku, instruktor i choreograf tańca dancehall oraz Piotr Białobrzeski/Gdańsk/ tancerz hip hop. house, LA style, breakdance, pooping, looping, absolwent  Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi na wydziale „Taniec” ,instruktor hip hop oraz juror.

      Dziewczyny z Grupy Baletowej „Versus” dały z siebie jak najwięcej. Udział w tak znaczącej imprezie wymagał od nich wielogodzinnych przygotowań oraz włożenia dużej ilości pracy by wypaść jak najlepiej. Konkurencja była duża a ilość 118 solistów biorących udział w imprezie mówi sama za siebie.

      Pomimo wspaniałych występów naszych solistek to Juli Wojdylak udało się pokonać konkurencje w swojej kategoria wiekowej 9 lat zajmując pierwsze miejsce.

      Gratulujemy całej trójce występu na tak znaczącej imprezie i czekamy na kolejne sukcesy.

     • SMACZNE, ZDROWE I KOLOROWE ŚNIADANIE BIEDRONEK

     • W naszym przedszkolu promujemy zdrowy tryb życia. Dzieci z grupy „Biedronek” rozmawiały o tym, w jaki sposób należy dbać o swoje zdrowie. Dowiedziały się co to jest „piramida żywieniowa” oraz jakie potrawy korzystnie wpływają na nasze zdrowie. Przedszkolaki po umyciu rąk przystąpiły do „ciężkiej pracy” - robienia kanapek. Wyglądały one pięknie i kolorowo, a smakowały pysznie i były pełne witamin. 

     • DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

     • W dniu 26.11.2018r. dzieci ze wszystkich grup przedszkolnych uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Tego dnia każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim przyjacielem - misiem. W tym roku naszą uroczystość zaczęliśmy od przywitania wszystkich przedszkolaków i ich misiów. Następnie posłuchaliśmy krótkiej historii powstania tego święta oraz obejrzeliśmy prezentację o znanych i lubianych misiach z dziecięcych bajek. Ciekawą atrakcją była też misiowa fotobudka w której dzieci mogły zrobić sobie zdjęcie. Na koniec odbyła się gimnastyka z misiem, zabawy z chustą animacyjną oraz liczne zagadki i konkursy. Dzień ten był pełen wrażeń. 

     • I TY MOŻESZ ZOSTAĆ ŚW. MIKOŁAJEM

     • I TY MOŻESZ ZOSTAĆ

      ŚW. MIKOŁAJEM I POMÓC SPEŁNIĆ MARZENIA DZIECIOM W AFRYCE!!!

       

      Szkolne Koło Caritas w Kruszynie organizuje zbiórkę pieniędzy, na rzecz pomocy dzieciom w Afryce.

      Ofiarując swój grosz, sprawisz, że te Święta Bożego Narodzenia będą jeszcze bardziej wyjątkowe.

       

       

      Zbiórka odbędzie się: 6.12.2018  podczas przerw lekcyjnych

      Wolontariusze Szkolnego Koła Caritas

       

     • ZAJĘCIA BIBLIOTECZNE MOTYLKÓW

     • Dnia 26.11.2018 r. dzieci z grupy "Motylki"  wybrały się do Wiejskiej Biblioteki w Kruszynie, data szczególna dla przedszkolaków, gdyż był to Dzień Pluszowego Misia. Pani Agnieszka Truszczyńska dała dzieciom możliwość obcowania z książką poprzez wybór najciekawszych dla nich lektur. Z uwagi na święto misia "Motylki" wysłuchały bajki o przyjaźni niedźwiadka z kamieniem. Dużą radość sprawił dzieciom taniec z ulubionymi pluszakami. Po tańcu przyszedł czas na pracę plastyczną, którą dzieci wykonały starannie z wielkim zaangażowaniem. Jednak najwięcej emocji wywołała "misiowa" konkurencja zręcznościowa, w której dzieci musiały wykazać się wytrwałością i dokładnością. Wszystkie przedszkolaki powróciły z uśmiechem do przedszkola mówiąc,że wrócą do biblioteki z rodzicami.

  • Kontakt

   • Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego
   • szkola_kruszyn@interia.pl
   • tel/fax 052 3815 106
   • Kruszyn, ul. Szkolna 6 86-014 Sicienko
   • BS O/Sicienko 67 8142 1046 0000 0778 2000 0001
   • BS O/Sicienko 36 8142 1046 0000 1313 2000 0001
   • 554 23 47 464
   • Inspektor Ochrony Danych Krzysztof Dziemian, adres e-mail iod@rodo.pl
 • Biuletyn informacji publicznej