• DZIEŃ ŚWIĘTEGO PATRYKA
     • DZIEŃ ŚWIĘTEGO PATRYKA

     • 17 marzec to Dzień Św. Patryka - patrona Irlandii. W tym dniu wielu uczniów przybyło ubranych na zielono, ponieważ to kolor ukochany przez Irlandczyków. Z tej okazji uczniowie przygotowali projekty multimedialne i ścienne ukazujące życie świętego Patryka oraz Irlandię - jej tradycje, atrakcje turystyczne, muzykę i tańce. Zielone trójlistne koniczyny, symbol Irlandii oraz tradycyjna Irlandzka muzyka towarzyszyły nam przez cały dzień w szkole.

    • SUKCES W WOJEWÓDZKIM KONKURSIE PRZEDMIOTOWYM Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO
     • SUKCES W WOJEWÓDZKIM KONKURSIE PRZEDMIOTOWYM Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO

     • 16 lutego 2019r. odbył się etap wojewódzki konkursu przedmiotowego z języka angielskiego. Z wielką radością informujemy, że uczeń klasy ósmej Paweł Torzecki osiągnął doskonały wynik w teście pisemnym i wypowiedzi ustnej i został po raz drugi finalistą tego prestiżowego konkursu! Congratulations!

     • Lista kandydatów przyjętych do klasy pierwszej Szkoły Podstawowej

     •  

       

       

      Lista kandydatów przyjętych do klasy pierwszej Szkoły Podstawowej

      im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Kruszynie na rok szkolny 2019/2020

       

      Na podstawie art. 158 ust. 1 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. — Prawo oświatowe,

      Dz. U, z 2017 r., poz. 59 i 949 dyrektor Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Kruszynie podaje listę dzieci przyjętych na rok szkolny 2019/2020 do klasy pierwszej :

       

       

      1.

      1. Depta Edward
      2. Drzyzgiewicz Zuzanna
      3. Jędrzejczyk Dominik
      4. Pietryga Oliwia
      5. Tomczyk Amelia

       

      1. Dzieci z obwodu szkoły zostają przyjęte do klasy pierwszej z urzędu.
      2. Data podania listy do publicznej wiadomości: 25.02019 r.

       

     • „Ekologia – Michaliny pasja”

     • Z radością informujemy o sukcesie naszej uczennicy klasy VIII – Michaliny Adasiak, która zajęła IV miejsce w konkursie „Ekologia – nasza pasja” organizowanym prze Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Bydgoszczy.  Celem konkursu było sprawdzanie wiedzy uczniów z województwa kujawsko-pomorskiego z zakresu ekologii, gospodarki i ochrony środowiska przyrodniczego i zjawisk globalnych. Do konkursu została przygotowana przez nauczyciela geografii – p. Jolantę Gapińską. Gratulujemy.

     • AKCJA 'PODAJ ŁAPKĘ'

     • Tegoroczna akcja "PODAJ ŁAPKĘ" dobiegła końca. Dzięki Państwa dobroci i życzliwości udało nam się zebrać  karmę, ręczniki, koce, zabawki i żwirek     dla kotów. Dary trafiły do pobliskiego schroniska dla zwierząt w Bydgoszczy. Bardzo dziękujemy za Państwa szczodrość!

       

      KARMĘ ZEBRALIŚMY W ILOŚCI:

          karma dla kota                                         karma dla psa

      sucha           mokra                                   sucha              mokra

      8800 g         4000 g                                  7000 g             5960 g

       

     • WARSZTATY PIECZENIA CIASTEK W PRZEDSZKOLU

     • 14 marca 2019r. w naszym przedszkolu roznosił się zapach słodkich ciasteczek, który wprawił wszystkich w wesoły nastrój. Wszystko to za sprawą warsztatów prowadzonych przez Panie z Koła Gospodyń Wiejskich. Każdy uczestnik otrzymał kawałek ciasta, które zostało  wcześniej przygotowane  i  z którego powstały słodkie ciasteczka. Dzieci z zapałem rozwałkowywały ciasto i wykrawały foremkami przeróżne kształty. Upieczone  ciasteczka każdy z wielkim zaangażowaniem ozdabiał lukrem, a także kolorowymi posypkami. Na zakończenie warsztatów odbyła się degustacja.

    • PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY
     • PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY

     • Uwaga w czwartek 21.03.2019 r. w naszej szkole odbędzie się akcja "WIOSNA".

      Wspólnie uczcijmy ten piękny dzień ubierając się w kolorowych barwach. W tym dniu zaprezentujmy się w  odcieniach: ZIELONY, ŻÓŁTY ORAZ CZERWONY I RÓŻOWY.

      Ponadto na tę okazję każda klasa ma za zadanie przygotować MARZANNĘ EKOLOGICZNĄ, którą wspólnie w odpowiedni sposób pożegnamy.

      W czwartek, również zostanie rozstrzyzgnięty konkurs na kosz ekologiczny, a tymczasem zachęcamy klasy od VI do VII  do udziału w konkursie na stroik wiosenny.

     • Lista kandydatów zakwalifikowanych do klasy pierwszej Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Kruszynie na rok szkolny 2019/2020

     • Na podstawie art. 158 ust. 1 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. — Prawo oświatowe,

      Dz. U. z 2018 r., poz. 996, poz. 1000,  poz.1290, poz. 1669, poz. 2245 dyrektor Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Kruszynie podaje listę dzieci zakwalifikowanych na rok szkolny 2019/2020 do klasy pierwszej :

       

      1. Depta Edward
      2. Drzyzgiewicz Zuzanna
      3. Jędrzejczyk Dominik
      4. Pietryga Oliwia
      5. Tomczyk Amelia

       

      1. Dzieci z obwodu szkoły zostają przyjęte do klasy pierwszej z urzędu.
      2. Data podania listy do publicznej wiadomości: 13.03.2019 r.
      3. Do dnia 22 marca 2019 r. rodzice kandydata składają pisemne potwierdzenie woli zapisu.

       

      Potwierdzenie woli zapisu do pobrania:

      potwierdzenie_woli_kl._1(5).docx

    • WAŻNY KOMUNIKAT
     • WAŻNY KOMUNIKAT

     • Komunikat 

      Dyrektora Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego

       w Kruszynie

      z dnia 15 lutego 2019 roku. 

       

      Informuję, że po zebraniu deklaracji Rodziców dzieci uczęszczających w roku szkolnym 2018/2019 do oddziałów przedszkolnych o kontynuowaniu wychowania przedszkolnego w roku szkolnym 2019/2020 brak jest wolnych miejsc w naszej placówce.

      W szkole funkcjonować będą tylko trzy oddziały przedszkolne ze względu na warunki organizacyjne szkoły i konieczność zapewnienia bezpiecznych i higienicznych warunków nauki i pracy.

      W związku z powyższym nie zostanie przeprowadzone postępowanie rekrutacyjne na rok szkolny 2019/2020 do oddziałów przedszkolnych w Szkole Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Kruszynie. Oznacza to, że szkoła nie będzie przyjmowała wniosków o zapisanie dziecka do naszego przedszkola.

      Rodzice zainteresowani zapisaniem dziecka do oddziału przedszkolnego mogą  złożyć wniosek do dyrektora innej placówki na terenie gminy Sicienko (SP Sicienko, SP Strzelewo, SP Wojnowo lub SP Samsieczno).

       

            Dyrektor

      Małgorzata Wojnowska

       

     • Przedszkolaki w Baju Pomorskim

     • 15 lutego 2019r. dzieci 5 i 6-letnie z naszego przedszkola wraz z wychowawcami wybrały się do Teatru „Baj Pomorski” w Toruniu na spektakl „Księga Dżungli”. Sztuka przedstawiała historię chłopca wychowywanego w lesie przez wilki. W spektaklu krok po kroku ukazane są najgłębsze zakątki tropikalnej puszczy, panujące w niej prawa, zwyczaje, tajemnice i sekrety. Aktorzy teatru dali popis swej kondycji fizycznej, idealnie naśladując zwierzęce zachowania.Wycieczka miała na celu ukazanie wartościowych sposobów spędzania wolnego czasu oraz dała dzieciom możliwość obcowania z teatrem, sztuką aktorską i żywym słowem. Przedszkolaki z dużym zainteresowaniem uczestniczyły w spektaklu. 

     • PODAJ ŁAPKĘ! - AKCJA DLA SCHRONISKA

     • Zapraszamy do udziału w akcji. Zbieramy dary dla schroniska dla zwierząt w Bydgoszczy.

    • Wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Leksykalnego Języka Angielskiego "Memory Master"
     • Wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Leksykalnego Języka Angielskiego "Memory Master"

     • W jesiennej edycji "Memory Master" wzięli udział uczniowie naszej szkoły z klas IV-VII. Z trudnościami leksykalnymi i ortograficznymi w języku angielskim zmagali się dzielnie, a pięcioro z nich uzyskało zaszczytne wyróżnienia.

       

      Wśród czwartoklasistów laury zdobyli:

       

      Leon Kaźnica - laureat III stopnia,

      Mikołaj Groblica - laureat III stopnia,

      Leonard Bukowiecki - wyróżnienie.

       

      Zwycięzcy reprezentujący klasy piąte to:

      Mikołaj Priefer - laureat II stopnia,

      Lena Łoś - wyróżnienie.

       

      Wszystkim uczestnikom dziękujemy, zwycięzcom gratulujemy i życzymy samych sukcesów w dalszej pracy nad słownictwem anglojęzycznym.

     • Uprzejmie informujemy, że nabór do oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych i klas pierwszych szkół podstawowych na terenie Gminy Sicienko rozpocznie się 18 lutego 2019 roku.

     • NABÓR DO ODDZIAŁÓW PRZEDSZKOLNYCH I KLAS PIERWSZYCH SZKÓŁ PODSTAWOWYCH,
      DLA KTÓRYCH ORGANEM PROWADZĄCYM JEST GMINA SICIENKO NA ROK SZKOLNY 2019/2020
       
       

      Nabór do oddziałów przedszkolnych 

      Rodzice dzieci uczęszczających w roku szkolnym 2018/2019 do oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych składają deklaracje_o_kontynuowaniu_wychowania_przedszkolnego.doc w danej placówce w roku szkolnym 2019/2020 – w terminie do 15 lutego 2019 roku. 

      Po zebraniu deklaracji zostanie ustalona liczba wolnych miejsc przedszkolnych, na które zostanie przeprowadzone postępowanie rekrutacyjne. 

      Postępowanie rekrutacyjne dotyczy także dzieci sześcioletnich, zobowiązanych do odbycia rocznego przygotowania przedszkolnego, które do tej pory nie korzystały z wychowania przedszkolnego w danej placówce lub w ogóle. 

      W przypadku przedszkoli, oddziałów przedszkolnych nie ma rejonizacji – obwodem jest teren całej gminy. 

      Rodzice zainteresowani zapisaniem dziecka do oddziału przedszkolnego w wybranej szkole podstawowej winni złożyć wniosek do dyrektora właściwej placówki (wniosek można złożyć do maksymalnie trzech placówek realizujących wychowanie przedszkolne). 

      Dokumenty do pobrania:

      1. Wniosek_o_przyjecie_do_publicznego_przedszkola.docx
      2. Harmonogram_rekrutacji_OP.pdf
      3. Kryteria_rekrutacji_OP.pdf      Nabór do klas pierwszych szkół podstawowych 

      Dzieci zamieszkałe w obwodzie danej szkoły podstawowej przyjmowane są do klasy pierwszej z urzędu na podstawie zgłoszenia. 

      Dzieci zamieszkałe poza obwodem danej szkoły podstawowej są przyjmowane do klasy pierwszej po przeprowadzeniu postępowania rekrutacyjnego na podstawie wniosku. 

      Zgłoszenia i wnioski składa się do dyrektora właściwej szkoły podstawowej. 

      Dokumenty do pobrania:

      1. Zgloszenie_dziecka_do_klasy_pierwszej_szkoly_podstawowej.docx
      2. Wniosek_o_przyjecie_do_klasy_pierwszej_szkoly_podstawowej.docx
      3. Harmonogram_rekrutacji.pdf
      4. Kryteria_rekrutacji.pdf

       

      Wszelkich informacji na temat rekrutacji udzielają dyrektorzy szkół oraz wyznaczeni pracownicy szkół.

       

     • KONKURS - KARTKA WALENTYNKOWA

     • Kartki walentynkowe można przynosić do biblioteki do środy tj. 13.02.1019 r.

    • Zapraszamy na zajęcia - Gra GO w naszej szkole
     • Zapraszamy na zajęcia - Gra GO w naszej szkole

     • Gra Go jest czymś więcej niż tylko grą, jest rozrywką umysłową na najwyższym poziomie. Jeżeli jesteś strategiem i chcesz nauczyć się tej nietuzinkowej gry, zapraszamy na zajęcia w piątki od godziny 12:45 do godziny 14:15.

      Zajęcia poprowadzi Pan  Maksym Wałaszewski - student matematyki ze specjalnością nauczycielską. Pasjonat matematyki i gier logicznych. 

      Zajęcia będą płatne 50 zł/miesiąc (zapisy w sekretariacie).

     • Gra Go - zajęcia pokazowe.

     • W ubiegły piątek - liczne grono naszych uczniów brało udział w zajęciach pokazowych gry GO.

      Czym jest Go?

      Go jest jedną z najstarszych i najbardziej popularnych gier umysłowych na świecie. Podobnie jak szachy pochodzi z dalekiego wschodu, a najlepiej znana jest na terenie Japonii. Od graczy wymaga dużej dozy kreatywności, sprytu i logicznego myślenia. Posiada łatwe do przyswojenia zasady, co czyni ją perfekcyjną dla dzieci, nawet od pierwszych lat szkolnych. Pomaga też w przyswojeniu podstaw matematyki, przede wszystkim arytmetyki.

     • Nauka gry GO

     • Pierwsze bezpłatne zajęcia w piątek (1.02) o godzinie 13.00. Zapraszamy uczniów i rodziców.

  • Kontakt

   • Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego
   • szkola_kruszyn@interia.pl
   • tel/fax 052 3815 106
   • Kruszyn, ul. Szkolna 6 86-014 Sicienko
   • BS O/Sicienko 67 8142 1046 0000 0778 2000 0001
   • BS O/Sicienko 36 8142 1046 0000 1313 2000 0001
   • 554 23 47 464
   • Inspektor Ochrony Danych Krzysztof Dziemian, adres e-mail iod@rodo.pl
 • Biuletyn informacji publicznej