• Uwaga PRZETARG

     • W zakładce przetargi można znaleźć informacje na temat: Budowa przyłącza i przebudowa zewnętrznej instalacji kanalizacji sanitarnej i instalacji technologicznej z kuchni dla budynku głównego SP w Kruszynie.

     • Majówka na sportowo w Sicienku.

     • 18 maja na stadionie w Sicienku odbył się festyn dla mieszkańców gminy. Oprócz wystąpień wokalnych oraz teatralnych nasi uczniowie reprezentowali szkołę w zawodach sportowych.

     • ZIELONA SZKOŁA UCZNIÓW KLASY CZWARTEJ

     • W terminie 13 - 14 maja uczniowie klasy 4a i 4b brali udział w zielonej szkole w miejscowości Wymysłowo, położonej w Borach Tucholskich. Na miejscu odbywały się zajęcia sportowo - edukacyjne z wykwalifikowanymi instruktorami: kajakarstwo i ratownictwo wodne, biegi na orientację, biegi ze strzelaniem. Oprócz zajęć był czas na przyjemności w postaci gier i zabaw na boiskach sportowych, jazdy konno, dokarmiania zwierząt w zagrodzie danieli, ognisko, bilard, podchody, tenis stołowy, plac zabaw. Ponadto była okazja zobaczyć  muzeum Indian z oryginalnymi eksponatami. Dzieci wróciły szczęśliwe i bogatsze o nowe doświadczenia.

     • KANGUR MATEMATYCZNY 2019

     •  

      Sukcesy uczniów w Międzynarodowym Konkursie

      „KANGUR MATEMATYCZNY 2019”

       

      „Temu, kto nie zna matematyki, trudno spostrzec głębokie piękno przyrody."

      Richard Feynman

       

      Znamy wyniki konkursu „Kangur Matematyczny 2019” zorganizowanego przez Towarzystwo Upowszechniania Wiedzy i Nauk Matematycznych w Toruniu. Konkurs  odbył się dnia 21 marca 2019 r. po raz dwudziesty ósmy.  Uczniowie szkół wszystkich szczebli na całym świecie zmagali się z zadaniami matematycznymi. Główną badaną umiejętnością jest  logiczne myślenie, a nie tylko czysta wiedza i znajomość wzorów. Kangur jest najpopularniejszym szkolnym konkursem matematycznym na świecie.

      Miło nam poinformować o sukcesach naszych uczniów.

      1. Wynik bardzo dobry:

      Tymoteusz Będziński kl. 4a w kategorii MALUCH 2

      1. Wyróżnienia:

      Łucja Będzińska kl. 2 w kategorii ŻACZEK

      Karol Drej kl. 2 w kategorii ŻACZEK

      Wiktor Latała kl. 3 w kategorii MALUCH 1

      Mikołaj Groblica kl. 4a w kategorii MALUCH 2

      Jan Goździk kl. 4a w kategorii MALUCH 2

      GRATULUJEMY !!!

     • INFORMACJA

     • Sprawozdanie finansowe za rok 2018 Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Kruszynie  opublikowano na stronie bip.sicienko.pl w zakładce FINANSE GMINY – Sprawozdania finansowe.

     • ZEBRANIE Z RODZICAMI

     • Uwaga w poniedziałek w ramach czwartkowego zebrania z rodzicami DRZWI OTWARTE SIĘ NIE ODBĘDĄ.

    • PODZIĘKOWANIE ZE SCHRONISKA
     • PODZIĘKOWANIE ZE SCHRONISKA

     • "Zwierzęta i pracownicy ze Schroniska dla Zwierząt w Bydgoszczy składają zarówno Uczniom, Rodzicom i Nauczycielom jak najserdeczniejsze podziękowania za okazaną naszemu azylowi Waszą serdeczną pomoc. Dzięki wam zwierzęta ze Schroniska mają, namiastkę domowych warunków.

      Pamiętajcie o tym, że zwierzaki potrzebują właściciela, jedynie, dzięki któremu tak naprawdę mogą poczuć się potrzebne. Między innymi dzięki Waszym inicjatywom nasze Schronisko postrzegane jest jako azyl mogący stanowić wzór dla innych schronisk.

      Życzymy Wam powodzenia w życiu i wszelkiego dobra ze strony świata ludzi i zwierząt..."

      Treść listu w załączeniu.

     • Uroczystość Konstytucji 3 Maja

     •  

      3 maja w kościele parafialnym w Kruszynie miała miejsce uroczysta Msza św. z okazji Dnia Konstytucji 3 Maja oraz Dnia Strażaka, obchodzonego tradycyjnie 4 maja. W nabożeństwie wzięły udział liczne delegacje z pocztami sztandarowymi. Nie zabrakło w nim i naszego sztandaru, reprezentującego Szkołę Podstawową im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Kruszynie.

     • Wznowienie zajęć dydaktyczno-wychowawczych

     • Uwzględniając decyzję Związku Nauczycielstwa Polskiego i Związku Zawodowego „Solidarność – Oświata” o zawieszeniu akcji strajkowej, informujemy, że zajęcia dydaktyczno-wychowawcze w szkole zostają wznowione w poniedziałek, 6 maja.

      Jednocześnie przypominamy, że zgodnie z kalendarzem roku szkolnego 29, 30 kwietnia oraz 2 maja są dla uczniów szkoły podstawowej dniami wolnymi od zajęć dydaktycznych.

      W poniedziałek, 29 kwietnia, wznawia się zajęcia dydaktyczno-wychowawcze w przedszkolu.

      Autobusy szkolne kursować będą zgodnie z regularnym harmonogramem odwozów i dowozów od 29 kwietnia.

     • Dni wolne od zajęć dydaktycznych

     • Infomujemy, że zgodnie z kalendarzem roku szkolnego 2018/2019 zatwierdzonym w naszej szkole Uchwałą Rady Pedagogicznej i Uchwałą Rady Rodziców, dni 29, 30 kwietnia oraz 2 maja są dniami wolnymi od zajęć dydaktycznych. W tych dniach szkoła oraganizuje wyłącznie zajęcia opiekuńczo-wychowawcze od 7.00 do 16.30. Przedszkole zaś, otwarte jest w godzinach od 6.30 do 16.30. 

      Jutro tj. 26 kwietnia w placówce trwa jeszcze akcja strajkowa. 

     • Kontynuacja strajku

     • Dyrektor Szkoły Podstawowej w Kruszynie informuje, że sytuacja w naszej szkole nie uległa zmianie, strajk trwa nadal. Wszelkie aktualne informacje będą się pojawiały na naszej stronie internetowej.

     • Dni wolne od zajęć dydaktyczno-wychowawczych w czasie przerwy świątecznej

     • Dyrektor Szkoły Podstawowej w Kruszynie informuje, że w czasie ustawowej przerwy świątecznej, trwającej od 18 do 23 kwietnia, nie będą prowadzone zajęcia dydaktyczno-wychowawcze. W przedszkolu i szkole odbywać się będą jedynie zajęcia opiekuńcze.

     • Dni wolne od zajęć dydaktyczno-wychowawczych w czasie egzaminu ósmoklasisty

     • Dyrektor Szkoły Podstawowej w Kruszynie informuje, że w dniach 15 - 17 kwietnia zostanie przeprowadzony egzamin ósmoklasisty. W związku z powyższym w tych dniach w szkole nie będzie zajęć dydaktyczno-wychowawczych, odbywać się będą jedynie zajęcia opiekuńcze. 

     • Egzamin ósmoklasisty 

     • Dyrektor Szkoły Podstawowej w Kruszynie informuje, że wczoraj powołano zespoły nadzorujące przebieg egzaminu ósmoklasisty, który zostanie przeprowadzony w dniach 15 – 17 kwietnia.

      Wszyscy uczniowie podchodzący do egzaminu proszeni są o stawienie się w szkole (sala nr 10) najpóźniej o godz.8.30. Dla uczniów dojeżdżających z Pawłówka zapewniony został autobus o godz.8.10, natomiast dla uczniów z Zielonczyna – o godz. 8.15. Odwóz w kolejnych dniach odbędzie się zgodnie z poniższym harmonogramem:

      15.04.2019 - 11.40

      16.04.2019 - 11.20

      17.04.2019 - 11.15 

       Przypominamy, że obowiązuje strój galowy. Każdy uczeń powinien być wyposażony w czarny, niezmazywalny długopis i półlitrową butelkę wody. We wtorek (na egzamin z matematyki) należy ponadto przynieść linijkę.

      Obowiązuje całkowity zakaz wnoszenia na salę egzaminacyjną jakiegokolwiek sprzętu elektronicznego (np. telefon komórkowy, smartwatch).

     • Zebrania z rodzicami odwołane

     • Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stafana Wyszyńskiego w Kruszynie informuje, że w związku z przystąpieniem placówki do strajku zostają odwołane zebrania z rodzicami planowane na 11 kwietnia.

     • Uwaga

     • SZANOWNI RODZICE,

      Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Kruszynie informuje, że w związku ze strajkiem, który w dniu dzisiejszym rozpoczął się także w naszej placówce, w szkole realizowane były tylko zajęcia opiekuńczo-wychowawcze dla wychowanków oddziałów przedszkolnych oraz uczniów szkoły.

      Podobnie będzie w dniu jutrzejszym, tzn. 9 kwietnia 2019 roku. Przedszkole otwarte jest od godziny 6.30 do 16.30, szkoła od godziny 7.00 do godziny 16.30.

      Zapewniamy całodzienne wyżywienie w przedszkolu i obiady w szkole – kuchnia pracuje bez zakłóceń.

      Zmianie natomiast uległ rozkład dowozów.

      Zgodnie ze zgłoszonym dziś przez rodziców zapotrzebowaniem – zapewniamy jedynie odwóz uczniów do Pawłówka o godzinie 12.45.

             Będę na bieżąco monitorować sytuację i informować Państwa o wszelkich zmianach związanych z funkcjonowaniem szkoły i przedszkola w czasie strajku. 

      Kruszyn, 8 kwietnia 2019 r.                                                              Małgorzata Wojnowska

     • Komunikat dla rodziców!!!

     • SZANOWNI RODZICE,

      w związku z otrzymaniem od Związków Zawodowych informacji, że począwszy od 8 kwietnia 2019 r. zaplanowany został na terenie kraju strajk nauczycieli i pracowników niepedagogicznych szkół i przedszkoli, który objąć ma również naszą placówkę, Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Kruszynie informuje, że mogą wystąpić utrudnienia i zmiany w organizacji pracy naszej szkoły i przedszkola.

      Zorganizowanie planowych zajęć dydaktycznych w szkole i przedszkolu może być w takiej sytuacji niemożliwe.

      Dyrektor zobowiązany jest zapewnić dzieciom w czasie strajku niezbędną opiekę, co najprawdopodobniej możliwe będzie wyłącznie w formie grupowych zajęć opiekuńczo-wychowawczych zorganizowanych dla uczniów szkoły i wychowanków oddziałów przedszkolnych.

             Mając na uwadze nadzwyczajne okoliczności, Dyrektor w porozumieniu z organem prowadzącym na bieżąco monitorować będzie sytuację i podejmować wszelkie możliwe decyzje oraz działania związane z zapewnieniem dzieciom i młodzieży należytej opieki.

       

      Kruszyn, 3 kwietnia 2019 r.                              Małgorzata Wojnowska

    • Turniej "Młodzież zapobiega pożarom"
     • Turniej "Młodzież zapobiega pożarom"

     • W dniu 29 marca 2019 r. w Wiejskim Domu Kultury w Kruszynie odbyły się eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”.  Naszą szkołę reprezentowało ośmioro uczniów z naszej szkoły:

      w kategorii klas 1 – 6: Zosia Król, Martyna Palusiak, Wiktoria Priefer oraz Jan Goździk;

      w kategorii klas 7,8 i gimnazjum: Mikołaj Chmarzyński, Wojciech Mazalon, Gracjan Grygiel oraz Olivier Grygiel.


      Największą ilość punktów spośród naszych reprezentantów uzyskał Olivier Grygiel, który zajął drugie miejsce, a za nim na podium stanął Gracjan Grygiel zajmując trzecie miejsce. Pierwsza trójka z każdej kategorii otrzymała pamiątkowe dyplomy oraz vouchery do Empika. Kolejne eliminacje do etapu wojewódzkiego odbędą się w Dąbrowie Chełmińskiej 5 kwietnia 2019 r., na które pojedzie nasz reprezentant Olivier Grygiel. Trzymajcie za niego kciuki!

      Gratulujemy naszym uczestnikom i życzymy dalszych sukcesów!  

  • Kontakt

   • Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego
   • szkola_kruszyn@interia.pl
   • tel/fax 052 3815 106
   • Kruszyn, ul. Szkolna 6 86-014 Sicienko
   • BS O/Sicienko 67 8142 1046 0000 0778 2000 0001
   • BS O/Sicienko 36 8142 1046 0000 1313 2000 0001
   • 554 23 47 464
   • Inspektor Ochrony Danych Krzysztof Dziemian, adres e-mail iod@rodo.pl
 • Biuletyn informacji publicznej