• Wizualizery

      Dzięki dofinansowaniu z programu #LaboratoriaPrzyszłości nasza szkoła pozyskała przenośne wizualizery, które służą na lekcjach jako rzutniki obrazu. Wizualizery można podłączyć do smartfona, komputerów a nawet mikroskopów - dzięki temu otrzymujemy powiększony obraz na monitorze lub tablicy interaktywnej.

     • Warsztaty z Panem Adamem Sztabą za nami!

      We wtorek, 24 stycznia 2023 r., odbyły się pierwsze robocze warsztaty chóralne z Panem Adamem Sztabą! Podekscytowani chórzyści, opiekunowie oraz rodzice z niecierpliwością oczekiwali na przyjazd Dyrektora Merytorycznego i Artystycznego chóru Most the Music, działającego w ramach programu Fundacji Most the Most. Gdy wreszcie wyczekiwana chwila nadeszła, wszyscy uczestnicy z zapałem zabrali się do pracy. Ta zaś była niezwykle intensywna!

      Pan Adam wysłuchał utworów przygotowywanych przez chór. Były to: „Kosmiczne energie”, „Meluzyna” oraz „Niepewność”. Następnie rozpoczęła się ciężka, ale bardzo owocna praca nad wygładzaniem kolejnych piosenek, zwracaniem uwagi na detale, szczegóły i niuanse. Dla każdego spotkanie to stało się okazją do jeszcze głębszego zanurzenia się w muzykę, przyjrzenia się ważnym elementom w zapisie nutowym i rozpoznania wskazówek do dalszej pracy.

      Kiedy sala warsztatowa pustoszała, słychać było, że uczestnicy spotkania odczuli zmęczenie, jednakże każdy podkreślał, jak wielką radość sprawił mu udział w zajęciach z tak życzliwym i cierpliwym mistrzem, jakim jest Pan Adam Sztaba.

     • Odznaczenie "Zasłużony dla Kultury Polskiej" dla nauczycielki z naszej szkoły

      W środę, 21 grudnia 2022 roku, w czasie sesji Rady Powiatu Bydgoskiego w Kujawsko-Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim w Bydgoszczy miało miejsce niezwykle ważne wydarzenie! Starosta Bydgoski, Pan Wojciech Porzych oraz Poseł na Sejm RP, Pan Tomasz Latos wręczyli nauczycielce naszej szkoły, Pani Alinie Pastor, odznaczenie "Zasłużony dla Kultury Polskiej" przyznane przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Pani Alina nie tylko dba o rozwój kultury i pielęgnowanie sztuki w swojej codziennej pracy. Kultura, a zwłaszcza muzyka, to pasja, która kształtuje Jej całe życie i która sprawia, że kolejne pokolenia uczniów i mieszkańców naszej gminy doceniają twórczość polskich kompozytorów i artystów. Serdecznie gratulujemy i cieszymy się z tak ważnego wyróżnienia dla Pani Aliny!

      Gratulujemy również pozostałym odznaczonym: Pani Jolancie Grygiel, od lat działającej na niwie kultury w Kole Gospodyń Wiejskich w Kruszynie, a także Pani Wioletcie Juszczak, krzewiącej kulturę w Samsiecznie i okolicy.

    • Sukcesy w konkursach kuratoryjnych
     • Sukcesy w konkursach kuratoryjnych

      W zeszłym tygodniu zakończyły się w naszej szkole zmagania konkursowe na etapie rejonowym w ramach Przedmiotowych Konkursów Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty. Z ogromną radością informujemy, że czworo uczniów zakwalifikowało się do etapu wojewódzkiego: dwóch uczniów z języka angielskiego, w tym Tymoteusz Będziński z klasy VIIIa (obaj uczniowie przygotowywani przez panią Agnieszkę Żarnowską), Ariadna Żarnowska z klasy VIIIa z języka niemieckiego (przygotowywana przez panią Małgorzatę Stefaniak) oraz Nadia Gniadek z klasy VII, która dostała się do etapu wojewódzkiego aż w dwóch dziedzinach: biologii (przygotowanie - pani Magdalena Ciążyńska) oraz historii (przygotowanie - pani Małgorzata Wojnowska).

      Wszystkim uczniom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

     • Premiera filmu z warsztatów animacji poklatkowej

      W grudniu odbyły się warsztaty animacji poklatkowej "Razemw muzycznym kadrze", w której brali udział nasi uczniowie wraz ze swoimi rodzicami.

      Efekty pracy zostały dziś zaprezentowane całej społeczności szkolnej na premierze stworzonego filmu.

      Gratulujemy kreatywności!

      Wkrótce film będzie dostępny w mediach społecznościowych.

      Zadainie zrealizowany przez Sowarzyszenie Inicjatyw Lokalnych "Dobry Start" sfinansowane ze środków Ministerstwa Edukacji z projektu "Miedzypokoleniowe Centra Eduacji"

    • OPIEKA STOMATOLOGICZNA DLA NASZYCH UCZNIÓW
     • OPIEKA STOMATOLOGICZNA DLA NASZYCH UCZNIÓW

      Drodzy Rodzice,

      w trosce o jak najlepszą jakość prowadzonych działań w ramach opieki stomatologicznej poniżej prezentujemy najważniejsze informacje:

      Obejmujemy opieką wszystkich uczniów

      Każdy uczeń ma prawo do korzystania z bezpłatnej opieki stomatologicznej w dedykowanym gabinecie. Główne działania to profilaktyka i leczenie


      PROFILAKTYKA

       jest kompleksowa - obejmuje edukację, instruktaże, diagnozę stanu jamy ustnej oraz okresowe zabezpieczenie szkliwa zębów i fluoryzację;

       jest bezpłatna - w całości finansowana w ramach NFZ;

       jest powszechna - obejmuje wszystkich uczniów przez cały rok, jeśli Rodzice nie wyrazili wobec tego sprzeciwu.


      W ramach prowadzonych działań profilaktycznych, każdy rodzic otrzymuje informację o stanie zdrowia dziecka i zalecanym leczeniu.


      Rodzice mogą nie wyrazić zgody na działania z zakresu profilaktyki stomatologicznej, które są realizowane zgodne z ustawą z dnia 12 kwietnia 2019r. o opiece zdrowotnej nad uczniami (Dz.U z 2019 r. poz. 1078). W tym

      przypadku wymaga to pisemnej formy sprzeciwu -->> wzor_sprzeciwu.pdf


      Państwa dziecko otrzyma indywidualne zalecenia i plan leczenia Karta Młodego Pacjenta, którą otrzymuje Państwa dziecko na pierwszej wizycie diagnostycznej, zawiera jego indywidualny plan leczenia i zalecenia.


      Zgoda na kontakt z Corten Dental -  zgoda_na_kontakt_z_Corten_Dental.pdf

      aby umożliwić nam kontakt telefoniczny bądź mailowy w celu umówienia

      wizyty u lekarza stomatologa, przełożenia lub zmiany terminu, a także

      realizowania świadczeń stomatologicznych.


      LECZENIE

      Mogą Państwo w dowolnym momencie podjąć leczenie dziecka

      bezpłatnie w wybranym gabinecie stomatologii dziecięcej Corten Dental

      Kids, gdzie Państwa dziecko ma prawo do nieograniczonej liczby wizyt oraz

      świadczeń dostępnych w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia.


      Opiekę stomatologiczną sprawuje lekarz dentysta i higienistka stomatologiczna

      Opiekę stomatologiczną nad uczniami będzie sprawować wykwalifikowany

      lekarz dentysta we współpracy z higienistką stomatologiczną.

      Państwa dziecko może korzystać z nielimitowanych bezpłatnych usług

      Stomatologicznych


      Dedykowany gabinet stomatologii dziecięcej dla uczniów Państwa szkoły to

      Trzemiętowo 2, 86-014 Sicienko


      Godziny otwarcia:

      poniedziałek – piątek 08:00 – 16:00

      Jesteśmy dostępni dla Rodziców i dzieci chcących skorzystać z bezpłatnej

      opieki stomatologicznej również w innych centrach stomatologicznych Corten Dental.


      Pozostałe informacje do  pobrania:

      1. pismo_do_Rodzicow_-_zasady_realizacji_opieki_stomatologicznej_-_Trzemietowo.pdf

      2. pismo_przewodnie_do_Rodzicow_-_Trzemietowo.pdf

      3. proces_obslugi_Pacjenta_profilaktyki_stomatologicznej.pdf     • Rozstrzygnięcie konkursu

      Konkurs na najbardziej kreatywną postać z książki, filmu, muzyki rozstrzygnięty!

      I miejsce Zuzanna Janczak kl. 8A

      II miejsce Amelia Pluta kl. 1 oraz Klaudia Górak kl. 4

      III miejsce Hanna Urbaniak kl. 2b, Valentina Bussani kl. 6, Klaudia Hinc kl. 3B

      Wyróżnieni: Franciszek Baran kl 2A, Bartosz Skąpski kl. 1, Maja Jóźwiak kl. 4

      Serdecznie gratulujemy kreatywności!

     • Pierwszy koncert rodzinny chóru Most the Music za nami!

      W sobotę, 10 grudnia, odbył się w naszej szkole pierwszy z trzech zaplanowanych w tym roku szkolnym koncertów rodzinnych chóru "Most the Music". Wykonawcami przygotowanego repertuaru były dzieci uczęszczające na zajęcia chóralne w ramach projektu opracowanego przez Fundację "Most the Most", przy artystycznej i merytorycznej koordynacji Adama Sztaby.

      Cały koncert utrzymany był w klimacie zimowo-świątecznym, a wykonywane utwory nawiązywały do zimy nie tylko w odsłonie bożonarodzeniowej, lecz również poprzez odniesienia do trudnych i bolesnych wydarzeń w historii Polski, w których zima odgrywała rolę niezmiernie istotną...

      W tym ważnym dla społeczności lokalnej wydarzeniu wzięli udział licznie zgromadzeni goście, m.in. Koordynator ds. Projektów Społecznych Fundacji "Most the Most", Pani Anna Wojtaszek, Wójt Gminy Sicienko, Pan Piotr Chudzyński, Wicewójt Gminy Sicienko, Pan Karol Czerkawski, Przewodniczący Rady Gminy Sicienko, Pan Arkadiusz Szczepaniak, Dyrektor Gminnego Centrum Kultury i Biblioteki w Sicienku, Pani Magdalena Stężewska, Prezes Stowarzyszenia Inicjatyw Lokalnych "Dobry Start" w Kruszynie, Pan Radosław Migdalski, Proboszcz Parafii św. Kazimierza Królewicza w Kruszynie, ksiądz Piotr Jakubowski, a także Radni Gminy Sicienko oraz rodziny samych wykonawców!

      Młodzi wykonawcy, śpiewając pod kierunkiem Michaliny Łukaszewskiej, wykonali wszystkie utwory, zarówno w partiach solowych, jak i zespołowych, na bardzo wysokim poziomie, co spotkało się z niezmiernie gorącym przyjęciem. Piosenki zaprezentowane przez chór zachwyciły bowiem zgromadzoną publiczność, która nie kryła słów uznania po koncercie. Łzy wzruszenia i dreszcze emocji towarzyszyły wielu widzom. 

      Warto dodać, że o rodzinnym charakterze koncertu świadczyła nie tylko obecność rodzin wykonawców, lecz również fakt, że utwory bożonarodzeniowe - poza związanymi z chórem Agnieszką Żarnowską i Jakubem Stachowiczem - akompaniowali rodzice: Anna Daszkiewicz i Dawid Petrycyn. Jeden utwór wykonała na pianinie uczennica klasy VI i chórzystka, Łucja Będzińska! 

      Bardzo się cieszymy, że projekt "Most the Music" pozwala rozkwitnąć muzyce wśród kilku pokoleń mieszkańców Kruszyna i okolicy! Z niecierpliwością oczekujemy kolejnych koncertów młodych artystów.

      --

      Fotorelacja - Radosław Migdalski

       

     • Spotkanie z podróżnikiem Marcinem Obałek

      Zapraszamy 15 grudnia o godzinie 18.00 do Szkoły Podstawowej w Kruszynie na spotkanie z podróżnikiem Marcinem Obałek- podróżującego przez świat traktorem Ursus.

      Marcin jak wielu Polaków zaangażował się, jako wolontariusz w pomoc dla Ukrainy. Podróżnik opowie o swoich podróżach, ale i o wyjazdach humanitarnych na Ukrainę.

      W trakcie spotkania połączymy się online ze sztabem pomocowym na Ukrainie by powiedzieli jak wszystko wygląda z ich strony.

      Zachęcamy do zabrania ze sobą na spotkanie świec, które zostaną dostarczone Ukraińcom na tereny objęte wojną i odciętych od prądu.

      Zapraszamy do włącznie się w akcje zbiórki komputerów- szczegóły na plakatach.

 • Herb Polski
  • Kontakt

   • Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego
   • sekretariat@spkruszyn.edu.pl
   • tel 52 3815 106
   • Kruszyn, ul. Szkolna 6 86-014 Sicienko Poland
   • Nr konta szkoły: BS O/Sicienko 67 8142 1046 0000 0778 2000 0001
   • Nr konta Rady Rodziców: BS O/Sicienko 25814200070110664430000001
   • NIP 554 23 47 464
   • Inspektor Ochrony Danych Arnold Paszta, arnold.partner@gmail.com
   • anna.nowicka@spkruszyn.edu.pl