• Mikołajki w przedszkolu

      Wizyta Świętego Mikołaja w naszym przedszkolu to jeden z najbardziej oczekiwanych przez dzieci dzień w roku. 5 grudnia wreszcie nadszedł ten dzień. Dzieci ze wszystkich grup przedszkolnych z niecierpliwością wyczekiwały wizyty Białobrodego. Czas oczekiwania umiliły wszystkim tańce, piosenki oraz wesołe zabawy w kole. Oprócz worka pełnego prezentów, Św. Mikołaj przywiózł ze sobą dużo uśmiechu. Zdjęcia zrobione z Mikołajem, będą wspaniałą pamiątką tego spotkania. Dzień ten na długo pozostanie w pamięci wszystkich przedszkolaków. 

     • Pasowanie na przedszkolaków

      Grupa przedszkolna żabki

      2 grudnia odbyło się ważne wydarzenie dla każdego małego przedszkolaka.

      Tego dnia pani dyrektor Małgorzata Wojnowska pasowała dzieci z grupy przedszkolnej Żabki na przedszkolaka.

      Dzieci zaprezentowały rodzicom i gościom swój program artystyczny a na koniec zjadły pyszny tort żabkowy.

      Fot. Iwona Migdalska

     • Sportowa klasa

      W naszej szkole zakończył się pilotażowy program "Sportowa Klasa".

      Uczniowie brali udział w zajęciach sprawdzająco-doskonalących, które odbywały się w grupie przedszkolnej - zerówka.

      W trakcie zajęć dzieci wykonywały zestawy prostych, ale wymiernych ćwiczeń przygotowujących do testów sprawnościowych do klas sportowych, w tym m.in. udoskonalających szybkość, gibkość, skoczność, wytrzymałość i zwinność.

      "Sportowa Klasa" to program autorstwa Fundacji Aktywnego Rozwoju założonej m.in. przez wybitną sportsmenkę Magdalenę Fularczyk-Kozłowską i telewizyjnego dziennikarza sportowego Huberta Malinowskiego.

      Dzieci na zakończenie projektu otrzymały pamiątkowe medale, statuetki oraz certyfikaty.

     • Warsztaty animacji poklatkowej cd..

      Stoarzyszenie Dobry Start Zaprasza

      Zapraszamy w dniach 3-4 grudnia oraz 10-11 grudnia od godziny 10.00 na kolejne warsztaty. Tym razem będziemy tworzyć film w technologii animacji poklatkowej.

      Zajęcia poprowadzą specjaliści ze Studia Animacji 25FRAMES.

      http://25frames.pl/

      Zapraszamy dzieci z rodzicami, dziadkami do wspólnej twórczej pracy.

     • Fotorelacja z piątkowego koncertu

      W zeszły piątek, 18 listopada 2022 r., miało miejsce w naszej szkole niezapomniane wydarzenie: byliśmy świadkami i uczestnikami niezwykłego i wspaniałego koncertu fortepianowego w wykonaniu niesamowicie utalentowanej pianistki, Julii Kociuban.

      Ta młoda artystka regularnie występuje w najbardziej znanych salach koncertowych Europy, Ameryki i Azji. Jest zapraszana na najbardziej prestiżowe festiwale muzyczne na świecie. Koncertuje z towarzyszeniem uznanych orkiestr kameralnych i symfonicznych, współpracuje z wieloma cenionymi dyrygentami. Jej debiutancka płyta “Schumann, Chopin, Bacewicz” została uznana przez krytyków za jeden z najciekawszych pianistycznych debiutów fonograficznych w ostatnich latach, a jej nagranie II Sonaty fortepianowej Grażyny Bacewicz jest określane jako najwspanialsza rejestracja tego utworu na świecie. W 2022 roku ukazał się drugi solowy album pianistki “Polish Polonaises”. Wykonywane przez nią polonezy – a tych usłyszeliśmy aż pięć - są określane jako delikatne, lekkie i frywolne. Każdy, kto je usłyszał, mógł się przekonać, że nasz polski taniec narodowy to nie tylko stateczność i powaga, ale również zabawa, lekkość i swoboda.

      To cudowne, że mogliśmy w naszej szkole gościć tak niezwykłą pianistkę oraz osoby jej towarzyszące, przede wszystkim pana Marcina Gorajskiego z Narodowego Instytutu Muzyki i Tańca, dzięki któremu ten koncert odbył się w naszej szkole. Wspaniale było móc ponownie spotkać się z przedstawicielkami Fundacji “Most the Most”, bo należy dodać, że muzyczna i duchowa uczta, której byliśmy świadkami, została ofiarowana społeczności lokalnej jako podziękowanie za wszystkie głosy, których mieszkańcy naszej okolicy udzielili w zeszłym roku, głosując na naszą szkołę. To dzięki tak licznie oddanym głosom kruszyńska szkoła wygrała w konkursie “Nasz zabytek” i otrzymała milion złotych na renowację budynku.

      Z całego serca dziękujemy zatem wszystkim, którzy przyczynili się do sukcesu naszej szkoły. Składamy również podziękowania Fundacji, Narodowemu Instytutowi Muzyki i Tańca oraz Gminie Sicienko – bez Was nie działyby się w Kruszynie tak niesamowite wydarzenia!

      Fotografie wykonał Radosław Migdalski

     • Zebrania z wychowawcami

      klasa          data               godzina          

      1                24.11               17.00

      2a              24.11               17.00

      2b              24.11               17.00

      3a              17.11               17.00

      3b              23.11               16.00

      4                24.11               17.30

      5                24.11               18.00

      6                23.11               17.00

      7                23.11               16.30

      8a              23.11               17.00

      8b              23.11               17.00

     • Śpiewamy hymn dla Niepodległej!

      Wzorem lat ubiegłych nasza szkoła przystąpiła do akcji "Szkoła do hymnu!". O godzinie 11:00 cała społeczność szkolna zebrała się w sali gimnastycznej, by o 11:11 zaśpiewać cztery zwrotki "Mazurka Dąbrowskiego" dla naszej Ojczyzny. Do wykonania hymnu przystąpili: uczniowie wszystkich klas szkolnych, wychowankowie każdej grupy przedszkolnej, dyrekcja, nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi, a także przybyły do szkoły Przewodniczący Gminy Sicienko, pan Arkadiusz Szczepaniak. Wydarzenie było rejestrowane i prezentowane jako relacja na żywo na szkolnym Facebooku.

      Cieszymy się, że "Mazurek Dąbrowskiego", który zabrzmiał w naszej szkole, nie tylko świadczył o ogromnych pokładach energii wykonawców, ale przede wszystkim był dowodem miłości do ojczystej ziemi.

     • Obchody Narodowego Święta Niepodległości

      9 listopada odbył się w naszej szkole apel z okazji zbliżającego się Święta Niepodległości. O godzinie 10:00 zebraliśmy się w sali gimnastycznej, gdzie zgromadzona publiczność mogła obejrzeć przygotowany na tę uroczystość program artystyczny. 

      W trakcie wystąpienia zaprezentowała się grupa baletowa z "Tańcem z parasolką", miał także miejsce premierowy występ chóru działającego w naszej szkole w ramach programu "Most the Music", któremu patronuje Fundacja Most the Most. 

      W trakcie apelu miało również miejsce bardzo ważne wydarzenie - pasowanie na ucznia klasy pierwszej. Najmłodsi uczniowie pięknie wykonali przygotowany przez siebie program nawiązujący tematyką do obchodów Święta Niepodległości. 

      Zaprezentowany repertuar spotkał się z uznaniem uczniów, nauczycieli oraz licznie przybyłych rodziców.

     • Konkursy kuratoryjne

      Z ogromną radością pragniemy poinformować, że etap szkolny przedmiotowych konkursów kuratoryjnych w naszej szkole zakończył się w miniony piątek 28. października z bardzo dobrym wynikiem. Mamy mnóstwo powodów do dumy i radości na tym poziomie, ponieważ w gronie uczniów przystępujących do konkursów są osoby z klas 7 i 8a, które zakwalifikowały się do kolejnego rejonowego etapu.

      Oto oni:

      Nadia Gniadek kl.7 - historia i biologia,

      Tymoteusz Będziński kl.8a - fizyka, język angielski, matematyka,

      Zofia Król kl. 8a - język polski,  

      Ariadna Żarnowska kl.8a- język niemiecki,  

      Mikołaj Groblica kl. 8a - fizyka,  Jan Goździk kl.8a - matematyka.

      Trzymamy mocno kciuki za kolejne sukcesy, ale najpierw mocno dopingujemy w nauce i wytrwałych przygotowaniach w poszerzaniu wiedzy ponadpodstawowej z zakresu danego przedmiotu.

    • Roboty w ruch!
     • Roboty w ruch!

      #LaboratoriaPrzyszłości Październik

      Nasi uczniowie zaprzyjaźnili się z Genibotami. Za pomocą specjalnych zakodowanych kart programowali zadania dla robotów, które wykonywały polecenia na matach do kodowania. Ponadto dzieci kreatywnie na kartkach tworzyły ścieżki z przeszkodami dla robotów. Miło było słyszeć jak uczniowie stwierdzili, że nie mogą doczekać się kolejnych lekcji z robotami.

 • Herb Polski
  • Kontakt

   • Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego
   • sekretariat@spkruszyn.edu.pl
   • tel 52 3815 106
   • Kruszyn, ul. Szkolna 6 86-014 Sicienko Poland
   • Nr konta szkoły: BS O/Sicienko 67 8142 1046 0000 0778 2000 0001
   • Nr konta Rady Rodziców: BS O/Sicienko 25814200070110664430000001
   • NIP 554 23 47 464
   • Inspektor Ochrony Danych Arnold Paszta, arnold.partner@gmail.com
   • anna.nowicka@spkruszyn.edu.pl