• I Szachowy Charytatywny Turniej Miast

            We  wtorek 19 kwietnia w Kujawsko – Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim odbył się I Szachowy Charytatywny Turniej Miast. Patronat sprawował minister Łukasz Schreiber oraz Wojewoda Kujawsko – pomorski Mikołaj Bogdanowicz z okazji 676. urodzin Bydgoszczy. W turnieju uczestniczyły zespoły z miejscowości regionu. Środki zebrane z wpisowego od gmin i miast woj. kujawsko - pomorskiego to 37 tys. 250 zł, które zostały przekazane Centrum Opieki Perinatalnej Hospicjum Świętego Łazarza w Bydgoszczy.

            Gminę Sicienko w kilkugodzinnych zmaganiach szachowych reprezentowali uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego  w Kruszynie w składzie: Bruno Oźmiński kl.4, Mikołaj Groblica kl. 7a, Jan Goździk kl. 7a, Franciszek Najdowski kl. 8b oraz Przewodniczący Rady gminy Sicienko p. Arkadiusz Szczepaniak.

            Finalnie Gmina Sicienko zajęła 4 miejsce. Serdecznie gratulujemy!

             

          • Reprezentacja szkoły w parafii w Wielki Czwartek

            W Wielki Czwartek tradycyjnie reprezentacja naszej szkoły bierze udział we Mszy świętej, w czasie której wspomina się ustanowienie sakramentu Eucharystii oraz Kapłaństwa. W tym roku pojawiliśmy się po dwuletniej przerwie związanej z pandemią. Przedstawicielki społeczności szkolnej wręczyły księdzu proboszczowi kwiaty oraz złożyły mu życzenia: cierpliwości, wytrwałości oraz wyrozumiałości na wyboistej drodze posługi kapłańskiej, celebrując tym samym Dzień Kapłana przypadający na pierwszy dzień Triduum Paschalnego.

          • Nagrody w Międzypowiatowym Festiwalu Piosenki Świątecznej w Języku Obcym "Nastrój się na święta" rozdane!

            W grudniu zeszłego roku nauczyciele działający w Nauczycielskim Klubie Języków Obcych pod patronatem KPCEN w Bydgoszczy ogłosili rozpoczęcie festiwalu bożonarodzeniowego. Zorganizowanie przedsięwzięcia i doprowadzenie go do końca nie było łatwym zadaniem, gdyż co chwilę pojawiały się nowe wyzwania i epidemiologiczne, i wynikające z organizacji prac szkół, i... wiele można by opowiadać! 

            Udało się jednak i wydarzenie zostało doprowadzone do wielkiego finału, który odbył się wczoraj po południu, 13 kwietnia w siedzibie KPCEN w Bydgoszczy, gdzie zwycięzcy uczniowie odebrali atrakcyjne nagrody za reprezentowanie swoich szkół w zmaganiach festiwalowych. Z naszej szkoły wpłynęło aż pięć zgłoszeń.  Były to:

            "Feliz Navidad" - w wykonaniu klasy V,

            "Eine Muh, Eine Mäh" - w wykonaniu klas VII i VIII,

            "Szedryk" - w wykonaniu Sofii Besediny z klasy V,

            "Stille Nacht" - w wykonaniu Ariadny Żarnowskiej z klasy VIIa,

            "I'm A Little Snowman" - w wykonaniu Witolda Żarnowskiego z klasy IIIa.

            Wszystkie piosenki nagrane przez solistów zostały nagrodzone! Witek otrzymał pierwszą nagrodę w kategorii I - IV, Sonia zajęła III miejsce w kategorii V - VIII, a Ariadna - wyróżnienie w tej samej kategorii. Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy i zapraszamy do obejrzenia wszystkich nagrań naszych uczniów! Teraz,  gdy rozdano nagrody, możemy oficjalnie przedstawić  światu pracę tak wielu uczniów naszej szkoły! A że przed Wielkanocą... cóż, liczy się klimat świąt!!!

          • Kiermasz

            Tegoroczna akcja kiermaszowa zakończona. Na wsparcie Zosi Cetnarowskiej oraz Ukrainy udało się zebrać 3032 zł. Smaczne słodkości cieszyły się ogromną popularnością, natomiast lemoniada jak to stwierdził jeden z uczniów  "była tak pyszna, że powinna być codziennie" :) Bardzo dziękujemy darczyńcom!

        • Uwaga ! Ruszyły zapisy na kółko szachowe
          • Uwaga ! Ruszyły zapisy na kółko szachowe

            Zajęcia kółka szachowego odbywać się będą po lekcjach. Dzień i godziny zostaną ustalone po zakończeniu przyjmowania zgłoszeń. Zajęcia są bezpłatne. Zgłoszenia przyjmują wychowawcy klas lub pedagog szkolny do 06.04.2022roku.

            „Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni” Paul Morphy

            Szachy odgrywają istotną rolę w nabywaniu i kształtowaniu wielu umiejętności wykorzystywanych przez człowieka w ciągu całego życia. Wprowadzenie nauki gry w szachy w młodszym wieku szkolnym wpływa wszechstronnie na rozwój uczniów. Dzieci uczące się grać w szachy dostrzegają w nich przede wszystkim rozrywkę, nie zdając sobie sprawy, że bawiąc się „drewnianym wojskiem”, uczą się i doskonalą swoje umysły. Grając w szachy, musimy przestrzegać pewnych określonych zasad i reguł. Każdy szachista musi więc wykazać się zdyscyplinowaniem, ale i wyobraźnią. Biorąc pod uwagę powyższe, można określić, w jakich płaszczyznach szachy wpływają na rozwój psychiczny i intelektualny dziecka. . Gra w szachy doskonali pamięć , uwagę rozwija zdolność koncentracji i logicznego myślenia. Sprawdzają się doskonale jako alternatywne spędzanie wolnego czasu.                                                                                                                                                                Fundacja „Zagrajmy razem” prowadzi zajęcia pokazowe, kółka szachowe, organizuje turnieje i obozy sportowe. Fundacja realizuje projekty , ”Szachy-rozwój i aktywny wypoczynek”, „Sport łączy pokolenia”, ”Polubić szachy zostań mistrzem”-pod patronatem Wojewody Kujawsko-Pomorskiego –Mikołaja Bogdanowicza,Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego-Piotra Całbeckiego, Wojewódzkiego Szkolnego Związku Sportowego, Kuratora Oświaty-Marka Gralika. Więcej informacji pod numerem tel.506913301 i Facebooku – Polubić szachy.

          • Rekolekcje

            Informujemy, że w dniach 28, 29 i 30 marca 2022 r. odbędą się tegoroczne rekolekcje wielkopostne zgodnie z harmonogramem przedstawionym poniżej:

             

            28 marca, poniedziałek:

            Klasy 1 – 3                          9:00 – 10:30, nauki rekolekcyjne w kościele parafialnym w Kruszynie

            Klasy 4 – 6                          8:30 – 10:00, nauki rekolekcyjne online na MS Teams

            Klasy 7 – 8                          8:30 – 10:00, nauki rekolekcyjne online na MS Teams

             

            29 marca, wtorek:

            Klasy 1 – 3                          8:30 – 10:00, nauki rekolekcyjne online na MS Teams

            Klasy 4 – 6                          9:00 – 10:30, nauki rekolekcyjne w kościele parafialnym w Kruszynie

            Klasy 7 – 8                          8:30 – 10:00, nauki rekolekcyjne online na MS Teams

             

            30 marca, środa:

            Klasy 1 – 3                          8:30 – 10:00, nauki rekolekcyjne online na MS Teams

            Klasy 4 – 6                          8:30 – 10:00, nauki rekolekcyjne online na MS Teams

            Klasy 7 – 8                          9:00 – 10:30, nauki rekolekcyjne w kościele parafialnym w Kruszynie

             

            W czasie rekolekcji dowóz do szkoły odbywa się według następującego porządku:

            rano – zgodnie z obowiązującym rozkładem dowozów,

            po rekolekcjach – pierwszy odwóz ok. 10:30, drugi o godzinie 13:00.

             

            W okresie rekolekcji nie będzie zajęć dydaktycznych, szkoła zapewnia natomiast zajęcia opiekuńczo-wychowawcze w świetlicy szkolnej, pracującej według zwykłego planu.

             

            W dniu rekolekcji w kościele parafialnym uczniowie mieszkający w Kruszynie mogą iść na nauki bezpośrednio z domu, bez konieczności przychodzenia do szkoły.

        • Dzień bez plecaka
          • Dzień bez plecaka

            Uczniowie naszej szkoły dziś wyjątkowo uczcili koniec tygodnia. Wyjątkowo, ponieważ przyszli do szkoły bez plecaka, a w zamian przynieśli książki w rozmaitych przedmiotach.  Samorząd Uczniowski z tego tytułu urządził konkurs na najciekaszą rzecz i z każdej klasy wyróżnił jedną osobę. Trzeba przyznać, że jury miało niezły dylemat bo poziom był bardzo wysoki :) Brawo za zaangażowanie i dobrą zabawę!

            Uczniowie wyróżnieni:

            1a - Wiktoria (kolorowe wiadro)

            1b - Borys (walizka dinozaur)

            2a - Krystian (opakowanie do rakietek tenisowych)

            2b - Kacper (słoik)

            3a - Oliwia (pojemnik na listy)

            4 - Antek (sejf)

            5 - Łucja (głowa lego)

            6 - Patryk (krata do napojów butelkowych)

            7a - Igor (garnek)

            7b - Zosia (opakowanie po kapsułkach Vizir)

            8a - Wiktoria (pachołek drogowy)

            8b - Olek (wózek transportowy)

          • Nagroda Ministra Sportu

            Mamy przyjemność pochwalić się sukcesem nauczyciela naszej szkoły, pana Miłosza Miękczyńskiego, który otrzymał brązową odznakę Ministra Sportu „Za Zasługi dla Sportu”.

            Nagrody wręczane były przez pana Marka Gralika, kuratora oświaty  wyróżnionym zawodnikom, trenerom oraz działaczom z terenu gminy Sicienko podczas Gali Sportu Powiatu Bydgoskiego, która odbyła się 11.03.2022 r .

            Pan Miłosz Miękczyński został doceniony za liczne sukcesy w prowadzeniu drużyn szkolnych w piłce ręcznej, siatkowej oraz nożnej dziewcząt i chłopców na szczeblu wojewódzkim, a także wieloletnie reprezentowanie gminy Sicienko w Igrzyskach LZS (Ludowych Zespołów Sportowych) w piłce nożnej, siatkowej oraz siatkówce plażowej. Ponadto wyróżniono jego wielkokrotne udziały i zdobyte medale w biegach na 5, 10, i 21 km na terenie Polski. Pan Miłosz jest również współzałożycielem oraz wieloletnim zawodnikiem drużyny Lupus Team, która zdobywała liczne sukcesy na turniejach w terenie województwa.

             

            Na gali obecna była Pani dyrektor SP w Kruszynie, radna  Powiatu Bydgoskiego, pani Małgorzata Wojnowska.

        • Sukces uczniów naszej szkoły w konkursach przedmiotowych Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty
          • Sukces uczniów naszej szkoły w konkursach przedmiotowych Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty

            W pierwszej połowie marca odbyły się wojewódzkie etapy konkursów przedmiotowych Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty, w których brało udział aż pięcioro uczniów naszej szkoły! Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy: każdy z nich wyszedł jako zwycięzca!

            Poniżej przedstawiamy uzyskane przez nich wyniki oraz prezentujemy zdobyte tytuły:

            • Szymon Woźniak (klasa VIIIb), przygotowywany przez panią Jolantę Gapińską – zdobył 92% punktów i uzyskał tytuł laureata konkursu przedmiotowego z geografii,
            • Nadia Gniadek (klasa VI), przygotowywana przez panią Małgorzatę Wojnowską – zdobyła 86% punktów i uzyskała tytuł finalisty konkursu przedmiotowego z historii; to najmłodsza finalistka w naszej szkole,
            • Leonard Bukowiecki (klasa VIIa), przygotowywany przez panią Agnieszkę Żarnowską – zdobył 86% punktów i uzyskał tytuł finalisty konkursu przedmiotowego z języka angielskiego,
            • Tymoteusz Będziński (klasa VIIa), przygotowywany przez panią Agnieszkę Żarnowską – zdobył 81% punktów i uzyskał tytuł finalisty konkursu przedmiotowego z języka angielskiego,
            • Natalia Milewska (klasa VIIIa), przygotowywana przez panią Agnieszkę Żarnowską – zdobyła 77,5% punktów i uzyskała tytuł finalisty konkursu przedmiotowego z języka polskiego.

             

            Wszystkim zwycięzcom, nauczycielom przygotowującym uczniów oraz rodzicom serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów w nadchodzącym czasie!

        • 1 marca Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych
          • 1 marca Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

            Żołnierze wyklęci, żołnierze niezłomni, działacze polskiego podziemia oraz podziemia antykomunistycznego zgodnie z przekazem władz komunistycznych skazani na wieczne zapomnienie.

            Zgodnie z ustawą podpisaną przez prezydenta Bronisława Komorowskiego 1 marca ustanowiono Narodowym Dniem Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Od tego czasu w wielu miejscach w Polsce odbywają się uroczystości upamiętniające „wyklętych”.

            W Szkole Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego również upamiętniono działaczy podziemia antykomunistycznego. Naszą szkołę odwiedzili znamienici goście:

            Wiceprezes Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej Okręgu Bydgoskiego Józef Żernicki,

            dr inż. Romuald Rajs, syn kpt. Romualda Rajsa ps.” Bury”,

            oraz harcerze 5 Bydgoskiej Drużyny Harcerskiej „NIEZŁOMNI” im. Danuty Siedzikówny „Inki”.

            Zaproszeni goście przybliżyli naszej młodzieży historię „żołnierzy wyklętych”. Pan prezes Żernicki przedstawił historię żołnierzy z naszego regionu oraz pokazał uczniom dokumentację prac badawczych. Dr inż. Rajs przedstawił bardzo osobistą, opartą na faktach, historię swojego ojca  kpt. Romualda Rajsa „Burego”,  a młodzież z 5 Bydgoskiej Drużyny Harcerskiej im Danuty Siedzikówny „ Inki”, przybliżyła nam historię swojej patronki.

            Zarówno dla uczniów, jak i dla pracowników szkoły była to niezapomniana lekcja historii.

        • Sukces w karate!
          • Sukces w karate!

            6 marca odbyły się 21 Mistrzostwa Central Europe Open Karate WKF - Grand Prix Pomorza i Kujaw w Artego Arenie w Bydgoszczy. Uczeń naszej szkoły Maksymilian Sołtysiak startowal w kategoriach: Kata indywidualne białe i żółte pasy chłopcy 7 lat i młodsi oraz Kumite indywidualne Białe i żółte pasy chłopcy 7 lat i młodsi +25kg. W obu kategoriach Maks wywalczył 3 miejsca na podium. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

          • Pomoc dla Ukrainy- aktualne potrzeby

            Bardzo gorąco dziękujemy za dotychczasową pomoc, za wielkie serce i nieprzebraną dobroć, za to, że jesteśmy RAZEM Z UKRAINĄ!

            Na bieżąco uaktualniamy informacje dotyczące potrzeb dotkniętych tą okrutną wojną obywateli ukraińskich. Przekazujemy je poniżej:

            - z ubrań: bielizna (majtki, skarpety, rajstopy), odzież termiczna, 

            - lekarstwa (przeciwbólowe, przeciwzapalne, na gardło, wzmacniające odporność),

            - środki opatrunkowe (bandaże, plastry, octenisept),

            - mleko modyfikowane dla niemowląt, 

            - jedzenie w słoiczkach dla niemowląt i małych dzieci, 

            - pieluchy i chusteczki wilgotne dla niemowląt, 

            - podpaski,

            - pasty i szczoteczki do zębów. 

            Dziękujemy za każdą okazaną pomoc!

            Jesteśmy RAZEM!

        • Apel Jedności z Ukrainą!
          • Apel Jedności z Ukrainą!

            28 lutego br. cała nasza szkolna społeczność uczestniczyła w wyjątkowym apelu - "Apelu Jedności z Ukrainą", który przybliżył naszym dzieciom aktualną niezwykle trudną tematykę wojny w Ukrainie. Uczniowie usłyszeli od Pani Dyrektor historyczne wyjaśnienie toczącego się konfliktu zbrojnego.

            Przygotowana prezentacja zapoznała uczniów z wiadomościami dotyczącymi naszych wschdnich sąsiadów - ich symboli narodowych, położenia na  mapie i najważniejszych wiadomości o Ukrainie.

            W wielkim skupieniu i przejęciu wysłuchaliśmy modlitwy ukraińskiej a także rozumiejąc powagę sytuacji modliliśmy się o pokój solidaryzując z Ukrainą. Uroczystość wspierali także harcerze, którzy z wymownymi plakatami milcząc wypowiedzieli to co obecnie krzyczą nasze serca. Nie chcemy wojny! Solidarnie z Ukrainą! Ukraino Jesteśmy z Wami!

            Wszyscy jesteśmy zatroskani koszmarem wojny i wiemy jak ważna jest teraz nasza pomoc dla ludzi uciekających przed wojną do naszego kraju oraz wsparcie  dla Ukrainy, która broni się.

            "Nie ma drogi  do pokoju. To pokój jest drogą"  /Martin Luther King/

          • Dzień Jedności z Ukrainą

            W poniedziałek, 28 lutego, nasza szkoła organizuje Dzień Jedności z Ukrainą.

            Uczniowie klas ósmych i klasy piątej przygotują niebiesko-żółte flagi, które będą rozdawać do przypięcia na ubraniu.

            O godzinie 10.00 odbędzie się krótki apel, w czasie którego wysłuchamy hymnu Ukrainy i uczcimy chwilą ciszy tych, którzy zginęli i tych, którzy cierpią...

          • Razem dla Ukrainy

            Szkoła Podstawowa w Kruszynie, OSP Kruszyn, KGW Kruszyn, II Drużyna Harcerska Szarych Szeregów, Stowarzyszenie "Dobry Start" w Kruszynie, Sołectwa Kruszyn, Pawłówek i Zielonczyn ogłaszają, iż w dniach 28 lutego - 6 marca 2022 r. będzie miała miejsce zbiórka darów dla obywateli Ukrainy.

            Potrzebne są:

            - pieluchy, chusteczki dla niemowląt, środki czystości dla niemowląt i małych dzieci, mleko modyfikowane, gotowe posiłki dla niemowląt w słoiczkach, zabawki,

            - środki higieny osobistej, np. szampony czy mydło,

            - ręczniki,

            - koce, poduszki, śpiwory,

            - środki opatrunkowe,

            - lekarstwa przeciwbólowe i przeciwzapalne,

            - żywność o wydłużonej dacie ważności do bezpośredniego spożycia (puszki, konserwy),

            - ubrania.

            Dary można przynosić do Szkoły Podstawowej w Kruszynie (w godzinach 8.00 - 14.00) oraz do OSP Kruszyn (w godzinach 14.00 - 19.00).

            W sobotę i niedzielę (5 - 6 marca) harcerze będą przeprowadzać zbiórkę darów w sklepach.

            Informujemy, że młodzież szkolna będzie również zbierać datki pieniężne, które zostaną przekazane do Caritas Polska na zakup innych niezbędnych produktów.

            Z góry dziękujemy za wsparcie!

            Bądźmy razem!

    • Kontakt

      • Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego
      • tel 52 3815 106
      • Kruszyn, ul. Szkolna 6 86-014 Sicienko Poland
      • Nr konta szkoły: BS O/Sicienko 67 8142 1046 0000 0778 2000 0001
      • Nr konta Rady Rodziców: Bank Pekao 25 1240 3493 1111 0011 3221 3157
      • NIP 554 23 47 464
      • Inspektor Ochrony Danych Arnold Paszta, arnold.partner@gmail.com
      • Administrator strony: anna.nowicka@spkruszyn.edu.pl
  • Nasze media społecznościowe