• Nabór do DANCE ACADEMY
     • Nabór do DANCE ACADEMY

      Studio Tańca DANCE ACADEMY Bydgoszcz zaprasza na zajęcia taneczne DANCE MIX, które będą odbywały się na terenie naszego przedszkola i naszej szkoły.

      Trwa nabór!!!

      Koszt miesięczny zajęć wynosi 30 zł (4 spotkania x 30 min).

      Zajęcia będzie prowadził dyplomowany instruktor tańca p.Marta Myślińska – tancerka najwyższej mistrzowskiej międzynarodowej klasy tanecznej.

      Jeśli chcesz zapisać dziecko wypełnij formularz zgłoszeniowy na stronie:

      https://taniec-bydgoszcz.pl/zapisz-sie/

      wybierając rodzaj Kursu: DANCE MIX KRUSZYN

      … i oczekuj na kontakt ze strony recepcji szkoły tańca z informacją o dacie i godzinie pierwszych pokazowych zajęć!!!

      Rodzicu jeśli potrzebujesz więcej informacji zachęcamy do kontaktu pod numerem telefonu 697 94 96 96!!!

     • Apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej

      Uroczysta akademia już za nami. Apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej został przygotowany przez p. Kamilę Tomaszewską oraz uczniów klasy II a, pod czujnym okiem wychowawcy Iwony Masiak. Drugoklasiści zaprezentowali wiersze oraz piosenkę dla nauczycieli, a uczennica klasy IV Maja Woropaj umiliła spotkanie pokazem tańca współczesnego, który jest jej ogromną pasją. Tego dnia odbyło się rozstrzygnięcie dwóch konkursów. Pierwszy polegał na rozpoznaniu na zdjęciach z lat młodości pracowników szkoły, drugi na przyznaniu nauczycielom tytułu "Osobowość roku" w sześciu kategoriach."Mistrzami spostrzegawczości" zostali Lena Łoś, Szymon Woźniak, Oliwia Lis oraz Zuzanna Kolerska, Lena Janowska i Ariadna Żarnowska. Oba konkursy wzbudziły wiele emocji, zarówno wśród pracowników szkoły jak i uczniów. Podczas apelu Pani Dyrektor Małgorzata Wojnowska wręczyła nagrody dyrektora pracownikom szkoły.

    • Nagrody z okazji Dnia Edukacji Narodowej dla nauczycieli i pracowników naszej szkoły
     • Nagrody z okazji Dnia Edukacji Narodowej dla nauczycieli i pracowników naszej szkoły

      W Dniu Edukacji Narodowej pragniemy podzielić się niezwykle radosną wiadomością.  Dyrektor naszej szkoły Pani Małgorzata Wojnowska w uznaniu osiągnięć dydaktycznych, wychowawczych i opiekuńczych, a także za wyjątkowe zasługi na rzecz rozwoju szkoły i dbałości o wysoki poziom nauczania kruszyńskiej podstawówki otrzymała Nagrodę Ministra Edukacji i Nauki.

      Nagroda Pani Dyrektor cieszy tym bardziej, że w całym województwie kujawsko-pomorskim Minister Edukacji i Nauki przyznał tylko 25 takich nagród. Jest to jedyne takie wyróżnienie w naszej gminie i powiecie bydgoskim!

      Nagroda zostanie wręczona Pani Dyrektor w dniu 15 października w czasie wojewódzkiej uroczystości z okazji Dnia Edukacji Narodowej, która odbędzie się w Auli Auditorium Novum Politechniki Bydgoskiej im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich w Bydgoszczy.

      To  wielki zaszczyt dla całej naszej szkolnej społeczności!

      Z okazji Dnia Edukacji Narodowej nagrodę Wójta Gminy Sicienko otrzymała Pani Iwona Masiak - nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej, wychowawca klasy II a. Nagroda została wręczona przez Wójta Gminy Sicienko w czasie uroczystego spotkania w dniu 13 października w Sicienku.

      Dyrektor szkoły przyznał swoje nagrody następującym pracownikom:

      Pracownicy obsługi:

      Bałdowska Bogumiła

      Draus Andrzej

      Kolerska Mariola

      Kwaśniewska Iwona

      Nauczyciele:

      Mazurkierwicz-Szewc Izabela

      Nowicka Anna

      Pastor  Alina

      Pater Kamil

      Żak Elżbieta

      Żarnowska Agnieszka

      Serdecznie gratulujemy wszystkim nagrodzonym i życzymy dalszych sukcesów!

    • Konkurs KULINARNA FLAGA II
     • Konkurs KULINARNA FLAGA II

      Serdecznie zapraszam uczniów  klas I - VIII naszej szkoły do udziału w konkursie „ Kulinarna flaga II”

      Wykorzystując warzywa, owoce, przyprawy ......i inne produkty do jedzenia stwórz flagę wybranego państwa świata. Wykonaj zdjęcie  flagi i wyślij  na podany niżej adres wpisując autora pracy i nazwę państwa, którego flaga została wykonana .Zapoznaj się z położeniem wybranego państwa na mapie świata.

       

      Prace proszę przesłać do 22 października 2021 roku, jolantagapinska@wp.pl

       

      Na zwycięzców czekają nagrody.

      Wszystkim uczestnikom konkursu życzę smacznych i zdrowych posiłków oraz ciekawości w poznawaniu świata.

       

      Jolanta Gapińska

       

       

     • Wycieczka szkolna w Bieszczady

      W dniach 28 września - 2 października 2021r. odbyła się wycieczka szkolna w Bieszczady dla 45 uczniów kl. 4-8. Uczestnicy wycieczki mieli okazję spędzić czas w pięknych okolicznościach przyrody oraz uczestniczyć w najciekawszych bieszczadzkich atrakcjach: zobaczyli ruiny zamku Sobień nad rzeką San, jeździli drezynami rowerowymi w Uhercach Mineralnych, spacerowali po największej tamie w Polsce oraz pływali statkiem po Jeziorze Solińskim i przejechali się Bieszczadzką Kolejką Leśną na trasie Majdan - Balnica – Majdan. Ważnym punktem szkolnej wycieczki była wizyta w Komańczy i odwiedzenie Klasztoru Sióstr Nazaretanek, w którym uczniowie poznali historię internowania szkolnego patrona Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Będąc w górach uczestnicy wycieczki pod kierunkiem bieszczadzkiego przewodnika weszli na najwyższy szczyt polskich Bieszczad - Tarnicę (1346 m n.p.m) oraz Szerokim Wierchem zeszli do Ustrzyk Górnych. Nocując w Sanoku zwiedzili także tamtejszy zamek oraz podziwiali ciekawą kolekcję obrazów Zdzisława Beksińskiego, a także brali udział w spływie pontonowym na rzece San. Po trudach zdobywania gór oraz korzystania z bieszczadzkich atrakcji uczniowie regenerowali siły podczas „Wieczoru z pizzą” oraz bawiąc się przy wspólnych tańcach integracyjnych. Była to bardzo atrakcyjna i niezapomniana wycieczka podczas której uczniowie poznali Bieszczady i mimo, iż program wycieczki był bardzo napięty, to radość naszych uczniów rekompensowała zmęczenie i potwierdzała, że "Wielkie rzeczy się dzieją kiedy się spotykają ludzie z górami".

     • Uroczysty apel z okazji beatyfikacji Patrona naszej szkoły

      13 września odbył się w naszej szkole uroczysty apel z okazji beatyfikacji Patrona naszej szkoły, Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Wyniesienie Prymasa Tysiąclecia miało miejsce zaledwie dzień wcześniej, a cała społeczność szkolna kruszyńskiej podstawówki uczciła to doniosłe wydarzenie już w poniedziałek.

      Apel miał formę montażu teatralno-muzycznego i został przygotowany przez panią Martę Stachowicz oraz grupę teatralną 13+, pod kierunkiem opiekunów: pani Agnieszki Żarnowskiej oraz pana Jakuba Stachowicza. W przedstawieniu podkreślono wyjątkową rolę Matki Bożej w życiu Kardynała: prowadziła go Ona po zawiłych ścieżkach jego życia i to Jej nasz Patron powierzał się w każdej trudnej sytuacji. W celu zaakcentowania tego oddania, pani Marta, pan Jakub oraz Natalia Milewska, Zuzanna Olszewska i Ariadna Żarnowska śpiewali pieśni o tematyce maryjnej.

      Biografia Stefana Wyszyńskiego została natomiast zaprezentowana w teatralnej odsłonie, w formie teatru cieni. W rolę Kardynała wcielił się Mikołaj Groblica, który gestem i ruchem odzwierciedlił duchowość Prymasa.

      W przygotowanym apelu zwrócono szczególną uwagę na testament błogosławionego Kardynała Stefana Wyszyńskiego, który jest aktualny, niezależnie od wyznawanej religii czy uznawanego światopoglądu, a został przez niego zebrany w 10 zasadach krucjaty miłości.

      Po przedstawieniu pani Marta i pani Agnieszka przeczytały wiersz „Dwie Madonny”, nawiązujący do biografii naszego patrona. Utwór ten pochodzi ze zbiorku poezji świętokrzyskiej poetki, Katarzyny Jasztal. Autorka, wiedząc o tym, że nasza szkoła nosi imię Kardynała Stefana Wyszyńskiego, przekazała nam swoje dzieła, byśmy mogli jeszcze lepiej poznawać osobę naszego Patrona.

      Zgromadzona publiczność przyjęła spektakl gorącymi brawami, Pani Dyrektor zaś dziękowała występującym za wzruszające widowisko.

    • Festyn „Szczepimy się z KGW” przy naszej szkole
     • Festyn „Szczepimy się z KGW” przy naszej szkole

      W piątek, 10 września, odbył się przy naszej szkole festyn, którego organizatorem było Koło Gospodyń Wiejskich z Kruszyna. W ramach imprezy dorośli i młodzież mogli zaszczepić się przeciw COVID-19 w mobilnym punkcie szczepień. Całe wydarzenie cieszyło się ogromnym powodzeniem, co nie dziwi, gdy weźmie się pod uwagę liczne atrakcje przygotowane przez kruszyńskie KGW, które zaprosiło do współpracy liczne grupy oraz osoby prywatne działające nie tylko na terenie Gminy Sicienko, ale również poza nią! Warto podkreślić, że w organizację wydarzenia bardzo czynnie zaangażowali się nauczyciele naszej szkoły.

      Na gości czekało stoisko z pysznymi domowymi wyrobami proponowanymi przez KGW. Chociaż wspaniałe potrawy znikały w szybkim tempie, nigdy nie brakowało smakowitego jedzenia, które pojawiało się na stołach równie prędko! Wielbiciele grilla z ochotą udawali się do stoiska obsługiwanego przez kruszyńskie OSP, gdzie mogli rozkoszować się tradycyjną kiełbaską.

      Powodzeniem cieszyły się także rękodzielnictwo, a także niesamowita wystawa fotografii pana Adama Niedźwiedzkiego prezentująca historię Kruszyna i zmiany, jakie w nim zachodziły, w ciągu minionych dziesięcioleci.

      Młodsi czerpali niewątpliwą frajdę z rozgrywek piłkarskich, organizowanych przez panią Joannę Mazur-Najdowską i pana Miłosza Miękczyńskiego, chętnie brali również udział w grach i zabawach przygotowanych przez panie: Alinę Bogusławską, Alinę Pastor, Sylwię Bulak, Iwonę Masiak i Marcelę Jesionowską. Długie kolejki ustawiały się do stoiska, gdzie pani Agnieszka Michalska i Izabela Mazurkiewicz-Szewc malowały twarze, a także do miejsca, gdzie były zaplatane kolorowe warkoczyki.

      Niewątpliwym sukcesem było zaproszenie czworonogów na ten radosny festyn: przybyły psy policyjne wraz ze swoimi opiekunami, alpaki pod opieką pani Beaty Błaszkowskiej ze Stacji Alpaki w Kruszyńcu i konie, prowadzone przez pana Jakuba Stachowicza, wspieranego przez panią Jolantę Gapińską oraz tegoroczną absolwentkę naszej szkoły, Magdalenę Borzyszkowską.

      Wielbiciele starych aut mogli sprawdzić, ile osób naprawdę pomieści się w słynnym na cały świat maluchu (do wyboru były aż trzy), mieli również okazję sprawdzić, jak wygląda wnętrze UAZ-a. Te atrakcje zapewnił sołtys sołectwa Kruszyn, pan Jan Marcinkowski.

      Całość wydarzenia była dokumentowana fotograficznie, a w roli reporterów wystąpiły uczennice klasy VIIIb, Oliwia Lis i Maja Masłowska. Za prowadzenie imprezy była natomiast odpowiedzialna ich wychowawczyni, pani Agnieszka Żarnowska.

      Festyn został zakończony w wyjątkowy sposób: na plenerowej scenie zagrał dla uczestników zespół rockowy Many’hand z Gniezna! Przy muzyce zebrani bawili się nawet po zachodzie słońca!

    • Podziękowanie
     • Podziękowanie

      Dyrektor szkoły oraz Nauczyciele przedszkola składają serdeczne podziękowania :

      Annie Wojtko-Cetnarowskiej, Markowi Cetnarowskiemu, Annie i Tomaszowi Cemka, Annie i Rafałowi Jareckim, Iwonie i Maciejowi Wankiewicz, Sławomirowi Mantaj oraz Dominice Woropaj za stworzenie „Kuchni Błotnej” na przedszkolnym placu zabaw . A także rodzicom z gr. „Motylki” za zakup naczyń i doniczek do w/w kuchni.

      Dziękujemy za sprawienie radości dzieciom oraz stworzenie możliwości do kreatywnej zabawy.

      Przedszkolaki bardzo chętnie korzystają z kuchenki, „gotując” coraz smaczniejsze „potrawy”!

      DZIĘKUJEMY!

     • Ćwiczenia terenowe w leśnictwie Kruszyn

      W dniach 6 - 9 września, klasy 4 - 8 wyruszyły na pieszą wycieczkę do Zielonczyna na ćwiczenia terenowe prowadzone przez pana leśniczego Zbigniewa Sikorę. Uczniowie na miejscu mieli okazję przyswoić wiadomości związane z pracą leśniczego. Pan Zbyszek przeprowadził grupy po ścieżce edukacyjnej i jednocześnie opowiadał o otaczających leśnictwo rezerwatach, drzewostanach, ochronie ptaków i zwierząt. Uczniowie byli bardzo zainteresowani oraz zadawali bardzo dużo pytań. Na końcu ścieżki przywiatała całą grupę bardzo towarzyska Lena - locha mieszkająca obok leśniczówki. Na koniec ćwiczeń w terenie czekało już przygotowane wcześniej przez gospodarza ognisko, na którym upiekliśmy kiełbaski. Poza fantastyczną atmosferą dopisywała piękna pogoda. Bardzo dziękujemy panu leśniczemu za bardzo owocną dawkę wiedzy w ślicznych okolicznościach przyrody.

    • Zebrania z rodzicami
     • Zebrania z rodzicami

      W tym tygodniu odbędą się zebrania z rodzicami według poniższych informacji:

       

      klasa 1a czwartek 09.09 godz 17.00 sala 32

      klasa 1b czwartek 9.09 godz 17.00 sala 4

      klasa 2a  środa 8.09, godz. 17.00, sala 11

      klasa 2b czwartek 9.09 godz. 17.00 sala 1

      klasa 3a czwartek 9.09, godz 17.00

      klasa 3b czwartek 9.09 godz 17.00 sala 5

      klasa 4 czwartek 9.09 godz. 18.00 sala 7

      klasa 5 czwartek 9.09 17.00 sala 10

      klasa 6  czwartek 16.09 godz. 17.15 sala 13

      klasa 7a środa 8.09 17.00 sala 6

      klasa 7b środa 8.09 17.00 sala 12

      klasa 8a  czwartek 9.09 godz. 16.30

      klasa 8b czwartek 9.09, godz 18.00, sala 2

       

      Przedszkole:

      Grupa "Żabki" (4-5 lat) wtorek  7.09 godzina 17.00 sala 31

      Grupa "Motyli" (5-6 lat) czwartek 9.09 godzina 16.30 sala 28

     • II Bieg Rodzinny „Bez przeszkód”

      W sobotę, 4 września, odbył się w Kruszynie II Bieg Rodzinny „Bez przeszkód” organizowany przez Stowarzyszenie Inicjatyw Lokalnych „Dobry Start” w Kruszynie, wspierane przez KGW i OSP z Kruszyna oraz harcerzy z II Drużyny Szarych Szeregów. Impreza charytatywna, z której dochód przeznaczony był na stworzenie ogrodu sensorycznego przy naszej szkole, rozpoczynała się i kończyła na terenie kruszyńskiej podstawówki. Zaangażowali się w nią również nasi nauczyciele: pani Iwona Masiak, pani Agnieszka Michalska, pani Agnieszka Żarnowska oraz pan Kamil Pater. Nie należy zapominać o pani dyrektor, Małgorzacie Wojnowskiej, pani Kamili Tomaszewskiej i pani Sylwii Bulak, które stanęły na starcie z ponad stu innymi uczestnikami i dotarły do mety w pięknym stylu!

      Wydarzenie cieszyło się dużym powodzeniem, uczestnikom dopisywały humory, a całość zakończyła się niezwykle kolorową i wesołą bitwą na proszek holi, rozgrywającą się na placu przed szkołą!

     • Szkolny akcent na gminnych dożynkach w Sicienku

      Gminne dożynki w Sicienku to corocznie ważne wydarzenie dla naszej okolicy, gdy mieszkańcy dziękują za zebrane plony, prezentują wieńce i kosze dożynkowe, a także bawią się w czasie rodzinnego festynu pełnego atrakcji zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. W tym roku nasza szkoła mogła poszczycić się drobnym kruszyńskim akcentem. Uczennice klasy VIIIa wystąpiły bowiem w kujawskich stronach ludowych i najpierw wręczały kotyliony osobom wybierającym się do sicieńskiego kościoła na dziękczynną Mszę św., a następnie dołączyły do korowodu dożynkowego, którym – razem z przedstawicielkami zaprzyjaźnionego z naszą szkołą Koła Gospodyń Wiejskich w Kruszynie – przeszły na miejsce gminnego świętowania dożynek.

      Cieszymy się, że nasza szkoła mogła wesprzeć organizatorów i jesteśmy dumni z naszych młodych Kujawianek!

     • Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2021/ 2022 w Kruszynie

      1 września 2021 r. uroczyście rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2021/ 2022. Towarzyszyli nam licznie zebrani goście, wśród których znaleźli się: sołtys sołectwa Kruszyn, pan Jan Marcinkowski, sołtys sołectwa Zielonczyn, pani Violetta Badziągowska, sołtys sołectwa Pawłówek, pan Grzegorz Jarzembski, przewodnicząca Rady Rodziców, pani Anna Wojtko-Cetnarowska, przewodnicząca KGW w Kruszynie, pani Jolanta Grygiel, prezes Stowarzyszenia „Dobry Start” w Kruszynie, pan Radosław Migdalski oraz proboszcz parafii pw. św. Kazimierza Królewicza w Kruszynie, ks. Piotr Jakubowski. Było nam niezmiernie miło, że dotarli do nas również wójt gminy Sicienko, pan Piotr Chudzyński oraz kierownik Referatu Oświaty, Kultury i Sportu, pani Anna Rudniak.

      Tegoroczny rok szkolny został rozpoczęty niezwykle uroczyście: w czasie apelu tradycyjnie pojawił się poczet sztandarowy naszej szkoły, odśpiewaliśmy hymn państwowy oraz hymn naszej szkoły, a także uczciliśmy minutą ciszy poległych w II wojnie światowej nauczycieli, żołnierzy i mieszkańców z naszej gminy. Ponadto uczniowie z grupy teatralnej 13+ zaprezentowali krótkie etiudy pantomimiczno-muzyczne, nawiązujące do września 1939 roku, gdy najpierw od zachodu zostaliśmy zaatakowani przez hitlerowską III Rzeszę, a potem od wschodu – przez komunistyczny Związek Radziecki. Obrazy przygotowane przez młodych aktorów spotkały się z bardzo emocjonalnym odbiorem publiczności.

      Całość wydarzenia została zaprezentowana w Radiu PiK, którego dziennikarze towarzyszyli nam w tym uroczystym dniu.

    • ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2021/2022
     • ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2021/2022

      Szanowni Rodzice, drodzy Uczniowie, 

       

      uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022 w Szkole Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Kruszynie odbędzie się 1 września 2021 r. o godzinie 8:20.

       

      Rozpoczęcie roku szkolnego obejmować będzie:

      • spotkania uczniów klas I – III z wychowawcami w salach lekcyjnych. Do szkoły wchodzą tylko uczniowie (wyjątek stanowi klasa pierwsza: każdemu dziecku może towarzyszyć jeden rodzic),
      • spotkanie na sali gimnastycznej  dla uczniów  klas IV-VIII . Po zakończeniu części oficjalnej uczniowie z wychowawcami przejdą do sal lekcyjnych, których przydział przedstawiony jest poniżej:

       

      klasa I a - sala nr 32 (przedszkole)

      klasa I b - sala nr 4

      klasa II a - sala nr 11

      klasa II b - sala nr 1

      klasa III a - sala nr 14

      klasa III b - sala nr 5

      klasa IV - sala nr 7

      klasa V - sala nr 10

      klasa VI  - sala nr 13

      klasa VII a - sala nr 6

      klasa VII b - sala nr 12

      klasa VIII  a - sala nr 14 a

      klasa VIII  b - sala nr 2

       

      Wychowanków przedszkola zapraszamy na zajęcia w środę 1 września 2021 r.

      Przedszkole czynne w godz. 6:30 – 16:30.

       

      Przywóz: (autobusy zatrzymują się tylko na przystankach autobusowych)

      Dąbrówka  Las 7:45,

      Pawłówek - lewa str. 7:50,

      Pawłówek - prawa str. 8:05

      Zielonczyn -  kl. V - VIII 8:05,

      Zielonczyn  -  kl.  O – IV 8:15

       

      Około godziny 9:30 przewidujemy zakończenie spotkań. W szkole tego dnia będzie czynna świetlica.

      Odwóz: klasy I - VIII  9:30, przedszkole 13:15

       

      W TROSCE O BEZPIECZNY POWRÓT UCZNIÓW DO SZKOŁY prosimy o przestrzeganie zasad reżimu sanitarnego zgodnie z następującymi wytycznymi:

      • zachowanie dystansu społecznego w każdej przestrzeni szkoły min. 1,5 m (także podczas przychodzenia i wychodzenia ze szkoły),
      • obowiązkowa dezynfekcja rąk i założenie maseczek przed wejściem do szkoły.
 • Herb Polski
  • Kontakt

   • Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego
   • sekretariat@spkruszyn.edu.pl
   • tel 52 3815 106
   • Kruszyn, ul. Szkolna 6 86-014 Sicienko Poland
   • Nr konta szkoły: BS O/Sicienko 67 8142 1046 0000 0778 2000 0001
   • Nr konta Rady Rodziców: BS O/Sicienko 25814200070110664430000001
   • NIP 554 23 47 464
   • Inspektor Ochrony Danych Arnold Paszta, arnold.partner@gmail.com
   • anna.nowicka@spkruszyn.edu.pl