• Apel sukcesów
     • Apel sukcesów

      W dniu 14 stycznia 2022 roku o godzinie 11.15 w sali gimnastycznej odbędzie się APEL SUKCESÓW, na którym uczniowie klas 4 – 8 zostaną wyróżnieni za osiągnięcia w I semestrze.

    • Międzynarodowy Konkurs Matematyczny ''Kangur'' 2022
     • Międzynarodowy Konkurs Matematyczny ''Kangur'' 2022

      Zapraszamy uczniów naszej szkoły do udziału w XXXI edycji Międzynarodowego Konkursu Kangur Matematyczny

      • Konkurs odbędzie się 17 marca 2022 roku.
      • Zgłoszenia do udziału oraz wpłaty (12 zł): do 4 II 2022 roku (klasy IV – VIII u nauczycieli matematyki, klasy II – III u wychowawców).

      Głównym organizatorem konkursu w Polsce jest Towarzystwo Upowszechniania Wiedzy i Nauk Matematycznych w Toruniu.

      Celem konkursu jest propagowanie kultury matematycznej w jak najszerszych kręgach uczniów szkół wszystkich typów.

      Konkurs ma charakter jednorazowego testu.  Na rozwiązanie zadań przeznaczone jest 75 minut.

      W naszej szkole konkurs będzie przeprowadzany w czterech kategoriach:
      Żaczek – klasy 2 szkół podstawowych
      Maluch – klasy 3 i 4 szkół podstawowych
      Beniamin – klasy 5 i 6 szkół podstawowych
      Kadet – klasy 7 i 8 szkół podstawowych

      W konkursie przyznaje się następujące tytuły:
      a) laureat
      b) wynik bardzo dobry
      c) wyróżnienie
      Nagrody dla laureatów, nagrody za wynik bardzo dobry i nagrody za wyróżnienie przyznaje Komitet Regionalny.
      Każdy uczeń zgłoszony do konkursu otrzymuje nagrodę uczestnictwa (zabawka logiczna Zaplątany Kangurek). Nagrodę tę przekazuje uczniowi Szkolny Koordynator Konkursu w dniu zawodów. Zapraszamy naszych uczniów do udziału w konkursie.

      Oświadczenie dostępne jest w poniższym linku:

      https://www.kangur-mat.pl/dokumenty/rodo/zgoda_uczestnika_konkursu.pdf

      Regulamin konkursu dostępny jest w poniższym linku:

      https://www.kangur-mat.pl/dokumenty/regulamin.pdf

       

     • Wyniki z ogólnopolskiego konkursu matematycznego Leon

      Gratulacje dla naszych uczestników za zdobycie bardzo wysokich miejsc!

      Mikołaj Komorowski  II miejsce,

      Krystian Bulak IV miejsce, 

      Leon Woropaj V miejsce.

      Wyniki wszystkich uczestników w poniższej tabeli

      O konkursie

      Konkurs przedmiotowy Leon z matematyki skierowany jest do uczniów szkół podstawowych - klasy I - VIII. Jego celem jest sprawdzenie umiejętności ścisłych uczniów oraz zachęcenie do rozwijania pasji matematycznych i samodzielności, odkrywania ukrytych talentów oraz rozwinięcia nawyku twórczego i logicznego myślenia. Ogólnopolski konkurs matematyczny jest sposobem na rozbudzenie motywacji do rozwoju zdolności ścisłych oraz sposobem na czerpanie radości z odkrywania tajników królowej nauk. Dodatkowo pozwala wyłonić małych geniuszy w tej dziedzinie. Z kolei nagrody mają ich zachęcać do rozwijania swoich umiejętności. Ciekawe zadania i łamigłówki konkursowe dostosowane są do norm programowych poszczególnych klas podstawowych. Olimpiada matematyczna dla szkół podstawowych ma formę testu z zadaniami otwartymi i zamkniętymi, w których jest jedna lub kilka prawidłowych odpowiedzi.

     • Artystka z naszej szkoły na deskach Opery Nova!

      Miło nam poinformować, iż, uczennica naszej szkoły Maja Woropaj z klasy czwartej rozwija swoją pasję artystyczną i doskonali swój warsztat taneczny pod okiem najlepszych pedagogów baletu ze Studia Baletowego przy Operze Nova w Bydgoszczy.  

              Ciężka praca i determinacja w doskonaleniu trudnej i wymagającej dziedziny sztuki, jaką jest taniec klasyczny w sezonie artystycznym 2020/ 2021 pozwoliły Mai wystąpić w dwóch spektaklach na deskach Opery Nova.

       W spektaklu „Dziadek do Orzechów” miała okazję zaprezentować się w roli Hiszpana, który za każdym razem w występuje w pierwszej obsadzie. W sztuce „Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków” wcieliła się w postać nadwornego pazia niosącego tren tytułowej Śnieżki.

               W Nowym Roku będziemy mogli zobaczyć Maję w czołowych sztukach wystawianych na deskach Opery Nova. Pamiętamy, że Mai pasja do tańca rozkwitła w murach naszej szkoły gdzie pod okiem Pani Jolanty Nawrotek kręciła swoje pierwsze piruety.

      Gratulujemy sukcesów i życzymy dalszej determinacji w dążeniu do spełniania marzeń.

     • Niezwykły konkursowy urodzaj – konkursy przedmiotowe Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty

      Rok szkolny 2021/ 2022 to dla Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Kruszynie czas niezwykle obfity, jeśli weźmie się pod uwagę uczniów startujących i kwalifikujących się do kolejnych etapów konkursów przedmiotowych Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty!

       

      W etapie rejonowym wzięło udział aż dziewięcioro uczniów, zmagających się z pytaniami w zakresie:

      • języka angielskiego: Tymoteusz Będziński (klasa VIIa), Leonard Bukowiecki (klasa VIIa), Miłosz Baranowicz (klasa VIIIa), Oliwia Lis (klasa VIIIb),
      • języka polskiego: Natalia Milewska (klasa VIIIa),
      • geografii: Szymon Woźniak (klasa VIIIb),
      • historii: Nadia Gniadek (klasa VI), Wiktoria Janowska (klasa VIIIa),
      • chemii: Wiktoria Jankowska (klasa VIIIa).

       

      Wszyscy uczniowie startujący w tym etapie uzyskali wysokie wyniki, natomiast do etapu wojewódzkiego, który odbędzie się w marcu, zakwalifikowały się następujące osoby:

      • z języka angielskiego: Tymoteusz Będziński (klasa VIIa) i Leonard Bukowiecki (klasa VIIa),
      • z języka polskiego: Natalia Milewska (klasa VIIIa),
      • z geografii: Szymon Woźniak (klasa VIIIb),
      • z historii: Nadia Gniadek (klasa VI).

       

      Serdecznie gratulujemy wszystkim uczniom dotychczasowych sukcesów i życzymy zdobywania kolejnych laurów w Nowym Roku!

     • Mistrz nurkowania w naszej szkole!

      Jest nam niezmiernie miło, że mamy ucznia, który rozwija nietypową pasję, a na dodatek osiąga w niej najwyższe wyniki. Janek - z klasy siódmej trenuje nurkowanie w klubie Aqua-Aga w Toruniu. Na ostatnich zawodach, które odbyły się w Opolu nasz płetwonurek wywalczył piersze miejsce! Zawody polegały na wykonywaniu różnych czynności pod wodą. Liczyła się szybkość, sprawność i refleks! Serdecznie gratulujemy i życzymy wielu sukcesów w tej dziedzinie.

     • List Ministra Zdrowia oraz Ministra Edukacji i Nauki

       Szanowni Państwo, Drodzy Rodzice i Opiekunowie

       

      w ostatnich dniach Europejska Agencja Leków (EMA) zarekomendowała szczepienia dzieci w wieku 5-11 lat przeciw COVID-19. Podstawą rekomendacji były szczegółowe wyniki badań klinicznych, które przedstawił producent szczepionki – konsorcjum Pfizer/Biontech. Są to udowodnione dane naukowe świadczące o skuteczności i bezpieczeństwie stosowania szczepionki wśród najmłodszych. Polska dzięki swojemu przedstawicielowi w Europejskiej Agencji Leków (jest nim prezes Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych) miała bieżący dostęp do wszelkich informacji, na bazie których podejmowane były decyzje o dopuszczeniu szczepień dzieci w grupie wiekowej 5-11 lat.

      Rekomendacja Europejskiej Agencji Leków uruchamia na terenie Unii Europejskiej dystrybucję szczepionek przeznaczonych dla dzieci. W Polsce spodziewamy się pierwszych dostaw już w połowie grudnia. Oznacza to, że jeszcze przed Świętami Bożego Narodzenia będziemy mogli rozpocząć szczepienia dzieci w wieku 5-11 lat. Chcemy do tego czasu przekazać Państwu – Rodzicom i Opiekunom – jak najwięcej sprawdzonych i rzetelnych informacji, które pomogą podjąć w pełni świadomą decyzję dotyczącą ewentualnego zaszczepienia swojego dziecka.

      Od początku epidemii w Polsce koronawirusem zakaziło się blisko 28,5 tys. dzieci w wieku od 0 do 10 lat i blisko 35 tys. dzieci i młodzieży między 11. a 20. rokiem życia. Tylko w ciągu dwóch tygodni listopada do szpitali z ciężkim przebiegiem choroby trafiło blisko 500 dzieci. Ich średni wiek to jedynie 6 lat. Jednocześnie szczepienie przeciw COVID-19 przyjęło dotychczas ponad 1,6 mln dzieci i młodzieży w wieku 12-17 lat. Niepożądane odczyny po szczepieniu wystąpiły jedynie u 0,02 proc. z nich i w przeważającym stopniu miały one łagodny przebieg. Dane te pokazują, że na 1,6 mln zaszczepionych dzieci jedynie 320 z nich doświadczyło łagodnych odczynów niepożądanych. To znacznie mniejsza grupa niż ta, która tylko w ciągu dwóch tygodni listopada trafiła z powodu COVID-19 do szpitala.

      W badaniu klinicznym prowadzonym przez konsorcjum Pfizer/Biontech wzięło udział blisko 2,3 tys. dzieci w 94 ośrodkach na świecie. Z przedstawionych efektów badań wynika, że w grupie szczepionych dzieci w wieku 5-11 lat wystąpiło tylko jedno cięższe działanie niepożądane. Była to gorączka w wysokości 39,7℃. Poza tym – podobnie jak w przypadku innych szczepień – pojawiły się ból w miejscu podania szczepionki, zaczerwienienie, zmęczenie czy ból głowy. Co istotne objawy te bardzo szybko i samoistnie ustępowały. Warto również zwrócić szczególną uwagę na skuteczność szczepionki u dzieci. Okazuje się, że jest ona wyższa niż u dorosłych i wynosi aż 90,7 proc.

      Szanowni Państwo, mamy nadzieję, że przekazane przez nas informacje pomogą świadomie zdecydować w sprawie szczepienia dzieci. Chcemy podkreślić, że szczepionki to nie tylko skuteczna ochrona, ale także szansa na kontynuowanie nauki stacjonarnej przez cały rok szkolny. Zaszczepiony uczeń czy przedszkolak nie trafia na 10-dniową kwarantannę, gdy w klasie lub grupie pojawia się przypadek zachorowania na COVID-19.  

      Zachęcamy Państwa do kontaktu z pracownikami Ministerstwa Zdrowia i Głównego Inspektora Sanitarnego w przypadku dodatkowych pytań lub wątpliwości. Więcej informacji na temat szczepień przeciw COVID-19 można znaleźć także w mediach społecznościowych tych instytucji, na stronie internetowej https://www.gov.pl/web/szczepimysie, na profilu #SzczepimySię, a także pod numerem infolinii 989.

       

       

                  Z wyrazami szacunku

       

       

      Przemysław Czarnek

      MINISTER EDUKACJI I NAUKI

       

      Adam Niedzielski

      MINISTER ZDROWIA

       

     • Informacja o wynikach postępowania z wyboru Wykonawcy zamówienia

      Dostawa do szkoły 4 szt. zestawów pomocy dydaktycznych do terapii psychoneurologicznej dla uczniów z zaburzeniami uwagi i koncentracji (w tym: ADHD – Attention Deficit Hyperactivity  Disorder,  ADD  –  Attention  Deficit  Disorder),  z niepełnosprawnością  intelektualną  oraz  dla uczniów z zaburzeniami procesów uczenia się, w tym z dysleksją, dyskalkulią dla potrzeb realizacji Rządowego programu „Aktywna Tablica

      z dnia 30 listopada 2021 r.

      W odpowiedzi na zaproszenie do złożenia oferty cenowej na realizację zadania:  

      Dostawa do szkoły 4 szt. zestawów pomocy dydaktycznych do terapii psychoneurologicznej dla uczniów z zaburzeniami uwagi i koncentracji (w tym: ADHD – Attention Deficit Hyperactivity  Disorder,  ADD  –  Attention  Deficit  Disorder),  z niepełnosprawnością  intelektualną  oraz  dla uczniów z zaburzeniami procesów uczenia się, w tym z dysleksją, dyskalkulią dla potrzeb realizacji Rządowego programu „Aktywna Tablica”

      wpłynęły 2 oferty:

      1. Oferta firmy:  KTK-Tech Sp. z o.o. Sp.k., 03-231 Warszawa, ul. Odlewnicza 7  na łączną  kwotę brutto 44 257,86 zł.
      2. Oferta firmy:  Technika Multimedialna, ul. Kraszewskiego 4/46, 87-100 Toruń, na łączną  kwotę brutto 43 749,87zł.

      Zamawiający dokonał oceny ważnych ofert na podstawie następujących kryteriów:

      Cena – 100%.

      W związku z powyższym dokonano wyboru Wykonawcy.

      Ofertę z najniższą ceną  złożyła firma Technika Multimedialna, ul. Kraszewskiego 4/46, 87-100 Toruń, na łączną  kwotę brutto 43 749,87zł.

       

      Zamawiający – Szkoła Podstawowa im. Kardynała Wyszyńskiego w Kruszynie zleci wybranemu Wykonawcy zamówienia na realizację zadania W odpowiedzi na zaproszenie do złożenia oferty cenowej na realizację zadania:  

      Dostawa do szkoły 4 szt. zestawów pomocy dydaktycznych do terapii psychoneurologicznej dla uczniów z zaburzeniami uwagi i koncentracji (w tym: ADHD – Attention Deficit Hyperactivity  Disorder,  ADD  –  Attention  Deficit  Disorder),  z niepełnosprawnością  intelektualną  oraz  dla uczniów z zaburzeniami procesów uczenia się, w tym z dysleksją, dyskalkulią dla potrzeb realizacji Rządowego programu „Aktywna Tablica”.

    • UWAGA MAMY REALNĄ SZANSĘ NA ZWYCIĘSTWO!
     • UWAGA MAMY REALNĄ SZANSĘ NA ZWYCIĘSTWO!

      PROSIMY ZGŁOŚ SZKOŁĘ ORAZ POPROŚ ZNAJOMYCH O POMOC!

      Zabytek z twojego województwa ma szansę na milion złotych! Rusza konkurs „Nasz Zabytek” Fundacji Most the Most.

      Udział w konkursie – krok po kroku

      W konkursie może wziąć udział każdy (osoba fizyczna), kto chce zrobić coś dobrego dla lokalnej społeczności i regionu. Jak to zrobić?

      Nabór zgłoszeń 29 października – 26 listopada 2021 r.

      • Zrób zdjęcie zabytku. Zdjęcie szkoły do pobrania -> Szkola.jpg
      • Wypełnij i prześlij elektroniczny formularz zgłoszeniowy tutaj: Zgłoszenie

      informacje do uzupełnienia w zgłoszeniu: Kruszyn ul. Szkolna 6, gm. Sicienko, 86-014, budynek szkoły, Tak - budynek wł. publicznej, właściciel - Gmina Sicienko,

      Więcej informacji na stronie: https://mostthemost.pl/nasz-zabytek/

     • Spotkania z rodzicami

      Drodzy Rodzice! W związku z sytuacją epidemiologiczną, zebrania z rodzicami odbędą się w różnych formach według poniższego harmonogramu. Prosimy pamiętać o maseczkach i dezynfekcji rąk.

       

      PRZEDSZKOLE

      grupa Żabki    25.11 godz. 17.00

      grupa Motylki  22.11 godz. 17.00

       

      SZKOŁA

      klasa          termin                               sala

      2a              30.11 godz. 17.00             11

      2b              23.11 godz. 15 - 17          gabinet pedagoga

      3a              23.11 godz. 15 - 17           33

      3b              18.11 godz. 17.00             5

      4                25.11 godz. 18.00             7

      5

      6

      7a             24.11 godz. 16 - 17.30       9

      7b             30.11 godz. 17.00              12

      8a             29.11 godz. 16.30              34

      8b             25.11 godz. 17.00              2

    • Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa
     • Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

      Nasza szkoła otrzymała wsparcie finansowe z programu Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0.

      Jest to program uchwalony na lata 2021-2025 przez Radę Ministrów w celu poprawy stanu czytelnictwa w Polsce poprzez wzmacnianie roli bibliotek publicznych, szkolnych i pedagogicznych jako lokalnych ośrodków życia społecznego, stanowiących centrum dostępu do kultury i wiedzy.

     • III Bieg Kardynalski

      aDnia 9.11.2021 nasi uczniowie reprezentowali naszą szkołę w sztafecie oraz w teście wiedzy o Kardynale Stefanie Wyszyńskim. Reprezentacja wspólnym siłami zajęła II miejsce. Skład reprezentacji: Nadia Gniadek, Zuzanna Kolerska, Lena Krause, Antek Fogt, Liwia Pisula, Leon Kaźnica

      Gratulujemy!!!

 • Herb Polski
  • Kontakt

   • Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego
   • sekretariat@spkruszyn.edu.pl
   • tel 52 3815 106
   • Kruszyn, ul. Szkolna 6 86-014 Sicienko Poland
   • Nr konta szkoły: BS O/Sicienko 67 8142 1046 0000 0778 2000 0001
   • Nr konta Rady Rodziców: BS O/Sicienko 25814200070110664430000001
   • NIP 554 23 47 464
   • Inspektor Ochrony Danych Arnold Paszta, arnold.partner@gmail.com
   • anna.nowicka@spkruszyn.edu.pl