• Planetarium nieba północnego

      W naszej szkole odbędą się seanse:

      dla klas I - V oraz 0  Podróż przez układ słoneczny lub Statek kosmiczny planeta Ziemia

      dla klas IV - VIII Od gwiezdnego pyłu do planet lub Gwiazdy i planety

      dla klas VI - VIII Wszechświat wokół nas

      Wychowawcy proszeni są o podanie chętnych ze swoich klas na udział w seansie do środy 26.10 do p. Jolanty Gapińskiej

      koszt uczestnika 15 zł / 45 minut

    • Warsztaty z Adamem Sztabą w naszej szkole
     • Warsztaty z Adamem Sztabą w naszej szkole

      Doczekaliśmy się! 18 października do naszej szkoły przybył niezwykły gość, pan Adam Sztaba, dyrektor artystyczny i merytoryczny programu Most the Music, w ramach którego uczniowie naszej podstawówki biorą udział w zajęciach chóru. Panu Adamowi towarzyszyły przedstawicielki Fundacji Most the Most, będącej inicjatorem podejmowanych działań umuzykalniających. Przybyłych gości powitali Wójt Gminy Sicienko, Pan Piotr Chudzyński oraz Dyrektor SP Kruszyn, Pani Małgorzata Wojnowska. W spotkaniu wzięli również udział rodzice chórzystów oraz nauczyciele.

      Wszyscy uczestnicy wydarzenia byli bardzo podekscytowani, jednak największe emocje towarzyszyły samym dzieciom, już od rana wyczekującym przybycia gości i pragnącym pokazać swoją dotychczasową pracę jak najlepiej.

      Udało się! Uczniowie zaprezentowali trzy utwory, nad którymi pracowali do tej pory (tytułów celowo nie zdradzamy, gdyż piosenki wybrzmią już niebawem przed publicznością szkolną i lokalną) i pokazali, jak bardzo im zależy na śpiewaniu i jaką radość daje im muzyka.

      Gdy opadły emocje związane z prezentacją muzyczną, nastąpiło to, co najbardziej wyczekiwane: warsztaty z Adamem Sztabą! Chórzyści z ogromnym zaangażowaniem brali udział w ćwiczeniach prowadzonych przez naszego wybitnego gościa, chętnie dzielili się też swoimi spostrzeżeniami dotyczącymi muzyki. Śmiechu było przy tym co niemiara! Warsztaty dały radość nie tylko samym dzieciom, ale i zebranym gościom, którzy wiele razy śmiali się z zabawnych sytuacji rodzących się w trakcie warsztatów.

      Ta miła i swobodna atmosfera towarzyszyła wszystkim już do końca spotkania: i wtedy, gdy można było sobie zrobić zdjęcie z panem Adamem, i gdy można go było poprosić o autograf, i gdy widziało się dziennikarzy z Telewizji Bydgoszcz nagrywających całość spotkania, i gdy słuchało się wypowiedzi samego pana Adama.

      Chórzyści na pewno zapamiętają bardzo ważne słowa Adama Sztaby pod swoim adresem. Usłyszeli bowiem, że już stanowią zespół, a przecież minął dopiero miesiąc od rozpoczęcia zajęć i że rokują bardzo dobrze jako osoby wykonujące muzykę!

      Cieszymy się z niezwykle owocnego spotkania i już czekamy na kolejne!

    • Zawody - Karate
     • Zawody - Karate

      15 października 2022 r. w Hali Widowiskowo-Sportowej w Świeciu odbył się XI Ogólnopolski Turniej Karate WKF organizowany przez Stowarzyszenie Sportowe YAMABUSHI. Nasz uczeń Maksymilian Sołtysiak w kategorii : Kata indywidualne Białe Pasy chłopcy 8-9 lat zdobył srebrny medal, natomiast w kategorii: Kumite indywidualne Chłopców Białe Pasy 8-9 lat zajął 5 miejsce.

      Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

     • Oczekiwanie na przyjazd Adama Sztaby!

      Już w najbliższy wtorek, 18 października, naszą szkołę odwiedzi Adam Sztaba, będący Dyrektorem Artystycznym i Merytorycznym naszego chóru prowadzonego z inicjatywy Fundacji Most the Most w ramach programu Most the Music! Uczestnicy zajęć po raz pierwszy wezmą udział w zajęciach prowadzonych przez tak znaną osobę!

      Pan Adam Sztaba to przecież uznany polski kompozytor, pianista, aranżer, dyrygent i producent muzyczny, a także osobowość telewizyjna. Ukończył Akademię Muzyczną im. Fryderyka Chopina w Warszawie na wydziale kompozycji. Znany jest z takich programów jak "Idol", "Must Be the Music", "Fabryka gwiazd".  

      Współpracował z wieloma artystami. Wśród nich wymienić można takie gwiazdy jak: Sting, Quincy Jones, Terence Blanchard, Chris Botti, Dolores O'Riordan, Michael Bolton, Helena Vondráčkova, José Carreras, Edyta Górniak, Kayah, Anna Dąbrowska, Violetta Villas, Maryla Rodowicz, Natalia Kukulska, Reni Jusis, Kasia Kowalska, Katarzyna Groniec, Halina Frąckowiak, Grzegorz Turnau, Seweryn Krajewski, Janusz Józefowicz, Krzysztof Krawczyk, Przemysław Gintrowski, Perfect, Sinfonia Varsovia, Polska Orkiestra Radiowa, Grupa MoCarta.

        

      Nastrój oczekiwania, zaciekawienia i niecierpliwości unosi się na coraz wyższym poziomie! Byle do wtorku...

     • Dzień Edukacji Narodowej

      13 października w naszej szkole odbył się apel z okazji Dnia Edukacj Narodowej.

      Pani dyrektor Małgorzata Wojnowska przyznała nagrody wyróżnionym pracownikom:

      - obsługa szkoły: Bogumiła Bałdowska, Badziągowska Beata, Szymocha Marcelina

      - nauczyciele: Bogusławska Alina, Gapińska Jolanta, Jesionowska Marcela, Klusek Bożena, Miękczyński Miłosz, Nowicka Anna.

      Ponadto klasa piąta przygotowała krótki występ artystyczny pod opieką pań: Elżbiety Żak i Kamili Tomaszewskiej, natomiast klasy drugie wraz z wychowawczyniami: Alina Pastor i Agnieszka Michalska przygotowały oprawę wokalną. Był to niezywkle radosny dzień w naszej szkole.

     • Gminny Turniej w piłce nożnej.

      W dniu 5 października 2022 r. na stadionie w Sicienku w godzinach popołudniowych odbył się w ramach Igrzysk Dzieci i Młodzieży Szkolnej turniej piłki nożnej. Zawody rozgrywały się w dwóch kategoriach wiekowych: roczniki 2008 - 2009 oraz roczniki 2010 i młodsi. Naszą szkołę reprezentowała młodsza grupa wiekowa w składzie: Szymon Grabski, Antoni Fogt, Antoni Chmarzyński, Wojciech Niedźwiecki, Zidan Abdel Raouf, Bruno Oźmiński, Wiktor Latała, Jakub Paszkiewicz, Miłosz Michalski, Igor Palusiak i Tadeusz Bojar.

      Chłopcy zaprezentowali wspaniały pokaz techniki i taktyki gry na murawie. Ich akcje i zagrania były bardzo dokładne, widowiskowe i na bardzo wysokim poziomie. Współpraca między nimi zaowocowała zdobycie mistrzostwa gminy i zajęciu najwyższego stopnia podium. Ponadto najlepszym zawodnikiem turnieju został Zidan Abdel Raouf!

      To nie koniec zmagań piłkarskich, ponieważ nasi reprezentanci będą brali udział w piątkowym turnieju na szczeblu powiatowym - również w Sicienku. Trzymajmy za nich kciuki!

      Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów sportowych!

       

     • Polfinek odwiedził przedszkole

      4 października Funkcjonariusze z Komisariatu Policji  w Koronowie odwiedzili naszych przedszkolaków i przeprowadzili akcje „Bezpieczna droga do szkoły z Polfinkiem”. Każdy z uczestników spotkania przećwiczył praktyczne przejście przez ulicę.

      Ponadto, wizyta była doskonałą okazją na zwrócenie najmłodszym uwagi jak ważne na drodze są odblaski, które wpływają na poprawę naszego bezpieczeństwa.

      Na koniec dzieci zapozowały do pamiątkowego zdjęcia z maskotką policyjną, która niewątpliwie wzbudziła w nich bardzo duże zainteresowanie. Po przeprowadzonych zajęciach dzieci otrzymały odblaskowe upominki. Polfinek oraz wszystkie dzieci biorące udział w akcji niezmiernie cieszyły się z prezentów oraz obiecały, że będą korzystać z bezpiecznych zasad na przejściu dla pieszych. 

     • Wrzesień 2022 - Laboratoria Przyszłości

      W ramach programu #LaboratoriaPrzyszłości rozpoczęliśmy przygodę z otrzymanym sprzętem komputerowym. Uczniowie w tym miesiącu:

      - złożyli roboty MBoty i zapoznali się z jego obsługą,

      - rozpracowywali obsługę drukarki 3D w tym kalibrowali extruder, obserwowali działanie      
        drukarki i jej pierwszy wydruk,

      - programowali robota Genibota za pomocą specjalnych kart,

      - poukładali narzędzia techniczne w specjalne pojemniki,

      - korzystali z przyrządów i narzędzi technicznych na lekcjach techniki,

      - przygotowali sprzęt fotograficzny do sesji zdjęciowej,

      - wykorzystali wizualizer (rzutnik pisma) na lekcjach matematyki.

       

      Nasza szkoła została zaopatrzona w sprzęt do pracowni technicznej, z którego uczniowie będą mogli korzystać po zakończeniu remontu.

      To dopiero początek naszej edukacyjnej przygody, ale będziemy na bieżąco relacjonować nasze działania.

     • Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

      20 września świętowaliśmy Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Jest to dobra okazja do wspólnej zabawy oraz czerpania radości z bycia przedszkolakiem. Już od samego rana panowała u nas wesoła i radosna atmosfera. Na powitanie przy wejściu czekały balony i fontanny baniek mydlanych. Tego dnia dzieci przyszły przebrane za swoje ulubione postacie. Po przywitaniu się, odśpiewaniu hymnu, przy dźwiękach muzyki rozpoczęły wspólną zabawę. Było wesoło i kolorowo. Wszystkie przedszkolaki śpiewały swoje ulubione piosenki, brały udział w różnych konkursach i zabawach integrujących całą społeczność. Potem wszystkie panie złożyły przedszkolakom najlepsze życzenia z okazji ich święta. Nie zabrakło oczywiście słodkich przekąsek i wesołych zdjęć na ściance. Impreza udała się znakomicie. Przyniosła wiele radości i niezapomnianych wrażeń.

     • DZIEŃ KROPKI W PRZEDSZKOLU

      15 września obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki. Jest to wspaniałe święto, które celebruje inność, kreatywność oraz rozwijanie ukrytego potencjału. Dzień Kropki ma swój początek w książce Petera H. Reynoldsa, pt. “The Dot”. Dzieci uważnie wysłuchały opowiadania, jak to zwyczajna kropka zmieniła świat małej dziewczynki o imieniu Vashti. Historia ta uświadomiła przedszkolakom, że każdy z nas ma jakieś ukryte zdolności – talent. W naszym przedszkolu królowała tego dnia kropka. Rysowaliśmy kropki, malowaliśmy, naklejaliśmy kropeczki na biedronki, tworzyliśmy z kropki piękne obrazki, kodowaliśmy z kropką, szukaliśmy kropek w przedszkolu oraz robiliśmy ciekawe doświadczenia. Rozwijaliśmy kreatywność, a przede wszystkim doskonale się bawiliśmy!

     • Pierwsze przesłuchania do chóru za nami!

      Podobno trzynastka przynosi pecha, ale odbywające się 13 września przesłuchania do chóru, który rozpoczyna swoją działalność pod patronatem fundacji MostTheMost, najwyraźniej temu zaprzeczają! 

      Z ogromną przyjemnością informujemy, że wszyscy kandydaci, którzy zgłosili się na casting, pomyślnie przeszli próbę i są od dziś członkami nowego zespołu, którego zajęcia odbywać się będą w naszej szkole!

      Serdecznie gratulujemy i podziwiamy nie tylko talent i potencjał, ale również umiejętność poradzenia sobie ze stresem w tak ważnej chwili, jak przesłuchanie!

     • Zebrania z rodzicami

      klasa 1   czwartek 8.09 godzina 17.00 sala 1

      klasa 2a  czwartek 8.09 godzina 16.30 sala 5

      klasa 2b  czwartek 8.09 godzina 17.00 sala 4

      klasa 3a  czwartek 9.09 godzina 17.00 sala 11

      klasa 3b  środa 8.09 godzina 16.30 sala 34

      klasa 4   poniedziałek 12.09 godzina 18.00 sala 6

      klasa 5   czwartek 8.09 godzina 18.30 sala 7

      klasa 6   czwartek 8.09 godzina 18.30 sala 10

      klasa 7   czwartek 15.09 godzina 16.30 sala 2

      klasa 8a  czwartek 8.09 godzina 17.00 sala 13

      klasa 8b  czwartek 8.09 godzina 17.00 sala 12

       

 • Herb Polski
  • Kontakt

   • Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego
   • sekretariat@spkruszyn.edu.pl
   • tel 52 3815 106
   • Kruszyn, ul. Szkolna 6 86-014 Sicienko Poland
   • Nr konta szkoły: BS O/Sicienko 67 8142 1046 0000 0778 2000 0001
   • Nr konta Rady Rodziców: BS O/Sicienko 25814200070110664430000001
   • NIP 554 23 47 464
   • Inspektor Ochrony Danych Arnold Paszta, arnold.partner@gmail.com
   • anna.nowicka@spkruszyn.edu.pl