• Apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej

Uroczysta akademia już za nami. Apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej został przygotowany przez p. Kamilę Tomaszewską oraz uczniów klasy II a, pod czujnym okiem wychowawcy Iwony Masiak. Drugoklasiści zaprezentowali wiersze oraz piosenkę dla nauczycieli, a uczennica klasy IV Maja Woropaj umiliła spotkanie pokazem tańca współczesnego, który jest jej ogromną pasją. Tego dnia odbyło się rozstrzygnięcie dwóch konkursów. Pierwszy polegał na rozpoznaniu na zdjęciach z lat młodości pracowników szkoły, drugi na przyznaniu nauczycielom tytułu "Osobowość roku" w sześciu kategoriach."Mistrzami spostrzegawczości" zostali Lena Łoś, Szymon Woźniak, Oliwia Lis oraz Zuzanna Kolerska, Lena Janowska i Ariadna Żarnowska. Oba konkursy wzbudziły wiele emocji, zarówno wśród pracowników szkoły jak i uczniów. Podczas apelu Pani Dyrektor Małgorzata Wojnowska wręczyła nagrody dyrektora pracownikom szkoły.

• Nagrody z okazji Dnia Edukacji Narodowej dla nauczycieli i pracowników naszej szkoły

W Dniu Edukacji Narodowej pragniemy podzielić się niezwykle radosną wiadomością.  Dyrektor naszej szkoły Pani Małgorzata Wojnowska w uznaniu osiągnięć dydaktycznych, wychowawczych i opiekuńczych, a także za wyjątkowe zasługi na rzecz rozwoju szkoły i dbałości o wysoki poziom nauczania kruszyńskiej podstawówki otrzymała Nagrodę Ministra Edukacji i Nauki.

Nagroda Pani Dyrektor cieszy tym bardziej, że w całym województwie kujawsko-pomorskim Minister Edukacji i Nauki przyznał tylko 25 takich nagród. Jest to jedyne takie wyróżnienie w naszej gminie i powiecie bydgoskim!

Nagroda zostanie wręczona Pani Dyrektor w dniu 15 października w czasie wojewódzkiej uroczystości z okazji Dnia Edukacji Narodowej, która odbędzie się w Auli Auditorium Novum Politechniki Bydgoskiej im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich w Bydgoszczy.

To  wielki zaszczyt dla całej naszej szkolnej społeczności!

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej nagrodę Wójta Gminy Sicienko otrzymała Pani Iwona Masiak - nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej, wychowawca klasy II a. Nagroda została wręczona przez Wójta Gminy Sicienko w czasie uroczystego spotkania w dniu 13 października w Sicienku.

Dyrektor szkoły przyznał swoje nagrody następującym pracownikom:

Pracownicy obsługi:

Bałdowska Bogumiła

Draus Andrzej

Kolerska Mariola

Kwaśniewska Iwona

Nauczyciele:

Mazurkierwicz-Szewc Izabela

Nowicka Anna

Pastor  Alina

Pater Kamil

Żak Elżbieta

Żarnowska Agnieszka

Serdecznie gratulujemy wszystkim nagrodzonym i życzymy dalszych sukcesów!

• Konkurs KULINARNA FLAGA II

Serdecznie zapraszam uczniów  klas I - VIII naszej szkoły do udziału w konkursie „ Kulinarna flaga II”

Wykorzystując warzywa, owoce, przyprawy ......i inne produkty do jedzenia stwórz flagę wybranego państwa świata. Wykonaj zdjęcie  flagi i wyślij  na podany niżej adres wpisując autora pracy i nazwę państwa, którego flaga została wykonana .Zapoznaj się z położeniem wybranego państwa na mapie świata.

Prace proszę przesłać do 22 października 2021 roku, jolantagapinska@wp.pl

Na zwycięzców czekają nagrody.

Wszystkim uczestnikom konkursu życzę smacznych i zdrowych posiłków oraz ciekawości w poznawaniu świata.

Jolanta Gapińska

• Wycieczka szkolna w Bieszczady

W dniach 28 września - 2 października 2021r. odbyła się wycieczka szkolna w Bieszczady dla 45 uczniów kl. 4-8. Uczestnicy wycieczki mieli okazję spędzić czas w pięknych okolicznościach przyrody oraz uczestniczyć w najciekawszych bieszczadzkich atrakcjach: zobaczyli ruiny zamku Sobień nad rzeką San, jeździli drezynami rowerowymi w Uhercach Mineralnych, spacerowali po największej tamie w Polsce oraz pływali statkiem po Jeziorze Solińskim i przejechali się Bieszczadzką Kolejką Leśną na trasie Majdan - Balnica – Majdan. Ważnym punktem szkolnej wycieczki była wizyta w Komańczy i odwiedzenie Klasztoru Sióstr Nazaretanek, w którym uczniowie poznali historię internowania szkolnego patrona Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Będąc w górach uczestnicy wycieczki pod kierunkiem bieszczadzkiego przewodnika weszli na najwyższy szczyt polskich Bieszczad - Tarnicę (1346 m n.p.m) oraz Szerokim Wierchem zeszli do Ustrzyk Górnych. Nocując w Sanoku zwiedzili także tamtejszy zamek oraz podziwiali ciekawą kolekcję obrazów Zdzisława Beksińskiego, a także brali udział w spływie pontonowym na rzece San. Po trudach zdobywania gór oraz korzystania z bieszczadzkich atrakcji uczniowie regenerowali siły podczas „Wieczoru z pizzą” oraz bawiąc się przy wspólnych tańcach integracyjnych. Była to bardzo atrakcyjna i niezapomniana wycieczka podczas której uczniowie poznali Bieszczady i mimo, iż program wycieczki był bardzo napięty, to radość naszych uczniów rekompensowała zmęczenie i potwierdzała, że "Wielkie rzeczy się dzieją kiedy się spotykają ludzie z górami".