• Apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej

      Uroczysta akademia już za nami. Apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej został przygotowany przez p. Kamilę Tomaszewską oraz uczniów klasy II a, pod czujnym okiem wychowawcy Iwony Masiak. Drugoklasiści zaprezentowali wiersze oraz piosenkę dla nauczycieli, a uczennica klasy IV Maja Woropaj umiliła spotkanie pokazem tańca współczesnego, który jest jej ogromną pasją. Tego dnia odbyło się rozstrzygnięcie dwóch konkursów. Pierwszy polegał na rozpoznaniu na zdjęciach z lat młodości pracowników szkoły, drugi na przyznaniu nauczycielom tytułu "Osobowość roku" w sześciu kategoriach."Mistrzami spostrzegawczości" zostali Lena Łoś, Szymon Woźniak, Oliwia Lis oraz Zuzanna Kolerska, Lena Janowska i Ariadna Żarnowska. Oba konkursy wzbudziły wiele emocji, zarówno wśród pracowników szkoły jak i uczniów. Podczas apelu Pani Dyrektor Małgorzata Wojnowska wręczyła nagrody dyrektora pracownikom szkoły.

    • Nagrody z okazji Dnia Edukacji Narodowej dla nauczycieli i pracowników naszej szkoły
     • Nagrody z okazji Dnia Edukacji Narodowej dla nauczycieli i pracowników naszej szkoły

      W Dniu Edukacji Narodowej pragniemy podzielić się niezwykle radosną wiadomością.  Dyrektor naszej szkoły Pani Małgorzata Wojnowska w uznaniu osiągnięć dydaktycznych, wychowawczych i opiekuńczych, a także za wyjątkowe zasługi na rzecz rozwoju szkoły i dbałości o wysoki poziom nauczania kruszyńskiej podstawówki otrzymała Nagrodę Ministra Edukacji i Nauki.

      Nagroda Pani Dyrektor cieszy tym bardziej, że w całym województwie kujawsko-pomorskim Minister Edukacji i Nauki przyznał tylko 25 takich nagród. Jest to jedyne takie wyróżnienie w naszej gminie i powiecie bydgoskim!

      Nagroda zostanie wręczona Pani Dyrektor w dniu 15 października w czasie wojewódzkiej uroczystości z okazji Dnia Edukacji Narodowej, która odbędzie się w Auli Auditorium Novum Politechniki Bydgoskiej im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich w Bydgoszczy.

      To  wielki zaszczyt dla całej naszej szkolnej społeczności!

      Z okazji Dnia Edukacji Narodowej nagrodę Wójta Gminy Sicienko otrzymała Pani Iwona Masiak - nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej, wychowawca klasy II a. Nagroda została wręczona przez Wójta Gminy Sicienko w czasie uroczystego spotkania w dniu 13 października w Sicienku.

      Dyrektor szkoły przyznał swoje nagrody następującym pracownikom:

      Pracownicy obsługi:

      Bałdowska Bogumiła

      Draus Andrzej

      Kolerska Mariola

      Kwaśniewska Iwona

      Nauczyciele:

      Mazurkierwicz-Szewc Izabela

      Nowicka Anna

      Pastor  Alina

      Pater Kamil

      Żak Elżbieta

      Żarnowska Agnieszka

      Serdecznie gratulujemy wszystkim nagrodzonym i życzymy dalszych sukcesów!

    • Konkurs KULINARNA FLAGA II
     • Konkurs KULINARNA FLAGA II

      Serdecznie zapraszam uczniów  klas I - VIII naszej szkoły do udziału w konkursie „ Kulinarna flaga II”

      Wykorzystując warzywa, owoce, przyprawy ......i inne produkty do jedzenia stwórz flagę wybranego państwa świata. Wykonaj zdjęcie  flagi i wyślij  na podany niżej adres wpisując autora pracy i nazwę państwa, którego flaga została wykonana .Zapoznaj się z położeniem wybranego państwa na mapie świata.

       

      Prace proszę przesłać do 22 października 2021 roku, jolantagapinska@wp.pl

       

      Na zwycięzców czekają nagrody.

      Wszystkim uczestnikom konkursu życzę smacznych i zdrowych posiłków oraz ciekawości w poznawaniu świata.

       

      Jolanta Gapińska

       

       

     • Wycieczka szkolna w Bieszczady

      W dniach 28 września - 2 października 2021r. odbyła się wycieczka szkolna w Bieszczady dla 45 uczniów kl. 4-8. Uczestnicy wycieczki mieli okazję spędzić czas w pięknych okolicznościach przyrody oraz uczestniczyć w najciekawszych bieszczadzkich atrakcjach: zobaczyli ruiny zamku Sobień nad rzeką San, jeździli drezynami rowerowymi w Uhercach Mineralnych, spacerowali po największej tamie w Polsce oraz pływali statkiem po Jeziorze Solińskim i przejechali się Bieszczadzką Kolejką Leśną na trasie Majdan - Balnica – Majdan. Ważnym punktem szkolnej wycieczki była wizyta w Komańczy i odwiedzenie Klasztoru Sióstr Nazaretanek, w którym uczniowie poznali historię internowania szkolnego patrona Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Będąc w górach uczestnicy wycieczki pod kierunkiem bieszczadzkiego przewodnika weszli na najwyższy szczyt polskich Bieszczad - Tarnicę (1346 m n.p.m) oraz Szerokim Wierchem zeszli do Ustrzyk Górnych. Nocując w Sanoku zwiedzili także tamtejszy zamek oraz podziwiali ciekawą kolekcję obrazów Zdzisława Beksińskiego, a także brali udział w spływie pontonowym na rzece San. Po trudach zdobywania gór oraz korzystania z bieszczadzkich atrakcji uczniowie regenerowali siły podczas „Wieczoru z pizzą” oraz bawiąc się przy wspólnych tańcach integracyjnych. Była to bardzo atrakcyjna i niezapomniana wycieczka podczas której uczniowie poznali Bieszczady i mimo, iż program wycieczki był bardzo napięty, to radość naszych uczniów rekompensowała zmęczenie i potwierdzała, że "Wielkie rzeczy się dzieją kiedy się spotykają ludzie z górami".

  • Herb Polski
   • Kontakt

    • Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego
    • sekretariat@spkruszyn.edu.pl
    • tel 52 3815 106
    • Kruszyn, ul. Szkolna 6 86-014 Sicienko Poland
    • Nr konta szkoły: BS O/Sicienko 67 8142 1046 0000 0778 2000 0001
    • Nr konta Rady Rodziców: BS O/Sicienko 25814200070110664430000001
    • NIP 554 23 47 464
    • Inspektor Ochrony Danych Arnold Paszta, arnold.partner@gmail.com
    • anna.nowicka@spkruszyn.edu.pl