• ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2021/2022
     • ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2021/2022

      Szanowni Rodzice, drodzy Uczniowie, 

       

      uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022 w Szkole Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Kruszynie odbędzie się 1 września 2021 r. o godzinie 8:20.

       

      Rozpoczęcie roku szkolnego obejmować będzie:

      • spotkania uczniów klas I – III z wychowawcami w salach lekcyjnych. Do szkoły wchodzą tylko uczniowie (wyjątek stanowi klasa pierwsza: każdemu dziecku może towarzyszyć jeden rodzic),
      • spotkanie na sali gimnastycznej  dla uczniów  klas IV-VIII . Po zakończeniu części oficjalnej uczniowie z wychowawcami przejdą do sal lekcyjnych, których przydział przedstawiony jest poniżej:

       

      klasa I a - sala nr 32 (przedszkole)

      klasa I b - sala nr 4

      klasa II a - sala nr 11

      klasa II b - sala nr 1

      klasa III a - sala nr 14

      klasa III b - sala nr 5

      klasa IV - sala nr 7

      klasa V - sala nr 10

      klasa VI  - sala nr 13

      klasa VII a - sala nr 6

      klasa VII b - sala nr 12

      klasa VIII  a - sala nr 14 a

      klasa VIII  b - sala nr 2

       

      Wychowanków przedszkola zapraszamy na zajęcia w środę 1 września 2021 r.

      Przedszkole czynne w godz. 6:30 – 16:30.

       

      Przywóz: (autobusy zatrzymują się tylko na przystankach autobusowych)

      Dąbrówka  Las 7:45,

      Pawłówek - lewa str. 7:50,

      Pawłówek - prawa str. 8:05

      Zielonczyn -  kl. V - VIII 8:05,

      Zielonczyn  -  kl.  O – IV 8:15

       

      Około godziny 9:30 przewidujemy zakończenie spotkań. W szkole tego dnia będzie czynna świetlica.

      Odwóz: klasy I - VIII  9:30, przedszkole 13:15

       

      W TROSCE O BEZPIECZNY POWRÓT UCZNIÓW DO SZKOŁY prosimy o przestrzeganie zasad reżimu sanitarnego zgodnie z następującymi wytycznymi:

      • zachowanie dystansu społecznego w każdej przestrzeni szkoły min. 1,5 m (także podczas przychodzenia i wychodzenia ze szkoły),
      • obowiązkowa dezynfekcja rąk i założenie maseczek przed wejściem do szkoły.
     • Premier RP Mateusz Morawiecki w naszej szkole

      W czwartek, 19 sierpnia 2021 r., gościł w naszej szkole Premier RP, Mateusz Morawiecki, gdzie spotkał się z samorządowcami z Kujawsko-Pomorskiego.

      W czasie spotkania Pan Premier prezentował Polski Ład i wynikające z niego korzyści, mające wzmocnić samorządy, m.in. w takich obszarach jak infrastruktura czy edukacja.

      Kruszyńska podstawówka, pielęgnując długoletnią tradycję, przyjęła wyjątkowego gościa ze znaną sobie gościnnością, otwartością i życzliwością.

     • Zakończenie roku szkolnego 2020/2021

      Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2020/ 2021 odbyło się w naszej szkole w piątek, 25 czerwca.
      Najpierw pożegnaliśmy klasę ósmą w czasie apelu pełnego emocji i wzruszeń. Uroczystość, prowadzona przez pana Tomasza
      Pinkowskiego, obejmowała nie tylko oficjalne pożegnanie, w czasie którego wręczane były świadectwa, podziękowania, dyplomy i nagrody, ale przede wszystkim uwagę zwracał program wypełniony wzruszającymi piosenkami i dowcipnymi tekstami przygotowanymi przez samych ósmoklasistów. Całości dopełniała prezentacja, pokazująca edukacyjną przygodę tegorocznych absolwentów na przestrzeni ośmiu lat nauki w kruszyńskiej podstawówce.
       

      Kolejne spotkanie obejmowało zakończenie roku szkolnego dla klas IV-VII. Liczni uczniowie otrzymujący od Pani Dyrektor Małgorzaty Wojnowskiej i wychowawców świadectwa z wyróżnieniem wystąpili przed zgromadzoną społecznością szkolną. Ponadto w czasie apelu zostały wręczone dyplomy i nagrody. Na uwagę zasługują zwłaszcza sukcesy naszych uczennic w Gminnym Konkursie Piosenki Anglojęzycznej: Nikola Puczyńska z klasy IV zdobyła I miejsce, a Natalia Milewska z klasy VIIa zajęła II lokatę. Gratulacje należą się również uczniom biorącym udział w Międzynarodowym Konkursie Kangur Matematyczny, gdyż uzyskali oni wysokie noty. 

      Klasy I-III nie brały w tym roku udziału w apelu na sali gimnastycznej, co wynikało z ograniczeń sanitarnych. Uczniowie spotkali się ze swoimi wychowawcami we własnych klasach, gdzie żegnali odchodzący rok szkolny. 

      Przed nami wakacje! Wszystkim życzymy radości, uśmiechu i… efektywnego „ładowania baterii” przed kolejnym rokiem szkolnym! 


      Nikola Puczyńska -> Nikola_Puczynska_SP_Kruszyn_klasa_IV_Dance_Monkey.mp4

     • Klasa VIIb w Stacji Alpaki w Kruszyńcu

      Rok szkolny dobiega końca, trzeba zatem pomyśleć o efektywnym wykorzystaniu ostatnich dni nauki. Klasa VIIb w czwartkowe popołudnie wybrała się do pobliskiego Kruszyńca, do Stacji Alpaki, gdzie miała okazję spędzić czas w towarzystwie czterech przesympatycznych alpak. Najpierw młodzież musiała jednak wywiązać się z zadania: należało obrać jak najwięcej marchewek będących smakołykami tych niezwykłych zwierząt. Nagrodą dla wszystkich był spacer na pobliskie łąki. Kto by pomyślał, że młodzież szkolna z taką ochotą będzie pilnowała małego stadka? Po wędrówce wszyscy wrócili na poczęstunek przygotowany przez gospodynię spotkania, panią Beatę Błaszkowską. Śmiechu było co niemiara, a powrót do szkoły także należał do przyjemnych, gdyż przed wszystkimi otwierała się perspektywa nadchodzących wakacji! 

     • Liczy się pomysł!

      Kto powiedział, że wycieczkę organizują tylko nauczyciele? Wystarczy pomysł, odrobina determinacji, szczypta cierpliwości i nieco otwartości na zmiany i… wyjazd do kina gotowy! W poniedziałek po południu klasy VII i klasa VIII wyszły z propozycją wycieczki do Bydgoszczy na seans filmowy i po paru uzgodnieniach z nauczycielami zrealizowały swoją inicjatywę! We wtorek wskazane zespoły klasowe pojechały do Cinema City, gdzie obejrzały animowany film „Luka” i wstąpiły do McDonald’s.  Najważniejsza dla wszystkich była możliwość wspólnego spędzenia czasu i dzielenia się radością ostatnich dni roku szkolnego.  

  • Herb Polski
   • Kontakt

    • Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego
    • sekretariat@spkruszyn.edu.pl
    • tel 52 3815 106
    • Kruszyn, ul. Szkolna 6 86-014 Sicienko Poland
    • Nr konta szkoły: BS O/Sicienko 67 8142 1046 0000 0778 2000 0001
    • Nr konta Rady Rodziców: BS O/Sicienko 25814200070110664430000001
    • NIP 554 23 47 464
    • Inspektor Ochrony Danych Arnold Paszta, arnold.partner@gmail.com
    • anna.nowicka@spkruszyn.edu.pl