• "Razem na Święta"

W grudniu 2020 r. nasza szkoła wzięła udział w akcji MEN "Razem w święta". W związku z tym udało nam wspólnie z Parafią Św. Kazimierza Królewicza w Kruszynie nagrać koncert kolęd pt. "Światłość w ciemności świeci". Pragniemy podziękować nauczycielom, rodzicom, uczniom naszej szkoły, kwartetowi "Artissimo", zespołowi "Lumen", scholce "Kruszynki św. Kazimierza" oraz Panu Jackowi Makulcowi za czuwanie nad dźwiękiem. Cieszymy się, że mimo wszystko mogliśmy być w tym wyjątkowym czasie Narodzenia Pańskiego razem z Wami.

P.S. Jeśli jeszcze nie oglądaliście koncertu, serdecznie zapraszamy - kliknij:  KONCERT

• Certyfikat "Szkoły z Klasą 2.0" dla naszej podstawówki!

Na samym początku tego tygodnia nasza szkoła otrzymała wspaniały prezent: certyfikat Szkoły z Klasą 2.0! To naprawdę fantastyczne rozpoczęcie Nowego Roku (kalendarzowego)!

Bardzo się cieszymy z otrzymanego certyfikatu, tym bardziej, że czas, w którym przyszło nam pracować w programie, wcale do łatwych nie należał: na samym początku dość długa nieobecność pani Agnieszki Żarnowskiej, która miała zająć się koordynacją projektu, a potem... covid i związane z tym przerwy od zajęć w realnej rzeczywistości! Były chwile wahania i zwątpienia, ale daliśmy radę! Owszem, trzeba było pozmieniać plany, jednak przecież na tym polega życie: nie zawsze wszystko dzieje się tak, jakbyśmy sobie tego życzyli...

Co zatem nam się udało?

Zaangażować całą społeczność (i uczniów, i wychowanków przedszkola).

Wspólnie znaleźć interesujący nas obszar działań (uczniowie, przedszkolaki, rodzice, nauczyciele).

Określić cel pracy dla naszej szkoły (tworzenie jasnego i zrozumiałego komunikatu w atmosferze życzliwości).

Zorganizować Dni Życzliwości (w rzeczywistości - przedszkole, wirtualnie - szkoła, nauczyciele i uczniowie).

Opracować projekty o tematyce życzliwości (uczniowie klas IV-VIII).

Przygotować prezentację na temat komunikacji dla starszych klas (nauczyciele z zespołu Szkoły z Klasą 2.0).

Stworzyć niesamowity film w technice poklatkowej na temat komunikacji dla przedszkola i klas I-III (nauczyciele z zespołu Szkoły z Klasą 2.0, pan Jakub Stachowicz i uczniowie).

Z radością i nadzieją patrzeć w przyszłość, by móc zrobić wspólnie jeszcze więcej i ciekawiej!

Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w programie w którymkolwiek z etapów: Uczniom, Przedszkolakom, Nauczycielom, Rodzicom!

Zespół Szkoły z Klasą 2.0:

Iwona Masiak

Agnieszka Michalska

Marta Stachowicz

Agnieszka Żarnowska

• XXX edycja konkursu „KANGUR MATEMATYCZNY”

Uprzejmie informuję, że dnia 18 marca (czwartek) 2021 roku o godzinie 9.00 odbędzie się Międzynarodowy Konkurs „Kangur Matematyczny”. Głównym jego celem jest szeroka popularyzacja matematyki.
            W konkursie mogą uczestniczyć wszyscy uczniowie, którzy deklarują swój udział i opłacą wpisowe – 10 zł. Szczegółowa informacja dotycząca przeprowadzania konkursu oraz regulamin zamieszczony jest na stronie internetowej Centralnego Organizatora http://www.kangur-mat.pl/ w zakładce „Zasady”.
            Ze względu na niejasną sytuację epidemiczną w kraju zaprojektowano dwie wersje konkursu: papierową dla uczniów pracujących w szkole oraz online (niekoniecznie w tym samym terminie) dla uczniów z powiatów lub kategorii wiekowej, pracujących zdalnie.
            W przypadku drugiej wersji dotychczasowe nagrody zostaną zastąpione upominkami, które otrzyma każda szkoła, a rozdysponuje koordynator szkolny. Nagrody za udział w konkursie pozostają bez zmian.
            O zmianach będziecie Państwo informowani na bieżąco w miarę rozwoju sytuacji.

Wpłaty wpisowego na konkurs należy dokonać do dnia 10 lutego 2021 r. na konto:

Nr konta Rady Rodziców: BS O/Sicienko 36 8142 1046 0000 1313 2000 0001
            Z dopiskiem (tytułem): KANGUR – imię i nazwisko uczestnika - klasa.

Wychowawcy klas 2-3 będą zbierać od uczniów podpisane przez rodziców oświadczenia o zgodzie na udział w konkursie Kangur do dnia 10 lutego 2021 r.

Uczniowie klas 4 – 8 oświadczenie o zgodzie na udział w konkursie Kangur Matematyczny przesyłają na adres:

szkola_kruszyn@interia.pl

Oświadczenie dostępne jest w poniższym linku:

Regulamin konkursu dostępny jest w poniższym linku:

Szkolny koordynator konkursu

Danuta Paluch