• "Łamiąc się opłatkiem..."


      W czasie, gdy spotkanie z drugą osobą twarzą w twarz jest tak trudne,

      w czasie, gdy spacer ręka w rękę wydaje się niemożliwy,

      w czasie, gdy przyjacielski uścisk może być zagrożeniem,

      w czasie, gdy tęsknota za bliskością staje się coraz większa...

      Łamiemy się z Wami białym i kruchym opłatkiem: 

      dzielimy się miłością, odwagą, cierpliwością, wytrwałością i wsparciem

      grupa teatralna 13+

     • Konkurs na obcojęzyczne kartki bożonarodzeniowe (prawie) rozstrzygnięty

      Drodzy Uczniowie,

      bardzo Wam dziękujemy za przepiękne kartki w językach obcych nadesłane do nas w ramach konkursu. Efekty swojej pracy możecie podziwiać poniżej.

      Każda kartka jest wyjątkowa! Każda stanowi dowód niezwykłego zaangażowania! Każda jest inna! Uznałyśmy, że w tym czasie niepewności i codziennych trudności każdego z Was nagrodzimy pierwszym miejscem. Dyplomy i drobne upominki będą na Was czekały od 4 stycznia 2021 r (zostaną wyłożone na stoliku przy wejściu do szkoły).

      Jednocześnie przepraszamy za opóźnienie w dostarczeniu prezentacji. W zeszłym tygodniu poczta elektroniczna płatała figle i - szczerze mówiąc - nadal nie mamy pewności, czy dotarły do nas wszystkie prace. Jeżeli ktoś z Was wysyłał kartkę, lecz nie znalazł jej wśród wszystkich zaprezentowanych, prosimy o przesłanie jej ponownie.

      Wszystkim dziękujemy i życzymy radosnych świąt Bożego Narodzenia (bez komputera, tabletu i innych sprzętów elektronicznych)!

      Zespół konkursowy

     • Wigilijne spotkanie w przedszkolu.

      18 grudnia 2020r.

      W dniu 18 grudnia odbyły się spotkania wigilijne w grupach przedszkolnych.

      Wszystkie przedszkolaki w tym dniu były odświętnie ubrane i z niecierpliwością oczekiwały na wspólny, wigilijny obiad. Wspaniałym momentem było dzielenie się opłatkiem i składanie sobie świątecznych życzeń.

      Dzieci odwiedził Gwiazdor, który przyniósł podarki dla każdego przedszkolaka.

     • Wiktoria i Maja z kolejnym sukcesem

      Jak co roku na wysokim poziomie 5 grudnia w bydgoskim Pałacu Młodzieży odbył się Ogólnopolski konkurs tańca "Taneczne Miraże". Tym razem bez udziału publiczności zaprezentowali się młodzi tancerze z całego kraju.

      Konkurs „Taneczne Miraże” to niezwykła propozycja kulturalna dla tych wszystkich, którzy kochają taniec. W jury konkursu rok w rok zasiadają wybitni zawodowi tancerze, choreografowie oraz czołowi animatorzy zawodowego i amatorskiego ruchu tanecznego Polski.

      Nasze uczennice Maja Woropaj oraz Wiktoria Lewandowska zaprezentowały zachwycające choreografie oraz potwierdziły swoją wysoką formę solową oraz w duecie. To właśnie ich wspólny duetu zyskała największe uznanie jury zdobywając III miejsce.

       

      fot: D.W.; http://palac.bydgoszcz.pl/

       

     • Kruszyńska Szkoła z Klasą

      Zakończyła się oficjalna część udziału naszej szkoły w programie Szkoła z Klasą 2.0. Nie było łatwo, bo i rok niełatwy... Pokonaliśmy wiele problemów, odłożyliśmy część działań na czas "po projekcie", ale udało się też co nieco wypracować! 

      Przede wszystkim dziękujemy całej społeczności szkolnej za wsparcie: to dzięki Wam, Drodzy Uczniowie, Nauczyciele i Rodzice, odkryliśmy, że ważną dla nas kwestią jest komunikacja. Opracowaliśmy zatem film dla przedszkolaków i uczniów klas 1-3 oraz prezentację dla starszych uczniów, które są poświęcone temu zagadnieniu. Mamy nadzieję, że staną się one motywacją do podejmowania kolejnych działań, dzięki którym każdy z nas będzie jeszcze lepiej rozumiał istotę procesu komunikacji i - rzecz jasna - stawał się coraz bardziej świadomym użytkownikiem języka. 

      Niedawno przeprowadziliśmy Dni Życzliwego Słowa i z tej okazji uczniowie klas 4-8 przygotowali piękne prace wokół tematyki życzliwości. Staraliśmy się też jeszcze bardziej niż zwykle być dla siebie życzliwi, otwarci i uśmiechnięci... Dzięki temu od razu zrobiło się jaśniej, milej i przyjemniej, prawda? A teraz to niezwykle ważne: musimy pamiętać, że to od nas zależy, jak sobie poradzimy z szarą i smutną rzeczywistością, która przypomina scenariusz gry lub filmu science fiction. Niech Dni Życzliwego Słowa staną się zatem naszym nawykiem, dzięki któremu możemy zmieniać świat.

      Mamy w zanadrzu jeszcze kilka pomysłów do wprowadzenia w czyn. Poczekamy jednak z nimi do czasu, gdy nasza szkoła ponownie będzie w realnej, nie w wirtualnej rzeczywistości. 

      Zespół Szkoły z Klasą 2.0

      Prezentacja: O_procesie_komunikacji.ppsx​​​​​​​

  • Herb Polski
   • Kontakt

    • Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego
    • sekretariat@spkruszyn.edu.pl
    • tel 52 3815 106
    • Kruszyn, ul. Szkolna 6 86-014 Sicienko Poland