• Office 365

      W naszej szkole została wdrożona platforma OFFICE365. Wszyscy uczniowie szkoły oraz grono pedagogiczne otrzymuje darmowy dostęp do pakietu office. Otrzymanym loginem i hasłem od wychowawcy, należy zalogować się na stronie https://www.office.com/ (również zakładka na stronie głównej). Społeczność szkolna otrzymała dostęp do m.in.Worda, Excela, Power Pointa.

     • Kolejny sukces taneczny Wiktorii i Mai

      Podczas kolejnej edycji "Ogólnopolskiego Konkursu tańca E-Dance" Wiktoria Lewandowska i Maja Woropaj reprezentując Szkołę Podstawową w Kruszynie zaprezentowały choreografię przygotowaną przez Panią Jolantę Nawrotek na koniec minionego roku szkolnego.

      Duet Naszych Uczennic kolejny raz zachwycił jury wykonanym układem zajmując 2 miejsce.

      W tych trudnych czasach pandemii gratulujemy determinacji!!

     • Konkurs ,,Pocztówka do Świętego Mikołaja”

      Młodzieżowy Dom Kultury nr 2 w Bydgoszczy serdecznie zaprasza do udziału w konkursie
      ,,Pocztówka do  Świętego Mikołaja”.

      Konkurs odbywa się w dwóch kategoriach wiekowych: dzieci w wieku przedszkolnym oraz dzieci w wieku wczesnoszkolnym.

      Prace Konkursowe należy  przesłać do 4 Grudnia na adres Młodzieżowy Dom Kultury nr 2  ul. St. Leszczyńskiego 42, 85-137 Bydgoszcz z dopiskiem Konkurs ,,Pocztówka do Świętego Mikołaja”. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 9 grudnia 2020. Wyniki konkursu zostaną zamieszczone na stronie internetowej Młodzieżowego Domu Kultury nr 2 w Bydgoszczy.

      Więcej szczegółów w załączonym regulaminie.

      Konk_PDSM.pdf

      Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie!

    • Szkoła do hymnu!
     • Szkoła do hymnu!

      Zapraszamy do udziału w akcji "Szkoła do hymnu", która polega na zaśpiewaniu czterech zwrotek "Mazurka Dąbrowskiego" z okazji Narodowego Święta Niepodległości.

      W tym roku będzie to wtorek, 10 listopada o symbolicznej godzinie 11:11.

      Ze względu na ograniczenia wynikające ze stanu epidemii proponujemy, aby uczniowie i nauczyciele, którzy będą tego dnia w szkole, zaśpiewali wspólnie „Mazurka Dąbrowskiego” w danej klasie lub grupie. Pozostałe osoby, które uczą się na odległość, zachęcamy do połączenia się za pomocą komunikatorów i zaśpiewania hymnu w formie on-line. 

    • Nauczanie zdalne dla klas I-III i zmiany w funkcjonowaniu szkoły od 9 listopada
     • Nauczanie zdalne dla klas I-III i zmiany w funkcjonowaniu szkoły od 9 listopada

      Drodzy Rodzice,

      od poniedziałku 9 listopada obowiązują nowe zasady funkcjonowania szkół i placówek.

      Uczniowie klas I-III szkół podstawowych przechodzą na naukę zdalną.  Jednocześnie przedłużona zostaje nauka zdalna dla uczniów klas IV-VIII.

      Zawieszenie zajęć stacjonarnych dla uczniów SP potrwa do niedzieli, 29 listopada br. 

      W najbliższy poniedziałek rozpoczniemy pracę zdalną także dla uczniów klas I-III na naszej platformie Wirtualna SP Kruszyn. Zajęcia dydaktyczne będą się odbywać zgodnie z obowiązującym planem lekcji, codziennie od godziny 8.30. Jedna godzina dydaktyczna potrwa pół godziny, pozostałych 15 minut to czas przeznaczony na ewentualne konsultacje z nauczycielem prowadzącym.

      Wszelkie szczegółowe informacje odnoszące się do pracy na platformie będą Państwu przekazywać wychowawcy klas. W dniach 4-5 listopada testowaliśmy pracę uczniów na platformie, wszyscy otrzymali też indywidualne loginy i hasła. Proszę Rodziców uczniów klas I-III, aby wsparli dzieci przy pierwszych logowaniach na naszą platformę.  W razie trudności pomogą też wychowawcy oraz nauczyciel informatyki – Pani Anna Nowicka.

      W okresie, o którym mowa, przedszkole będzie funkcjonowało bez zmian. Uprawnieni wychowankowie przedszkola będą mogli nadal korzystać z gminnych dowozów autobusowych, których harmonogram pozostaje niezmieniony.

      Zajęcia rewalidacyjne będą się odbywały w szkole lub zdalnie, zgodnie z planem ustalonym z nauczycielem prowadzącym.

      Informuję również, że w szkole nadal funkcjonować będzie w stałych godzinach pracy szkolna świetlica. Zapewniamy opiekę świetlicową przede wszystkim dla uczniów, których rodzice są bezpośrednio zaangażowani w walkę z pandemią.

      Zawieszamy natomiast na przyszły tydzień zajęcia sportowe na sali gimnastycznej szkoły.

      Planujemy też uruchomienie konsultacji stacjonarnych dla uczniów klasy ósmej. Będą to konsultacje z przedmiotów egzaminacyjnych. Szczegóły w tej sprawie uczniom i rodzicom przekaże wychowawca klasy ósmej.

      Od poniedziałku 9 listopada do 14 listopada zostaje zawieszona, ze względu na braki kadrowe, działalność stołówki i kuchni szkolnej.

      Życzę Państwu i Państwa rodzinom dużo zdrowia. Wspólnie przetrwamy ten trudny czas!

       

      Dyrektor Szkoły

      Małgorzata Wojnowska

  • Herb Polski
   • Kontakt

    • Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego
    • sekretariat@spkruszyn.edu.pl
    • tel 52 3815 106
    • Kruszyn, ul. Szkolna 6 86-014 Sicienko Poland