• ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2019/2020

      W miniony piątek 26 czerwca uroczyście zakończyliśmy rok szkolny 2019/2020 w naszej szkole. Każda z klas spotkała się o określonej godzinie ze swoim wychowawcą. W związku z sytuacją dotyczącą zachowania reżimu sanitarnego i dystansu społecznego zakończenie odbywało się równolegle w kilku miejscach na terenie szkoły, w sali gimnastycznej, przed wejściem głównym do szkoły, w parku. Dzieci z radością spotkały się choć na chwilę ze swoimi rówieśnikami i nauczycielami, powitały wakacje i z satysfakcją wracały do domu ze wspaniałymi wynikami na swoich świadectwach.

      Uczniowie wyróżnieni za bardzo dobre wyniki w nauce i wzorowe zachowanie:

      KLASA IV Cholewińska Julita, Janczak Jakub, Janowska Lena, Krause Lena, Kuliński Mikołaj, Latała Wiktor, Milewska Julia, Rugała  Alex

      KLASA V A Będziński Tymoteusz, Bombała Antoni, Goździk Jan, Groblica Mikołaj, Janczak Zuzanna, Kaźnica Leon, Klonkowski Cezariusz, Krause Igor, Król Zofia, Palusiak  Martyna, Priefer Wiktoria, Rusjan Julia, Żarnowska Ariadna      

      KLASA V B Barylak Alicja, Jasiński Wiktor, Krajewska Amelia, Poła  Jan, Pyra  Julia, Szydziak Rozalia, Tomczak  Zuzanna, Wiśniewska Maja, Wojdylak Julia, Wojtynowski Tymoteusz, Zwada Tomasz

      KLASA VI A Baranowicz Miłosz, Barylak Aleksandra, Cholewiński Szymon, Jankowska Wiktoria, Janowska Wiktoria, Milewska Natalia             

      KLASA VI B Dyrda Aleksander, Lis Oliwia, Łoś Lena Anna, Priefer Mikołaj, Woźniak Szymon, Żuchowski Nikodem                                                                  

      KLASA  VII Binienda Martyna, Hulaj Aleksandra, Król Julia, Lewandowska Wiktoria, Mazur Wiktoria, Michalska Julia, Tomaszewska Agata, Wiaderkiewicz Karolina  

       

                  O godz. 8:00 miała miejsce uroczystość pożegnania tegorocznych absolwentów czyli uczniów kl. 8a i kl. 8b. Karolina Wiaderkiewicz- uczennica kl. 7, która poprowadziła to spotkanie, po powitaniu zebranych gości, zwróciła się do swoich starszych kolegów tymi słowami:

      „ Dziś jest piątek, 26 czerwca 2020 roku! Dziś jest dzień, na który czekamy od pierwszego września minionego roku. Dzień, który jest jednocześnie końcem i początkiem. Końcem roku szkolnego 2019/2020 i początkiem wakacji. Z tego też powodu jest to radosny dzień dla uczniów, dzień zapowiadający odpoczynek, wolność i swobodę. W tym dniu zbieramy owoce naszej całorocznej pracy w postaci ocen na świdectwie. Jednak poza tym, dziś ten dzień jest również refleksyjny, nieco smutny, ponieważ to dzień pożegnania, ostatni dzień w tej szkole dla uczniów klasy 8 a i 8 b. Dziś absolwenci Szkołu Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Kruszynie otrzymają ostatnie świadectwo, świadectwo ukończenia klasy 8, a tym samym ukończenia szkoły podstawowej. Otrzymają wyniki swojej całej pracy, podsumowanie efektów i osiągnięć II etapu edukacyjnego. Otrzymają „przepustki” do dalszej drogi edukacyjnej. Jest to czas pożegnania i zakończenia jakiegoś okresu, etapu w naszym życiu, który zawsze skłania nas do refleksji, podsumowania, przypomnienia tego, co minęło. Robimy to po to, żeby dostrzec dobre zmiany i rozwój w sobie, naszą dojrzałość, przeżyte doświadczenia, wspólne radości, sukcesy mniejsze i te znaczne, czasem też smutne chwile, bo przecież nasze życie to nieustanne przeplatanie się słodkiego z gorzkim. Drodzy absolwenci, potraktujcie dzisiejszy dzień jako naturalną kolej rzeczy w Waszym życiu, przyjmijcie go z wdzięcznością, patrzcie pozytywnie w przyszłość! Bądźcie refleksyjni, ale nie smutni. Rozchodzą się Wasze dotychczasowe  drogi, po ośmiu a może i dziewięciu latach czas wyjść z gniazda i ruszyć w dalszą, poważniejszą już drogę. Uwierzcie mi, jesteście na to gotowi i bardzo dobrze przygotowani!

                  Po tych słowach głos zabrała dyrektor szkoły p. Małgorzata Wojnowska, następnie przewodnicząca Rady Rodziców p. Anna Wojtko- Cetnarowska oraz przewodniczący klas ósmych - Weronika Badziągowska i Jakub Klonkowski.

      Najistotniejszą częścią uroczystości, na którą uczniowie cierpliwie czekali było wręczenie świadectw, nagród oraz listów gratulacyjnych i podziękowań dla rodziców.

      Nagrodę Wójta Gminy Sicienko otrzymał Mikołaj Chmarzyński z kl. 8b, a Nagrody Dyrektora Szkoły: Zuzanna Sitarek, Marceli Adasiak, Jakub Kwiatkowski i Wojciech Mazalon. Poza tym wyróżniono uczniów biorących udział w konkursach przedmiotowych i tych działających na rzecz: szkolnego Caritas, szkolnego chóru „Kruszynki” i grupy teatralnej 13+.

      Świadectwa z wyróżnieniem otrzymali w kl. 8a: Marceli Adasiak, Kacper Gabryelski, Weronika Badziągowska, Szymon Maciejewski, Jakub Plewa, Maja Zwada, Katarzyna Rubach

      a w kl. 8b: Julianna Baranowicz, Mikołaj Chmarzyński, Anna Drabik, Martyna Łoboda, Jakub Klonkowski, Wojciech Mazalon, Maria Pankowska, Zuzanna Sitarek, Małgorzata Trela.

                  W ostatnich słowach prowadząca  w imieniu całej spoleczności szkolnej złożyła życzenia: „Drodzy Absolwenci! Życzymy Wam dalszej udanej kariery edukacyjnej, pracy i sukcesów na miarę wysoko postawionej poprzeczki, dużo osobistej satysfakcji i radości z życia. Pamiętajcie, że wyszliście z gniazda troskliwego, wartościowego, bliskiego! Pamiętajcie o swojej podstawówce w Kruszynie!

     • PRZEDSZKOLE - WAKACJE

      SZANOWNI RODZICE,

      w związku z niewielką liczbą zgłoszeń do przedszkola w lipcu informujemy, że przedszkole w Szkole Podstawowej w Kruszynie funkcjonować będzie zgodnie z pierwotnym planem, tzn. czynne będzie w sierpniu. W lipcu dyżur pełni przedszkole w Szkole Podstawowej w Strzelewie.

      Wszyscy rodzice zainteresowani opieką przedszkolna w lipcu zgłaszają się do Strzelewa. Aby ułatwić Państwu załatwianie spraw formalnych, za waszą zgodą przekażemy dokumenty dziecka z naszej placówki do Strzelewa.

      przekazanie dokumentów (oświadczenie) pobierz: oswiadczenie.pdf

    • ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO
     • ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO

      Zakończenie roku szkolnego i rozdanie świadectw odbędzie się w piątek 26.06.2020 r. wg poniższego harmonogramu:

       

      Sala gimnastyczna:

      8.00 klasa 8a i 8b

      10.00 klasa 5a i 5b

      10.45 klasa 6a i 6b

       

      Przed szkołą (na dworzu):

      9.00 klasa 1a i 1b

      9.30 klasa 2

      10.00 klasa 3

      11.00 klasa 7

    • Sukces naszego ucznia w ogólnopolskim konkursie geologiczno-środowiskowym
     • Sukces naszego ucznia w ogólnopolskim konkursie geologiczno-środowiskowym

       

      „Historia Ziemi spisana jest trwale w skałach i skamieniałościach. To one są wiarygodnym źródłem informacji na temat wydarzeń, które rozegrały się w odległej, liczącej nawet miliardy lat przeszłości….”

       

      Uczeń klasy VIIIa Marceli Adasiak wziął udział w XXI edycji ogólnopolskiego konkursu geologiczno – środowiskowego „Nasza Ziemia – środowisko przyrodnicze wczoraj, dziś i jutro” odbywającego się w 2020 roku pod hasłem (R)Ewolucje Ziemi.

      Organizatorem konkursu był Państwowy Instytut Geologiczny - Państwowy Instytut Badawczy.

       

      Konkurs obejmował  obszar całej Polski podzielonej na regiony, i przeprowadzony został
      w dwóch etapach. Pierwszy etap rejonowy obejmował trzy województwa: pomorskie, warmińsko- mazurskie i kujawsko- pomorskie.

      Konkurs przeprowadzony został w dwóch kategoriach wiekowych: dla uczniów VII i VIII klas szkół podstawowych oraz dla uczniów szkół ponadpodstawowych ( laureaci tej kategorii jako nagrodę uzyskują dyplom Uniwersytetu Jagiellońskiego i Warszawskiego)

       Z radością informujemy wśród wielu  nadesłanych prac,  praca Marcelego

      pt: „ Mapa geologiczna Williama Smitha – rewolucja w geologii, czyli  stumilowy krok w przyszłość” została oceniona bardzo wysoko.

      Marceli uzyskał I miejsce i zakwalifikował się do etapu ogólnopolskiego

      Wielkie gratulacje dla Marcelego i jego nauczyciela geografii, Jolanty Gapińskiej. To niezwykle doniosły sukces!

    • „KANGUR MATEMATYCZNY 2020”
     • „KANGUR MATEMATYCZNY 2020”

      Sukcesy uczniów w Międzynarodowym Konkursie

      „KANGUR MATEMATYCZNY 2020”

       

      „Matematyka jest delikatnym kwiatem, który rośnie nie na każdej glebie i zakwita nie wiadomo kiedy i jak."

      Jean Fabre

       

      Znamy wyniki konkursu „Kangur Matematyczny 2020” zorganizowanego przez Towarzystwo Upowszechniania Wiedzy i Nauk Matematycznych w Toruniu. Konkurs  przeprowadzono zdalnie za pośrednictwem Platformy Dzwonek.pl.

      Miło nam poinformować o sukcesach naszych uczniów.

      1. Wynik bardzo dobry:

      Antoni Chmarzyński kl. 3 w kategorii MALUCH 1

      Mikołaj Groblica kl. 5a w kategorii BENIAMIN 1

      1. Wyróżnienia:

      Bruno Oźmiński kl. 2 w kategorii ŻACZEK

      GRATULUJEMY !!!

       

       

     • Grupa Teatralna 13+ #Hot16challenge

       

      Grupa Teatralna 13+ dziękuje za nominację Karolinie Drabik.

      Hot16challenge to wyzwanie polegające na nagraniu 16 wersów i nominowaniu kolejnych osób do akcji, które mają stworzyć swój kawałek w 72 godziny.

      Druga edycja legendarnej rapowanej akcji to nie tylko nagrywanie muzyki, ale również pomoc medykom i szpitalom w walce z koronawirusem.

      Wraz z #hot16challenge2 ruszyła zbiórka na Siepomaga.pl.

      Zarówno nominowani jak i fani mogą wpłacać pieniądze na pomoc pracownikom służby zdrowia w walce z Koronawirusem.

      Link do zbiórki:

      https://www.siepomaga.pl/hot16challenge

      Nominujemy

      Henryk Hryniewicki

      Kwartet Artissimo (Anna Łoś, Dorota Tuszyńska, Roland Wesołowski, Karol Żarnowski)

      Wychowawczynie przedszkola przy szkole im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Kruszynie (Iwona Masiak, Daria Starczewska, Agnieszka Michalska)

     • KOMUNIKAT - PRZEDSZKOLE

      Szanowni Państwo,

      w związku z tym, że rodzice od 29 czerwca nie będą mogli korzystać już z płatnej opieki, wychodząc naprzeciw ich potrzebom, informujemy, że roku szkolnym 2019/2020 w okresie wakacyjnym (lipiec, sierpień) nasze oddziały przedszkolne będą mogły funkcjonować bez przerwy ustalonej w arkuszu organizacji szkoły.

      Z uwagi na konieczność zaplanowania organizacji pracy oddziałów przedszkolnych na najbliższe miesiące, prosimy  Rodziców, którzy zamierzają skorzystać z oferty, o wypełnienie załączonego zgłoszenia, wraz ze wskazaniem konkretnych terminów, w których konieczne jest zapewnienie opieki przedszkolnej Państwa dziecku.

      Zgłoszenie musi być dostarczone do sekretariatu szkoły najpóźniej do 25 czerwca 2020 r.

      Dołożymy wszelkich starań, by w miarę możliwości w okresie wakacyjnym przyjąć jak największą liczbę dzieci, oczywiście w ramach obowiązującego reżimu sanitarnego, zapewniając najwyższe środki ostrożności i mając na uwadze wartości nadrzędne, zdrowie, bezpieczeństwo dzieci, nauczycieli i opiekunów.

      Jednocześnie informujemy, że w czasie pobytu dziecka w przedszkolu zapewnimy pełne wyżywienie.

      Zgłoszenie do pobrania: Zgloszenie_dziecka_w_2020_rdocx.pdfZgloszenie_dziecka_w_2020_rdocx.docx  lub   


    • EGZAMIN ÓSMOKLASISTY
     • EGZAMIN ÓSMOKLASISTY

      W dniach 16 - 18 czerwca 2020 r. uczniowie klasy VIII przystąpią do egzaminu ósmoklasisty.

       

      język polski – 16 czerwca (wtorek) – godz. 9:00

      Standardowy czas – 120 minut, przedłużenie czasu – do 180 minut (przybory: długopis z czarnym wkładem)

       

      matematyka – 17 czerwca (środa) – godz. 9:00

      Standardowy czas – 100 minut, przedłużenie czasu – do 150 minut (przybory: długopis z czarnym wkładem, linijka)

       

      język angielski  – 18 czerwca (czwartek) – godz. 9:00

      Standardowy czas – 90 minut, przedłużenie czasu  – do 135 minut (przybory: długopis z czarnym wkładem) 

       

      Wszyscy uczniowie podchodzący do egzaminu proszeni są o stawienie się w szkole najpóźniej o godz.8.40.

      Dla uczniów dojeżdżających z Pawłówka zapewniony został autobus o godz. 8.10, natomiast dla uczniów z Zielonczyna – o godz. 8.15.

      Odwóz w kolejnych dniach odbędzie się zgodnie z poniższym harmonogramem:

      16.06.2020 - 11.40

      17.06.2020 - 11.20

      18.06.2020 - 11.15 

      Przy wejściu do szkoły należy zdezynfekować ręce.

      Czekając na wejście do szkoły albo sali egzaminacyjnej, zdający zachowują odpowiedni odstęp (co najmniej 1,5 m) oraz mają zakryte usta i nos.

      Do Sali egzaminacyjnej zdający mogą wnieść małą butelkę wody.

      Obowiązuje całkowity zakaz wnoszenia na salę egzaminacyjną jakiegokolwiek sprzętu elektronicznego (np. telefon komórkowy, smartwatch).

       

    • "Zostań w domu" - głosowanie w konkursie zakończone!
     • "Zostań w domu" - głosowanie w konkursie zakończone!

      Znamy już wyniki konkursu fotograficznego organizowanego przez Samorząd Uczniowski naszej szkoły! W głosowaniu na szkolnym Facebooku internauci zdecydowali, że miejsca na podium zajmują kolejno: miejsce pierwsze - Maja Masłowska, klasa VIb, "Zielono mi" (foto nr 2), miejsce drugie - Karol Myśliński, klasa VIb, "Plastyka w domu" (foto nr 6), miejsce trzecie - Julia Wojdylak, klasa Vb, "Wolny czas w domu" (foto nr 7).

      Gratulujemy wszystkim uczestnikom zabawy! Jesteście kreatywni, pomysłowi i macie wspaniałą wyobraźnię! Tak trzymać!

     • Biblioteka - zwrot książek i podręczników

       

       

      Od 1 czerwca biblioteka szkolna rozpoczyna przyjmowanie zwrotów podręczników szkolnych oraz indywidualnie wypożyczonych książek w godzinach: 8.00- 15.00

       

      1. ORGANIZACJA PRZYJMOWANIA ZWROTÓW KSIĄŻEK , W TYM PODRĘDCZNIKÓW, PRZEZ NAUCZYCIELA BIBLIOTEKARZA

       

      Zwroty książek odbywają się z uwzględnieniem wszelkich zasad obostrzeń sanitarno-epidemiologicznych.

       

      1. Zwroty książek będą przyjmowane w szkole w sali nr 4  ( parter budynku),
      2. Osoby zwracające książki do biblioteki tj. uczniowie/rodzice/, nauczyciele, podczas zwrotu książek,  zobowiązani są  do przestrzegania zasad obostrzeń sanitarno- epidemiologicznych.
      3. W przypadku większej liczby osób, zwracających książki w tym samym czasie, należy zachować odległości min. 1,5 m od drugiej osoby.
      4. Dla osób chorych lub przebywających na kwarantannie, będzie wyznaczony inny termin zwrotów książek.
      5. Książki do zwrotu, należy przygotować w następujący sposób:

       

      • skompletuj książki ( podręczniki, oraz inne książki wypożyczone
       z biblioteki szkolnej);
      • usuń foliowe okładki, zapisane ołówkiem notatki, zwróć uwagę na czystość i estetykę książki;
      • przygotuj kartkę z danymi: imię i nazwisko, klasa, wykaz oddawanych książek ( tytuły) oraz datę oddania ;
      • przygotowane książki wraz z kartką umieść w foliowej torbie;
      • przyniesione do zwrotu książki należy bezpośrednio odkładać na przygotowanych  stolikach w sali numer 4.
      • proszę nie oddawać do biblioteki podręcznika do religii i zeszytów ćwiczeń

      BARDZO WAŻNE:

      Uczniowie klas I, IV i VII nie oddają podręczników.

      Proszę o zwrot książek w terminie do 19 czerwca .

       

      1. Po upływie kwarantanny nauczyciel bibliotekarz dokona oceny stanu technicznego zwróconych podręczników. W sytuacji stwierdzenia zniszczenia rodzic zobowiązany jest do poniesienia kosztów zniszczonego  egzemplarza, o czym zostanie poinformowany telefonicznie lub za pomocą innych narzędzi komunikacji.
      2. W celu kierowania zapytań o książki lub wyjaśnienia spraw dotyczących zwrotów,  proszę kontaktować się z nauczycielem bibliotekarzem  drogą poczty elektronicznej ( jolantagapinska@wp.pl) , bądź przez dziennik elektroniczny lub telefonicznie ( tel:608663365).    

       

       

                                                                                                                                                  Jolanta Gapińska

  • Herb Polski
   • Kontakt

    • Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego
    • sekretariat@spkruszyn.edu.pl
    • tel 52 3815 106
    • Kruszyn, ul. Szkolna 6 86-014 Sicienko Poland
    • Nr konta szkoły: BS O/Sicienko 67 8142 1046 0000 0778 2000 0001
    • Nr konta Rady Rodziców: BS O/Sicienko 36 8142 1046 0000 1313 2000 0001
    • NIP 554 23 47 464
    • Inspektor Ochrony Danych Arnold Paszta, arnold.partner@gmail.com