• Akcja PIŻAMA

19 grudnia był bardzo ciekawym dniem w naszej szkole. Samorząd Uczniowski ogłosił niecodzienną akcję! Otóż tego dnia przedświąteczną kreacją było przyjście do szkoły w piżamach a dodatkami były misie, poduszki oraz szlafroki i kocyki. Uczniowie wszystkich klas bardzo się zaangażowali w tę akcję dzięki czemu dzień był bardzo atrakcyjny i zabawny. Ponadto na przerwach można było kupić sobie świąteczną herbatkę wraz z piernikiem.

• Maraton pisania listów

Co roku w grudniu Amnesty International prowadzi kampanię "Maratonu Pisania Listów".Maraton został zainicjowany w 2001 roku w Polsce i wkrótce stał się największym światowym wydarzeniem poświęconym prawom człowieka.Miliony ludzi na całym świecie piszą listy, tweety, pocztówki w obronie praw niesłusznie potraktowanych osób.W tym roku celem kampanii jest obrona praw dzieci oraz młodych aktywistów i aktywistek.Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego przyłącza się do tej akcji. Przyłącz się i Ty.Wszystkich chcących wziąć udział w Maratonie serdecznie zapraszamy.Więcej informacji znajduje się na blogu; bloghistoriakruszyn.blogspot.com

• I MIKOŁAJKOWY DZIEŃ TALENTÓW

Dnia 6 grudnia 2019 r. w naszej szkole odbył się Pierwszy Mikołąjkowy Dzień talentów. Widownia, składająca się głównie z uczniów tej szkoły, nauczycieli i rodziców, miała okazję zobaczyć nie tylko popisy akrobatyczne, wokalne czy taneczne, ale również muzyczny pokaz boksu, produkcja fitnutelli oraz pokazy malarskie. Wydarzenie zostało zainicjowane by pokazać różnorodność pasję I zainteresowania uczniów, a szczególnie, aby docenić ich codzienny trud I pracę związaną z rozwojem ich talentów.

Serdecznie gratulujemy młodym artystom!!!

• Środowiskowe Warsztaty Świąteczne

7 grudnia 2019

7 grudnia "Stowarzyszenie Dobry Start" współorganizowało z Radą Rodziców Środowiskowe Warsztaty Świąteczne dla wszystkich dzieci i ich rodziców.

Sala naszej Szkoły został podzielona na:

- stoisko Zulki Kulki które było kontynuacją „Licytacji u Zulki-Kulki”

- kawiarenkę gdzie można było zjeść coś słodkiego jak i napić się kawy

- cześć warsztatową gdzie dzieci mogły wykonać ozdoby świąteczne czy też ozdobić wg. własnego uznania pierniczki (kawiarenkę jak i część warsztatową przygotowała Rada Rodziców)

- część z animacjami gdzie dzieci mogły wspólnie się bawićWielką atrakcją dla dzieci była wizyta Świętego Mikołaja, który rozdał wszystkim dzieciom drobne prezenty ufundowane przez Stowarzyszenie Dobry Start.

Uroczystość uświetnił występ chóru dziecięcego pod przewodnictwem Marty Stachowicz.

Kulminacją wieczoru była niespodzianka dla Adriana i Ali oraz ich rodziców, dla których Stowarzyszenie w tym roku zbiera fundusze.

Członkowie Stowarzyszenia Dobry Start zdecydowali, że już teraz przekazują po 10 tyś dla Adriana i Ali na te zbliżające się święta. Adrian z rodzicami oraz Tata Ali otrzymali symboliczne czeki oraz list.

Dziękujemy wszystkim za udział i wsparcie i pomoc.

Zapraszamy na kolejne wydarzenia organizowane przez

Stowarzyszenie Inicjatyw Lokalnych „Dobry Start”.