• Zamyślona Pani Jesień- przedstawienie charytatywne
     • Zamyślona Pani Jesień- przedstawienie charytatywne

      23 listopada odbyło się przedstawienie charytatywne pt. „Zamyślona Pani Jesień” w wykonaniu przedszkolaków z przedszkola w Kruszynie.

      Podczas przedstawienia odbyła się zbiórka funduszy na ukończenie remontu domu dla Alicji dwuletniej dziewczynki walczącej z białaczką limfoblastyczną i jej rodziny.

      Inicjatywę wsparło Stowarzyszenie Inicjatyw Lokalnych „Dobry Start” działające przy szkole w Kruszynie, które również na licytacjach za pośrednictwem FB zbiera między innymi fundusze dla Alicji.

      W przedstawieniu zaprezentowały się dzieci z przedszkola począwszy od najmłodszych do grupy „0”.

      Na zakończenie dzieci wspólnie odśpiewały "Piosenkę o pomaganiu ludziom" (Słowa i muzyka całości: Jerzy Kobyliński)

      Wydarzenie wzbudziło duże zainteresowanie nie tylko wśród rodziców, ale i osób chcących wesprzeć inicjatywę.

      Dzięki hojności przybyłych gości udało się zebrać niecałe 4tyś złotych, które wsparły rodzinę Alicji.

      Dziękujemy!

    • Godziny zebrań z wychowawcami
     • Godziny zebrań z wychowawcami

      W czwartek 21.11.2019 r. odbędą się spotkania z wychowawcami klas.

       

      Klasa     godzina

      1a           17.00

      1b           17.00

      2             17.00

      3             28.11  17.00

      4             16.15

      5a           16.30

      5b           17.00

      6a           16.15

      6b           inny termin

      7             17.00

      8a           18.00

      8b           inny termin

       

       

    • Charytatywne przedstawienie "Zamyślona Pani Jesień"
     • Charytatywne przedstawienie "Zamyślona Pani Jesień"

       W wykonaniu dzieci z wszystkich grup przedszkolnych.

      23 Listopada (sobota) o godz. 16:00 serdecznie zapraszamy na charytatywne przedstawienie pt. "Zamyślona pani Jesień" w wykonaniu dzieci z wszystkich grup przedszkolnych.

      Spektakl odbędzie się na sali gimnastycznej w Szkole Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Kruszynie.

      W trakcie przedstawienia zorganizowana będzie zbiórka pieniędzy dla Alicji.

      Środki ze zbiórki w całości zostaną przekazane na remont domu dwuletniej Alicji chorującej na białaczkę limfoblastyczną, aby mogła w dobrych warunkach wracać do zdrowia.

      Inicjatywę wspiera Stowarzyszenie Inicjatyw Lokalnych "Dobry Start"

    • Narodowe Święto Niepodległości w Kruszynie!
     • Narodowe Święto Niepodległości w Kruszynie!

      11 listopada w kościele parafialnym w Kruszynie odbyła się uroczysta Msza św. w intencji Ojczyzny.

      We mszy udział brali uczniowie, nauczyciele naszej szkoły razem z Panią Dyrektor i  szkolną drużyną harcerską „Szare Szeregi”.

      Szkoła wystawiła też z okazji tego ważnego święta poczet sztandarowy.

      Msza miała wyjątkowo uroczysty charakter, świąteczna, patriotyczna atmosfera udzieliła się wszystkim zgromadzonym.

      Po mszy razem z harcerzami ze Strzelewa oraz strażakami z OSP Kruszyn stworzyliśmy harcerski krąg, uczniowie częstowali zaś pysznymi rogalami marcińskimi, upieczonymi przez rodziców.

      To był wyjątkowy dzień!

    • Pasowanie pierwszoklasistów
     • Pasowanie pierwszoklasistów

      8 listopada 2019 roku podczas apelu z okazji Narodowego Święta Niepodległości odbyło się ślubowanie i pasowanie pierwszoklasistów. W tym roku szkolnym pasowane zostały aż dwie klasy pierwsze. Dzieci z klasy Ia i Ib zaprezentowały swoje zdolności wokalne i recytatorskie w pięknym patriotycznym akcencie. Aktu pasowania dokonała Pani Dyrektor Małgorzata Wojnowska. Uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz książki i upominki. 

    • Bieg Kardynalski
     • Bieg Kardynalski

      Dnia 8.11. 2019 r. odbył się w naszej szkole II Bieg Kardynalski. W zawodach brały udział trzy szkoły, które noszą imię Kardynała Stefana Wyszyńskiego: Szkoła Podstawowa nr 20 w Bydgoszczy, Szkoła Podstawowa nr 2 w Nakle nad Notecią oraz oczywiście Szkoła Podstawowa w Kruszynie.

      Reprezentacje zmierzyły się początkowo z testem na temat wiedzy o życiu Wielkiego Patrona, gdzie zwycięzcą okazała się SP w Kruszynie. Drugim etapem zmagań stała się sztafeta przełajowa po lesie kruszyńskim. Trasa nie należała do najłatwiejszych, pomimo trudności uczestnicy poradzili sobie świetnie. W rezultacie pierwsze miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 20 im. Ks. Prymasa Stefana Kardynała Wyszyńskiego, na drugim miejscu ukończyła bieg Szkoła Podstawowa nr 2 im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego Prymasa Tysiąclecia, bieg zakończyła Szkoła Podstawowa w Kruszynie, która ulokowała się na miejscu trzecim.

      Wszystkim serdecznie gratulujemy!!!

    • Świętujemy Niepodległość
     • Świętujemy Niepodległość

      Dnia 8 listopada odbył się w naszej szkole uroczysty apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości, będący również okazją do świętowania Dnia Patrona.

      W tym roku naszej społeczności szkolnej - uczniom, rodzicom i nauczycielom – towarzyszyli niezwykle licznie zgromadzeni goście. Swoją obecnością zaszczyci nas: Kujawsko-Pomorski Kurator Oświaty, Pan Marek Gralik, Wójt Gminy Sicienko, Pan Piotr Chudzyński, Przewodniczący Rady Gminy Sicienko, Pan Arkadiusz Szczepaniak, Kierownik Referatu Oświaty, Kultury i Sportu Gminy Sicienko, Pani Anna Rudniak, Radni Gminy - Pani Danuta Krzewska, Pani Karolina Drabik oraz Pan Ireneusz Witkowski, Sołtysi sąsiadujących sołectw - Sołtys Zielonczyna, Pani Violetta Badziągowska oraz Sołtys Strzelewa, Pani Grażyna Cemka, Prezes Koła Gospodyń Wiejskich w Kruszynie, Pani Jolanta Grygiel, Prezes OSP Kruszyn, Pan Kazimierz Jankowski, Prezes Stowarzyszenia "Dobry Start" w Kruszynie, Pan Radosław Migdalski, a także Przewodnicząca Rady Rodziców, Pani Anna Wojtko-Cetnarowska.

      Niezmiernie miło było nam po raz pierwszy gościć przedstawicieli zaprzyjaźnionych szkół, mających za patrona - jak i my - Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Z Panią Arletą Kempą oraz Panem Michałem Plewińskim przybyli do nas uczniowie z SP nr 20 w Bydgoszczy, a z Panią Katarzyną Dobosz przyjechali uczniowie z SP nr 2 w Nakle nad Notecią.

      Uroczystość rozpoczęła się punktualnie o godzinie 11.00, byśmy po powitaniu wszystkich zebranych mogli zaśpiewać hymn państwowy o symbolicznej godzinie 11.11. Włączenie się naszej szkoły do ministerialnej akcji "Szkoła do hymnu" miało dla nas szczególne znaczenie, ponieważ pragnęliśmy pokazać, że postawa obywatelska i idee patriotyczne są bardzo drogie kruszyńskiej podstawówce. Świadczyło o tym samo wykonanie hymnu: z mocą, radością i dumą.

      Po zaśpiewaniu "Mazurka Dąbrowskiego" i hymnu szkoły został zaprezentowany słowno-muzyczno-taneczny spektakl poświęcony Niepodległej. Uczniowie z klasy VIa prezentowali sceny z życia różnych grup Polaków w ciągu minionych stu lat. W każdej z nich wybrzmiewała miłość do Ojczyzny, radość z bycia Polakiem i świadomość wspólnoty. Przekaz słowny został poparty przekazem muzycznym w wykonaniu naszego szkolnego chóru, który zaprezentował pieśni patriotyczne i wojskowe. Niezwykłe zaangażowanie emocjonalne uczniów w ich wykonanie zyskał ogromne uznanie publiczności. Widzowie ogromnymi oklaskami nagrodzili również występ taneczny grupy baletowej, związanej z naszą szkołą. Dziewczęta w bardzo energiczny i żywiołowy sposób zatańczyły krakowiaka. Szczególną uwagę i uznanie wzbudziły najmłodsze artystki z przedszkola, które w zespole tańczą dopiero od września, a także wzajemna relacja pomiędzy starszymi i młodszymi tancerkami, które potrafiły pokazać, czym jest odpowiedzialność za drugą osobę. Nie można zapomnieć o solowym tańcu Wiktorii Lewandowskiej, która tańczyła do "Modlitwy (Obudź się, Polsko)" śpiewanej przez chór i granej przez Zuzannę Sitarek, co wywołało dreszcz emocji i wycisnęło łzy wśród osób będących na widowni.

      O ogromnym uznaniu dla części artystycznej świadczyły owacje na stojąco i bardzo ważne słowa Pana Kuratora o wielkich talentach, które ujawniają się w naszej szkole.

      Oczywiście, nie wolno zapominać o najmłodszych bohaterach uroczystości. Zgodnie z tradycją w czasie listopadowego apelu, który jest też okazją do upamiętnienia sylwetki patrona, pierwszoklasiści zostają pasowani na uczniów. W tym roku pasowane zostały aż dwie klasy pierwsze, które przygotowały piękny patriotyczny obraz. Dzieci w swoim szczerym i wypełnionym emocjami wystąpieniu pokazały, że Polska i miłość do niej są ważne na co dzień.

      W tym roku Dzień Patrona uczciliśmy w wyjątkowy sposób - bardzo aktywnie. Reprezentanci trzech szkół, w sposób szczególny związanych z Kardynałem Stefanem Wyszyńskim, wzięli udział w sztafetowym Biegu Kardynalskim, który odbył się jeszcze przed apelem. W trakcie uroczystości zostały wszystkim przyznane puchary, upamiętniające to wydarzenie. W biegu pierwsze miejsce zajęła szkoła bydgoska, drugie - nakielska, trzecie - kruszyńska. Zebrani gorącymi brawami podziękowali zawodnikom, zmagającym się rankiem z licznymi przeszkodami na trasie. 

      Na zakończenie uroczystości głos zabrali: Pani Dyrektor, Małgorzata Wojnowska, Pan Kurator, Pan Wójt oraz Przewodniczący Rady Gminy. Każda z przemawiających osób podziękowała za niezwykłe przedstawienie, którego była świadkiem i cieszyła się z tak licznych talentów zgromadzonych w kruszyńskiej podstawówce. Przemawiający wspomnieli o potrzebie autentycznej miłości do Ojczyzny i wyrazili swoje przekonanie, że uczniowie uczęszczający do tej szkoły na pewno będą umieli codziennym życiem o niej zaświadczyć. Pokażą tym samym, że doskonale rozumieją słowa swojego patrona, że "Sztuką jest umierać dla ojczyzny, ale jeszcze większą sztuką jest dobrze dla niej żyć".

    • Z PODWÓRKA NA STADION O PUCHAR TYMBARKU
     • Z PODWÓRKA NA STADION O PUCHAR TYMBARKU

      W poniedziałek 4.11.2019 uczniowie SP Kruszyn uczestniczyli w powiatowym turnieju piłkarskim „Z PODWÓRKA NA STADION O PUCHAR TYMBARKU”.

      Uczniowie naszej szkoły byli najmłodszą drużyną w kategorii, a ponadto kilku chłopców nie mogło zagrać w turnieju, pomino tego drużyna dzielnie walczyła zyskując cenne doświadczenie, pomagały nam też 2 dziewczynki.

      Skład SP Kruszyn: Antek Fogt, Tomasz Zwada, Wiktoria Janowska, Igor Krasue, Klaudia Karaszewska, Fabian Koc oraz Wiktor Latała.

    • Żywa lekcja historii
     • Żywa lekcja historii

      Dziś, 5 listopada 2019 r. gościliśmy w naszej szkole pasjonata wczesnego średniowiecza, członka grupy rekonstrukcyjnej z tego okresu i na co dzień nauczyciela historii w Szkole Podstawowej w Osielsku – Pana Łukasza Golas.

      W żywej lekcji dotyczącej rycerzy Bolesława Chrobrego i Mieszka II wzięli udział uczniowie klas piątych i szóstych.

      Pan Łukasz z olbrzymim zapałem prezentował uzbrojenie rycerza, opowiadał o toczonych przez niego walkach oraz o życiu codziennym.

      Duże zainteresowanie uczniów wzbudziło uzbrojenie, między innymi łuk, wyrabiany z twardego i sprężystego drewna o długości ok. 1–1,8 m., z którego dobry łucznik strzelał celnie na odległość do 200 m, z szybkością ok. 12 strzał na minutę.

      Nauczyciel prezentował też drogocenny miecz, którego rękojeść zazwyczaj jednoręczna, była bogato zdobiona posiadała ciężką głowicę oraz jelec krzyżowy oraz czekan i tarcze ochronne.

      Uczniowie mieli okazję nie tylko usłyszeć ciekawe opowieści ale też dotknąć, obejrzeć i przymierzyć ochronne uzbrojenie rycerza.

      Lekcję zorganizowana została przez nauczyciela historii, dzięki pomocy Pani Karoliny Żuchowskiej. Bardzo dziękujemy!

    • Nagroda Wójta Gminy Sicienko
     • Nagroda Wójta Gminy Sicienko

      12 października 2019 roku z okazji Dnia Edukacji Narodowej Wójt Gminy Sicienko – Piotr Chudzyński wręczył nagrody wyróżniającym się nauczycielom pracującym w szkołach prowadzonych przez Gminę Sicienko. Wśród nagrodzonych znalazła się nasza nauczycielka pani Agnieszka Żarnowska! Serdecznie gratulujemy!

 • Herb Polski
  • Kontakt

   • Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego
   • szkola_kruszyn@interia.pl
   • tel/fax 052 3815 106
   • Kruszyn, ul. Szkolna 6 86-014 Sicienko
   • Nr konta szkoły: BS O/Sicienko 67 8142 1046 0000 0778 2000 0001
   • Nr konta Rady Rodziców: BS O/Sicienko 36 8142 1046 0000 1313 2000 0001
   • 554 23 47 464
   • Inspektor Ochrony Danych Krzysztof Dziemian, adres e-mail iod@rodo.pl
 • Biuletyn informacji publicznej