• Uwaga PRZETARG

W zakładce przetargi można znaleźć informacje na temat: Budowa przyłącza i przebudowa zewnętrznej instalacji kanalizacji sanitarnej i instalacji technologicznej z kuchni dla budynku głównego SP w Kruszynie.

• ZIELONA SZKOŁA UCZNIÓW KLASY CZWARTEJ

W terminie 13 - 14 maja uczniowie klasy 4a i 4b brali udział w zielonej szkole w miejscowości Wymysłowo, położonej w Borach Tucholskich. Na miejscu odbywały się zajęcia sportowo - edukacyjne z wykwalifikowanymi instruktorami: kajakarstwo i ratownictwo wodne, biegi na orientację, biegi ze strzelaniem. Oprócz zajęć był czas na przyjemności w postaci gier i zabaw na boiskach sportowych, jazdy konno, dokarmiania zwierząt w zagrodzie danieli, ognisko, bilard, podchody, tenis stołowy, plac zabaw. Ponadto była okazja zobaczyć  muzeum Indian z oryginalnymi eksponatami. Dzieci wróciły szczęśliwe i bogatsze o nowe doświadczenia.

• KANGUR MATEMATYCZNY 2019

Sukcesy uczniów w Międzynarodowym Konkursie

„KANGUR MATEMATYCZNY 2019”

„Temu, kto nie zna matematyki, trudno spostrzec głębokie piękno przyrody."

Richard Feynman

Znamy wyniki konkursu „Kangur Matematyczny 2019” zorganizowanego przez Towarzystwo Upowszechniania Wiedzy i Nauk Matematycznych w Toruniu. Konkurs  odbył się dnia 21 marca 2019 r. po raz dwudziesty ósmy.  Uczniowie szkół wszystkich szczebli na całym świecie zmagali się z zadaniami matematycznymi. Główną badaną umiejętnością jest  logiczne myślenie, a nie tylko czysta wiedza i znajomość wzorów. Kangur jest najpopularniejszym szkolnym konkursem matematycznym na świecie.

Miło nam poinformować o sukcesach naszych uczniów.

1. Wynik bardzo dobry:

Tymoteusz Będziński kl. 4a w kategorii MALUCH 2

1. Wyróżnienia:

Łucja Będzińska kl. 2 w kategorii ŻACZEK

Karol Drej kl. 2 w kategorii ŻACZEK

Wiktor Latała kl. 3 w kategorii MALUCH 1

Mikołaj Groblica kl. 4a w kategorii MALUCH 2

Jan Goździk kl. 4a w kategorii MALUCH 2

GRATULUJEMY !!!

• INFORMACJA

Sprawozdanie finansowe za rok 2018 Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Kruszynie  opublikowano na stronie bip.sicienko.pl w zakładce FINANSE GMINY – Sprawozdania finansowe.

• PODZIĘKOWANIE ZE SCHRONISKA

"Zwierzęta i pracownicy ze Schroniska dla Zwierząt w Bydgoszczy składają zarówno Uczniom, Rodzicom i Nauczycielom jak najserdeczniejsze podziękowania za okazaną naszemu azylowi Waszą serdeczną pomoc. Dzięki wam zwierzęta ze Schroniska mają, namiastkę domowych warunków.

Pamiętajcie o tym, że zwierzaki potrzebują właściciela, jedynie, dzięki któremu tak naprawdę mogą poczuć się potrzebne. Między innymi dzięki Waszym inicjatywom nasze Schronisko postrzegane jest jako azyl mogący stanowić wzór dla innych schronisk.

Życzymy Wam powodzenia w życiu i wszelkiego dobra ze strony świata ludzi i zwierząt..."

Treść listu w załączeniu.

• Uroczystość Konstytucji 3 Maja

3 maja w kościele parafialnym w Kruszynie miała miejsce uroczysta Msza św. z okazji Dnia Konstytucji 3 Maja oraz Dnia Strażaka, obchodzonego tradycyjnie 4 maja. W nabożeństwie wzięły udział liczne delegacje z pocztami sztandarowymi. Nie zabrakło w nim i naszego sztandaru, reprezentującego Szkołę Podstawową im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Kruszynie.