• Wznowienie zajęć dydaktyczno-wychowawczych

Uwzględniając decyzję Związku Nauczycielstwa Polskiego i Związku Zawodowego „Solidarność – Oświata” o zawieszeniu akcji strajkowej, informujemy, że zajęcia dydaktyczno-wychowawcze w szkole zostają wznowione w poniedziałek, 6 maja.

Jednocześnie przypominamy, że zgodnie z kalendarzem roku szkolnego 29, 30 kwietnia oraz 2 maja są dla uczniów szkoły podstawowej dniami wolnymi od zajęć dydaktycznych.

W poniedziałek, 29 kwietnia, wznawia się zajęcia dydaktyczno-wychowawcze w przedszkolu.

Autobusy szkolne kursować będą zgodnie z regularnym harmonogramem odwozów i dowozów od 29 kwietnia.

• Dni wolne od zajęć dydaktycznych

Infomujemy, że zgodnie z kalendarzem roku szkolnego 2018/2019 zatwierdzonym w naszej szkole Uchwałą Rady Pedagogicznej i Uchwałą Rady Rodziców, dni 29, 30 kwietnia oraz 2 maja są dniami wolnymi od zajęć dydaktycznych. W tych dniach szkoła oraganizuje wyłącznie zajęcia opiekuńczo-wychowawcze od 7.00 do 16.30. Przedszkole zaś, otwarte jest w godzinach od 6.30 do 16.30.

Jutro tj. 26 kwietnia w placówce trwa jeszcze akcja strajkowa.

• Egzamin ósmoklasisty

Dyrektor Szkoły Podstawowej w Kruszynie informuje, że wczoraj powołano zespoły nadzorujące przebieg egzaminu ósmoklasisty, który zostanie przeprowadzony w dniach 15 – 17 kwietnia.

Wszyscy uczniowie podchodzący do egzaminu proszeni są o stawienie się w szkole (sala nr 10) najpóźniej o godz.8.30. Dla uczniów dojeżdżających z Pawłówka zapewniony został autobus o godz.8.10, natomiast dla uczniów z Zielonczyna – o godz. 8.15. Odwóz w kolejnych dniach odbędzie się zgodnie z poniższym harmonogramem:

15.04.2019 - 11.40

16.04.2019 - 11.20

17.04.2019 - 11.15

Przypominamy, że obowiązuje strój galowy. Każdy uczeń powinien być wyposażony w czarny, niezmazywalny długopis i półlitrową butelkę wody. We wtorek (na egzamin z matematyki) należy ponadto przynieść linijkę.

Obowiązuje całkowity zakaz wnoszenia na salę egzaminacyjną jakiegokolwiek sprzętu elektronicznego (np. telefon komórkowy, smartwatch).

• Uwaga

SZANOWNI RODZICE,

Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Kruszynie informuje, że w związku ze strajkiem, który w dniu dzisiejszym rozpoczął się także w naszej placówce, w szkole realizowane były tylko zajęcia opiekuńczo-wychowawcze dla wychowanków oddziałów przedszkolnych oraz uczniów szkoły.

Podobnie będzie w dniu jutrzejszym, tzn. 9 kwietnia 2019 roku. Przedszkole otwarte jest od godziny 6.30 do 16.30, szkoła od godziny 7.00 do godziny 16.30.

Zapewniamy całodzienne wyżywienie w przedszkolu i obiady w szkole – kuchnia pracuje bez zakłóceń.

Zmianie natomiast uległ rozkład dowozów.

Zgodnie ze zgłoszonym dziś przez rodziców zapotrzebowaniem – zapewniamy jedynie odwóz uczniów do Pawłówka o godzinie 12.45.

Będę na bieżąco monitorować sytuację i informować Państwa o wszelkich zmianach związanych z funkcjonowaniem szkoły i przedszkola w czasie strajku.

Kruszyn, 8 kwietnia 2019 r.                                                              Małgorzata Wojnowska

• Komunikat dla rodziców!!!

SZANOWNI RODZICE,

w związku z otrzymaniem od Związków Zawodowych informacji, że począwszy od 8 kwietnia 2019 r. zaplanowany został na terenie kraju strajk nauczycieli i pracowników niepedagogicznych szkół i przedszkoli, który objąć ma również naszą placówkę, Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Kruszynie informuje, że mogą wystąpić utrudnienia i zmiany w organizacji pracy naszej szkoły i przedszkola.

Zorganizowanie planowych zajęć dydaktycznych w szkole i przedszkolu może być w takiej sytuacji niemożliwe.

Dyrektor zobowiązany jest zapewnić dzieciom w czasie strajku niezbędną opiekę, co najprawdopodobniej możliwe będzie wyłącznie w formie grupowych zajęć opiekuńczo-wychowawczych zorganizowanych dla uczniów szkoły i wychowanków oddziałów przedszkolnych.

Mając na uwadze nadzwyczajne okoliczności, Dyrektor w porozumieniu z organem prowadzącym na bieżąco monitorować będzie sytuację i podejmować wszelkie możliwe decyzje oraz działania związane z zapewnieniem dzieciom i młodzieży należytej opieki.

Kruszyn, 3 kwietnia 2019 r.                              Małgorzata Wojnowska