• Turniej "Młodzież zapobiega pożarom"

• W dniu 29 marca 2019 r. w Wiejskim Domu Kultury w Kruszynie odbyły się eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”.  Naszą szkołę reprezentowało ośmioro uczniów z naszej szkoły:

w kategorii klas 1 – 6: Zosia Król, Martyna Palusiak, Wiktoria Priefer oraz Jan Goździk;

w kategorii klas 7,8 i gimnazjum: Mikołaj Chmarzyński, Wojciech Mazalon, Gracjan Grygiel oraz Olivier Grygiel.

Największą ilość punktów spośród naszych reprezentantów uzyskał Olivier Grygiel, który zajął drugie miejsce, a za nim na podium stanął Gracjan Grygiel zajmując trzecie miejsce. Pierwsza trójka z każdej kategorii otrzymała pamiątkowe dyplomy oraz vouchery do Empika. Kolejne eliminacje do etapu wojewódzkiego odbędą się w Dąbrowie Chełmińskiej 5 kwietnia 2019 r., na które pojedzie nasz reprezentant Olivier Grygiel. Trzymajcie za niego kciuki!

Gratulujemy naszym uczestnikom i życzymy dalszych sukcesów!

• DZIEŃ ŚWIĘTEGO PATRYKA

• 17 marzec to Dzień Św. Patryka - patrona Irlandii. W tym dniu wielu uczniów przybyło ubranych na zielono, ponieważ to kolor ukochany przez Irlandczyków. Z tej okazji uczniowie przygotowali projekty multimedialne i ścienne ukazujące życie świętego Patryka oraz Irlandię - jej tradycje, atrakcje turystyczne, muzykę i tańce. Zielone trójlistne koniczyny, symbol Irlandii oraz tradycyjna Irlandzka muzyka towarzyszyły nam przez cały dzień w szkole.

• SUKCES W WOJEWÓDZKIM KONKURSIE PRZEDMIOTOWYM Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO

• 16 lutego 2019r. odbył się etap wojewódzki konkursu przedmiotowego z języka angielskiego. Z wielką radością informujemy, że uczeń klasy ósmej Paweł Torzecki osiągnął doskonały wynik w teście pisemnym i wypowiedzi ustnej i został po raz drugi finalistą tego prestiżowego konkursu! Congratulations!

• Lista kandydatów przyjętych do klasy pierwszej Szkoły Podstawowej

Lista kandydatów przyjętych do klasy pierwszej Szkoły Podstawowej

im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Kruszynie na rok szkolny 2019/2020

Dz. U, z 2017 r., poz. 59 i 949 dyrektor Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Kruszynie podaje listę dzieci przyjętych na rok szkolny 2019/2020 do klasy pierwszej :

1.

1. Depta Edward
            2. Drzyzgiewicz Zuzanna
            3. Jędrzejczyk Dominik
            4. Pietryga Oliwia
            5. Tomczyk Amelia

1. Dzieci z obwodu szkoły zostają przyjęte do klasy pierwszej z urzędu.
            2. Data podania listy do publicznej wiadomości: 25.02019 r.

• „Ekologia – Michaliny pasja”

• Z radością informujemy o sukcesie naszej uczennicy klasy VIII – Michaliny Adasiak, która zajęła IV miejsce w konkursie „Ekologia – nasza pasja” organizowanym prze Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Bydgoszczy.  Celem konkursu było sprawdzanie wiedzy uczniów z województwa kujawsko-pomorskiego z zakresu ekologii, gospodarki i ochrony środowiska przyrodniczego i zjawisk globalnych. Do konkursu została przygotowana przez nauczyciela geografii – p. Jolantę Gapińską. Gratulujemy.

• AKCJA 'PODAJ ŁAPKĘ'

• Tegoroczna akcja "PODAJ ŁAPKĘ" dobiegła końca. Dzięki Państwa dobroci i życzliwości udało nam się zebrać  karmę, ręczniki, koce, zabawki i żwirek     dla kotów. Dary trafiły do pobliskiego schroniska dla zwierząt w Bydgoszczy. Bardzo dziękujemy za Państwa szczodrość!

KARMĘ ZEBRALIŚMY W ILOŚCI:

karma dla kota                                         karma dla psa

sucha           mokra                                   sucha              mokra

8800 g         4000 g                                  7000 g             5960 g

• WARSZTATY PIECZENIA CIASTEK W PRZEDSZKOLU

• PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY

• Uwaga w czwartek 21.03.2019 r. w naszej szkole odbędzie się akcja "WIOSNA".

Wspólnie uczcijmy ten piękny dzień ubierając się w kolorowych barwach. W tym dniu zaprezentujmy się w  odcieniach: ZIELONY, ŻÓŁTY ORAZ CZERWONY I RÓŻOWY.

Ponadto na tę okazję każda klasa ma za zadanie przygotować MARZANNĘ EKOLOGICZNĄ, którą wspólnie w odpowiedni sposób pożegnamy.

W czwartek, również zostanie rozstrzyzgnięty konkurs na kosz ekologiczny, a tymczasem zachęcamy klasy od VI do VII  do udziału w konkursie na stroik wiosenny.

• Lista kandydatów zakwalifikowanych do klasy pierwszej Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Kruszynie na rok szkolny 2019/2020

• Na podstawie art. 158 ust. 1 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. — Prawo oświatowe,

Dz. U. z 2018 r., poz. 996, poz. 1000,  poz.1290, poz. 1669, poz. 2245 dyrektor Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Kruszynie podaje listę dzieci zakwalifikowanych na rok szkolny 2019/2020 do klasy pierwszej :

1. Depta Edward
            2. Drzyzgiewicz Zuzanna
            3. Jędrzejczyk Dominik
            4. Pietryga Oliwia
            5. Tomczyk Amelia

1. Dzieci z obwodu szkoły zostają przyjęte do klasy pierwszej z urzędu.
            2. Data podania listy do publicznej wiadomości: 13.03.2019 r.
            3. Do dnia 22 marca 2019 r. rodzice kandydata składają pisemne potwierdzenie woli zapisu.

Potwierdzenie woli zapisu do pobrania:

potwierdzenie_woli_kl._1(5).docx