• WAŻNY KOMUNIKAT

Dyrektora Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego

w Kruszynie

z dnia 15 lutego 2019 roku.

Informuję, że po zebraniu deklaracji Rodziców dzieci uczęszczających w roku szkolnym 2018/2019 do oddziałów przedszkolnych o kontynuowaniu wychowania przedszkolnego w roku szkolnym 2019/2020 brak jest wolnych miejsc w naszej placówce.

W szkole funkcjonować będą tylko trzy oddziały przedszkolne ze względu na warunki organizacyjne szkoły i konieczność zapewnienia bezpiecznych i higienicznych warunków nauki i pracy.

W związku z powyższym nie zostanie przeprowadzone postępowanie rekrutacyjne na rok szkolny 2019/2020 do oddziałów przedszkolnych w Szkole Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Kruszynie. Oznacza to, że szkoła nie będzie przyjmowała wniosków o zapisanie dziecka do naszego przedszkola.

Rodzice zainteresowani zapisaniem dziecka do oddziału przedszkolnego mogą  złożyć wniosek do dyrektora innej placówki na terenie gminy Sicienko (SP Sicienko, SP Strzelewo, SP Wojnowo lub SP Samsieczno).

Małgorzata Wojnowska

• Przedszkolaki w Baju Pomorskim

15 lutego 2019r. dzieci 5 i 6-letnie z naszego przedszkola wraz z wychowawcami wybrały się do Teatru „Baj Pomorski” w Toruniu na spektakl „Księga Dżungli”. Sztuka przedstawiała historię chłopca wychowywanego w lesie przez wilki. W spektaklu krok po kroku ukazane są najgłębsze zakątki tropikalnej puszczy, panujące w niej prawa, zwyczaje, tajemnice i sekrety. Aktorzy teatru dali popis swej kondycji fizycznej, idealnie naśladując zwierzęce zachowania.Wycieczka miała na celu ukazanie wartościowych sposobów spędzania wolnego czasu oraz dała dzieciom możliwość obcowania z teatrem, sztuką aktorską i żywym słowem. Przedszkolaki z dużym zainteresowaniem uczestniczyły w spektaklu.

• Zapraszamy na zajęcia - Gra GO w naszej szkole

Gra Go jest czymś więcej niż tylko grą, jest rozrywką umysłową na najwyższym poziomie. Jeżeli jesteś strategiem i chcesz nauczyć się tej nietuzinkowej gry, zapraszamy na zajęcia w piątki od godziny 12:45 do godziny 14:15.

Zajęcia poprowadzi Pan  Maksym Wałaszewski - student matematyki ze specjalnością nauczycielską. Pasjonat matematyki i gier logicznych.

Zajęcia będą płatne 50 zł/miesiąc (zapisy w sekretariacie).

• Gra Go - zajęcia pokazowe.

W ubiegły piątek - liczne grono naszych uczniów brało udział w zajęciach pokazowych gry GO.

Czym jest Go?

Go jest jedną z najstarszych i najbardziej popularnych gier umysłowych na świecie. Podobnie jak szachy pochodzi z dalekiego wschodu, a najlepiej znana jest na terenie Japonii. Od graczy wymaga dużej dozy kreatywności, sprytu i logicznego myślenia. Posiada łatwe do przyswojenia zasady, co czyni ją perfekcyjną dla dzieci, nawet od pierwszych lat szkolnych. Pomaga też w przyswojeniu podstaw matematyki, przede wszystkim arytmetyki.