• DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

      W dniu 26.11.2018r. dzieci ze wszystkich grup przedszkolnych uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Tego dnia każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim przyjacielem - misiem. W tym roku naszą uroczystość zaczęliśmy od przywitania wszystkich przedszkolaków i ich misiów. Następnie posłuchaliśmy krótkiej historii powstania tego święta oraz obejrzeliśmy prezentację o znanych i lubianych misiach z dziecięcych bajek. Ciekawą atrakcją była też misiowa fotobudka w której dzieci mogły zrobić sobie zdjęcie. Na koniec odbyła się gimnastyka z misiem, zabawy z chustą animacyjną oraz liczne zagadki i konkursy. Dzień ten był pełen wrażeń. 

     • I TY MOŻESZ ZOSTAĆ ŚW. MIKOŁAJEM

      I TY MOŻESZ ZOSTAĆ

      ŚW. MIKOŁAJEM I POMÓC SPEŁNIĆ MARZENIA DZIECIOM W AFRYCE!!!

       

      Szkolne Koło Caritas w Kruszynie organizuje zbiórkę pieniędzy, na rzecz pomocy dzieciom w Afryce.

      Ofiarując swój grosz, sprawisz, że te Święta Bożego Narodzenia będą jeszcze bardziej wyjątkowe.

       

       

      Zbiórka odbędzie się: 6.12.2018  podczas przerw lekcyjnych

      Wolontariusze Szkolnego Koła Caritas

       

     • ZAJĘCIA BIBLIOTECZNE MOTYLKÓW

      Dnia 26.11.2018 r. dzieci z grupy "Motylki"  wybrały się do Wiejskiej Biblioteki w Kruszynie, data szczególna dla przedszkolaków, gdyż był to Dzień Pluszowego Misia. Pani Agnieszka Truszczyńska dała dzieciom możliwość obcowania z książką poprzez wybór najciekawszych dla nich lektur. Z uwagi na święto misia "Motylki" wysłuchały bajki o przyjaźni niedźwiadka z kamieniem. Dużą radość sprawił dzieciom taniec z ulubionymi pluszakami. Po tańcu przyszedł czas na pracę plastyczną, którą dzieci wykonały starannie z wielkim zaangażowaniem. Jednak najwięcej emocji wywołała "misiowa" konkurencja zręcznościowa, w której dzieci musiały wykazać się wytrwałością i dokładnością. Wszystkie przedszkolaki powróciły z uśmiechem do przedszkola mówiąc,że wrócą do biblioteki z rodzicami.

     • MISTRZOSTWA POLSKI JUNIORÓW W SPEEDCUBINGU

      „Speedcubing” pochodzi od słów „Speed” – szybkość oraz „Cube” – kostka. Jest to forma aktywności intelektualno-fizycznej polegająca na szybkim rozwiązywaniu wszystkich odmian kostki Rubika oraz innych łamigłówek mechanicznych.

       

      Uczeń naszej szkoły Tymoteusz Będziński z klasy IV brał udział w Mistrzostwach Polski w speedcubingu, które odbyły się w Gdańsku. Tymek startował w konkurencji 3x3x3, gdzie średnią z 5 prób ułożenia kostki uzyskał w czasie 37.74 s. Wynik ten pozwolił mu zająć 4 miejsce w tych mistrzostwach.

      Gratulujemy!!

       

      Więcej informacji o speedcubingu można znaleźć na stronie: https://www.speedcubing.pl/

     • PRZEDSZKOLAKI DLA NIEPODLEGŁEJ

      Dnia 21.11 listopada w WDK w Kruszynie odbył się koncert patriotyczny z okazji 100 lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Z uwagi na to, że już od najmłodszych lat wpajamy dzieciom miłość do Ojczyzny oraz uczymy symboli narodowych, przedszkolaki również chciały w uroczysty sposób uczcić to wielkie święto.

      W koncercie brały udział dzieci ze wszystkich grup przedszkolnych ubrane w biało-czerwone stroje. Pierwsze wystąpiły bardzo dzielne maluszki (pierwszy raz na tak dużej scenie) z utworem "Jestem Polakiem" . Dzieci czteroletnie zaśpiewały i zatańczyły do piosenek żołnierskich : "Przybyli ułani" oraz "Szara Piechota".

      Z kolei  pięcio i sześciolatki wystąpiły wspólnie. Ich pierwszym utworem była piosenka "My jesteśmy Polakami". Następnie dzieci wystąpiły w inscenizacji legendy "Lech, Czech i Rus". Posumowaniem całego koncertu była piękna piosenka podsumowująca wiedzę przedszkolaków na temat niepodległości pt. "Co to jest niepodległość?". Widząc wzruszenie rodziców i bliskich na widowni sądzimy, że występ ten zostanie w pamięci wszystkich na bardzo długi czas.

     • MAPA ZAGROŻEŃ BEZPIECZEŃSTWA

      Szanowni Państwo!

      Uprzejmie informujemy, że na stronie Internetowej policji http://www.policja.pl/pol/mapa-zagrozen-bezpiecze/33880,dok.html jest udostępniona MAPA ZAGROŻEŃ BEZPIECZEŃSTWA, na której można sprawdzić oraz zgłosić zagrożenie.

      Prosimy o regularne odwiedzanie tej strony i oznaczanie zagrożeń zwłaszcza tych drogowych, które bardzo często zdarzają się w okolicach naszej szkoły. Nagłośnienie tego problemu może znacznie przyczynić się do poprawy sytuacji poprzez instalację sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ulic Bydgoska - Szkolna w Kruszynie.

      Inicjatywa ta służy bezpieczeństwu uczniów naszej szkoły i mieszkańców Kruszyna. Prosimy o pomoc w tej sprawie.

       

     • UWAGA ZEBRANIE! 22.11.2018 r.

       

      KLASA:         GODZINA:

           2                  17.00

           3                  17.00

           4a                16.30

           4b                16.30

           5a                16.30

           5b                17.00

           6                  odwołane

          7a                 18.00

          7b                 16.30

          8                   16.30

     • Obchody stulecia odzyskania niepodległości w kruszyńskiej podstawówce

       

      Link do YouTube: https://www.youtube.com/watch?v=OaICY-fNo_A

       

      W piątek, 9 listopada, w naszej kruszyńskiej podstawówce miały miejsce uroczyste obchody setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Zorganizowanemu z tej okazji apelowi przyświecały słowa: „Tak samo, a jednak inaczej”. Jak zostało to wytłumaczone w czasie trwania uroczystości, corocznym celebracjom towarzyszyły te same co zawsze uczucia radości, dumy i melancholii, ale doniosłość i niezwykłość chwili związana z wyjątkowością setnej rocznicą była inna.

      Uczniowie przygotowujący apel pod kierunkiem Aliny Pastor i Agnieszki Żarnowskiej, zaprezentowali się w nieszablonowym przedstawieniu, w którym nie pojawił się ani jeden wiersz tradycyjnie deklamowany w czasie obchodów Dnia Niepodległości, podstawą słowa mówionego była natomiast rozmowa mamy z synem, który początkowo wykazywał zniechęcenie i zmęczenie przygotowaniami do stulecia, jednak w toku przedstawienia zmienił zdanie i zrozumiał ideę tak hucznego świętowania 11 listopada. Dialogi spajały liczne piosenki o tematyce patriotycznej i wojskowej śpiewane przez szkolny chór i uzupełniane grą aktorską uczniów z klasy Vb. W finale została podkreślona postawa patriotyzmu i poczucie więzi z małą i dużą ojczyzną. Słowa „Jesteśmy stąd” gościły w chóralnej piosence, etiudzie teatralnej wykonanej przez piątoklasistów, występie pierwszoklasistów, którzy w tym dniu byli pasowani na ucznia oraz w polonezie, przepięknie zatańczonym przez grupę baletową prowadzoną przez Jolantę Nawrotek.

      Niezwykłą chwilą kończącą uroczysty apel było wspólne odśpiewanie czterech zwrotek „Mazurka Dąbrowskiego” o godz.11.11. Należy podkreślić, że hymn został wykonany tak samo, a jednak inaczej. Tak samo, bo w szkole w czasie każdej uroczystości śpiewane są cztery strofy tej najważniejszej polskiej pieśni; inaczej – bo zebrani wyrażali swym śpiewem takie emocje, jak duma, radość i ogromne rozrzewnienie, z niespotykaną dotąd siłą.

      Jak podkreślali licznie zgromadzeni uczestnicy wydarzenia, całość miała bardzo wzruszający charakter, ponieważ zaprezentowane przedstawienie mówiło o ważnych dla Polski sprawach w sposób bardzo ludzki, bliski i chwytający za serce, gdzie zbędny patos został zastąpiony szczyptą humoru. Przybyli goście podkreślali profesjonalizm uroczystości, niejedna osoba przyznała się również do łez wzruszenia.

     • WYNIKI KONKURSU "POLSKIE SYMBOLE NARODOWE

      Z okazji obchodów 100 lecia niepodległości w naszej szkole odbył się konkurs plastyczno - techniczny "polskie symbole narodowe". Uczniowie wykonali prace związane z hymnem, godłem i flagą Polski.

      Wyniki konkursu:

       

          Kategoria klas 1 – 3                          Kategoria klas 4 – 8

      1. Zosia Kierul                                1. Weronika Badziągowska
      2. Nikola Puczyńska                       2. Mikołaj Groblica
      3. Zosia Kaźnica                            3. Leon Kaźnica
      4. Maja Woropaj                            4. Antoni Bombała
      5. Jakub Janczak                           5. Ariadna Żarnowska

       

     • "Kartka jubileuszowa dla Polski"

      Zuzanna Drzyzgiewicz z grupy „O” zdobyła pierwsze miejsce w gminnym konkursie plastycznym „Kartka jubileuszowa dla Polski”. Celem konkursu było przede wszystkim: budzenie wśród dzieci przedszkolnych poczucia przynależności narodowej, promowanie pozytywnych zachowań związanych z kształtowaniem postaw patriotyzmu i miłości do Ojczyzny oraz rozbudzanie zainteresowań swoim krajem poprzez nabywanie nowych informacji na temat Polski. Serdecznie gratulujemy!

     • SIATKARSKI TURNIEJ NAUCZYCIELI

      27 października w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 3 w Nakle zorganizowano jubileuszowy, XX Turniej Piłki Siatkowej Nauczycieli im. Łucjana Dombka z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Nauczyciele i pracownicy naszej szkoły również brali udział w turnieju, gdzie po walecznych meczach ostatecznie zajęli 5 miejsce.

 • Herb Polski
  • Kontakt

   • Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego
   • szkola_kruszyn@interia.pl
   • tel/fax 052 3815 106
   • Kruszyn, ul. Szkolna 6 86-014 Sicienko
   • Nr konta szkoły: BS O/Sicienko 67 8142 1046 0000 0778 2000 0001
   • Nr konta Rady Rodziców: BS O/Sicienko 36 8142 1046 0000 1313 2000 0001
   • 554 23 47 464
   • Inspektor Ochrony Danych Krzysztof Dziemian, adres e-mail iod@rodo.pl
 • Biuletyn informacji publicznej