• Robot w szkole

       

      Uczymy dzieci programować – dzięki uprzejmości firmy Edu Sense otrzymaliśmy na zajęcia informatyczne robota do testowania. Uczniowie mieli okazję nauczyć się elementów programowania i robotyki w praktyce. Polegało to na kodowaniu ścieżki dla robota, który musiał wykonywać określone przez uczniów zadania. Podczas zajęć szybko okazało się, że za pomocą zabawki – małego robocika  uczniowie kreatywnie i logicznie kodowali zadania a przy tym doskonale się bawili.

      A.N.

      Robot w szkole - Obrazek 1Robot w szkole - Obrazek 2

      Robot w szkole - Obrazek 3Robot w szkole - Obrazek 4

       

    • Najlepsi na Gminnym Przeglądzie Piosenki Patriotycznej i Żołnierskiej
     • Najlepsi na Gminnym Przeglądzie Piosenki Patriotycznej i Żołnierskiej

      Ogromna radość stała się dzisiaj, tj. 20 kwietnia 2018 roku, udziałem naszych chórzystów, którzy w Gminnym Przeglądzie Piosenki Patriotycznej i Żołnierskiej, odbywającym się w Wiejskim Domu Kultury w Kruszynie, zdobyli pierwsze miejsce.

      Zespół reprezentujący naszą szkołę zaprezentował dwie piosenki: poruszającą i chwytającą za serce "Modlitwę" i rytmiczny i żywiołowy "Marsz plutonu". Oba utwory zostały wykonane przez uczniów z pasją i uczuciem. Piosenki zostały zaśpiewane czysto, a oprawa choreograficzna budziła uznanie.

      Nutka, którą nasz chór zdobył za najlepsze wykonanie piosenek patriotycznych i żołnierskich, z pewnością będzie bardzo ważnym trofeum dla zespołu pracującego z zaangażowaniem pod kierunkiem pani Aliny Pastor.

      Należy dodać, że wyróżnienie w konkursie zdobył uczeń klasy VII, Jakub Giemza, który dziś reprezentował Świetlicę Wiejską w Zielonczynie.

      Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

    • Na spektaklu teatru "Buratino"
     • Na spektaklu teatru "Buratino"

      Dnia 20 kwietnia 2018 klasy I i II odwiedziły Teatr Lalek "Buratino" w Miejskim Centrum Kultury w Bydgoszczy. Uczestniczyły w spektaklu pt. "Historia Kopciuszka" oraz w lekcji teatralnej. Zarówno współczesna aranżacja znanej baśni z niesamowitymi efektami specjalnymi, jak i warsztaty teatralne pozostawiły w uczestnikach niezapomniane odczucia artystyczne.

     • Teatralne tournee "Króla Bula"

      Kiedy na początku semestru opiekunowie koła zdecydowali, że to półrocze uczestnicy zajęć spędzą na opracowywaniu bajki-słuchowiska z końca lat osiemdziesiątych "Król Bul", nie przypuszczali, że spektakl ten będzie prezentowany przed szeroką publicznością gminną - i nie tylko.

      Po raz pierwszy w historii koła dzieci wystąpiły na pokazie przedpremierowym dla Wójta i Sołtysów Gminy Sicienko, który odbył się 10 marca 2018 roku w Świetlicy Wiejskiej w Zielonczynie. Publiczność oceniła przedstawienie bardzo wysoko i życzyła młodym aktorom powodzenia w rozwijaniu swoich pasji i talentów.

      Szersza publiczność może oglądać spektakl od 8 kwietnia, kiedy to miała miejsce premiera przedstawienia. Pokaz odbył się w Zielonczynie przy pełnej sali (niektórzy widzowie zajmowali nawet.... miejsca stojące). Aktorzy otrzymali gromkie oklaski, co z całą pewnością dodało im skrzydeł przed następnymi zaplanowanymi występami, które odbywają się co tydzień.

      W minioną niedzielę kruszyńska publiczność miała możliwość obejrzeć przedstawienie w swoim domu kultury. Widzowie mogli się poczuć jak w prawdziwym teatrze, ze względu na fakt, że cała sala została zaciemniona tak, by światło padało jedynie na scenę. Publiczność doceniła i niewątpliwe uroki scenografii, i grę aktorską na wysokim poziomie i nagrodziła młodych artystów oklaskami.

      Przed kołem 13+ kolejne przedstawienia: najbliższe już w tę niedzielę o 17.00 w Pawłówku, następne w piątek, 27 kwietnia o godz.16.30 w Strzelewie. 12 maja nasza grupa teatralna wystąpi na Gminnym Pikniku Rodzinnym w Sicienku. Zaprezentuje się też przez publicznością szkolną, która coraz częściej pyta, kiedy będzie mogła obejrzeć pokaz. Swoje tournee aktorzy zakończą w Nakle nad Notecią, gdzie z całą pewnością udowodnią, że kruszyńska podstawówka to kuźnia młodych scenicznych talentów.

      Powodzenia!

    • Światowy Dzień Zdrowia w przedszkolu
     • Światowy Dzień Zdrowia w przedszkolu

      7 kwietnia, obchodzony jest na świecie Dzień Zdrowia. Z tej okazji, w miniony czwartek, dzieci z grupy "Smerfy" i "Pszczółki" dzień rozpoczęły od "zdrowego śniadania", na którym spożywały produkty mleczne oraz owoce zawierające potrzebne witaminy. Na zajęciach z wychowawcami, przypomniały sobie zasady zdrowego stylu życia oraz jak unikać sytuacji mogących doprowadzić do wszelakich zagrożeń - utraty zdrowia. Gościły także higienistkę szkolną, p. Lilę Adamczyk, która przygotowała dla nich zagadki,  opowiedziała ciekawostki i dała kilka cennych wskazówek. Póżniej dzieci zaśpiewały i zilustrowały piosenkę  "Fikający zuch". Jej motto ma towarzyszyć im przy codziennej porannej gimnastyce: "W zdrowym ciele, zdrowy duch!"

      E.B.

    • Teatrzyk stolikowy w przedszkolu
     • Teatrzyk stolikowy w przedszkolu

       

      11 kwietnia w naszym przedszkolu, po raz kolejny obejrzeliśmy teatrzyk pani Katarzyny Torzewskiej. Tym razem była to bajka o "Pięciu ziarenkach grochu" na podstawie opowieści H.Ch. Andersena. Dzieci z zaciekawieniem słuchały tej pieknej historii. Trafnie dostrzegły, że to ostatnie ziarenko grochu, które znalazła dziewczynka na poddaszu, przyniosło jej uzdrowienie. Na koniec spotkania,  pani Kasia podarowała każdemu dziecku ziarenko, aby przyniosło szczęście. 

      E.B.

     • ZEBRANIA Z RODZICAMI

       

      Drodzy Rodzice! Zapraszamy na zebranie semestralne z wychowawcami.

      Harmonogram spotkań klasowych:

      11 kwietnia godz.17:00 - kl.6 b i 7

      11 kwietnia godz.18:30 - kl. 6 a

      25 kwietnia godz. 17:00 - kl. 4 b

      26 kwietnia godz. 16:30- kl. 4a,

      26 kwietnia godz. 17:00-  kl. 2 i 5

      8 maja godz. 16:30 - kl. 3 b

      10 maja godz. 17:30 - kl.3 a

       

       

    • Laureaci konkursu "Bezpieczny przedszkolak"
     • Laureaci konkursu "Bezpieczny przedszkolak"

      10 kwietnia odbył się Międzyszkolny Gminny Konkurs "Bezpieczny przedszkolak" w Oddziale przedszkolnym przy Szkole Podstawowej im. M. Kopernika w Sicienku. W konkursie brały udział trzyosobowe zespoły reprezentujące oddziały przedszkolne na terenie Gminy Sicienko. Dzieci musiały wykazać się wiedzą z zakresu m.in. podstawowych zasad obowiązujących w ruchu drogowym, znajomości numerów alarmowych, rozważnego korzystania z komputera i internetu. Zespół reprezentantów naszego przedszkola w składzie:

      Aleksandra Hesselfalk - gr. "Pszczółki"

      Julian Mikulski - gr. "Żabki"

      Antoni Lewandowski - gr. "Smerfy"

      zdobył wyróżnienie. Bardzo serdecznie gratulujemy! 

      Wychowawcy 

       

       

       

       

    • Planetarium nieba północnego
     • Planetarium nieba północnego

                        "Planetarium nieba północnego"

              W piątek 6 marca w naszej szkole odbyły się bardzo ciekawe zajęcia z przyrody. Gościliśmy „Planetarium Nieba Północnego” – najstarsze przenośne planetarium w Polsce.  Zajęcia były o tyle niezwykłe, że odbyły się w się w specjalnej, nadmuchiwanej kopule, w której system projektorów i rzutników dawał możliwość prezentacji kompletnego wyglądu nieba oraz symulacji ruchu ciał niebieskich.

               Uczestnicy zajęć mogli obejrzeć kopułę nieba wraz z gwiazdami i planetami i wzbogacić swoją wiedzę o informacje związane z naszym układem słonecznym.

             Taka forma prezentacji (system projektorów i rzutników, przekazy multimedialne, efekty specjalne wizualne i dźwiękowe) i jej miejsce okazały się wielką atrakcją dla uczniów oraz fantastyczną pomocą dydaktyczną. Dzieci chętnie i z uwagą oglądały seanse oraz zadawały mnóstwo pytań dotyczących Wszechświata.

           Celem zajęć była popularyzacja nauki, zwłaszcza astronomii oraz zachęcanie młodych ludzi do zgłębiania tajemnic Wszechświata. Mamy nadzieję, że wizyta w planetarium rozbudziła zainteresowania uczniów naszej szkoły, zaspokoiła ciekawość i fantastycznie uzupełniła przerabiany dotychczas materiał.

            W pokazach wzięły również udział przedszkolaki z grupy Smerfów, Żabek i Pszczółek. Było to dla nich wspaniałe przeżycie i niezwykłe doświadczenie.

                                                                                                                                                                               A.M

 • Herb Polski
  • Kontakt

   • Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego
   • szkola_kruszyn@interia.pl
   • tel/fax 052 3815 106
   • Kruszyn, ul. Szkolna 6 86-014 Sicienko
   • Nr konta szkoły: BS O/Sicienko 67 8142 1046 0000 0778 2000 0001
   • Nr konta Rady Rodziców: BS O/Sicienko 36 8142 1046 0000 1313 2000 0001
   • 554 23 47 464
   • Inspektor Ochrony Danych Krzysztof Dziemian, adres e-mail iod@rodo.pl
 • Biuletyn informacji publicznej