• Kolorowa świetlica

Kolorowa świetlica

W szkole uczniowie mają możliwość korzystania ze świetlicy szkolnej.  Jest to ich czas wolny, który mogą wykorzystać na odrabianie zadań domowych, wykonywanie twórczych prac plastycznych, przy czym mogą liczyć na pomoc i wsparcie opiekuna. Dzieci skorzystać również mogą tutaj z różnych edukacyjnych gier kształtujących i rozwijających oraz pianek i klocków konstrukcyjnych i wielu innych kolorowych zabawek. Chłopcy najczęściej w pełnej współpracy ze sobą podejmują się wyzwania i budują przeróżne rzeczy.  Dziewczynki wolą zabawę w domku. Są również zwolennicy gry w mini bilarda.

Świetlica szkolna jest przede wszystkim miejscem, gdzie dziecko może w pełni oddać się beztroskiej zabawie.  Jest to ulubiona forma spędzania czasu przez dzieci, to potrzeba małych i dużych, przypisana człowiekowi. Stanowi naturalne dopełnienie całokształtu jego istnienia i działalności, wpływa na sferę emocjonalną człowieka, sprzyja ujawnieniu pozytywnych uczuć wzmacniających poczucie akceptacji i bezpieczeństwa, wspomaga samodzielną aktywność dziecka. Ma duże znaczenie dla rozwoju percepcji ruchowej oraz słuchowej i wzrokowej.