• Akcje BohaterOn
          • Akcje BohaterOn

            Długo czekaliśmy… W końcu dotarł do nas dyplom za udział Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Kruszynie za udział w ogólnopolskiej akcji BohaterOn , upamiętniającej 77.rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego.

                            Uczniowie naszej szkoły w sposób szczególny upamiętnili bohaterów Powstania Warszawskiego. W ramach lekcji historii wzięli udział w zajęciach tematycznych, rozmowach o wartościach a na języku polskim napisali wzruszające listy z życzeniami i podziękowaniami do Powstańców Warszawskich. Dziękowali za trud, poświęcenie i odwagę, jaką uczestnicy powstania  wykazali się w 1944 roku oraz  podziwiali za miłość i oddanie dla ojczyzny pomimo młodego wieku…

             

            Zachęcamy do obejrzenia filmu przygotowanego na potrzeby akcji BohaterOn:

            https://www.youtube.com/watch?v=tEkGpBKk2qM

        • Komunikat prasowy Fundacji Most the Most
          • Komunikat prasowy Fundacji Most the Most

            Uwaga Kruszyn, gmina Sicienko i okolice. Rusza konkurs na funkcję społeczną Zespołu pałacowo-parkowego w Kruszynie. Zgłoś swój pomysł!

            Już dziś, 14 lutego, rusza nabór zgłoszeń w II Konkursie Nasz Zabytek Fundacji Most the Most w Kujawsko - Pomorskiem. Przez 3 tygodnie – do 7 marca – organizator czeka na pomysły mieszkańców Kruszyna, gminy Sicienko i okolic na funkcję społeczną Zespołu pałacowo-parkowego w Kruszynie (siedziba Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego),  który wygrał I Konkurs Nasz Zabytek. Pomysły można zgłaszać przez elektroniczny formularz dostępny na stronie: www.mostthemost.pl lub przez telefon: 22 47 55 111 / +48 517 884 088. Zgłoś pomysł!

            „Nasz zabytek” to konkurs dla każdego, kto chce pozytywnie wpływać na swoje otoczenie. Uczestnicy I konkursu w Kujawsko-Pomorskiem od 29.10.2021-26.11.2021 r. zgłaszali Fundacji zabytki ze swojej okolicy, którym warto przywrócić świetność. Fundacja otrzymała ponad 327 zgłoszeń na 34 zabytkowe obiekty. Po ogłoszeniu zwycięzcy I Konkursu czas na II Konkurs, czyli wybór funkcji społecznej Zespołu pałacowo-parkowego w Kruszynie. Teraz lokalne społeczności ponownie zabiorą głos. Podobnie jak w I Konkursie organizatorowi zależy na inicjatywie mieszkańców, bo tym konkursie to właśnie oni mają wpływ na to, jak zabytek będzie im służyć przez następne lata.

            Po wyborze najlepszych pomysłów i podpisaniu umowy z właścicielem Zespołu pałacowo-parkowego w Kruszynie, Fundacja przyzna dofinansowanie na jego rewaloryzację i dostosowanie do wybranych w konkursie funkcji społecznych. Wysokość dotacji może sięgnąć nawet 1 000 000 PLN.

            Jak zgłosić pomysł?

            Zastanów się czego brakuje w Twojej okolicy. Może to miejsce spotkań, zajęć edukacyjnych, siedziba Koła Gospodyń Wiejskich, kafejka internetowa czy sala do gier? Możliwości jest całe mnóstwo, a kto zna lepiej Wasze potrzeby niż Ty i inni mieszkańcy Twojej gminy?

            Pomyśl jak uzasadnisz swój pomysł? Odpowiedz jak jego realizacja:

            • będzie służyć mieszkańcom?

            • uwzględnia dostępność dla osób z niepełnosprawnością? kto będzie mógł korzystać z nowej funkcji zabytku?

            • może integrować lokalną społeczność i wspierać międzypokoleniową współpracę?

            Gotów? Jeśli tak, to czas podzielić się Twoim pomysłem. Wejdź na stronę: www.mostthemost.pl/nasz-zabytek, kliknij na formularz zgłoszeniowy, wypełnij go i  wyślij. 

            Jeśli nie masz dostępu do internetu, zadzwoń do nas i zgłoś swój pomysł.

            22 47 55 111 lub +48 517 884 088 od poniedziałku do piątku w godzinach 9-17.

            Masz pytania? Wyślij je na adres: NaszZabytek@mostthemost.pl

            Zgłoszone? Świetnie! Teraz zachęć innych, żeby również przesłali swoje zgłoszenia. Mają ten sam pomysł? Tym lepiej. To znaczy, że myślicie podobnie. Im więcej zgłoszeń na tę samą funkcję, tym bardziej pokażecie, że właśnie ten pomysł powinien zostać zrealizowany.

            O Konkursie Nasz Zabytek

            Konkurs „Nasz Zabytek” to projekt o charakterze regionalnym i lokalnym; ogłaszany sekwencyjnie w poszczególnych województwach, tak by docelowo konkurs objął wszystkie województwa każdego roku. Fundacja Most the Most przeprowadziła już konkursy w województwach: dolnośląskim i podlaskim. Aktualnie trwają konkursy w województwach: łódzkim i kujawsko-pomorskim (II Konkurs) oraz lubuskim, świętokrzyskim i warmińsko mazurskim (I Konkurs). W kolejnych miesiącach 2022 r. będą sukcesywnie ogłaszane konkursy w innych województwach. Zgłaszane w konkursie zabytki te można obejrzeć na mapie zabytków na stronie Fundacji Most the Most: https://mostthemost.pl/mapa-zabytkow/.   

            Zwycięzca I Konkursu w Kujawsko-Pomorskiem 

            Zespół  pałacowo-parkowy w Kruszynie

            Szkoła Podstawowa w Kruszynie mieści się w zabytkowym pałacyku zbudowanym w stylu eklektycznym pod koniec XIX wieku, a dokładnie w 1882 roku. Budynek powstał z funduszy niemieckiej Komisji Kolonizacyjnej na miejscu dawnego dworu rycerskiego, pamiętającego czasy gdy Kruszyn był domeną właścicieli Strzelewa – hrabiów Bnińskich. Pod koniec XIX wieku Kruszyn został zakupiony przez nabywcę o nazwisku Wekwart. Od niego posiadłość odkupiła Komisja Kolonizacyjna, która dysponując znacznymi funduszami pochodzącymi z francuskiej kontrybucji po wojnie 1870/71, wykorzystała je na zbudowanie obiektu przeznaczonego na szkołę, mieszkania dla nauczycieli i ewangelickiego pastora. Niemiecki kronikarz wspomina też o pomieszczeniach piwnicznych szkoły wykorzystywanych prawdopodobnie jako jadłodajnia dla przybywających tu z różnych stron niemieckich osadników.

            Dnia 1 września 1924 roku ewangelicka szkoła niemiecka została rozporządzeniem Kuratorium Okręgu Szkolnego Poznańskiego zamieniona na polską szkołę parytetyczną. W czasie II wojny w budynku szkoły mieściły się koszary żeńskiej służby pracy. W okresie tym szkoła w znacznym stopniu została zniszczona. Nauka w szkole po wojnie rozpoczęła się w dniu 11.IV.1945 r.

            W roku 1991 rozpoczął się remont kapitalny bardzo już zniszczonego budynku szkoły. W pierwszym etapie wymieniono okna, stropy i dach. Zaadoptowano pomieszczenia na strychu na lokale mieszkalne przez co zwiększono liczbę izb lekcyjnych. Wreszcie w 1996 roku, dzięki staraniom dyrektora szkoły i władz Gminy Sicienko, Społecznego Komitetu Rozbudowy Szkoły Podstawowej w Kruszynie oraz nawiązaniu kontaktów z Fundacją Współpracy Polsko-Niemieckiej podjęto decyzję o rekonstrukcji obiektu i zbudowaniu przy szkole sali gimnastycznej. Całość inwestycji zakończono w 1999 r. Modernizacja i rozbudowa zrealizowana przy współpracy z Fundacją objęła nie tylko remont zabytkowej elewacji, ale także przystosowanie obiektu do potrzeb szkoły oraz budowę sali gimnastycznej z łącznikiem.

            Zabytek, to nie tylko budynek, to także park, w którym w 2018 roku Gmina Sicienko zrealizowała rewitalizację - remont schodów, wymianę balustrad i budowę ścieżek wraz z elementami małej architektury i siłowni zewnętrznej. Teren pełni funkcję parku przypałacowego o charakterze parku krajobrazowego. Powierzchnia parku wynosi ok. 1.03 ha.

            Gmina Sicienko, wychodząc naprzeciw głosom mieszkańców i lokalnej społeczności zamierza jeszcze w tym roku zrealizować przy zabytku budowę ogrodu sensorycznego oraz wymianę nawierzchni ścieżek parkowych.

            O Fundacji Most the Most

            Fundacja Most the Most jest niezależną organizacją non-profit powołaną przez Bank Gospodarstwa Krajowego, by współrealizować misję banku jaką jest wsparcie zrównoważonego rozwoju społeczno-gospodarczego Polski. Fundacja Most the Most angażuje się w te działania realizując zadania w obszarze związanym z kulturą. Jej misją jest bowiem budowanie kapitału społecznego poprzez wspieranie kultury, twórców i międzypokoleniowej współpracy. Fundacja inicjuje zaangażowanie lokalnych społeczności wokół odnowy zabytków i nadawania im nowych funkcji społecznych. Fundacja Most the Most wspiera projekty, które są odpowiedzią na lokalne potrzeby, w których tworzenie i realizację włączona jest społeczność lokalna.

            Kontakt dla mediów:

            Martyna Krawczonek

            martyna.krawczonek@mostthemost.pl
            +48 532 390 625

          • Wygrana naszej szkoły w projekcie Fundacji „Most The Most”

            Z ogromną radością pragniemy przekazać wszystkim Przyjaciołom naszej szkoły, że wygraliśmy w projekcie Fundacji „Most The Most”, w którym w obecnej edycji wsparcie finansowe otrzymały zabytki z województwa kujawsko-pomorskiego i łódzkiego. W Kujawsko-Pomorskiem to właśnie my! Dzięki otrzymanym środkom będziemy mogli przeprowadzić remont elewacji naszej szkoły!

            Z całego serca dziękujemy każdej osobie, która w zeszłym roku okazała wsparcie, zgłaszając zespół pałacowo-parkowy w Kruszynie do udziału w projekcie! Dziękujemy Uczniom, Rodzicom, Nauczycielom, Społeczności Lokalnej i wszystkim nieznanym nam Przyjaciołom! Bez Was nie moglibyśmy dzisiaj dzielić się tą radosną wiadomością! Dziękujemy, że jesteście z nami! My jesteśmy dla Was i właśnie tym poczuciem wspólnoty chcemy się dzielić i pragniemy je pielęgnować – teraz i… w odrestaurowanym budynku Szkoły Podstawowej w Kruszynie!

          • I miejsce Bruna Oźmińskiego w III turnieju Miedzyszkolnej Ligii Szachowej

            Jedną z wielu pasji Bruna Oźmińskiego, ucznia IV klasy są szachy. Niejednokrotnie pokazał jak ważna jest umiejętność logicznego myślenia. Dowodem na to jest między innymi indywidualny turniej szachowy, w którym zawodnik reprezentował szkołę do której uczęszcza (to jedyna taka cykliczna impreza dla dzieci i młodzieży w wieku od 5 do 20 lat). W zawodach grać mogą zarówno debiutanci, jak i szachiści posiadający kategorie szachowe. Bruno uzyskał tam I miejsce (w grupie B na 3. turnieju Międzyszkolnej Ligi Szachowej). Kolejnym osiągnieciem jest I miejsce w turnieju Mikołajkowym w Sicienku oraz II miejsce w turniej cyklu Enea Operator Międzyszkolnej Ligi Szachowej w Nakle nad Notecią. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

        • Najlepsi uczniowie - odznaczeni.
          • Najlepsi uczniowie - odznaczeni.

            14.01.2022 r. w sali gimnastycznej odbył się apel sukcesów. Uczniowie z najwyższymi średnimi oraz bardzo dobrym i wzorowym zachowaniem zostali nagrodzeni odznaką "wzorowy uczeń". Pani Dyrektor wraz z wychowawcami wyróżniła najlepszych z klas 4 - 8. Ponadto wielu uczniów w pierwszym semestrze osiągnęło wiele sukcesów z innych dziedzin. Poniżej informacja o wyróżnionych:

             

            Uczniowie ze 100% frekwencją:

             

            Bandyszewski Nikodem klasa Ib

            Ollek Dominik klasa IIb

            Truszczyńska Aniela klasa IIIb                                                             

            Janowska Lena klasa VI                                                          

            Kolerska Zuzanna   klasa VI

            Barylak Alicja klasa VIIb

            Barylak Aleksandra klasa VIIIa

            Łoś Lena klasa VIIIb

             

            SUKCESY

            KONKURSY PRZEDMIOTOWE:

            • Nadia Gniadek - etap wojewódzki konkursu historycznego Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty w Bydgoszczy
            • Tymoteusz Będziński - etap wojewódzki konkursu z języka angielskiego Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty w Bydgoszczy
            • Leonard Bukowiecki - etap wojewódzki konkursu z języka angielskiego Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty w Bydgoszczy
            • Natalia Milewska - etap wojewódzki konkursu z języka polskiego Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty w Bydgoszczy
            • Szymon Woźniak - etap wojewódzki konkursu geograficznego Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty w Bydgoszczy

             

            Konkurs Przedmiotowy Leon z Matematyki

            Klasa IIa

            • Mikołaj Komorowski – 2 miejsce
            • Krystian Bulak – 4 miejsce
            • Leon Woropaj – 5 miejsce
            • Jakub Tomaszewski – 10 miejsce

             

            Klasa IIIa

            • Witold Żarnowski –  8 miejsce

             

            Klasa IIIb

            • Stefan Migdalski – 7 miejsce  
            • Amelia Tomczyk – 8 miejsce
            • Tadeusz Bojar – 9 miejsce

             

            Konkurs Przedmiotowy Leon z Języka Angielskiego

            • Leon Woropaj – 10 miejsce
            • Julian Urbaniak – 11 miejsce

             

            Osiągnięcia sportowe:

            Indywidualne:

            • Maksymilian Kwaśny – 1 miejsce w Ogólnopolskim Turnieju Karate Bushi-Do CUP
            • Maksymilian Sołtysiak – 2 miejsce w Ogólnopolskim Turnieju Karate Bushi-Do CUP

            Zespołowe:

            Drużyna piłkarska w składzie: Abdel Raouf Zidan, Szymon Grabski, Michał Mazalon, Tadeusz Bojar, Kacper Paszkiewicz, Alex Rugała, Sebastian Woźny, Tomasz Zwada, Antoni Fogt – 1 miejsce w Gminie i wicemistrzostwo w Mistrzostwach Powiatu Bydgoskiego w Piłce Nożnej Chłopców w kategorii wiekowej 2009 i młodsi – Igrzyska Dzieci

             

             

             

        • Apel sukcesów
          • Apel sukcesów

            W dniu 14 stycznia 2022 roku o godzinie 11.15 w sali gimnastycznej odbędzie się APEL SUKCESÓW, na którym uczniowie klas 4 – 8 zostaną wyróżnieni za osiągnięcia w I semestrze.

        • Międzynarodowy Konkurs Matematyczny ''Kangur'' 2022
          • Międzynarodowy Konkurs Matematyczny ''Kangur'' 2022

            Zapraszamy uczniów naszej szkoły do udziału w XXXI edycji Międzynarodowego Konkursu Kangur Matematyczny

            • Konkurs odbędzie się 17 marca 2022 roku.
            • Zgłoszenia do udziału oraz wpłaty (12 zł): do 4 II 2022 roku (klasy IV – VIII u nauczycieli matematyki, klasy II – III u wychowawców).

            Głównym organizatorem konkursu w Polsce jest Towarzystwo Upowszechniania Wiedzy i Nauk Matematycznych w Toruniu.

            Celem konkursu jest propagowanie kultury matematycznej w jak najszerszych kręgach uczniów szkół wszystkich typów.

            Konkurs ma charakter jednorazowego testu.  Na rozwiązanie zadań przeznaczone jest 75 minut.

            W naszej szkole konkurs będzie przeprowadzany w czterech kategoriach:
            Żaczek – klasy 2 szkół podstawowych
            Maluch – klasy 3 i 4 szkół podstawowych
            Beniamin – klasy 5 i 6 szkół podstawowych
            Kadet – klasy 7 i 8 szkół podstawowych

            W konkursie przyznaje się następujące tytuły:
            a) laureat
            b) wynik bardzo dobry
            c) wyróżnienie
            Nagrody dla laureatów, nagrody za wynik bardzo dobry i nagrody za wyróżnienie przyznaje Komitet Regionalny.
            Każdy uczeń zgłoszony do konkursu otrzymuje nagrodę uczestnictwa (zabawka logiczna Zaplątany Kangurek). Nagrodę tę przekazuje uczniowi Szkolny Koordynator Konkursu w dniu zawodów. Zapraszamy naszych uczniów do udziału w konkursie.

            Oświadczenie dostępne jest w poniższym linku:

            https://www.kangur-mat.pl/dokumenty/rodo/zgoda_uczestnika_konkursu.pdf

            Regulamin konkursu dostępny jest w poniższym linku:

            https://www.kangur-mat.pl/dokumenty/regulamin.pdf

             

          • Wyniki z ogólnopolskiego konkursu matematycznego Leon

            Gratulacje dla naszych uczestników za zdobycie bardzo wysokich miejsc!

            Mikołaj Komorowski  II miejsce,

            Krystian Bulak IV miejsce, 

            Leon Woropaj V miejsce.

            Wyniki wszystkich uczestników w poniższej tabeli

            O konkursie

            Konkurs przedmiotowy Leon z matematyki skierowany jest do uczniów szkół podstawowych - klasy I - VIII. Jego celem jest sprawdzenie umiejętności ścisłych uczniów oraz zachęcenie do rozwijania pasji matematycznych i samodzielności, odkrywania ukrytych talentów oraz rozwinięcia nawyku twórczego i logicznego myślenia. Ogólnopolski konkurs matematyczny jest sposobem na rozbudzenie motywacji do rozwoju zdolności ścisłych oraz sposobem na czerpanie radości z odkrywania tajników królowej nauk. Dodatkowo pozwala wyłonić małych geniuszy w tej dziedzinie. Z kolei nagrody mają ich zachęcać do rozwijania swoich umiejętności. Ciekawe zadania i łamigłówki konkursowe dostosowane są do norm programowych poszczególnych klas podstawowych. Olimpiada matematyczna dla szkół podstawowych ma formę testu z zadaniami otwartymi i zamkniętymi, w których jest jedna lub kilka prawidłowych odpowiedzi.

          • Artystka z naszej szkoły na deskach Opery Nova!

            Miło nam poinformować, iż, uczennica naszej szkoły Maja Woropaj z klasy czwartej rozwija swoją pasję artystyczną i doskonali swój warsztat taneczny pod okiem najlepszych pedagogów baletu ze Studia Baletowego przy Operze Nova w Bydgoszczy.  

                    Ciężka praca i determinacja w doskonaleniu trudnej i wymagającej dziedziny sztuki, jaką jest taniec klasyczny w sezonie artystycznym 2020/ 2021 pozwoliły Mai wystąpić w dwóch spektaklach na deskach Opery Nova.

             W spektaklu „Dziadek do Orzechów” miała okazję zaprezentować się w roli Hiszpana, który za każdym razem w występuje w pierwszej obsadzie. W sztuce „Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków” wcieliła się w postać nadwornego pazia niosącego tren tytułowej Śnieżki.

                     W Nowym Roku będziemy mogli zobaczyć Maję w czołowych sztukach wystawianych na deskach Opery Nova. Pamiętamy, że Mai pasja do tańca rozkwitła w murach naszej szkoły gdzie pod okiem Pani Jolanty Nawrotek kręciła swoje pierwsze piruety.

            Gratulujemy sukcesów i życzymy dalszej determinacji w dążeniu do spełniania marzeń.

          • Niezwykły konkursowy urodzaj – konkursy przedmiotowe Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty

            Rok szkolny 2021/ 2022 to dla Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Kruszynie czas niezwykle obfity, jeśli weźmie się pod uwagę uczniów startujących i kwalifikujących się do kolejnych etapów konkursów przedmiotowych Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty!

             

            W etapie rejonowym wzięło udział aż dziewięcioro uczniów, zmagających się z pytaniami w zakresie:

            • języka angielskiego: Tymoteusz Będziński (klasa VIIa), Leonard Bukowiecki (klasa VIIa), Miłosz Baranowicz (klasa VIIIa), Oliwia Lis (klasa VIIIb),
            • języka polskiego: Natalia Milewska (klasa VIIIa),
            • geografii: Szymon Woźniak (klasa VIIIb),
            • historii: Nadia Gniadek (klasa VI), Wiktoria Janowska (klasa VIIIa),
            • chemii: Wiktoria Jankowska (klasa VIIIa).

             

            Wszyscy uczniowie startujący w tym etapie uzyskali wysokie wyniki, natomiast do etapu wojewódzkiego, który odbędzie się w marcu, zakwalifikowały się następujące osoby:

            • z języka angielskiego: Tymoteusz Będziński (klasa VIIa) i Leonard Bukowiecki (klasa VIIa),
            • z języka polskiego: Natalia Milewska (klasa VIIIa),
            • z geografii: Szymon Woźniak (klasa VIIIb),
            • z historii: Nadia Gniadek (klasa VI).

             

            Serdecznie gratulujemy wszystkim uczniom dotychczasowych sukcesów i życzymy zdobywania kolejnych laurów w Nowym Roku!

          • Mistrz nurkowania w naszej szkole!

            Jest nam niezmiernie miło, że mamy ucznia, który rozwija nietypową pasję, a na dodatek osiąga w niej najwyższe wyniki. Janek - z klasy siódmej trenuje nurkowanie w klubie Aqua-Aga w Toruniu. Na ostatnich zawodach, które odbyły się w Opolu nasz płetwonurek wywalczył piersze miejsce! Zawody polegały na wykonywaniu różnych czynności pod wodą. Liczyła się szybkość, sprawność i refleks! Serdecznie gratulujemy i życzymy wielu sukcesów w tej dziedzinie.

          • List Ministra Zdrowia oraz Ministra Edukacji i Nauki

             Szanowni Państwo, Drodzy Rodzice i Opiekunowie

             

            w ostatnich dniach Europejska Agencja Leków (EMA) zarekomendowała szczepienia dzieci w wieku 5-11 lat przeciw COVID-19. Podstawą rekomendacji były szczegółowe wyniki badań klinicznych, które przedstawił producent szczepionki – konsorcjum Pfizer/Biontech. Są to udowodnione dane naukowe świadczące o skuteczności i bezpieczeństwie stosowania szczepionki wśród najmłodszych. Polska dzięki swojemu przedstawicielowi w Europejskiej Agencji Leków (jest nim prezes Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych) miała bieżący dostęp do wszelkich informacji, na bazie których podejmowane były decyzje o dopuszczeniu szczepień dzieci w grupie wiekowej 5-11 lat.

            Rekomendacja Europejskiej Agencji Leków uruchamia na terenie Unii Europejskiej dystrybucję szczepionek przeznaczonych dla dzieci. W Polsce spodziewamy się pierwszych dostaw już w połowie grudnia. Oznacza to, że jeszcze przed Świętami Bożego Narodzenia będziemy mogli rozpocząć szczepienia dzieci w wieku 5-11 lat. Chcemy do tego czasu przekazać Państwu – Rodzicom i Opiekunom – jak najwięcej sprawdzonych i rzetelnych informacji, które pomogą podjąć w pełni świadomą decyzję dotyczącą ewentualnego zaszczepienia swojego dziecka.

            Od początku epidemii w Polsce koronawirusem zakaziło się blisko 28,5 tys. dzieci w wieku od 0 do 10 lat i blisko 35 tys. dzieci i młodzieży między 11. a 20. rokiem życia. Tylko w ciągu dwóch tygodni listopada do szpitali z ciężkim przebiegiem choroby trafiło blisko 500 dzieci. Ich średni wiek to jedynie 6 lat. Jednocześnie szczepienie przeciw COVID-19 przyjęło dotychczas ponad 1,6 mln dzieci i młodzieży w wieku 12-17 lat. Niepożądane odczyny po szczepieniu wystąpiły jedynie u 0,02 proc. z nich i w przeważającym stopniu miały one łagodny przebieg. Dane te pokazują, że na 1,6 mln zaszczepionych dzieci jedynie 320 z nich doświadczyło łagodnych odczynów niepożądanych. To znacznie mniejsza grupa niż ta, która tylko w ciągu dwóch tygodni listopada trafiła z powodu COVID-19 do szpitala.

            W badaniu klinicznym prowadzonym przez konsorcjum Pfizer/Biontech wzięło udział blisko 2,3 tys. dzieci w 94 ośrodkach na świecie. Z przedstawionych efektów badań wynika, że w grupie szczepionych dzieci w wieku 5-11 lat wystąpiło tylko jedno cięższe działanie niepożądane. Była to gorączka w wysokości 39,7℃. Poza tym – podobnie jak w przypadku innych szczepień – pojawiły się ból w miejscu podania szczepionki, zaczerwienienie, zmęczenie czy ból głowy. Co istotne objawy te bardzo szybko i samoistnie ustępowały. Warto również zwrócić szczególną uwagę na skuteczność szczepionki u dzieci. Okazuje się, że jest ona wyższa niż u dorosłych i wynosi aż 90,7 proc.

            Szanowni Państwo, mamy nadzieję, że przekazane przez nas informacje pomogą świadomie zdecydować w sprawie szczepienia dzieci. Chcemy podkreślić, że szczepionki to nie tylko skuteczna ochrona, ale także szansa na kontynuowanie nauki stacjonarnej przez cały rok szkolny. Zaszczepiony uczeń czy przedszkolak nie trafia na 10-dniową kwarantannę, gdy w klasie lub grupie pojawia się przypadek zachorowania na COVID-19.  

            Zachęcamy Państwa do kontaktu z pracownikami Ministerstwa Zdrowia i Głównego Inspektora Sanitarnego w przypadku dodatkowych pytań lub wątpliwości. Więcej informacji na temat szczepień przeciw COVID-19 można znaleźć także w mediach społecznościowych tych instytucji, na stronie internetowej https://www.gov.pl/web/szczepimysie, na profilu #SzczepimySię, a także pod numerem infolinii 989.

             

             

                        Z wyrazami szacunku

             

             

            Przemysław Czarnek

            MINISTER EDUKACJI I NAUKI

             

            Adam Niedzielski

            MINISTER ZDROWIA

             

          • Informacja o wynikach postępowania z wyboru Wykonawcy zamówienia

            Dostawa do szkoły 4 szt. zestawów pomocy dydaktycznych do terapii psychoneurologicznej dla uczniów z zaburzeniami uwagi i koncentracji (w tym: ADHD – Attention Deficit Hyperactivity  Disorder,  ADD  –  Attention  Deficit  Disorder),  z niepełnosprawnością  intelektualną  oraz  dla uczniów z zaburzeniami procesów uczenia się, w tym z dysleksją, dyskalkulią dla potrzeb realizacji Rządowego programu „Aktywna Tablica

            z dnia 30 listopada 2021 r.

            W odpowiedzi na zaproszenie do złożenia oferty cenowej na realizację zadania:  

            Dostawa do szkoły 4 szt. zestawów pomocy dydaktycznych do terapii psychoneurologicznej dla uczniów z zaburzeniami uwagi i koncentracji (w tym: ADHD – Attention Deficit Hyperactivity  Disorder,  ADD  –  Attention  Deficit  Disorder),  z niepełnosprawnością  intelektualną  oraz  dla uczniów z zaburzeniami procesów uczenia się, w tym z dysleksją, dyskalkulią dla potrzeb realizacji Rządowego programu „Aktywna Tablica”

            wpłynęły 2 oferty:

            1. Oferta firmy:  KTK-Tech Sp. z o.o. Sp.k., 03-231 Warszawa, ul. Odlewnicza 7  na łączną  kwotę brutto 44 257,86 zł.
            2. Oferta firmy:  Technika Multimedialna, ul. Kraszewskiego 4/46, 87-100 Toruń, na łączną  kwotę brutto 43 749,87zł.

            Zamawiający dokonał oceny ważnych ofert na podstawie następujących kryteriów:

            Cena – 100%.

            W związku z powyższym dokonano wyboru Wykonawcy.

            Ofertę z najniższą ceną  złożyła firma Technika Multimedialna, ul. Kraszewskiego 4/46, 87-100 Toruń, na łączną  kwotę brutto 43 749,87zł.

             

            Zamawiający – Szkoła Podstawowa im. Kardynała Wyszyńskiego w Kruszynie zleci wybranemu Wykonawcy zamówienia na realizację zadania W odpowiedzi na zaproszenie do złożenia oferty cenowej na realizację zadania:  

            Dostawa do szkoły 4 szt. zestawów pomocy dydaktycznych do terapii psychoneurologicznej dla uczniów z zaburzeniami uwagi i koncentracji (w tym: ADHD – Attention Deficit Hyperactivity  Disorder,  ADD  –  Attention  Deficit  Disorder),  z niepełnosprawnością  intelektualną  oraz  dla uczniów z zaburzeniami procesów uczenia się, w tym z dysleksją, dyskalkulią dla potrzeb realizacji Rządowego programu „Aktywna Tablica”.

        • UWAGA MAMY REALNĄ SZANSĘ NA ZWYCIĘSTWO!
          • UWAGA MAMY REALNĄ SZANSĘ NA ZWYCIĘSTWO!

            PROSIMY ZGŁOŚ SZKOŁĘ ORAZ POPROŚ ZNAJOMYCH O POMOC!

            Zabytek z twojego województwa ma szansę na milion złotych! Rusza konkurs „Nasz Zabytek” Fundacji Most the Most.

            Udział w konkursie – krok po kroku

            W konkursie może wziąć udział każdy (osoba fizyczna), kto chce zrobić coś dobrego dla lokalnej społeczności i regionu. Jak to zrobić?

            Nabór zgłoszeń 29 października – 26 listopada 2021 r.

            • Zrób zdjęcie zabytku. Zdjęcie szkoły do pobrania -> Szkola.jpg
            • Wypełnij i prześlij elektroniczny formularz zgłoszeniowy tutaj: Zgłoszenie

            informacje do uzupełnienia w zgłoszeniu: Kruszyn ul. Szkolna 6, gm. Sicienko, 86-014, budynek szkoły, Tak - budynek wł. publicznej, właściciel - Gmina Sicienko,

            Więcej informacji na stronie: https://mostthemost.pl/nasz-zabytek/

    • Kontakt

      • Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego
      • tel 52 3815 106
      • Kruszyn, ul. Szkolna 6 86-014 Sicienko Poland
      • Nr konta szkoły: BS O/Sicienko 67 8142 1046 0000 0778 2000 0001
      • Nr konta Rady Rodziców: Bank Pekao 25 1240 3493 1111 0011 3221 3157
      • NIP 554 23 47 464
      • Inspektor Ochrony Danych Arnold Paszta, arnold.partner@gmail.com
      • Administrator strony: anna.nowicka@spkruszyn.edu.pl
  • Nasze media społecznościowe