• SPOTKANIE Z POLICJANTEM W PRZEDSZKOLU

10.12.2018

Dziś 5.12.2018 wszystkie przedszkolaki miały okazję spotkać się z policjantami by poznać specyfikę zawodu, ale przede wszystkim utrwalić wiedzę na temat bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię.

Przedszkolaki doskonaliły sposób przechodzenia przez wyznaczone miejsce na szosie, zwracając szczególną uwagę na sygnalizator.

Policjanci uświadomili dzieciom jak ważne jest bycie widocznym na drodze dzięki specjalnej tubie. Niespodzianką był prezent dla wszystkich przedszkolaków- kamizelki odblaskowe. Tak wiec Mikołaj przyszedł do dzieci nawet dzień wcześniej:P

• Julia Wojdylak z Kruszyna laureatką Ogólnopolskiego przeglądu „TANECZNE WIKTORIE GŁOWNO 2018”

04.12.2018

17 i 18 listopada 2018 r. w hali sportowo-widowiskowej przy Szkole Podstawowej Nr 2 w Głownie odbyła się XVII edycja Ogólnopolskiego Przeglądu Zespołów Tanecznych i Solistów „Taneczne Wiktorie 2018”. Organizatorem tego wydarzenia był Miejski Ośrodek Kultury w Głownie, a patronat nad nim objęli tradycyjnie już – Burmistrz Głowna i Starosta Powiatu Zgierskiego.

XVII edycja konkursu przyciągnęła do Głowna zespoły taneczne i tancerzy solistów m.in. z Bydgoszczy, Warszawy, Poznania, Kutna, Łodzi, Strykowa, Skierniewic,czy Łodzi, Dmosina, Łasku, Tarnowskich Gór, Aleksandrowa Łódzkiego, Kielc, Jędrzejowa, Konstantynowa Łódzkiego.

Wśród nich znalazły się tancerki należące do Grupy Baletowej z Kruszyna prowadzonej przez Panią Jolantę Nawrotek:

• Draus Zuzanna
            • Lewandowska Wiktoria
            • Wojdylak Julia

Uczestników konkursu oceniali: przewodniczący jury Sebastian Białobrzeski-/Gdańsk/ tancerz, choreograf, pedagog tańca klasycznego, współczesnego, jazzowego, absolwent Państwowej Szkoły Baletowej w Gdańsku oraz Akademii Muzycznej w Warszawie na wydziale pedagogiki tańca. Juror festiwali tanecznych z kilkunastoletnim doświadczeniem, Jacek Suchiński – /Malbork/ tancerz, instruktor tańca hip hop, house, street dance, choreograf, animator kultury. Twórca i organizator Europejskich Dni Tańca w Malborku. Juror wielu festiwali tanecznych, Anna Sikorska/Gdańsk/tancerka, sędzia skrutiner, absolwentka Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej w Gdańsku, instruktor i choreograf tańca dancehall oraz Piotr Białobrzeski/Gdańsk/ tancerz hip hop. house, LA style, breakdance, pooping, looping, absolwent  Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi na wydziale „Taniec” ,instruktor hip hop oraz juror.

Dziewczyny z Grupy Baletowej „Versus” dały z siebie jak najwięcej. Udział w tak znaczącej imprezie wymagał od nich wielogodzinnych przygotowań oraz włożenia dużej ilości pracy by wypaść jak najlepiej. Konkurencja była duża a ilość 118 solistów biorących udział w imprezie mówi sama za siebie.

Pomimo wspaniałych występów naszych solistek to Juli Wojdylak udało się pokonać konkurencje w swojej kategoria wiekowej 9 lat zajmując pierwsze miejsce.

Gratulujemy całej trójce występu na tak znaczącej imprezie i czekamy na kolejne sukcesy.

• SMACZNE, ZDROWE I KOLOROWE ŚNIADANIE BIEDRONEK

28.11.2018

W naszym przedszkolu promujemy zdrowy tryb życia. Dzieci z grupy „Biedronek” rozmawiały o tym, w jaki sposób należy dbać o swoje zdrowie. Dowiedziały się co to jest „piramida żywieniowa” oraz jakie potrawy korzystnie wpływają na nasze zdrowie. Przedszkolaki po umyciu rąk przystąpiły do „ciężkiej pracy” - robienia kanapek. Wyglądały one pięknie i kolorowo, a smakowały pysznie i były pełne witamin.

• DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

28.11.2018

W dniu 26.11.2018r. dzieci ze wszystkich grup przedszkolnych uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Tego dnia każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim przyjacielem - misiem. W tym roku naszą uroczystość zaczęliśmy od przywitania wszystkich przedszkolaków i ich misiów. Następnie posłuchaliśmy krótkiej historii powstania tego święta oraz obejrzeliśmy prezentację o znanych i lubianych misiach z dziecięcych bajek. Ciekawą atrakcją była też misiowa fotobudka w której dzieci mogły zrobić sobie zdjęcie. Na koniec odbyła się gimnastyka z misiem, zabawy z chustą animacyjną oraz liczne zagadki i konkursy. Dzień ten był pełen wrażeń.

• liczba odwiedzin: 1246426

Wtorek 11.12.2018
    • PARTNERZY

• KUL