• Świat dinozaurów w przedszkolu

• 18.03.2024
        • W zeszłym tygodniu dzieci we wszystkich grupach przedszkolnych miały okazję zagłębić się w świat dinozaurów. Cały tydzień poświęcony był tej fascynującej tematyce, podczas której przedszkolaki przeprowadzały różnorodne eksperymenty, takie jak tworzenie wybuchowych wulkanów z masy solnej. Atrakcją było wyszukiwanie szkieletu dinozaura w piasku.Dodatkowo, nie zabrakło także prac plastycznych i składania szkieletów dinozaurów, co pozwoliło dzieciom na kreatywne i interaktywne eksplorowanie prehistorycznego świata.

• Finalistka z konkursu przedmiotowego z historii!

• 18.03.2024
        • W czwartek, 14 marca 2024 r., odbył się etap wojewódzki konkursu przedmiotowego z historii Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty. Najlepsi historycy województwa spotkali się w V Liceum Ogólnokształcącym im. Jana Pawła II w Toruniu i zmierzyli się z niełatwym testem historycznym, obejmującym nie tylko programowe zagadnienia ze szkoły podstawowej, ale rozszerzające wiedzę z zakresu historii o tematykę ponadpodstawową. Wśród uczestników znalazła się uczennica klasy ósmej naszej szkoły, Nadia Gniadek, przygotowywana przez Panią Dyrektor Małgorzatę Wojnowską. Z radością informujemy, że Nadia uzyskała tytuł finalistki tego konkursu! Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

• Dzień Kobiet w przedszkolu

• 18.03.2024
        • 8 marca 2024 r Dziewczynki z grup: "Motylków" i "Biedronek" obchodziły Dzień Barbie. W udekorowanych na różowo oraz tematycznie salach, powstały także Salony urody, w których dziewczynki mogły bawić się w wykonywanie zabiegów kosmetycznych a nawet tatuaży.Oprócz tego zatańczyły "Taniec Barbie", śpiewały piosenki oraz brały udział w różnych konkursach Miss. Po części artystycznej chłopcy zaprezentowali występ dla dziewczynek, grając na różowych gitarach oraz wręczyli upominki.Na koniec wspólnie zasiedli do owocowego poczęstunku.Z kolei w najmłodszej grupie "Żabek" dziewczynki uczciły święto z Kucykiem Ponny, a także stworzyły prace plastyczne z jego podobizną.Był to dzień pełen emocji, radości oraz niespodzianek!

• Wiosenny Koncert Rodzinny chóru Most the Music

• 17.03.2024
        • W sobotę, 16 marca 2024 r., odbył się w naszej szkole Wiosenny Koncert Rodzinny chóru Most the Music, prowadzonego przez Panią Martę Ronek-Koślińską oraz Pana Łukasza Urbaniaka. To już nie pierwsza podobna uroczystość, wchodząca w skład programu umuzykalniającego przeznaczonego dla dzieci i młodzieży, realizowanego w ramach współpracy z Fundacją Most the Most, którego Dyrektorem Artystycznym jest znany polski kompozytor i aranżer, Adam Sztaba. Zgodnie z tradycją, wszystkich zebranych powitała Pani Dyrektor, Małgorzata Wojnowska, będąca gospodarzem wydarzenia. Wśród gości znaleźli się: Wójt Gminy Sicienko Pan Piotr Chudzyński, przedstawicielka Fundacji Most the Most i Koordynator Projektu Most the Music Pani Anna Wojtaszek, Starsza Wizytator Kujawsko-Pomorskiego Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy Pani Katarzyna Sobieszczańska, Przewodniczący Rady Gminy Sicienko Pan Arkadiusz Szczepaniak, Dyr