Sobota 21.04.2018

Szkoła pod patronatem

Dyrektor szkoły: Małgorzata Wojnowska

Wiadomości

• Ogromna radość stała się dzisiaj, tj. 20 kwietnia 2018 roku, udziałem naszych chórzystów, którzy w Gminnym Przeglądzie Piosenki Patriotycznej i Żołnierskiej, odbywającym się w Wiejskim Domu Kultury w Kruszynie, zdobyli pierwsze miejsce.

Zespół reprezentujący naszą szkołę zaprezentował dwie piosenki: poruszającą i chwytającą za serce "Modlitwę" i rytmiczny i żywiołowy "Marsz plutonu". Oba utwory zostały wykonane przez uczniów z pasją i uczuciem. Piosenki zostały zaśpiewane czysto, a oprawa choreograficzna budziła uznanie.

• Dnia 20 kwietnia 2018 klasy I i II odwiedziły Teatr Lalek "Buratino" w Miejskim Centrum Kultury w Bydgoszczy. Uczestniczyły w spektaklu pt. "Historia Kopciuszka" oraz w lekcji teatralnej. Zarówno współczesna aranżacja znanej baśni z niesamowitymi efektami specjalnymi, jak i warsztaty teatralne pozostawiły w uczestnikach niezapomniane odczucia artystyczne.

• Kiedy na początku semestru opiekunowie koła zdecydowali, że to półrocze uczestnicy zajęć spędzą na opracowywaniu bajki-słuchowiska z końca lat osiemdziesiątych "Król Bul", nie przypuszczali, że spektakl ten będzie prezentowany przed szeroką publicznością gminną - i nie tylko.

Po raz pierwszy w historii koła dzieci wystąpiły na pokazie przedpremierowym dla Wójta i Sołtysów Gminy Sicienko, który odbył się 10 marca 2018 roku w Świetlicy Wiejskiej w Zielonczynie. Publiczność oceniła przedstawienie bardzo wysoko i życzyła młodym aktorom powodzenia w rozwijaniu swoich pasji i talentów.

•

Rewitalizacja parku przy Szkole Podstawowej w Kruszynie poprzez remont schodów, wymianę balustrad, budowę ścieżek wraz z elementami małej architektury i siłowni zewnętrznej.

Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Kruszynie zwraca się z uprzejmą prośbą o przedstawienie oferty cenowej na realizację zadania pn. „Rewitalizacja parku przy Szkole Podstawowej w Kruszynie  poprzez remont schodów, wymianę balustrad, budowę ścieżek wraz z elementami małej architektury i siłowni zewnętrznej” , dz. nr 79, obręb 0002 Kruszyn

•

W miniony piątek, "Smerfy", "Żabki" i "Pszczółki" zamieniły się w małych ogrodników. Dzieci z grup przedszkolnych robiły wiosenne prace w swoich ogródkach i posługiwały się narzędziami ogrodowymi  m,in.  łopatka, grabie, konewka. Każda z grup posadziła pięknie kwitnące bratki oraz posiała nasionka ulubionych warzyw. Była to wielka frajda!

E.B.

• 7 kwietnia, obchodzony jest na świecie Dzień Zdrowia. Z tej okazji, w miniony czwartek, dzieci z grupy "Smerfy" i "Pszczółki" dzień rozpoczęły od "zdrowego śniadania", na którym spożywały produkty mleczne oraz owoce zawierające potrzebne witaminy. Na zajęciach z wychowawcami, przypomniały sobie zasady zdrowego stylu życia oraz jak unikać sytuacji mogących doprowadzić do wszelakich zagrożeń - utraty zdrowia. Gościły także higienistkę szkolną, p. Lilę Adamczyk, która przygotowała dla nich zagadki,  opowiedziała ciekawostki i dała kilka cennych wskazówek. Póżniej dzieci zaśpiewały i zilustrowały piosenkę  "Fikający zuch". Jej motto ma towarzyszyć im przy codziennej porannej gimnastyce: "W zdrowym ciele, zdrowy duch!"

•

11 kwietnia w naszym przedszkolu, po raz kolejny obejrzeliśmy teatrzyk pani Katarzyny Torzewskiej. Tym razem była to bajka o "Pięciu ziarenkach grochu" na podstawie opowieści H.Ch. Andersena. Dzieci z zaciekawieniem słuchały tej pieknej historii. Trafnie dostrzegły, że to ostatnie ziarenko grochu, które znalazła dziewczynka na poddaszu, przyniosło jej uzdrowienie. Na koniec spotkania,  pani Kasia podarowała każdemu dziecku ziarenko, aby przyniosło szczęście.

E.B.

•

Drodzy Rodzice! Zapraszamy na zebranie semestralne z wychowawcami.

Harmonogram spotkań klasowych:

11 kwietnia godz.17:00 - kl.6 b i 7

11 kwietnia godz.18:30 - kl. 6 a

25 kwietnia godz. 17:00 - kl. 4 b

26 kwietnia godz. 16:30- kl. 4a,

26 kwietnia godz. 17:00-  kl. 2 i 5

8 maja godz. 16:30 - kl. 3 b

10 maja godz. 17:30 - kl.3 a

• 10 kwietnia odbył się Międzyszkolny Gminny Konkurs "Bezpieczny przedszkolak" w Oddziale przedszkolnym przy Szkole Podstawowej im. M. Kopernika w Sicienku. W konkursie brały udział trzyosobowe zespoły reprezentujące oddziały przedszkolne na terenie Gminy Sicienko. Dzieci musiały wykazać się wiedzą z zakresu m.in. podstawowych zasad obowiązujących w ruchu drogowym, znajomości numerów alarmowych, rozważnego korzystania z komputera i internetu. Zespół reprezentantów naszego przedszkola w składzie:

•         "Planetarium nieba północnego"

W piątek 6 marca w naszej szkole odbyły się bardzo ciekawe zajęcia z przyrody. Gościliśmy „Planetarium Nieba Północnego” – najstarsze przenośne planetarium w Polsce.  Zajęcia były o tyle niezwykłe, że odbyły się w się w specjalnej, nadmuchiwanej kopule, w której system projektorów i rzutników dawał możliwość prezentacji kompletnego wyglądu nieba oraz symulacji ruchu ciał niebieskich.

Uczestnicy zajęć mogli obejrzeć kopułę nieba wraz z gwiazdami i planetami i wzbogacić swoją wiedzę o informacje związane z naszym układem słonecznym.

• Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Kruszynie
    Szkoła Podstawowa w Kruszynie