Wtorek 25.09.2018

Szkoła pod patronatem

Dyrektor szkoły: Małgorzata Wojnowska

Wiadomości

• 20 września przedszkolaki ze wszystkich grup obchodziły bardzo wyjątkowy dzień. Dzieci przyszły w cudownych nastrojach, aby świętować Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Ten szczególny dzień zaczął się od wspólnej zabawy, konkursów i gier zespołowych. Jedną z atrakcji była specjalnie przygotowana na tę okazję FotoBudka ze śmiesznymi gadżetami. Było wesoło i kolorowo! Starsze przedszkolaki przypomniały sobie również o swoich prawach – tak ważnych w życiu każdego człowieka – a także o obowiązkach, czyli kodeksie dobrego zachowania. Na zakończenie panie złożyły dzieciom życzenia i wręczyły każdemu odznakę Super Przedszkolaka.

• W piątek 14 września odbyła się niecodzienna lekcja. Od rana dźwięki muzyki rozbrzmiewały z sali gimnastycznej dzięki audycji muzycznej pt: " Spacer alejkami Schönbrunn ". Tym razem muzycy z Filharmonii Pomorskiej zabrali nas w muzyczną podróż do Wiednia.

AUDYCJA MUZYCZNA W NASZEJ SZKOLE - Obrazek 1  AUDYCJA MUZYCZNA W NASZEJ SZKOLE - Obrazek 2  AUDYCJA MUZYCZNA W NASZEJ SZKOLE - Obrazek 3

• Zamówienia mundurków szkolnych należy składać u p. Anny Nowickiej (nauczycielka informatyki).

Natomiast mundurki dla klasy I - wychowawczyni p. Alina Pastor.

Należy podać długość mundurka ( od ramion do bioder ).

Koszt 38 zł, deklaracje (zamówienie) do pobrania u p. Anny Nowickiej.

Czas na zamówienie wraz z opłatą do końca września.

•             Uprzejmie informuję, iż zebranie z rodzicami w grupie "Pszczółek" odbędzie się w dniu 18 września 2018 r. o godzinie 16.30.

Serdecznie zapraszam

• W czwartek 13.09.2018 r. odbędą się spotkania z wychowawcami klas w następujących godzinach:

• Przed Państwem kolejny rok szkolny, a wraz z nim kolejne wyzwania, także te związane z kwestią bezpieczeństwa uczniów. Nowy rok będzie różnił się od od poprzedniego w wielu aspektach, w tym także w kwestii funkcjonowania ubezpieczeń następstw nieszczęśliwych wypadków.   Na rok szkolny 2018/2019 Pragniemy przedstawić nową ofertę ubezpieczenia:   WARIANT I 32 zł WARIANT II 42 zł WARIANT III 55 zł WARIANT IV 64 zł
  • W poniedziałek, 3 września, uroczyście powitaliśmy nowy rok szkolny 2018/2019. Tradycyjnie inaugrację rozpoczęliśmy Mszą św. w parafialnym kościele pw. św. Kazimierza Królewicza w Kruszynie. Po nabożeństwie udaliśmy się do szkoły, gdzie na sali gimnastycznej zebrały się wszystkie klasy wraz ze swoimi nauczycielami i wychowawcami. Towarzyszyli nam licznie zgromadzeni goście, przede wszystkim rodzice i dziadkowie.

Pani Dyrektor Małgorzata Wojnowska powitała wszystkich zebranych. Zwróciła uwagę na gwar, śmiech i radość, wypełniające ponownie budynek  szkoły i stanowiące o jej witalności, energii i życiu. Następnie przedstawiła nowych nauczycieli i uczniów poszczególnych klas. Szczególną atencją odbdarzyła pierwszoklasistów, rozpoczynających swoją przygodę z edukacją.

•

Przez dziesięć dni Gdańsk stał się stolicą polskiego harcerstwa.

W ponad 12-sto tysięcznej rzeszy harcerzy i skautów byliśmy też my, harcerze z Kruszyna . W czasie zlotu mieliśmy okazje spotkać się z harcerzami z całej Polski , ale też ze skautami z Wielkiej Brytanii , Niemiec,Szwecji,Ukrainy,Białorusi.Izraela,Palestyny,Nepalu.Zwiedzaliśmy Gdańsk, Westerplatte, Malbork. Braliśmy udział w ciekawych zajęciach, oraz sami prowadziliśmy jeden z programów wieczornych.

Promowaliśmy nasz środowisko w czasie Dnia Regionów, nasza drużyna godnie reprezentowała swój hufiec, szkołę i środowisko.

•

Informujemy, że zajęcia koła teatralnego 13+  będą odbywały się w poniedziałki w godz.16.30-18.30. Wszystkich chętnych zapraszamy do naszej szkoły do sali nr 2 już 10 września.

• Drodzy Rodzice!

Informujemy, że zebrania z rodzicami dzieci przedszkolnych odbędą się 11 września 2018 r. w salach przedszkolnych poszczególnych grup.

1. Grupa "Biedronek" (wych. M. Jesionowska) - godz. 17.30

2. Grupa "Motylków" (wych. I. Masiak) - godz. 17.30